Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22551) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ejj! Pedig mennyi jó hozzávaló volt! :(

Kissé zűrösen alakul ez a hónap. Nem igazán erre számítottam, viszont holnap és holnap után programom van. Végre némi kikapcsolódás.
Ez viszont azt jelenti, hogy nem tudok főzni, de majd vasárnap bepótlom! :)

A holnapi ebédhez viszont hozzájárulok, egy kis finom báránybordával!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22552) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Jaa, hogy ez így megy :D És mikor illik nekiállni főzni? 17óra előtt, vagy lehet már mondjuk 2-kor elkezdeni? Min múlik? :DDD

Jöhet olyan 20 dkg füstölt sajt :)

gölmétcsül ©

(#22553) Geri Bátyó válasza Ricardo128 (#22552) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

11-ig jöhetnek a hozzávalók és 11-től 17-ig bármikor lehet főzni. 17-től pedig ismét jöhetnek a hozzávalók. :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22554) geprombolo


geprombolo
senior tag

És már lehet is főzni, nem akarok éhezni, mint a tegnap!!! :O :O :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22555) Vakegérke válasza geprombolo (#22554) üzenetére


Vakegérke
veterán

Főznék, de nem tudok mit kezdeni a ketchuppal meg a sajttal. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22556) netpeti98


netpeti98
addikt

Na akkor kezdjünk is neki mert közel van a határidő:
Először is a báránybordáról leszed a húst és ledarálom, ezt félre tettem egy tálba.
Leszedem a kelkáposzta külső leveleit torzsáját kivágom és leveleire szétválasztom. Egy nagy fazék sós vízben megfőzöm a káposztát. Közben a hagymát felkockázom (közben hullajtok egy-két könnyet) és a zsír 2/3 részén megdinsztelem. A darált húst ízesítem egy kanál sóval, és őrölt borssal, aztán kevés vizet öntök alá. Dinszteljük, végül zsírjára sütöm, közben a rizst enyhén sós vízben félpuhára főzöm, a húst elegyítem a vízzel. A tepsit kikenem zsírral és meghintem zsemlemorzsával. Beterítem káposztalevelekkel, rászórom a húsos rizs felét, rákenjük a tejfölt, amit előzőleg az egész tojással összekevertem.
Ismét káposztalevél, aztán a húsos rizs másik fele következik, amit beborítok káposztalevéllel, rákenem a maradék tejfölt, majd megsütöm a sütőben.
A rántott sajt következik amit eddig soha nem csináltam de most hátha sikerül a sajtot bepanírozom, megint elő az ócska serpenyőt (ami kivételesen nem esik szét :C ) és bele az olajat és meg is sütöm.
A köret hozzá héjában sült krumpli lesz amit a sütő hiányában mikróban készítek el lemosom majd héjastul megsütöm a mikróban. majd lehámozom és felszeletelem, és megsózom. Elő a rakott kelt és elő a rántott sajtot elő a krumplit nézzük csak mi maradt, ja a ketchup ezt a rántott sajt mellé rakom ki ízlés szerint mártogathatja bele a sajtot.

Jó étvágyat! :)

Üdv netpeti98

(#22557) Vakegérke válasza netpeti98 (#22556) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azannyaaa! Ez nagyon fincsi kaja. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22558) netpeti98 válasza Vakegérke (#22557) üzenetére


netpeti98
addikt

(#22557) Vakegérke: Köszönöm :R

A holnapi szakácsnak pedig adok egy kis:
Kaprot

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22559) Vakegérke válasza netpeti98 (#22558) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha kapor, akkor legyen tök is. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22560) talmida válasza netpeti98 (#22556) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:R Ügyes vagy!!!

Tejföl.

IN GOD WE TRUST!

(#22561) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Fokhagymás-majonéz :K

gölmétcsül ©

(#22562) talmida


talmida
Közösségépítő

Csirkecomb :)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22563) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Rizs

gölmétcsül ©

(#22564) Vakegérke válasza Ricardo128 (#22563) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22565) geprombolo


geprombolo
senior tag

EBÉDIDŐŐŐŐŐ!!!!! :C :C :C :C Valaki főzzön, mert én analfabéta vagyok. Akarom mondani analfakanál... nem félreérteni!
Ricardo128 is ott hegyezi a csőrét a pontos játékosok között, meg lehet tekinteni.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22566) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nakérem!

