Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5654) Milestone2 válasza passat77 (#5653) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyitva van a bootloadered? Vagy sem?

Tudtommal a gyári állapot nem lesz visszaállítható (bár sose lehet tudni ügyes kezű és eszű szupermenjeink az xda-n vagy máshol mikor találnak ki valamit...)

Az elképzelhetőbb, hogy a sok beadvány hatására az LG hivatalosan nyitja a bootloadert, azaz már nem lesz garanciavesztést okozó cselekmény...

Mert jelenleg -ha JB-d van a telefonon- nem az a bajod, hogy ne tudnál egy rootolatlan szoftvert visszatenni a készülékre, hanem az, hogy a "törvénytelenül" kinyitott bootloder árulkodik a csínytevésedről...(3845#*760# rejtett menü)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5683) Lenry válasza Milestone2 (#5680) üzenetére


Lenry
félisten

megcsináltam.
kétszer is
mindent úgy, ahogy a leírásban van
hibátlanul le is futott minden

egyetlen dolog hibádzik csak: root továbbra sincs.

a telefonba felkerültek a megfelelő apk-k és scriptek, mert látom, hogy ott vannak, de a flash közben a jelek szerint nem lettek lefuttatva / telepítve.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5684) Milestone2 válasza Lenry (#5683) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem tudom, mi-hogy-miért, de a kdz-s offline verziófrissítést én így csináltam, és hibátlanul működött.

A bootloadernyitást + root felrakást meg így és az is hiba nélkül és sikeresen elsőre lefutott.

Nem tudok mit mondani más módszerekről. Azért írtam #5680-ban, amit, mert a többi módszerről eddig csak a nyögvenyelősségéről vagy sikertelenségéről olvastam. Illetve, hogy v10A-v10E verziókig lehetett azt hiszem loader nyitás nélkül rootolni, de ha jól emlékszem, akkor ezek a rootok minden sw frissítés után elvesztek, tehát vagy maradtál az alap ICS-nél, vagy nincs root-od. Ha meg már frissítettél JB-re, akkor csak loadernyitás után juthatsz SU-hoz...Ez van, tudtommal.

De ha már CWM-ed van fenn (van fenn? vagy ezek a scriptek azt sem telepítették?) akkor onnan simán futtathatod a root-hoz szükséges telepítőt...(UPDATE-SuperSU-v1.25.zip)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5686) bubus66 válasza Milestone2 (#5684) üzenetére


bubus66
nagyúr

A CWM és a root nem ugyan az. Vagy a hexeditoros megoldás van a még, bin fájl cserével, a roothoz.

De ha már CWM-ed van fenn (van fenn? vagy ezek a scriptek azt sem telepítették?) akkor onnan simán futtathatod a root-hoz szükséges telepítőt...(UPDATE-SuperSU-v1.25.zip)

A Sd kártyáramásolt SuperSU-val sokkal egyszerübb rootolni.

(van fenn? vagy ezek a scriptek azt sem telepítették?) Nem telepitették mert ez csak a recovery img fájl, telepíti. Ez nem fog rootoln, csak a binary-s rootolt.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5687) Milestone2 válasza bubus66 (#5686) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Generalissimus, szerinted nem tudom, hogy nem ugyanaz? ;]

Azt írta a kolléga, hogy látja, hogy a roothoz szükséges cuccokat felmásolta a telefonjára a script, csak nem futtatta és nem lett root.

Nem ismerem a módszert, amit kipróbált, ezért kérdeztem, hogy cwm recovery-t telepített-e az a script.

Azt írtam, ha netán telepített cwm-et, akkor onnan már tök könnyű fölrakni a SUPER Su-t.

Ergó, megint ugyanazt írtuk...ugyanazt gondoltuk...ebben az esetben még azt is írhatom, ugyanazt tudjuk...

Te már régen és százszor leírtad, melyik módszerek működnek és melyikek nem.

Ha valaki nem hisz és kísérletezgetni akar, tegye...

