Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-09-02 20:21:52

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9262) Azharel válasza bubus66 (#9258) üzenetére

Azharel
(aktív tag)

file system root/mpt/mpt_maindata.db
Igazából nem zavar hogy látszik a root, csak belefutottam ebbe a dologba. Amúgy is az lesz a vége, hogy kifogom nyitni a bootloadert. Minden esetre volt már sonym, samsungom, de az biztos hogy többet lg-m nem lesz!

(#9328) bubus66 válasza Azharel (#9327) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

(#9327) head1shot

Ez egyenlőre csak az L9 problémája (meg az usereké) Kinek nem ige nem veszi magára. Az L7-nél is működik minden leírt módszer. a Black-nél az (ICS-nél a recovery fel rakáshoz nyitni kell a Bootloadert. igaz a ROOt 1000x egyszerűbb,) és had ne soroljam fel, hogy melyikeknél működik még. Kíváncsi lennék,hogy másik márkánál milyen problémád lenne? A Másik tegnap nyitottam ki a Milestone2 által összegyűjtött a TOOLKIT-tel és elsőre sikerül, V20H. AZ Offline módszer, meg oda-vissza működik, legalább is nekem, fölég úgy, hogy engedem a programnak, hogy Ő lépjen az S/W módba.

(#9326) totyika66

Csak OFFLINE módszerbe. Ki javíttatom az OFFLINE leírást ha elérem pantal mestert. Ja és Team Wiweren is csináltam meg már készüléket.

[ Szerkesztve ]

"A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind hallottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért.”https://androware.hu Honor 20

(#9427) H.Bencike válasza Milestone2 (#9422) üzenetére

H.Bencike
(aktív tag)

Hello! Az Avatar ROM telepít már SD kártyára? Avatar ROM-oknak jó az akku ideje? Mobilnet folyamatosan menne nálam meg játékok. Jó tudom, ha használom akkor is lemerül, de így talán nem délben nyögi be hogy 15%-on van az akksim :D
Ha ROM ot akarok cserélni akkor úgy kell csinálni hogy Bootloadert nyitok- utána root- recovery flash és kész?

LG G3

(#9445) bubus66 válasza Long Man (#9443) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

A csak akkor tudod átnevezni ha szétszeded az APK fájlt. Vagy ha van Root-od a system app mappába átnevezed.

küld át mit szeretnél, átnevezni és mire meg csinálom

[ Szerkesztve ]

"A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind hallottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért.”https://androware.hu Honor 20

(#9447) Long Man válasza bubus66 (#9445) üzenetére

Long Man
(tag)

Köszönöm a lehetőséget, és hogy megerősítetted, ez az átnevezés nem olyan egyszerű, mint a Windows-ban. :)

Nem is gondoltam, hogy egy ilyen praktikusnak tűnő dolog, ilyen komplikált lehet Androidnál. :O

Időközben próbáltam utánanézni, de mindenhol azt írják megoldásnak, amit Te is javasoltál.
(bár nem igazán értem, hogy miért így van ez megoldva, ill. mért nem olyan egyszerű, mint M$.-nál) :(

Viszont találtam egy kerülőútnak tűnőt. :DD

Van tapasztalatod az ilyen (és hasonló) programokról? :
QuickShortcutMaker

(még nem próbáltam, mert először körbejárnám a témát a Neten.)

Köszi még egyszer az ajánlatot :R , de nem szeretnék munkát adni Neked minden egyes átnevezési ötletnél.
(duzzogok is Google-re, hogy ezt nem lehet megoldani root jog nélkül) :Y :W

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#9448) bubus66 válasza Long Man (#9447) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Ha nem sokat kell csinálni akkor meg csinálom szívesen Sajnos a gyárit csak root joggal tudod kiszedni és vissza tenni. A programról nem tudok semmit sem nem használtam.

(#9469) Milestone2 válasza Milestone2 (#9468) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Szkeptikus vagyok mindig ezekkel az ALL IN ONE csodákkal kapcsolatban. De mivel mással sem sikerült, és elolvastam a hozzászólásokat, senki sem téglázta a készülékét, legfeljebb nem lett Root, így este majd kipróbálom és beszámolok. Annyit kivettem, hogy ha korrektül fenn vannak az ADB driverek, akkor működik, ha nem, nem...

