Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) lócitrom válasza BerserkGuts (#41050) üzenetére


lócitrom
őstag

ez egy bevált megoldás. a probléma eleve az, hogy két chip van egymáson. minden apró hőelvezetési eljárás jól jöhet. itt már ez a kis rezesítés is segít, csak ne álljon a SoC magában. nyilván bordázni nem lehet. de így is le tud adni valamennyi hőt. evidens, hogy nagy csodát nem lehet tőle várni, de legalább nem fog kifagyni a telefon. mindegy, hogy hol veszem csak ne nagy mennyiségben legyen, mert kidobott pénz és anyag lenne. nem fog kelleni semmi másra sem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#41052) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#41051) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Konkrétumot nem tudok neked mondani, de ahol van megkezdett tekercs a boltban, biztosan vágnak le neked akár 5 centis csíkot is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41053) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#41052) üzenetére


lócitrom
őstag

komoly? akkor viszont már azért volna értelme. szétnézek, hátha.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#41054) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Hívások indításánál és fogadásánál újra-újra indulgat a szerkezet, időnként ha az akksi szint már olyan 60% alatt van. Múltkor már simán internetezés közben is újraindult. Írtátok hogy akksi hiba hogy kezd meghóni. Rendeltem kínából egyet amit itt linkeltetek hogy ő oridzsit ad. Kiváncsi leszek rá hogy azzal jobb lesz-e.

(#41055) thunder1991


thunder1991
tag

Sziasztok! Nem tudom jár-e még ide valaki :) Nos a minap az adott készűlékem teljesen lemerűlt hazajöttem feltettem tőlteni vártam reggelig vele rá se néztem azt hittem tőlti,de nem. Semmilyen kábellel nem tőlt,a gép se ismeri fel semmilyen életjelet nem ad,a kérdésem az lenne hogy a téglásított telefont valahogy vissza lehet-e hozni az életbe? :)

[ Szerkesztve ]

(#41056) DJ. Ru$y válasza thunder1991 (#41055) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Honnan tudod, hogy tégla és nem csak az aksit sikerült kinyírni? Vedd ki az aksit, és úgy dugd töltőre, ha felvillan, egy háromszög, akkor nem tégla, csak az aksi megadta magát.
Ha tényleg tégla, akkor esetleg szerviz tudja visszahozni JTAG-gel vagy valamilyen szervizes cuccal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41057) thunder1991 válasza DJ. Ru$y (#41056) üzenetére


thunder1991
tag

Onnan gondolom hogy tégla,mert haveromnak ugyan ilyen telója van az akksi feltőltve és semmit nem csinál ugyan úgy.

(#41058) thunder1991


thunder1991
tag

Próbáltam akksi nélkűl is,semmit nem csinál.

(#41059) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Akksi csere akkor megvolt? Ha akkor se kapcsol be akkor valszeg az lesz alaplap csere.
Nem drága elvileg 15e jobb mintha ugyan ennyit kifizetsz javításra és már megsültek a chipek.

Gyakran kifagyott és tűzforró volt?
Szed szét és nézz bele megolvadtak a chipek?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#41060) thunder1991 válasza BerserkGuts (#41059) üzenetére


thunder1991
tag

Igen megvolt az akksi csere.
Nem mondanám hogy tűzforró volt,érezni éreztem hogy melegszik hosszabb használat után,de nem momdanám vészesnek. Nem is fagyogatott nem lassúlt be se.
Szétkaptam,de nem láttam semmit ami gyanús lenne benne,próbálgattam szétszedve odaérinteni az akksit és bekapcsolni vagy tőlteni,akksi nélkűl is feldugtam de nem melegedett benne semmi.

(#41061) draco31


draco31
veterán

Hello!