Peace!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5730) Lenry válasza kertsa (#5729) üzenetére


Lenry
félisten

amihez hozzáférésed van, az a /storage/sdcard0/Android/data
ide pakolja egy csomó program a felhasználói adatokat, Windowson ez a Users\<felhasználóneved>\AppData mappa, de a játékok egy része pl mindenét iderakja.
ha valamit törölsz és itt hagyja a szemetét, azt nyugodtan kukázhatod.

a Program Files-nak megfelelő /data mappához root nélkül nincs hozzáférésed.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5731) bubus66 válasza Lenry (#5730) üzenetére


bubus66
nagyúr

Root nélkül nem tud törölni semmit sem se a systemből.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5734) Lenry válasza bubus66 (#5731) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, írtam is, hogy nincs hozzáférése, de a storage-ben lévő data-ban root nélkül is tud garázdálkodni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5750) sleen


sleen
tag

A minap olvastam xda-n egy kis trükköt.
cm10.1-en a home gombra nem ébred fel a telefon, csak a power gombra. PAC-en működött alapból, de most hogy feltettem a cm-t kipróbáltam és működik. :C

Root explorerben, vagy erre alkalmas fájlkezelőben nyisd meg szerkesztésre ezt:
System/usr/keylayout/Generic.kl

Ezt a sort:
key 172 HOME
Írd át így:
key 172 HOME WAKE

Mentés után indíts újra a telefont és kész.
Köszönet wbc1228-nak! :R

(#5756) Long Man válasza Milestone2 (#5753) üzenetére


Long Man
tag

Kiszaladtam az időből :F

Egy gyors, nyers fordítás (nem biztos, hogy akadémiai szintű): ;)

Mi is az az Adblock Plus, Android rendszerre?

Az "Adblock Plus, Android rendszerre" egy olyan android alkalmazás, ami a háttérben futva szűri a reklámokat, felhasználva azt a listát, amit az Adblock Plus böngésző kiterjesztés is. Android 2.1 vagy e fölött használható.

Azonban, mivel az android "forgalomszűrés támogatása" korlátozott, ezért az Adblock Plus többféle megközelítésből, autómatikusan választja ki az eszköz számára legjobbat.

* Amennyiben az eszköz "root-olt" azonnal képes szűrni valamennyi web alapú forgalmat.
* Olyan "nem root-olt" eszközön, amelyen 4.1.2, 4.2.1 vagy újabb Android fut, valamennyi WiFi forgalmat szűri, de kézzel kell beállítani, hogy proxy szerverként működhessen. Ehhez részletes útmutatást is ad az Adblock Plus. [beállítások]
* Olyan "nem root-olt" eszközökön, amelyeken Android 3.1 vagy újabb fut, a program további beállítások nélkül is szűrni tudja a WiFi forgalmat.
* Olyan "nem root-olt" eszközökön, amelyeken Android 3.0 vagy régebbi fut, a proxy szervert kézzel kell beállítani. Néhány eszköznél nem lehet proxy szervert állítani, ezért ezeken nem is működik.

A bevezetője röviden ennyit ír.
:)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5757) Milestone2 válasza Long Man (#5756) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi.
Rootoltnál is állítgatni kell mindenfélét?
Vagy akkor nem?
:)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5768) bubus66 válasza joci221 (#5767) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha rootolod azzal sincs meg oldva az SD-re való telepítés.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5799) bubus66 válasza Milestone2 (#5798) üzenetére


bubus66
nagyúr

Eddig jó aztán majd meglátjuk, hogy milyen lesz. Az viszont teszik bent, hogy 6 perc alatt a frissítés és a rootolás meglehet csinálni. A Roothoz nem kell bootloadert nyitni. Azért kacsintgatok az LG félé , való színű megvárom az "F" szériát.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5823) Long Man válasza Retekegér (#5822) üzenetére


Long Man
tag

Szegény gorillákkal annyit sikerült foglalkoznunk, hogy már nem tudnak nyugodtan rágcsálni az erőben. :C :DD

Ha a magyarországi képviseltenek is "köröket kell futni" egy lényeges információért, akkor az átlag júzernek sem lehet egyszerű az élete. ;]

És ez még csak az üveg témája volt, a hardver és a szoftver összetettsége mégnagyobb falat.
[root, bootlader, op. rendszer verziók és hasonlók]

(Úgy érzem, lassan érdemes elkezdeni nézegetni kóreai nyelvtanfolyamokat, ha gyors és pontos információkra lenne szükség.) ;)

Lényeg, hogy a két kis, üveg-gorillát sikerült tisztába tenni. :DD

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5877) alejandri válasza oriic (#5876) üzenetére


alejandri
tag

Én még anno, a rootolt telefonomon a system tuner programmal kitöröltem a sok felesleget :)

(#5886) Milestone2 válasza prannk (#5882) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hangerő le + bekapcs egyszerre nekem megcsinálja a screenshot-ot.

bubus66 ez csak rootolt unlocked készüléken működik, vagy mindegyiken????

