Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36601) Balázs1986 válasza szabog4 (#36599) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha a telefon memóriája alatt a 4+ Gb tárhelyre gondolsz, akkor csak az azon levő képek, videók, zenék, adatfájlok (pl. játékok utólag letöltött több száz Mb fájljai), mentések (kivéve gyári alkalmazásoké), stb. fognak eltűnni. A telepített alkalmazások, a rendszeralkalmazások, illetve a rendszeralkalmazások beállításai megmaradnak.
De ha úgy értetted, hogy "gyári beállítások visszaállítása" menüpont, akkor viszont a telepített dolgoknak lesz viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#36602) tami92 válasza Balázs1986 (#36595) üzenetére


tami92
aktív tag

Szerinted ez mehet gb bootloaderes cm10 alá is? Már mint a NitzDisabler.zip-re gondolok.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#36603) SBMke válasza Balázs1986 (#36571) üzenetére


SBMke
tag

Hali srácok, (azért válasz mert ezzel kapcsolatos )

Szóval, erről mi a vélemény eddig ? Minden faszán megy vele ? Tapasztalatokat kérnék :)

Illetve még a kérdés, ha szeretném ezt felrakni, és most a DJANGO akármi 1.2 -t használom, (root + cwm ) akkor ez most a nyitott vagy a nem nyitott bootloaderrel van ?
Illetve honnan lehet tudni hogy melyik bootloader van rajta ?

Thx && Üdv

-- SBM --

(#36604) Balázs1986 válasza tami92 (#36602) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szerintem igen. Nem nyúl bele semmibe, ami bootloader-rel kapcsolatos. A build.prop fájlban módosít egyetlen sort:

#!/sbin/sh if [ "$(grep telephony.test.ignore.nitz=true /system/build.prop)" == "" ]
then
echo "telephony.test.ignore.nitz=true" >> /system/build.prop

Szóval ez azt csinálja, hogy a system/build.prop-ban megkeresi a telephony.test.ignore.nitz=true sort, és ha nincs ilyen, akkor beleírja.
Valójában a kódban az utolsó sor végén azt láttam, hogy "propfi", de úgy nem igazán értem, hogy az a "fi" mi is...lehet, hogy a notepad-om "nézett félre" egy spec.karaktert beolvasáskor.

SBMke: Nálam eddig teljesen korrektül üzemel, tetszik. Annyi, hogy néha nem akart kimenni alvó módba, de a Beállításokban, miután a képernyő kikapcsolásának késleltetését bekapcsoltam és Nincs-re állítottam, ez a gond megszűnt (pedig látszólag elég értelmetlen bekapcsolni és kikapcsoltra állítani, de bevált :D )
Ezt írják a Django telepítési folyamatánál:
2 - Download the amazing AIO tool by Spyrosk and follow his guide to change partition layout from old to new (if you come from GB roms) and unlock bootloader
Ez azt jelenti, hogy ha neked az van, akkor az új bootloadert használod, és már ki is van nyitva.
Tehát annyit kell tenned, hogy leszeded, és a kártyára másolod a recovery.zip-et és a cm10.zip-et, majd recovery módban újraindítod a telót. Ezután csinálsz wipe data/cache -t, és egy format /system -et is. Ezután telepítsd cwm-ből a recovery.zip-et, indítsd újra a cwm-et, végül tedd fel a cm10-et.

(#36605) derrik


derrik
őstag

hali...
kellene egy kis gyors segítség!!!
A BB-t frissítettem v30b-re de nem tudom jól csináltam-e? Ha sikeres a frissítés mit ír ki a SmartFlash, vagy meg kell jelennie a LG logónak, vagy a telefon menüjében nézhető meg????

(#36606) Balázs1986 válasza derrik (#36605) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha sikeres, akkor zöld lesz a SmartFlash-ben a folyamatjelző sáv, és "Download complete!" felirat jelenik meg. Ha nem sikeres, akkor piros lesz a sáv, és Error! felirat jelenik meg.
Mindkét esetben nyugodtan lehúzhatod a telót. Siker esetén bekapcs, és működik. Sikertelenség esetén új próba (esetleg másik portba dugva) addig, amíg nem lesz jó.
Beállításokban a szoftverinfók között az alapsávnál nálam ez van: LGP990AT-00-V30b-ESA-XXX-DEC-18-2012+0
De rémlik, hogy a gyári szoftver csak kb. valami olyasmit írt az alapsáv infóra, hogy LGP990AT-00-20121130...

