Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4794) mihione válasza bubus66 (#4790) üzenetére


mihione
őstag

Azért a még jó két év garanciáról nem mondanék le...lehet majd megpróbálok visszatenni egy rootolható régebbi romot aztán rá valami customot,nagyon nem jön be ez a sok sallang szar ami a gyáriban van.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#4837) Milestone2 válasza prannk (#4836) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sajnos nem, nincs nyitva, bubus66 azt monta, hogy csak a neve open, így nem jár garanciavesztéssel, de cserébe nem is rootolható, loader nyitás nélkül...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4842) bubus66 válasza Milestone2 (#4839) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#4839) Milestone2

Amit küldtél nekem PÜ-ben az is bootloader nyitással (a téma összefoglalóban bent van magyarul) működik 2. pont olvasd el légyszíves köszi. Mert anélkül nem teszed fastboot módba. Miért nem nyitod ki azt a szaros bootloadert és akkor nem kell azzal foglalkozni, hogyan lehet rootolni.

Vége

(#4840) Adonimus

Mindjárt küldök agy konvertáló programot.

(#4841) tzsolesz

Majd később mikor viszem majd le a kutyát, csinálok, minek kell? A Blacke hülyére veri szerintem

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4863) mihione válasza prannk (#4861) üzenetére


mihione
őstag

Siman lehet downgradelni?es az meg rootolhato is igaz?:)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#4866) Milestone2 válasza mihione (#4863) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha jól emléxem, a v10e és a v10h nem rootolható.

http://www.mediafire.com/view/?b6d792ndtgqtbz6

Legalább is a fenti linken az van leírva...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4878) bubus66 válasza Milestone2 (#4877) üzenetére


bubus66
nagyúr

Okos gyerek mit gondolsz miért van a Téma összefoglalóba betéve biztos azért mert működik. Én nem ezzel csináltam, hanem az elődjével ott is ugyan ezek voltak csak külön bat fájlban, nem voltak egybe rakva.Ugyan az viszont ezt is ki próbáltam. a V10H és a V10 pedig nem ROOT-olható csak mellesleg meg jegyzem.Mondjuk jó is lenne ha ezt a témát tényleg befejeznéd és nem b@szogatnál vele még privátban is. Azért írtam oda, hogy próbáld ki, ha tudom. hogy téglázna akkor nem írtam volna, hogy próbáld ki. A másik a téma összefoglalóban leírtak mind ki próbálva és tesztelve. Ha elolvastad volna a Téma összefoglalót az összes link ami kell bent van, és lelehet tölteni

Megjegyzem meglehet vele csinálni(teszteltem és működik) és nem lesz tégla a telefon, valamint nem mindig másra kell várni, meg kell próbálni neked is ha már annyira tudod.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4890) bubus66 válasza sleen (#4886) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#4886) sleen

Igen légyszíves írd meg melyik CM van fent és hogy milyen hibái vannak. Én is az XDA-ról csínáltam nekem semmi gondom nem volt vele szerintem ettől egyszerűbben recoveryt meg root feltenni nem lehet.

(#4888) mihione

ajánlom neked a GB szerintem az eddigi legjobb ROM volt.

(#4889) M.Tomi

Áthelyezni át lehet (csak telepíteni nem lehet), csak nem biztos, hogy használni is tudja az alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4905) mihione


mihione
őstag

A HUN V10A is rootolható vagy csak az europen open?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#4915) mihione válasza bubus66 (#4914) üzenetére


mihione
őstag

Megnézni ott hogyan alakul a fogyasztás meg a wifi mennyit eszik,na meg a root miatt is jó lenne.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#4916) bubus66 válasza mihione (#4915) üzenetére


bubus66
nagyúr

A JB is lehet rootolni. Hát akkor rajta tedd vissza.

Itt van ez alapján ki lehet nyitni a bootlodert.

