Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8186) mabocockpit


mabocockpit
csendes tag

Sziasztok. Látom még mindig probléma a nagyobb méretű játékok futtatása a telón.
Én már régóta a Directory Bind nevű alkalmazást használom. Megpróbálom leírni a használatát.:)
Csak root-olt telón működik.

A külső sd-n hozzál létre egy obb és egy data nevű könyvtárat.
Letöltöd a játékot egyéb helyekről és kicsomagolod. Ezek általában Egy hosszú nevű mappa és benne egy obb kiterjesztésű fájl. Ezt a mappát bemásolod a külső sd-n létrehozott obb könyvtárba.

A belső sd-n megkeresed az Android/obb könyvtárat, ha nincs obb könyvtár akkor ott is létrehozol egyet. Ebbe az obb könyvtárba csinálcs egy új mappát aminek ugyan az a neve mint amit a külső sd-n lévő obb mappába bemásoltál.

Letöltöd az alkalmazást [DirectoryBind_0.2.0o.apk] és telepíted és elindítod.

Alul a root acces ok mellet a be nevű gomb zöld azaz aktív legyen.

Telón nyomsz egy menüt utána egy add new entry-t.

A felső mezőbe a külső sd-re másolt obb mappában lévő könyvtár elérési útját kell megadni.
Ezt úgy teheted meg, hogy a fehér mezőn hosszan nyomva tartod az újjad.
Itt kikeresed az obb mappát azon belül a hosszú nevű könyvtárat és azt is megnyitod utána select.

Az enter mount alatti mezőbe ugyan ezt végigcsinálod, de itt a belső sd-n lévő android/obb könyvtárba létrehozott hosszú nevű mappa elérési útját adod meg.

A transfer files-t most ne pipáld ki. Most nyomj rá az add-ra.

Baloldalon a a kis flopy lemezre nyomj rá, hogy zöld legyen jobb oldalon legyen bepipálva a négyzet.
Nyomj a telón egy menüt utána egy továbbit és egy backup database-t. Erre azért van szükség mert néha elfelejti amit csináltunk. Ezután be is zárhatjuk az alkalmazást.

Telepítsd a játékhoz tartozó apk fájlt. És mehet a játék.
Ugyanezzel a módszerrel megoldható az is hogy a már telepített programot, játékot a belső data könyvtárból áttegyük a külsö sd-n létrehozott data könyvtárba. De olyankor a transfer file-t be kell pipálni. Majd egyszer ezt is leírom .
Remélem tudtam segíteni.

(#8203) bubus66 válasza rondabogancs (#8202) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én az SGSII Pulszt ajánlnám a könnyebb ROOT-olás miatt, meg Samsungok sokkal jobban kezelik a külső SD-t is

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8206) Echoo


Echoo
senior tag

Szervusztok!

Egy barátom megkért, hogy rootoljam az L9-ét, de már bánom, hogy bevállaltam. Bootloadert kinyitottam, de a root nem megy. Létezik valami olyan megoldás, amit egy egyszerű ember is meg tud csinálni, nem csak a csúcsfejek?

(#8207) bubus66 válasza 5-htp (#8205) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#8205) 5-htp

Miért az L9II mennyivel lesz jobb mint az L9?

(#8206) Echoo

Milyen ROM van rajta?
Úgye nem is olyan egyszerű itt megtalálod A ROOT csak CWM-ből lehetséghes.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8226) bubus66 válasza Blue Eagle (#8225) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#8225) Blue Eagle

Igen igazad van ebben csak amikor 3 hétig tart egy telefont root-olni az meg az én elvárásaimtól van nagyon messze, meg ha kinyitom a bootloadert nem lehet vissza zárni stb.

