Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12211) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Swapper for Root-ot próbálta már valaki? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok?
Egy Samsung 8GB micro SD EVO-val próbálom ki, 512MB-ot állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#12292) Milestone2 válasza Storms (#12290) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Telepítés zárt bootloaderű készüléknél

1. Rootold a készüléked LGPwn, VRoot, KingoRoot vagy Impactor segítségével ([e-url=http://logout.hu/bejegyzes/milestone2/lg_optimuus_l9_lgp760_legujabb_root_metodus.html:38r6didz]leírás itt[/e-url])
2. Telepítsd a SuperSU vagy a SuperSU programot
3. Ha már működik a root jogod, telepítsd a BusyBox vagy a BusyBoxPro programot
4. Indítsd el a BusyBox-ot és várd meg míg 100%-ra ér, majd nyomd meg az install gombot. Sikeresen telepedett ha kiírja a végén, hogy sikerült.
5. Töltsd le ezt a fájlt: [e-url=http://d-h.st/IG5:38r6didz]L9RecoveryInstaller_1.5.0.apk[/e-url]
6. Telepítsd az L9RecoveryInstaller-t.
7. Indítsd el a L9RecoveryInstaller_1.5.0.apk-ot
8. Nyomd meg az Install/Update Recovery gombot
9. Nyomd meg a CWM ICS/JB (Stable) menüpontot
10. Klikkelj a Yes-re, Install Recovery, készen vagy. (Ez a legmagasabb verziószámú CWM amit a telefonod gyári kernele elbír!!! Ne próbálj magasabb verziószámú kernelt ráflesselni!!! Régebbit lehet, de azt minek?)
11. Kapcsold ki a készüléked
12. Kapcsold be és az LG logo megjelenése után amikor a LED-ek villognak, nyomd meg és tartsd nyomva a hangerő LE gombot. Csak akkor engedd el, mikor már bent vagy a Recovery-ben. (Ha bent vagy már telepíthető ez a ROM zárt bootloadernél is)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#12317) roland9408 válasza Storms (#12316) üzenetére


roland9408
csendes tag

Igaz én már nem igen használok L9-et de én is csak szenvedtem vele...egyáltalán nem tudtam kinyitni a BL-t de aztán utána már nem is izgatott használtam gyári rommal.Én a helyedbe felraknék egy V20p-s gyári romot,rootolnám (kingoval) aztán kitörölném a sok gyári alkalmazást amire nincs szükségem és kész.A módosított rom is max csak csicsázva van aminek én nem sok értelmét látom gyorsabb biztos nem lesz.CM9-et se raknám fel soha nem is próbáltam ha kitudod nyitni a BL-t akkor próbálkozz más romokkal hanem akkor gyári :)

(#12319) Storms válasza roland9408 (#12317) üzenetére


Storms
őstag

Meghagytam a gyári v20p-t, kingo-val rootoltam, majd play áruházból frissült a superSU, de mindig kiírja a superSU hogy a bináris fájlt frissíteni kell, rámegyek hogy Ok, de nem frissül valami hibát ír mindig ki.
Milyen programmal lehet a gyári alkalmazásokat letörölni root után? És miket szabad letörölni?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#12323) Milestone2 válasza Storms (#12321) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Már azt sem tudom mit tartalmaz a gyári...
Mi értelme? A gyártó termékei, vagy partnercégeinek termékei ezért beleteszik.
Nem kérdezik meg a felhasználót kell-e neki...

Volt valaha egy link, Bubus66 készítette, ahol le voltak írva mik törölhetők biztonságosan, de én már nem találom. Azt hittem ez az, de nem...

A másik megoldás, hogy magad kisérletezed ki. Nem kell egyből törölni. Keresel egy programot (sokféle van), amivel tudod fagyasztani (root jog szükséges) a neked nem kellő (nem tetsző) applikációkat. Aztán teszteled a telefonod fagy-e tőle, jobb-e tőle vagy szarabb. Ha nem fagy, akkor biztonságosan törölhető is. Ha fagy, vagy bolondozik tőle a készülék, akkor egyszerűen visszaállítod a fagyasztó-programmal... Szóval a lényeg, előbb fagyaszt-tesztel és csak utána töröl...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#12334) kertsa válasza Storms (#12319) üzenetére


kertsa
senior tag

Root után ezzel egyszerűen megoldható. A rendszerfájlok törlésekor backup-ot készít a törölt fájlról, így ha valami nem oké, rögtön vissza tudod tenni és nem lesz szükség az FR-re.