[link] Flash vársz fél órát kinyílik a bootloader és örülsz.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4926) akos626


akos626
csendes tag

Nemtudom mivan az enyémmel is, de feltötlöm reggelre aztán 30 percet netezek wifiről és délre 50 % on van, de barátnőmnek is ugyanilyen telefonja van és nek kb 2x annyit bír ki töltés nélkül. Nem nagyon van ötletem hogy mi lehet a baja, v20c van rajta v20b vel is ilyen szar volt, ha valakinek van esetleg ötlete akkor örülnék ha megosztanávelem, rootolni nem szeretném, garacia miatt meg nem is értek hozzá és időm se ngaoyn engedi h utánajárjak, köszönöm

(#4927) bubus66 válasza akos626 (#4926) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#4926) akos626

Próbáld, meg a következő töltés előtt ki lövöd (vagy is tiltsd le őket) azokat a programokat amiket nem használsz, (nem kell hozzá root). Próbáld meg a következő töltésnél amikor eléri az 100%-ot akkor hagy fent még egy órát a töltőn (hálózatot használj ne számító gépet).

Ha nincs szükséged a 3g-re akkor tedd át a telefont 2G-be. meg az appokat ne enged a háttérben futni.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4948) sleen válasza Milestone2 (#4947) üzenetére


sleen
tag

Semmi extra. Álmodozás (daydream) funkció, gyorsmenü az értesítési sávban, új óra alkalmazás, stb. Android.com, what's new?
Jah és korábban valaki érdeklődött az nfc átvitellel kapcsolatban, nos az l9 és necus s között működik. Mindkettő rootolt.

[ Szerkesztve ]

(#5123) Milestone2


Milestone2
nagyúr

És most már rootolt is.

Na most kezdem tanulmányozni a következő "leckéket"

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5130) Milestone2 válasza bucsupeti (#5125) üzenetére


Milestone2
nagyúr

bucsupeti:

Nem cél. Mivel olvasmányaim szerint, egyenlőre nem is lehet becsukni, Kezdőként az volt a cél, hogy ki tudjam nyitni, felrakjam a rootot és kidobáljak mindent ami nem kell. Most majd továbbolvasok, hogyan rakhatok rá (ha akarok egyáltalán) custom ROM-ot, hogyan lehet (lehet-e) custom ROM után stock ROM-ot visszatenni. Stb-stb

bubus66:

Nem kellett egyszerűen kíváncsi voltam miben más? Semmiben. Mondom, onnan indult a cselekmény, hogy akkor megnézem az EUO v20c-t nyitott-e. Nem. Utána megnéztem, hátha nyitott az EUO v20b. De nem. Aztán ha már benne voltam, a kíváncsiság továbbvitt és jött a Baltic v20d. És csak mikor ezzel megvoltam, akkor mondtam azt, hogy most már tologattam eleget a ROM-okat, jöhet a root. Ahhoz meg előbb ki kellett nyitni...

tomakrisz:

Én ezzel meg ezzel... Kérsz lépésről-lépésre leírást? Én az All-In-One Root metódust választottam.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5132) Milestone2 válasza bubus66 (#5131) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát azt meg nem mondom neked, hogy a :R témaösszefoglalóban :R van leírva, vagy onnan kiindulva találtam rá valahol erre az All-In-One Root-ra, de ezzel csináltam... Amit az első privátomban küldtem neked...

Mondom, a custom ROM-okon még gondolkodom, most azt hiszem jó darabig megint "tanulni" fogok, azaz olvasgatom a szakirodalmat (benneteket)! :P

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5135) Milestone2 válasza bubus66 (#5134) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt a Superuserrel (root) feljogosított programok (RootAppDel stb) nem teszik meg maguktól?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5138) Milestone2 válasza bubus66 (#5137) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mit? Én azt hittem (úgy tudtam), hogy ha rootolva van a készülék, fent van a SuperSU, akkor az olyan programok (főleg system módosító, törlő, karbantartó), amik képesek rá, sokkal mélyebben belenyúlnak a készülékbe, mert már meg van rá a "rendszergazdai joguk" a rootolással...

