Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) SlyChocolate válasza DJ. Ru$y (#41199) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Akkor azt mondod nem csináltunk nagy hülyeséget az asszonnyal, hogy feljebb váltottunk a G szériában?

(#41202) DJ. Ru$y válasza SlyChocolate (#41201) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kérdés, hogy a srác, mit csinált vele, nem hiszem, hogy van egy ilyen vagy akár kisebb állomás a spájzban nála. (És itt van sablon a cucchoz, ha nincs BGA sablon, akkor csipesszel egyesével(!) teszik fel a golyókat.)

Az is lehet, hogy megnézett egy YT videót és berakott a egy darab kemény papírt vagy műanyagot, hogy feszüljön a chip. Az is csak tüneti kezelés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41203) Monyos


Monyos
aktív tag

sziasztok!

Van egy G3-am, amit már csak autóban, navigációra használok (elsősorban Waze, néha Google Maps).
SIM sosincs benne, másik eszközről osztom meg a netet. Jelenleg Fulmics 8.0 van rajta és semmi sincs rá telepítve a két navi appon kívül. Powersave opció mindig be van kapcsolva.
Az egyetlen problémám vele, hogy nagyon merül, még úgy is ha töltőn van.
Szerintetek lehetne ezen javítani? Esetleg egy másik kernel, vagy ROM, esetleg valamilyen tweak segítene rajta (pl. CPU teljesítményt visszavenni)?
Mivel csak navira van használva nem érdekelne ha nem vaj sima a telefon, vagy bármi más nem működik, csak menjen a Waze. :D

[ Szerkesztve ]

(#41204) DonLaca@ válasza Monyos (#41203) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Pl. ezzel.
CPU max sebességét állítsd 1Ghz-re vagy alá, GPU sebességet is simán felezheted vagy inkább negyedelheted. Régen én így használtam navira a G3-at.

(#41205) Monyos válasza DonLaca@ (#41204) üzenetére


Monyos
aktív tag

Köszi, megcsinálom ezeket. :R
Azzal, hogy én visszaveszem a CPU sebességet, a telefon automatikusan skálázza hozzá a megfelelő feszültségértékeket is?
Ahogy nézem, teljes magokat is ki lehet kapcsolni.

(#41206) DonLaca@ válasza Monyos (#41205) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Igen. Van olyan kernel ahol a feszültség értékeket is lehet piszkálni. De már nem emlékszem melyik az :((
Repülő üzemmód is sokat segít ha csak a navi kell.

(#41207) david335


david335
tag

Sziasztok.
Valaki használja a legújabb beta LineageOs-t? Utolsó Nightly magától újraindulgat.

(#41208) david335


david335
tag

Sziasztok!

3év használat után elbúcsúzok a G3-tól, nagyon szerettem, de kiöregedett.

Sok szerencsét aki még kitart.

(#41209) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Sziasztok!
Van egy LG G3-am gyári legújabb elérhető android van rajta, semmi piszka nincs benne.
Támogatja az OTG-t a telefon, vagy kellene hozzá valami modolás?
Sajnos az érintő kijelző betört, képernyőzár nincs, amikor USB-re dugom akkor engedélyezni akarom a fájlok elérését a számítógépemnek hogy le tudjak menteni mindent.

LG G3

(#41210) DJ. Ru$y válasza H.Bencike (#41209) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Támogatja az OTG-t igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41211) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Akku okozhat anomáliákat a telefon működésében?
Vettem egy használt, de sokkal újabb akkut bele, azóta kétszer csonttá fagyott, illetve ha vakuval fotózok, kikapcsol, és csak akku ki-be segít rajta.
Viszont a cella jó lehet, mert sokkal tovább bírja vele, ha épp működik, mint a régebbivel.

A fenti tünetek egyikét sem csinálja a régi akkuval.

