Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#551) r.levente75 válasza AndrewBlase (#550) üzenetére


r.levente75
addikt

Én az espresso ristrettot ütöttem le nála és a sima ristrettot kaptam. A két kávé nem ugyan az, erősségre sem, az egyik 7-es a másik 8-as. Pont ez a bajom, nem azt kaptam amit hírdet.

[ Szerkesztve ]

(#552) AndrewBlase válasza r.levente75 (#551) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Előre leszögezném, hogy messze áll tőlem, hogy kötekedjek, avagy megvédjem őt.

Az alábbi képek mind espresso ristretto-t mutatnak, más-más doboz-színnel (és erősséggel). Az utolsó a kakukktojás, azt a Dolce-Gusto honlapja írja annak a fejlécben. :B Szóval, embőr legyen a talpán, aki kiigazodik ezen. :D

Ettől függetlenül, ha nem azt kaptad, amit vettél, persze, meg kell reklamálni. :K

Miért mindig én???

(#553) r.levente75 válasza AndrewBlase (#552) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezt én mind értem, de ha én a legalsót kapom és egy hirdetésben nem az szerepel, akkor az egy megtévesztés. Ha a hirdetésben a második szerepelt és én arra fizettem be, akkor az a fer, ha azt kapom, nem pedig a másik három közül valamelyiket, főleg úgy, hogy nem is egyformák. Ha pedig elfogyott akkor ezt illene jelezni, hogy csak az alsó van, kell e.
Ha pedig sohasem volt neki a második, akkor megtévesztő a hirdetés.

(#554) RBJ


RBJ
addikt

Lehet volt de most a mm ba 15e a mini me.
Én az asszonynak akartam venni az aldi s martello helyett mert elég gyenge.
De kiderült mivel ma menni akartam megvenni, hogy karácsonyra anyós már rendezett egyet nekem.
Igaz az asszonyé lesz de én vagyok ráizgulva.
Pedig csak a babámnak akarok jót. Nekem elég a saeco hd és graef darálo kombóm.
Az utángyártott, tölthetős kapszulákba van olyan ami bevált?
Valahol olvastam, hogy ereszt mindenütt.
Ugye tudjátok, hogy lidl , aldi ba is van kompatibilis kapszula. 1200 ft/16db

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#555) RBJ válasza RBJ (#554) üzenetére


RBJ
addikt

Érdekes a youtubos videókón nem látszik gond az utángyártott kapszulákkal.
Nincs is mit félni szerintem mert olyan egyszerű a gép mint a faék a többi kapszulás géphez képest.
Lényegében csak egy tűn és mozgatható tálca által folyik ki.
Más gépnél komplet ajtó szerkezet vagy bonyolultabb dolog van.
Max orrán szájján folyik a víz. MIndegy rendelek az aliról és meglátjuk.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#556) AndrewBlase válasza RBJ (#555) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Többféle utángyártott kapszula van. Az egyiken gyárilag van 3 mm átmérőjű lyuk kialakítva, miközben a tű kb 1 mm lehet. annál folyik a víz(/kávé) orrán-száján. Ez ilyen 150 Ft/db áron van kb.
Aztán van, amin nincs lyuk, a gép szúrja ki magának, szilikon tetejű. Darabja kb 2e Ft.
Aztán van ugyanez fémből, még drágábban.

Kicsit visszaolvasva találsz linket is.

Miért mindig én???