TOVÁBBRA IS FENNÁLL, ÉN SAJÁT FELELŐSSÉGRE HASZNÁLOM EZT A PROGRAMOT, MINDENKI MÁS IS CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE TEGYE!!!

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#9471) Azharel válasza Milestone2 (#9469) üzenetére

Azharel
(aktív tag)

Milestone
Nem szeretnék beledumálni a dolgodba, egy dologra felhívnám a figyelmedet, mivel én is sajnos a saját káromon tanultam. Ezek a 1click rootok nem biztonságosak, mivel nem lehet tudni milyen exploitot használ ki a root eléréséhez, ki tudja mit helyez el a telefonon még, illetve a pc-n futó program mit csinál. Az xda-n utoljára pont erről a kingrootról volt szó, a pc-s program a háttérben csatlakozik egy kínai szerverhez miközben rootol, és nem lehet tudni az okát hogy miért. A program webes domainjének ismeretlen a tulaja is. Én már egy másik 1click rootal ráfaragtam, malwaret tett a telefonra, és trójait a gépre. Az alábbi linken található rootal is próbálkozhatsz, nekem már több készüléket is rootolt, és teljesen biztonságos is.
[link]

(#9472) bubus66 válasza Azharel (#9471) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

(#9471) head1shot

Nekem az összes android programot, vírusnak érzékeli a vírusirtó, én pedig járkálok és telepítek ki lőtt vírusirtóval, de soha meg semmit nem kaptam. Az unlocRoot-ot használom szintén egy click-es azt meg, hogy fel megy szerver. Igen más különben honnan szedné le a ROOT-hoz való dolgokat? Amit linkeltél az is szerveröl szedi a roothoz szükséges cuccokat. Azért köszönjük, hogy meg osztottad velünk. :R

[ Szerkesztve ]

(#9497) H.Bencike válasza bubus66 (#9495) üzenetére

H.Bencike
(aktív tag)

Szerencse a szerencsétlenségben hogy ezzel a v20b-vel elég jól bírja a akksim :))
Minden estere sokkal jobb lenne egy CM-el használni. De lehet azt megpróbálom hogy elviszem t-mobile és megmondom hogy rakjanak rá régebbi szoftvert. Az Ő frissítő szoftverjuk talán olyan dolgokat is visszacserél a régire amit az Offline módszer nem. Hátha akkor kinyílna. Hétfőn vagy kedden lehet beviszem nekik.
Garancia még van rá 1 év, bootloader zárva, root nem volt úgyhogy elvileg még érvényes is.

LG G3

(#9516) akcsy

akcsy
(tag)

Hali! Jó rég jártam már errefelé, viszont még L9 tag vagyok még mindig, csak a meló, stb, nem is tudtam nagyon a telóm mókolni, így a témákban sem tudok érvényesülni :/
Most még Milestone2 leírása alapján (amit, ha még nem köszöntem meg, akkor köszönöm :R ) rootoltam a v20h-mat, mert nekem tetszik az eredeti, csak ugye az SD-s dolog...
Viszont most nyomtam is rá a SU pro-t, de vannak nekem rajta Notifications programok... Ezt a kisegítő lehetőségekben ugye be kell kapcsolni, viszont ahogy lezárom, majd kinyitom a képernyőt, megint azt látom, hogy ki van kapcsolva(rootolásig tökéletesen működött)... Nah ez szerintem az SU műve, és tudnátok segíteni, hogy ne nyomja ki nekem állandóan? Vagy valamit én b*szt*m el? :O

Huawei P9 "Inkább azt bánd meg, hogy megpróbáltad és nem jött össze, mint hogy meg sem próbáltad...,,

(#9517) Milestone2 válasza Azharel (#9471) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Szóval az általad ajánlott cuccal semmi sem történt. Hibaüzenettel kidobott. Nem rootolt.

Viszont az általad leminősített, vírusnak tartott másik app, szépen csendben rootolta az ezidáig semmivel fel nem törhető LG L5 II készüléket.

Abban lehet, hogy igazad van, hogy ezek a cuccok feltelepíthetnek bármit a PC-dre, de egy: erre vannak a vírus/kém stb irtók, kettő: az általad ajánlott is simán feltelepíthetett bármit...

Szóval működött...