(#41212) DJ. Ru$y válasza FoxiestFox (#41211) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, hogy lehet. Mikor valami nagyobb fogyasztó venne fel áramot (vaku) és kikapcsol, akkor azt mutatja, hogy nem bírja a nagy terhelést az aksi, kb. azt jelenti, hogy kuka.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41213) SkyLine3000 válasza FoxiestFox (#41211) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Minek veszel használt akkut? Ha ingyen adnák sem kéne...

(#41214) FoxiestFox válasza SkyLine3000 (#41213) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem akartam újra költeni, mert mindenki csak vernyog ebben a topikban, hogy beszarik az összes G3 :D

(#41215) SkyLine3000 válasza FoxiestFox (#41214) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor biztos én és a feleségem vagyunk a kivételek. Nekem a pár év alatt semmi gondom nem volt vele. Atomstabilan műxik. Már azt is elfelejtettem, hogyan kell feltenni másik romot. :D Nem is emlékszem, fr-t pl mikor csináltam utoljára? Remélem, h bírja jódarabig, mert nem akarok másik telót venni.

(#41216) FoxiestFox válasza SkyLine3000 (#41215) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én ezt tavalyelőtt nyáron vettem valamelyik aluljárós boltban, ~30k volt ha jól emlékszem (akkor tojt be a Leonom jack dugója, amit szinte csak Spotify-ra, és navigációra használtam), gondoltam, ennyiért 3GB memó és a jó kijelző/kamera jó bolt, még ha csak egy évet megy, akkor is. Másfél évnél tartunk, de az akkuidő csökkenésén kívül semmi baja, stabil, gyors telefon.
Ha betojik, szerintem maradok LG-n, talán veszek egy G4-et kb ennyiért :D Vagy 5-öt? Nem tudom, melyik a moduláris, azt kihagynám.

(#41217) SkyLine3000 válasza FoxiestFox (#41216) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én amikor a 3/32-est vettem, gondolkodtam a G4-ben, de annyi belőle a bootloop-os, h inkább kihagytam. Ott még az is megdöglik, amit nem is használnak. Persze, ott is van kivétel, aki évek óta használja hiba nélkül.
A G5 a moduláris.

[ Szerkesztve ]

(#41218) FoxiestFox válasza SkyLine3000 (#41217) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hmmm, kár. Pedig úgy néztem, szinte ugyanaz, mint a G3, újabb chipset, picit más forma. Ideális lett volna következőnek.

(#41219) SkyLine3000 válasza FoxiestFox (#41218) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha belenézel mondjuk a jófogáson a G4 hirdetésekbe, tele van már alaplacserélt (ex-bootloopos telóval). Anno ott is nézegettem, elszörnyűlködtem és hagytam a fenébe. Újonnan sem akarttam venni, mert mi van, ha 1 évesen megdöglik, aztán kuka? Pedig 4-et szívesen vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#41220) FoxiestFox válasza SkyLine3000 (#41219) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor mit kéne venni? Annyit nem adnék telóra, amennyibe a G6 kerül :D Kínai noname cuccokat nem akarnék, sem bloatsungot

(#41221) DJ. Ru$y válasza FoxiestFox (#41220) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt kérdezd meg.

Ez a topic nem erre való.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41222) TIstvan4


TIstvan4
tag

Sziasztok!
Holnap megmelengtem 230 hővel K U K A elött G3 Telefonunkat.
Kijelző még müköik!
Szerintem a következő telefon nem LG G lesz!

(#41223) gjoco1 válasza TIstvan4 (#41222) üzenetére


gjoco1
addikt

Ennyire belenyúltál?

Nekem 2db van tartalékban működőképes-patika állapotban a dobozában a szekrényemben.2/16 és 3/32. ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41224) TIstvan4 válasza gjoco1 (#41223) üzenetére


TIstvan4
tag

Ajánlat?
optimista Lehetek? Ha kell ismét LG G3?

