Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22451) netpeti98 válasza Geri Bátyó (#22446) üzenetére


netpeti98
addikt

Jól hangzik. :K

Üdv netpeti98

(#22452) Geri Bátyó válasza netpeti98 (#22451) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Köszönöm! :R
...de azért várd meg, amíg Vakegérke főz valamit! Az az igazi élvezet! :DD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22453) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22450) üzenetére


Vakegérke
veterán

Füstőt vót a, biza. :K
Nem volt gond, sőt, talán azért ettem meg jó étvággyal.

Szeretem az "ártatlan" kajákat is, mint például a gyümölcslevesek, főzelékek, de az igazi a fűszeres, csípős kaja. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22454) geprombolo válasza Vakegérke (#22453) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát igen, magyar ember olyat eszik, hogy az kétszer csípjen! :D

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22455) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22453) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Időnként lehet venni füstölt pulykaszárnyat vákuumcsomagolásban. Akkora, mint egy fél csirke és elképesztően finom!

A főzelékféléket én is szeretem. Szinte bármit és sokszor feltét nélkül eszem, mert azt kívánom.
Viszont a múltkor vettem csontos, bőrös karajt, amit jól befűszerezve gyakorlatilag steak-ként készítettem el. Fenséges volt!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22456) Vakegérke válasza geprombolo (#22454) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már kaja, akkor legyen vérpezsdítő, mint egy legényes. :K

(#22452) Geri Bátyó: Csak nem erre a főztömre gondoltál? :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22457) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22456) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Erre is és a sóskára is! Nagy élmény volt mindegyik! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22458) talmida válasza Geri Bátyó (#22446) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hú, Geri, nagyot alkottál!!! :R Nem is tudom, hogy miért nem te vagy a főszakács a Gundelban? :D Itt Thanksgiving és Karácsony nincs pulyka nélkül. És tényleg, nagyon finom. Vakegérke nem tudja, hogy mi a jó. :B

Ha pedig mexikói kaja, akkor a bab rulez :))

IN GOD WE TRUST!

(#22459) netpeti98


netpeti98
addikt

Répa

Üdv netpeti98

(#22460) Geri Bátyó válasza talmida (#22458) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Köszönöm! :R
Viszont a Gundelba nem vágyom. Sokkal nagyobb megtiszteltetés, hogy itt lehetek főszakács! :K

A bab és a répa mellé pedig egy kis kicsontozott marhalábszárat javaslok!

Ma viszont készüljetek arra, hogy valaki más fog főzni, mert nekem egy kis dolgom van. Újabb adag festéket juttatnak a bőröm alá! :)
(Addig viszont fekszem, mert megint vacakol a derekam.)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22461) geprombolo válasza Geri Bátyó (#22460) üzenetére


