Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6094) bubus66 válasza Milestone2 (#6092) üzenetére


bubus66
nagyúr

Erről beszélék, hogy rajtad kívül nem soknak van CWM tehát nem tudnak backupot csínálni. Azért mert root van neki még CWM. nem biztos, hogy van

(#6093) Zisydee89

A JB akartad vissza tenni és mivel? Az első indulás 5-10 perc is lehet főleg ha nem csináltál factory resetet előtte

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6097) prannk


prannk
őstag

bubus ha rootoltam a v10a-t utána hogyan tegyem rá a recoveryt? mit kell rátenni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6144) Milestone2 válasza prannk (#6143) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt van ez is, már Bubus66 is ajánlotta egyszer régebben.

Itt azt írja valaki, hogy még a root-ot is fel tudta magának tenni, de biztos nem Optimus L9-en... :O

"...So I flashed a custom rom and kernel. Connected Android commander to phone and I have Root access:eek:K. Program works great. Thanks PanPiotr...."

Tuti biztos vagyok benne, hogy a telefonunk az egyik legmakacsabb készülék a világon!!!!

De ez rajtad nem segít, amíg nem fut le a KDZ, ne állj le...egyszer sikerülnie kell!!!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6146) bubus66 válasza prannk (#6143) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az SD kártyát formázd le a gépen azt jó napot azon miért kell aggódni.

De mindenhol azt olvastam a frissítés (upgrade) könnyen és gyorsan megy, ellenben a visszabutítás (downgrade) kínkeserves és lassan megy ennek a telefonnak.

Evvel nem teljessen értek egyet mivel az frissítés is van amikor 2 óra mikor milyen kedve van az LG szervernek, vagy könyv nehezék lesz belőle.

Itt azt írja valaki, hogy még a root-ot is fel tudta magának tenni, de biztos nem Optimus L9-en...

Ez lehetséges mivel van P765 P768 P769 bármelyikre feltehette nem? Közel sem biztos, hogy hülyeséget írt

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6160) mabocockpit válasza bubus66 (#6051) üzenetére


mabocockpit
csendes tag

Sziasztok már rég jártam itt.
Én úgy csináltam, hogy V10A-t rootoltam, utána cwm-et felraktam, xda-ról V10h cwm backup-ot felraktam, és
legutoljára xda-ról jb cwm backupot tettem fel. Így lett egy root-olt zárt bootloaderes jb-em.

(#6161) Milestone2 válasza mabocockpit (#6160) üzenetére


Milestone2
nagyúr

1. áruld el prankk testvérnek, hogy hányadik alkalomra sikerült a v10A visszarakása? (főleg, ha JB-ről tértél vissza ICS-re, mert itt a legnagyobb probléma ezen van. Nem akar visszatelepülni az eredeti szoftver...
2. áruld el a kezdőoldalon található módszerrel rootoltad?
3. utána melyik CWM-et tetted fel?

ha ezek meglennének szerintem már menne prankk kollégának a többi...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6162) mabocockpit válasza Milestone2 (#6161) üzenetére


mabocockpit
csendes tag

Nekem elsőre sikerült, win8/64bit de annak idején, ha jól emlékszem akkor bubus is visszarakta a V10A-t
és neki is boot után problémái voltak, de azt egy hardreset-el orvosolni lehet.
Igen én úgy rootoltam ahogy a kezdőoldalon le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#6178) Milestone2 válasza mabocockpit (#6177) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ugyanott tartunk.

Bubus már linkelte ezt az oldalt.

De root nélkül mire megy vele?

Root nélkül nincs CWM vagy oNandroid vagy bármi ilyesmi.

CWM nélkül mire megy a backuppal?

Hátha holnap sikerül a visszatérés v10A-ra....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6219) zack


zack
nagyúr

Srácok!

Van egy 20c 4.1.2 L9. Ha nyitom a bootloader-t vissza lehet zárni? Illetve van előnye a nyitásnak custom ROM-ok aspektusából? Root+CWM is kellene. Igazából a root lenne a lényeg egyedül, de ha ehhez is butítani kell V10A-ra akkor szerintem mindegy.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6223) zack válasza bubus66 (#6221) üzenetére


zack
nagyúr

Tehát akkor ha root kell, akkor vissza kell tennem a V10A-t hogy zárt maradjon?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6224) prannk válasza zack (#6223) üzenetére


prannk
őstag

Igen.Énis azt probáltam de elakadtam a visszaraksnál.. Felrakod a v10a-t utána recoveryit és egy rootolt JB-ét backupszolsz.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6225) bubus66 válasza zack (#6223) üzenetére


bubus66
nagyúr

Várjál küldök egy ROOT binaryt előbb próbáld meg.