(#8224) BOBAKILL

azért mert jól néz ki egy Launcher azért nem tartok meg egy telefont milliót lelehet tölteni, köztük nekem is is van Holo Launcher LGUI-3-mal anno még a Blackhez csináltam. Jobban is tetted, hogy vissza tértél, vagy i s váltottál van tapasztalatom a Sonyval, a T-vel megvoltam elégedve, ne sajnáld az L9-t. inkább annak örülj, hogy eltudtad adni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8235) akcsy


akcsy
tag

Amúgy ha a témánál vagyunk, olvastam olyat az XDA-n, hogy 4.2 nem kapunk, viszont 4.3 elvileg igen...:)

Valahogy következőleg lehet én sem Androidot fogok, nem vonz, hogy mókolni kelljen egy telefonnal azért, hogy normálisan tudjam használni, mert nem érdekel, hogy kiírja, hogy 200mb szabadom van, de tényleg nem működnek egyes funkciók olyankor, nah és az tényleg zavaró... Jóhogy már nem 600mb szabad körül írkálja, nah de mindegy, ahogy telnek a napok, én is belevágok ebbe a root dologba... :D:D

(#8254) Milestone2 válasza passat77 (#8253) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gyári sosincs, hacsak valaki a magánszférájából nem küld.

Szinte mind rootolt ami fenn van a neten.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8261) Milestone2 válasza passat77 (#8258) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, ez a rootolt CWM BACKUP-ok oldala.

De ha megnézed v20H-ból ugyanaz van mint amit én linkeltem neked...

Remélem tudod a backupokat kezelni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8319) bubus66 válasza Blue Eagle (#8318) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az lehet de a Samsungon nem egy hónap alatt sikerül egy új ROM-ot vagy frissítést fel tenni. 5 perc alatt meg lehet csinálni az Odinal, simán lehet rootolni, és nem kell ehhez bootloadert nyitni. Ezek a műveletek kb 10 percet vesznek igénybe és egy 1 hónapot.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8320) Blue Eagle válasza bubus66 (#8319) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Most nem vitatkozni akarok, de a rootolás nem tartozik a normál felhasználó feladatai közé. Pont azért van korlátozva a telefon szoftveres háttér tartalma, azaz a system, hogy nyilvánvalóan ne tudja bárki még véletlenül sem kiherélni a telót. Ezzel gondolom növekedne a garanciális problémák száma.

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy néhány felhasználónak szüksége van a rootolt szabadságra.

(#8322) bubus66 válasza Blue Eagle (#8320) üzenetére


bubus66
nagyúr

Itt nem csak a ROOT-ról van szó, ha nem arról, hogy 1 hónapig minden nap (egy kicsit) kellett frissíteni, hogy egyszer elérje a 100%-ot. Tudok olyat ami gyárilag ROOT-olt igaz Kínai de a L9 elbújhat mellette. Szerinted mennyivel lenne több garanciális gond ha ROOT-olva lenne?

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy néhány felhasználónak szüksége van a rootolt szabadságra.

szerintem elég sokunknak szükség lenne rá, csak nagyon sokan nem merik a garancia miatt meg csinálni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8324) Blue Eagle válasza bubus66 (#8322) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jó, én is azok közé tatozok akinek kell a root. Máskülönben nem menne olyan app amihez kell a root jog. Stb.stb.

(#8325) bubus66 válasza Blue Eagle (#8324) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én most is úgy gondolom, hogy legalább a ROOT-ot hivatalossá tehetnék.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8328) sleen válasza bubus66 (#8327) üzenetére


sleen
tag

Azt hiszem az egyetlen vagyok a mezőnyben, akinek probléma mentes eddig az L9-e. Korábban galaxy 3, majd nexus S készülékem volt, tehát Samsung.

Odin-t csak galaxy 3 esetében használtam, a nexusnál cwm-ből ment minden.
Nexusról váltottam L9-re, eleinte nem kedveltem, de nem a root és egyéb bűvészkedések miatt. Az nekem kitűnően ment egyből. Lehet hogy nem 5 perc, hanem 4, vagy 6, de simán.
Tavasszal vásároltam, volt részem egy ICS-ről JB-re frissítésben gyári frissítővel, hibátlanul, elsőre. Nem telt el 1 hónap, márt bootloader nyitva volt és rootoltam. Azóta custom Rom(ok)-al üzemel.
Jelenleg 4.3 fut rajta és kitűnő.
A GPS soha nem hagyott cserben, mindig volt jelem és nem kapcsolt ki forrósodás miatt. Most, amikor a 4.3-nál tudva levő a gps rakoncátlankodása, nekem mégis megy, igaz lassabban talál jelet, de azt nem veszíti el.
A kijelző fényereje soha nem vibrált, pedig chrome-ot használok én is.

