Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-09-02 20:21:52

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11382) Rico45 válasza Milestone2 (#11381) üzenetére

Rico45
(őstag)

Sziasztok!

Hogyan kell rootolni egy telefont? Mi a menete?
Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#11383) Milestone2 válasza Rico45 (#11382) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Egy telefont?
Bármilyet?
Vagy az L9-et?
Leírások itt.
Mit akarsz csinálni?
Mert nem sok mindenre elég a root.

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#11384) Rico45 válasza Milestone2 (#11383) üzenetére

Rico45
(őstag)

Bf4 Commander appot szeretnék felrakni l9-re!

A videón a menete [link]

Csak root kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#11385) Milestone2 válasza Rico45 (#11384) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ahhoz elég kell legyen a root.
Kingo telepít. PÜ. ;]
Ha a PC-den rendesen fenn vannak a driverek, akkor a Kingo felismeri a telefont.
Internetkapcsolat szükséges.
Root-ra klikk.
Elvégzi amit kell.
Újraindítja a készüléket.
Kész vagy.
Bemész SuperSU-ban.
Engeded hogy frissítsen.
Itt is kell(het) internet.
Beállításokat elvégzed.
Kész vagy örülsz.

[ Szerkesztve ]

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#11387) Milestone2 válasza Rico45 (#11386) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Kedves Fórumtársam!

Ha egy szervízbe rootolva viszed vissza a telefonod, akkor garanciavesztő.
Ha eltünteted előtte a nyomait, akkor nem. Kérdés el tudod-e tüntetni...
Nem biztos...
Úgyhogy ennek tudatában ügyködj...

(#11420) Milestone2 válasza prannk (#11417) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ez nem olyan nagy gond..
Akkor lenne gond, ha visszazárná a BL-t.
Amint felment az új gyári ROM, mondjuk v20P
Azonnal PC-re kötöttem (szoftver mód, USB hibaelhárítás bekapcsolva)
Elindítottam a King ROOT-ot.
És 3 perc múlva rootolva működő SuperSU volt a telefonon.
BusyBox Pro fel, Flashify fel.
Flashify ból 1 perc alatt fel a CWM vagy a TWRP.
Az egész nem több 5 percnél a gyári ROM települése után.

[ Szerkesztve ]

(#11471) Milestone2 válasza hokins (#11470) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Nálam is kb 5. telefon, de jó még a kölköknek, meg hogy én néha ökörködjek vele...

Hát Hokins barátom, ez nem olyan egyszerű telefon mint az ALCATEL volt. Ha nincs nyitva a BL, akkor fogsz vele szívni. (Vagy nem, mert az emberek 50%-nak egyből nyílik -ha nyitni akarja- a másik felének viszont egyáltalán nem akar...) Ha gyárit akarsz használni akkor csak Kingo és root, de ha customozni akarsz, akkor nyitni kell...kérdés megy majd-e. Blogomban leírás...többféle is...hát majd meglátjuk...

(#11491) hokins válasza Milestone2 (#11490) üzenetére

hokins
(addikt)

Na de ennyire? :DDD Mindegy, root az megvan, majd lassan kigyomlálom. Erről jut eszembe... valami olyasmi lista nincs hozzá mint amit én csináltam az ot-995höz?

(#11501) mrx1212 válasza Milestone2 (#11500) üzenetére

mrx1212
(tag)

Hát az hosszú móka lenne nem?
Mert akkor elejétől kezdhetek mindent!
Root és Recovery -re gondolok (Visszaáll a gyári reco is )

Ha mondjuk megcsinálom hogyan tudnám a leggyorsabban és legegyszerűbben megoldani (Root,és Recoveryre gondolok)

(#11502) Milestone2 válasza mrx1212 (#11501) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Kb 20-25 perc.
LG offline KDZ upgrade 15 perc.
LG szoftver mód be.
Fejlesztői opc. bekapcs.
PC-re feldug.
KingoRoot elindít.
Egy perc alatt rootolja.
SuperSU frissítés és beállítás.
(Én itt még a BusyBoxPro-t fel szoktam rakni)
Flashify telepítés.
Flashify-ból új recovery egy perc (ide nem a zip kell, csak a zipből, vagy a netről letöltve a recovery.img)
Kész. (remélem nem hagytam ki semmit)
Link szerintem mindenhez van a blogomban...