Ergo, úgy gondoltam, ha egy ilyen programmal bemegyek a system részbe, és azt mondom neki hogy takarítsd ki, amiket kijelöltem, akkor azt teljes mélységében teszi.

De ezek szerint nem?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5139) bubus66 válasza Milestone2 (#5138) üzenetére


bubus66
nagyúr

Miért nem teszi root jogot meg kell adni az alkalmazásoknak teljes mértékben. Ha a systemből törlöd akkor töröl mindet. Ki takarítja milyen teljes mértéket akarsz a mapsnak van a framework-res mappában amit el lehet távolitani.

A recoveryben van olyan hogy wipe cache és wipe dalvik-cache ezeket is érdemes megfuttatni egy takarítás után vagy a TB feltenni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5154) sleen válasza bubus66 (#5153) üzenetére


sleen
tag

Ez sem. Olyat is olvastam, ahol el kell indítani a telefont, majd az LG logonál hangerő lefele gombot nyomni. Hát az sem.

Amikor a bootloadert nyitottam, nem ment simán minden és a recovery-s részénél nem voltam biztos benne, hogy jól csináltam-e egyáltalán.

Már akkor sem tudtam recovery-be lépni.
A custom rom-ot is úgy tettem fel, hogy rádugtam gépre a telót, majd a kis bootloader-nyitós kis progiba kiválasztottam a recovery menüpontot, ez indította el.
A telepítés frankón ment, majd mikor felkerült a cm10.1, akkor próbáltam megint recovery-t indítani, de semmi. Olvasgattam, így jutottam el valahogy ahhoz a módszerhez, hogy a rom manager-el próbáljam. Az működik.

Most csináltam egy backup-ot. Root explorer-ben nem találom a backup könyvtárat, ellenben recoveryben látom. (sdcard/clockworkmod/backup)

Nem értem. Mindegy, leszarom. Úgy tűnik minden megy, minden ok. A backup is, a custom rom is, mégis olyan ellentmondásos. Ó drága jó Nexus S-em... De jó is volt vele...

Már arra is gondoltam, hogy nincs is fent a telón recovery. Mindig valami segédprogival megy. Ez baromság?

[ Szerkesztve ]

(#5157) bubus66 válasza sleen (#5154) üzenetére


bubus66
nagyúr

A képen a 4 Reboot recovery (Recovery inditása) az szerinted hova megy ha nem a recoverybe

És ezzel a meg oldással bármikor betudsz lépni a recocerybe. Én meg ezt tartom a gomb nyomkodásnál egyszerűbb megoldásnak.

Az sdcard/clockworkmod/backup a recovereynek egy pontja ide menti a a ROM-ot mindenestől, és a Restore menü pont alól innen tud vissza állítani ahol letudod menteni és vissza tudod állítani Ahhoz a rootexplorernek semmi köze és azzal nem lehet lementeni semmit sem.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5160) Milestone2 válasza bubus66 (#5158) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én meg a ROM Managert telepítettem.

Rootolva már azzal is.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5162) sleen válasza bubus66 (#5157) üzenetére


sleen
tag

Igen, épp erről van szó.

Így csináltam én is.A 4-es pontból indítottam, úgy tettem fel a custom rom-ot, majd rom manager-t használtam a továbbiakban.
De most már mindegy, tudjuk a helyes kombinációt. :D

Azzal is tisztában vagyok, hogy a root explorer-nek semmi köze a restore-hoz, csak kiváncsi voltam, hogy lementette-e a backup-ot. A könyvtárnak látszani kellene. Nexus S-nél láttam, sőt töröltem is, ha nem kellett.

Lényegtelen. Kár volt belekevernem az irományomba.