Töltött tököt fogok készíteni.
A tököt hosszában kettévágom, magját kikaparom, valamint a húsa egy részét is. Persze ezt nem dobom ki, hanem apróra vágom, mert ez is belekerül majd a töltelékbe. A rizst sós vízben félig megfőzöm. A csirkecombot kicsontozom és felkockázom. Kevés olajon hagymát pirítok és erre teszem a felkockázott csirkét. Sózom, borsozom és ezt is megpirítom.
Fogom az összetevőket és a tejföllel, egész tojással, finomra vágott kaporral összekeverem és beletöltöm a tökbe. Reszelt sajtot szórok a tetejére és egy kivajazott tepsibe teszem. Egy darabig letakarva sütöm, hogy minden megpuhuljon, majd a végén leveszem az alufóliát, hogy a sajt jól megpiruljon.
Fokhagymás majonézt kínálok mellé.

Jó étvágyat!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22568) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22566) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hú, ez fincsi, és így nézhet ki. :K

netpeti98: A tiéd is ínycsiklandó, de nem találtam hozzá képet. :(

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22569) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22568) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hasonlít! :K

Én nem álltam neki képet keresni, mert féltem, hogy kicsúszok az időből! Pár perce értem csak haza!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22570) netpeti98 válasza Geri Bátyó (#22566) üzenetére


netpeti98
addikt

Finomnak néz ki! :R

Üdv netpeti98

(#22571) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22569) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sokan utálják a tököt, mint a kelkáposztát, sárgaborsót, sóskát, hogy a spenótról ne is beszéljünk. Nem tudják, mit vesztenek.
Szívesebben eszem egy jó kis spenótfőzeléket tükörtojással, vagy párolt hússal, mint az általam nem kedvelt pacalt, vagy csülköt. Fordítva működöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22572) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22571) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mázlista vagyok, mert szinte nincs olyan, amit valami módon elkészítve ne szeretnék. Most hirtelen csak a karalábé jut az eszembe. Az csak nyersen finom. Persze egy jó zöldséglevesből nem lehet azt sem kihagyni.

netpeti: köszönöm!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22573) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy kis érdekesség, kedves társaim kyrabaybee "anyánk" hagyatékában.

A nyugdíjam 1,4575182481751824817518248175182 BAP-ot (Birodalmi Arany Pénz-t) ér 2010-es árfolyamon.

Akkor mennyi az annyi, tehát mennyi a nyugdíjam?
Nem ér írásaim közt keresgélni, játszani sokkal jobb. Ezen a játszótéren megtalálható a BAP akkori értéke, már csak fel kell szorozni.

Nos, pótkérdésem is van.
Mai árfolyamon mennyi lenne a nyugdíjam, ha a BAP mai értékét nézzük?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22574) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A következő ebédhez legyen mondjuk tojás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22575) geprombolo válasza Vakegérke (#22573) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy ki vesz annyi fáradságot, hogy feltúrja a Krónikát? :U ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22576) Geri Bátyó válasza geprombolo (#22575) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Gondolkodtam rajta, de eléggé mással vagyok most elfoglalva. Talán holnap, de nem ígérem biztosra.

Gondolkodom, hogy mit is lehetne párosítani a tojáshoz, de valójában nagyon sok mindent. Legyen most a gomba. Pontosabban sárga rókagomba!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22577) Vakegérke válasza geprombolo (#22575) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kapaszkodj, a Krónikában csak említésre kerül a BAP, nincs róla leírás. Emlékeim szerint volt kép is róla, de elvitte a cica.
Itt, kedvelt játszóterünkön lelhető fel a megoldás.

Két mintát azért linkelek. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22578) geprombolo válasza Vakegérke (#22577) üzenetére


geprombolo
senior tag

Akkor az illető turizhat a hsz-ek között. ;]
ÉHEZEM!!!!! :O

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22579) Vakegérke válasza geprombolo (#22578) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy a jegesmacik műve az egész. Ki akarják éheztetni a Birodalmat, és negatív biohullámokkal bombázzák kiváló szakácsainkat.
Aki pedig kíváncsi rá, hogy miért épp a jegesmacik, az majd kutakodik egy kicsit. :K

Remélem, hogy játékos kérdéseimre meg fogjuk kapni a választ. Turizzanak csak, legalább elmélyednek történelmünkben. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22580) netpeti98 válasza Vakegérke (#22579) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha valaki megtalálja a megfejtést nyilvánosan írjon vagy inkább pü? :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22581) geprombolo válasza netpeti98 (#22580) üzenetére


geprombolo
senior tag

Csakis nyilvánosan, mert különben mindenki bundára fog gondolni. Ebben a hidegben nem is olyan nehéz... :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22582) Vakegérke válasza netpeti98 (#22580) üzenetére


