Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37651) mutyur válasza god992 (#37647) üzenetére


mutyur
csendes tag

Igen. Ha így rákeresel, azonnal megtalálod:
"GOLD BATTERY FOR LG OPTIMUS 2X P990"

A mérete is tökélesen megegyezik a gyárival.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7T

(#37652) Algotis válasza babhun (#37648) üzenetére


Algotis
addikt

Ja az engem is erdekelne mert vehetnek en is hozza

Androidos Outlookból küldve

(#37653) david_97 válasza akela91 (#37650) üzenetére


david_97
senior tag

hmmmm...most visszament a DM 1.2.1 azzal is megnézem ma este es akkor választok :DD

(#37654) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

MIUI v4 3.1.11-nél jöttem rá az okára, bár a jelenséget más (stock, cm) romon is tapasztaltam, úgyhogy gondoltam megkérdezem, hátha valaki tudja a megoldást.

Maga a jelenség annyi, hogy az alkalmazások lassan indulnak. Adott esetben rendkívül lassan. Még akkor is, ha korábban már el voltak indítva. Egyes permanensen futó alkalmazások (pl. smart protector), újra és újra feldobnak üdvözlő ablakokat.

Aztán valamelyik nap elméláztam a futó alkalmazások listája felett (konkrétan, tehát bebabultam), és így észre vettem, hogy időről időre hol egyik, hol másik futó alkalmazás restarting... -ol. Ebből arra következtettem, hogy van vmi memória menedzselő rendszer a ICS/JB-ben, amely az app-killerekhez hasonlóan kilövöldözgeti memória igény alapján az alkalmazásokat (amúgy én a JB-re tippelek, ott, mintha olvasgattam volna memóriaoptimalizációs fejlesztésekről).

A kérdés az, hogy - már amennyiben így van - vajon hol lehetne belepiszkálni a memóriafelügyelet agresszivitási szintjébe, illetve esetlegesen white listre venni appokat.

(#37655) Klon válasza mutyur (#37646) üzenetére


Klon
aktív tag

Én meg nagyon NEM vagyok megelégedve az X1.3/Kovalski-val. Nálaz egy fos.
Harmadjára tettem fel, mert eddig sem volt tökéletes, de most FULL Wipe volt előtte(!).
elalvás előtt,100%-ra töltött akkut lehúztam, kiváncsi voltam mennyi marad reggelre.
Wifi Off, mobilnet off, MINDEN OFF :D
Valamiért úgy veszi, mintha felébresztett állapotban lenne. Itt vannak a képek:

Feltenném XDA-ra is, de nem tudok angolul. (ha valaki feltenné, megköszönném)
...és ötleteket is várok, hátha tudja valaki mi okozza.

(#37656) Klon válasza Klon (#37655) üzenetére


Klon
aktív tag

(#37657) Tutu7030 válasza Klon (#37656) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ezért tettem vissza az 1.2.1 verziót.
(képernyő (böngészés) 19%)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37658) snipr válasza Balázs1986 (#37645) üzenetére


snipr
aktív tag

Fix ip jo otlet, kiproblaom...

Wifi nem látja problémám nekem régen akkor volt, amikor hosszu ekezet volt a ssid-ben (talán otthoni hálózat helyett kellett otthoni_halozat)

Nem igerkezik tul jonak az akku eddig ma.... 7kor huztam le, kvazi semmit nem csinaltam még és 90%... még mindig a wifi a legtöbb messze (64%, többi mind 10 alatt...)

(#37659) snipr válasza Klon (#37655) üzenetére


snipr
aktív tag

probald ki a 0.4NoOC kernelt, nekem azzal jobb volt az akku mint kowalskyval

(#37660) david_97 válasza Klon (#37655) üzenetére


david_97
senior tag

én visszatettem az 1.2.1 et azzal regen jo volt

(#37661) Klon válasza Tutu7030 (#37657) üzenetére


Klon
aktív tag

x1.3 előtt az volt, de az is nagyon merült nekem. Tény, hogy azzal az "Android rendszer" nem zabált ~70%-ot...

Valaki írta tegnap, hogy az X1.2-vel, és KOB0.3-mal teljesített neki eddig a legjobban. Sztem azt fogom kipróbálni.

