Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21801) föccer válasza Vakegérke (#21798) üzenetére


föccer
nagyúr

+1 :)

Papaya:

Biztos, hogy bölcs dolog a 3 fogásos maximum korlát? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21802) Vakegérke válasza föccer (#21801) üzenetére


Vakegérke
veterán

Uborka.

Most képzeld, ha nem lenne korlátozva. Bárki csinálhatna minden cucchoz külön fogást, nem lenne művészet. Izzadjon csak a szakács. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21803) föccer válasza Vakegérke (#21802) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem vállalom :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21804) geprombolo válasza Vakegérke (#21800) üzenetére


geprombolo
senior tag

A mézzel jól megy a szilva, de nem éri, mert az asszony kapásból főzött belőle valamit. :W :W :W :O :O :O
Inkább padlizsán!

Igen, maximum 3 fogás! Még így is 4 lesz a 3, mert ugyebár valószínű lesz a főfogáshoz köret. :U

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21805) geprombolo


geprombolo
senior tag

Kíváncsi vagyok, mi sül ki vacsira! Kár, hogy éppen melózni fogok vacsoraidőben. :O
Szerk: egyébként a játék oldalának legalján ott van a jövő havi játékunk. Majd holnap a rendes helyére teszem.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21806) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ahhoz képest, hogy ma szivatós nap van, nem vészes, úgyhogy részemről adok még Lime-ot!

Még most akciózzatok, mert hamarosan lejár az idő! Én még dolgozok, úgyhogy 8 előtt nem állok neki főzni, de mindenkit megnyugtatok, hogy nem lopok ötleteket, mert elég konkrét elképzelésem van (jelenleg).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21807) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21806) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már korábban szóvá tettem, akkor baracklekvár. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21808) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Rajtam kívül senki nem nehezíti a szakács dolgát?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21809) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21807) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Most nincsen csirke! :N
(Nem volt időm dolgozni a lekváros csirkén, de amint lesz, ígérem, hogy prezentálok egy-két receptet!)

Viszont én adok még diót!

Ez jó lesz nehezítésnek? ;]

Még négy perc! :D

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21810) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21809) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én meg polipot. :P

Emmán döfi, vagyis szívja...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21811) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21810) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Te nyertél! :R

De mivel ma mindenkinek főzni kell, remélem, hogy tudod már, hogy te ebből mit készítesz! :P

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21812) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21811) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én dolgom a gonoszkodás. Szóval fakanálra fel, kedves főszakácsunk. :K

Amúgy a következő tétel a kumisz lett volna.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21813) Zolinho1026 válasza Vakegérke (#21812) üzenetére


Zolinho1026
tag

Ha már étel, mire hazaértem édesapám rittyentett egy olyan jó birkapörköltet, hogy rég volt részem ilyen jó gasztronómiai élményben. Se nem sós, kellemes csípős. Remélem átérzitek az ízt pluszba képzeljetek hozzá egy jó adag nokedlit :)

Loxone and Loxberry superuser

(#21814) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21812) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kumisz, te komisz!? :DDD

Na, hamarosan elkezdek főzni, de remélem, hogy más is beveti magát, mert ez a nap erről szól! :K

Zolinho: Nálunk birkapörkölt tegnap volt! Ajánlom figyelmedbe Vakegérke receptjét! :D

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21815) Zolinho1026 válasza Geri Bátyó (#21814) üzenetére


Zolinho1026
tag

Fergeteges. Nem találok rá jobb szót :D

Loxone and Loxberry superuser

(#21816) Geri Bátyó válasza Zolinho1026 (#21815) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én fél órán keresztül sírva röhögtem és legalább ötször elolvastam. Kollégáimból hasonló hatást váltott ki (sírva röhögés)!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21817) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21816) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha csak fele annyira hatott rád a receptem, mint ahogy mondod, az számomra felbecsülhetetlen, és megható. Köszönöm. :B :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21818) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21817) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én nem szoktam hízelegni. Időnként ugyan viccelődök, de amit mondok, az úgy is van. Én tartozom köszönettel, mert jó ideje nem tudtam ilyen felhőtlenül nevetni, mint tegnap! :R

Szerintem ez a recept mehetne egy személyes bejegyzésnek, de a múltkori spenótfőzelékessel akár címlapra is alkalmas!

