Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Keringő

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Te, hogy az Istenke áldjon meg, miért nem írsz sürübben?
Adtál egy maradandó élményt, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Lenry


Lenry
félisten

szép történet volt (bár a végén kicsit összezavarodtam, hogy hogy került oda a Párja fiatalon :B )
nem is tudok igazán mit mondani, így csak ennyi: köszönöm :R

de mégis leírok valami apróságot...
talán azért is tetszett ennyire, mert én a táncnak köszönhetem a Szerelmemet. Minket is a tánc és a keringő hozott össze, meg a véletlen. angol keringő volt, szalagavató. mikor végül előadtuk, abba sem akartuk hagyni, kétszer kellett eltáncolni, de én 12-szer is eltáncoltam volna szívesen. eszembe jutott, kicsit újra átéltem azt is. most boldogabb lettem. köszönöm

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Crystalheart válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek szerint tetszett, ennek örülök :)
Ez a darab egyébként egy felolvasóestre készült, én magam mondtam el az Operaház (majdnem-) szomszédságában, a Bálint Közösségi Házban, még novemberben, a Napvilág Íróklub egyik ilyen estjén.

Novellákat általában pályázatokra vagy külön alkalmakra írok, ami kis időm van máskor, azt a regényre szánom. De most éppen két pályázatra is szeretnék munkát küldeni, úgyhogy ha az eredményhirdetés lefutott, azokat is közlöm. Pár hónap :D

(#4) Crystalheart válasza Lenry (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Megsúgom, hogy mikor elejti a botját, meghal. :) Általában le szokott esni az embereknek, legalábbis eddig még ez így volt. :D)

(#5) Lenry válasza Crystalheart (#4) üzenetére


Lenry
félisten

nem vagyok eléggé elvonatkoztatott én ilyen dolgokhoz :B
de mostmár kicsit jobban értem. :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Crystalheart válasza Lenry (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszönöm, hogy ezt elmondtad. Reméltem is, hogy akinek van ehhez fűződő emléke, vagy csupán ábrándja, annak megérintheti a szívét.

Nem voltam könnyű helyzetben, mikor elhatároztam, hogy egy táncos történetet írok, hiszen nekem konkrétan fogalmam sincs az egész mikéntjéről, nem tudok táncolni, semmit, és soha nem is próbáltam. :) Kénytelen voltam tehát mindennek csak az élét mutatni, de azt hiszem, ez nem vált a novella kárára.

(#7) Lenry válasza Crystalheart (#6) üzenetére


Lenry
félisten

furcsa dolog volt számomra a tánc, mert először nagyon nem akartam, aztán a végén abbahagyni nem akartam, és nem csak a(z akkor még jövendőbeli) Párom miatt, hanem... nem tudom miért. csak. :)

a táncpróbák alatt ismertük és szerettük meg egymást, pedig akkor már negyedik éve ugyanabba a középiskolába jártunk, évfolyamtársak voltunk, nap mint nap találkoztunk. magamban ezerszer köszönetet mondtam már osztályfőnökömnek aki rákényszerített, hogy táncoljak, mert egyáltalán nem akartam. hogy mit szalasztottam volna el...

(dióhéjban annyi a sztori, hogy én nem akartam szalagavatón táncolni, de kiderült, hogy kötelező, de nem volt párom, o.fő kijelölt egy lányt az osztályból, akinek szintén nem volt párja, de a csaj, legalább 30 cm-vel alacsonyabb volt, mint én, így nem tudtunk normálisan táncolni, ekkor jött a következő táncpartnerem, aki az első próbánk után eltörte a lábát, utána már nem sokan voltak, akinek nem lett volna partnere, Kedves Párom pont közéjük tartozott..., bocs a hosszú beleOFFolásért :B )

szerintem érdemes valamilyen társastáncot kipróbálni... ha megvan a megfelelő partner, nagyszerű élmény táncolni, még olyan falábbal is, mint nekem van :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Crystalheart válasza Lenry (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Semmi gondom az offal :D Végülis témánál vagyunk, úgy-ahogy.