Itt van az 1-3 pont alapján próbáld meg. De csak egyszer. Root_with_Restore_by_Bin4ry_v30.zip

#6222) prannk

Megnézted a típus számot? a V21B-nél?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6243) Milestone2 válasza prannk (#6242) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:((( ...de szerintem akkor sem helyezi teljes egészében át a kártyára, sajnos, csak a programok egy részét... :(((

-----------------------------------------------

Szia Zisydee89! Sikerlüt gond nélkül kinyitni és rootolni...???

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6294) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Sziasztok!

Rootolni szeretném egy ismerősöm telefonját, de nem akar összejönni. Mindent a leírás szerint csinálok, amikor azonban a runme.bat-ot futtatom, beírom az 1est, és leokézom, akkor azt írja ki, hogy nem találja az eszközt amivel dolgoznia kéne. A driverek tökéletesen vannak települve, minden más működik. Van valakinek bármi ötlete?

(#6300) amisis


amisis
aktív tag

Jó napot L9 Tulajok!

Lehet hogy már megválaszoltátok (akkor előre is bocsánat) de láttam egy videót hogy a hivatalos JB-ben már lehet SD kártyára menteni, ez igaz vagy csak a rootolt telefonoknál valósítható meg?

Apple iPhone 8 Plus

(#6342) stuti válasza TomBoy1986 (#6336) üzenetére


stuti
csendes tag

TomBoy1986
Úgy tűnik az L9 tulajok tábora 2 részre osztható. Az egyik tábor GPS-e kiváló, a másiké használhatatlan. Jó néhányan az utóbbiak közé tartozunk. Én egyszer már javíttattam GPS miatt. Alaplapot cseréltek benne. A GPS csak 1 hajszálnyival lett jobb, de még mindig használhatatlan! Talán bele kéne piszkálni a szoftverbe, fórumokban lehet erről olvasni, de ahhoz rootolni kellene a telót. Az meg rendkívül macerás, nem merek neki kezdeni. Majd ha lesz pénzem veszek 1 rendes telefont, de az nem LG lesz!

(#6365) stuti válasza bubus66 (#6364) üzenetére


stuti
csendes tag

Aha.
CWM-et hogyan kell installálni? Ahhoz rootolt teló kell, nem?
Köszönöm

(#6366) bubus66 válasza stuti (#6365) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen rootolt és nyitott bootloader kell hozzá, de Milestone2 fórumtárs segít majd, fordulj hozzá bizalommal.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6382) Milestone2 válasza stuti (#6376) üzenetére


Milestone2
nagyúr

v10H-t is lehet valahogy rootolni, de azt még nem csináltam, abban nem tudok segíteni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6385) prannk


prannk
őstag

Szerdán újra rakom a gépet azt megprobálom rootolni a telót v10a ról. Azt ha sikerül készítek egy leírást.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6427) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Sziasztok. Tegnap vette megy L9-est, hát mit nem mondjak nagyon szuper egy telefon. :) Előtte Black-em volt, azt is nagyon szerettem, de eljárt felette az idő. Tegnap frissítettem is JB-re. Érdekességképen az Antutu teszt: 7271 lett. :) Nem olyan rossz eredmény, tekintve azt hogy a tesztben 5e valamennyi volt csak.. :) Bár azon ICS volt. A GPS is tökéletes, szobában! 13 műholdat látott, ebből 10-ről fogta a jelet. :)
Az akksija is jónak tűnik, bár a wifi meríti rendesen. Remélem lesz végre egy telefonom amit nem kell rootolnom és vacakolnom vele ahhoz hogy ne akadjon.. :D :D (lásd:Black)
Jó vétel volt szerintem, de majd pár hét és kiderül mennyire tuti. :)

(#6429) sarkanyolo2 válasza BOBAKILL (#6427) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

"Remélem lesz végre egy telefonom amit nem kell rootolnom és vacakolnom vele ahhoz hogy ne akadjon..."

Szerintem ezt valóban nem kell mókolgatni, teljesen smooth a gyári JB.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6446) bubus66 válasza Laybee (#6442) üzenetére


bubus66
nagyúr

Letiltani tudod őket, lefagyasztani a TB-vel lehet de ahhoz meg root kell.mindenkinél 768 Mb a max.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6467) prannk


prannk
őstag

Milestone. Holnap megprobálom ujra a rootot. Azt írtad csináljak backupot a mostaniról. De mivel???

