Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8656) stuti


stuti
csendes tag

Halló fiúk!
Tegnapelőtt írtam, hogy nem sikerült a rootolás, pedig mindent úgy csináltam ahogy a "nagykönyvben" le van írva. Ma beszereztem egy supersu 1.51-et. Lefuttattam, de a szokásos üzenettel lepett meg. Erre mérgemben rá böktem az LGPwn.apk-ra, ezután minden úgy történt, ahogy kell. A telóm rootolva van, bootloader zárva! RootChecker-el ellenőrizve. RootExplorer is feltelepűlt.
Gratulálok és köszönöm a fejlesztőknek!
Továbbra is V20C van rajta.

(#8658) Blue Eagle válasza stuti (#8657) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bocs. Nem tudom miről van szó. Szerintem nem tartozol Te nekem semmivel.

Já, ügyes volt aki ezt megalkodta. Talán az XDA-n tudják ki is az.
Ha ezt előbb felfedeztem volna, nem kellett volna mókolni senkinek a bootloaderrel. A root nyom nélkül eltüntethető (általában).

[ Szerkesztve ]

(#8659) stuti


stuti
csendes tag

Blue Eagle
Hát arról van szó, hogy a Te útmutatásod alapján rootóltam.

[ Szerkesztve ]

(#8660) bubus66 válasza Blue Eagle (#8658) üzenetére


bubus66
nagyúr

root nyom nélkül eltüntethető (általában).

Igen általában de az L9-nél nem tüntehető el nyom nélkül

Én kérdeztem ki írta először mostantól szerkesztheted a 1 hsz ki csapatom a nevemet és mindent amit én csináltam át küldöm és azt csinálsz vele amit akarsz.

(#8655) Milestone2

Rendben hogy a Logotodba be teted de ha ilyen kikérések lesznek akkor le jelszavazom a letöltéseket, tudtom szerint kérve lett, hogy valaki írja le, az ininetes oldalt át adom neked teljes egészében az összes alkalmazás mindent törlök csak a L9 rész marad.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8662) bubus66 válasza Milestone2 (#8661) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké vissza is ment neked. Mindjárt kijavitattom a modkertbe, hogy ki csinálta a root-ot örülni fognak nekem az biztos, na de nem baj a nagy pofámon elfér egy leba@szás.

Nem tudom, Milestone2, hogy mi a véleményed mivel XDA-s forrás töröltem a nevet onnan és akkor nincs vita, ennyiből oda írhattam volna a tiedet vagy ez én nevemet is

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8671) iLOLyouHUN


iLOLyouHUN
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni kedves forumozók! A napokban elhatároztam, hogy kipróbálok custom romokat. Elkezdtem a leírásokat nézni és ekkor megfogalmazódott néhány kérdés bennem. Melyik flash módszert (kdz updeter, offline flash vagy a nokiás oldalon leírt)használjam és miért? Az lg oldalról letöltött gyári frissítő szoftver jelezte, hogy van frissítés a telefonhoz és én ráengedtem így a v20c verziót frissítette v20h -ra (P76020h-EUR-XX) a kérdésem, hogy akkor ez a europe open v20h, ami unlockolható bootloaderrel érkezik vagy ez a Hungarian v20h ami nem nyitható? Melyik toolkit ajánlott nyitáshoz a Rom toolkit 1.3.1 vagy az Xda dev-en található L9 toolkit v1.2(GUI)? Válaszokat előre is köszönöm! Ui: ha az LGpwn backup-os root megoldást használom, akkor tudok cwm recovery-t telepíteni a bootloader nyitás nélkül és felrakni custom romot vagy az unlock nélkül nem megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#8672) Milestone2 válasza iLOLyouHUN (#8671) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A magánvéleményem, hogy balgaság volt ráengedni a gyári frissítést, ha customban gondolkozol, mert a v20C öt perc alatt kinyitható, míg a v20H, lehet soha...