Lassan 3 éves a készülékem, és néha nem látja a sim kártyát, úja kártya, de a régivel is ezt csinálta. A régi 30-as volt, az új már 70-es.
Gyárilag független a készülék.
Illetve vannak nála random újraindulások is.
Mi lehet a baja?
Neten ahogy keresgéltem, többen is írtak hasonlókat, de megoldásokat nem találtam.
Rootolva, egyéb babrálás nem volt vele, minden gyári.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#41062) edda80


edda80
tag

Sziasztok! :)

Nekem olyan iszonyat dühítő problémám van, hogy a Wi-Fi hol bejön, hol elmegy... :S A saját Wi-Fi-mről beszélek most, tehát otthon. A Routerrel nincs gond. Az összes gép és teló is tud csatlakozni és nem szakad meg a kapcsolat, de az Én G3-asomon meg képtelen megtartani a kapcsolatot. Nem tudom egyszerűen mi a fene a gondja de borzasztó egyszerűen... :S 5letek? :D

[ Szerkesztve ]

(#41063) DJ. Ru$y válasza edda80 (#41062) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valószínűleg ilyesmi hőproblémád lehet neked is...

Ötlet: eljárt a készülék felett az idő, lassan csere érettek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41064) DJ. Ru$y válasza draco31 (#41061) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A random újraindítás lehet a SIM miatt is, de lehet aksi probléma is, a kártya eldobás pedig a foglalat hibájára utalhat, egy jobb szerviz ki tudja cserélni a foglalatot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41065) edda80 válasza DJ. Ru$y (#41063) üzenetére


edda80
tag

Ez eléggé meglepő... :( 4éves teló, a Samsung Galaxy Mini-m már 8éves és teljesen jól megy, a Wi-Fi is (csak nyílván sok program már nem megy rajta, de az most más kérdés...). Szóval ez egyszerűen röhej! :D :C :W

(#41066) DJ. Ru$y válasza edda80 (#41065) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgy hívják tervezett elavulás. Nekem a 3310-esem is bekapcsol... Csak túl pixeles.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41067) GEIL válasza edda80 (#41062) üzenetére


GEIL
addikt

Párom G3-a is így kezdte jelezni hogy megadja magát.......wifi hol ment hol nem ment....aztán alaplapra tettem kis műanyag lapocskákat (youtube-ról vettem az ötletet hogy mit és mekkorát és hová...stb)....utána ment még kb 3 hónapot...aztán kezdte a kékesen elsötétülő hibát...ha kiszedtem a feszítő lapocskákat akkor nem sötétült de megint random nemvolt wifi... :D csak alaplapcsere oldja meg a hibát....ennyi.

[link] <---- :DDD

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#41068) DJ. Ru$y válasza GEIL (#41067) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor is megírtam, hogy a lapocskázás tüneti kezelés, és nagyobb problémát is okozhat, összefoglalóba is direkt bekerült. Nem csak alaplapcsere, hanem reball is megoldja a problémát, ha a forrasztás engedett el, aki(k) ilyennel foglalkozik/foglalkoznak megcsinálják egy alaplap csere felé, negyedéből.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41069) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

V30o frissítés jött 6.0-n. Mi ez? Érdemes feltenni?

(#41070) feco70 válasza FoxiestFox (#41069) üzenetére


feco70
senior tag

Én felraktam, eddig oké minden

(#41071) DJ. Ru$y válasza FoxiestFox (#41069) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Biztonsági szint frissítés lehet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41072) FoxiestFox válasza feco70 (#41070) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Okés. Feltenném, de uptime rekordot akarok dönteni, mindjárt 100 napnál vagyok, és egy év a cél ;]
Ez pedig rebootolna.

(#41073) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok.

LG G3 teló kijelzője összetört. A telóban lévő képeket, videókat hogyan lehetne kimenteni?
Pc-vel összedugva, a teló zizzen, tehát érzékeli, viszont a pc-n nem látszik, eszközkezelőben sem. LG Suite segédprogi+drivert telepítve sem jó.
A telón kellene kiválasztani, hogy ne töltse, hanem adatot vigyen át de ugye ez nem lehetséges.

Lenne valami megoldás?

(#41074) SP4C3 válasza frovery (#41073) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha a touch panel tört csak össze, akkor OTG kábellel rádugsz egy egeret és azzal ki tudod választani az MTP módot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41075) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

KÉRDÉS!