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6468) Milestone2 válasza prannk (#6467) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha már megvan a root, akkor tudtommal fel tudsz rakni egy ROM Managert, vagy egy Onandroid-ot.
Mind kettővel lehet egy CWM backupot létrehozni... :K

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6532) Milestone2 válasza BOBAKILL (#6531) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezen állítólag, csak egy CWM MOD után...

Most meg kell tanulnom, ezt is rootolni, majd felrakni a clockworkmod-ot, mad flashelni ezt a MOD-ot...

Új készülék, új problémák... ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6567) Indian74


Indian74
senior tag

Üdv mindenkinek én is vettem egy ilyen kis szépséget,eddig nagyon meg vagyok vele elégedve,tökéletes amire kell.
De egy kérdésem lenne root a jb-hez lesz szerintetek???
Válaszokat előre is köszönöm.
:R :R :R
Üdv mindenkinek

NAGYPAPA

(#6568) oriic válasza Indian74 (#6567) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

JB-vel használom root nélkül, bőven meg vagyok elégedve vele. ( csak hát az akksi ugye, meg nálam a melegedés)

Live-Die-Respawn

(#6569) bubus66 válasza Indian74 (#6567) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#6567) Indian74

Van hozzá root Milestone2 kolléga nagyon szépen leírta.

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6571) Indy


Indy
tag

Sziasztok!

Van valakinek működő programja, amelyhez nem kell root és valamelyik ledes gommbal jelzi az elszalasztott eseményeket?

--- Wang Federal XTS300 ---

(#6581) Milestone2 válasza mtcob (#6580) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Öhöm...

Főzött ROM csak rootolva.

Rootolás, csak bootloader nyitással.

Mindkettő külön-külön is garanciavesztő.

Ami ugye nem lenne baj, ha visszafordítható lenne.

De, a root eltüntethető, a nyitott bootloader nem zárható vissza.

Most úgy tűnik le akarlak beszélni, pedig nem..

Kurva jó telefon, csak korlátok közé köt, a többi droidos készülékkel ellentétben...

Kerek a kép?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6583) mtcob válasza Milestone2 (#6581) üzenetére


mtcob
senior tag

Tudom hogy garivesztés, ha jó a gyári rendszerrel akkor nem nyitom ki a BL-t...Csak ha esetleg szükség van/lesz rá mert bassul gyári rendszernél akkor tudjam hogy ha unlockolom akkor mik a lehetőségeim..:)

Egyébként mostani telefonomon (xperia mini) is főzött ROM megy mégsem lett számottevően gyorsabb szóval önmagában a root nem ér sokat hiszen kernelt úgysem tudsz cserélni BL nyitás nélkül.... :(

szerk: Hogy hogy nem CyanogenMod ot használsz? Ennyire jó a gyári LG UI? :Y

[ Szerkesztve ]

(#6584) Milestone2 válasza mtcob (#6583) üzenetére


Milestone2
nagyúr

http://optimusblack.nazuka.net/forum/l9-bootloader-nyitas-clockworkmod-telepites-jellybean-alol-t50.html

Gyári rendszer-gyári rendszer...

Azért bármit akarsz csinálni, kell a root hozzá...

A gyári rendszernél az egyik custom ROM sem smoothabb!

Viszont a gyári rendszeren a személyre szabás leginkább nuku...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6585) sarkanyolo2 válasza mtcob (#6583) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szerintem teljesen felesleges a root. Gyors, gördülékeny és bugmentes a gyári JB.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6586) Milestone2 válasza Milestone2 (#6584) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Izlések és pofonok "Sárkányölő" barátom...

Egy biztos a leggördülékenyebb ROM a gyári!

Aztán van akinek kell root, van akinek egész életében (na jó, míg L9 telefonja van) nem...

Miért nem CyanoGenMod? Ezért!

Remélem orvosolják hamar...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6657) Milestone2 válasza bubus66 (#6639) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bevállaltam a lányomnak egy LG-E460 L5 II-t jó két éves részletre... :((

Annak teljesen más a rootolása, vagy ott is kell BL-t nyitni???

Tudom, menjek abba a topikba, de hátha tudod (vagy bárki más)...???

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6673) Milestone2 válasza 5-htp (#6672) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha szervízben volt, akkor az nem nyitott BL és nincs root.