(#5262) darthdenes válasza bubus66 (#5246) üzenetére


darthdenes
tag

Bubus nem akarok kötözködni, de szerintem durván túl értékeled a Blacket. Semmiféleképpen nem lehet 1lapon említeni az L9-el. Volt Blackem amit Zte blade után vettem. Nem éreztem annyival jobbnak mint amennyibe került. Gyorsaság talán picit volt jobb, de nekem nagyon darabosan működött. 1hónapig volt meg aztán lepasszoltam anyámnak. Neki a kánoán volt Huawei x3 után. Beszereztem egy 2x na az már lényegesen jobb volt szinte minden téren. A várva várt ics a szopás tengerét hozta el, nem az ígéret földjét mint sokan vártuk. Érdekes módon a Blackre jobban sikerült az ics, de annak az állandó sd kártya eldobás kergeti anyámat az őrületbe. A black egyre döcögősebb kezd lenni. Lehet újra kellene pakolni, full gyári még root sincs csak pár appot letiltottam. Alapvetően muter szereti. De én frászt kapnék tőle. L9 1hónapja van meg. Eddig tetszik. Jobb kamera és a belső nagyobb tárhely kellene. Bár visszaraknám v10a az mintha jobb lett volna, kicsit virtuális takarító vagyok és szeretném kiszedni a nem használt alkalmazásokat. De nem sikerült sehogy se, ezért csak fagyasztottam őket. Így is jól el vagyok a gyári rommal, nem igazán agyalok a folyamatos cserén mint pl a 2x esetén.
Összegezve: az Én igényeimnek megfelel, jó teló.

(#5331) Milestone2 válasza bubus66 (#5330) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem a gyári. Root után kitakarítva. És nyilván feltelepítve amit használok.

Nekem megfelelően gyors. Nem volt még semmi krach...

Nem akad. De ez elmondható volt a v20C-re, szintén takarítás és személyreszabás után.

Erről az eredeti v20D-ről, a JellyBam-v7.6.2-ről, az AOKP_Unoff_20130319-ről, meg a CM-10.1-20130427-NIGHTLY-ről, csináltam mentést, megvártam míg mindegyiknél a Google restore jóvoltából visszatelepedik minden program amik nekem kellenek, majd ezután CWM-ben megcsináltam a Backup-okat mindegyikről.

Így most mikor kedvem tartja 2-3 perc alatt váltogatok a 4 SW között, amelyiket éppen akarom.

Nekem ez így most jó.

Ahogy néztem van még a PAC-man ROM, az Avatar2.7d, meg a MikeUnoff.CM-10.1, de ezek nálam nem működnek, nem tudom a telefont feléleszteni, ezért nem érdekelnek...

...de elég sokat bányásztam a neten túl sok más új ROM-ról nem is tudok.

Még egy MIUI-t kipróbálnék, megnéznék, de még csak P970-hez csinálták meg, L9-hez nem....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5345) Milestone2 válasza DiamondBack (#5344) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem bubus helyett, csak a saját véleményem:

Ha jó így neked és mindenben megfelel, akkor a garancia miatt nem érdemes kinyitni.

(Bár mint tudjuk akár ezt is meg lehet oldani, ha ne adj Isten szükség lenne rá, alaplap tönkretétellel...hogy ne tudják meglátni az unlocked bootloader-t)

Ellenben, ha kísérletezni szeretsz, ha bármi olyan akarsz, amihez root kell, akkor ki kell nyitnod.

Kinyitni nagyon könnyű. Így utólag. 5 gombnyomás (nyitás + cwm + root)

Mondom ezt én, aki két hétig basztattam bubus-t, hogy nem veszélyes-e, nehéz-e.

Azt pedig, hogy kinyitja-e valaha az LG???

Folyamatosan íródnak a petíciók.

Januárban márciusi nyitást engedtek sejtetni egy mailban, most meg mindjárt május.

Ahogy bubus mondta nekem anno: mindenki döntse el magában...