Vakegérke
veterán

Játék, és nem titok. :N

Nyomasd csak, kíváncsi vagyok, mit bányásztál elő. Dicsőségedre válik, és játékos kedvedre utal, ha helyes adatokat közölsz. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22583) netpeti98


netpeti98
addikt

Na akkor mégis miért jegesmedvék:
Ugye a van a Pingvinbirodalom aminek két területe van: Kyrafölde és Unkyradalom. És van a másik birodalom a Jegesmedvéké ott van Maciland, itt tele van minden a jegesmedvékkel. ;)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22584) Vakegérke válasza netpeti98 (#22583) üzenetére


Vakegérke
veterán

Öregem, le a kalappal! :R

Ilyen bányász tehetséggel, játékos kedvvel ritkán lep meg minket a sors. Tényleg minden elismerésem a tiéd. :K

Nos, akkor hogy is van a nyugdíjam kérdése? ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22585) netpeti98 válasza Vakegérke (#22584) üzenetére


netpeti98
addikt

Köszönöm. :R
Na akkor hogy is van a nyugdíj:
Egy BAP az 68500 Ft. A Te nyugdíjad 1,4575182481751824817518248175182 BAP.
Tehát 68 500 * 1,4575182481751824817518248175182 az 99 840 Ft.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22586) Vakegérke válasza netpeti98 (#22585) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bámulatos. Még azt is kiszúrtad, hogy a 2010-es árfolyamot adtam meg. Tényleg le a kalappal. :K

Már csak egy lépés a tökéletes válasz.
A BAP mai árfolyamán mennyi lenne a nyugdíjam?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22587) geprombolo válasza Vakegérke (#22586) üzenetére


geprombolo
senior tag

Pontosabban hány BAP lenne ma a nyugdíjad... Kötekedés volt. ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22588) Vakegérke válasza geprombolo (#22587) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor legyen dupla feladvány. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22589) netpeti98 válasza Vakegérke (#22588) üzenetére


netpeti98
addikt

Jelenleg két támpontot találtam, csak az a baj mindkettővel más jön ki. :D

Üdv netpeti98

(#22590) Vakegérke válasza netpeti98 (#22589) üzenetére


Vakegérke
veterán

Oszd meg velünk. Utána segítek. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22591) netpeti98 válasza Vakegérke (#22590) üzenetére


netpeti98
addikt

Az egyik szerint a 2010-es ből kivonom a 2009-es árat aztán a kapott összeget hozzáadom a 2010-es. A másik megnézem mennyi 1 gramm arany ára most és felszorzom 10-el. :)
Így megkapom a 2011-es BAP/Ft árfolyamot.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22592) Vakegérke válasza netpeti98 (#22591) üzenetére


Vakegérke
veterán

Túlkomplikálod.
Mennyi most egy gramm színarany ára? Egy BAP 100 gramm színarany értéket képvisel.

Akkor mennyi is lenne a nyugdíjam, ha mai áron számoljuk a BAP-ot?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22593) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Hová tűnt a többi szakács? Sajnos nem tudok mindig itt lenni. Programom volt (ritkaság) és ráadásul fontosabb, mint a Birodalom élelmezése. Ezzel nem titeket akarlak leminősíteni, hanem a dolog fontosságát szeretném kihangsúlyozni! :K

Na, de a rókagombát nem hagyom veszni!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22594) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22593) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tegnapról még itt van a tojás. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22595) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22594) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egérke!

Találj ki valamit, mert nekem nem lesz időm, mindjárt jön Démon.

Adok megint Pármai sonkát, hátha segít!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22596) geprombolo válasza Vakegérke (#22592) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem 100, csak 10 gramm arany.
És éhen fog halni a nép! Se ma, se tegnap nem ettünk semmit! :O :O :O :O :O :O :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22597) Geri Bátyó válasza geprombolo (#22596) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szégyen és gyalázat, hogy a főszakács lazsál. :(

Fura dolgok történnek velem mostanában (meg még az egyéb elfoglaltságok) és nem tudok ide koncentrálni. A tökéletes tanácstalanság állapotában leledzem. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22598) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22597) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg megosztanád velünk gondjaid? Hátha tudnánk tanáccsal szolgálni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22599) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22598) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jó lenne, de egyelőre nem tudok beszélni róla. Egyik napról a másikra felborult minden, amit a magánéletemmel kapcsolatban gondoltam. Csak az a baj, hogy félek a következményektől.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22600) netpeti98


netpeti98
addikt

Narancs

Üdv netpeti98

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.