Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) pengwin válasza Dave™ (#44) üzenetére


pengwin
addikt

Egyébként ez a hatalmas gyorsulás nem tudom mennyire jelentkezik Intel IGP-n, mert igazság szerint nem a MESA gyorsul, hanem konkrétan az AMD-s komponensei. Utóbbi egy évben 50% feletti volt a teljesítményjavulás, még egy év és nagy valószínűség szerint a nyílt AMD driver beéri az NV zárt meghajtóját, vagyis az AMD GCN-es kártyái ugyanolyan viszonyban lesznek az NV-s konkurenciával, mint Windows-on.

(#46) UnA
A legtöbb profi végfelhasználói programot készítő cég azért nem támogatja a linuxot, mert nagyon töredezett, túl sok probléma adódna a támogatásból a különböző disztribúciókon, különböző verziójú függőségekkel, stb..

Ezeket a problémákat szerintem a következő 1-2 évben a linux le fogja küzdeni, flatpack csomagok formájában elég stabilan lehetne zárt, proprietary szoftvereket terjeszteni a platformon, egy rakat töredezettségből adódó problémát kikerülve.

Meg pl. a képernyőfelvevő alkalmazásoknak is egyszerűbb lesz a dolga linuxon a Wayland miatt.

Én linuxos Visual Studiónak örülnék nagyon, mert egyedül ez az, ami visszahúz a windows felé jelenleg. Céges laptopon a 120GB-os SSD-n kicsit zsonglőrködni kellett, hogy legyen ~45-50GB hely a VS2017-nek, az asztali gépemen meg openSUSE van...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.