[ Szerkesztve ]

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#9518) Azharel válasza Milestone2 (#9517) üzenetére

Azharel
(aktív tag)

Nem is állítottam hogy amit ajánlok az jó is lesz. Ne érts félre, nem szerettem volna beleszólni abba hogy mivel rootolsz. Csak azt írtam amire xda fórumban is figyelmeztetnek, mivel már én is megjártam 1x egy 1click rootal.

(#9520) bubus66 válasza Azharel (#9518) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

(#9518) head1shot

Mi volt az a fájl amit a vírus irtó vírusnak érzékelt? ( Pl az apk fájlt is vírusnak érzékelte) Milyen vírus irtót használsz? a Másik a nagy XDA-n nem írták hogy ezekhez a programokhoz még használod kapcsold kia a vírus írtot.

Én addig még használom pl a SmartFlashToolst a Rom_toolkit stb stb kiszoktam kapcsolni a vírusirtót.

Ezt szoktam használni Unlock Root Pro 3.36 meg ezt ami a képen mind kettő netet használ és soha semmilyen vírust nem telepített kikapcsolt vírusírót mellett sem. Eddig az L9 kivitelével mindegyik telefon ROOT-olta

Milestone2 ha megakarod próbálni a képe láthatott akkor szólj át küldöm.

Más akinek nem megy bootloader nyitás próbálja meg, hogy kikapcsolja a vírusirtót.

[ Szerkesztve ]

(#9546) akcsy válasza Blue Eagle (#9544) üzenetére

akcsy
(tag)

Azt hogy a p*cs*ba? :D Nekem összesen 2,2 gigát mutat szabadként(azaz 2,2-ből ennyi meg ennyi szabad :D)...
Viszont én pont a játék örömére nyomtam neki root-ot, mert gondoltam, hogy ekkora lesz... :DDD :DDD

imi0424: Van olyan, hogy Android Tuner, és mikor nyomod rá az SD-obb mappába, automatikusan létrehozza a belső memóriában is a mappát stb, így ezzel sincs baj, nálam inkább ez vált be, ha gondolod holnap leírhatom hogyan állítsd be a progit :)

Viszont arra tudtok magyarázatot adni, hogy mikor rányomom sd-re a cuccot ugyanazt látom a belső sd-ben is? Azaz pl. 2,4gigát tolok külső SD-re, az obb-re, majd ezután belenézek a belső SD-re, ott is az obb-n 2,4 gigás fájlt látok... Persze nem foglal le semmit, csak olyan fura, és nem értem a magyarázatot :D

Valamint az LG Notifications LED -ben tudna valaki segíteni a beállításban, mert be van kapcsolva, stb, de villogást nem érzékelek... :((

Huawei P9 "Inkább azt bánd meg, hogy megpróbáltad és nem jött össze, mint hogy meg sem próbáltad...,,

(#9550) odipapa válasza akcsy (#9546) üzenetére

odipapa
(senior tag)

"Valamint az LG Notifications LED -ben tudna valaki segíteni a beállításban, mert be van kapcsolva, stb, de villogást nem érzékelek... :(("

Rootoltad a telód?
Ha nem, akkor az a baj.

(#9551) bubus66 válasza odipapa (#9550) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

(#9550) odipapa

a játék örömére nyomtam neki root-ot,

Igen ROOT-olta.

[ Szerkesztve ]

(#9554) Blue Eagle válasza akcsy (#9553) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Már feltették asszem a kérdést, hogy rootolva van e a telefonod?

Ha igen, akkor próbáld ki az alábbit:

indítsd el az alkalmazás beállításait a menüben, klikk "Feedback". Ezen belül klikk "Default feedback options", majd klikk legfelül a "Test"-re. Most villognia kéne valahogy (de szerintem nem fog). Ha villog akkor a Mégse-re klikk.
Láthatod, hogy ezen a "Default feedback options" menüben lehet a villogás jellemzőit állítani.
Nálam ezek vannak:

Nagyon fontos, hogy a "Touch LED brightness" 7%-on hagyjad! El ne állítsd, mert akkor többet nem lesz jó!
Ellenkező esetben az alkalmazást el kell távolítani teljesen és újra telepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#9565) akcsy

akcsy
(tag)

Háát kellett nyomnom egy visszaállítást, mert a root megint lefogta a telóm, meg sok szempontból csak hátráltatott, mint hasznos lett volna számomra...
Viszont sikerült megoldanom, hogy root nélkül helyezze a Külső SD-re az obb ill. data mappát és annak fájlait... :Y :DD :DD Azaz gyorsan teszteltem a San Andreas-t, mert az állt kézre és működik...