geprombolo
senior tag

Azta, csontig benyaltál a Birodalomnak! Köszi, jól esett, tényleg! :R :B Örülök, hogy így érzel kis társaságunk iránt! :K Azért valld be így négyszemközt, hogy jó pénzért bevállalnád a Gundelt is! ;]
Dinör tájm! Ebédidő, valaki főzzön, mert én nem tudok ilyesmit, már bizonyítottam :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22462) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A marhalábszárat felkockázom. Megmosni nem kell, a rászálló legyek elhordják róla a koszt.
Pár fej vöröshagymát ledarálok, nem vesződöm az aprítással.
Zsírosbödön elő. Na, ez se tegnap óta pihen, avas a zsír. Sebaj, legalább av is lesz a kajában. Belemarkolok a zsírba, és belecsapom egy jó nagy fazékba. Nem elég, markolok még egy nagyot, rácsapom az előzőre. Beletörlöm a kezem a gatyámba, és elégedetten veszem tudomásul, hogy bár egy hete készülök kezet mosni, nincs rá szükség, már tiszta.
Alágyújtok a fazéknak, olvad a zsír. Valamivel meg kéne piszkálni, fakanál viszont nincs. Ohó, a kissöprű pont jó, akadály elhárítva.
A forró zsírba beletuszkolom a hagymát, és addig dinsztelem, míg a színe meg nem egyezik a cikrokéval, amelyből a kissöprű van. Lám a jó szerszám még etalonként is megfelelő.
Lehúzom a fazekat a tűzről, a pirospaprikás dobozt kinyitom, és óvatosan szórok belőle a fazékba. Hopp, megbillent, sok. Előveszem a porszívót, és kiszippantom a fölösleget. Elkeverem a hagymás, pirospaprikás zsírt, visszanyomom a lángra a fazekat. Miközben elkezd rotyogni a kaja alapja, belevágok két fejnyi fokhagymát, rászórok két bő csipet őrölt borsot, fél marék sót.
Jöhet a lényeg. Megvizsgálom a húst. Nem maradhat rajta légy, nem vagyok, és nem leszek gyilkos. Belezuttyantom a zsírba, átforgatom. Ehhez már nem elég erős a kissöprű, kénytelen vagyok bevetni a kalapácsot. Kicsit rozsdás, de legalább a vashiányosoknak jót tesz majd az ebéd. Lefedem, magára hagyom.
Irány a hűtő, egy pohár bor nem árthat. Szerintem kettő sem. Na mindegy, háromnál megállok.
Megpucolom a répákat, ujjnyi karikákra vágom.
Na, alakul a husi, félkemény. Ideje belerakni a babot. Kibontom a zacsit, zutty. Elkeverem, fedő a fazékra, hadd érjenek össze az ízek.
Irány a hűtő, egy pohár bor nem árthat. Vagy ezt mondtam már? Dézsavű érzésem van, hehe.
Hopp, érzem a bab illatát. Fedő le, egész jól néz ki a készülő kaja. A legyek sajnálkozva nézik a cubákokat.
Ideje felöntenem, kancsóba víz, abból meg a fazékba. Sok kell, mert a bab felszívja. Gyertek répákok, vár a forró fürdő. Hoppá, babérlevél, három önkéntest kérek. Megvagytok, gyorsabb voltam, mint ti. Irány a fazék.
És most jön a lényeg, a macskapöcsű erőspaprika. Beletörlöm a gatyámba, letöröm a szárát, és belemorzsolom a kajába magostól. Úgy nyolc darab után megállok, elég lesz.
Fedő a fazékra, egy darabig nincs rám szükség.
Irány a hűtő, egy pohár bor nem árthat. Mintha ezt már mondtam volna...
Időnként óvatosan megkavarom a kaját, és felfigyelek egy érdekességre. A legyek elmenekültek.
Irány a hűtő, de mire odaérek, elfelejtem, hogy mit akartam. Mindegy, egy pohár bor megvigasztal.

Tisztelt Birodalom, tisztelt Uralkodónk, kedves King*ci a ValóVilágból!
A gázt elzártam, a kaját megtaláljátok a tűzhelyen. Engem hagyhattok nyugodtan aludni az asztal alatt.
Ha jól emlékszem, babgulyást főztem, egyétek jó étvággyal. Amit szálkának véltek, az nem az, hanem cirok a kissöprűből.
Irány a hűtő...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22463) geprombolo válasza Vakegérke (#22462) üzenetére


geprombolo
senior tag

Látszik, hogy a legyek nem magyarok, különben szeretnék a csípőset... :DDD Nagyon jó lett, majd viszek neked egy macskát kispárna gyanánt, szép álmokat! :))

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22464) Vakegérke válasza geprombolo (#22463) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mentségemre szóljon, hogy határozottan provokáltátok a főzést. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22465) netpeti98 válasza Vakegérke (#22462) üzenetére


netpeti98
addikt

A marhalábszárat felkockázom. Megmosni nem kell, a rászálló legyek elhordják róla a koszt.
Amit szálkának véltek, az nem az, hanem cirok a kissöprűből.
:DDD

Más: hogy ne főzzünk gyorsan:[link]! :DDD (bár kétségtelenül anyagilag jobban kijövünk az aprólékos munkából)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22466) Vakegérke válasza netpeti98 (#22465) üzenetére


Vakegérke
veterán

Láthatod, én megadtam a módját. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22467) netpeti98


netpeti98
addikt

Na akkor kezdjük a mai sort:
Gránátalma

(a kép kattintással nagyítható)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22468) Vakegérke válasza netpeti98 (#22467) üzenetére


Vakegérke
veterán

Remélem, te fogsz főzni. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22469) geprombolo válasza Vakegérke (#22468) üzenetére


geprombolo
senior tag

Csatlakozom véleményedhez. Mi a bánatot lehet csinálni gránátalmából? Kézigránátot? :DDD ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22470) netpeti98 válasza Vakegérke (#22468) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha nem jön közbe semmi meglesz! ;)

geprombolo: a Google nem egy találatot kidob rá. :) (egyébként értem a viccet :) )

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22471) Vakegérke válasza netpeti98 (#22470) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne jöjjön közbe semmi. :N

Adok hozzá garnélát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22472) netpeti98 válasza Vakegérke (#22471) üzenetére


netpeti98
addikt

Avokádó

Üdv netpeti98

(#22473) Vakegérke válasza netpeti98 (#22472) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem rontom el a játékot, nem tudok semmit, amit hozzáadhatnék a holnapi ebédhez. Bármit tennék, mutatnék, adnék, nem stimmel az eddigiekhez, blöffölni meg nem akarok.