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5887) bubus66 válasza Milestone2 (#5886) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#5886) Milestone2

A Screenshot készítés kérdezted? az mindegyiken működik nem csak a rootolt és nyitott bootloadres készülékeken. Mint ahogy írtad. a Hangerő le + bekapcsoló gomb egyszerre nyomása.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5926) Milestone2 válasza prannk (#5925) üzenetére


Milestone2
nagyúr

JELLYBEAN:

ROOT IS REQUIRED and Jelly Bean

I made/copied (lol) this script by combining Artas182x and Mateo1111 scripts
this is how you would save it as script (.sh file)

Code:

#! /system/bin/sh
mount -o remount,rw /

mount -t vfat -o umask=0000 /dev/block/vold/179:61 /mnt/sdcard
mount -t exfat -o umask=0000 /dev/block/vold/179:61 /mnt/sdcard
if mount | grep vold/179:61; then
mount -o bind /data/media /storage/external_SD
chmod -R 777 /storage/external_SD
fi

Or just download the attachment and unzip to your sdcard and run with smanger or similar app (and set to boot at startup if you want)

Note:
1.When using the camera and video recorder, change settings storage to internal memory (if you don't, you will have to reboot the phone to see your pic/vid you just took)

2.This script will allow you to install large size games (ex. Asphalt 7) but you will still need link2sd (to move apps to your external_SD)
Now if you use the link2sd app, select the "create symbolic link"
lol one more thing, you will need to ex4 partition your sdcard to use link2sd.

Warning, using Android Tuner app can mess up your L9 and I'm not responsible if you do!
Or if you don't want to use link2sd and partition your Sdcard, you can use Android Tuner However, this app is really advance and you should make a CWM backup (thanks to Artas182x) before messing with this app. It has a lot of options and you could mess the phone up.

I did it for a better english, i hope

Download: link1 link2

Ice Cream Sandwich:

mount -o remount,rw /
mount -t vfat -o umask=0000 /dev/block/vold/179:61 /mnt/sdcard
mount -o bind /data/media /mnt/sdcard/external_sd
chmod 777 /mnt/sdcard/external_sd

The only thing to do is create a "external_sd" folder in external_sd
At first, you must have a file managar that works on rooted phones like "Root Explorer" and also "Script Manager - SManager" so you can bring the attached file into your phone, i suggest you to paste it in system/etc. Now rename your .txt in .sh.
Open Script Manager with root permissions and find the .sh, tap on it, and if is asked how to open it, choos script/executable. In the next windows tap on "su", "boot","save" and finally "run".
If it doesnt give you any error it has worked!

Congratulations

Nem tudok jól angolul, ezért nem foglalkoztam vele, én elférek a telefonon.
Nem tudom jó-e ez a megoldás, bubus66 és még sokan mások anno. sokszor elmondták, root nélkül nem megoldható, nincs megoldás, root-tal bonyolult, de kivitelezhető...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5931) Milestone2 válasza bubus66 (#5929) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha jól látom azt írja:

download the attachment and unzip to your sdcard and run with smanger or similar app (and set to boot at startup if you want)

tehát nem kell sehová semmit beírni.

vagy ICS-nél töltsd le a másik link1-en található txt fájlt, nevezd át .txt-ről .sh-vá és rakd be a megfelelő helyre
bring the attached file into your phone, i suggest you to paste it in system/etc. Now rename your .txt in .sh.
Open Script Manager with root permissions and find the .sh, tap on it, and if is asked how to open it, choos script/executable. In the next windows tap on "su", "boot","save" and finally "run".

Igen, azt az előző hozzászólásaimban is leírtam, pont téged idézve, hogy mindez csak ROOT-ot telefonon működik illetve azt elérni jelenleg lehetetlen (vagy csak k...va bonyolult) hogy az SD-re telepítsen.

Ezt a szkriptet a szerzője azoknak a játékfüggőknek ajánlja, akiknek gondot okoz a játékok nagy mérete.
This script will allow you to install large size games (ex. Asphalt 7) but you will still need link2sd (to move apps to your external_SD)
Now if you use the link2sd app, select the "create symbolic link"
One more thing, you will need to ext4 partition your sdcard to use link2sd.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5933) bubus66 válasza Milestone2 (#5931) üzenetére


bubus66
nagyúr

Itt a próbléma le van írva. Vagy vegyen nagyobb belső memóriás telefont nem??