A mentésed mivel készítetted?

Eddog igazán biztos JB-ről ICS vissza, csakis CWM backuppal hallottam....

Jobban jársz (?) ha visszaviszed a szervízbe, Te "ájszkrímmel" adtad be nekik, nem kéred "jébével", mert az neked nem tetszik és nem kérdezték meg tőled frissíthetik-e, emlegesd egy kicsit a fogyasztóvédelmet -kivéve ha beadásnál aláírattak veled egy apróbetűst, hogy frissíthetik...

Nem könnyű eset jogtisztán vissza(down)gradelni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6720) Milestone2 válasza sleen (#6719) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egy a lényeg.

Nehogy összevesszünk (összevesszetek)!

Több telefon után alakult ki a véleményem, bármennyire is csilli-villi egy készülék, vagy vonzó a hatalmas kijelző, lehet benne 16magos processzor: SEMMI MÁS NEM SZÁMÍT, CSAK HOGY A HASZNÁLÓJÁNAK MEGFELELJEN, épp ezért a felhasználó/vásárló felelőssége (ha nem akar magával kiszúrni) hogy kurvára utánanézzen egy készüléknek mielőtt megveszi, alkalmas lesz-e arra, amire ő szeretné...és valljuk be, ez néha lehetetlen vagy marha nehéz.

Ki a fene gondolta volna -mert azt sejtettem, hogy a 4.7"-es kijelző fogyasztani fog- hogy a 2150-es akksi kevés lesz...? Én nem... /-hát ahol csak lehet takarékoskodok az enegiával

Ki a fene tudta előre, hogy az LG ezzel a SD-re telepítés megakadályozásával jól kib...szik velünk...? Én nem... /-beletörődtem, bár én egyenlőre elférek a 2.3Gigán, meg a Link2SD átrakja amit csak tud

Ki a fene sejtette -nem tudok jól angolul- hogy a root sem olyan egyszerű mint más készülékeknél volt...? Én nem... /-kicsit be voltam szarva, de végül feltörtem a bootloadert és megrootoltam

Pedig utánaolvastam, mielőtt megvettem, aztán mégis így jártam (jártunk)...ez van.

Megszoksz vagy megszöksz... (Elfogadod és belakod, használod vagy eladod a fenébe)

Uff!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6734) Milestone2


Milestone2
nagyúr

OFF: Ha valaki véletlen ráakad az Optimus L5 II rootolási menetére kérem küldjön privátot, két napja bányászom, de nem lelem... UFF!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6737) bubus66 válasza Milestone2 (#6734) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#6734) Milestone2

Próbáld meg azzal amivel az L9 csináltad.

Vagy itt van ezzel próbáld meg.

My_Root_Package.7z (3.7 MB)

itt meg egy leírás

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6762) optimuslg


optimuslg
tag

Rootolni szeretném, de nem engedi letölteni a 2 fájlt. Jól emlékszem reseteli a telót?

https://www.tiktok.com/@szupicuccok.hu?_t=8ghoMDyulxw&_r=1

(#6763) Milestone2 válasza optimuslg (#6762) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mit kérdezel pontosan? Most mindkét fájl letölthető! Nem reseteli a telefont!

Mindezt akkor tudod elvégezni, ha már Jelly Bean van a telefonodon és a számítógépeden az összes LG driver fenn van!!!

Töltsd le:
• a BOOTLOADER NYITÁSHOZ Rom Toolkit tool 1.3: http://data.hu/get/6684451/Rom_toolkit_1.3.1-ENG.exe - ezt a számítógépedre kell telepíteni!
• a ROOTOLÁSHOZ: http://download.chainfire.eu/315/Sup...erSU-v1.25.zip - ezt meg a telefonod SD-kártyájára felmásolni!

- Ebbe már az új Cwm recovery 6.0.3.1 van beépítve.

Ezt mindenhol leírják. Nem értem miért, nem logikus, de mindenhol kiemelik: Lehetőleg akkor csináld, amikor felraktál egy új ROM-ot mondjuk a v20c-t ma ez a legfrissebb ROM, nyilván ha majd lesz újabb, akkor azt (de szerintem factory reset után is jó), akkor mikor kész a ROM felrakása, hagyd 1 órát magára a telefonod, ne engedd fel a netre, ne frissíts semmilyen programot, és ne indítsd újra a telót, s ha letelt az egy óra akkor fogj hozzá a következőkhöz.