(#9566) Blue Eagle válasza akcsy (#9565) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

A root jog lefogta a telót? Hogyan? És mivel tudtad root jog nélkül kipakolni a külső SD-re az android/data illetve obb cuccokat?

(#9568) akcsy válasza Blue Eagle (#9566) üzenetére

akcsy
(tag)

Ahha, pl. másoltam akármit a telefonra, ahogy lezárult a képernyő, megszakított szinte mindent, azaz a másolás lefagyott, meg hasonló... Ezen kívül gondolt egyet és elkezdte a médiafájlokat keresni, legtöbbször ott is befagyott, volt hogy órákig csinálta így a médiafájlok keresését... Ezzel együtt természetesen ette az akksimat is... A notifications programokat is állandóan kikapcsolta(a Kisegítő lehetőségekben), volt hogy valami ok miatt, bekapcsolni se engedte, volt hogy igen, de csak egy időre...
Szóval valami nagyon nagy zavart keltet a mobilomban...

Szóval a másolásról...
XDA-n olvastam, a srác rootolva próbálta ki, korábban még én is, de ott írta, hogy lehet megy root nélkül is, de úgy néz ki igen...

Van ez a Android Tuner nevű program... Azt hiszem csak fizetősben létezik.
Szóval:
1. Telepítsd a programot
2. Nyisd meg
3. Fölül az Android Tuner-re tappintva előhívható a menü
4. Itt keresd meg a System manager-t és válaszd ki az SD cards menüt
5. Ahogy bejött a menü, itt van olyan,hogy New link. Ezt válaszd, majd előugrik egy ablak (/storage/sdcard0 néven)
6. Az ablakon most válaszd ki amelyik mappát áthelyezni szeretnéd az SD-re, jelen esetben Andorid/obb
7. Ezután válasz ki, hogy hova szeretnéd: external_sd/Android !fontos, hogy csak Android legyen, mert magától hozza létre az obb mappát.
8. Ezután látod, hogy létrehozta a linket, azaz /storage/sdcard0/Android/obb mappát /storage/external_sd/Android/obb helyre.
9. Ezzel kész is lenne, úgy lehet a leggyorsabban és legkönnyebben leellenőrizni, hogyha az sd-n az obb mappában létrehozol egy új mappát, akármilyen néven, akkor azt a belső sd obb mappájában is látni fogod... Ha mégsem akkor valamit elrontottál.
10. Ha az előbbi sikerült, csináld meg a data mappával is

Lehet van ami nem érthető akkor, írjatok, bár szerintem nem olyan nehéz, inkább szájbarágósan próbáltan leírni :D
Szóval nekem ez azért tetszik, mert ha az sd-re rá is másolok egy mappát, a belső memóriában is ugyanazt látom, a tartalmával együtt, de persze, nem foglal le semmit! :)
És persze ez bármilyen másik mappával is sikerül amit át akartok linkelni, ezen kívül jobban kezelhetőbb szerintem mint a Directory Blind, és több más funkciója is van...

(#9573) Milestone2 válasza bubus66 (#9572) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Köszi.

Közben megtaláltam máshol és be is linkeltem az oldaladra -de ezek szerint tévesen- az Androidos ROOT,alkalmazások-hoz...pont ugyanezt...most akkor csináltam magamnak felesleges munkát. Már töröltem is...

;]

Lusták a fejlesztők. Nem dolgoznak. Lehet, hogy ma nem is kell frissítenem az oldalon semmit. Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#9581) bubus66 válasza droidforever (#9575) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

(#9575) droidforever

Én meg nézném neked csak az én telefonom alapból pakolgat az SD kártyára így nekem az Android Tuner-rel nincs new link

akcsy és kezeli is onnan ROOT nélkül???

(#9583) akcsy válasza bubus66 (#9581) üzenetére

akcsy
(tag)

Igen igen, működik tökéletesen, és most nincs rajta root, mivel csináltam factory és gyári beállítások visszaállítást...

