Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22401) geprombolo válasza Vakegérke (#22400) üzenetére


geprombolo
senior tag

Összefutott a nyál a számban... mi se néztük a színét, csak ettük, mintha muszáj volna :DD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22402) netpeti98


netpeti98
addikt

Hát igen érdekes ízű van de finom az egres. :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22403) Vakegérke válasza netpeti98 (#22402) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mennyi szép emlék tolult fel bennem...

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22404) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22396) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Ami elmúlt, az nincs."

Én is ezt gondoltam, de rá kellett hogy döbbenjek, nem így van. Nem foglalkoztam a problémákkal, csak félredobtam őket és ennek az lett az eredménye, hogy az én "bal zsebem" mostanra megtelt. Valahogy ki kell ürítenem és talán az a megoldás, hogy elkezdek beszélni arról a sok sz@rságról, ami az elmúlt 15-16 évben felgyűlt és azóta is hordozom magamban. Nem könnyű, mert sosem voltam lelkizős, de úgy tűnik, hogy Démon személyében találtam valakit, akinek tudok beszélni (szándékosan nem azt írtam, hogy meghallgat, mert olyan ember több is lenne).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22405) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22404) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kiírhatnád magadból a blogodban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22406) netpeti98 válasza Vakegérke (#22403) üzenetére


netpeti98
addikt

Örülök hogy segíthettem felidézni a szép emlékeket. ;)

Üdv netpeti98

(#22407) geprombolo


geprombolo
senior tag

Még 25 perc és lehet hozni a fincsi hozzávalókat a holnapi ebédhez :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22408) netpeti98


netpeti98
addikt

Na a lucfenyőznek beígértem egy védőt itt van:
Kolibribolya
A kolibribolya a lucfenyőz fölött repked és annak gyantájával táplálkozik. Mivel a tajgán él a lucfenyőzzel együtt emiatt nedvességet vesz fel a hóból. A legjobb tulajdonságát csak akkor mutatja ha baj van a lucfenyőz kigyulladt! Akkor azt a sok vizet amit elraktároz kiköpi csőrén keresztül és ezt mind addig amíg el nem oltotta a lucfenyőzt (közben olvaszt több havat is). Mondhatni szimbiózisban élnek. Ettől eltekintve vannak kolibris és ibolyás tulajdonságai is: feje tetején található virágja és rendkívül gyors.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22409) Vakegérke válasza geprombolo (#22407) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, vágjunk bele. Legyen mondjuk harcsa.

netpeti98: Látom, nem hagyod veszni szegény lucfenyőzt. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22410) geprombolo válasza Vakegérke (#22409) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jól teszi, védeni kell a Tajgát!
Ha már harcsa, akkor mindenképpen fokhagyma!
Kép nincs, mert nem tudok feltölteni a Rios betegsége miatt :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22411) netpeti98 válasza geprombolo (#22410) üzenetére


netpeti98
addikt

Kakukkfű

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22412) Vakegérke válasza geprombolo (#22410) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ide is jó, jól működik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22413) geprombolo válasza Vakegérke (#22412) üzenetére


geprombolo
senior tag

És azt tudom ide betenni? Mert linkelni tudok onnan... :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22414) Vakegérke válasza geprombolo (#22413) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd csak meg az egérkémet, honnan nevet ránk. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22415) geprombolo válasza Vakegérke (#22414) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jééééé! Legközelebb megpróbálom. Eddig csak linkeltem. Köszi! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22416) Vakegérke válasza geprombolo (#22415) üzenetére


Vakegérke
veterán

Másik ablakban megjeleníted a képet, vágólapra teszed (CTRL+c) az URL-t, hozzászólásnál jobbra alul "Kép" gomb, bevágod (CTRL+v) a képet, kész.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22417) talmida válasza Vakegérke (#22409) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jöhet!!! :)) Szeretem a halat! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#22418) Vakegérke válasza talmida (#22417) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én meg nem. Neked akartam kedvezni. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22419) talmida válasza Vakegérke (#22418) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm!