(#557) Muerte68


Muerte68
addikt

Én is belépek a klubba(egész pontosan karácsonykor :) )akkor lessz hivatalos a gép :D
Egyenlőre az alap presszót-lattét+teát vettünk hozzá-1390-volt az euronics-ban olcsóbb mint a tescó-ban.
Majd próbálgatjuk az ízeket :K
Lattés-poharat honnan érdemes beszerezni?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#558) RBJ


RBJ
addikt

Anyósóm vett a vikendtelekre egyet. Most próbálta, zsír új és már probléma.
Bekapcsolás után a piros jelzésről nem vált zöldre a gép. :F

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#560) azbest válasza RBJ (#558) üzenetére


azbest
félisten

Ha jéghideg készüléket vitt be szobahőmérsékletre, akkor rácsapódhatott a pára az elektronikára. Mindig hagyni kell, hogy bekapcsolás előtt szobahőmérsékletre melegedjen az elektronikus készülék. Ha bepárásodott készüléket bekapcsolunk, akkor zárlatos lehet, akár tönkre is mehet.

Vizet tett-e bele? Bár lehet ezt külön nem jelzi, csak ha közben elfogy.

Lassan vagy gyorsan villog a piros? Ha gyors, akkor lehet hogy eldugult a tűnél. Utángyártott vagy eredeti kapszulával próbálta? Esetleg még ott akadt el, hogy első bekapcsoláskor kapszula nélkül (vagy az átlátszó műanyag kúppal, amit gyárilag mellékelnek) csinálta volna az öblítés használat előtt?

[ Szerkesztve ]

(#561) doongoo válasza Muerte68 (#557) üzenetére


doongoo
addikt

latte-s poharat én spec. a pepcoban vettem (360 Ft/db)

(#562) Muerte68 válasza doongoo (#561) üzenetére


Muerte68
addikt

Köszönöm :R -az van itt helyben is megnézem :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#563) r.levente75


r.levente75
addikt

Megérkezett második szállítmánnyal a nespresso lungos pohárkészlet.

A dobozon a fekete dísz védőgyűrű karton, ismét szakadt volt, és a készletben egy pohár megint hibás. A külső dobozon rajta van a felirat, hogy törékeny, angolul, ennek ellenére a dobozt fejtetőre csomagolják!!! Kicseréltem a nálam lévővel, amit múlt héten kaptam, így a kettőből össze lehetett hozni egyet. Azért ez vicc!!

Nem tudom járt e valaki a nespresso háza táján, de amilyen felhajtás, körítés, nem mellesleg árak vannak, mind kávégép, kapszulák és kiegészítők terén, nem tudom összeegyeztetni ezt a minőséget és hanyagságot az ott tapasztaltakkal.

Ez 100% hogy maradok a dolce gustonál, nem mintha tervben lett volna egy váltás.

(#564) CptAdamica válasza r.levente75 (#563) üzenetére


CptAdamica
veterán

Sajnos nálam is nagyon sok ilyen hibás termék volt minden téren. Azóta válaszolt a papóka?

Megyen!

(#565) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Még a múltkori Amazonos Dolce Gusto akcióban rendeltem egy kávéfőzőt, de már nem volt raktáron. Dec 10-re írta a szállítást, mondom belefér. Azóta se adták fel, tegnap le is mondtam a rendelést, erre most kaptam egy 30 euros utalványt a német dolce gusto shopba. :DDD
Átlehet hozni szerintetek a magyar shopba?

(#566) r.levente75 válasza CptAdamica (#564) üzenetére


r.levente75
addikt

Vásárlást követően két alkalommal írtam neki email-t és többször hívtam telefonon, de nem válaszolt. :F
Valszeg nem én leszek a törzsvevője. :(

(#567) RBJ válasza azbest (#560) üzenetére


RBJ
addikt

Ha jól tudom a fix piros nem vált át zöldre, mintha nem fűtene fel a gép.
Otthon is van neki egy ilyen vagyis a 2. készüléke, tudja hogyan kell használni.
Én azt mondtam neki, hogy áramtalanítsa hátha észhez tér.
Elvileg még piros jelzés elenére lefőzi a kávét. ,

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#568) azbest válasza RBJ (#567) üzenetére


azbest
félisten

a manuálban nem nagyon volt részletes infó, kb minden bonyodalomnál az a folytatás, hogy hívja a cég ügyfélszolgálatát segítségért.

