Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123) zsigus


zsigus
őstag

Előre is elnézést kérek, mert nem teljesen ide tartozik, de elég furcsa dolgot tapasztaltam nemrég.

A gépemben volt egy 500GB-os Hitachi P7K500 (HDP725050GLA360 [2 éves]) és mellette egy szintén 500GB-os WD Green (5000AACS [~1 éves]). Amikor meglett a WD gondoltam kipróbálom a RAID-et, és RAID 0-ban volt a két 500-as vinyó + mellette a PS3-ból csere miatt kiszedett 40GB-os Seagate.

Pénteken megjött az 1TB-os WD10EARS, a 40GB-os Seagate-et kivettem (nem volt több SATA kábelem) és betettem a helyére az 1TB-os WD-t (felbontottam a RAID tömböt).
Ekkor kezdődtek a furcsaságok, ugyais a windows 7 telepítő nem ismerte fel a Hitachit, pedig arra szerettem volna telepíteni a Win-t (elvégre az 7200rpm-es a többi pedig csak 5400rpm-es), de egyszerűen nem látszott.
Kihúztam a lapból az összes vinyót kivéve a Hitachit de így sem látszott, üres volt a meghajtó lista. Csináltam BIOS resetet, kiszedegettem az összes alkatrészt sorjában, hátha más okozza a hibát, de semmi. Ugy hogy feltettem a Win-t az 500-as WD-re, és érdekes módon a Win-ben már látszott a Hita, megformáztam, és betettem ismét a telepítő DVD-t de így sem látja.

Mi lehet a baj szerintetek?
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.