Ezt én értem, neked ez leírás jó mivel nyitva van a bootloadered tudsz nyúlkálni a kernelbe, viszont akinek zárt a bootloader az nem tud, meg root joggal sem.

Ha van belső SD, azt mind addig elsődleges kártyaként kezeli, még meg nincs fordítva a tárhely. Tehát még ott van hely, oda fog pakolni, ha az az elsődleges kártya.

Ha van belső SD, azt mind addig elsődleges kártyaként kezeli, még meg nincs fordítva a tárhely. Tehát még ott van hely, oda fog pakolni, ha az az elsődleges kártya.

Gyári romban soha sem lesz úgy, hisz ugye mi van akkor, h kiveszik az SD-t...

Nem lehet gyárilag úgy beállítani.
A 4.1-ig a vold.fstab módosítása megoldotta. 4.2 alatt már nincs ilyen és ott nem is tudom miként lehetne.

Ez az ETC mappában van. Egy darab fájl. Esetleg máshol is kell módosítani, pl. az initramfs-ben. Zárt BL mellett, az nem fog menni...

Nem tudod megfordítani, mert a belső SD-t az initramfs mountolja külön, amihez a kernelt kéne piszkálni, ami zárt BL mellett lehetetlen....

A kernelben. Szét kell hozzá bontani a boot.img fájlt... Inkább ne bántsátok, mert nem lesz jó vége, ha valaki elkezd vele játszani...

Nem fog külső SD-re írni egyik rom sem alapban!

Köszönöm Keeperv85 a leírást.

Ezt kellene neked szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5935) Milestone2 válasza prannk (#5927) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MINDENKINEK AKI SD-RE AKAR TELEPÍTENI:

Eddig csak azt írtam, hogy ROOT nélkül nem megy. :Y
Még egy fontos: ZÁRT BOOTLOADER-nél sem megy!!!
:Y

Úgyhogy vagy türelmesen vársz, míg az LG megoldja az SD telepítést.
Vagy kivárod, míg egy ügyes kezű fejlesztő megír egy olyan ROM-ot, amiben már alapból úgy lesz.
(De ahhoz hogy majd ezt fel tudd tenni, úgy is fel kell törnöd a loadert...)

:Y

Igaz... van még egy megoldás: vegyen egy kib....ott nagy belső memóriájú telefont...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5946) Milestone2 válasza prannk (#5945) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A király sokat tud, de hallgat....

...természetesen csak a megszaporodó öngyilkosságok és telefongyilkosságok elkerülése végett...

prannk

Ha nagyon kell, tönkre tehető, de nem előtte, csak utána...ha bubus66 azt mondja, hogy megoldható, akkor bizonyos lehetsz benne, hogy megvalósítható, de látod, ezzel még Ő is nagyon óvatos.

Most már jó ideje "nyitva vagyok", kétnaponta húztam rá új bőrt, jöttek-mentek a customok, és eddig egy kernel panic-on kívül, meg egy 5 perc alatt orvosolt wifi megőrülésen kívül nem volt gond a telefonnal. Szerintem hamarabb unom meg vagy cserélem le jobbra-nagyobbra mint mielőtt elromlana...

Volt már más telefonom, amivel rootolás meg mókolás után csak a bajom volt...itt nem ezt érzem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6032) Synaptic válasza Milestone2 (#6030) üzenetére


Synaptic
senior tag

Az a boot anim nagyon ott van. Cirka 19 éve én is ezt csinálom.

1-2 kérdés mielőtt megjön a telefon.

-Létezik hozzá custom rom ?
- Root ?
-Mennyi időt bír az akku ? (nem játszom ,nem nézek filmet max hiba esetén a remote desktop app megy pár percig)
-tényleg annyira szar a kamera ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#6033) Milestone2 válasza Synaptic (#6032) üzenetére


Milestone2
nagyúr

-Létezik vagy 8-10 féle custom. Itt meg itt meg még biztos ezer más helyen...

