Hirdetés

2019. december 7., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-09-02 20:21:52

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6819) Blue Eagle válasza bubus66 (#6816) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Hard Reset? Azt hogy érted? Mit értesz Te a Hard Reset alatt? Írd le légyszi, hogy van e következménye annak amire gondolsz! Mert nálam semmi következmény nincs, főleg akkor ha kéne lennie.

A CWM Recoveryhez nem rootolt eset kell?

[ Szerkesztve ]

(#6820) bubus66 válasza Milestone2 (#6818) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Mi köze van a kamera app-nak a ROOT-hoz? Tessék root nélkül simán telepíttettem Nincs rootolva és a bootloader ios zárt, köszönöm tesztelem :R

Ők lennének azok??

"A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind hallottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért.”https://androware.hu Honor 20

(#6867) Milestone2 válasza sleen (#6866) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Rootolt stockon megy a ceruza is.

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#6895) Blue Eagle válasza Milestone2 (#6893) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Én a V10A már rég frissítettem Jelly Beanre. Remegő dérdel vártam a márciust, hogy megjelenjen.
Ugye a V10A-t ki is tudtam rootolni, de utánna már nem. Ez piszkált engem, és a múlt héten feltettem ezt a XDA-ról a V20B nyitottat.

(#6903) bubus66 válasza Milestone2 (#6902) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Igen mert a v10A Rootolható volt és arra lehet recoveryt is tenni

Nem lát érdemi különbséget mondjuk ezt megértem. Ikonokat biztos, hogy nem változtatnak lehet, hogy olyan változások vannak, amiket csak használat közeben lehet észtre venni.

Mondjuk az a ROM engem is érdekelne, mert akkor vissza tenném a V10A-t rootolnám recovery és tolnám fel (de egyszerű is lenne a bootloader nyitás)

[ Szerkesztve ]

"A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind hallottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért.”https://androware.hu Honor 20

(#6904) Blue Eagle válasza bubus66 (#6900) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

A V10A romot simán lehetett egy kis utily-vel rootolni. Egy pillanat volt az egész. Ugyanolyan kis progi volt mint mint ez a "Rom toolkit". CMD ablakban zöld betűk, step-by-step jellegel. Aztán felmásoplta a SuperSu.t és kész volta rootjog.

Én erről a img fájlról beszéltem: recovery-clockwork-touch-6.0.3.1-p760.img

(#6913) bubus66 válasza Blue Eagle (#6910) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Feltelepítetted a fastboot drivert? Mihez adjak linket a ROOT-TOOLKIT-nek fel kell telepítenie a nagy XDA-n nincs fastboot driver?

(#6911) Milestone2

Már megint minek kell félórát vári, hogy felrakja a CWM-t ;] :K

Hiába linkelsz neki bármit az user hiba, mert te is meg tudtad csinálni a Toolkit-tel én is meg még jó páran.

De látod ki írta nem tudom mit kever cmahendra alais yoda

[ Szerkesztve ]

(#6919) Milestone2 válasza Blue Eagle (#6918) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Jó, értsd ez vitriol volt. Maró gúny "yoda mesterre = cmahendra", aki pár embert félrevezetett már.

-----

Akkor valahol ott akad el a dolog, hogy nem megy fel sem az általunk ajánlott módom, sem máshogy a CWM a telefonod agyába. Ha pedig nem ment fel, akkor nincs root sem, nincs custom sem, nincs semmi sem, hiába van nyitva a BL...

Biztos minden driver jól fent van?

[ Szerkesztve ]

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#6930) bubus66 válasza Milestone2 (#6929) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Nem tudom lehetséges hogy valamit félre írta a a bin fájlban.

Abban meg igazad van,hogy nem biztos hogy a yoda mester p765 mokolt bin fájla jó a P760-ra vagy valamelyik régióra.

Azt meg kell próbálni, hogy a V20C-t felteszi és azzal megpróbálni a ROOT-TOOLKIT-et.

[ Szerkesztve ]

(#6955) zAPAtyin válasza bubus66 (#6954) üzenetére

zAPAtyin
(tag)

Ez csak rootolt telóval megy nem?
És működik is?

(#6956) Blue Eagle válasza bubus66 (#6954) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Hm...ez szuper! Csak kár, hogy root jog kell a működéséhez. Na ez nincs nekem ugyebár.