Nem semmi a történeted :) Érdekes, néha valóban az élet szüli a legmeglepőbb sztorikat.

Én a szalagavatót amúgy annyival lerendeztem, hogy el sem mentem. :) Fene sem akart 0. órában táncpróbákra járni. Vagy egyáltalán időt szánni rá.

Egyedül a keringők és mondjuk a csárdás, ami szimpatikus, a modern latin táncoktól frászt kapok. (Főleg a pasi-felétől, és a férfi táncruhától.) Mindenesetre el nem tudom képzelni magam parketten. Most gondold csak el, egy hosszú hajú, kemény tekintetű metálos fazon vagyok, évek óta még fodrásznál sem jártam - viccesen mutatnék. :DDD

(#9) Lenry válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm, általában tetszeni szokott az embereknek, és én büszkén mesélem. talán mert Ő az első, és remélhetőleg az utolsó Barátnőm.
ez most egy erősen rövidített változat volt, talán egyszer megírom egy személyes bejegyzésbe a hosszút, csak hogy én se felejtsem el :) (hajlamos vagyok rá... az első csókunkat is Ő mesélte el, mert így két év távlatából már csak annyi maradt meg, hogy volt olyan is... hiába no, öregszem :) )

tánc: Devin Townsendet hallgatok, hosszú, erősen hullámos hajam van, és soha nem jártam fodrásznál, úgyhogy én se vagyok egy Adonisz :D de nem ezen múlik

latintól én is rosszul lettem volna... mondjuk ki: buzis
ezért is választottam (ha már muszáj volt) az angol keringőt (még bécsi volt, az is szép volt)

én se akartam menni... nekünk délutánonként volt, hetedik-nyolcadik órában... nekem se volt kedvem hozzá, sokszor voltunk úgy szobatársakkal (koleszban) hogy "megy a franc, aludjunk inkább" aztán jöttek a lányok, hogy induljunk, és rögtön több kedvem lett menni :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

Tetszett! :K

Ha kritikát is elfogadsz, jelezd és akkor leírom. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Crystalheart válasza Viszlát (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Előre meg is köszönöm a kritikát, azért tettem ki. Ha jogos, még meg is fogadom és rögtön beszerkesztem. :D

Lenry: No, igen, neked sincs éppen egy tipikus táncos fejed :DDD Én azért csak megmaradok azoknál, amiket tényleg megbírok csinálni. Ha valamiről tudom, hogy míg élek, sosem juthatok el benne a legjobbak közé, általában el sem kezdem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Viszlát válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Szóval.

A második szakasz elején megint olyan érzésem volt, mint a regényed feltett részleteinél néhányszor, hogy kicsit hülyének nézed az olvasót, ezért biztosra mész és szájbarágsz. Gondolok itt konkrétan arra, hogy az első szakaszt Andrissal fejezed be, majd a másodikat rögtön azzal kezded. Szerintem nagyon-nagyon nem kell az oda, még csak nem is az elfér kategória, kifejezetten árt, legalábbis engem nagyon zavar(t). Aztán a végén meg elejtesz egy nagyon elvont utalást a halálra, ami az előbbinek totális ellentétje, nekem is csak sejtésem volt, hogy miért koppant az bot, de bizonyosságot csak a végén nyert a sejtelmem.

És akkor elgondolkodtam, hogy valószínűleg nagyon is tudatos részedről a túlbeszélős jelenség, a szájbarágás, de akkor viszont nem vagy következetes. Ne érts félre, messze a legigényesebb írások közé sorolom a tieidet (ez már csak a hozzászólások számából is könnyen megmondható), de mivel láthatóan maximalista vagy magaddal szemben is, szerintem érdemes lenne erre figyelni.

