Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#705) Fotószem


Fotószem
csendes tag

Szeretem a Linuxokat, a Corel Linux óta elég sokat kipróbáltam - és az ugye elég régen volt.
Még pofája sem volt, csak DOS-os karakteres indulás meg kézi beállítás-szerkesztgetés, aztán ha szerencsédre éppen véletlenül olyan hardware volt a gépedben, hogy mindent tudott kezelni, működött.
Azért csak kipróbáltam, mert rengeteg számomra napi szinten fontos dolog a mai napig egyszerűen nincs benne:

-a bármikor kameráim wi-fis kezelése (távvezérlés, backup, stb.)
-3D .MPO fotók szerkesztése (legutóbb nézőprogramot sem találtam az Ubuntuhoz, nemhogy szerkesztőt; mint a zseniális japán "Stereo Photo Maker", ami ráadásul 32/64 bites is)
-3D videószerkesztés még anaglyphben sincs (Windowsban ott a Vegas Pro, a Magixok, stb. -- gradációs, parallaxis korrekció, stb.)
-a videóeditorok csak standard pixelformátumot kezelnek normálisan beolvasásnál vagy renderelésnél (de ami nem az, az problémás: lásd a SONY féle full-HD MP4: 1440x1080 a standard 1920x1080 helyett)
Csak így hirtelen.
Ezek közül nyilván nem mindenki használja a fentieket, pedig ez Windows alatt évek óta természetes és fejlesztik (nem a Microsoft, hanem a szoftvergyártók, de Linuxra egyik sem.)
Mert ugye az utóbbi időben ha vesz valaki akár egy utazógépet nyaralásra, már természetes, hogy van benne wi-fis képmegosztás, meg hasonló dolgok.

Szóval valahogy mindíg csak a kipróbálás lett a dolog vége, pedig szeressük aztatat a Linuxokat.
De hát ez van jelenleg is....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.