Többször leírtuk már, hogy a bootloader nyitás erősen köhög v20H alatt, olvasd el bubus66 leírásait, utána megpróbálhatod az új TOOLKIT-tel kinyitni a bootloadert. Ha nem megy, akkor offline KDZ módszerrel vissza kell(ene) butítani v20C-re, és onnan elvégezni a nevem alatt található régi bootloader nyitást a RÉGI TOOLKIT-tel.

Ezt is leírtam párszor az EUOv20H az amit mi megkapunk, tudtommal nincs HUNv20H. Minden európai nyelv benne van az EUO-ban, de annak csak a neve Open, szerintem nincs köze a bootloader nyithatóságához. Megnézni egyébként a Beállítások -> A telefonról -> Szoftver menüpontban tudod, de 99.99%, hogy euo20h (vagy hasonló) lesz.

Tudtommal, az LGPwn.apk egy biztonsági rést kihasználva, engedi a telefont rootolni, de ettől a készüléken még a gagyi gyári (nem Clockworkmod) recovery marad, azzal meg nem tudsz customot telepíteni... Attól, hogy ezzel a módszerrel root-olod e telefonod, csak belsőleg leszel szabad, a root jogoddal tudsz olyan programokat is telepíteni, amihez kell, de a recovery-t csak a régi módszerrel, BL nyitás után lehet lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8679) iLOLyouHUN válasza Milestone2 (#8672) üzenetére


iLOLyouHUN
csendes tag

Már nekem is világos, hogy nem kellett volna ráengedni a 20h-t, de akkor már megcsináltam, mikor elkezdtem körbejárni a custom témát. Akkor az offline flash használata a preferálandó és ha igen akkor ennek mi az oka? Írtátok többen, hogy gondok lehetnek, ha visszarakom a 20c -t a 20h után, de ez miben nyilvánul meg? Az világos volt számomra, hogy az LGpwn-es megoldással csak root jogot kapok, de root joggal nem tudom felrakni a gyári recovery helyett a CWM recovery-t? A zárt bootloader a recovery cserét sem teszi lehetővé?
Köszi előre is!

(#8681) Milestone2 válasza iLOLyouHUN (#8679) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"...Akkor az offline flash használata a preferálandó és ha igen akkor ennek mi az oka?..."

Csupán az az oka, hogy ez az LG sorozat nem szeret visszabutulni...azaz nehezen megy v20H-ról v20C-re downgrade...

Keresd meg BlueEagle kollégát. Neki azt hiszem sikerült...v20H-ról visszatenni v20C-re...

"...Írtátok többen, hogy gondok lehetnek, ha visszarakom a 20c -t a 20h után, de ez miben nyilvánul meg?..."

Nem gondok lehetnek utána, hanem, mint az előbb írtam, közbe...nehezen akar visszaállni.

"...de root joggal nem tudom felrakni a gyári recovery helyett a CWM recovery-t?..."

Tudtommal nem!

"...A zárt bootloader a recovery cserét sem teszi lehetővé?..."

Bizony nem teszi...sajnos.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8683) Milestone2 válasza koxos:8] (#8680) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ice Cream Sandwich a javából.

Amint látod a képen, így fejlődött a szoftver:

Egyet dönts el. Akarod-e mókolgatni (rootolni, más custom (nem gyári) ROM-okat kipróbálni) mert akkor csak v20C-ig frissítsd. (Gyári ROM legnagyobb hátránya, hogy hiába raksz bele 16GB SD kártyát, nem enged oda telepíteni)

Ha állandóan gyári szoftot fogsz használni, akkor v20H-ra.

Illetve magadban döntsd el, hogy vállalod-e a melegedési effektus kellemetlenségeit, ha netán nálad is beállna a jelenség.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8692) Milestone2 válasza koxos:8] (#8691) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha csak root jogosultság kell, azaz mindörökké az épp aktuális gyári ROM-ot akarod használni, akkor nem kell bootloadert nyitni elég az új módszer szerint bejuttatni a root-ot. (Ha visszaolvasol, ezzel már megoldható egy Directory Bind nevű alkalmazással, hogy át tudod irányítani a játékok, alkalmazások kurva nagy fájljait a külső SD-kártyára) de ennek a root-nak is a garanciavesztés az ára, mert, ha észreveszi a nyomait a szervíz, akkor ugorhat a garancia!