Semmi ötlet, hogy miért eszi a 60%-ot? Ott a listában nem láttok olyat aminek nem kéne futni? (én nem nagyon értek hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#37662) snipr válasza Klon (#37661) üzenetére


snipr
aktív tag

Nem látok semmit, ugyan ugy misztik mint nálam a wifi :( (az 1.2+03 nálam volt nyerő és még mindig az a top ugy fest... hacsak nem találok valami medzsiket hirtelen a jelenlegi cm10hez)

(#37663) cjvt3o válasza Klon (#37661) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Igazából nem az appok zabálják fel az akksit, hanem az általuk használt hardvereszközök (ideértve a cpu/gpu-t is természetesen).

Ebből következően teszem azt egy telefonjel (3G) elviheti az energiát, amennyiben az app, illetve a kernelszintű kapcsolatok vagy maga a kernel rosszul vagy más elvárások szerint van optimalizálva.

(#37664) deminos válasza Klon (#37661) üzenetére


deminos
aktív tag

Android rendszer eszi meg a legtöbbet 69%, amiből az következik, hogy valamelyik "alap" alkalmazás fogyaszt sokat.
Esetleg nincs bekapcsolva a mobilnetes helymeghatározás? Nekem akkor fogyasztott sokat az Android OS.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#37665) Klon válasza deminos (#37664) üzenetére


Klon
aktív tag

Hol kell azt megnézni? Ha eredetileg be van kapcsolva, akkor lehet. Én biztos nem kapcsoltam be.

(#37666) Tutu7030 válasza Klon (#37665) üzenetére


Tutu7030
veterán

Beállítások->Helymeghatározási szolgálttások.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37667) Klon válasza Tutu7030 (#37666) üzenetére


Klon
aktív tag

Köszi!

Csak a "GPS műholdak"-nál van pipa...

(#37668) Tutu7030 válasza Klon (#37667) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én kikapcsoltam ott mindegyiket. Ha kell még is valamelyik programnak, akkor úgy is kéri, hogy kapcsold be. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37669) Klon válasza Tutu7030 (#37668) üzenetére


Klon
aktív tag

kikapcsoltam, restart, helyzet nem változott, 65% :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37670) Algotis válasza Klon (#37656) üzenetére


Algotis
addikt

Az fura. Én Nem mondom hogy nem Eszik, de nagyon keveset Fogyaszt Nálam, nekem Ez az x1.3 nagyon bejon.
Semmi hibája nincs, egyedul annyi, hogy A play neha nem mukodik rendesen, de Eddig kevesszer fordult elo.

Androidos Outlookból küldve

(#37671) lukacsik válasza david_97 (#37632) üzenetére


lukacsik
tag

Feltettem egy másikat, azt engedte használni majd vissza raktam a smart billentyűt és akkor már jó volt az is... NEM értem az ilyeneket....

Köszi a segítséget!

(#37672) lukacsik


lukacsik
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudna írni egy listát hogy milyen programokat lehet a gyári V30A-n törölni anélkül h gond lenne? Régebben volt ilyen kis lista a 2.3-ra amiket ha kiszedtem tök jó lett a telefon! Jó lenne erre is.
köszi

(#37673) david_97 válasza lukacsik (#37671) üzenetére


david_97
senior tag

sajnos ezeket nem megérteni kell hanem megoldani :((

[ Szerkesztve ]

(#37674) lukacsik válasza david_97 (#37673) üzenetére


lukacsik
tag

hehh :D

(#37675) Wonderboy9 válasza mutyur (#37646) üzenetére


Wonderboy9
csendes tag

5 és fél napból mi a realitás ? Én is ezen a gold batteryn gondolkodom mert gyári akksival katasztrófa.

(#37676) Tutu7030 válasza Wonderboy9 (#37675) üzenetére


Tutu7030
veterán

Azt a gold batteryt tessék nem teljesen komolyan venni! Az a 2500-as infó cseppet félrevezető. Tapasztalataim szerint ~30% az előnye a gyári 1500-as akksival szemben (később már talán annyi sem volt). ezért váltottam a fizikailag is nagyobb 2800mAh-ás akksira.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37677) Algotis


Algotis
addikt

Ti sem tudjátok az aláírást változtatni? Változtatni akarnám, de hiába menti, még mindig a régi van.
Mert már nem az a rom és kernel páros van fent.