Szépek a Custom ROM-ok, bár mindnek van hiányossága, akit vagy tudsz orvosolni, vagy nincs rá hotfix.

A gyári ROM tele van felesleges cuccokkal, de ahhoz meg root kell, hogy kidobáld őket...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5437) Milestone2 válasza kisocsi (#5428) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hali. Mielőtt telepíteném (restore) megkérdezem: rootolt verzió?
Vagy még azt is meg kell csinálnom? A múltkor úgy jártam,
Hogy felraktem egy mentést, ami ígéretesnek tűnt, felraktam,
A root is eltűnt, de még a CWM is...! Flasselhettem vissza azt
is, meg a rootot is -nem mintha nehéz lett volna- csak végül
maga a ROM sem tetszett, dobtam a fenébe... ;)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5447) Milestone2 válasza kisocsi (#5428) üzenetére


Milestone2
nagyúr

kisocsi!

rootolás előtti vagy utáni ez a mentés???

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5457) kisocsi válasza Milestone2 (#5447) üzenetére


kisocsi
tag

Csak letöltöttem,és már toltam is fel. A Root nem veszik el,minden marad a régiben(bootloader unlock,root,cwm).

(#5474) prannk


prannk
őstag

Szóval akkor mi kell ahoz hogy áttudjam pakolni a cuccukat az SD re? Vagy sd re telepíteni? Mert semmi helyem nincs már... :( Root elég? vagy bootloadert is ki kell nyitni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5475) Milestone2 válasza prannk (#5474) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elhangzott párszor:

Jelenleg nem ismerünk olyan módot, amiben bootloader nyitás nélkül fel tudnál flesselni root jogosultságot!!!

:Y Ha valaki mégis tud ilyet szóljon bele...vagy hallgasson örökre! :Y

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5478) prannk


prannk
őstag

Valakinek volt v10H root. Ki volt az????????? Úgyis vissza akarom rakni az ics-t. :K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5479) Milestone2 válasza prannk (#5478) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az meg szerintem úgy volt, hogy át lehetett "vinni" a v10A-ról...

A V10E ROM NEM ROOTOLHATÓ

Ha a V10A szoftvert ROOT-olod akkor sem fog megmaradni a ROOT jogod a V10E-n. Ezért nem ajánlott a ROOT után sem frissíteni V10E-re

A fent leírtakat mindenki csak saját felelősségére végezze el, mert nem mindegy, hogy P760 vagy P765 vagy P768 vagy P769-re lett írva a ROOT csomag.

Itt van leírva A V10E-ig, lehet ROOT-olni. Itt kell figyelni, ami fentebb már említve lett, hogy melyik modellre van kiadva a ROOT csomag.

Fontos tudni, hogy főleg gyári szoftverre ajánlatos vele frissíteni. A kdz fájlos frissítés nem jár adatvesztéssel, minden program megmarad, egyedül a ROOT jogot, és ha volt fenn CWM, azt veszítjük el.

A root a Bin4ry metódus alapján a következő módon zajlik:

1. Töltsd le ezt a pakkot! (L9 root, benne van minden.) Egyelőre a V10A szoftvert lehet csak root-olni. (Szóval, ha kezdő vagy és nem vagy tisztában a telefonod rendszerével, menj a Beállítások->Telefon adatai részre, majd ott ki lesz írva, hogy V10A, vagy V10E)
2.Futtasd a Windows Enablert rendszergazdaként, (Jobb egérgomb a fájlon és futtatás rendszergazdaként) és az értesítési területen aktiváld, hogy az on felirat megjelenjen.
3. A telefont kapcsold be, az usb hibakeresés legyen engedélyezve. (Rendszerbeállítások/Fejlesztő opciók/usb hibaelhárítás legyen bepipálva.) A telefonon az usb kapcsolat módja pedig LG szoftveren kell hogy legyen. Ezután egy picit várjatok, hogy a számítógép felismerje az LG szoftver módot.
4. Futtasd a RunMe.bat-ot rendszergazdaként.
5. A konzol ablakba válaszd az egyes pontot.
6. A telefon képernyőjén az "Adataim visszaállítás"-át válaszd ki, de siess, mert ha bezáródik az ablak, akkor kezdheted újra!
7. A telefon újraindul 2X és kész is vagy.
Ha a 6. pont után nem történik semmi akkor az usb-t húzzuk ki, majd dugjuk vissza és elölről kell kezdeni az egészet. Az LG driver-ek legyenek feltelepítve! Windows7/64 bit-en többször tesztelve!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5484) Milestone2 válasza prannk (#5482) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem én vagyok a legnagyobb tudásu
Szerintem azzal hogy rootolod,
kapnak extra jogokat az app2sd féle programok.