Ha recovery-t akarsz telepíteni, meg custom ROM-okat is ki akarsz próbálni, akkor nincs mit tenni, bootloadert kell nyitni a régi módszerrel...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8715) Milestone2 válasza dlaj (#8714) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mivel teljesen gyári tudtommal SEHOGY!
Ezt teszi az a kibaszott SD-card emulation, amit az LG kitalált nekünk szeretettel.

Link2SD, App2SD programokkal próbálkozhatsz. Gyér részeredményekkel.

Directory Bind-hez root kell. De azzal működik az áthelyezés.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8730) Milestone2 válasza koxos:8] (#8729) üzenetére


Milestone2
nagyúr

1. Először feltelepítesz egy másikat.
2. Feltelepítesz egy root uninstaller programot. Sokféle van, ami képes a root ig lenyúlni...
3. Azzal a programmal uninstallálod a nem kellő launchert

Más!

Figyelj, nekem most jött az értesítő, hogy kijött a friss CM -már ha 4.3-at raktál fel- mielőtt telepíted a frissítést olvasd el ezt:

Egy kis segítség azoknak, akik hozzám hasonlóan (nem tudom van-e még ilyen őrült?) netán Nightly ROM-okkal is foglalkoznak. Nem kell minden Nightly-nél újrahúzni a teljes rendszert! Elég "kimenni" CWM-be, wipe cache, majd wipe dalvik cache, ezután (a friss Nightly kiadással) Install zip from external SD, mintha telepítenél, nem fog semmit letörölni, minden programodat meghagyja, így csak a rendszerfájlokat frissíti. Ebből következőleg, ha módosított kerneled volt az elvész, azt újra kell flesselni, illetve sokszor a SuperSU-t is újra kell húzni...de minden más megmarad (pl. wifi beállítások, telepített programok, jelszavak...stb).

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8754) bubus66 válasza Milestone2 (#8752) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Logoutoba a Jelly Bean ROOT-ál a kettő linkem nem a ja a megás meg a másik mindjárt pótlom, ezeket cseréld ki köszi

L9.NEW.Toolkit

L9_frissito_csomag.zip

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8771) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Sziasztok!

Most elvileg tapasztalatokat kellene írnom a CyanogenMod 10.2Nightly ROM-ról, de sajnos nem tudok még mit írni.
A helyzet az hogy sajnos a ROM összeomlott a ma reggel és egész nap félig meddig működő telefonnal voltam. A memóriakártyán fenn lévő ROM-okat próbáltam újrahúzni illetve a Firmware-t cserélgetni.

Az esetem a következő volt. Az autó beépített BT kihangosítójával már hétvégen összekapcsoltam a készüléket. Nem emlékszem hogy hétvégén beszéltem-e kihangosítón vagy sem.
Hétfőn reggel az autóban volt egy bejövő hívásom kihagosítón keresztül. Amikor felvettem akkor hirtelen búgás hallatszott csak. A rádión nem tudtam bontani a hívást, a telefonon többszöri próbálkozásra sikerült, de a Home nem jött vissza, csak egy fekete képernyő és egy üzenet hogy a telefon szolgáltatás leállt. Aztán újraindítottam a telefont. Működött, de a BT kapcsolat ugyan azt produkálta.
Benn a munkahelyemen megpróbáltam újrahúzni a CM 10.2-t. Wipe-ok után azt írta hogy leállt a billentyűzet (Unfortunately Android Keyboard (Aosp) Stopped). Ez többszöri kísélet, új/régi firmware cserélgetés és GAPPS telepítések után végül a frisebb 09.28-i 10.2 Nightly-val elindult. Tartott az öröm az első BT hívásig, mert ugyan úgy tönkrevágta az egészet, de sehogy nem sikerült visszaállítanom, úgyhogy billentyűzet nélkül csupán a telefonszolgáltatások kezelésére alkalmas eszközöm volt.
Most hazaérve visszaraktam agyári rom mentést. Ezzel minden helyreállt, működik a BT kihangosító is. Egy a lényeg. Valószínű a ROM-ban van a hiba. Minden működik egyébként csak a BT kihangosító vágja agyon az egész ROM-ot.