Bootloader nyitás:
• Bekapcsolt állapotban engedélyezd a Beállítások/Fejlesztő opciók/USB hibaelhárítás opciót, majd dugd a telefont a számítógépre és mikor kiírja a lehetőségeket válaszd az LG szoftver menüpontot. (Itt figyelj, mert ha nem voltak rendesen telepítve a driverek, akkor várd meg míg minden települ!)
• Installáld a számítógépedre a letöltött Rom toolkit tool programot
• Nyisd meg a feltelepített Rom toolkit tool-t, ezt fogod látni:

• Nyomd meg a 2-est "Unlock the bootloader" a telefon újraindul egy speciális módban, ekkor nyomd meg a hangerő fel gombot, ezzel tulajdonképpen kinyitottad a bootloadert. Egy speciális szervíz-menüt látsz majd, nekem sehová sem akart továbblépni a készülék, de hosszan megnyomva a kikapcs gomb, majd bekapcs megoldotta a problémámat, van aki kivette az akkut, majd újraindított...

a 2-es pont után, ellenőrizd, hogy sikerült-e a BL nyitás: beütöd a tárcsázódba: 3845 #*760# és megjelenő hidden menüben a legvégén (legalulról a 3. menüpont) BootLoader Unlock Check és ha ott belül már unlock-ot ír, akkor sikerült!

• Ezután ha újraindult a teló (vagy újraindítottad), nyomd meg a 3-ast, majd enter "Flash of recovery" a telefon megint újraindul
• Ezután ha újraindult a teló (vagy újraindítottad), nyomd meg a 4-est, majd enter "Flash of recovery touch" a telefon megint újraindul

Most másold fel az SD vagy a belső memóriakártyára a Supersu.zip-et, ha még eddig nem tetted meg...

• Ezután ha újraindítottad a telót, nyomd meg a 5-öst, majd enter "Reboot to recovery" a telefon megint újraindul ezúttal már a ClockWorkMod Recovery üzemmódban (később ezt a bekapcsológomb helyett a hangerő fel+bekapcsológomb+home gomb egyszerre nyomásával tudod majd előhozni, és mikor zizzen, a bekapcsolót elengedni...) ha már bent vagy a Recovery-ben az utolsó feladatod, hogy felrakd a root jogokat (SuperSU), tehát bent vagy a CWM Recovery-ben:

válaszd, az install zip from SD card menüt
keresd meg a SuprSU zip-et
válaszd ki
ha rákérdez, hogy biztos telepíteni akarod-e, válaszd a YES-t
menj vissza a Recovery első menűjébe,
válaszd a Reboot system now menüpontot
újraindítás, és készen vagy

ha megjelent egy új SuperSU ikon belül a készüléked app menüjében, akkor sikerült..
;]

VIGYÁZZ! CWM-ben simán factory resetelheted a telefont, ha arra a menüpontra mész!

UTÓIRAT:

TERMÉSZETESEN, MINDENKI CSAK A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE VÉGEZHET MÓDOSÍTÁSOKAT A TELEFONJÁN!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6765) Milestone2 válasza optimuslg (#6764) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt mindenhol leírják. Nem értem miért, nem logikus, de mindenhol kiemelik: Lehetőleg akkor csináld, amikor felraktál egy új ROM-ot mondjuk a v20c-t ma ez a legfrissebb ROM, nyilván ha majd lesz újabb, akkor azt (de szerintem factory reset után is jó), akkor mikor kész a ROM felrakása, hagyd 1 órát magára a telefonod, ne engedd fel a netre, ne frissíts semmilyen programot, és ne indítsd újra a telót, s ha letelt az egy óra akkor fogj hozzá a következőkhöz.

Nézd, a helyedben először megpróbálnám belakott rendszeren, ha sikerül minden OK. Örömködsz.

Ha netán nem, akkor csinálsz egy FS-t (Factory Resetet) és utána nyitsz BL-t és rakod fel a root-ot...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6772) Milestone2 válasza bubus66 (#6771) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Vissza fogadtok a topicba?? Nem léptél ki, csak fizetés nélküli szabadságon voltál... :DD

Nincs benne FR, most már sokadszorra, átnéztem...!!!