Kíváncsian várom a holnapi ebédet. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22474) geprombolo válasza Vakegérke (#22471) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hű, de rondák! Ilyeneket nyírok ki halomra a Crysis 2-ben, csak nagyobbakat. :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22475) netpeti98 válasza Vakegérke (#22473) üzenetére


netpeti98
addikt

Nyugodtan illeszthetsz be még mást is. Hisz lehet kétfogásost is készíteni. ;) (javítsatok ki ha tévedek)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22476) Vakegérke válasza geprombolo (#22474) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ők stimmelnek a gránátalmához. Itt ki is fújt a tudományom.

Gyümölcstál rendben, meg egyéb ilyesmi, de ebédnek megfelelő tartalmas kaját nem tudok. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs. A garnéla lehet akár előétel is, majd kiderül.

netpeti98: Bátor emberke vagy. :K
Kapaszkodj, kakashere. ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22477) netpeti98 válasza Vakegérke (#22476) üzenetére


netpeti98
addikt

Ajaj :D
De beépítem üsse kő. :)

Üdv netpeti98

(#22478) netpeti98 válasza Vakegérke (#22476) üzenetére


netpeti98
addikt

Saláta

Üdv netpeti98

(#22479) netpeti98


netpeti98
addikt

Egy xy alapanyagból korlátlan mennyiség használható fel egy fogáson belül igaz? :)

Üdv netpeti98

(#22480) Vakegérke válasza netpeti98 (#22479) üzenetére


Vakegérke
veterán

Természetesen. :K

Szerk: A másik fogásban is szerepelhet. Ráadásul azt teszel hozzá, amit csak akarsz, csak ehető legyen.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22481) netpeti98 válasza netpeti98 (#22478) üzenetére


netpeti98
addikt

Elnézést nem a fejes salátára gondoltam: :B
Saláta

Az előző salátás képem figyelmen kívül hagyható.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22482) talmida válasza Vakegérke (#22462) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jajjjjjjjjj, :DDD :C Amúgy az eredmény nagyon gusztusos!! :R

netpeti98 A gránátalmához itt egy kis tejszín:
:))

geprombi, az egyik legfinomabb és egyben az egészségre leghasznosabb gyümölcs a világon, csak a fehér húsát meg ne egye valaki!! :N Csak a magját tessék! :P :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22483) talmida válasza geprombolo (#22469) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pl :B

IN GOD WE TRUST!

(#22484) netpeti98


netpeti98
addikt

Az alapokat mint víz és só a főzés során felhasználhatóak igaz? (azt tudom hogy nem lehet adni) :)

Üdv netpeti98

(#22485) Vakegérke válasza netpeti98 (#22484) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt teszel a főztödbe, amit csak akarsz. Egy kitétel van, mindent fel kell használni, amit a fórumtársak az asztalra tettek. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22486) netpeti98


netpeti98
addikt

Először is felszeletelem az avokádót, a gránátalmát szétszedem (bár ez nehezen ment), kimagozom hisz a magjaira lesz szükségünk, nem a fehér húsára. :N A magvakat megint egy külön tányérba rakom.
A tejszín kiöntöm egy tálba kicsit kavargatom, majd beleöntöm a citrom levet és megint kavargatom. Az avokádót meghintem sóval és bele a tejszínbe. Ezután fogom és beleöntöm a tányérba az avokádót és a gránátalma magjait.
Kevergetem hosszú ideig azután fogom és beteszem egy kicsit a hűtőbe és előkészítem a saláta leveleket.
Amíg ez hűl kicsit térjünk át a kakasherére:
előszedek egy nagy fém főzőtányért (hanyadik tál is lesz ez mára? :D ).
A tálat feltöltöm vízzel és öntök bele egy kis sót majd beleöntöm a kakasherét, ám egy ideig nyargaljunk vissza az előételhez.
Kiveszem a hűtőből a tálat amiben szépen lehűlt az avokádó, a birsalma és a tejszín, fogom a saláta leveleket bekenem őket olívaolajjal, aztán bekenem az előbb hűtött eleggyel őket, majd összetekerem a leveleket, be a hűtőbe legyen jó hűsítő előétel. :K
Térjünk vissza a kakasherére pontosabban a házzá szánt körethez: lila burgonyából készült krumplipüré, nem nagy dolog meghámozom a krumplit és és megfőzőm majd összetöröm, közben a kakasheréhez adok egy kis borsot. Ehhez a fogáshoz is lehet enni majd salátát is. ;) Ezennel ez is elkészült.
Na végül jöjjön az utolsó fogás a zöld citromos garnéla:
megpucolok egy fokhagymát, amit most frissen hoztam a kertből, a garnélát kibelezzük és eltávolítjuk végtagjait (fej, láb).
Megfogok egy serpenyőt, erre a fogója elengedi a serpenyőt és a serpenyő nagyot koppan sebaj összerakom. Rá a gázra bele az olívaolajat amiben megfuttatjuk a hagymát, hozzárakjuk a rákot. Bele a a zöld citromot és fél perc múlva leveszem.
Eztán szépen mindenkinek megterítek, kiveszem az avokádós, gránátalmás, tejszínes salátát a hűtőből és már tálalva is az előétel a többit majd kirakom később. Be a spájzba és facsarok egy jó nagy kancsónyi narancslevet innivaló gyanánt.
Ekkor megszólal a csengő kinézek látom megjöttek a vendégek.
Tehát ma ezt kapjátok tőlem:
1. avokádós, gránátalmás, tejszínes saláta
2. Főzött kakashere, lila burgonyával
3. Zöld citromos sült garnéla