(#6957) Blue Eagle válasza zAPAtyin (#6955) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Root jogosultság nélkül nem megy a buli. .

(#6958) zAPAtyin válasza bubus66 (#6954) üzenetére

zAPAtyin
(tag)

Rootolt telón próbálta már valaki?
Működik?
Mert akkor lehet rootolnék.
Ez nekem fontos funkció lenne (szerintem másnak is)
Nem értem ez miért nem alap egy ilyen telónál?

(#6964) bubus66 válasza zAPAtyin (#6955) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Ott a link neked annyiba tart ki próbálni mint nekem. Lehet, hogy kell hozzá root úgy van írva. A blacken müködött ROOT nélkül is.

(#6959) vasmajom7

Millió darab launcher van a GooglePlayen. Nem értem,mit szeretnél le cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#6965) Milestone2 válasza zAPAtyin (#6958) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

A leírás első mondata: This app may require root! (bár ennek ellent mond, hogy Bubusnál működött root nélkül is...)

Öt bekezdéssel lejjebb:
Supported devices:
* LG Optimus 2X/T-Mobile G2X/Star (P990/P999/SU660)
* LG Optimus Black (P970)
* LG Optimus 3D (P920)
* LG Nitro (P930)
* LG Optimus ME (P350)
* LG Marquee (LS855)
* LG Prada 3.0 (P940)

Tehát még azt is ki kéne próbálnod, hogy egyáltalán a P760-at támogatja-e...?

[ Szerkesztve ]

(#6977) Blue Eagle válasza zAPAtyin (#6958) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Hi! Sikerült Rootolnom a telót! Működik pöpecül ez a LG Touch LED Notification: [link]

(#7005) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7004) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Az fasza. És még egyszer megkérdezem: jól értettem root után, ROM Managerből tetted fel? Ha igen, akkor szépen kijavította Yoda módosítását.

1. Recovery Setup
2. Install or Update Recovery
3. Devices Listed
4. Flash ClockworkMod Recovery

[ Szerkesztve ]

(#7006) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7005) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Az.

Igen, root után. Előtte talán nem is lehetett volna. De erre nem veszek mérget.

[ Szerkesztve ]

(#7007) bubus66 válasza Milestone2 (#7005) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Próbáld meg a ROOT TOOLKIT-tel, a bootloader nyitásnál mikor ez a képernyőfogad akkor húzd le a telefont és vedd ki az aksit majd nézd meg hogy maradt-e az unlock.

[ Szerkesztve ]

(#7015) zAPAtyin válasza bubus66 (#6964) üzenetére

zAPAtyin
(tag)

L9-en root nélkül nem megy...ezt kipróbáltam.

Mivel nem rootolt a telefonom ezért bátorkodtam megkérdezni,... hmmm ???
Mert ha működik lehet emiatt fogok rootolni.

Lásd ezt...

[ Szerkesztve ]

(#7018) Blue Eagle válasza zAPAtyin (#7016) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Nagyon szívesen. Én köszönöm, hogy előhoztad. Legalább most nekem is van ilyenem.
Mindenképp kell root jog, mer különben nem tud a program hozzáférni a gombok háttérvilágításához.

(#7066) palnori1

palnori1
(csendes tag)

Sziasztok!

1 napja van meg az LG Optimus L9-em, viszonylag gyorsan sikerült is rootolnom viszont amikor neki álltam telepíteni a recoveryt,akadt egy kis problémám. Az artas182x féle módon telepítettem. Telepítés után ugye restartolni kell a telefont majd hangerő le gombbal behozni a recoveryt. Restartolom,nyomom a hangerő le gombot de a CWM helyett bead egy fekvő Android figurát töltés ikonnal,ez természetesen nem tölt be, majd egy idő után ujra indul a telefon. :) :SS Sehogy sem tudom behozni a CWM-et kérem segítsen valaki! Recovery újratelepítés nem oldotta meg a problémát.

Üdv
palnori

[ Szerkesztve ]

(#7072) Milestone2 válasza palnori1 (#7066) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ha valóban fenn van a telefonodon a ROOT, akkor te is meg tudod oldani, mint Eaglemadás fórumtárs.

Telepítsd fel magadnak ezt.