Én meg adok hozzá kenyérkét. :P

Bár azt olvastam a játékszabályban, hogy most tilos kenyeret adni. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#22420) Vakegérke válasza talmida (#22419) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg tilos. Ne aggódj, én köszönettel elfogadom. Zsír is van itthon, meg lekvár is, holnap meg pörköltet csinálok csirkecombból. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22421) netpeti98 válasza talmida (#22419) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem senki nem haragszik meg érte ha adsz mindenkinek egy friss ropogós szeletet. ;)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22422) geprombolo válasza netpeti98 (#22421) üzenetére


geprombolo
senior tag

Persze, hogy nem, csak pontot nem ér. :N

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22423) geprombolo


geprombolo
senior tag

Éhen maradt a Nép! Ilyen még nem volt! :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22424) Vakegérke válasza geprombolo (#22423) üzenetére


Vakegérke
veterán

Számítottam rá, hogy Birodalmi Főszakácsunk alkot valamit. Mikor rájöttem, hogy nem, már nem volt időm főzni. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22425) netpeti98


netpeti98
addikt

Sajt

Üdv netpeti98

(#22426) Vakegérke válasza netpeti98 (#22425) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondanám, hogy egér, de nem mondom, bibibi... ;)

Inkább azt mondom, hogy gomba kell hozzá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22427) netpeti98 válasza Vakegérke (#22426) üzenetére


netpeti98
addikt

:)

Más: egy ember több hozzávalót is berakhat? (elolvastam a szabályzatot de nem találtam erre vonatkozóan infót és biztos ami biztos alapon megkérdezem ;) )

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22428) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22424) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bocsánat, de nekem sajnos ez az időpont nem igazán alkalmas! :(

A hozzávalókkal nincsen gond munkaidőben sem (fél perc belefér), de a főzés ennél hosszabb művelet és 4 körül érek haza, amikor is már késő.

Ebben a hónapban kénytelen leszel te főzni! Legalábbis hétköznap, de hétvégeken számíthattok rám! :K

netpeti98: Rakhat, de csak az után, hogy már más is rakott hozzávalót. (Magyarul, 2x egymás után nem lehet) A hozzávalók számától függetlenül 1 pont jár!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22429) geprombolo válasza Geri Bátyó (#22428) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha a Nép kibírja ötig, nekem úgy is jó, szavazzuk meg! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22430) Vakegérke válasza geprombolo (#22429) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legyen délután 6, és délig lehessen hozzávalókat adni.
Mondom ezt azért, mert 4-re ér haza a Főszakács, nehogy már sáros bakancsban, télikabátban üljön le főzni.

Szerk: Nem mindegy talmidának sem, jócskán "utánunk jár" az időben.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22431) Geri Bátyó válasza Geri Bátyó (#22428) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lejárt az időm!

Pedig fontos lenne a vörösbab!

Egérke: Nekem nem megy ez a képbeszúrás. :(

Az 5 óra már teljesen megfelelő! :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22432) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22431) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mármint ez.

Imádom. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22433) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22431) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kikeresel egy jó kis képet, aztán ugyanúgy megy, mint a linkelés, csak nem a "Link", hanem a "Kép" gombot nyomod meg.

Szerk: A 6 óra jobb, már csak talmida kedvéért is.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22434) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22433) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Úgy csináltam, de csak egy nagy üresség lett a hsz-ben a kép helyett!

..és igen, én is nagyon szeretem a vörösbabot! :DD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22435) netpeti98


netpeti98
addikt

Tőlem is lehet 5 óra. :K

Brokkoli

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22436) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22434) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elmondom, hogy csinálom.
Google, beírtam, hogy vörösbab.
Rányomtam a "Képek" fülre. Nem talált olyant, ami tetszetős, és méretre is megfelel.
Beírtam, hogy red bean.
A második kép stimmelt, rákattintottam.
Firefoxnál a megjelenő képen jobb klikk, "Kép megjelenítése".
Explorernél is rákattintasz a képre, rögtön ott a felirat, "Teljes méretű kép megtekintése", kattints rá.

Már meg is van a kép, az URL: http://www.organicpassion.info/images/redbean.jpg Rákattintasz, valószínűleg sötétkék inverzre vált, CTRL+C, tehát vágólapra másolod. Ha mégsem váltana inverzre, akkor egér a szöveg végére, vagy elejére, bal gombot lenyomod, és végighúzod a szövegen. Csakazért is inverzre váltjuk! Szóval CTRL+C, idáig megvagyunk.