[ Szerkesztve ]

(#11503) Pittyolo válasza Milestone2 (#11502) üzenetére

Pittyolo
(csendes tag)

Bocsi,lehet hülyeség,de ha gyári után egyből tovább akar menni customra,akkor miért kell root?
Nem egyszerűbb egyből feltenni a recovery-t egy fastboot flash recovery-vel? Én a kdz után ennyit csináltam bb upgrade-nél.
Vagy a Flashify-nak van valami előnye? (még sosem használtam)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja,igen,és mivel láttam,hogy sokan panaszkodnak,hogy Runtastic,és társaik nem mennek KitKat-en.
Esetleg javaslom kipróbálni a BeanStalk-ot,mégpedig a 04.23.-ast. Nem a legújabb,de nálam ennél működik a Runtastic,igaz néha lassan talál jelet,de legtöbbször okés.

[ Szerkesztve ]

(#11529) papucs012

papucs012
(újonc)

Hajaj... Nem is tudom hol kezdjem... cm9-et szerettem volna telepíteni ment a root minden jó volt cwm is az ajánlott nem magasabb. na de itt jött a bibi... előtte leszedtem a cm11-et is. nem tudom hogían de azt tettem fel az sd-re és fel is telepítettem a recoveryböl... azota 2-szer próbál indulni a telo és kijön egy fekvő android hiba kép:( tudok még valamit tenni??

(#11538) Milestone2 válasza prannk (#11537) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Mivel az SD emiláció törölve van, két módon tudsz letöltött csengőhangot beállítani:
1. Az SD kártyádon keletkező Ringtones mappába beteszed.
2. System/Media/Ringtones mappába beteszed. (Itt root jog kell)

Mindkét esetben látnia kell.

Nem tudom melyik "régi" ARTAS ROM-ra gondolsz...?
A 2014-07-24-i ROM-ban ez a kamera app volt.
A 2014-04-19-i ROM-ban pedig ez a kamera app.

Nem tudom neked melyik a király...

(#11551) zAPAtyin válasza prannk (#11550) üzenetére

zAPAtyin
(tag)

Lecsupaszított minimál rom alatt azt értem, hogy lehetne egy gyári romot (például a v20p-t) megszabadítani azoktól a programoktól amik vagy feleslegesek, vagy sosem használjuk őket, vagy esetleg más program használhatóbb, netán akkubarátabb a gyárinál.
Pl.google xarságok, alkalmazáskezelő, arcalapú feloldás, élő háttérképek, időjárás, on-Screen Phone, quickmemo, smartshare, szoftverfrissítés, zene stb. ezek vagy nem kellenek, vagy sose használjuk, vagy vannak erre jobb programok.
Ahogy custom romoknál itt is mindenki maga dönthesse el mit használ.
Lehet a gyári rom ezáltal sokkal jobb (akkubarátabb, fürgébb) lehetne.

Nem tudom... lehet, talán.

Tudom ezek amiket írtam egy rootolt telón a szükséges progikkal fagyaszthatók, törölhetők (ami egyértelmű) sokaknak viszont nem egyértelmű (ahogy nekem se) hogy mik azok a progik, alkalmazások, amik a rendszer számára nélkülözhetetlenek. Ezért kéne egy hozzáértő aki kigyomlálná a gyári romot.

Mi a bajom?
A custom romokkal az a bajom, hogy nem stabilak, szinte kivétel nélkül valamennyinek van valami hiányossága, baja. Mire belaknád rájössz, hogy mégsem az igazi, valami hiányzik, valami nem működik, akkor visszateszed a gyárit, vagy próbálkozol másik rommal. Akkor kiadják a javítottat, felrakod, most más nem megy, vagy fagy, stb. Kezded elölről és nincs megállás, nincs megoldás.
Vagy a telepítésnél, flasselésnél benézel valamit és jön egy fél napos idegeskedés, hogy tégláztad e a telót, vagy tudsz e még éltet lehelni belé.

Szerintem ez a telefon a gyári rommal megy tökéletesen, ezt kéne kihegyezni még egy kicsit.
Próbálkoztam ezzel, azzal, de mindig visszatérek a gyárihoz.