Neked nincs kedved főzni? Elvileg arról van szó, hogy ma mindenki főz(het).

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21819) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21818) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én gonoszkodtam, rád hárul a feladat, hogy legyőzz. Főzzél csak. :K

Szívből örülök, hogy kellemes perceket okoztam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21820) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21819) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Már készül, de összetettsége okán hosszú leírás lesz, így még kicsit várni kell rá!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21821) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21820) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legfeljebb reggel fogok vacsorázni. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21822) föccer


föccer
nagyúr

No, megjöttem a fogdokitól. Még kell pár órácskát várni, mielőtt ehetnék, de már nagyon éhes vagyok. :) Geri Bátyó, benned minden reményem. :K

Vakegérke: Irgum burgum. Nyomás a konyhába és tessék főzni valamit a nagy megmérettetésre. Valamikor az este én is átnézem, hogy mik lettek felrakva az asztalra, és kotyvasztok belőle valamit. Előre figyelmeztetek mindenkit, hogy ehetetlen lesz, és csak saját felelősségre lehet megkóstolni :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21823) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21821) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Naszóval!

Az előétel alapja, egy általam Törökországban evett kreálmány, amit kicsit továbbfejlesztek.
Krumplit vastagabb karikákra vágok és olajban megsütöm, de nem ropogósra, csak annyira, hogy megpuhuljon. A Padlizsánt szintén karikákra vágom és besózva hagyom állni egy ideig, hogy a kesernyés ízét elveszítse. Ezután enyhén borsozom és kevés olivaolajjal megkenve grillezem. Néhány chilipaprikát szintén ráteszek a grillre és hagyom, hogy a héja kissé megszenesedjen, mert ezután könnyen le lehet húzni és a húsa megpuhul. A polip karjait karikákra vágom, sóval, borssal és kevés olajjal ez is mehet a grillre. Az uborkát egyszerűen csak vékonyan felkarikázom, kicsit besózom és ezt is hagyom állni egy keveset.
Amikor minden elkészült és a grillezett dolgok még melegek, elkezdem lerétegezni egy tálba. Krumplival kezdek, ezt kissé sózom és borsozom, majd jöhet egy adag joghurt. Ezután a padlizsán és joghurt, majd a chili és a polip, erre ismét joghurt. Erre teszem az uborkát, amire zúzott fokhagymát is szórok, majd megint joghurt. Érdemes még egy ugyan ilyen rétegsort halmozni a tálba, mert akkor jobban tartja a meleget, ugyanis a dolog lényege, hogy a meleg összetevők miatt az ízek jobban összeérnek, illetve a krumpli magába szívja a joghurt víztartalmának jó részét, így egész sűrű lesz. Mire kihűl, az ízek egy egységet alkotnak és egy sűrű szósz öleli körbe a kellemesen lágy, de ugyanakkor a chili és a grillezés miatt pikáns összetevőket. (A törököknél polip nélkül és uborka helyett paradicsommal elkészítve ettem ilyet. Elképesztően finom!)

A főétel megint indiai beütésű lesz. Ehhez az oldalast felvagdosom, mégpedig úgy, hogy két borda alkosson egy darabot. Ezeket a darabokat bepácolom fokhagymával, chilivel, mézzel, lime lével, sóval, borssal és szegfűborssal (a szegfűszeg teljesen érett változata, de a szára nélkül), valamint olajjal, ami jelen esetben kókuszolaj.
Egy serpenyőben felhevítem a kókuszolajat és a bepácolt húst minden oldalán megpirítom (a páchoz használt fűszereket nem használom fel), ezután kiveszem és a fennmaradó olajba beleszórok némi fűszert: babérlevél, koriandermag, mustármag, szegfűbors, fahéj, római kömény. Amikor már pattognak, mehet rá a hagyma, a fokhagyma, a chili és a gyömbér. Amikor ezek megpuhultak, jöhet egy jókora adag felkockázott paradicsom. Amikor ez már kieresztette a levét, megszórom kurkumával, összeforgatom és jöhet vissza a hús, valamint a zöldségfélék. Az ázsiai országokban előszerettel használják a papayát éretlen, vagy félig érett állapotban zöldségként. Ilyenkor ugyanis még nem édes, de mégis megvan a gyümölcsös, pikáns íze, amit akár krumpli helyett, megsütve is ehetünk sült hús mellé. Én most egy félig érett darabot teszek felkockázva a hús mellé, valamint répát és erdei gombát. Az egészet felöntöm kókusztejjel és puhára párolom.
Természetesen párolt rizs a köret és egy kevés felaprított korianderlevéllel szórom meg tálaláskor.