(#36607) derrik válasza Balázs1986 (#36606) üzenetére


derrik
őstag

köszi az infót!!!
Még 1 sikeresen rootoltam a rendszert /V30a/ utána csinálhatok egy gyári vissza állítást?? A root megmarad???

(#36608) dqdb válasza Balázs1986 (#36604) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valójában a kódban az utolsó sor végén azt láttam, hogy "propfi", de úgy nem igazán értem, hogy az a "fi" mi is...lehet, hogy a notepad-om "nézett félre" egy spec.karaktert beolvasáskor.
A Notepad nálad a CR/CRLF sortörést nézte csak be, helyesen így néz ki a script:

#!/sbin/sh

if [ "$(grep telephony.test.ignore.nitz=true /system/build.prop)" == "" ]
then
echo "telephony.test.ignore.nitz=true" >> /system/build.prop
fi

A fi sor a végén az if utasítás lezárása.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36609) Balázs1986 válasza derrik (#36607) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nincs mit :) Elvileg megmarad.

dqdb: Köszi, így már tiszta :) Illene már megtanulnom bash-ul :D

[ Szerkesztve ]

(#36610) david_97


david_97
senior tag

cm10 alatt hogyan csatlakoztassam az usb-t???
a hibakeresés be van kapcsolva,de nincs olyan hogy adattár mint gyári ics-nél...segitsetek :(

(#36611) Bendeguz01 válasza ThomasOtter (#36578) üzenetére


Bendeguz01
csendes tag

Köszi! Du. próba!!

(#36612) deminos válasza david_97 (#36610) üzenetére


deminos
aktív tag

A rendszerbeállítások -> Tárhely -> ott "beállítások" gomb -> Számítógépes USB kapcsolat -> és ott már látnod kéne a Háttértár opciót a többivel együtt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#36613) david_97 válasza deminos (#36612) üzenetére


david_97
senior tag

köszönöm,közben már visszatértem Djangora de majd megpróbálom :DDD

(#36614) rbence válasza norbi642 (#36596) üzenetére


rbence
senior tag

Windows 7 alatt ha beírod a parancssorba,hogy bcdedit /set TESTSIGNING ON majd újraindítod a gépet,akkor fel szoktak menni a driverek,egy próbát megér :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36615) darthdenes


darthdenes
tag

Feltettem egy ilyet:
DjangoManouche X 1.2.1 - 30b - KingOfBirds Kernels nooc
Ebben hol lehet állítani a Ramhacket?

(#36616) david_97 válasza darthdenes (#36615) üzenetére


david_97
senior tag

van benne olyan egyáltalán??? :Y
én nem láttam még :D

(#36617) Balázs1986 válasza darthdenes (#36615) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nincs olyan, hogy Beállítások / Teljesítmény / Memóriakezelés?

(#36618) derrik


derrik
őstag

sok van mit nem.....de kettő dolgot nem értek ezen a telefonon:-)
-rádugom töltőre és időnként be sem kapcsol csak az akku kivétel segít de addigra már lemerül :W
-fagyasztottam appokat és a beállításokból eltűnt az akkumulátor használat opció :Y

(#36619) szabog4 válasza Balázs1986 (#36601) üzenetére


szabog4
aktív tag

Beállítások/ Memória kezelő/
belső SD-kártya
Teljes méret 5,28gb
Elérhető terület 123mb
VÁLASSZA LE A BELSŐ SD-KÁRTYÁT és ezután rámennék a belső SD-kártya formázására.

Tehát, akkor nem kell aggódnom, hogy a rendszer, rendszerbeállítások illetve alap szoftverek eltűnnek?
/Megerősítésre várva kérdezem! :) /

Választ előre is köszönöm

HUN_Thorpedo

(#36620) Balázs1986 válasza szabog4 (#36619) üzenetére


Balázs1986
addikt

A a rendszer, rendszerbeállítások illetve alap szoftverek meg fognak maradni. Az általad telepített alkalmazások adatai fognak elveszni, plusz képek-zenék-stb.