Ha feltelepítetted, indítsd el, engedélyezd neki a root jogot.

Utána:

1.lépés belépsz a Recovery Setup-ba
2.lépés kiválasztod az Install or Update Recovery-opciót (legyél wifin vagy adatkapcsolaton mert le akar majd tölteni)
3.lépés Devices Listed - fel kell hogy ismerje a készüléket, fel is szokta, válaszd ki az LGP760-at, várd meg míg letölti
4.lépés ha kész a letöltés, akkor Flash ClockworkMod Recovery opció

ha mindez sikerült, akkor ezentúl, ha CWM-be akarsz belépni, akkor csak elindítod a ROM Managert, kiválasztod a Reboot into recovery menüpontra nyomsz, a telefon kikapcsol és újraindul magától CWM-ben, nem kell gombkombinációkkal szarakodni...

Sok sikert!
MINDENT MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE!

[ Szerkesztve ]

(#7075) palnori1

palnori1
(csendes tag)

Feltelepítettem a Rom Managert,az első 2 lépés után viszont mikor ki kellene választanom a listába a telefont,nincs semmilyen lista csak azt mondja,hogy nem támogatja az LG P760-omat(de felismeri azt) :S Így viszont be sem tudom flashelni a CWM-et.... megpróbálkozom más Rom Manager verzióval hátha. A telefon biztosan be van rootolva,ezt le is ellenőriztem. 20c alap Jelly Bean van rajta

[ Szerkesztve ]

(#7079) bubus66 válasza palnori1 (#7066) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Meg találtam a választ arra amit kérdezni szerettem volna.

Általában a legelső kérdés az szokott lenni, na mindegy én nem folyok bele a dologba. Ezért nem leírni kell mindjárt, hogy a CWM-t hogyan kell telepíteni, ha nem azt kell megkérdezni, hogy milyen ROM van rajta. Azért is nem folyok bele csak csináld.
Ezt írta

A telefon biztosan be van rootolva,ezt le is ellenőriztem. 20c alap Jelly Bean van rajta

[ Szerkesztve ]

(#7080) Milestone2 válasza bubus66 (#7079) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Tegnap vette. vagy v10A, vagy v20C, attól függ mivel adták.

Szia BUBUS!

De azt írta rootolni már sikerültneki, utána bukott be.

BL nyitásról nem volt szó, úgyhogy csak v10A lehet...nem?

[ Szerkesztve ]

(#7081) Milestone2 válasza bubus66 (#7079) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Úgy is te vagy a figyelmesebb...vagy csak jobb a memóriád.

Valóban, most hogy idézted már emlékszem, olvastam, hogy v20c.

Ettől függetlenül, mivel azt írta a telefon már rootolva van, akkor tök mindegy, hogy ICS, vagy JB, a ROM Manageres megoldásnak működnie kell(ene)...

Azt is írja:

"...az első 2 lépés után viszont mikor ki kellene választanom a listába a telefont,nincs semmilyen lista csak azt mondja,hogy nem támogatja az LG P760-omat(de felismeri azt) ..."

ez a mondta alapjaiban renget meg mindent, mert vagy nem ismeri fel a telefont (akkor csak UNSUPPORTED DEVICE felirat lesz) vagy felismeri (lásd feljebb a képet és akkor csak telepíteni kell és kész, működik, kipróbáltam), tehát olyan hogy felismeri de nem támogatja, olyan nincs...

(#7082) Milestone2 válasza palnori1 (#7075) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

palnori1

Ha v20c van a készülékeden.
Hogyan rootoltad? (mert azt írod rootolva van biztosan)

(#7086) palnori1

palnori1
(csendes tag)

Köszi! Hogy hogyan sikerült rootolnom? Egyszerű volt, XDA-n talált leírással rootoltam be a telefont. Ugyanúgy jelezte a RomManager a telefont mint BlueEagle kollégánál . Nem tudtam,hogy itt a menüt meg lehet nyitni,így mindjárt meg is próbálom. Biztosan sikerülni fog.

(#7087) bubus66 válasza palnori1 (#7086) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

(#7086) palnori1

Neked nincs nyitva a bootloader mert te a bin fájl cserés módszerrel rootoltad, valószínű, hogy a ROM Manager azért nem telepíti.