A hozzászólásban jobbra lent a "Link" gomb mellett a "Kép" gombra kattintasz, CTRL+V, és csókolom. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22437) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22436) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Próbálkozom megint, bár pont ezt csináltam.

Pármai sonka! (elvégre ünnepi hónap van)

Pont úgy csináltam, mint az előbb és most jó. :W

Erre mondják, hogy az informatika ördöge!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22438) geprombolo válasza Vakegérke (#22436) üzenetére


geprombolo
senior tag

Csak sokszor előfordul, hogy egyes szerverek nem engedik a képeket linkelni tőlük, úgyhogy először el kell menteni, aztán feltölteni valahova, mondjuk az imageshack-re és onnan linkelni. Szerintem Gerinek azért nem sikerült, mert olyan szerveren van a kép, ami nem hagyja, hogy linkelje.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22439) Vakegérke válasza geprombolo (#22438) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezért keresek több képet, valamelyik tutira bejön. Vagy utólag keresek másikat.

Nos, bölcs Uralkodónk, hogy döntöttél? Miként változtatod meg az idő(ke)t?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22440) geprombolo válasza Vakegérke (#22439) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hamarosan átírom 11-re és 5-re a két időpontot. Remélem mindenkinek megfelel. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22441) Geri Bátyó válasza geprombolo (#22440) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Részemről rendben! :R ...és köszönöm! :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22442) Vakegérke válasza geprombolo (#22440) üzenetére


Vakegérke
veterán

Természetesen megfelel. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22443) netpeti98 válasza geprombolo (#22440) üzenetére


netpeti98
addikt

Megfelel. :K

Üdv netpeti98

(#22444) talmida


talmida
Közösségépítő

pulyka :P

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22445) Geri Bátyó válasza talmida (#22444) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nincs benne a szabályokban, hogy szivatós hónap van! :DDD ;]

Minden esetre nem fogsz ki rajtam! :P

Legyen még egy kis krumpli.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22446) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Naszóval, a mai ebéd!

Az előétel egy kis mexikói kaja lesz. Enchilada egész pontosan. Olajon megdinsztelek jó adag hagymát és fokhagymát, ezután egy kevés chilit is teszek mellé, mert úgy jó, ha enyhén csípős. Jöhet a felaprított paradicsom. Só, bors, őrölt koriandermag, babérlevél és őrölt kömény a fűszerezés. Egy kevés apróra vágott pármai sonkát teszek bele, a füstös íz miatt, valamint a felaprított gombát és a (konzerv, vagy előzőleg sós vízben megfőzött) vörösbabot. Ezt a tölteléket teszem a tortillába, egy jó adag reszelt sajt társaságában. Kevés tejföllel meglocsolva tálalom.

A főétel természetesen pulykasült lesz. Azzal kezdem, hogy a bőre alá egy kevés vajat kenek. Ezután szintén a bőre alá friss zsályaleveleket, valamint vékonyra szeletelt pármai sonkát teszek. Kívül-belül bedörzsölöm sóval és borssal, a hasüregbe pedig rozmaringágakat, jó adag egészben hagyott fokhagymagerezdet, valamint negyedekre vágott citromot és narancsot teszek. Ezután még megkenem egy evés olivaolajjal és mehet izzadni egy jópár órára. Időnként a kisült zsírral meglocsolom.
Köretnek párolt brokkolit, valamint egyszerű krumplipürét készítek. Ez utóbbit megbolondítom egy kevés zúzott fokhagymával és őrölt fehérborssal.

Jó étvágyat! :)

Ma sikerült egy kicsit korábban hazaérnem, ezért kaptok ilyen "korán" ebédet.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22447) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22446) üzenetére


Vakegérke
veterán

A pulykát nem szeressem, de biztos jó. A mexikói viszont jöhet. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22448) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22447) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A mexikói kaja az egyik kedvencem nekem is!
Viszont, ha megkóstolnád a pulykát ilyen módon elkészítve, szerintem megkedvelnéd! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22449) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22448) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amit sóletbe raktunk, abból a pulykacombból ettem. A tiéd is csábító, biztos ennék belőle. De van mellette mexikói kaja, magam elé rántom, aztán egye a pulykát, aki csak akarja. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22450) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#22449) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A sóletbe hivatalosan füstölt libacomb való (biztos ez volt a gond!).
A mexikóival kapcsolatos álláspontodat pedig maximálisan megértem! :D

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.