Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) macii97


macii97
senior tag

Találtam egy lehetséges megoldást a multitasking problémára. Lehet, hogy nem sokat ér, de egy probát biztos megér. Csak build.propban kell átírni pár értéket. [link] Ha esetleg nem jó a link bocs telóról vagyok! :)

(#16602) TODI1111 válasza SharpSA (#16600) üzenetére


TODI1111
addikt

Úgy tűnik csak az segített, hogy kdz-vel visszatettem a lollit. Na, de akkor hogyan rootolom? :D

(#16603) SharpSA válasza TODI1111 (#16602) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor sehogyan. KK-t rakj rá kdz-vel. Hogy az előző miért nem lett jó, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16604) macii97 válasza macii97 (#16601) üzenetére


macii97
senior tag

Valóban sokkal jobb tőle a multitasking. Bár ez lehet, hogy csak nekem volt eddig probléma. :D

(#16605) H.Bencike válasza macii97 (#16604) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Miben érzed a különbséget? Esetleg azt megnézted hogy az átírás előtt és után mennyi ram-ot evett a rendszer egy újraindítás után?

LG G3

(#16606) DonLaca@ válasza macii97 (#16604) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Ha kitörlöd az összes sort akkor az android alapértelmezett memória beállításai lesznek a mérvadók. Amik teljesen jók. LG ezzel próbál trükközni hogy minél több szabad ramot láss. Ezt tévesen a legtöbb felhasználó a mai napig az egyik legfontosabb paraméternek tartja.

(#16607) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Azon gondolkozom hogy írok egy CM12 telepítési útmutatót A-Z-ig. Szerintetek lenne rá igény?

(#16608) Pietro 22


Pietro 22
aktív tag

Ezt CloudyG3 2.1 alatt is erdemes megcsinalni?

Justreboot: Szerintem igen. Vannak akik pl a Gappsot kihagyjak.

[ Szerkesztve ]

(#16609) Meggyi001 válasza Just_Reboot (#16607) üzenetére

Igen, hasznos lenne, mindig lesz valaki, aki nem tud valamit. És mindig minden leírás jól jön. Okos gondolat :) +1

https://gamergep.hu/

(#16610) storm3 válasza Just_Reboot (#16607) üzenetére


storm3
senior tag

Engem is erdekel, mert sosem tudom hogy a 95 gapps kozul melyik mit tud :D

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#16611) Just_Reboot válasza Meggyi001 (#16609) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Rendben akkor neki is látok. A kdz-s telepítést annyira nem vágom abban majd lehet kérném a segítségeteket.

(#16612) DJ. Ru$y válasza Just_Reboot (#16611) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha kész bekerülhet a téma összefoglalóba. KDZ ott a téma összefoglalóban, ha bekerül az összefoglalóba, akkor hivatkozhatsz rá, hogy "KDZ flash "menüpont""

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#16613) DonLaca@ válasza Just_Reboot (#16607) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Szerintem jó ötlet. :R
Most úgyis a CM romokat fejlesztik legtöbben. Minden nap jön egy újabb. Így lehet többen kedvet kapnak hozzá.

(#16614) Khelben válasza Just_Reboot (#16607) üzenetére


Khelben
nagyúr

+1

(#16615) jurzsolt


jurzsolt
tag

Ehhez a telefonhoz nincs normális (nem zacskós megoldásra gondolok) vízálló tok, vagy csak én nem találok?
Még az S5-re is találtam, pedig az gyárilag "vízálló".

(#16616) -FreaK- válasza Just_Reboot (#16611) üzenetére


-FreaK-
veterán

Írj majd ha kész vagy, belerakom az összefoglalóba! Úgy is időszerű lenne már egy update :) Rusy-t meg jól megzaklatjuk megint, hogy nézze át helyesírási/stilisztikai hibák miatt :D

(#16617) Just_Reboot válasza -FreaK- (#16616) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi, majd írok.
Hát hibák biztos lesznek benne szóval lesz dolga Ru$y-nak. :D

(#16618) Heyman válasza jurzsolt (#16615) üzenetére


Heyman
aktív tag

Ez elméletileg valamilyen szinten vízálló, haveromnak Note 3-hoz van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#16619) Clander válasza macii97 (#16593) üzenetére


Clander
tag

Köszi, így már világos ;)

(#16620) jurzsolt válasza Heyman (#16618) üzenetére


jurzsolt
tag

Köszönöm, hogy utánanéztél, de ez csak cseppálló (esővíz). Olyan kellene, amivel pl. uszodában tudnám a gyereket videózni, fényképezni akár víz alatt is.