-Root: alap szoftverrel v10A -tehát ha nem frissítesz ICS-ről JB-re- megtörhető (leírások a fórum első oldalán, garanciavesztő, de visszaállítható az eredeti állapot). Amint frissítesz JB-re már csak bootloader nyitással rootolható!!! (ez még inkább garanciavesztő, és nem állítható vissza az eredeti állapot, nem csukható vissza jelenleg a bootloder. Ha gondod adódna, csak barbár módszerekkel szerezhető vissza a garancia) Az ICS-n szerzett root megszűnik JB frissítéskor!!!

-Szerintem nem szar a kamera. Aki fotóművészkedni akar, ne telefont vegyen. A képei normál viszonyok között verik, de legalább ugyanolyanok mint a digitális fényképezőmé.

-Az akku tényleg használatfüggő. A jelenlegi ROM-mal, ha csak netezek és telefonálok 2 napot bír. Játszani én sem játszom soha. A fiatalok, akikkel beszéltem, a suliban óra alatt játékok és egész nap net, csevegés, Facebook megaf.szomtudja még mi, max reggelőt-délutánig bírja az akksi. Ez tényleg rákfene, hogy nem gyártottak hozzá nagyobb erőforrást.

-Szintén kardinális probléma, hogy az LG -valószínűsíthetően, hogy a vásárlók a nagyobb belső memóriájú készülékeiket vegyék- eléggé megnehezítették a külső SD-re való szoftvertelepítést. Azaz, jelenleg csak a belső memóriára telepít a készülék, nem is lehet megtanítani, hogy külsőre telepítsen. Külső szoftverekkel a programok egyes részeit át lehet helyezni. (Megjegyzem ez megint csak a nagy játékosokat zavarja, m nekem eddig 500MB-ot sikerült betelítenem és van még 1.7GB, nem hiszem, hogy nekem -meg más átlagfelhasználóknak- kicsi lenne a hely. De aki 1.5GB-s játékokat szeretne feltelepíteni, annak gondot okoz)

Más kérdés?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6036) Milestone2 válasza Synaptic (#6034) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gorilla Glass 2.

Döntsd el Te, kell-e hozzá...

Én használok. Meg kinyitható flip tokot is. Hogy védjem. Pár évig nem lesz pénzem új telefonra... :((

Az eredeti akku 2150-es, most őszintén mennyivel nagyobb a 2450...???

Ment egy "privát regény" a JB rootról, meg az ICS rootról...

;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6037) prannk


prannk
őstag

Kinek volt v10h rootolva???

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6038) Milestone2 válasza prannk (#6037) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A kezdeti hozzászólásokban az volt leírva, hogy az ICS v10E-ig rootolható. Utána már nem. Ergo valószínűleg senkinek...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6042) prannk


prannk
őstag

És hogyan tudom visszatenni a v10a-t? Illetve fullra törölni az adatokat? Sd kártyán lévőket is. Csak KDZ updaterrel lehet? Olvastam vkinél hogy sikerült valahogy rootolni a v10h valami backuppal. :U

Most megekeresem akkor :K

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6044) Milestone2 válasza prannk (#6042) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Keresd.

Backupppal nem lehet rootolni de nyilván, ha valaki egy rootolt v10H-ból készített Backup-ot, akkor ha azt használod, azt állítod vissza a telefonodon, akkor az is rootolt lesz...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6046) prannk


prannk
őstag

trapistasajt volt az..

1. Downgrade a v10a-ra (ez az egyetlen verzió, ami rootolható)
2. Root
3. CWM telepítése
4. Letöltött tar (root-olt v10h) alkalmazása a cwm használatával
5. A telefon első indításnál úgy fog indulni, mintha a dobozból vetted volna ki, csak éppen a SU ott lapul a menüben
Ha érdekel titeket, készíthetek róla egy leírást linkekkel

Jó lenne beszélni vele mert nem értem ezt az egészet.. Utoljára 2 hónapja volt itt...

Bubus vagy milestone2 megcsinálnád teamvieweren keresztűl?? :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6049) prannk


prannk
őstag

Szóval eslőnek akkor v10h ra donwgrade, után v10a ra downgrade, utána root. utána cwm telepítése és utána backup?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6051) bubus66 válasza Milestone2 (#6050) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mehet szerintem egyből a V10A nem kell V10H csak óvatossan.

Recoveryvel akkor sem tudsz zip fájlokat telepíteni. Viszont a JB mentés nézd meg akkor, hogy marad-e a ROOT?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6052) prannk válasza bubus66 (#6051) üzenetére


prannk
őstag

Most akkor csináljak egy backupot a jb ről ,tegyem rá a v10a-t rootoljam és utána mit csináljak?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6053) Milestone2 válasza prannk (#6052) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A mostani JB-dről mindenképp készíts BACKUP-ot!!!