[ Szerkesztve ]

(#11559) Milestone2 válasza Endii (#11558) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ha a BL-t valóban kinyitottad. Akkor most elméletileg egy rootolatlan gyári telefonod van. A Rootoláshoz letöltöd és telepíted a KingoRoot-ot a PC-dre . Telefont LG szoftver üzemmódban összekötöd a PC-ddel, úgy hogy a beállítások, fejlesztői lehetőségek menüben az USB debugging mód be legyen kapcsolva. Ha ezután elindítod a Kingo-t, az kb 5 perc alatt elvégzi amit kell (internet kapcsolat szükséges) és a telefon rootolt újraindul (SuperSU APK megjelenik. Azt elindítod, engeded, hogy frissüljön a bin. Ezután feltelepíted a Flashify programot, letöltessz egy CWM Recovery.img -t a telefonhoz és azt telepíted a Flashify -val. Letöltessz egy ROM-ot az SD-re, ujrainditod a telefont recovery módban, majd telepíted az új ROM-ot. Előtte biztonsági mentés a jelenlegi rendszerről!
Olvasd el a blogomat. Sok sikert!

Aztán Te is leírhatod nekünk, hogyan nyitottad a BL-t, mert az az utóbbi időben szinte senkinek nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#11589) Milestone2 válasza DiamondBack (#11588) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ezt még próbáld meg, hiszen az S/W mód használható, nem tiltott. Nyilván a rootos rész neked nem kell...
Ha az S/W mód sem jön be, go to service...

(#11618) kertsa

kertsa
(senior tag)

Ezzel kapcsolatban tudnom kell valami fontosat? Most v20h van rajta a telefonomon, rootolt és a legfrissebb cwm. Így elkezdhetem?

(#11785) bucsupeti

bucsupeti
(senior tag)

Sziasztok!

Régen jártam itt, viszont volt egy tapasztalatom az LG szervízzel, ezt osztanám meg.

Amikor először lehetett rootolni meg bl-t nyitni a készüléket én megtettem és mindenféle custom romot is próbálgattam. Aztán más készülékre váltottam és az L9-et az asszony kapta meg.
szeptember elején szólt az asszony hogy a képernyő közepén nem érzékeli az érintést egy kb fél centis sávbankeresztbe a képernyőn. Bevittem a T-hez és elmondtam a tapasztalatot. Elküldték az LG-hez és visszakaptam úgy hogy a teljes belseje ki lett cserélve. A hátlapról le volt törve több pöcök is, valamint be volt törve a fényképező optikáját védő "üveg" is. Azt is kicserélték.

Gyakorlatilag a keret maradt meg a régi készülékből. Az akksiban nem vagyok biztos hogy kicserélték vagy a régi maradt.
A lényeg hogy majdnem két éves készüléket sikerült 2 hónappal a garancia lejárta előtt totálisan felújíttatni. A készülék egyébként rootolt, nyitott bootloaderrel lett beküldve.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#11871) Zsocó

Zsocó
(aktív tag)

20h-ról 20o-ra frissítenék, de (probléma a telepítésnél)-re hivatkozva nem csinálja meg. Előzőleg azért nem tudtam, mivel Root-olt volt a telefon, viszont Unroot-oltam. Mit tudnék csinálni?

(#11874) Zsocó

Zsocó
(aktív tag)

20o szoftvert hogyan tudom egyszerűen Root-olni?

(#11913) Milestone2 válasza prannk (#11911) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Feltöltöttem egységgel.
Mindkét irányban működik.
Meg is írom Artasnak.
Telepítés TWRP, de nem F2FS!!!
Rootolni komplikált, de sikerült.
HURRÁ!

Innen lettek GAPPS cuccok

[ Szerkesztve ]

(#11919) Milestone2 válasza prannk (#11917) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Nézd, kb 30mp átrakni a twrp-re, de tippem szerint mivel nem kell hozzá f2fs, így azt gondolom 6.0.4.8 cwm is jó.Sima telepítés. Reboot. Vissza cwm. Gapps telepítés. Ha egyből telepítettem a gapps, akkor failed volt. Reboot. Majd Chainfire 2.08.apk telepítes. Vissza cwm. 2.16 Supersu.zip cwm-ből reboot és máris van root is.

(#11923) Milestone2 válasza prannk (#11922) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Roothoz.
Azt mondták, az 5.0 nem fogadja a cwm-ből flesselt SuperSU-t. De ha előtte normál apk-ként telepíted a 2.08-at, akkor utána igen, ezt találta ki Chainfire.

