Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22601) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ma sem főzött senki? :((( Annyira mással voltam elfoglalva, hogy bevallom őszintén, csak most jutott eszembe.

Holnapra viszont kezdjük ceruzababbal! (Ez olyan, mint a zöldbab, csak tényleg zöld! :DDD )

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22602) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22601) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rád várunk. ;)

Adok az asztalra lazacfilét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22603) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22602) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezt úgy mondod, mintha én lennék itt az egyetlen szakács! :)

Talán fura lesz, de legyen még mellé egy kis kolozsvári szalonna.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22604) netpeti98 válasza Geri Bátyó (#22603) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor legyen egy kevésbé hétköznapi kék burgonya is.

A kép szokás szerint nagyítható!

Vakegérke: Még ma megkapod a választ a nyugdíjad kérdésére. ;)

Üdv netpeti98

(#22605) talmida


talmida
Közösségépítő

Sajnos mostanában nem érek rá a virtuális főzésre, mert a valóságos világ 99,9%-osan leköt. :B

Egy kis hozzávalót azért idehoztam:

IN GOD WE TRUST!

(#22606) Vakegérke válasza netpeti98 (#22604) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rendben. De tévedtem, tényleg nem 100, hanem csak 10 gramm színarany 1 BAP értéke. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22607) netpeti98 válasza Vakegérke (#22606) üzenetére


netpeti98
addikt

Ok. Nemsokára nézem az árfolyamot! :K

Üdv netpeti98

(#22608) netpeti98


netpeti98
addikt

Pedig annyi jó hozzávaló volt! :(

Üdv netpeti98

(#22609) geprombolo


geprombolo
senior tag

A legszomorúbb, hogy a hozzávalók beszerzésével vesződők feleslegesen koptatták a billentyűiket, mert csak akkor van pont, ha kaja is lesz a hozzávalókból. :(((

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22610) Vakegérke válasza geprombolo (#22609) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én csak "pórias" kajákat tudok főzni, puskázni meg nem akarok. Megzavarnak a különleges hozzávalók.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22611) netpeti98 válasza geprombolo (#22609) üzenetére


netpeti98
addikt

Én most délutánonként elég keveset tudok itt lenni a ph!n azt se folyamatosan! :(

Üdv netpeti98

(#22612) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A holnapi kajához csakazértis tojás. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22613) netpeti98 válasza Vakegérke (#22612) üzenetére


netpeti98
addikt

Kék burgonya csak azért is. Annyit elárulok róla hogy csak a színe más, elkészítése és íze ugyan az! :K

Üdv netpeti98

(#22614) geprombolo


geprombolo
senior tag

Akkor legyen sajt!

Na jó, nem mind egyszerre.... :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22615) Vakegérke válasza geprombolo (#22614) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egerek mennyországa! :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22616) geprombolo válasza Vakegérke (#22615) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ugye? Csodálatos látvány még emberi szemmel is! :K
Pingvin meg még soha nem látott ennyi sárgaságot egy kupacban. :N

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22617) netpeti98 válasza geprombolo (#22614) üzenetére


netpeti98
addikt

Jaj mennyi sajt. Az egyik kedvencem! :K

Üdv netpeti98

(#22618) Vakegérke válasza netpeti98 (#22617) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor holnap te főzöl sajtot tojással, meg kék krumplival. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22619) netpeti98 válasza Vakegérke (#22618) üzenetére


netpeti98
addikt

Meglesz! :K

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22620) netpeti98


netpeti98
addikt

Most csak egy fogást fogtok találni az asztalon de jól fogtok vele lakni.
Miután hazaértem a hentestől a friss hús szeletekkel elkezdem ütni az erre fenntartott gloffoló kalapáccsal.
Verek fel tojást egy tálba majd bele, a húst majd később bepanírozom és kirántom.
Megyek a kamrába hozom elő egy kis vödörnyi kék burgonyát, amit megtisztítás után megfőzök majd szeletelve egy tepsibe rakom és rétegesen elhelyezem a szeleteket közéjük tejföl, rá a sajt. Be a sütőbe ha elkészül, majd megmondom mi lesz. :D
Előkerül a serpenyő is ami szétesik (mondhatnátok uncsi de hát azóta is ez van), zsemlemorzsában meghempergetem a húst. A serpenyőbe olajat rakok és megfelelő hőmérsékleten kisütöm. Amint kész van lecsöpögtetem zsírját egy törlőkendőre. A sütőből pedig kiveszem a krumplit és most elárulom a nevét lagziskrumplinak hívják parasztosan. ;)
Mellé friss forrásvizet ihatnak a kedves vendégek.