Mivel nem nyitottam BL-t, ezzel pucoltam ki a v20p-t :)

[ Szerkesztve ]

(#12337) Storms válasza Milestone2 (#12329) üzenetére


Storms
őstag

Csináltam FR-et , és nincsenek rajta azok amiket letöröltem a rendszer alkalmazásokból root után. :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#12341) Storms válasza roland9408 (#12340) üzenetére


Storms
őstag

Kérdeztem, hogy root után amiket letörlök(Pl.: Smartshare).. mondjuk Titanium Backup-al, és utána valaki megveszi a telóm, és csinálok eladás előtt egy Gyári beállítások visszaállítását, akkor azokat a programokat amiket letöröltem vissza kapja-e a vevő. Én ezt kérdeztem, erre írták ketten is ,hogy igen. :F :U

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#12342) roland9408 válasza Storms (#12341) üzenetére


roland9408
csendes tag

megmarad a root is vagyis nekem eddig mindig megmaradt..de visszakapja az alkalmazásokat igen :)

[ Szerkesztve ]

(#12343) Storms válasza roland9408 (#12342) üzenetére


Storms
őstag

A root az megmaradt FR után is, de amiket letöröltem azokat nem kaptam vissza! :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#12346) bubus66 válasza Storms (#12343) üzenetére


bubus66
nagyúr

FR nem marad meg a ROOT a gyári beállítások

- Google play,könyv,movies,zene
- google+
- hangouts
- polaris office
- remote call service
- smart share

-Chrome
-FB alakalmazás. Ez helyett inkább böngészőn keresztül használd.

Szolgáltatósnál az összes szolgáltatói szemét törölhető De aha a Titániummal csinálod akkor csak fagyasztani

(#12342) roland9408

Persze, hogy megmarad,csak ROM keveredik, össze egy idő utá FR nélkül.. de külünben a KDZ is törli a ROOT-ot

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12347) bubus66 válasza bubus66 (#12346) üzenetére


bubus66
nagyúr

FR nem marad meg a ROOT a törölt rendszer alkalmazások csak, újratelepítés után lesz elérhető.

smart share és társai mert ezek a külön mappában vannak ugyan úgy mint a szolgáltatói alkalmazások

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12348) Storms válasza bubus66 (#12346) üzenetére


Storms
őstag

Nálam a Root ugyanúgy megmaradt FR után is. Ugyanúgy ott van a SuperSU factory reset után is és működik is.
Csak amiket letöröltem gyári alkalmazások azok nem jöttek vissza. És mivel telepítsem újra a rendszert, hogy ezeket visszakapjam? Akkor miért írták itt ,hogy FR után visszakapom őket?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#12349) bubus66 válasza Storms (#12348) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az érdekes, hogy a ROOT meg marad az FR után nem véletlenül a Gyári Beállítások visszaállítása után marad meg? Mert a kóddal meg csinált FR-nél nem marad meg az FR és a Gyári beállítások visszaállítása nem egy és ugyan az.

Milestone2

Tényleg az FR után meg marad a ROOT????

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12419) Milestone2 válasza LilProphet90 (#12418) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha custom ROM van rajta, vagy látható rootolás, bootloader nyitás nyomok és egy szőrös szívű hozzáértő szervízes, akkor nem kell garanciajegy, mert úgy is elvész.

Igen, ki lehet próbálni egy másik ROM-ot (ugye csakis nyitott bootloaderrel - kivéve egy CM9 van ami zárt BL-re feltehető - leírás a nevem alatti blogban.) Mondjuk pont Artas ROM-jai különleges TWRP-t igényelnek és ott elég egy hibás billentyűkombináció nyomás és máris húzhatod újra az LG Update toollal.

A nevem alatti L9-es blogban a legfrissebb Lollipopot próbáld ki. CWM-mel, Philz-zel és TWRP-vel is telepíthető.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#12435) vinibali


vinibali
őstag

sziasztok.
pár napja újítottam be egy nagyon szép P760-ast, amin V20o-volt. sehogy sem sikerült nyitni a bootloadert, másokhoz hasonlóan csak újraindul. valami tipp mivel próbálkozhatnék még meg? próbáltam v10a-t, ahol nincs ellenőrző lehetőség a hidden menüben, de root és telepítős apk-val felmegy a cwm is rá. V20B van most rajta, de ugyan ezzel szívok. már kis túlzással az egész topikot végigolvastam...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.