A desszerttel azért vagyok bajban, mert megint nem tudom a tészta pontos receptjét (sütemény sütésben nem vagyok jó). Ezt még a nagymamám szokta csinálni (persze anyukám is) és úgy hívják, hogy rácsos linzer. Azt tudom, hogy a tészta elég sűrű, de sütés után kellően omlós. A kész tészta 2/3-át kell a tepsibe tenni, ezt megkenni jó vastagon baracklekvárral, megszórni durvára vágott dióval és a maradék tésztából rudakat kell sodorni, amit átlósan rá kell fektetni a süteményre.
Gyakorlatilag így néz ki:

Jó étvágyat!

föccer: Benned volt minden reményem! Egérke nem akar főzni, csak zabálni! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21824) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#21823) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kurkumát meg hogy találtad ki? A kumisz után az lett volna következő gonoszságom. :)

föccer: Várjuk a főztödet. Addig nem zengünk ódát kajáról.

Remélhetőleg talmida is beszáll a főzőcskébe.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21825) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21824) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Indiai kajába alapvető fűszer a kurkuma, de a kínaiak is használják. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21826) föccer válasza Vakegérke (#21824) üzenetére


föccer
nagyúr

Az előétel már megvan :D

Most pár perc pihi és ötletelés, és folytatom. A neheze már megvan. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21827) föccer


föccer
nagyúr

No, akkor nézzük, hogy mit lehet itten tenni az aranyéremért :)

Hozzávalók:

- Oldalas x
- Chili paprika x
- natúr joghurt x
- kókuszolaj x
- méz, x
- papaya (én hülye :D), x
- uborka, x
- padlizsán, x
- lime, x
- sárgabarack lekvár,
- dió x
- polip (ezért még egyszer kapsz :D) x

A hozzávalók sokszínűsége elég elrettentő, de valójában nem is annyira veszélyes a helyzet. Fogjunk is hozzá.

Előételként salátaágyon tálalt tenger gyümölcsei lesz.

Ehhez a polipot megtisztítom, majd egy jó nagy lábasba vizet forralok, amibe sóval, borssal, babérlevéllel, egy kifacsart lime levével majdnem teljesen puhára főzöm. Amint kész van, akkor rostélyra rakom és bivaly pirosra sütöm.

Amíg a polip fő, addig elkészítem a köretet, ami egy vegyes saláta lesz, és hozzá padlizsános-papyás krémmel megkent pirítós. Ehhez a rostély alá rakott parázs közelében, hajában puhára sütöm a padlizsánt. Amíg elkészül felvágom a papyát, kimagvazom, meghámozom és kisebb darabokra vágom. Amint elkészült a padlizsán, kikaparom a megsült húsát, beleteszem egy tálba. Hozzáteszem a felszeletelt papyát, és kevés só és kókuszolaj társaságában egy botmixerrel kemény krémmé turmixolom. Ha megvan, akkor mehet be a hűtőbe, egy órácskára, hogy összeérjen rendesen. A hozzá való pirítóshoz toast kenyeret fogok használni, amelyet közvetlenül a tálalás előtt fogok egy picit megpirítani. A saláta az egy sima vegyes saláta kötet. Az uborkát, paradicsomot, lilahagymát és jégsalátát közepes méretűre vágom, és összeforgatom egy kevés natúr joghurttal.

Az előétel tálalásánál alulra megy a saláta, tetejére a sült polip, majd az egészet meglocsolom pár csepp lime levével, valamint díszítésnek megy mellé még 2 karika. Mellé jöhet a krémmel kent pirítós.