Jó étvágyat! :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22487) Vakegérke válasza netpeti98 (#22486) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tyuhhú, köszi, nagyon jó! :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22488) netpeti98 válasza Vakegérke (#22487) üzenetére


netpeti98
addikt

Köszönöm. :R

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22489) Vakegérke válasza netpeti98 (#22488) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg megérdemled a dicséretet. Én belebuktam volna ebbe a főzőcskébe. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22490) geprombolo válasza Vakegérke (#22487) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az első meg a harmadik jöhet, a másodikat hagyom Vasegérnek, ha már kérte. ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22491) Vakegérke válasza geprombolo (#22490) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kértem, adtam. :)

Megjegyzem soha nem ettem kakasherepörköltet. Megkóstolnám, az tuti. Aztán lehet, hogy emlékeim közé sorolnám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22492) netpeti98


netpeti98
addikt

Vakegérke:Én sem ettem még ilyesmit. :N

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22493) netpeti98


netpeti98
addikt

Akkor a holnapi szakácsnak is adjunk valamit: :)
Burgonya

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22494) geprombolo válasza netpeti98 (#22493) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tejföl! Nyamiiii :DD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22495) talmida válasza geprombolo (#22490) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én is maradok a salátánál. :DDD

Következő adalék:

IN GOD WE TRUST!

(#22496) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

(#22462) Vakegérke: Hoztad a szokásos magas színvonalat! :R Igazán jókat nevettem megint! :D

(#22486) netpeti98: Nem rossz, nem rossz! Még a végén felfogadlak Vakegérke mellé, szakácsnak téged is! :)

Azon gondolkodtam, hogy vajon ettetek már csigát? :D

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22497) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22496) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még csigát se ettem, de feltételezhetően stimmel hozzá a fehérbor.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22498) geprombolo válasza Vakegérke (#22497) üzenetére


geprombolo
senior tag

Krumplis csiga lesz tejfölös-fehérboros szósszal. Csak győzzük majd kivárni, amíg a részeg csiga bemászik a szánkba! :)) :)) :)) :)) :))

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22499) talmida válasza Vakegérke (#22497) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Találtam egy aktuális viccet a mai ebédhez. ;]

A Duna TVsek lemennek vidékre, hogy bemutassák, hogyan élnek ott az
emberek, hogy telik egy nap falun.
Megkérik az egyik paraszt bácsit, hogy mesélje el, mit szokott csinálni
reggeltől estig.
...
- Hát, hajnalban fölkelek, oszt megiszok egy kupica pálinkát.

- Állj, állj, ez így nem lesz jó! Csak nem mondhatjuk a nézőknek, hogy
maguk már korán reggel ivással kezdik a napot.Tudja mit? Mondja helyette -
azt, hogy fölkel, és elolvassa az újságot.
Na, tessék. Fölvesszük újra.

- Hát, hajnalban fölkelek, oszt elolvasom az újságot.
Adok enni a malacoknak, oszt kiolvasok még egy újságot.
Délelőtt kint dolgozgatok a fészerben, oszt kiolvasok közbe két-három
könyvet.
Délben ebédhez elolvasok két magazint, aztán ebéd után körbejárom a
birtokot.
Közben elolvasok még egy könyvet.
Este behajtom az állatokat, aztán kiolvasom az esti újságot.
Utána átmegyek a könyvtárba, ott együtt olvasgatunk a haverokkal, de
az csak 10-ig van nyitva.
Utána még át szoktunk menni a Józsihoz, mert annak saját
nyomdája van....

:DDD

Geri Bátyó Még soha nem ettem csigát és azt hiszem, nem is fogok. :N

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22500) geprombolo válasza talmida (#22499) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nagyon jó!!! Mindenki olvasson csigás könyvet! :DDD :DDD :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.