Jó étvágyat a rántott húshoz és a a köretként szolgáló lila lagzikkrumplihoz!:)

Üdv netpeti98

(#22621) Vakegérke válasza netpeti98 (#22620) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyszerű, de jó kis kaja, köszi. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22622) talmida válasza netpeti98 (#22620) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Látom, éledezik Vakegérke vetélytársa. :DDD :C Még soha nem láttam lila krumplit. :Y

IN GOD WE TRUST!

(#22623) Vakegérke válasza talmida (#22622) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én se láttam, de nem is akarok. Szerencsére eltakarja a tejföl, meg a sajt. Enni meg csukott szemmel is lehet. Vagy elképzeljük, hogy krumpli ízű szilva. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22624) Geri Bátyó válasza netpeti98 (#22620) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egyszerű, de nagyszerű kaja! :R

Ne haragudjatok, hogy a főszakács elhanyagolja a teendőit, de elhihetitek, hogy nyomós okom van rá. Ne kérdezzétek. Talán egyszer majd elmesélem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22625) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22624) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kérdezek semmit, csak saccolom, hogy pozitív irányt vett az életed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22626) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22625) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hát ezt meg honnan veszed? :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22627) Ricardo128 válasza netpeti98 (#22620) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Nagyon jó kis recept. Mondd, hogy tudsz ilyen jókat kitalálni? Szakács vagy egy konyhán, vagy mi? :D Én akárhogy is erőltetném magam, nem lenne ilyen szép írás, mondjuk azt se tudom a rántott húst hogyan készítik, na mindegy :DDD :DDD :DDD

Jóllaktunk :R

gölmétcsül ©

(#22628) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22626) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi konkrétum, csak valamiféle megérzés.

Ricardo128: Fogsz egy darab húst, rántasz rajta egy nagyot, oszt jóvan. ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22629) netpeti98


netpeti98
addikt

Először is kösz mindenkinek! :R
Amúgy nem vagyok szakács. :N Csak néhány recept így rám ragadt. :D

Üdv netpeti98

(#22630) geprombolo válasza netpeti98 (#22620) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hála és köszönet neked, végre valaki jóllakatta Népemet! :R :R :R Nem az számít, hogy milyen összetett a kaja, hanem hogy valami legyen az asztalon, amivel mindenki jóllakik. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22631) Vakegérke válasza geprombolo (#22630) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fincsi kaját alkotott. Jobb, mint a karfiollevesem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22632) geprombolo válasza Ricardo128 (#22627) üzenetére


geprombolo
senior tag

Pedig egyszerű: kinyitod a hűtőajtót, kirántod a husit, aztán odaadod az asszonynak, hogy kezdjen vele valamit :DDD
Holnapra meg legyen mondjuk alma!

Bosszúból ezért:

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22633) netpeti98


netpeti98
addikt

Bekeverem a tésztát bele megy a cukor, liszt, élesztő, tojás, tej végül az legeyet pár ótán át berakom a hűtőbe.
Bemegyek a spajzba és kikészítem az almát. Megpucolom leszeletelem, leeszelem.
Kivajazom a tepsit majd egy adag tészta az aljára,alma és még egy adag tészta ez megy a sütőbe azonnal!
Rá is térhetünk a rizses húsra:
A húst megtisztítom és hagyom egy fazékban rotyogni közben félig megfőzök egy adag rizst.
A hús is félig a rizs is félig kifőzve aztán összeöntöm őket és ismételten rotyoghat.
Ha ez kész tálalom tányérokra a rizses húst, desszertnek pedig az almás pitét.
Ha több hozzávaló lett volna a főzés is tovább tartott volna! :P

Jó étvágyat! :K

Üdv netpeti98

(#22634) Vakegérke válasza netpeti98 (#22633) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legközelebb kapsz maniokát, aztán kínlódj csak. :D