Azt nem értem, hogy az a v10H backup az milyen backup?

Mert ha backup, akkor minek előtte a v10A?

Ha backup, akkor le kell gyalulni ami most fönn van, és recoveryvel feltenni a backupot...

Valamit nagyon nem értek, mert nem logikus.

Fenn volt a telefonomon az AOKP, nem tetszett, legyalultam, és CWM-ben felraktam egy pár nappal előtte elmentett már rootolt v20B backupot. Nem kellett előtte v10A, meg root és utána backup...

Nem lehet, hogy az a v10H nem rootolt backup...? Vagy nem is backup? Vagy nem CWM backup?

:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6054) prannk válasza Milestone2 (#6053) üzenetére


prannk
őstag

Én nem értem ezt most :D Nekem csak egy sima ROOT kell. Holl lekakilom hogy JB vagy ICS van a telefonon.. Eddig úgfy tudtam hogy csak a v10h ig rootolható bootloader nyitás nélkül. Most meg azt mondjátok,hogy rootoljam a v10a-t és állítsam vissza a jb re rootolt v10 a ról? vagy mi? :D :D :D :D :D :D

Nekem semmilyen backup om sincs.Se tőlem se mástól.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6055) bubus66 válasza Milestone2 (#6053) üzenetére


bubus66
nagyúr

És hogyan csinál Backupot??? Írd le nekem légyszíves. Köszi... :R :R

#6054) prannk
Igen csináld úgy hogy rootolod a V10A kész a v10h nem volt rootolható.

Azzal, hogy rootod lesz a SD kártyára való másolás még nem oldódott meg. Ha csak azért akarod. Mint már le írtam egypárszor, ahhoz a kernelben is módosítani kellene.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6056) Milestone2 válasza prannk (#6054) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én nem ezt mondom.

Én úgy tudtam, hogy v10g-ig rootolható.

Az, ha jól emlékszem úgy működött, hogy a v10A-t rootolni kellett és egy valamilyen root voodoo programmal át lehetett vinni a rootot v10G-ig.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6057) Milestone2 válasza Milestone2 (#6056) üzenetére


Milestone2
nagyúr

BUBUS-nak és PRANKK-nak egyszerre:

prankk azt írta pár sorral feljebb, talált egy bejegyzést trapistasajttól, hogy van egy v10H rootolt backup.
"...Olvastam vkinél hogy sikerült valahogy rootolni a v10h valami backuppal. :U..."

ha ez létezik, minden oké.

ha csak álmodta vagy én képzeltem, akkor miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6058) prannk


prannk
őstag

Na most valaki akkor írja le legyen olyan kedves,hogy hogyan tudom rootolni a v10h-t vagy v10g-t vagy Jb bootloader nyítás nélkül :K De ha trapistasajt rootolni tudta a v10h-t akkor lehet.le is írta hogyan de én nem értem hogyan

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6059) bubus66 válasza Milestone2 (#6057) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#6057) Milestone2

Én azt kérdeztem, hogyan csinál a mostani JB-ről Backupot? Erre válszolj nekem ( nem kötekedésnek) szánom

Más:

Igen van egy CWM recovery backupjából vissza állítható V10H.

Szerintem előbb rootolja ki és utána lehet segíteni neki mert így bele fog keveredni.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6060) Milestone2 válasza prannk (#6058) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szépen lassan érthetően (és én türelmes birka vagyok, de ez már egy kicsit szájbarágós nekem is):

v10A rootolása = első hozzászólás

v10G rootolása = itt volt leírva

JB bootloader nyitás nélkül nem rootolható!

és ahogy Bubus felhívta rá a figyelmemet, amig nincs rootolva, addig CWM-ed sincs, nem tudsz backupot sem létrehozni, sem visszaállítani.

Tehát:

1. lépés visszabutítod a telefonodat v10A-ra (downgrade)
2. lépés v10A-t bootloader nyitás nélkül rootolod

ha ezzel megvagy jöhetnek csak a következő lépések.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6061) Milestone2 válasza bubus66 (#6059) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az általad említett WINDOWS-os program is csak rootolt készüléken fut?