[ Szerkesztve ]

(#9586) droidforever válasza akcsy (#9583) üzenetére

droidforever
(tag)

Root checker-rel nezted hogy mar nincs rootolva?Mert nalam a factory reset nem torolte a rootot.Telepitettem bubus fele android tunert,nem engedelyeztem neki az su-t es sehol nem talalom a new link opciot

[ Szerkesztve ]

(#9587) bubus66 válasza droidforever (#9586) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Itt ezek között válogass, ami a képen van, mert én nem tudok segíteni nekem az SD-re telepít alapból, különben alapból kéri a root-ot, leg alább is nekem olvasd el a leírást az oldalamon.

[ Szerkesztve ]

(#9588) bubus66 válasza droidforever (#9586) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

* Szükséges gyökér hozzáférést
** igényeli a root hozzáférést az Android 4.1 és újabb sőt a 4.04 is igényli
*** root teljes funkció

[ Szerkesztve ]

(#9589) droidforever

droidforever
(tag)

Directory bindet hasznalok mukodik is,csak kivancsi lettem vna h root nelkul is hasznalhato a kulso sd,amit privatban kuldtel nekem android tunert,nekem az istenert se jelent meg a new link opcio!Sztem akcsy teloja rootolva maradt mert nekem se torolte a factory reset a rootot.

(#9616) roland9408

roland9408
(csendes tag)

Sziasztok.

Esetleg van valami véleményetek a gyári v20i romról?
Aksi idő? gondolom szemmel látható különbség nincs, sebesség? telefonom garanciális, na már most ha ezt felrakom rá ugrik a garancia? mivel a hivatalos frissítős csak a v20h-t írja...

+Ha valaki feltöltené a gyári v20i-t megköszönném sajnos Milestone2 kolléga által linkelt mega-s letöltő link halott..

Még egy kérdés nem megoldható root nélkül az SD kártyára való telepítés?:) szeretnék nagyobb játékot feltelepíteni..

[ Szerkesztve ]

(#9618) Milestone2 válasza roland9408 (#9616) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Azt értsd meg, ha felrakod a v20M-et, vagy a v20L-t, vagy a v20i-t, még nem vész el a garancia.

Az a veszély benne, hogy mikor szervízbe akarod vinni, előtte vissza tudod-e tenni a v20H-t KDZ-ből, vagy offline KDZ-vel, vagy bármi más módon.

Ha vissza tudod, minden OK, hiszen nem rootoltad, tehát rootnak nem is lehet nyoma...

Én így gondolom, majd a Nagymesterek megcáfolnak, ha másképp gondolják...

[ Szerkesztve ]

(#9622) Milestone2 válasza roland9408 (#9620) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Utoljára.
Megpróbálom a legérthetöbben.
A v20h a hivatalos.
A v20i, v20L is hivatalosak.
Hivatalos LG szoftverek.
De a magyar frissítöprogram nem ajánlja fel.
És mivel nem ajánlja, ezért ha szigorú szervizessel találkozol, az beleköthet.
De, mint az elöbb írtam, sokan feltették már, nem lett semmi bajuk.
Ismerek olyan embert, aki v20L-lel vitte szervízbe, észre sem vették ( vagy nem foglalkoztak vele ), ismerek olyat is, aki DraguROM-mal vitte vissza, fel sem tünt nekik, de olyan kollégát is, akit a hivatalos v10a szoftverrel kidobtak, hogy rootolt a telefon, holott hozzá sem nyúlt...
Na, most okosabb lettél?

(#9624) bubus66 válasza Milestone2 (#9623) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Azt értsd meg, ha felrakod a v20M-et, vagy a v20L-t, vagy a v20i-t, még nem vész el a garancia.

Nem vitázni akarok de ezt te írtad erre írtam a válaszom. Igen elvész a garancia de javítva már jó.

Ismerek olyan embert, aki v20L-lel vitte szervízbe, észre sem vették ( vagy nem foglalkoztak vele ), ismerek olyat is, aki DraguROM-mal vitte vissza, fel sem tünt nekik, de olyan kollégát is, akit a hivatalos v10a szoftverrel kidobtak, hogy rootolt a telefon, holott hozzá sem nyúlt...