Milestone2

Ugye ezt is meg kellett volna kérdezni, hogy nyítva van-e a bootloader? Az (#7085) Blue Eagle kollégának azért ment fel a ROM managerrel.

[ Szerkesztve ]

(#7091) Milestone2 válasza bubus66 (#7087) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ezért kérdeztem rá, hogy hogyan?

Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy a root-tól függ, vagy a BL-től is...

(#7094) palnori1

palnori1
(csendes tag)

Háát én már több ilyen módszert láttam XDA-n,hogy hogyan lehet rootolni lockolt BL mellett is a telefont. :D
Az ilyen spanyol meg török programozók csinálták ezeket. :) Én ezzel a bin fájlos módszerrel csináltam a rootolást amit előbb linkeltem. Ellenőriztem a tárcsázóval,hogy nyitva van e a bootloader,de zárva van. :D

[ Szerkesztve ]

(#7095) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7093) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

palnori1
Jó, most akkor kiderül a ROM Manager csak nyitott BL-nél telepít recovery-t, vagy elég hozzá a root is...???

Blue Eagle
De ő nem igazságot tesz (te se cinikuskodj ;] ) egyszerűen csak egy újabb tapasztalathoz jutunk.

[ Szerkesztve ]

(#7096) Blue Eagle

Blue Eagle
(őstag)

Nem tudom említettem e. Van nekünk egy Optimus L3 is. Ma raktam az asztalira zsír új rendszert. Win7SP1. Driverek tuti jók. Mégsem megy a rotyolás egyik fajta eszközzel sem. Root tools, Superoneclick, minden. Akkor sem! Csába má! Most akkor?

(#7098) bubus66 válasza Blue Eagle (#7090) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Nem úgy van lehetett rootolni a bin fájl cserés módszerrel.

(#7094) palnori1
Igen azt lehet de melyik recoveryt tették fel a CWM vegy a TWRP a zárt bootloadere?

[ Szerkesztve ]

(#7100) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7095) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Eszembe sincs cinisusmusolni! A CWM hez csak root kell nem? Vagy open bootloader is? Mittomén.

Most ez a L3 idegesít!

[ Szerkesztve ]

(#7101) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7096) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Mondtam a "kicsik" (L3) és az újabbak (L5II) még gecibben meg vannak védve...

Az XDA-n is csak azt ajánlgatták egyenlőre hogy az új L5II-höz próbáljam végig a régi L5 nyitókat/rootolókat, de egyik sem működik...

Példa: Ugye próbálgattam az L5II-t rootolgatni. Erre a rejtett menüben mit ír ki: itt tudod megnézni (lusta vagyok újra betenni) Azt írja Rooted, de közben meg nem az... :F :F :F :F

Majd jön egy developre, csak rájön hogyan kell...de lehet, hogy a "gyerektelefonokat" eleve leszarják...

[ Szerkesztve ]

(#7151) Milestone2 válasza palnori1 (#7150) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ha v10A, akkor arra megy BL nyitás nélkül a root.

De ez ICS...szóval ez csak akkor, ha kimondottan ICS-t akarsz!

Ha frissíted JB-re ugrik a root. :Y !!!

Javallom v20C és az általam ajánlott oldalon a leíreás alapján BL nyitás és recovery telepítés, majd végül root. ;]

Ha pedig ÚTTÖRŐ akarsz lenni, akkor a v20E és ugyanazon leírás alapján kipróbálni rajta a BL nyitás, recovery, majd root kombinációt (ha netán ez sikerül akkor azonnal a nyers még be nem lakott v20E-ről kérek szépen egy backup mentést, ha megvan megbeszléljük hová töltsd fel...) :R :R :R

Szóóval ez a 3 variáció...!!!

[ Szerkesztve ]

(#7152) bubus66 válasza palnori1 (#7150) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

(#7150) palnori1

A V10A-ban nem kell bootloadert nyitnod, hanem ROOT-olod felteszel egy CWM-et és innen ki választod a Backup mentést (amelyik teszik) majd fel másolod az SD kártyán lévő ClockWordMod/Backup és dátum szerint a mappát felmásolod. Majd CWM-ből vissza állítod.És örülsz.