Mert akkor igazad van, sehogy... :K

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6062) Milestone2 válasza prannk (#6058) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Annyit írt, amit feljebb leírtál?

"...1. Downgrade a v10a-ra (ez az egyetlen verzió, ami rootolható bootlaoder nyitás nélkül)
2. Root telepítése - lásd nyitó hozzászólásban
3. CWM telepítése
4. Letöltött tar (root-olt v10h) alkalmazása a cwm használatával
5. A telefon első indításnál úgy fog indulni, mintha a dobozból vetted volna ki, csak éppen a SU ott lapul a menüben..
."

Azt leírta, hogy root után hogyan rakod fel a CWM-et?
Megadta a linket a v10H-hoz?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6063) bubus66 válasza Milestone2 (#6060) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mit lehet ezen érteni a v10h és a v10g nem rootolható

A következő verziók rootolhatók ezzel a módszerrel: v10a de az alkalmazott rootot a voodoo rootkeeper nevezetű programmal át lehet örökíteni a v10g-re. A v10h-n egyelőre nem működik.

Itt az összes rootolt ami CWM-ből visszaállítható.

(#6064) Milestone2

A Backupot nem értem, hogyan akartál vele csináltatni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6065) Milestone2 válasza bubus66 (#6063) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De ha a v10H nem rootolható, hogyan létezhet rootolt v10H backup?

Már ha létezik és te is azt írtad feljebb, hogy létezik...

prankk "...Olvastam vkinél hogy sikerült valahogy rootolni a v10h valami backuppal...."
bubus66 "...Igen volt valami mentés amit a CWM recoveryből lehet vissza állitani..."

A lényeg pranknak először vissza kell térnie v10A-ra, utána azt rootolni, ha fenn van a root, feltelepíteni egy CWM-et, és ha létezik a v10H backup, akkor CWM-ből azt visszaállítani.

Sok sikert...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6066) prannk válasza Milestone2 (#6065) üzenetére


prannk
őstag

és van egyeltalán valahol v10h root backup? :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6074) Milestone2 válasza prannk (#6073) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem foglalkozom spanyol nyelvvel.
Még az angolt is nehezemre esik néha megérteni.

A lényeget megírtam már, csináld: pranknak először vissza kell térnie v10A-ra, utána azt rootolni, ha fenn van a root, feltelepíteni egy CWM-et, és a megtalált v10H backupot CWM-ből visszaállítani...

És magamnak is megmagyarázom, mert az előbb eltévedtem: azért kell először visszabutulni v10A-ra, mert az könnyen rootolható, ha rootolva lett, már rátelepíthető egy CWM, és ha már végre van rajta CWM, akkor kipróbálható rajta az a fránya rootolt v10H backup.

Szép...

És nem bonyolult...

Csak rájöttem a megoldásra :C

És közben mindketten fanatikus taggá váltunk, tegnap még csak tag voltam...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6075) bubus66 válasza Milestone2 (#6065) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azt nem tudom, hogy csináltak de létezik mentés, mert én letöltöttem, és benne van.

Szerintem a bin fájlos cserével csinálták meg és az mentették le.

És magamnak is megmagyarázom, mert az előbb eltévedtem: azért kell először visszabutulni v10A-ra, mert az könnyen rootolható, ha rootolva lett, már rátelepíthető egy CWM,

Nem olyan egyszerű a CWM-t telepíteni. A JB-nél is a CWM-ből rootolsz nem?

Na látod, ez az ami az SXT-nél romcserével együtt kb 5 perc és van root meg recovery. Viszont vissza lehet zárni a bootloadert, igaz sokra nem mész vele.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6081) Zisydee89


Zisydee89
csendes tag

S.O.S. Segítségre lenne szükségem! Jb 4.1.2 volt az Lg-n! Rootoltam majd felraktam az az őj 4.2.2-őt nem tetszett gondoltam vissza teszem az előzőt azóta nem jutok előre! Addig jutottam hogy az lg logo tőlt és ennyi :N

(#6085) Milestone2 válasza Zisydee89 (#6081) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mi volt fenn? Hivatalos 4.1.2?
Akkor nem csak rootolnod kellett, hanem loadert is nyitni...
Milyen módszerrel tetted az újat?
Melyik 4.2.2.-t? Hivatalos 4.2.2-ről nem tudok. Melyik customot?
Nekem kevés az info, amit írtál.
De most úgy is mennem kell...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.