(#16621) DJ. Ru$y válasza jurzsolt (#16620) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt az egyet találtam hirtelen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#16622) NandorHUN


NandorHUN
addikt

CM 12-es ROM-on térerő állandóan elmegy. Erre van valami megoldás? (Átszerelésen kívül).

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#16623) zoleeno1 válasza Just_Reboot (#16607) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, jo otlet szerintem is :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#16624) jurzsolt válasza DJ. Ru$y (#16621) üzenetére


jurzsolt
tag

Köszönöm, tanulmányozom.

(#16625) SharpSA válasza NandorHUN (#16622) üzenetére


SharpSA
veterán

A CM12-vel nálam voltak olyan gondok pár telefonálás alatt, hogy gyengén hallottak, ezért nem is hagytam a készüléken. Azonban a nálam eddig jól működik a Resurrection Remix rom. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16626) aTe014


aTe014
aktív tag

3óra aktív használat utáni vélemény a gyári v20H-ról:
Rendszer stabilitása megmaradt a 20F szintjén, térerő hasonlóképpen ugrál picit, de mindig van hálózat, wifi-adat-kamera-gps jól működik, a melegedés is hasonló mértékű, mint az előző romoknál. Akksi-idővel sem lesz gond (szerintem) hosszú távon, nem produkált drasztikus merülést.
A felhasználói felületet illetően pedig csak a virtuális gombok változtak, máshol nem láttam újítást.
[P:C]http://kepfeltoltes.hu/150131/Screenshot_2015-01-31-14-40-31_www.kepfeltoltes.hu_.png[/P]

Nem vagyok 'szabadram-figyelő', ezt csak azoknak tettem fel. :)

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#16627) szabo.norbi válasza aTe014 (#16626) üzenetére


szabo.norbi
tag

A kernel verzió változott vagy még mindig ugyan az?

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#16628) aTe014 válasza szabo.norbi (#16627) üzenetére


aTe014
aktív tag

3.4.0, ha jól emlékszem ugyanaz.

i14Pro

(#16629) storm3


storm3
senior tag

Sztem undorítóak az új ikonok.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#16630) szabo.norbi válasza aTe014 (#16628) üzenetére


szabo.norbi
tag

Köszi. :R Kár, nálam nem nagyon muzsikált jól a nyalóka. Kernelre gyanakodtam, gondoltam hátha jön újabb kernel de nem. Így marad a KitKat. :U

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#16631) DonLaca@ válasza NandorHUN (#16622) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Úgy tudom basebandot nem rak fel CM. Én néha külön felrakom telepítés előtt a 20f basebandot. Nálam rendben van a térerő. Kitkattel voltak gondok.
Más. Lőttem pár képet CM alatt a portolt kamera appal napsütésben. Gyönyörű képeket csinált. Úgy látszik kell a megfelelő fényerősség a jó képekhez.

(#16632) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

A gyakran ismételt kérdésekhez várok javaslatokat.
Pl: Hozza-e a Cyanogenmod a gyári rom üzemidejét?

(#16633) DJ. Ru$y válasza Just_Reboot (#16632) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elérhető-e minden funkció a CM alatt ami a gyári ROM-ban?
Van olyan része a telefonnak, amit nem használ ki sehogy sem a CM? [lézeres mérésre gondolok elsősorban, de hátha van más]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#16634) Just_Reboot válasza DJ. Ru$y (#16633) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Úgy tudom a lézeres mérés működik,de javítsatok ki ha tévedek.