Milestone2
Tessék itt a V20E neked Backup

[ Szerkesztve ]

(#7195) bubus66 válasza Blue Eagle (#7193) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

(#7193) Blue Eagle

A systembe van egy olyan mappa hogy apps/bootup abban vannak az alkalmazások.

meg a system/vendor/carriere/system/ ebben is vannak alkalmazások, A törlés (eltávolítás) csak ROOT joggal működik.

(#7203) bubus66 válasza Blue Eagle (#7197) üzenetére

bubus66
(nagyúr)

Töröld ki onnan az alkalmazás kezelőt és rakjál fel egy file kezelőt aztán kész. Ennyi. Minden alkalmzás letiltható vagy ROOT-al törölhető

(#7202) palnori1

LG USB Modem letiltva

Ez miért van letiltva? Ja mert azt írták nem szoktam letiltani a LG Updaterjeóhez nem kell a Windows endabler

Milyen OMAP drivert akarsz fel tenni??

[ Szerkesztve ]

(#7225) Blue Eagle válasza motoflug (#7224) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Meg lehetne csinálni, az biztos! Nekem is van egy ilyen játékom. Az RTCW. A lényege, hogy maga az .apk a telefon belső memóriájába telepszik, de a játék adat állománya a külső SD kártyán van. Jelen esetben RTCW a mappa neve, és 1,16 GB méretet ölel fel. És tök jó, mert ha Factory gyalu van vagy akármi, akkor is a mentések, beállítások megmaradnak. Szóval meglehet, csak nem akarják! Ja! és ez nem root meg Link2SD.

Egy kis ízelítő a játékból:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7238) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7237) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

A Samsung Gio-ján simán megcsináltam...ezen már nem tudom...(vagyis ha sikerülne rootolni, lehet ezen is meg tudnám)

(#7244) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7241) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Teljesen egyetértek veled. Nekem annyit nem ér, hogy utánna meg szívás legyen. Nagyon jó így, meg stabil. Ezt vettem, ezt fogadom el. A lényeg, hogy még soha nem hagyott cserben. Maradjon is igy. Még custom rommal sem kisérletezem, egyenlőre nem. Nem állok rá készen egyrészt, másrész meg nagyon jó nekem így. Hogy akkor miért rootoltam, meg a többi? Hm, uralom a telefon felett! Vagy mi. :) Igaz, én csak egy gépész vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#7245) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7244) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Én meg egy autószerelő (aki sosem dolgozott a szakmájában), de azért bosszant, hogy az LG így megszívatott minket. Persze ki venné meg a telefonját, ha úgy hirdetné: helló, itt az új készülékünk az L9! olyan faszán levédtük, hogy csak szopni fogsz ha megveszed, de gyere és vásárolj belőle! :C

Viszont ha már rootoltad (sőt azt hiszem a tiédnek a bootloadere is nyitott), akkor semmi veszteni valód nincs már. A ClockWorkMod olyan egyszerű. Csinálsz egy Backup-ot a jelenlegi klassz rendszeredről. Kipróbálhatsz bármit, mert ha nem tetszik, pár gombnyomás és máris visszatér a Backupból, amit akarsz.

De persze a Te dolgod. Mi értelme az uralomnak, ha nincs min uralkodni...???

(#7265) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7262) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

L9-en bevallom nem próbáltam még, bár van ilyen játékom. Este megnézem, hogy jányom L5II-jére megpróbálom felrakni, de tartok tőle, hogy az meg a root nélkül nem fogja engedni... Vagy majd a sajátomra, aztán leszedem...

(#7267) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7265) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Root? Minek a root? Amit az imént írtam, ahhoz nem kell root. Csak ahhoz, csak úgy nem kell.

(#7342) Blue Eagle válasza passat77 (#7341) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Igen, nekem csak ezzel sikerült a rootolás.

(#7345) passat77 válasza Blue Eagle (#7342) üzenetére

passat77
(tag)

És lehet-e utána a root jogot törölni, ha garancia érvényesítésre kerülne a sor esetleg?

(#7346) Blue Eagle válasza passat77 (#7345) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Igen, a root jog simán törölhető, visszaállítható. Szoftver frissítés alkalmával alapból elveszik a root jog, a CWM Recoveryvel együtt. Természetesen, a bootloader állapota nyitottról zártra nem változik. Én így tudom...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.