(#41225) gjoco1 válasza TIstvan4 (#41224) üzenetére


gjoco1
addikt

Nem azt mondom,csak,hogy Nekem mindkettő tökéletes volt gyári LP-vel. Most LG V10-et nyúzok. már 2. éve ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41226) TIstvan4 válasza gjoco1 (#41225) üzenetére


TIstvan4
tag

Gondolom nem mindegy honnan van a telefon.Milyen gyártásból ered.Én belenyúltam a silány eresztésbe.ennyi.Gondolom az sem mindegy mire használják a telefont.Álandóan proci terhelő appok.ami hatására megsül a cpu?Nemtudom.

(#41227) gjoco1 válasza TIstvan4 (#41226) üzenetére


gjoco1
addikt

Ez így igaz.
Én szinte(nagyrészt),csak telefonálásra használom(tam).Néha kevés net-messenger-időjárás stb........

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41228) SkyLine3000 válasza TIstvan4 (#41226) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én egy gyári független 3/32-est használok, ami bőőő másfél éves, de még csak keretrepedése sincs. Teszi a dolgát stock LP-vel, oszt annyi! Az előző Telenoros 2/16-al sem volt semmi gondom. Azon viszont 1 évesen alul megjelent a keretrepedés, ami mondjuk baromira nem zavart. Sajnos mindenben ki klehet fogni rosszat.
Asszony 3/32-ese is hibátlan. Az övé asszem kb 1 éves. Pedig ő sztán nyúzza rendesen. Persze nem játékkal. :)

(#41229) TIstvan4 válasza gjoco1 (#41227) üzenetére


TIstvan4
tag

Olvasgattam G3 prociról.Magasra fel tud menni a hőmérséklete.

(#41230) gjoco1 válasza TIstvan4 (#41229) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen,itt régebben amíg pörgött a topik,sokan panaszkodtak erre a jelenségre és vannak trükkök,hogy lehet egy picit megzabolázni a túlmelegedést.

De látod az előtem szóló Barátunkat,Nekik sincs semmi gondjuk.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41231) dajkapeter válasza TIstvan4 (#41229) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Nekem szűk egy évvel ezelőttig volt meg a G3 (3/32-es). Az akkori legfrissebb op orvosolta a forrást, melegedést. Korábban mindig kikapcsolt bármilyen komoly tevékenységet folytattam vele. Az akkori frissítés megoldotta és nem kapcsolt már ki.
Most a gyerek használja (még mindig stock állapotban), tolja rajta a játékokat, memóriasöprés nélkül. Derekasan helyt áll még most is, noha már elég régi. Játék közben sosem kapcsol ma már ki, de az akksija már csere éretté válna lassan...

Én V30-ra pártoltam át, ma már nagyon kedvezően hozzá lehet jutni és (a "hibáit" elfogadva) nagyon jó vele együtt élni. És ritkán merül le, pedig másfél-2 naponta töltöm csak :)

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#41232) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok!

Behalt a feleségem G3-asa. Bekapcsolás után csak néhány mp-ig (max 30) lehet használni a telefont. Utána elsötétedik a kijelző és kész. Valaki tapasztalt már ilyet? Van értelme szervizbe vinni, vagy kuka?

(#41233) gjoco1 válasza drnet (#41232) üzenetére


gjoco1
addikt

Szerintem amennyiért megcsinálják,kapsz itt másikat,ha ehez a telefonhoz ragaszkodsz:[link]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41236) TIstvan4 válasza TIstvan4 (#41229) üzenetére


TIstvan4
tag

Sziasztok!

Hibás LG G3 telfonom kijelzője hibátlan volt alaplapja hibával.Új gazdára talált a szerkezet!

Jó volt néhány szót váltani.itt Sok sok jó ötletet,és tanácsot kaptam innen!

Utolag is megköszönöm segitségeteket!

Sziasztok!