(#36621) szabog4 válasza Balázs1986 (#36620) üzenetére


szabog4
aktív tag

Rendben!

Köszönöm szépen a gyors választ, akkor formázom is! :D :R

HUN_Thorpedo

(#36622) darthdenes válasza Balázs1986 (#36617) üzenetére


darthdenes
tag

Nem találtam olyat.

(#36623) SBMke válasza Balázs1986 (#36604) üzenetére


SBMke
tag

Thx az infót :)

Este felrakom mert ez a django 1.2 akármi ez egy nagy híg f0s...

Látom megint lett valami frissítve ott, mármint a Pingvinnél :D

-- SBM --

(#36624) Balázs1986 válasza darthdenes (#36622) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor azt gondolnám, hogy fixen be van állítva 24Mb-ra, és nem változtatható a mérete.

SBMke: Oké, hajrá :) Igen, a tegnap "hivatalos" CM nightly-t módosította és töltötte fel. Viszont nem sok újítás van magában a CM-ben, a mikrofon erősítésével varázsoltak valamit: correctly boost the lower mic in DMIC and revert others ….
Érdemesebb lett volna várni a mai kiadásig, de hátha azt is megcsinálja :)

(#36625) SBMke válasza Balázs1986 (#36624) üzenetére


SBMke
tag

Még nem raktam fel .. majd este ha végre hazaérek.
Bár most még nem tudom melyiket rakjam fel, mert annyi féle variáció van.. + patch

Mint az eve-online egyik jó kis üzenete a frissítés után : " Do you want to apply the fix for the patch ?" :D

-- SBM --

(#36626) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok. Most töltöttem le a 2013-01-06 -> cm-10-20130106-UNOFFICIAL-p990 (Lights Fest) ROM-t. Ehhez kell még leszednem kernelt, meg hozzávalókat? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#36627) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Ma is kijött egy Pengus77 kernel, pár perce került fel hozzá a changelog:
2013-01-07
- Fixed notification lights... again.
* They work perfectly when selecting "always on" mode.
* Blinking requires some more love in the kernel. Works perfectly when on charger.
- Fixed wifi power consumption when in active use.

Ezek szerint -feltételezem- a 20130107 wifimodule fix-et már tartalmazza (nincs is mellette külön linkelve).

Amúgy a notification lights, ha nem akar működni, nem kell erőltetni. A Play-ről ingyen letölthető az LG Notifications alkalmazás, ami -végre- támogatja az ICS és JB ROM-okat. Elég részletes beállítási lehetőségekkel bír, érintőgomb villogtatás (és annak fényereje, gyakorisága, időtartama), rezgetés, miről adjon értesítést, stb.

atti1848: Le kell még töltetni a recovery.zip-et, és a meglevő cwm-mel feltenni. Majd cwm restart, és utána mehet a ROM telepítés.
Természetesen van benne kernel, szép is lenne nélküle :D Viszont Pengus77 is ad hozzá egy másik kernelt, amit opcionálisan feltehetsz az eredeti helyére. Van hozzá továbbá nitz disabler, azt is le kell töltened és feltenned cwm-ből (időzóna beállítást javítja). Valamint wifi hotfix is jár, ha a Pengus-féle kernelt használod. Ezt a kernel mellett linkeli (csak ahhoz a kernel verzióhoz tedd fel, ami mellett ott van).

(#36628) rbence válasza atti1848 (#36626) üzenetére


rbence
senior tag

Most telepítettem én is,csak gapps-ics-t szedj le hozzá,eddig teljesen jó :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36629) grobi007 válasza Balázs1986 (#36627) üzenetére


grobi007
tag

Ez a kernel az eredeti CM10-hez is jó?
Az eredetihez van kernel, ahol esetleg még overlock is van?