A főétel oldalastekercs lesz egy egyszerű tepsis krumplival.

Ezzel felteszem a megtisztított oldalast egyben főni egy nagy fazékban. Amíg rotyog a fazék, addig megpucolom a krumplit, és kissé sós vízben felteszem ezt is ha főjön egy picit. Ha a husi nagyjából (de nem teljesen) megfőtt, akkor kiveszem a vízből és kihúzom belőle a csontokat, és a bárd lapjával óvatosan ellapítom. Ha nagyon vastag, akkor a csontok helyének mentén félbe lehet vágni. Ha ez megvan, akkor kiterítem az egész husit, majd őrölt borssal, apróra vágott fokhagymával, szárított őrölt chilivel és kevés majorannával megszórom. Ezután jöhet bele a reszelt sajt, kevés karikára vágott paradicsom. Ha minden földi jó benne van, akkor feltekerem az egészet és egy erős cérnával, esetleg hústővel megkötöm. Az egészet belerakom egy kiolajozott tepsibe, amibe öntök egy keveset abból a húsléből, amiben főtt az oldalas. Mehet mellé a 3/4 ig megfőtt, 4 részre vágott krumplik, néhány kicsi fej hagyma. Az egészet jól letakarom alufóliába és mehet be a sütőbe, ha dolgozzanak az ízek. [pocakotsimogatós smily]. Kb 30 perc sütés után a teljesen összesült, összeért kaját tartalmazó tepsit 1-1ben kirakom az asztal közepére, és mindenki szabadon vághat a husiból, és szedhet a köretből.

És végül gondolva az igazán bélpoklos sáskákra, akik ez a főétel után még purcantak ki és még képesek egy kis desszertet lenyomni, azoknak készítek egy kis palacsintatortát.

Egyszerű palacsintákat sütök. Jó sokat. A dióhoz keverek némi mandulát és natúr mogyorót. Az egészet ledarálom és egy kevés kivételével a mézzel sűrű masszát készítek. Ez lesz az egyik réteg töltelék. Második tölteléknek egyszerű gesztenye püré lesz, míg a harmadik rétegnek jöhet a baracklekvár. A rétegeket mindig 1-1 palacsinta választja el, és összesen 3x ismétlem a rétegeket. Az egészre a végén kívülről kenek egy pici lekvárt és megszórom a kimaradt darált diós mandulás mogyorós magokkal. Ha valakinek szülinapja van még gyertyát is lehet rá rakni :)

Remélem ízleni fog mindenkinek, és remélem semmit nem hagytam ki, bár mindkét eset tekintetében fenntartom a tévedés jogát.

Jó étvágyat minden kedves birodalom lakónak :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21828) Geri Bátyó válasza föccer (#21827) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez nem semmi! :DD :R

Az én szavazatom megint a tiéd! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21829) geprombolo


geprombolo
senior tag

Geri, föccer!
Mindkét recept igazán remekre sikerült :C , minden elimerésem a remek szakácsoké! :R
A Birodalom olyan degeszre tömte a hasát, hogy még ebben az órában is az ágyban fetreng és nem bír felkelni :DDD (az Uralkodót kivéve, aki persze már a reggelin is túl van és teszi a dolgát, nevezetesen uralkodik). Az a legjobb abban, hogy valaki Uralkodó, hogy szabadon változtathatja meg döntéseit bölcs belátása szerint. Ez esetben bölcsen úgy döntöttem, hogy mindkét pályamunka megérdemli a plusz pontokat, meg a Krónikába való bekerülést is, úgyhogy kedves Geri Birodalmi Főszakács Úr és kedves Föccer Kispapa Szakács Úr, mindkettőtök remekműve halhatatlan lesz! Minden elismerésem a Tiétek!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21830) Vakegérke válasza geprombolo (#21829) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg bölcs döntés. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21831) föccer válasza Geri Bátyó (#21828) üzenetére


föccer
nagyúr

Tegnap már fáradt volta, hogy a tiedet elolvassam. Előre meg nem szerettem volna, mert féltem, hogy pont ugyan azt csinálnám mint amit te készítettél. :B Meg kell hagyni igen jó főzőtehetséggel vagy megáldva, grat érte. A szavazatom (bár már csak jelképesen is) természetesen a tied :R

És köszönöm mindkettőtöknek az elismerést, bár nem vagyok rá érdemes. Sajnos egy ilyen kaját max virtuálisan tudok elkészíteni. IRL esélyem nem lenne még csak hozzá kezdeni sem :N :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21832) föccer


föccer
nagyúr

A jövő havi játékról valami konkrétum?