A neten néztem ezt az Unfortunately Android Keyboard (Aosp) Stopped hibaüzenetet. Azt írják hogy a billentyűzet app-ot kell resetelni (törölni az adatait, meg a cache-t) de nem hozta helyre. Ha esetleg tudtok ezzel kapcsolatban valamit annak örülnék.

Most kisérletezgetni fogok más ROM-okkal is. Kipróbálom a 10.1 Stable-t is. Hátha. Korábbi készülékeimen CyanogenMod-okat használtam megelégedéssel. Örülnék neki ha ismét ezeket tudnám használni.

(Egyébként a saját véleményem hogy a BL nyitás, rootolás és romolás szerintem sokkal egyszerűbb műveletek mint a hivatalos frissítések véghezvitele. Az egész művelet nem tart 5 percig és utána pillanatok alatt bármilyen ROM-ot, vagy mentést vissza lehet állítani.)

Egyelőre itt tartok. Majd írok ha van valami tapasztalat....

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8791) Syfon


Syfon
csendes tag

Üdv.
NFC-vel kapcsolatban kérdeznék.Küldeni tudok,de fogadni nem tudok semmit mert egy Play-es linket dob fel.
Valami hiányzik a Rom-ból.Fájlkezelővel találtam NFC apk-t a telón,telepítem de azt írja egyből hogy nincs telepítve.Gyári 20h van fenn,nincs rootolva sem.

(#8797) imi0424


imi0424
senior tag

csaktalkoztam én is a csoportba:)
azt szeretném kérdezni hogy azzal az LGPWM.apk ak hogy lehet rootolni ?
mert nekem nem csinál semmit :/

(#8798) Milestone2 válasza imi0424 (#8797) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt a videót megnézted?

Illetve így csináltad?

1. "Másold az LGPwn.apk-ot a telóra. Telepítsd a telón. Inítsd el. Ekkor elindul a program backup szolgáltatása. Visszaállítási pontként válaszd a belső memórián lévő LGPwn visszaállítási pontot. Visszaállítás után teló újraindít, kérni is fogja."

2. Újraindítás után két dolgot telepítettem:

A - SuperSU v.1.65 (Play-ról telepítve)
B - SuperSU Pro (Play-ról megvásárolva, vagy máshonnan letöltve)

3. SuperSU v.1.65 elindít

Mire azt kapom hogy a bináris fájlt telepíteni kell:
(Internetkapcsolat kell, hogy le tudja tölteni!!!)
Itt a NORMAL választottam! (Frissítete és kész)

4 És végül ROOT CHECKER BASIC : (Congratulations! this device has root access!)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8825) #09142808 válasza Milestone2 (#8824) üzenetére


#09142808
törölt tag

Köszi!

És ezeket könnyen lehet Root-olni?
Nektek a gyári Rom van fent vagy valami módosított?

(#8826) Milestone2 válasza #09142808 (#8825) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Olvasd el és döntsd el könnyű-e rootolni.
Sajnos ha custom ROM-okat szertnél felrakni, nem elég rootolni, bootloadert is kell nyitni. Vannak módosított gyári ROM-ok, ahhoz is...

Én most vagy MIUI-t vagy CíyanogenMod-ot használok.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8841) droidforever


droidforever
tag

LGPwn apk-val rootoltam az l9-et,es olyan kerdesem lenne,hogy rootolas utan le szabad e torolni az LGPwn apk-t a telefonrol zavar hogy elfoglal 50mb-ot,vagy kart okozok ha letorlom?a valaszokat koszonom

(#8851) bubus66 válasza droidforever (#8841) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#8841) droidforever

Ha ROOT-olta akkor le törölheted, de azért mentsd el a Külső SD-re. (Soha nem lehet tudni)

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8857) roland9408


roland9408
csendes tag

sziasztok :)

rootolás akkor garancia vesztő? vagy már erre is van megoldás?:D

4.1.2,P76020h

(#8858) Milestone2 válasza roland9408 (#8857) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha észreveszi a szerviz a root nyomait, akkor garanciavesztő...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8888) Long Man válasza Milestone2 (#8882) üzenetére


Long Man
tag

Egyenlőre ennyit találtam:

- "I've got my L9 today, tried IPv6, didn't work. But after updating to V20I, I can use IPv6."