(#16635) Khelben válasza DJ. Ru$y (#16633) üzenetére


Khelben
nagyúr

A lézeres mérés egy érdekes dolog, mert ha letakarod a lézert, akkor is ugyanúgy fókuszál a kamera :)

(#16636) DJ. Ru$y válasza Khelben (#16635) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Baszki :D Justreboot kért kérdések a CM-hez, gondolom amit bele akar írni a FAQ-ban, ezért kérdeztem, semmi másért. Én nem akarok CM-et használni, ezért próbáltam úgy hozzáállni, mint egy átlag user :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#16637) macii97 válasza Khelben (#16635) üzenetére


macii97
senior tag

De kis buták vagytok!!! Hát a lézer simán átmegy a kezeteken! Így lett megtervezve az LG-nél!! ;) :D

(#16638) mckangi válasza Khelben (#16635) üzenetére


mckangi
senior tag

Nem kötözködés képpen,de szerintem nincs igazad.

A lézer előnye igazándiból akkor jön ki,ha belenagyítasz fotózás közben.
Más telefonnal ki lett próbálva(G2),hogy ez a teló olyan képet lő belenagyítva felvétel előtt mint más telefon nagyítás nélkül.
Ezért kell a lézer,hogy pontosabban tudjon fókuszálni és ne csak egy elmosott paca legyen a képből.

Belenagyítva olyan képet lő,mintha én mentem volna közelebb a fotózandó objektumhoz,nem pedig fordítva.

Normál képnél nincs szemmel látható hatása.
Próbáljatok ki.!

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#16639) Khelben válasza mckangi (#16638) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tehát az amúgy teljesen haszontalan digitális zoom támogatására szolgál a lézer? Még mindig nem látom értelmét...

(#16640) blt.62


blt.62
őstag

Akkor nem éri meg lecserélni az M8-am a G3-ra?

MegtorloXp

(#16641) H.Bencike válasza blt.62 (#16640) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Ez a Te telefonod Te tudod mit szeretnél. G3 ahogy a M8 topikban leírják nem laggol de nem fogok regényt írni csak ennyit szeretnék hozzá fűzni.

LG G3

(#16642) samu100 válasza Khelben (#16639) üzenetére


samu100
tag

De most komolyan. Szerinted a kamera magától nem tud fókuszálni? Kifelejtették belőle teljesen véletlenül? A lézeres távolságmérés arra szolgál, hogy GYORSABBAN tudjon fókuszálni a telefon. Ennyi, és nem több. Lassabban fókuszál a telefon ha letakarod a lézert, de fókuszál. :))

(#16643) Meggyi001 válasza samu100 (#16642) üzenetére

Ja, valami ilyesmit írtak a tesztben is. Lézerrel asszem 1 ms alatt élesít, lő, és ment. Lézer nélkül ez több valamivel.

https://gamergep.hu/

(#16644) Stauffenberg válasza mckangi (#16638) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

(Még) nem vagyok LG G3 user, de azért akad itt némi képzavar, hogy mégis mire való a lézeres AF.

tl;dr:

Ez csak egy mezei távolságmérés, ami a technológia jellegéből adódóan villámgyorsan megmondja, hogy a tárgy (személy, épület, stb) milyen távolságra van. Ez jelentősen felgyorsítja a fókuszálás sebességét. Nélküle is tudsz fókuszálni, legfeljebb lassabb lesz. Tényleg az égvilágon semmi mást nem csinál, csak a fókuszálás sebességén javít.

Kicsit mélyebben:

Az AF rendszerek két konvencionális típusra oszthatók fel, egyik a kontrasztalapú, másik a fázisalapú élességállítás. A fázisalapú (vagy pontosabban a fázis-különbségek mérésén alapuló) működési elvébe nem akarok nagyon mélyen belemenni, de a legnagyobb előnye, hogy képes megmondani az optikai elemeket mozgató motornak, hogy melyik irányba induljon el és mekkora mértékben mozduljon, hogy a fókuszmezőben lévő tárgy éles legyen, tehát már akkor tudja, hogy hova kell állítani az élességet, mikor az még nem éles. Ez gyors és képes a mozgást is követni.

A mobilok többsége (kb 99%) kontrasztalapú AF rendszert alkalmaz, ennek a hátránya, hogy nem tudja megmondani milyen távolságra van a tárgy, ezért gyorsan végigmegy a teljes tartományon (huntol, vadászik) és próbálkozik, hogy mikor válik élessé (azaz a fókuszmezőben lévő tárgy kontrasztosságát élességként azonosítja). Ez lassú és érzékeny a mozgásra is (mozgásban van a tárgy vagy remeg a kezed), hát még a kevés fényre. Ezért van az, hogy sok mobilnál 1-2 másodpercig is eltart mire élességet talál.