(#11928) prannk válasza Milestone2 (#11927) üzenetére

prannk
(őstag)

Igen van ikon. És a fájlkezelőnél elfogadta a root jogot.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#11949) prannk válasza Milestone2 (#11948) üzenetére

prannk
(őstag)

Ahogy elnézem mindekinek más-más problémája van. Valakinek megy a hívás valakinek nem. Vkinek a gapps nem megy,vkinek a super su nem jó.. Nekem pl jó volt a root ésa gapps is de a hívás nem..
Na mind1. Most kapott pár logcat ot úgyhogy remélem hamar kijön a fix.

(#11966) sleen válasza prannk (#11965) üzenetére

sleen
(tag)

korábban lehetett az androidban a home gombra ébredést állítani valahogy így:

Root kell, illetve fájlkezelő pl. root explorer.

system/usr/keylayout/
nyisd meg szerkesztésre: Generic.kl
Ezt a sort kell szerkeszteni:
key 172 HOME

Talán úgy rémlik, hogy utána kell írni hogy WAKE.

Kilépés, mentés, restart és kész.

Pontosan nem emlékszem, de ha így rákeresel valahol, biztosan megtalálod.
5.0-nál nem tudom, hogy műxik-e? A korábbi androidokban biztos.

(#11971) prannk válasza prannk (#11970) üzenetére

prannk
(őstag)

Tökéletesen minden szar benne. Launcher leáll. Úra akarom rakni azt azt írja újraindításnálé nincs OS rendszer.. Úgyhpogy most nincs semmi.
Rakhatom vissza az eredetit,megint cwm root. :C

Hálozat jelén ott a felkiáltó jel. Wifin nincs hálozatom.. Mobilnet megy.

[ Szerkesztve ]

(#11996) sleen válasza Milestone2 (#11995) üzenetére

sleen
(tag)

Valaki azt árulja el, hogy a viharba lehet rootolni a lollipopot?
próbáltam feltenni, amiket olvastam, de root jogom nem lett, ellenben laggolni és befagyni kezdett ez a fos.
Újraraktam, újra rootolni próbáltam, ugyanaz a szar.
Ismét felraktam, nem próbálkoztam roottal, és tökéletesen működik. De kell a root!

(#12076) prannk válasza Milestone2 (#12074) üzenetére

prannk
(őstag)

Valamit mókolni kell a rootal:

Please create init.d directory in /system/etc/ using TWRP then install SuperSU zip

I unpacked boot.img and open init.rc file.
install-recovery.sh was disabled (lines are commented with #) and then supersu doesn't work.
Create init.d folder did the trick and now it works. I do it on twrp terminal with mkdir command.
Used latest supersu version, 2.36.

Ezt elmagyaráznád hogy hogyan? Nem akarom elkúrni megint a telefon a terminállal.

(#12080) prannk válasza Milestone2 (#12079) üzenetére

prannk
(őstag)

Értem :K nekem nincs nagy szükségem a rootra úgyse :D a későbbiekben is fel lehet flashelni :D
Aztán délután megírom hogy viselkedik a rom most nálam.. Remélem nem lesz gond :))

(#12082) prannk válasza Milestone2 (#12081) üzenetére

prannk
(őstag)

Fájlkezelovel se lehet a root miatt

(#12083) Milestone2 válasza prannk (#12082) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Root nélkül működő rendszeren biztosan nem fogod, csak TWRP-n belül, vagy valahogy ADB-n, de még nem tudom hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#12084) Milestone2 válasza prannk (#12082) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

TWRP-vel sikerült a mappát létrehozni, de ettől még nem lett root. Hiányolja a bin fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#12091) Milestone2 válasza prannk (#12089) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

TWPR-ben, Advanced, Terminal, mkdir etc, mkdir init.d, de nekem még mindig nincs root jogom...de a mappák megvannak...

(#12099) prannk válasza Milestone2 (#12097) üzenetére

prannk
(őstag)

Nincs root.. Nem megy. :(((

Viszpnt a rendszer most elég stabil nálam :Y

[ Szerkesztve ]

(#12102) Milestone2 válasza prannk (#12099) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Sikerült, de ne kérdezd hogyan.
Ahogy Artas írta, úgy nem.
Mások is adtak ötleteket Artas oldalán.
Hol kernelpánik, hol csak nem működött.
Minden alkalommal újraflesselve a ROM. 😡
Aztán egyszer nem a legfrissebb 2.36-os SU-val próbáltam, nem is úgy ahogy írták és sikerült.
ROM, twrp-mount system, mappák létrehozása, SU 2.36, reboot, semmi, twrp-mount system, újra mappák létrehozása, BETA-SU 2.35, gapps, reboot, és ekkor volt root. De mint mondtam, mindenkinek másképp sikerült.