- "just instaled 20I on my p760. LGPwn wont root it no more. so, now what? allthou phone runs a bit smoother i guess O.o"

röviden:
IPv6 működik, Root nem, talán gördülékenyebben fut

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#8892) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Meg lehet-e oldani egy gyári nem rootolt telefonon, hogy telepítsünk egy másik e-mail alkalmazást, amire azt válaszolja telepítéskor, hogy ez egy frissítés, de végül a telepítés sikertelen?

(#8926) passat77


passat77
tag

Hogyan lehet a root jogot elővarázsolni ebből az új miui-bòl?

(#8927) Milestone2 válasza doglott (#8925) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A három sorral feljebb belinkelt ROM 768-on is fut. Aroma installer, telepítés elején kell megadni 760, 768,, vagy 769... ez a legfrissebb MIUI (más 760-as ROM-ok nem feltétlen kell fussanak a 768-odon...!!! Sőt!!!)

---------------

Root jog nálam SUPERSU CWM-ből flesselve, majd Permission Managerrel.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8953) Milestone2 válasza bubus66 (#8951) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szia Bubus!

Azt hiszem ha én v20i-vel vinném vissza lenne rá garancia... Ha sem root, sem BL nyitás nincs és gyári szoft van rajta nincs az a szervizes, aki ezt le tudná védeni... de ez lényegtelen, szerintem nagyon kevesen fogják felrakni...

...ettől függetlenül, ha bárki megkérdezi tőlem, hogy mi a legfissebb szoft, nem fogom a v20h-t "hazudni", hiszen van már működő és hivatalos frissebb v20i...

...az már más kérdés, hogy ki veszi a fáradtságot, utánaolvasást felrakni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8954) bubus66 válasza Milestone2 (#8953) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen ebben igazad van de ah ajánlod is a V20i akkor úgy, hogy nem ebben a régióban szánták. Én nem terád értetettem akinek a garncia jegyén egy nagy piros X lenne. Ha nem azokra akik akarnak root-olni és BL-t nyitni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9016) Blue Eagle válasza Arburgnagyúr (#9015) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha nincs root jog akkor valószínű nem is lesz jó.
Nálam ez a bevált: [link]
Igaz, ehhez rootolt teló kell!

(#9018) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Na drágáim! A V20I szoftot nem lehet az LGPwn alkalmazással rootolni! S kétlem, hogy bármelyikkel is lehetne. A rohadék LG-nek ez miért jó?! Nem tudom! :((

(#9019) Milestone2 válasza Blue Eagle (#9018) üzenetére


Milestone2
nagyúr

V20i-t xda leírás szerint (meg kellene keresned, most nem találom) ha jól emlékszem VRoot-tal nyitották ki. (...ha netán szarul emlékszem és a v20h-hoz olvastam, akkor bocsi...kezdek szenilis lenni...)

Csak azt nem értem, mikor én felflesseltem CWM-ből a v20i-t, egyből ráflesseltem a SuperSU-t és nekem rootolt volt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9041) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Itt az első Android 4.4 Kitkat portolás L9-LGP760-ra! Mateo papa nem lustálkodik....kicsit köhög még, de gyors volt az biztos...gapps, root

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9082) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Szevasztok!
A hétvégén volt egy kis telefon buhera. Feltettem a V20I-t, root, meg ez + az. Aztán visszaraktam a V20H-t, ami volt. Most jön a lényeg: A telóm olyan akksi kímélő lény lett! Előtte zabált rendesen! Most meg csesztethetem, 3G, féjszbuk, stb. és bírja! Szóval nem árt néha Format C:\ neki. Volt Wipe Dalvik, Format system, format data közben, egyszóval minden. Kellett neki na! Most igen jó! Csináltam is róla most egy kis CWM backupot!