Létezik olyan progi ami loggolja a történéseket? Értem itt ezalatt hogyha hirtelen újraindul a telefon. Akár akku hiba miatt, vagy bmi okól? Persze a progiban újraindulás után megtudod lesni mi miatt is volt? De lehet csak álmodozok ilyen progira :R :DDD

(#41076) DJ. Ru$y válasza Mtbsrác (#41075) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem ez egyáltalán nem G3 specifikus. Itt érdemes ilyet kérdezni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41077) Mtbsrác válasza DJ. Ru$y (#41076) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Tudom hogy nemaz de egy megkérdezést megért ;)
Felteszem oda is. :)

(#41078) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Meglepő, de nem a security patch, hanem a kernel frissült.
Illetve el kellett fogadni egy frissített adatvédelmi cuccot, valószínűleg a GDPR kapcsán.

(#41079) lócitrom válasza FoxiestFox (#41078) üzenetére


lócitrom
őstag

az érdekes, mert a v30n-ben is ugyanez a kernel volt...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#41080) FoxiestFox válasza balii22 (#41016) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kíváncsiságképp én is rádugtam egy USB ventit (990 Ft, kínai :D ), és szintén újraindult, szintén kék képernyővel, de nem kért utána semmit.
A sokéves N900-amról host módba pöckölve simán megy a venti. :D Valószínűleg nagyon gyagyik ezek a kis ventik, és a szofisztikált telók nincsenek felkészítve rá.

(#41081) fahrii


fahrii
őstag

Végül én is köszönök a készüléktől :)
A negyedik kijelző cserét már nem ejtette meg az LG, garanciajegy lett a történet vége, amelyért cserébe kaptam a Telekomtól egy Nokia 7 Plus-t. Ez egy egész jó üzlet volt 4 év után úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

(#41082) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni !! A telefon nem pontosan g3, hanem G3S, viszont nem találtam megfelelő magyar nyelvű fórumot. Remélem fogtok tudni segíteni !

A probléma a következő: A készülék kinullázta az IMEI számát és nincs hálózat rajta.

Találtam a neten több megoldási javaslatot is de sajnos egyenlőre ott elakadtam, hogy a telefont nem tudom csatlakoztatni a géphez, feltelepítettem a legújabb USB drivert, régebbit is de nem észleli. Windows 10-ről van szó.

Tudnátok segíteni a fentiekben ?

Előre is köszönöm a válaszotokat ! Nagyon hálás lennék ! :R

(#41083) weiss


weiss
addikt

Vett mostanában valaki akksit a márkaszervizben? Mennyiért adják?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41084) weiss válasza weiss (#41083) üzenetére


weiss
addikt

Felhívtam őket: 4490 + tréfa.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41085) weiss


weiss
addikt

Nektek mostanában nem merül nagyon a telefon? 3 év után vettem másik akksit, mert azt hittem azzal van a gond, de az új is alig bírja. Gyakorlatilag nem használom a telefont /1 óra SOT/, és így bír ki max. két napot.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41086) gjoco1 válasza weiss (#41085) üzenetére


gjoco1
addikt

Szerintem az "új"akksi sem az,mint amit gyárilag beletettek.Nekem majdnem 4 évet bírt,azután rendeltem egyet az Ebay-ről,de még nem tettem bele,mert a G3-as telefon az tartalékos állományban van.Jelenleg már lassan egy éve V10-et használok.Ki tudja(hiába márka boltból lett véve az akku.),hogy honnan van. :U

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41087) weiss válasza gjoco1 (#41086) üzenetére


weiss
addikt

Most kikapcsolt állapotban 0-ról feltöltöttem mindkettőt, és mértem mennyi áram megy bele:

új akksi: 10848 mWh - 2117 mAh - 2 óra 1 perc
régi akksi:13418 mWh - 2611 mAh - 2 óra 27 perc

Sajnos nem tudom teljesen értelmezni a kapott adatokat, de ha azt veszem alapul, hogy az akksi 3,8 V-os névleges feszültségű, akkor tökéletes konverzióval is csak 10848 / 3,8 = 2854 mAh-ra töltődött.