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21833) Vakegérke válasza föccer (#21832) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már e havi, hiszen már október van. :)

A hibbant találmányok vására

A vásárba olyan találmányokat várunk, amiknek abszolút semmi értelme és két, önmagában hasznos tárgy ötvözésével készültek. Erre egy jó példa a zuhanyrózsába épített mobiltelefon. Tehát a mostani játékunk a 2az1ben nevet is viselhetné, de az elcsépelt. :DDD 3az1ben tárgyakat most nem fogadunk el, azt majd esetleg egy későbbi játékban. A szabályok a korábban már játszott állatkeresztezős játék szabályaira hasonlítanak, minden találmány 1 pontot ér, egy hsz-ben lehet több tárgy is. Ami fontos, hogy a tárgy feltalálója meglehetősen pontos leírást adjon a találmányáról mind fizikailag, mind működésileg. A leírásnak legalább 3 sorosnak kell lennie, hogy a találmány pontot érjen. Természetesen a tárgy humoros tulajdonsága (ha van neki) nem maradhat eltitkolva.

Forrás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21834) föccer válasza Vakegérke (#21833) üzenetére


föccer
nagyúr

Indulhat is?

Lesz itt móka és kacagás bőven úgy érzem :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21835) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ami a tegnapi kajákat illeti, minden dicséretet megérdemelnek. :K

Ha pályáztam volna, sokkal egyszerűbben oldottam volna meg a feladatot, egy fogásba sűrítettem volna a vacsorát.
Hogy miként?
Először is kinéztem volna egy élő polip hölgyet. Fontos, hogy nőnemű legyen, érzékeny lelkivilágra van szükség.
Nos, körbepakoltam volna mindennel, amit a vacsihoz összeadtunk, egyen kedvére. Mikor már csak válogat, akkor vicceket meséltem volna neki, esetleg táncolok, valamit csak evett volna még. Ha már így sem, akkor szomorú történeteket meséltem volna, és talán elmeséltetem vele első szerelmének történetét, így bánatában is evett volna valamennyit. Na, utolsó húzásként vigasztalgattam volna, dicsérgettem volna szépségét, és szerelmet vallottam volna neki. Vagyok olyan ronda, mint egy polip, így jó eséllyel számíthattam volna rá, hogy viszonozza érzéseimet.
Ennél a pontnál feltettem volna egy kondért a tűzre, félig töltöttem volna olajjal, és alágyújtottam volna.
Szóval amit még nem evett meg, azt szépen beadagoltam volna neki, mondván ezt az én kedvemért, ezt meg az eljegyzésünk előlegeként, házasság, gyerekek, meg minden. Mikor mindent felzabált, átmentem volna kegyetlenbe. Kigúnyoltam, kiröhögtem volna, mire szerelmi bánatában biztos öngyilkossággal fenyegetőzött volna. Rámutattam volna a kondérra, hogy amennyiben beleugrik, elhiszem neki, hogy szeret, és holtomiglan, holtáiglan.
Innen már csak időben kell kiszedni a forró olajból, és rárakni egy jó nagy tálra. Minden benne van, és mindenki egye ahogy akarja.