Egyáltalán nem érzem, hogy rosszabbul jártam volna, minthogy egy újabb samsungot választottam volna.
Valóban melegszik, de mindegyik melegedett. Azt hiszem eddig egyetlen cikket olvastam bulvárban, ami telefon robbanásról szólt, egy samsung volt... ( Semmi bajom a samsungal, csak azzal példálóztatok)

Az pedig, hogy valaki lehúzzon egy telefont azért, mert nem sikerült neki az egyébként nem rendeltetés szerinti használata, hát...

Úgy érzem az egész fórum egy anti L9 fórum lett, ahol jól el lehet szidni, pedig nem ezt érdemli. Nem egy csúcs vas, de teljesen rendben van részemről.
Garanciavesztéstől pedig nem tartok, a nexusom rootolva és bootloader nyitva került szervizbe, amit szó nélkül, ingyen, új alaplappal kaptam vissza nyitott bootloader-el.

Az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy mindig mindent xda-ról csináltam, magamnak, egyedül. Nem kértem segítséget, nem adtam tanácsot. Vannak itt egy-ketten, akik csak szórják a tanácsaikat, de nem kell rájuk hallgatni. Látszik, hogy foglalkoznak a témával, de orbitális marhaságokat is összehordanak, sokszor ellentmondásba keverednek önmagukkal.

Szóval nekem ennyi elég volt ebből a fórumból, eddig sem voltam nagy látogató, de a jövőben elkerülöm.

Akinek még meg van a készüléke, annak legyen benne sok öröme, akinek nincs, az meg felejtse el. :R

(#8353) bucsupeti válasza Blue Eagle (#8352) üzenetére


bucsupeti
senior tag

nagyjából igazad van, de az azért sok jóval nem kecsegtet, hogy ilyen nagy minőségi szórás van az egyes példányok között. Az ilyen dolgok általában gyenge minőségű termékekre /ahol nincsenek meg az alapvető minőségbiztosítási folyamatok, vagy felületesek/ jellemző.

Ha ez a teló tényleg minőségi cucc lenne, akkor a tulajok nem fikáznák ennyire. Amit már a tulajdonosok is elkezdenek szidni, ott már komoly gondok vannak. és ez nem biztos hogy csupán azon múlik hogy jó vagy rossz a hardver, hanem azon is higy mennyire lehet a klszüléket személyre szabni /értsd root, custom romok/

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8390) bubus66 válasza aholy (#8386) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#8386) aholy

Akkor az szerviz lesz az első L9 nekem is így volt igaz akkor még nem volt telítve a piac ilyen okos telefonnal (ami mindent tud) csak sokszor épp a pizza sütőként üzemel, ezért egy másikra cseréltek.

(#8384) zAPAtyin

Telefonálásra meg sms-re nekem is jó lenne, igaz ahhoz a Nokia 3210-is elég lenne. Nekem nem felel meg árérték arányba, hogy csak telefonálásra. és sms-re legyen jó, meg azért elvárnám (szerintem nem csak én), hogy egy 65000 Ft készülék ne legyen pizza sütő. Valamint minden sz@rért nem kelljen az LG-nek írogatni. A Milestone2 talán egyedül maradt vagy csak rajta kívül még egy-kettő user van, aki ki merte nyitnia bootloadert, és custom ROM-okat használ. Persze sokan nem merik kinyitni mikor 2 hetente a szervizbe, kell vinni. Én meg azért elvárnám, hogy egy ilyen készüléket lehessen legalább a bootloader nélkül ROOT-olni, de hát annyira okos telefon, hogy még azt sem lehet. Na, látod én ezen a téren is ki szeretném használni.