Ez 99%-ban az LG szervizre igaz mert nem nagyon szoktak vele foglalkozni, a T szervizre ez már nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#9637) beiszer válasza Milestone2 (#9636) üzenetére

beiszer
(csendes tag)

Miattam azért nem kellett volna javítani. :B
Végre sikerült feltennem a V20B-t most próbálom nyitni a bootloadert az 1.3.1-es rootkittel... Mikor rányomok az "unlock the bootloader"-re, újraindul a telefon, de nem abban a speckó menüben, amiben kéne neki. Mi lehet a gond?

Köszi a segítséget!

(#9675) Milestone2 válasza bubus66 (#9674) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

No a lányom LG L5 II-je azért veri az L9-et. (Nagy nehezen rootoltam fél év alatt, de BL nyitásról, meg customról, még az XDA-n sem találtam semmit, csak a régi (sima) L5-höz, az meg az újhoz nem jó...)
Szerintem kimondjhatjuk nyugodtan: az LG a leg...cibb gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#9677) Blue Eagle válasza Milestone2 (#9675) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Ehhez csak csatlakozni tudok. A nejem L3-át több mint fél évig nem tudtam rootolni az ég világon semmivel sem. Most ünnepekkor Lalszi fórumtárs hozta meg a megoldást egy jó kis CWM Recovery telepítő segítségével. Tehát előbb felment a Recovery és onnantól kezdve már "birtokba vehettem" a telót.
Az L9-emet anno nagyon nehezen nyitottam én is.

(#9678) bubus66 válasza beiszer (#9676) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

(#9676) beiszer

A Samsungot egy kalap alatt sem lehet említeni a az LG-vel, a lány Advence-n oda vissza rakom a rom-kat, ROOT-olm nem kell bootloadert nyitni. stb. Ja és az összes alkalmazás telepítéssel együtt kb 15 perc, Okosítani lehet, csak ROM-okat nehéz cserélni, az okosításhoz nem kell bootlodert nyitni.

Milestone2

A régebbi LG simán nyithatok és zárhatok is akár egy SmartflashTools-sal vissza tett ROM-mal.

[ Szerkesztve ]

(#9738) Blue Eagle válasza beiszer (#9727) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Igen, nekem újraindult Fastboot módban, asszem a Lelus módszer volt az. Bubus és Milestone rakta ide topikba anno. De nekem csak a nyitás tudott menni ezekkel a metódusokkal. Tehát sem a rootolás, sem a recovery nem ment így fel. PC kapcsolat nélkül rootoltam és installáltam CWM Recoveryt.

(#9728) roland9408
Hiába a régi Lg Support Tool, ha van net kapcsolat és indítod, egyből felfrissít az újra.

Az Android SDK nem kell!

(#9803) Milestone2 válasza bubus66 (#9802) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Az a v10xx sorozat volt ugye.
Nincs.
Amit annak hittem, az ha minden igaz, a fejlesztőknek kiadott forrás.
Mikor BlueEagle kérte, én is végignéztem, de csak halott link mindenhol.

Az az igazság, hogy mikor megvettem v10a volt rajta, de ugye még rutintalan voltam, nem készült mentés belőle...aztán már frissítettem is v20xx-re, majd a segítségeddel BL nyitás, root, custom...

(#9821) Zsocó válasza Milestone2 (#9820) üzenetére

Zsocó
(aktív tag)

Nekem csak Root-olni kellene és csak netezésre használnám.

(#9823) Zsocó válasza Milestone2 (#9822) üzenetére

Zsocó
(aktív tag)

Gyári Jelly Bean allatt mi a legrövidebb út a Root-hoz? :U

(#9824) Milestone2 válasza Zsocó (#9823) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Bubus66 a megoldás és BlueEagle.
Őket keresd és kérd meg szépen segítsenek.
Bootloader nyitás nélküli root-hoz.
Leírás itt is van csak nem tudom működik-e...

[ Szerkesztve ]

(#9826) Blue Eagle válasza Milestone2 (#9824) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Szevasztok fiúk!
A linkben szereplő leírást szeretném javítani: a telepített LGPwn alkalmazás elindításakor nem a program backup szolgáltatása indul, (mert az nincs) hanem a telefon szoftverébe, ill. OS-be ágyazott backup szolgáltatása indul.