Nem ám fújolni... :D

föccer: Október van, nyomathatjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21836) geprombolo válasza föccer (#21834) üzenetére


geprombolo
senior tag

Toljad haver! :C Éjféltől él az új játék.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21837) geprombolo


geprombolo
senior tag

Geri Bátyó 43 ponttal szó szerint lefőzte a társaságot (köszönjük)
Vakegérke 32 pontos
talmida 21 pontos
geprombolo 21 pontos
föccer 19 pontos
sKata™ 8 pontos
Coccer 5 pontos
Badman 4ever 1 pontos
molnarpeter 1 pontos
lett.
Köszönjük mindenkinek a finom hozzávalókat és a főzőcskét! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21838) föccer válasza Vakegérke (#21835) üzenetére


föccer
nagyúr

De szemét vagy ;] Így kihasználni szegény polip hölgy érzéseit saját (és a birodalom) céljaira. Minden esetre szép megoldás, amolyan vakegérkés :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21839) geprombolo válasza Vakegérke (#21835) üzenetére


geprombolo
senior tag

Érzékeny lelkületű polipnő? És képes volnál a halálba hajszolni? Jujjj, ez durvaaaa! Kár, hogy ez nem ér pontot, de vicces, annyi szent! :C :DD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21840) föccer válasza geprombolo (#21836) üzenetére


föccer
nagyúr

No, akkor álljunk neki az értelmetlennél értelmetlenebb kütyük teltalálásának.

Elsőként szeretném beadni szabadalmi igényemet az akkumlátoros borotvába épített bírói sípról.

Ez a frappáns, és rendkívűl hasznos találmány a rendkívül elfoglalt sport játékvezetőknek van feltalálva, akinek nyilvánvaló okok miatt mindig frissen, és tökéletesen borotvált arcal kell a pályán rohangálniuk. Viszont előfordúlhat, hogy a túl hosszúra nyúlt karrier miatt az arcszőrzetük növekedési üteme oly mértékben felgyorsúlhat, hogy egy hosszabb mérkőzés során már zavaró, sőt kifejezetten zavaró és ciki lenne. Ilyenkkor mi is lehetne praktikusabb mint az egyébként is mindig a kéznél lévő síp, amivel pillanatok alatt leborotválhatja az igényes bíró a kiálló szőrőket. Amennyiben kellő tapasztalatot gyűjt a tisztelt bíra a használatában, akkor akár egy folyamatos arcszőr karbantartással (két fújás között) elérhető a tökéletes és folyamatos simaság is...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21841) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, akkor kezdjük.

Emos kafé.

Nem folyékony élvezeti cikkről van szó, hanem célcsoportnak szánt eszközről. A kanál és a fésű egyesítése találmányom.
Szóval a nyél egyik vége kanálban, a másik fésűben teljesedik ki.
A nyél közepén csuklós szerkezet található. Beállítható a két félnyél egymáshoz viszonyított szöge, körkörösen is elforgathatóak. A szakképzett eladó a vásárló keze mozgásának, kanalazási szokásának megfelelően rögzíti. Természetesen garanciában állít rajta, ha két héten belül érkezik reklamáció.
Nos, köztudott, hogy az emosok szemét, arcát, súlyosabb esetben száját is eltakarja a hajuk. Szegények érzik a kaja illatát, de nem látják, így étkezésük nem túl komfortos. Súlyosbítja a dolgot, ha a szájukba tett élelemmel együtt egy marék hajat is rágniuk kell. Ez a szegény pára már majdnem öngyilkos lett.

Megmentettem, ajándékba kapott egy kafét.
A találmány lényege az, hogy a kanál ételbe merítése csuklóból történik. Balról jobbra irányuló a csavarás. A mozdulat első 10%-ánál elkotor annyi hajat az arca elől, hogy látja további teendőit. A maradék 90% mozdulat megfelelőképp megtölti a kanalat, és még jobban eltávolítja a hajat a kaja útjából. Ekkor egy gyors mozdulattal kell a szájhoz rántani a kanalat, hogy a fésű részből kihulló hajnak ne legyen ideje visszahullani.
Ritmikusan ismételve a mozdulatsort minden emos megelégedetten távozhat az asztaltól.
Figyelem, az eszköz veszélyes lehet, elhízást okozhat!