Ezt most csak azért írtam le, hogy más is tudja. Na meg azért, hogy megtudjam más is alá tudja e ezt támasztani.

(#9090) Immigrants


Immigrants
csendes tag

Sziasztok! Full gyári LG L9-em van és a CM10.2-vel szemezgetek. Mik a vélemények erről? A telepítése elég egyszerűnek tűnik, érdemes felrakni? Ez alapján, ha a gyári telefonnal lépésről-lépésre megcsinálom működni fog, vagy kell előtte, esetleg utána valami más telepítés? Esetleg, ha valaki magyar leírást tudna adni, vagy pár mondatban összefoglalni, azt megköszönném (első próbálkozás lenne ilyen téren, előtte csak Optimus one-t rootoltam)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9092) Blue Eagle válasza Immigrants (#9090) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A telepítés egyszerűnek tűnik. Csak előtte rootolni kéne, meg a bootloadert sem ártana kinyítni, és telepíteni kell a CWM Recovery-t. Ezek megvannak?
De majd jön sir Mileston, ő ennek a témának a szakavatottja.

(#9113) bubus66 válasza Immigrants (#9112) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Fastboot mikor bejön az írás nem kell nyomogatni semmit sem a legvégén mikor feltelepítette a telefon újra fog indulni és a CWM-jön be, van ROOT???? mert ha nincs akkor a gomb variációra soha nem fog bejönni a CWM.

magyarul nem kell nyomkodni semmit sem. HA az 5.ös gombot meg nyomod (vagy beírod) akkor annak saját magának meg kell csinálni, a trükk a recovery. img a TOOLKIT mappába legyen

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9114) Immigrants válasza bubus66 (#9113) üzenetére


Immigrants
csendes tag

A recovery.img ott van a toolkit mappában. Nincs root, mert azt írja, hogy azt csak utána kell megcsinálni.

(#9116) Blue Eagle válasza Immigrants (#9112) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jól értem, hogy a bootloader nyitva van?

Szerk: rootolást így végezd szerintem: EZT telepítsd a telóra.

Így csináld!

[ Szerkesztve ]

(#9128) Blue Eagle válasza Immigrants (#9126) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem a Backupból próbálod közvetlenül te ezt megcsinálni véletlenül? mert ez így nem jó!
A telepített LGPwn alkalmazást indítsd el, és ott válaszd a jobb gombot (RootMe). És így tovább...

Szerk: A "Kész" gomb megnyomásával indul újra!

[ Szerkesztve ]

(#9129) Immigrants válasza Blue Eagle (#9128) üzenetére


Immigrants
csendes tag

Így csináltam. RootMe, majd a belső memória/LGPwn-t válaszottam.

bubus66: Köszi a feltöltést, de ezt már beszereztem máshonnan (Megával az volt a bajom, hogy nem dobott fel letöltés ablakot, csak végigment a csík és 100%-nál nem csinált semmit)

(#9159) bubus66 válasza Long Man (#9141) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#9141) Long Man

L9II app.apps.deodex Letöltés itt

Jelszó: Talaldki

az odexelt csak másolással lehet telepíteni, és csak rootolt telefonra. A telepítés menet, az apk és az odex fájlt is be kell másolni a system/app mappába majd újra kell indítani a telefont.

A deodex-et pedig apk ként kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9206) Immigrants


Immigrants
csendes tag

Sziasztok! Ma volt egy kis szabadadidőm, úgyhogy nekiláttam megint a frissítés- root- bl nyitás dolognak és ott tartok, hogy v20h van a telefonon, elvileg rootchecker szerint van rootom és a bl is nyitva van. Viszont most a következő gondom lenne: recovery menü nincsen, vagy legalábbis azokra a parancsokra amiket olvastam nem jön be semmi. most mit kellene tennem? egyáltalán van root, ha nincs recovery?