Csak érdekességnek: miután a telefon 100%-ot jelzett, a töltés nem állt meg, hanem még egy órát ment csökkenő áramerősség mellett, és a vége 15597 mWh - 3039 mAh lett, szóval még belement 16%-nyi töltés.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41088) gjoco1 válasza weiss (#41087) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen,igaz nem két egykorú akkuról van szó,de ahogy írtad,hogy ha nincs nyúzva-nem fut semmi,szerintem akkor is többet kellene birnia 2 napnál.Én,ha semmi nem ment rajta,csak szimpla GSM,akkor(kiváncsiságból egyszer kiprróbáltam),elment majdnem egy hetet. :DDD De természetesen,amikor ketyeg a Net és társai,akkor simán leszívja egy nap alatt.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41089) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Sziasztok! Létezik olyan rom amivel lehet megbízhatóan navigálni? Nekem az újabbak rendszeresen eldobálják a jelet, vagy egyáltalán nem találják meg vagy éppen egy idő után már perceket késik a gps. A telefon lefagyása már más tészta ebbe bele kell törődni és a légkondit ráküldeni a teló irányába háta bírja a túlmelegedést kordában tartani. Én thermal padet raktam a soc és a kijelző közé de minimális volt a javulás.
Ha van ilyen 8.1 akkor az maga lenne a csoda de korábbi is belefér, viszont a stockot kerülném az általam használt és megszokott alacsony dpi miatt.

(#41090) bigdigit


bigdigit
addikt

Asszony annak idején tőlem örökölt egy 2014-es G3-at.Korábban is panaszkodott lasssssssúúú de az utóbbi időben naponta hallom és tényleg a csiga elszalad mellette.Legújabb gyári szoft rajta semmi mókolás alap mindennapos appokkal. Ennek a telefonnak ennyi volt amíg tudott haladni a technikai fejlődéssel mert szerintem egy fabatkát sem ér már?

(#41091) eami válasza bigdigit (#41090) üzenetére


eami
addikt

miután előjött a SIM kártya slot hiba, megkapták a gyerekek játszani. ők elvannak vele :)

(#41092) bigdigit válasza eami (#41091) üzenetére


bigdigit
addikt

Na erről nem is hallottam de nála működik a telefon csak látszólag elfogy a memória.

(#41093) gjoco1 válasza eami (#41091) üzenetére


gjoco1
addikt

Nekem is volt SIM-SD foglalat cserélve(anyaggal-munkadíjjal együtt 13 ezer)és működik. :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41094) DJ. Ru$y válasza bigdigit (#41090) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Waze-re jó a kocsiban, másra már nem használom. Ha 2/16-os és nem 3/32-es, akkor pedig nem kell meglepődni, akkorák az app-ok lassan, hogy a 3 GB sem lesz elég, nem, hogy a 2 GB.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41095) weiss válasza weiss (#41087) üzenetére


weiss
addikt

Feltűnt, hogy a két akksi nem azonos tömegű: az új 41 g, míg a régi 48 g. Szóval visszavittem az üzletbe gariztatni, kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41096) bigdigit válasza DJ. Ru$y (#41094) üzenetére


bigdigit
addikt

Volt egy gyári vissza állítás így még elfogadható alap appokra.

(#41097) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Azt meg lehet csinálni, hogy USB-n adjak netet egy W10 laptopnak úgy, hogy nem a mobilnetem osztom meg, hanem a telefonnal vagyok kapcsolódva egy wifi hálózatra?

(#41098) weiss válasza weiss (#41095) üzenetére


weiss
addikt

Kaptam helyette másik újat, de 3 ciklus után az is gyászosan bírja, és az is 41 g. Szándékosan gyárt pocsék akksit az LG? Ha még valaki használ G3-at, megtenné, hogy leméri az akksi tömegét, és megírja, hogy még a készülékhez kapta-e.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41099) DJ. Ru$y válasza weiss (#41098) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kétféle aksi létezik a G3-hoz ami "gyári", egyiket az LG gyártja/gyártotta, a másikat azt hiszem valami külsős beszállító, gyanítom az elsők elfogytak már egy ideje és csak utóbbiból van már készleten.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41100) weiss válasza DJ. Ru$y (#41099) üzenetére


weiss
addikt

:(

I did nothing, the pavement was his enemy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.