Jó kaja lett, elismerésem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22635) netpeti98 válasza Vakegérke (#22634) üzenetére


netpeti98
addikt

:R
Tőlem jöhet a manióka is! :DD

Üdv netpeti98

(#22636) Vakegérke válasza netpeti98 (#22635) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a lehetőséget, egyben megemelném a kalapom a bátorságod előtt, ha lenne. :)
Tessék, holnapra manioka lesz a főznivalók közt. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22637) geprombolo válasza netpeti98 (#22633) üzenetére


geprombolo
senior tag

A legjobb, hogy kikészítetted az almát ;] . Végre! Még mindig fáj az ujjam a harapásától. :O
És mi a görcs az a manióka??? :F

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22638) netpeti98 válasza geprombolo (#22637) üzenetére


netpeti98
addikt

Valamilyen növény amit Afrikában termesztenek! :DDD

Üdv netpeti98

(#22639) geprombolo válasza netpeti98 (#22638) üzenetére


geprombolo
senior tag

Akkor egyék meg a néger pingvinek!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22640) Vakegérke válasza geprombolo (#22639) üzenetére


Vakegérke
veterán

Holnap mi is megesszük. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22641) netpeti98


netpeti98
addikt

Na majd holnap kap mindenki a maniókából! :K

Üdv netpeti98

(#22642) geprombolo válasza Vakegérke (#22640) üzenetére


geprombolo
senior tag

De meg ám! Ha nyers lesz, legfeljebb megsütöm lézerkarddal. :DDD (ha most valaki azt mondja, hogy fénykard, felnyársalom! Mert tudom.)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22643) Vakegérke válasza geprombolo (#22642) üzenetére


Vakegérke
veterán

Piát is csinálnak belőle, tehát rossz nem lehet. Viszont méregtartalma is van ám... :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22644) geprombolo válasza Vakegérke (#22643) üzenetére


geprombolo
senior tag

Azt majd Shallamea kivonja belőle és főz pingvinizátor-löttyöt. ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22645) netpeti98


netpeti98
addikt

Egzotikus növény a manióka ezért lehet rendhagyó módon készítem el, a manióka fogyasztók szemében.
Így hát megpucolom héjától majd bedobom egy nagy tál vízbe, só.
Amíg ez fő kicsit hátra is lehet dőlni úgy a folyamat fele előtt felrakok még egy tál vizet majd óvatosan átrakom a maniókát bele az előzőt pedig kiöntöm, mondom biztos ami biztos azt mondták méreg van benne! :DDD
Ekkor pucolok, répát, zöldbabot, borsót és összekeverem a rizzsel és ezt is megfőzöm egy új tálba.
Aztán kiveszem a maniókát és kifúrom a közepén beletöltöm a rizst a zöldségekkel együtt.
Na mondom itt már csak a tálaláshoz kellene valamit kitalálni, de úgy döntöttem a maniókát már nem kéne elrontani így hát inkább most is csinálok desszertet így hát keverek só gyurmát és abból villa kanál és tál öntő formát csinálok, az öntő formákat megtöltöm cukorral és kiégetem, ezután itt a kis kalapács, régész ecset megtisztítom a cukrot a sógyurmától.
Kíváncsi vagyok melyik vendég jön rá hogy a desszerthez adott evőeszközök ehetőek. :D

És majd elfelejtem a klasszikus mondatot jó étvágyat! :)

Üdv netpeti98

(#22646) Vakegérke válasza netpeti98 (#22645) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feltaláltad magad, gratula. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22647) netpeti98 válasza Vakegérke (#22646) üzenetére


netpeti98
addikt

Köszönöm! :R

Üdv netpeti98

(#22648) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok! Rég jártam erre, lekötött az egyetem. Épp néztem, hogy amikor legutóbb erre jártam, még kajákat gyártottatok a bedobott alapanyagokból. :)
Most meg megy a biológia mutáns gyár... :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#22649) Vakegérke válasza Badman 4ever (#22648) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ismét eszünk, bélpoklos a banda. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22650) geprombolo válasza Vakegérke (#22649) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igen, ünnepkor mindenki telezabálja magát. Lehet, hogy januárban őrült fogyókúrákat fogunk kitalálni? :U

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.