Egyébként rendben van, néha nálam már sok volt a szóképek cifrázása (csillámló zene), de tényleg tetszett, gratula! :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Crystalheart válasza Viszlát (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Értem, értem, és köszönöm is az észrevételt - nos, ez egy olyan pont, ahol láthatóan elmulasztottam átalakítani a fölolvasásra szánt írást... :D Merthogy ez már v2.0, élőszóban pedig nem látszik sem a szünet, sem a három csillag, csak némi lélegzetvételt hagyhattam, valahogy érzékeltetni kellett a szakaszokat. Először anélkül (a név dupla, életkor-változást jelölő használata nélkül) volt meg, de aztán az írótársak mondták, hogy kéne még valami rögtön hallható, egyértelmű tagolás, mert fülre nem tűnik ki eléggé. Nos, ha ez tényleg zavaró, akkor átteszem pár sorral arrébb a nevet, semmibe nem telik.

Ömm... a csillámlót pedig azt hiszem, lecserélem, olvasva valóban kicsit sok oda. :) Felolvasva, fokozódó zenével pedig tényleg jól hangzott :D Máshol szerintem nem találhattál túl sok jelzőt.

Még egyszer kösz, az ilyen észrevételek segítenek a legtöbbet, hogy a lehető legjobb felé konvergáljanak az írásaim. (Ejh, "konvergál", hiába, eredetileg programozó vagyok. :DDD Tehát ez most már a v2.1.) Jó, hogy még egy hardver-portálon is kapok értékes kritikát, sok hozzászólásra itt amúgy sem számítok. A legvéglegesebb helyre, a karcolat.hu-ra mindig csak azután merem föltenni, hogy végigmutogattam már, akinek lehet... Máskülönben agyoncincálnak. Úgyhogy nem kell engem félteni a kritikától, ott, ahol ez a dolguk, már megedződtem. Egyébként ez még egy irodalmi portálon is természetes, hogy a könnyedebb hangvételű, vagy esetleg vicces műveknek sokkal nagyobb a látogatottsága, de legalábbis többen szólnak hozzá.

(A regényrészletek közül amúgy csak a két utoljára föltöltött van közel végleges állapotban, a többi óta már sokat fejlődtem :) Csak most a futó pályázatok miatt egy ideig még nem frissítem őket, nincs igazán időm. Hiába, amíg írástechnikailag folyamatosan fejlődöm, addig várhatóan frissítgetni fogom az egyes műveimet is.)

(#14) rarri válasza Viszlát (#12) üzenetére


rarri
senior tag

Hát nekem egyáltalán nem tűnt fel a szájbarágás, nekem így volt ez a történet tökéletes, ahogy van. :) És a végén is nagyon tetszik a finom utalás . :K Gyönyörű történet, gratulálok ! :C

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#15) Crystalheart válasza rarri (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszönöm, hogy elolvastad ezt a három írásomat! :)

A "szájbarágás" alatt Viszlát azt értette, hogy az utolsó javítás előtt még a második és harmadik blokk is a főszereplő nevébel kezdődött, mintegy egyértelműsítve, ki is van a középpontban - holott az eleve egyértelmű. Azóta átszerkesztettem. :)

(#16) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

:R
Köszönöm. Nagyon tetszett. Igazi élmény volt olvasni.
Még több írást!!!!

Annál is inkább nagyon tetszett, mert a párommal (aki az első és remélhetőleg az utolsó is :) ) én is tánc közben, gólyabáli keringő próbák alatt kezdtem összejönni. A gólyabáltól még kellett egy-két hónap, de már alakult valami. És már öt éve vagyunk együtt. Úgyhogy a tánc tényleg jó dolog. De azóta se nagyon tudom rávenni :))

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#17) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Megint átírtam. Remélem, ez volt az utolsó nagyobb módosítás. (Lassan érnek be az írásaim, túl lassan...)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Keringő
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.