Ma csináltam egyet KB 5 órámba telet a frissítés. Az alatt másik telefonból kb. 40 meg lehetett volna csinálni.

Neked szerencséd volt, igaz a mire használod arra neked bőven megfelel.

bucsupeti pedig már legalább 100x leírta, hogy Ő mire használja a telefont, ahogy olvasom, nem arra mint te csak (telefonálásra meg sms-re).

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8398) zAPAtyin


zAPAtyin
tag

T. bubus66!

Azt gondolom, hogy te és a hozzád hasonló hozzáértők (ezt jó értelemben mondom) más szemmel nézitek ezt a készüléket. Ti szeretnétek tuningolni, mókolni és turkálni benne, kihozni belőle a maximum maximumát is, akár túlhajtással is, továbbá szeretnétek az android szabadságát is élvezni. Eddig ez rendben is volna, hisz mindenki azt csinál az általa megvásárolt készülékkel amit akar.

De... nagyságrendekkel több átlag felhasználó használ ilyen (vagy bármilyen más) készüléket nagy megelégedéssel. Sokuknak ( a nagy többségnek) semmit nem mond az, hogy root, bootloader, vagy cutom rom. Sokan azt sem tudják, hogy ilyen fórum/ok léteznek.
Ezért ne vegyük el a kedvüket ettől a telefontól.

Egy VW Golf sem lesz soha Audi, vagy BMW. Tuningolni ugyan lehet, de a garanciája akkor annak is elvész.

(#8428) bubus66 válasza zAPAtyin (#8426) üzenetére


bubus66
nagyúr

Samsung Galaxy S Advance Sony Xperia M

Ezek mérfölddel jobbak mint az L9 volt hozzájuk szerencsém ki próbálni. AZ SXM pl ma próbáltam. Ugye és árérték arányban is ott vannak. Csak nem játszanak sütőt,meg 5-10 perc egy ROM frissítés ( nem kell három hét) mint az L9-nek és lehet, hogy akkor is szerviz lett a vége. Nem kell bootlodert nyitnia SGSA-nál a ROOT CWM-hez, stb stb.. . Tökéltessen működik a GPS nem kell fél nap hogy holdat találjon, és nem dobálja el a holdakat.
SGSA ha valami gond van és szervizbe kell vinni 5 perc alatt vissza lehet állítani és nem kell parázni azon mint az L9-nél, hogy lesz-e piros vonal átlóban a garancia jegyen

Milestone2

megvárom az L9II aztán beruházok rá, max ha nem lesz jó ki dobom az ablakon. :Y

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8432) vtibcsi


vtibcsi
csendes tag

odipapa!
Kár vitáznod Bubussal, nem tudod meggyőzni, mióta magjelent az l9 folyamatosan szidja valamiért. Hol a frissités, root vagy melegdés/pizzasütő/, ennek ellénére még bizik az l9II-ben.
azt viszont nem értem ha 3 hétig tart egy frissités nála, miért csinálja az ismerőseinek, nekik három hétig nincs telójuk vagy kölcsönadja szupi SGSA-at addig. A többségnek azért általában 1/2 óra alatt végigmegy a gyári frissitő.

(#8520) bryan051992 válasza Milestone2 (#8512) üzenetére


bryan051992
tag

sajnos sehol nem találok ilyen beálítást :( root kell hozzá?vagy más romban merre lehet megtalálni hátha ugy síkerül!

(#8521) Milestone2 válasza bryan051992 (#8520) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem kell root.

CM10.2-ben a Hang-nál van.

Most pl a PACMan-ban nem találom.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8554) bubus66 válasza alejandri (#8553) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mivel az apk nincs deodexelve így csak akkor tudnád telepíteni, ha van ROOT jogosultságod és a system/app mappába másolnád.