Természetesen a darabosabb kajákhoz is van eszköz, az emos vifé.

föccer: :C

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21842) föccer válasza Vakegérke (#21841) üzenetére


föccer
nagyúr

Yóóó :K

Egyébként a villás változat az nem Emós ViFé lenne?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21843) Vakegérke válasza föccer (#21842) üzenetére


Vakegérke
veterán

De az, már javítottam. :K

Azannya, tényleg nagybetűket kellett volna használnom. Na, már mindegy. Úgyis elterjed, és akkor köznév lesz, egyszerű használati tárgy. ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21844) föccer válasza Vakegérke (#21843) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgyse figyelenek ezek arra, hogy mit hogyan kell írni :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21845) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nagyon jól toljátok! :C
Azért ne gondoljátok, hogy én kimaradok! Itt az első remekművem, az autóba épített zuhanyfülke! Ha a sofőrnek elege van már a pesti végeláthatalan dugókból és az ezzel járó nyári izzadásból, csak kinyitja a csapot és a mennyezetből zúdul is rá a klíma által hidegen tartott víz. A zuhanyzás végeztével csak ki kell nyitnia az autó ajtaját, hogy a víz nyugodtan távozhasson. Újabb vízkészlettel minden tűzcsapnál (tudja valaki, hogy a tűzcsapot miért hívják úgy, ahogy, amikor VÍZ jön belőle? :DDD ) megtankolhat. Ennek a csodás találmánynak egy kezdetleges verziója látható a videón. Itt még a sofőr nem tud zuhanyozás közben autójában csücsülni.
föccer: a Birodalom mindenre figyel. Apropo, mire is kéne? :DDD :DDD :DDD
803 hsz. Ja, az régi mese. Letűnt korok emléke, nem túl dicsőséges. Legalábbis egyesekre nézve.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21846) föccer


föccer
nagyúr

Msot tünt fel, hogy 803 hozzászólás lett törölve a topikból :Y :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21847) föccer


föccer
nagyúr

Következő találmánynak jöjjön egy iratmegsemmisítő opcióval megáldott nyomtató.

Az egész találmány a környezetvédelem jegyében született. A leginkább üzleti ügyfelek részére kifejlesztett találmány hihetetlen gyorsasággal szoktatja rá az irodai dolgozókat az elektronikus iratkezelésre, és az e-mailek ki nem nyomtatására. Amint egy dolgozó elküldi a nyomtatni valót, a gép mindent úgy csinál, mint egy hagyományos nyomtató. Zümmög, kattog zakatol, majd szépen lassan kinyomtatja a kívánt oldalt. Az igazi fantasztikum ezután következik, miszerint a kész nyomtatást nem a felhasználó által is hozzáférhető kiadóba, hanem a beépített 3. biztonsági fokozatú iratmegsemmisítőbe továbbítja. Ezzel a funkcióval a készülék arra ösztönzi a felhasználókat, hogy egyáltalán ne nyomtassanak, mert tök felesleges, úgysem kapják kézbe a nyomtatott anyagot. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21848) Vakegérke válasza föccer (#21847) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez tsúts! :K :C :DD

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21849) föccer válasza Vakegérke (#21848) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha hülyeségről van szó, akkor nem kell a szomszédba mennem segítségért :N

Inkább ír te is valamit, mert tódulnak fel bennem a gondolatok, és nehezemre esik betartani a szabályokat, miszerint egymás után nem írhatok 2-t :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21850) Vakegérke válasza föccer (#21849) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hadd ne linkeljem a játék leírását, fentebb megtalálod. Sehol nincs leírva, hogy meg kell várnod más találmányát, és csak utána mutathatsz újat.

Tiéd (is) a pálya, nyomathatod ezerrel, halmozd egymás után, nem probléma. ;)

Egy kispapás tőlem, hogy egyszerűsítsd az életed. :)
Fülpiszkálós csörgő.
Figyelni kell, hogy a dedó miként rázza a csörgőt, az összekötő rúd hosszát ennek megfelelően állapítjuk meg. A rúd rugalmas anyagból kell készüljön, hogy a másik végére rögzített fülpiszkáló ne okozzon kárt a kicsi fülében.
Remélem érthető a lényeg. Amikor a pici rázza a csörgőt, egyben kitakarítja a fülét. Játékosan rá kell szoktatni, hogy mindkét kezével rázza a csörgőt, vagy kettőt kell a kezeibe adni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.