Androidos Outlookból küldve

(#37678) mutyur válasza Wonderboy9 (#37675) üzenetére


mutyur
csendes tag

Mivel a gyerekeim szinte minden nap nyüstölik a mobilom (játszanak rajta:
My Horse, Cut the Rope, Subway Surf, Angry Birds..) amik igen erőteljesen zabálják az aksit és szinte lemerülésig játszanak vele, ezért általában minden nap kell töltenem.

Úgy is vehetjük, hogy a játékidő lett hosszabb
:DD

Djangora 1.3-ra most váltottam egy hete Cyanogenmod-ról, de egyelőre sokkal jobb tapasztalataim vannak a ROMra vonatkozóan. A 10.1-es CM Nightlyvel már 3 napot sem bírt készenlétben, most a Djangoval visszakaptam a gyári GB közel 6 napos stand-by idejét. Ez már jó jel.

Még gyűjtöm a tapasztalatokat.

Egyébként több kiszerelésben is kapható nagyobb aksi.

Pl 3500 mAh-s is, de ehhez már más hátlap kell, mert a gyárinál több mint kétszer akkora.

El kell dönteni, hogy felláldozzuk-e a méretet a több mint egy hetes rendelkezésre állás oltárán.

A 2500-nél a méret változatlan, nekem bevállt. A gyári aksi arcpirítóan kevés ehhez a vashoz.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7T

(#37679) Tutu7030 válasza Algotis (#37677) üzenetére


Tutu7030
veterán

A prohardver.hu-ról működik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37680) darthdenes


darthdenes
tag

Nagyobb aksi helyett inkább egy ilyen? Valaki próbált már ehez hasonló dolgot?
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon_akkumulator_tolto/tolto/hordozhato_tolto/5600mah_kulso_akkumulator_tolto_iphone_ipad_psp_1698404576.html

(#37681) snipr válasza snipr (#37658) üzenetére


snipr
aktív tag

Státusz:

Valóban a dhcp volt a ludas, fix ip-vel jó, illetve pengus postolt egy backportolt uj dhcpd-t, amit ráflash-elve már minden ok dinamikus cimmel is...

Ezen kívül rátettem a psp-s wifi modult, illetve az iwtools-t is, amivel a wlan0 interface txpower pareméterét a default 32dBm-ről 19re (xda thread-ben van szintén ötletként)... ezzel most jobbnak tűnik a fogyasztás is, de lehet csak behaluzom :)

(#37682) god992


god992
aktív tag

jó dolog ez gingerbrad, stabil, talán az akksi is jobb vele, de olyan iszonyt lassú pl a facebook alkalamzás vele, szaggat, a képernyő lapozás is, meg nagyon ronda ICS vagy CM10 után, úgyhogy szerintem visszapakolok valami mást rá, inkább indulgasson újra, de érezni akarom azt, hogy egy 2magos telefon van a kezemben! :K

(#37683) Wonderboy9 válasza mutyur (#37678) üzenetére


Wonderboy9
csendes tag

Oks, köszi az infót. Valószínű ebay-es rendelés lesz a dolog vége :)

(#37684) Klon


Klon
aktív tag

Na, törlöm az Django X 1.3/Kovalsky-t, elég volt belőle. próbáltam KOB NOOC 0.3/0.4-gyel is, szinte semmit se javult :(((
egyedül az Ice Boot animot sajnálom belőle, sztem nagyon szép :)
Most megy fel Full Wipe után, az X1.2 / KoB NoOC 0.3 párosítás, remélem ez jó lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37685) Rickenstein válasza Klon (#37684) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Elszomorítottál ...én pont most rakom fel.

PS C:\>_

(#37686) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

A telepítő eddig nemrossz. Összeszedettebb az egész. Asszem megtartom

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#37687) david_97 válasza Rickenstein (#37685) üzenetére


david_97
senior tag

nekem sem volt épp a legjobb,de...vannak mások akinek flottul megyen,lehet neked is szerencséd lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37688) Rickenstein válasza david_97 (#37687) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Igen, közben már tolom vissza Titanium Backup-al a cuccaimat. Nekem tetszik. Egész fürgének tűnik. Pikk-pakk megcsinálta az sd kártya scan-t. 1.2-nél egy fél óráig vakarózott vele.