Közben találtam egyet nézd meg.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8578) droidforever


droidforever
tag

Aki szeretne root-olni a telojat kb 2 perc alatt,annak ajanlom figyelmebe ezt a videot:[link]
Pc sem kell hozza,es mukodik kiprobaltam! :C

(#8586) bubus66 válasza droidforever (#8585) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hogyan lehetséges, a az apk telepítése előtt a superuser ikon fent van? Bejelöltem. te meg csináltad vele és működik is a ROOT vagy csak a Superuser ikon díszeleg ott?

Sőt a SuperSu is fent van. Én elhiszem, hogy működik de az apk hogy ír ROOT nélkül a system es a data részbe?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8590) droidforever válasza bubus66 (#8586) üzenetére


droidforever
tag

Mukodik a root,kiprobaltam,olyan appokat hasznalok ami ker root jogot,sot a directory bindent is sikerult hasznalnom felraktam az nfs most wanted,real racing 3 es meg mindig van 1.8 giga szabad helyem.Gyari romot hasznalok bootloader zarva!kiralysag van:D Mindjart csatolok egy par screenshotot!:D

[ Szerkesztve ]

(#8593) droidforever válasza bubus66 (#8586) üzenetére


droidforever
tag

Root lg optimus l9 no pc <-ezt nezd meg 2perc 54 masodperces a video

(#8597) Milestone2 válasza H.Bencike (#8596) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A leírás szerint nem.
Kolléga kipróbálta.

Neki mennek a root jogos programok.

Teszteljétek!

Itt most nincs mit veszíteni!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8598) Azharel


Azharel
aktív tag

Sikerült Rootolni!
Bootloaderem zárt volt, gondolom most is az, mert a hidden menüben ugyan úgy le errorozik. Rootjogos appok tökéletesen mennek.

(#8600) Milestone2 válasza Azharel (#8598) üzenetére


Milestone2
nagyúr

ÉLJEN!

ITT A MEGOLDÁS MINDENKINEK.

Úgy gondolom, végre rátalált valaki a megoldásra, de az is lehet, hogy a v20H-ban van ilyen biztonséági rés...

A lényeg a lényeg!!!

SZABAD A ROOT!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8604) Milestone2 válasza droidforever (#8603) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát a ROOT-ot nem, csak azt, hogy át tudod "szuszmákolni" a nagyobb játékokat az SD kártyára ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8608) stuti


stuti
csendes tag

Halló fiúk!
Nekem nem sikerült a rootolás. A végén a SuperSU ezt írja:
Nincs SU bináris telepítve és a SuperSU nem tudja telepíteni.
Részéről a dolog ezzel el van intézve. Mit lehetne tenni?
V20C, zárt bootloader.

(#8610) bubus66 válasza Milestone2 (#8609) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen ez minden szép és jó csak ha szervizbe viszed hiába a visszaállítás, a log fájl mutatja a mokolást. Magyarul így sincs garancia. Szervizessel néztük. Viszont a szervizben, ezt is szokták nézni. Azért a Logutoban ezt is említsd meg.

droidforever

Köszönjük a ROOT-ot csak sajnos a garancia így is ugrott.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8611) droidforever


droidforever
tag

Ezt ki fejtened bovebben is,mert tudtommal a root-ot lehet torolni!

(#8613) Azharel válasza bubus66 (#8610) üzenetére


Azharel
aktív tag

és egy hard reset nem tűnteti el a logot ? illetve a log hol tárolódik és hogy lehet megnézni ? és ha már van rootom akkor a loghoz is hozzá lehet nyúlni nem ? (nem értek hozzá, csak érdeklődök)

(#8614) mrx1212 válasza stuti (#8608) üzenetére


mrx1212
tag

Hát ezt a Rootolást már a múltkor írtam hogy működik! (2013-08-15 bár ezek szerint nem nagyon hittetek nekünk)

"Na üdv mindenkinek Blue Eagle segítségével úgy néz ki hogy összehoztuk :

ROOT OKÉ (Congratulations! this device has root access!) és mindez ZÁRT BOOTLOADER MELLET v20H verzión!!!