(#36630) tretyak


tretyak
aktív tag

Hello!
Én a recovery.zip nélkül raktam fel ezt a romot, és úgy is működött-csak szerencsém volt, vagy így is mennie kell?
Előtte tettem fel a recoveryt az aktuális AIO toolból, a legmagasabb felajánlott verziót.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#36631) rbence


rbence
senior tag

Pár napja volt róla szó,hogy a cm10-ben nincs kamera alkalmazás,de a gallery apk elvileg tartalmazza.Most rászántam magam,hogy lecseréljem a gyári rendszert a fentebb említettre,de nekem sehogy nem akar előjönni :/ v30a backupból kiszedett cameraappot meg ugye nem lehet feltenni külön :/
Tudna valaki segíteni?:)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36632) derrik


derrik
őstag

csak mondjatok egy romlott..... ami reggeltől estig kibírja....... könyörgőm!!

(#36633) Tutu7030 válasza derrik (#36632) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mi romlott el? ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36634) david_97 válasza Tutu7030 (#36633) üzenetére


david_97
senior tag

jujjj de gonosz vaagy :DDD ;]

(#36635) atti1848 válasza Balázs1986 (#36627) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Hol találom meg a mai kernelt? mert már a tegnapit sem tudom letölteni,mert törölték.

Ezzel most próbálkozok először, mert eddgi csak a Nightly-kat próbálgattam, de a 05-s sem működik tökéletesen. Remélem a leírtak alapján már ez tuti lesz.

rbence: a gapps már megvan. Most akkor szedem a dolgokat és rakom is fel.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#36636) rbence válasza atti1848 (#36635) üzenetére


rbence
senior tag

majd szólj,ha nálad van kamera alkalmazás :U

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36637) Balázs1986 válasza grobi007 (#36629) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez a kernel nem jó a másik CM10-hez, úgy tudom.
Overclock kernelről sem hallottam még CM10-hez, de ebben az is benne van, hogy nem kerestem. Veszett gyors így is nálam, nem érzem szükségét :) De majd utánaolvasok azért, hátha találok.

tretyak: A legújabb AIO-ban benne van az a (legújabb) recovery, amit ír Pengus, szóval neked azért működött. De az előző verziókban nincs, meg azt sem tudjuk, hogy az aktuálisból melyiket rakták fel, ezért mondjuk, hogy inkább telepítsék, és akkor nem lehet baj :)

rbence: Igen, én voltam, aki kérdezte, miért nincs külön, és zsoltiz mondta rá a megfejtést. És valóban, ROM telepítés után megjelenik külön a Kamera nevű indítható alkalmazás a többi alkalmazás között, fényképezőgép ikonnal (viszont az Alkalmazáskezelőben nincs külön, a Galériának van egy engedélye a kamera hardver, a mikrofon, és a bekapcs. gomb használatára). Melyik CM-et töltötted le?

derrik: Nálam: v30b (bár tényleg konkrétan 1 napot volt fent tesztelni :D ), régi (20121210 körüli) CM10-ek, és most az ICS bootloaderes CM10. Sőt, eddig ez a favorit.

[ Szerkesztve ]

(#36638) rbence válasza Balázs1986 (#36637) üzenetére


rbence
senior tag

az ics bootloaderes cm-10-20130106-UNOFFICIAL-p990 (Lights Fest) ROM-ot,de ebben nincs kamera alkalmazás gapps telepítés után sem :/ a lockscreenen ha a kamerát választom ki,nem csinál semmi.
legfeljebb nézek majd valamit play store-on,csak meg voltam elégedve a gyárival is :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36639) tami92 válasza Balázs1986 (#36637) üzenetére


tami92
aktív tag

hülyeséget kérdeztem :D

[ Szerkesztve ]

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#36640) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Hát nekem ez a cm10 nem bejövős. Ajkú 8 órát bírt 2 Óra telefonálással, 1 Óra net, pár SMS és folyamatos szinkron, 3g wifi nélkül.
V30a ennyi használattal meg csaj 60% körül volt, nem 1-en...
Nekem meg fontos az üzemidő, mert sokszor nem vagyok olyan helyzetben, hogy tolthessem.
Ezen kívül semmi bajom vele.