https://www.dolce-gusto.hu/faqs/
"Nem működik a gépem.
Kérjük, hívd Fogyasztói Szolgálatunkat a 06-80-442-881-es ingyenesen hívható telefonszámon, hétköznaponként reggel 8 és délután 5 óra között, vagy a képernyő fenti menüsorában található „Vedd fel velünk a kapcsolatot” gombra kattintva írd meg kérdésedet"

(#569) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Ma megjött a vaterás kapszulacsomag. Sértetlenül ideért, bár a postázást nem kapkodta el. A felső sor a mostani szerzemény. Jelenleg ezek az ízek vannak készleten itthon. Kijelenthetem, hogy nagyobb a választék, mint az üzletek zömében! :D

Miért mindig én???

(#570) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
A minap tulajdonosa lettem egy ilyen kapszulás kávéfőzőnek, nagyon bejön az instant poros kávék után.. :DD
Annyi kérdésem lenne, hogy van esetleg bevált üzlet, ahol van választék rendesen, és árban is jók? Illetve még annyit szeretnék, hogy van valami "közönség nagykedvence" kapszula, ami elfogadottan a legjobbak között van? Most megittam az ajándék kapszulákat a csomaghoz, illetve van Chococino, és Lungo pakkom így startnak. :)

(#571) azbest válasza b.kov (#570) üzenetére


azbest
félisten

hát, az, hogy neked melyik bolt jön ki olcsóbbra attól is függ szerintem, hogy van-e helyben adott bolt.

Az edigitalban például 1490 a 16os pakk és 2590 a 30 darabos [link], 10 ezer felett ingyen házhozszállítás (postapont is lehet).

A tescoban 1499 most a 16os [link]. A tesco extra üzletekben többféle van, a kisebbekben 4-5 félét láttam.

A hivatalos magyar oldalon is 1567 körül van a 16os, a géphez kapott füzetben lévő kóddal elsőre valamennyi kedvezményt adnak, de csak 15 ezer felett ingyenes a szállítás, ha jól emlékszem.

Meg itt az elmúlt napokban is volt szó seftelőkről, akiktől esetleg olcsóbban kapni, de szállítási költséggel együtt már nem biztos, hogy jobb, mint valamelyik nagyobb bolt.

Egyébként a német amazonon szokott lenni jó áron (átszámolva 1300 alatt), csak ahogy látom amazon prime tagság kell hozzá. Ha valakinek egyébként is van amazonos előfizetése, akkor megérheti (éveset egyben fizetve 6euro alatt van havonta, ami filmet zenét és ingyen szállítást is tartalmaz), bár nem tudom magyar címre lehet-e egyáltalán vagy csak németeknek lehet.

Egyébként a kapszulák közt is van ami csak instant por, érdemes megnézned, az összetevőket.

Egyébként múltkor volt szó poharakról. A szegedi extra tescoban 670-ért vettem 4 darabos Bormioli Rocco Ypsilon Cappuccino poharakat. A 220 ml grande pont színültig tölti.

[ Szerkesztve ]

(#572) b.kov válasza azbest (#571) üzenetére


b.kov
senior tag

Szuper, köszönöm a részletes választ. :)

(#573) r.levente75 válasza b.kov (#570) üzenetére


r.levente75
addikt

Euronics a legolcsóbb 1390.- utána Müller. Szokott lenni akciós 5 doboz, 1090,-/doboz is. A Müller glamuron -20% az is 1200,-re jön ki.

Nekem a legjobbak.

Ristretto, ristretto ardenza, buondi, espresso.

Én max 80ml-est iszok, egy kis tejjel felöntve és egy cukorral. Párom ugyan így csak plusz tejszínhabbal. Kivétel ez alól a Lungo az 120ml-es, de azt is 80-ra főzöm.

Mi az ennél hosszabb kávékat nem isszuk.