Ahogy olvasom -kérlek olvass vissza!- ezzel azt már
Meg lehet oldani, hogy a telefonra telepítesz
majd átpakolsz könyvtárakat az SD-re
és onnan is működni fognak.

Az hogy egyből az SD-re települjön minden csak komolyabb
beavatkozással érhető el.

Kérdezd a tapasztaltabbakat.

Linkeltem egy kernelt, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2233113ami állítólag, alapból tudja, de nem értek hozzá, nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5486) prannk válasza Milestone2 (#5484) üzenetére


prannk
őstag

Szóval akkor v10a rootoljam meg és azzal aprogival csináljam rá v10h ra?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5508) Milestone2 válasza Gzolo (#5493) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azon filózom, hogy maga az FM app-od szar, vagy az jó, csak akad valamivel...

Mi lenne ha az apk-ot és az odex-et (innen) kicserélnéd a /system/app mappában...(persze előtte backupold a két eredetit! és persze csak akkor mműködik ha már van fenn root)

Ha továbbra is szar, akkor akad másik szoftverrel. Ha megjavul nyertél.

De lehet már túl vagy ezen, akkor sorry...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5510) Gzolo válasza Milestone2 (#5508) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nincs rootolva a telelefon és nem is tervezem, mert így gyári formában is megfelelő.

Ha az enyém szar, akkor mindenkié az kell legyen, nem tudom ki hallgat rádiót, de ez már a második alaplap, más szoftver (Hun - Eur) és ugyanaz a hiba.

Most kivételesen egyvalamit vettem észre: akkor halt be, amikor a böngésző elkezdett betölteni lapot. (Boat Browser) De újraindítás után sem oldódott meg, inkább valamilyen bufferhibára gondolok. De ezt meg nem lehet javítani.

Komolyan fontolóraveszek mostmár egy Wp8-as Lumiát, de ott meg nincs még sehogysem rádió és nem tudni melyik frissítéssel lesz. :(

(#5540) Dave50944


Dave50944
csendes tag

Sziasztok srácok :D Már régen írtam elvoltam foglalva, most viszont lenne egy kérdésem :D Ezt az ext 3 particionálást hogyan kell megcsinálni ? ugyanis 32 gigás kártyám van jó lenne kihasználni. Most nem sokára rootolom a telefont aztán szeretném aztis megoldani kérem valaki segítsen ! :D

(#5541) Dave50944


Dave50944
csendes tag

Egyébként ezt a rootolást sem értem meg nyomom a 2 est utánna vol up bejön valami fastboot menü vagy mia bánat utánna kéne megnyomni a 3 ast hogy flashelje a recoveryt de lószar nem történik...valaki tudnak segíteni ? vagy leírná hogy csinálta ?

(#5547) Dave50944


Dave50944
csendes tag

Kibaszottul nem jó akár mit csinálok -.-" de idegesítő...akinek rootolva van a készüléke és nyitva van a bootloader-e kérem írjon hogyan csinálta meg ?