Lepucoltam mindent és kezdetem az elejétől :

1. "Másold az LGPwn.apk át a telóra. Telepítsd a telón. Inítsd el. Ekkor elindul a teló backup szolgáltatása. Visszaállítási pontként válaszd a belső memórián lévő LGPwn visszaállítási pontot. Visszaállítás után teló újraindít, kérni is fogja."

2.Újraindítás után két dolgot telepítettem:

A - SuperSU Pro v.1.00
B - SuperSU v.1.51

3. SuperSU v.1.51 elindít

Mire azt kapom hogy a bináris fájlt telepíteni kell

Pontosan ezt a képet kaptam én is :
http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_3501-3550.html

Itt a NORMAL választottam! (Frissítete és kész)

4 És végül ROOT CHECKER BASIC : (Congratulations! this device has root access!)

5 Teló kikapcsol. Hangerő fel gomb benyom, nyomva tart, közben Usb adatkábel bedug. Ekkor előjön a S/W Upgrade felület. Ha a bal felső sarokban nincs semmi, akkor a bootloader zárt

6 Ellenőriztem nincsen semmi felül és a sarokban sem tehát zárt maradt a bootloader is"

(#8615) bubus66 válasza Azharel (#8613) üzenetére


bubus66
nagyúr

A log fájlhoz te nem tudsz hozzá nyúlni csak a szervizes. Én sem tudok csak a szervizes ismerősömmel néztük meg. A HA sem tünteti el.

(#8611) droidforever

Rosszul tudod a ROOT és attól felfelé minden nemű mokolás garancia vesztést okoz. Tehát a ROOT is

A Téma összefoglalóba szépen le van írva ezért ide másolom, hogy ne kelljen keresned.

A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén!

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8618) prannk


prannk
őstag

Ezzel a rootolással megmarad minden a telon? Beállítás,programok,sms stb? Vagy kell csinálni egy backupot?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8619) H.Bencike válasza bubus66 (#8615) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

És ha csinálok egy backupot a mostani rendszerről ami nincs rootolva és ezt telepítem vissza szervizelés előtt akkor is látszani fog?

LG G3

(#8622) bubus66 válasza odipapa (#8617) üzenetére


bubus66
nagyúr

A 2x-nél van csak annál úgy tudom a FlashTools vagy a SmartFlashTools az felülírja. Viszont annál meg nincs nyitás meg zárás a bootloadernél.

(#8619) H.Bencike

Igen hogyan csinálsz backupot recovery nélkül, ahhoz meg ROOT jog kell? Igen látszani fog akkor is.

Szerintem lehet ROOT-olni aztán ha valami gubanc van akkor max-kdz-vel vissza egy gyári régebbi és imádkozni, hogy jó ing legyen a szervizesen, ha nem nézi meg akkor szerencséd van ha pedig megnézi akkor max a garancia jegyen lesz egy piros csík. A vagy alaplaposra vágni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8623) prannk válasza bubus66 (#8622) üzenetére


prannk
őstag

Ezzel a rootolással megmarad minden a telon? Beállítás,programok,sms stb? Vagy kell csinálni egy backupot?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8625) Milestone2 válasza prannk (#8623) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De prannk drága, rootolatlan telóval milyen backupot tudsz csinálni?
Az LG backuppal? Vagy mivel?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8626) bubus66 válasza Milestone2 (#8625) üzenetére


bubus66
nagyúr

:C lehet hogy csak mi nem tudjuk de van olyan backup ami működik root nélkül is.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8627) prannk válasza Milestone2 (#8625) üzenetére


prannk
őstag

Nekem a beállítások,sms,képek alkalmazások kellenek. Nem szeretném ha elvesznének. Azért kell csinálni mentést?

Rootal lehet már recovery menut is telepíteni?? :U

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8628) Milestone2 válasza prannk (#8627) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Backup és Mentés -ebben az értelemben- mást jelent....

Mentés, mikor magadnak elmentesz pár dolgot, Backup, ha egy külső programmal egy teljes "képet" készítesz a rendszerről, ami később visszaállítható.