(#9208) bucsupeti válasza Immigrants (#9206) üzenetére


bucsupeti
senior tag

CWM recovery-t is feltetted a BL nyitás után? Ha igen akkor a hangerő le+home+bekapcsológomb egyszerre megnyomod és nyomva tartod, majd amikor a képernyőn megjelenik a logó akkor a bekapcsoló gombot elengeded először, majd a többit. Így be kell jönnie a CWM-nek.

Egyébként Milestone2 blogját tudom ajánlani. Ebben a cikkben benne van a Root+BL nyitás+CWM telepítés (by Bubus).

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9225) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Érdemes frissíteni V20C --> V20H-ra, van már vagy várható a közeljövőben frissebb hivatalos verzió? Áprilisig nem tervezem root-olni a telefont.

üdv.

(#9226) Immigrants


Immigrants
csendes tag

Rájöttem miért nem sikerül nekem semmi... A driver telepítés valahogy nem sikerül. Felrakom a drivert telefont rárakom majd tölt, gondolkodik 1-2 percig és kiírja: Telefon csatlakoztatva telepítőként (LG szoftver módban van ugyebár a telefon). A gép meg kiírja Driver telepítése sikertelen. Úgyhogy a telefon szerint csatlakoztatva van, a gép szerint nincs. Két gépen próbálva, mindkettőn ugyan ezt csinálja (Win7 64)... Innentől meg nyilván a root, cwm telepítés se sikerül, mert mind úgy kezdődik, hogy telepítsd a drivert. Ha egyszer telepítve van miért nem ismeri fel?

Múltkor csináltunk Xperia rootot az miért sikerült elsőre? Miért kellet az LG-t így megbonyolítani? :W ...

[ Szerkesztve ]

(#9233) bubus66 válasza Blue Eagle (#9231) üzenetére


bubus66
nagyúr

Persze az enyém is user hiba volt, ezt el is ismerem. Mert nem olvastam el, hogy hogyan kell, a frissít meg csinálni. Nem tudom, most sem amikor csinálok, egy telefont akkor el kell olvasnom Logout blogot, hogy hogyan kell csinálni, a frissítést. Ezzel a frissitési rendszerrel megáldott telefonból nem nagyon szeretnék könyv nehezéket csinálni, (pedig sikerül nekem az első L9-nél), ezért meg kérnélek írd le hogy neked, hogyan sikerült elsőre. Mert letégláztam a telefont. Tényleg hogyan kell ROOT-olni az L9-t? Mert itt van nálam kettő és nem tudom ROOT-olni. :O

Igaz a SGSA az SXT 10 perc alatt mag volt a frissítése, és nem kellett egy hetet szórakoznom.
Azért írtam ha neked elsőre sikerült akkor örülj neki.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9257) Azharel válasza prannk (#9256) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nekem is ez volt a gondom, aztán a megoldás az lett, hogy bekapcsolt telefont lg szoftver módban csatlakoztattam usb hibakereséssel, majd hagytam hogy az updater tegye át sw/upgrade módba. Úgy már nem errorozott 15%nál.

Más
Ezt főleg Bubustól kérdezném, ugyanis ő említette hogy egy log fileban látszik ha valaki kirootolta a telefont. Én találtam egy filet a telefonban MPT_MainData.db ez egy 8 mb-os file volt már, és gyönyörűen megtalálható benne mikor milyen wifi hálózatokra csatlakoztam fel, miket telepítettem, látszott benne az is is hogy mikor rootoltam illetve milyen programot használtam utána(supersu,kingroot). Ez most andriod sajátosság hogy így logol mindent, vagy LG ? minden esetre én kitöröltem ezt a fájlt ami után újat hozott létre és abban már nem sok minden látszik.

[ Szerkesztve ]

(#9259) bubus66 válasza Azharel (#9257) üzenetére


bubus66
nagyúr

Egy olyan programmal nézd meg, ami ROOT jogot kér mert most kérdeztem az ismerősöm azt mondta, az csak jegyzetel de ők (szerviz) nem azt nézik. Azt viszont te sem meg én sem tudom kitörölni, amit a szervizben néznek. (viszont azt hozzá teszem, hogy ez szervizes emberkétől is függ)

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.