(#5554) Dave50944


Dave50944
csendes tag

Hát bakker ezt a szart még rootolni se lehet normálisan mondjátok megint hogy biztos a win 64 bit meg ezek mert tökön szúrom magam xD vagy usb 3 meg stb...áhhh hihetetlen....hogy ennyit szopni minden egyes dologért vele kész röhej leírás alapján megcsinálom vagy 20 x or és nem jó....falhoz csapom kajak....hát ha valakinek van tippje kérem írjon köszönöm !

(#5562) Dave50944 válasza Milestone2 (#5558) üzenetére


Dave50944
csendes tag

Milestone2 te hogyan csináltad a rootolást ? mert látom neked kivan nyitva a bootloader illetve rootolva is van. Nálam a recovery sehogy sem akar felmenni elvileg a bootloader már nyitva van de bármit csinálok a recovery nem megy fel...esetleg tudnál segíteni ?

(#5599) prannk válasza DiamondBack (#5598) üzenetére


prannk
őstag

+1 :K Nekem is csak ez az egy bajom van vele. Most jelenleg 28 mb szabad helyem van :( erősen gondolkodok azon hogy kinyitom a bootloadert vagy visszarakom az ICS4-et és rootolom. De nem merem :((( e

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5608) Milestone2 válasza kisocsi (#5498) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Drága kisocsi-kém!

Tényleg jó ez a ROM, amit találtál, amit Artas182x kreált.

Most már rájöttem, hogy attól fagyott ki, hogy erre a ROM-ra nem szabad CPU szabályozó programot tenni, mert Artas már beleépítette.

Teminálba beírod: su (már ha van fenn root/superuser, de különben meg úgysem működik a parancssor)

majd

optimal freq vagy optimalb akkor 1GHz-re állítja a max CPU-t (sanjose io-sched-sio)
powersave freq vagy powersaveb akkor 666 MHz-re állítja (ondemand io-sched-sio)
performance freq vagy performanceb akkor 1.1 GHz-re állítja (sanjose io-sched-sio)
midperformance freq vagy midperformanceb akkor 1.2 GHz lesz a CPU (hotplug io-sched-sio)
maxperformance freq vagy maxperformanceb 1.3 GHz húzás (hotplug io-sched-sio)

Egyébként tényleg nagyon stabil, nekem tökéletesen megfelel. Mondjuk, mivel Terminálból szabályozható, belerakhatta volna a ROM-ba a Terminált is, de az a Paly-ról fél perc alatt leszedhető.

Majd ha kijön még egy MIUI-t szívesen kipróbálnék, már ha kijön egyáltalán L9-re...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5617) mihione


mihione
őstag

Van par trukk a gyorsabb es pontosabb gps jel eleresehez,a gps.conf fajlt kell modositani vagy kicserelni persze ehhez is kell root :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#5636) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Ha root jogot adok a telefonnak vissza lehet-e állítani a gyári állapotot ? (garanciavesztés miatt)

(#5638) Milestone2 válasza passat77 (#5636) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha már frissítettél JB-re és akkor rootoltad akkor már nem állítható vissza.
Ha még a v10A-t rootoltad azt vissza lehet.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5639) Milestone2 válasza passat77 (#5636) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Állítólag a v10A még bootloader nyitás nélkül rootolható volt.
Másképp fogalmazva, ha nyitott a bootloadered, akkor úgy is mindegy
mert az garanciavesztő tényező.

Ha még zárt, akkor van esélyed.

De bubus66 mester szavaival élve, ha nyitott a loadered, vágd gallyra
az adatlapot, és nincs az a szervizes aki meg tudja állapítani,
hogy nyitva volt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5650) Lenry válasza Milestone2 (#5639) üzenetére


Lenry
félisten

itt írnak egy rootolási módszert zárt bootloaderrel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5653) passat77 válasza Milestone2 (#5639) üzenetére


passat77
tag

Köszönöm a kimerítő választ a root-olásra! Akkor még várunk a dologgal, amíg visszaállítható nem lesz a gyári állapot :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.