Ez egy érdekes menüpont:

a hiden menüben ezt írja:

a root checker meg ezt:

és valójában tényleg nincs rootolva, mert semmi sem fut rajta, amihez root-jog kell...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6774) pitypang18


pitypang18
tag

Sziasztok!
Ha minden igaz ma délelőtt én is csatlakozom a tulajok csapatába. :) Két napi olvasás után sikerült a fórum első felét elolvasni, így amíg nem jutok a végére nem is nagyon kérdeznék, kivéve most pár dolgot.
Úgy gondolom, hogy a telón megérkezéskor ICS lesz. Érdemes feltenni rá a JB-t? JB-t lehet-e rootolni? Illetve létezik-e olyan CFW, amiben van hívásrögzítő? Munkám jellege miatt minden nap használom a samu wave-vel a rögzítőt.
Köszi!

(#6775) Milestone2 válasza pitypang18 (#6774) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jó reggelt!

JB-t így lehet rootolni

ICS-t is lehet, de azt sosem csináltam, első HSZ-ben (és még igen sok helyen) le van az is írva. Legtöbb helyen már szerintem nem ICS-vel fogod kapni, akik mostanában lettek tulajok, már JB-vel kapták azt hiszem.

DE. Ha ICS-vel kapod, jól gondold meg, mert JB-re frissíteni nagyon könnyű, JB-ről vissza ICS-re köhög...(ha sok időd és türelmed van, akkor rootolod az ICS-t, csinálsz magadnak egy ClockWorkMod backup fájlt - jól elarchiválod és utána frissítesz, JB-re, így később akármikor visszarakhatod az ICS-t. Ha végigolvasod a fórumot (sok sikert hozzá :D ) akkor láthatod, hogy ez a készülék nem szeret downgradelni (visszafelé butulni).

Pro és kontra kérdést teszel fel: az ICS sokkal akkukímélőbb, a JB -szerintem- smoothabb. Szerintem mindenki mást fog mondani erre a kérdésedre. Van aki IRODÁNAK használja és 4-6 órát bír az akksija, van aki átlagfelhasználóként, netezve, FB-zva, játékkal és épphogy 1 napot, és van aki leginkább telefonálásra, írt már olyat is tulaj, hogy neki 3 napot bír...nagy használat mellett nem az erőssége az akku!

A harmadik kérdésedre én nem tudok válaszolni...azt sem tudom eszik vagy isszák a CFW-t...

Szép napot!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6795) bubus66 válasza BOBAKILL (#6794) üzenetére


bubus66
nagyúr

Semmivel nem jobb vagy is csak ki akartam próbálni, (esetleg azoknak) akik bootloader nyitás nélkül akarnak ROOT-olni hogy ezzel a felállással működik-e. Igen KDZ-ként működöt.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6802) Milestone2 válasza sarkanyolo2 (#6796) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez nem kivitelezés kérdése.

Sokan reklamáltak ICS-ről JB-re upgrade után, hogy szeretnének downgradelni, de nem tudnak.

Nekik ez egy lehetőség!

Illetve, akiknek fontos a ROOT, de JB alatt csak Bootloader nyitásssal lehet root joghoz jutni, míg az ICS-t fel lehetett törni, BL nyitás nélkül is!

Nekik is egy lehetőség!

Szóval, aki imádja a JB-t (mint én is és te is), nm nekünk szól a bejegyzés...

VISZONT AZOK, AKIK VISSZA AKARNAK TÉRNI ICS-RE, BÁRMELY OKBÓL, AZOK FORDULJANAK EHHEZ A LEHETŐSÉGHEZ.

ÉS KÖÜLDJENEK EGY KÖSZÖNÖMÖT BUBUSNAK...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6810) Blue Eagle válasza Milestone2 (#6763) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Sziasztok! Nálam ez a gond, ill. csak ennyi fogad újraindulás után ha Reboot to recovery-t csinálok:

Viszont ha a hangerő fel+Home+Power kombinációval startolok akkor meg ez van:

Egyszóval nem jön össze a mutatvány, pedig a bootloader nyitva van. Ennél fogva a rootolást sem tudom megcsinálni. Mit ronthattam el? A segítséget előre is köszönöm!

(#6818) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Kijött a HTC One és a Samsung S4 és mindkettő ugyanazt a új Photo Sphere kameraprogramot kapta:

itt van, szerintem nagyon jó.

lecseréletem a gyárit (a gyári kamerát és galery-t lefagyasztottam Titaniummal) , az új kamerát és galery-t is telepít, jól megy. (rootolatlanok ne próbálkozzanak vele, bár egy másik fórumon mintha azt írta volna egy user, hogy neki root nélkül is megy) úgy gondolom szebb képeket csinál, mint a stock kamera.

Leírások itt és itt..

Ha meg már ismertétek, akkor bocsi a zavarásért...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.