(#36641) Balázs1986 válasza rbence (#36638) üzenetére


Balázs1986
addikt

CM kamera van benne, úgyhogy természetes, hogy nem a Gapps a megoldás. Abban a Google alkalmazásai (Play, kereső, hangkeresés, stb.) vannak.Most tettem fel a mait, van benne Kamera. Szerintem telepítsd újra, hátha...

(#36642) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

hello. valaki tudja hogy miért nem múködik a most felrakott 4.1.2 es szoftveremen a gamil-google áruház páros :F :F :F

elég frusztráló.

v20 as baseband van, és a 2013.01.06 nightly p990 rom.

most szedem a v30a-t és hozz áa smartlfasht.

egy kis instrukciót tudtok adni ahhoz? ha egyáltalán azt meg próbáljam.

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#36643) rbence válasza Balázs1986 (#36641) üzenetére


rbence
senior tag

basszus...most nézem,hogy a cm10 jelly bean alapú,én meg az ics gapps-t raktam fel hozzá,szerintem ez lesz a baj :B

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36644) atti1848 válasza rbence (#36636) üzenetére


atti1848
senior tag

Én feldobtam a gapps-jb-20121011-signed gappsot és nekem van benne kamera alkalmazás és bekapcsolva működik, még nem próbáltam teljesen.

Ezt elírtam,mert eleve benne van egy kamera alkalmazás és most lesem,hogy hiába feltettem a gappsot akkor sem lett semmi új app.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#36645) rbence válasza atti1848 (#36644) üzenetére


rbence
senior tag

igen,azzal csesztem el,hogy az ics-hez valót tettem fel,mert azt néztem a letöltésnél is,hogy ics bootloaderes cyanogenmod,azt nem,hogy hányas verzió :U késő van már,no :O

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36646) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

esetleg egy sima ics vagy jb romot tudnátok, ahol működik normálisan minden?

belekavarodtam az xda-s fórumokba... töltök le minden hülyeséget.. csak egy normális 4.xxx romot keresek amit tudok használni mindenre.

please help :F

powered by Tiger Lake & GA10x

(#36647) rbence válasza HeZzZ (#36646) üzenetére


rbence
senior tag

Ezt tesztelem most,a legutolsó kiadást,fentebb le van írva,hogy mi kell hozzá,eddig a tetheringen és a hd videofelvételen kívül mindent kipróbáltam rajta és jól megy:)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36648) HeZzZ válasza rbence (#36647) üzenetére


HeZzZ
senior tag

köszi, épp most találtam meg én is, úgynézki megjavul :)

majd az új tulajnak szeretném felrakni a 4.1.2 őt hogy neki már ne legyen gondja vele, sajnos meg kell váljak a telcsitől, mert hirtelen a nyakamba zuhant egy fizetéses dolog ...:/

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#36649) Balázs1986 válasza rbence (#36647) üzenetére


Balázs1986
addikt

Van már Kamera app? Megnéztem a gapps.zip tartalmát, nem azon fog múlni szerintem :)
Ezek vannak benne: Google Backup, Google Naptár Szinkronizálás, Google Névjegyek Szinkronizálás, Google Ears (?), Google Feedback, Google Login Service, Google Partner Setup, Google Services Framework, Google TTS (magyar nincs benne), Media Uploader, Microbes (élő háttérkép), Network Location, On-time Initializer (?), Phonesky (?), Gyorskereső, Beállíásvarázsló, Talk, Talkback (magyar nincs benne), Thinkfre (?), Hangkeresés (magyar is).
Ezek egy részével mondjuk nem találkoztam telepített formában (pl. Google Ears)...vagy csak el vannak dugva :D

FullHD felvétel kb. egy percig tesztelve, megy. Tethering kipróbálva: IP címet telt vagy fél percbe osztani, de végül kapott a laptop, most is mobilnettel írok még :) Gyors, szerintem rendben van. Hozzáteszem, a teló mellettem, laptop az ölemben, szóval hatótávolságot nem néztem.
FullHD HDMI átjátszást most nem tudok tesztelni.

(#36650) derrik


derrik
őstag

a v30b BB része egy katasztrófa...... úgy merül a telefon mint a Titanic. Hol találok BB gyűjteményt?
Szerintetek GB-s bb működhet ics alatt :-) ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.