(#12103) prannk válasza Milestone2 (#12102) üzenetére

prannk
(őstag)

Nekem annyira nem kell root.. Sőt.

(#12104) Milestone2 válasza prannk (#12103) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Nekem kell.
Annyi felesleget feltelepít a gapps.
Amit csak roottal lehet teljesen kiirtani.
Illetve CPU Master beállítások… stb

(#12119) Milestone2

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Sajnos, eljött az idő...

Artas182x: "...Today i will upload new build with fixed battery drain, reboot menu, cyanogenmod root. It will be last build for L9, because i'm selling L9..."

Ahogy írja, ma kiadja az utolsó ROM-ot L9-re, majd megszabadul ettől a szörnyszülöttől, mi viszont egy tehetséggel leszünk szegényebbek... :O

[ Szerkesztve ]

(#12122) prannk válasza H.Bencike (#12120) üzenetére

prannk
(őstag)

Ha ennyire ki akarod nyitni a bootloadert akkor tudok segíteni..

csak egy root és egy terminál emulátor kell.
Beírsz egy parancsot utána újraindítod és azt többet nem kapcsol be. És így kapsz új alaplapot.
Csak garancia kell :D És talán az újjal kinyílik úgy mint nekem :DD

(#12125) mrx1212 válasza Milestone2 (#12102) üzenetére

mrx1212
(tag)

Le tudnád írni részletesen hogy sikerült a root mert nekem sem akarja az igazat!?
Amúgy nekem az akku fogyasztás jó!

(#12127) mrx1212 válasza Milestone2 (#12126) üzenetére

mrx1212
(tag)

Az jó! Kösszi az infót!

Kirakod ide ha már elérhető?

Annál már nem lesz gond a root szerinted?

(#12128) Milestone2 válasza mrx1212 (#12127) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Ittvaz utolsó build és a búcsú. Link.
Azt írta pre-rootolt lesz, javított akkufogyasztással.
ÉS ÚJRA F2FS FÁJLSZERKEZETTEL, erre figyeljetek!
Hát Isten áldjon Artur (Artas182x)!

[ Szerkesztve ]

(#12135) prannk válasza Milestone2 (#12134) üzenetére

prannk
(őstag)

Most akkor nem kell rootot flashelni?

(#12136) Milestone2 válasza prannk (#12135) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Rootot flesselni kell.
De pre-rootolt, így nem fogja azt kiírni hogy hiányzik a bináris, hanem a flash után simán müködik a SU!

(#12146) prannk válasza mrx1212 (#12145) üzenetére

prannk
(őstag)

Kimész recoverybe ( power+home+ hang le)
Optionsba beállítod a F2FS fájlrendszert.
Advenced Wipe (micro sd kivételével) mindehova pipa.
Flasheled a romot
Reboot
megint ki recoverybe.
flash gapps
flash root
reboot
és csinálsz egy gyári visszaállítást a beállításokból.

(#12186) Milestone2 válasza Storms (#12182) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Nyitva vagy?
Vagy csukva?
:F
Egyébként úgy tudom a gyári rendszeren ROOT-olás után bootloader nyitás nélkül is tudsz olyan külsõ progikat használni (Directory Bind pl.) ami a külsõ SD-t használja.

[ Szerkesztve ]

(#12190) Zsocó

Zsocó
(aktív tag)

Mennyit segítene a telefonon, ha a telefonom memóriáját kibővíteném a memóriakártyára? Swapper for Root-al.
Egy Class 10-es kártyát gondoltam vásárolni.

(#12196) kertsa

kertsa
(senior tag)

Utolsó alkalommal az LG gyári frissítőjével sikerült életre keltenem a telefont, a root jog megmaradt. Viszont a v20h-val nem voltam elégedett, ezért tegnap tettem fel v20p-t LG Flash Tool 2014-el, és a root jog odalett. Bootloader zárt és nem is szeretnék vele szórakozni, a root bőségesen elég. Milyen lehetőség van v20p-t rootolni?

(#12197) Milestone2 válasza kertsa (#12196) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

USB debugging engedélyezve + LG szoftver mód.
PC-vel összedugva.
PC-ről lefuttatod ezt.
És az eddig nekem mindig rárakta a root jogot a v20p-re is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.