(#574) b.kov válasza r.levente75 (#573) üzenetére


b.kov
senior tag

Megnézem őket mindenképpen, köszönöm. :D

(#575) r.levente75 válasza AndrewBlase (#569) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép kollekció!

Nekem most ezzel bővült.

Ezek vannak, plusz egy karamellás latte, és choccocino.

[ Szerkesztve ]

(#576) RBJ


RBJ
addikt

Kérdezni is akartam a vízkőmentesítés milyen szerrel? GOndolom a gyári is citromsav dolog lehet.
MInden kévéfőzőt elvileg citromsavval kell vízkőmentesíteni.
Nekem kicsit furi, hogy nem kell állva hagyni a gépet csak átfolyással mentesít. Így nincs is hatóideje jóformán a szernek.Komolyabb vízkő esetén ez nuku .

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#578) Muerte68 válasza r.levente75 (#573) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 most az euronics a legolcsóbb+elég sokfajta van most nekik,van aminek még ára sem volt úgy totózták ki a papirokból :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#579) qqzs


qqzs
őstag

Ilyen tulajdonosa lettem 58eurert mar az is fel ar volt most meg 50eur. legkisebb alapterulet szerintem legvisszafogottab design
Nespresso melle vettuk de amiota megvan a nespresso pihen. Az izkavalkad lenyomja :)
Amazonrol arfigyelovel lehet figyelni valtakozva mennek le a 48as pakkok ara 11 eurora, bevasaroltam vagy tavaszig ingyenes prime alatt de lehet havira valtani 8eur havonta, ha sokat vasarolsz megeri. macsakacuccok is vannak prime exclusiveba meg baby cuccok.
Az bosszant kicsit hogy hely lenne 3 literes tanknak is es meg designbe is beleillene de csak 1 literes. hogy ezen miert sporolnak?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#580) qqzs válasza azbest (#571) üzenetére


qqzs
őstag

melyik por?

Eladó: GTS450

(#582) qqzs válasza #45553408 (#581) üzenetére


qqzs
őstag

csapvizbol lehet de en szurt vizet hasznalok hozza az meg egy het mulva se allott es a kave is finomabb mint a kloros "friss" csapvizbol

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#584) azbest válasza qqzs (#580) üzenetére


azbest
félisten

például cortando, café au lait, ice cappucino,

meg minden, aminek az összetevőnél nem az van, hogy őrölt pörkölt kávé :)

(#583) Bodrik
azért nem mindegy, attól hogy felforralja még csatornaszagú maradhat, ha olyan volt :)
Csak nem ásványvizet használsz?

[ Szerkesztve ]

(#585) qqzs


qqzs
őstag

Cafe royal markat probalta valaki?
masik hogy alig talalok hozza koffeinmenteset
Van gusto compatibilis magasabb minosegu kapszula? olyanra gondolok mint a cofee nation nespresso kapszulak van kilenc darabos 17ezerert. Ezeket kostolta mar valaki?

Eladó: GTS450

(#587) qqzs


qqzs
őstag

Rendszerezve meg keresi a helyet a konyhaban. Mit hagytam ki?

Eladó: GTS450

(#588) r.levente75 válasza qqzs (#587) üzenetére


r.levente75
addikt

De jól néznek ki így együtt. A karamellás lattet én is várom, azt csiripelt :K ék a madarak, hogy várhatom.

(#589) AndrewBlase válasza qqzs (#587) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"...Mit hagytam ki?"