PS C:\>_

(#37689) david_97 válasza Rickenstein (#37688) üzenetére


david_97
senior tag

háát eddig nekem is jónak tünt de aztán iszonyatos akku zabálásba kezdett és a recovery is megbolondult tólle most mindig valami cent mount E szerü szöveg jön ki mikor belelépek...eddig ez nemvolt :Y

(#37690) tami92 válasza david_97 (#37689) üzenetére


tami92
aktív tag

"a recovery is megbolondult tólle most mindig valami cent mount E szerü szöveg jön ki mikor belelépek"

nekem is volt h kiírta de attól még rendesen lehetett használni a recovery-t.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#37691) defy456


defy456
aktív tag

Melyik bootloaderes cm10 jobb? Pro és kontra? Valaki akinek van tapasztalata esetleg mindkettővel, (vagy csak tudja, hogy melyik miért) írna néhány sort?

(#37692) david_97 válasza tami92 (#37690) üzenetére


david_97
senior tag

hát megbolondult az tuti mert nem csinálja a backupot sem :(( valami cant muont cache és paff vége

(#37693) david_97 válasza defy456 (#37691) üzenetére


david_97
senior tag

attól függ most mien bootloadered van?!

(#37694) zsoltiz válasza defy456 (#37691) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Szerintem mióta mindegyikhez léteznek ugyanazok a jó kernelek (kowalski, pidozz, stb) nem marad más különbség, csak maga a tény, hogy más bootloadert és partíció layoutot használnak.

Illetve az új bootloader és partíció layout elég helypazarló (bazinagy system partíció, kihasználatlan OTA partíció), ez szerintem konkrét hátrány.

Részemről maradok a réginél, az a hivatalos, kevesebb helyet eszik, és biztos nem lesz vele szívás később sem. Az új bootloaderesek unofficial verziók, ha a fejlesztője egyszer abbahagyja, akkor nem lesz hozzá frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#37695) Algotis


Algotis
addikt

Az a rom miatt lehet hogy nem ebred fel a telo, majd fel perc mulva ujraindul? ezt eddig eloszor csinalta.
A telefonnal lehet valami vagy elofordul django x1.3-nal?
kovalski kernellel.

Androidos Outlookból küldve

(#37696) david_97 válasza Algotis (#37695) üzenetére


david_97
senior tag

nálla az egész x1.3 egy kalap kaki :DD

(#37697) Balázs1986 válasza zsoltiz (#37694) üzenetére


Balázs1986
addikt

Hívás gond jelentkezett az official verzióval mostanában?
Elvileg tudom, hogy megszűnt, de eléggé ködösek az információk a hiba konkrét okával és elhárítási módjával kapcsolatban, így annak nem merek hinni. Inkább a tapasztalatokra hagyatkozom :)
(Bár nekem az első pár verzióval nem voltak gondok (amikkel másnak voltak), de az nem jelenti azt, hogy később se jönnek elő, ha még fenn áll a veszély...ezért kérdem :) )
Az új bootloaderes cm10 fejlesztésére szerintem kimondhatjuk, hogy nulla. A legutolsó, amit az official-ból átfordított az a 20130106 verzió. Szóval 20 napja semmi. (Kernel frissítés még volt, de ennyi.)

(#37698) Kloss válasza Balázs1986 (#37697) üzenetére


Kloss
őstag

A 20130106-os verziótól megszabadulok a hétvégén, mert elegem van, hogy nem tudom elutasítani a hívásokat. Én jobban szeretem a CM-et az alapnál, kérdés mit rakjak fel?
Elsőre megpróbálkozom a MIUI angol verziójával.

(#37699) OPiiPO válasza Balázs1986 (#37697) üzenetére


OPiiPO
addikt

Sima 30A van fenn egy hónapja, semmi call bug, nálam atomstabil ez a verzió.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#37700) Algotis válasza OPiiPO (#37699) üzenetére


Algotis
addikt

Gyári v30a???

Androidos Outlookból küldve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.