A Samsung Galaxy S5-ben már egy kontraszt és fázisalapú kombinált (hibrid) rendszer van, ez viszont egyelőre nagyon ritka (és a technológia is elég bonyolult meg drága). Az LG erre azt találta ki, hogy betesz egy segéd lézeres távmérőt a kamera mellé, így amikor fókuszálni kell, ez mondja meg az optikai elemeket mozgató motornak, hogy mit tegyenek. Letakarhatod a távmérőt, ettől még ott van a szenzor saját kontrasztalapú AF rendszere, de az lassabb.

A tesztek egyébként az LG G3-at egy hajszállal gyorsabbnak ítélik mint a Samsung Galaxy S5-öt, de mobilhoz képest mind a kettő villámgyors.

(#16645) DonLaca@ válasza Stauffenberg (#16644) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Így leírva még én is megértettem. :C :R
Nincs több kérdés :DDD .

CM alatt azért érezhetően lassabban fókuszál a telefon. Lehet mégsem mér a lézer.

[ Szerkesztve ]

(#16646) Khelben válasza samu100 (#16642) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nézd, biztos igazad van, ugyanakkor semmilyen különbséget nem lehet észrevenni a letakart és a nem letakart fókuszálás sebessége között. Nyilván nem vesz észre az ember pár századmásodpercnyi különbséget, de pont emiatt parasztvakítás az egész. Hiszen semmi észrevehető, észlelhető haszna nincs. Ha lézer nélkül 2 másodperc lenne, vele meg 1 ms, akkor azt mondom oké, de hogy 1 vagy 2 ms alatt fókuszál, azt senki nem veszi észre.
Ez pont olyan ökörség, mint a felbontás eszetlen növelése. Van egy szint, amikor az emberi szem már nem képes különbséget tenni, tehát onnantól átmegy a dolog parasztvakításba. Lásd még 2 meg 4 GB-os vrammal szerelt belépő szintű notebook vga-k :)

(#16647) tutaj01


tutaj01
tag

Gyerekek, ezt muszáj voltam idézni. Igaz G2, de a lényeg... Esküszöm besírtam :D :D
Pereljünk mi is ;)

""Hellllllooooo lg
Van egy kis erdekes problemam a kb fel eves Lg g2 vel
16 gb helyett csak 10gb elerhetoseg van alapbol,
Miert?
Es ki fogja nekem megteritteni a kart ami abbol az atveresbol ered ,hogy eladaskor 16gb osnak arulta a telenor
Abba viszont meg nem vagyok hajlando bele menni,hogy eseleg majd onok megjvitjak ,evegre nem azert adtam erte130 ezer ftot,hogy egy javitott ujjnak mnodott keszulekem legyen
Szeretnem ha vallalnak a feleloseget es kicserelnek a keszuleket egy igazi 16gb os verzioraa""

LG G3 32GB/3GB > LG G4 Brown > LG G5 Titan+Cam Plus > Huawei Mate 9 + Mate 10 Pro > Huawei P30 Pro

(#16648) Just_Reboot válasza tutaj01 (#16647) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Neeee! Sírok! :DDD

(#16649) samu100 válasza Khelben (#16646) üzenetére


samu100
tag

Aha, végülis igazad van. Az olimpiai bajnok futó 0.1 másodperccel ért be a második helyezett előtt. Parasztvakítás!(?) A második miért második lett miért nem első?
A mobiltelefon piacon kiélezett verseny van, mindent gyorsítani kell. Az G3 fókuszál leggyorsabban a mobiltelefonok között. Nem véletlenül. Még azt hiszem az I6-nál is gyorsabb.

(#16650) Khelben válasza samu100 (#16649) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont ezt mondom, hogy a piaci verseny miatt néha akkora parasztvakító funkciókat bírnak kitalálni a gyártók, hogy az ember csak a fejét fogja. Mert az egy hasznos dolog, amikor 2 másodpercről 2 ms-ra csökken a fókuszálás ideje, de amikor azzal hirdetnek valamit, hogy ennél nem 2ms csak egy, az megmosolyogtató, semmi más.

A hasonlatodnak meg semmi köze a témához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.