Másik meg az, hogy pl. nálam eddig működött V20H val is. Most meg egy hete abszolút nem tudta rootolni sem ez az LGPwn, sem egyiksem amit Milestone említett valamikor mostanában. Megértem találni egy olyat ami jó volt. Szerencsére pont volt a gépemen. Bár lehet ezt is Milestone adta. :F Most nem tudom adni, sem a nevére nem emlékszem. Most melózok, de ha hazaérek megosztom. Hogy aztán jó lesz e zárt bootloaderhez, az kérdés. Mindegy, tessék előbb az LGPwn-t próbálni Zsoco, és kérdezni ha valami nem tiszta.

Bocsi, mobilról vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#9829) Milestone2 válasza Blue Eagle (#9826) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Én ezeket említettem valaha is...

1
2
3

...de már azt sem tudom, melyiket mikor használtam. Azt tudom a háromból csak az egyikkel sikerült kislányom L5II-esét rootolnom...

(#9837) bubus66 válasza Zsocó (#9835) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

(#9835) Zsocó

Nekem akkor sem kellene L9 (föleg nem 68K-ért) Amikor ennyi pénzért már telefont is adnak. Szerintem meg minden téren a SP hülyére veri az L9-et Volt Xperiám és tudom.

Igen csak a SP 1000x könnyebb frissíteni, Rootolni stb nekem ezek a szempontok és nem az, hogy hol vannak a gombok stb

Milestone2 működik?????

[ Szerkesztve ]

(#9863) bubus66 válasza Milestone2 (#9862) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Főnök itt a frissítés a SuperSu-nak A Logutodba frissíts.

1.91-ben a frissítés
Új -cn/--context paraméter su bináris (fejlesztőknek: lásd How-To SU-frissítés)
Kezelje mksh kapcsolnak ki sh
Daemon erők új munkamenetet azonnal dob (feljebb)
Fix olvasás dinamikus ingatlan a 4.4 (frissíti ASAP ha 4.4 felhasználó)
Rögzített kérdés, ahol a root nem nyújtották CM
Add támogatása Samsung 4.4
Frissítés szerzői jogi figyelmeztetést, hogy 2014
A frissített nyelvi fájlok

ITT

Vagy ITT

Vagy innen is letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#9905) bucsupeti válasza odipapa (#9901) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

Nekem sincsenek jó tapasztalataim a Sony-Ericsonról.
A Nexus szerintem a tuti. Én szinte biztos hogy Nexusra fogok váltani (az aktuális legújabbra). Igaz hogy jelenleg a Nexus 5 éppen LG gyártmány, de abszolút nyitott, plain KitKat van rajta. Rootolható,hackelhető referenciakészülék.
Egy biztos hogy olyan készüléket aminek a nevében LG vagy Sony szerepel biztosan nem fogok venni. Nálam ezek leszerepeltek még akkor is ha ott a G2 vagy éppen egy "jóárasított" F6, vagy olyan csábos jószág mint amilyen a kedves L9-ünk volt bő egy évvel ezelőtt....

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9906) Azharel válasza bucsupeti (#9905) üzenetére

Azharel
(aktív tag)

Én is azt mondtam hogy soha többet lg, és még is egy g2 mellett kötöttem ki. bizony most érzem először azt hogy ilyen jó telefonom soha nem volt, nem érzek késztetést a mókolásra, még a root-ra sem mert tökéletes ahogy van. pedig bootloader nyitás nélkül romolható a telefon és az azonos soc miatt ugyan annyi rom van rá mint a nexus 5-re.

(#9913) Skarlos válasza Long Man (#9912) üzenetére

Skarlos
(csendes tag)

Ha rootolva vagy és van Clockworkmod recoveryd akkor ezzel el lehet tüntetni.

(#9914) Long Man válasza Skarlos (#9913) üzenetére

Long Man
(tag)

Köszönöm :)

Közben próbáltam utánaolvasni is, de root és CWM nélküli megoldást nem találtam. :(((

Pedig van elég esze LG-éknek, hogy kikapcsolhatóvá tegyék (G2-nél): disable QSlide

(hogy ezt miért nem sikerült beépíteni L9-nél? :F , pedig ők találták ki ezt a nyüves QSlide-ot)

Na mindegy. :U Ez tényleg egy börtönbe zárt telefon. :O

Már kezdek zabos lenni rá (LG-re) én is ...

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.