A backup szóval zavartál meg.

Egyébként ezzel a root módszerrel senki sem panaszkodott még, hogy bármi (beállítás, kép, adat, zene) eltűnt volna a készülékéről.

Csak root-tal tudtommal még nem tudod a gyári recovery-t leváltani ClockWorkMod-ra.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8629) bubus66 válasza prannk (#8627) üzenetére


bubus66
nagyúr

CWM-met lehet root nélkül telepíteni csak használni nem lehet minden funkcíóját, mivel úgy telepíted fel, hogy bootloader nyitás (anno) Flash recovery.img Reboot, majd recovery módba elinditod,és akkor telepíted a super usert

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8641) bubus66


bubus66
nagyúr

Letudni írni nekem valaki ezt a nem bootloader nyitós ROOT módszert?

Előre is köszönöm. :R :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8642) H.Bencike válasza bubus66 (#8641) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

(#8614) mrx1212 már leírta!

1. "Másold az LGPwn.apk át a telóra. Telepítsd a telón. Inítsd el. Ekkor elindul a teló backup szolgáltatása. Visszaállítási pontként válaszd a belső memórián lévő LGPwn visszaállítási pontot. Visszaállítás után teló újraindít, kérni is fogja."

2.Újraindítás után két dolgot telepítettem:

A - SuperSU Pro v.1.00
B - SuperSU v.1.51

3. SuperSU v.1.51 elindít

Mire azt kapom hogy a bináris fájlt telepíteni kell

Pontosan ezt a képet kaptam én is :
http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_3501-3550.html

Itt a NORMAL választottam! (Frissítete és kész)

4 És végül ROOT CHECKER BASIC : (Congratulations! this device has root access!)

5 Teló kikapcsol. Hangerő fel gomb benyom, nyomva tart, közben Usb adatkábel bedug. Ekkor előjön a S/W Upgrade felület. Ha a bal felső sarokban nincs semmi, akkor a bootloader zárt

6 Ellenőriztem nincsen semmi felül és a sarokban sem tehát zárt maradt a bootloader is"

LG G3

(#8650) Blue Eagle válasza H.Bencike (#8642) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Már ezer éve regéltem itt , hogy én ezzel a LGPwn.apk - val rootoltam. De csak most ébredt öntudatra a dolog. Úgy látszik...

(#8652) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#8650) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja! Bocs! Több mint 1 hónapja, mrx1212 fórumtársnak segítettem ezzel rootolni a telóját privátban.

(#8654) Blue Eagle válasza bubus66 (#8644) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Most látom csak!

"Zárt bootloaderel történő ROOT-olás leírása.

1. "Töltsd le innen az LGPwn.apk-át és másold a külső SD kártyára, majd telepítsd fel a telefonra.
Indítsd el. Ekkor elindul a teló backup szolgáltatása. Visszaállítási pontként válaszd a belső memórián lévő LGPwn visszaállítási pontot. Visszaállítás után teló újraindít, kérni is fogja."
2.Újraindítás után két dolgot telepítettem:
A - SuperSU Pro v.1.00
B - SuperSU v.1.51 Letöltés innen. A SuperSu Pro v.1.00 a zip-ben megtalálható.
3. SuperSU v.1.51 elindít
Mire azt kapom hogy a bináris fájlt telepíteni kell
Itt a NORMAL választottam! (Frissítette és kész)
4 És végül ROOT CHECKER BASIC : (Congratulations! this device has root access!)
5 Teló kikapcsol. Hangerő fel gomb benyom, nyomva tart, közben Usb adatkábel bedug. Ekkor előjön a S/W Upgrade felület. Ha a bal felső sarokban nincs semmi, akkor a bootloader zárt
6 Ellenőriztem nincsen semmi felül és a sarokban sem tehát zárt maradt a bootloader is"

Leírást köszönjük mrx1212 fórumtársnak."

Tök jó! Ez az én leírásom: az 1-es pont, meg az 5. Nem gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.