Ristretto-k, espresso-k, soroljam még? ;]

***
A mostanában rendeltek (ld fentebb) közül eddig a karamellás presszót, és a Dallmayr Crema D'oro-t kóstoltam meg. Nem vagyok tőlük elájulva. :(
A karamellás presszónak marha jó az illata, de ízben annyira nem jön ki. A másik 130 ml vízzel (ennyit ír hozzá) gyakorlatilag tea, 50 ml vízzel meg olyan az íze, mintha oda lenne égetve. :O Ráadásul 2-2 dobozzal rendeltem ezekből, mert dicsérték mások.
Sokára fog elfogyni. :W Vagy legfeljebb elkészítem a vendégeknek. :P

Nekem eddig a Boundi jött be a legjobban (azok közül, amiket megkóstoltam), meg a karamellás forró csoki.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#590) r.levente75 válasza AndrewBlase (#589) üzenetére


r.levente75
addikt

A Dallmayroknál valóban sok a 130ml, olyan mint a lábvíz. Nekem sem ízlett, azóta nem akartam kipróbálni. De egy max 80ml-es főzetet tervezek vele, aztán majd meglátjuk.
Nekem a karamellás espresso az bejött, utólag érezni benne az ízt, ami nem annyira hivalkodó.

(#591) RBJ


RBJ
addikt

dallmayr amúgy is egy gyenge szereplő bármilyen kv fronton.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#593) RBJ


RBJ
addikt

Felkészültem. Igaz karácsonyra lesz meg a gép, főleg kapszulákkal is felszerelve, de én azért vettem még lidl kínálatot. A lungo ba beleszagolva elég jó illata van, adja a rendes frissen őrölt kv illatát.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#594) azbest válasza RBJ (#593) üzenetére


azbest
félisten

Ha majd használod, esetleg egy használt kapszulát megpróbálsz szétvágni? Főleg a rövid kávék (vagy a két komponensű kávé kapcsulája) esetén.
Kíváncsi lennék rá, hogy abban is van -e nyomás szabályzás külön fólia segítségével, vagy csak simán beletették a kávét, lesz ami lesz.

[ Szerkesztve ]

(#595) AndrewBlase válasza azbest (#594) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Van benne. Igaz, másképpen, mint a DG kapszulákban.

Bár ebből már kiszedtem, de a belső tartályban van a kv, és az van lezárva külön fóliával.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#596) RBJ válasza AndrewBlase (#595) üzenetére


RBJ
addikt

Gyanús volt nekem, hogy milyen könnyű. Ezek szerint csak belül van kv a külső gyűrű csak maga a foglalat.
hmm. Nem kevés így a kv?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#597) AndrewBlase válasza RBJ (#596) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Szerintem nem. "Púpra" van töltve a belső gyűrű, míg a DG kapszulában szélességében teljesen, de magasságra csak félig van töltve.

Lidl-isből most lungo van itthon, abban 7 g kv van. A DG-ben fajtától függően 5,2-7,5 g (azok közül, ami itthon van).

Miért mindig én???

(#598) azbest válasza AndrewBlase (#595) üzenetére


azbest
félisten

hmm, ez érdekes. És ez is a nyomástól szakad át késleltetve? Szóval volt pluszban egy fólia belülről?

(#596) RBJ
ha megnézed a dolce gusto kapszulák dobozát, akkor a rövid kávék ott is kevesebb grammok, mint a hosszúk. Elég nagy különbség is lehet köztük. A nagyon rövidnek csak kis részét adja a kávé. Ezért is számít, hogy mennyi vízzel toltjuk. Előző kommentemben linkeltem videót eredeti szétvágásáról.

Van, aki írta, hogy a hosszú kávét is kisebb mennyiségű vízzel csinálja és úgy jobban ízlik neki, mint a rövidek. Nem csoda, mert 2-3x annyi kávé van a hoszzú kapszulában, úgy gondolom töményebb lesz az anyag :)

A rövidek eredetiből 96g, 102g, 112g, bár van ami 120g.
A grande 128g. A lungo is csak 112g. De az extra hosszú preludio 160g / 16db.

A tejporos meg az eleve instant por cuccok persze súlyosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#599) RBJ


RBJ
addikt

Na ezekhez képest a karos poemia főzőmbe egyedül lehet lefőzők 20g ot. Akkor én mérget iszok? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.