(#41237) gjoco1 válasza TIstvan4 (#41236) üzenetére


gjoco1
addikt

És mi az utód,ha publikus?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41238) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

G3-hoz honnan éri meg mostanában akksit venni? Aliexpress, ebay, váci úti szervíz? A gyerek használja és a 2015-ös akksi már lehet, hogy csere érett (20%-nál off)

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#41239) DJ. Ru$y válasza dajkapeter (#41238) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Váci útról biztosan gyárit kapsz (ha még van nekik) és nem hamisítványt. Ezek után marad a kínai beszerzés próbálkozás, bár ott sanszos, hogy belefuthatsz kamu aksiba, kamu kapacitás, kamu márkás stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41240) dajkapeter válasza DJ. Ru$y (#41239) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Köszi! Valahogy én is így sejtettem. Pár éve én is vettem ebay-ről, de az kamu volt. 80%-ig töltötte fel és 40%-nál már kikapcsolt...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#41241) Oldman2


Oldman2
veterán

Urak, lányom barátjának anyja :-) elkezdett használatba venni egy LG G3-as telót.

Hol lehet azt beállítani, hogy az újonnan felvett Névjegyeket alapból a Google fiókba mentse (ne úgy mint eddig, a Készülékre)?

Az eddig a SIM-en lévő Névjegyeket már sikerült átmozgatni a Google Címjegyzékbe.

(#41242) Motosz01


Motosz01
tag

[link]

A fenti alaplap linkjét innen a fórumról szedtem, és szeretném megrendelni. Új telefont nem szeretnék venni, és ez a kb. 11e-15e forint még nekem nem sok költés a G3-ra. A telómban most a D855-ös 16GB-os verzió van. A kérdésem az lenne, hogy ha a fenti oldalról a D855 32GB-os verziót rendelném meg, akkor vajon az is tökéletesen működne ebben a telóban?

(#41243) Motosz01


Motosz01
tag

No senki nem néz már be ebbe a topikba?

(#41244) steelsec válasza Motosz01 (#41243) üzenetére


steelsec
aktív tag

Oszinten megmondom, veletlen hogy benezek ide mar fiokban porosodnak a G3mak nalam, mivel alaplapot akarsz venni igy nem ertem a kerdest, elmeletileg mindennek okesnak kene lennie vele.

(#41245) Motosz01 válasza steelsec (#41244) üzenetére


Motosz01
tag

Köszi!

Én is így gondoltam. De azért egy hozzáértőt csak megkézdeztem volna. Biztos ami biztos alapon ;)

Köszönöm válaszod, akkor megrendelem :)

Üdv: TT

(#41246) SkyLine3000 válasza Motosz01 (#41243) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Gondolom, azért nincs nagy mozgás, mert közülünk már sokan letették a G3-at és valszeg már kevesen vagyunk, akik még mindig használják. Mivel semmi gondom nincs, sem szoftveres, sem hardveres és nem is volt a kb 3,5 év alatt, max csak hobbiból jövök ide olvasgatni. :)
Evvan. Eljárt kicsit a G3 felett az idő. De én még húzom. :) Egyébként fogalmam sincs, mit vennék, ha beadná a kulcsot...

Ha már itt tartunk! Aki már megvált tőle, vagy fiókba rakta a G3-at, mire váltott?

Nálam a noccs és ezek az elnyújtott kijelzők kizáró ok vásárlásnál. Ezért sem tudom, mit vennék helyette...

(#41247) weiss válasza SkyLine3000 (#41246) üzenetére


weiss
addikt

Én Honor 8-ra.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#41248) dajkapeter válasza SkyLine3000 (#41246) üzenetére


dajkapeter
senior tag

V30, lassan várom a V50-et (lassan...)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#41249) gyu456


gyu456
tag

Nálunk mind a kettő verzió üzemel 16/32 GB-os. Nem gyári rendszer van rajtúk, hanem LineageOS 15.1 amivel tökéletes nekünk! :)

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#41250) gjoco1 válasza SkyLine3000 (#41246) üzenetére


gjoco1
addikt

Nálam is két G3 hibátlanul pihen a dobozában(2/16-3/32)és még az LG V10 a mostani használatba lévő telefon. :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.