Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Mr Dini válasza Kronk (#4650) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez jó kérdés, mert én linuxot használok és azon belül NFS-sel érem el a NAS-t VPN-nen keresztül. De, Winen miért nem smb-n próbálod elérni a nast? Szerintem úgy egyből a VLC is meg tudná nyitni a videót. Azt pedig a számítógép>Hálózat>Nas hosztneve alól tudod elérni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4652) Fagyi válasza Kronk (#4650) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Esetleg!
[link]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#4653) spiky03


spiky03
veterán

Csináltam egy csoportot meg hozzá két felhasználót, majd a csoportot hozzá adtam a public mappához.
Milyen elérést kell elküldenem hozzá a haveroknak, hogy lássak a megosztott mappa tartalmát?
Mert amit adott a felület, azt ugye nem érik el, mert NAS neve az.

Jah meg csináltam nekik jelszót is, azokat hol tudjk megadni, vagy mikor?

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4654) Anonymus23


Anonymus23
veterán

NAS520 TM:
Szerintem nem a Dini-s vagy másik 2.92-vel van itt a gond, hanem úgy általában a TM-el vagy a NAS és TM együttesével.
Már a második alkalommal járok úgy, hogy több torrent egyszerre való berakása után sípol egyet a NAS, és mind a webes felület, mind a TM elérése lehetetlenné válik, a TM maga újraindul (ezt abból gondolom, hogy az egyik oldal tracker listájában ilyenkor duplikálódnak a futtatott torrentek).
PUTTY alól be tudok lépni, és a webszervert újraindítva a webes felület elérhetővé válik, és látszik, hogy a TM továbbra is tölt lefelé és prociidőt foglal, de a felület nem elérhető továbbra sem.
Programcsomagok közül újraindítva megint elérhető, de közben nem állt le, hanem letöltötte a dolgokat.
Nálam nem a NAS fagy ki vagy indul újra, hanem a felületek válnak elérhetetlenné.

;) - The Power of the Light Side

(#4655) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Sziasztok, első NASom lenne, de pár dolog nem világos, segtsetek plíz!
Tudás/HW alapján nekem egy Zyxel 326 megfelelne (bőven), de az a hardcore moddolás ami a hsz-ek 85%-át kiteszi, az frankón elriaszt. Ami érdekelne, hogy

- FTPS (SSL-el védett FTP) megy-e úgy gyárilag, hogy meg is követelje az ssl-t? Vagy milyen módszer van biztonságos elérésre külső hálóról? Tipikusan fájlok kikeresésére+letöltésére kéne, szóval az ftp ideális lenne.
- Transmissionben letöltési helyet illetve valamiféle autentikációt a kliens felől be lehet-e állítani gyári állapotában vagy ahhoz is konfig fájlokat kell szerkeszteni? :U Olvastam a topik alapjául szolgáló írást, de az 2 éves, hátha próbálnak elmozdulni az out-of-the-box irány felé Zyxelék...
- Először Raid1-ben gondolkodtam, de sokat olvastam a fő nasos topikot, és bejön amit ott mondtak páran, hogy kezelje a két meghajtót 2 külön kötetként, és azt az 500 gigát ami a hardcore reprodukálhatatlan adataim, azt mentse inkrementális backuppal a saját második meghajtójára. Erre az automatizált és előre bekonfigolt adatmentésre van lehetőség? (Úgy hogy ne nekem kelljen konfig fájlokat szerkesztenem hanem csak kattingatok az egérrel mint Diana Hercegnő)!

Illetve mi van olyankor ha kinövitek az eszközt? Mostanában a 3 Terás HDD-k vannak viszonylag jó ár/érték arányban, de egyszer az is betelik. Meg még kettő is abból. Ezért megfordult a fejemben hogy veszek egy négy fiókos 542-est, de most még csak két vincsit rakok be, és mire ezeket kinövöm, addigra a nagyobbak lesznek jó árban, és akkor rakok bele még.

- Ha esetleg tudja valaki (tudom hogy félig off), a 4 fiókos tud olyat, hogy 2 meghajtó raid1-ben, a másik kettő meg külön-külön? (Értelemszerűen a raid a nélkülözhetetlen adatoknak, a többi a pótolható de fontos adatoknak).

:R :R :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4656) Shokkolo válasza Anonymus23 (#4654) üzenetére


Shokkolo
addikt

a 2.92 -es TM bugosnak tűnik...
Erre jutottam én is. Nekem is kisípol, de olyankor nekem újra is indult.
Puttyból sem értem el, mert még a rotuer DHCP listájából is eltűnt olyankor.

Várjuk a következő verziót, ez sajnos nem jött be :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4657) Mr Dini válasza Anonymus23 (#4654) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Előástam Nektek * egy másik, ibere által gyártott TM 2.92-t. Nem teszteltem, de egy próbát még azért szerintem megér. [link]

*akinek bugol a TM 2.92

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4658) arty válasza spiky03 (#4653) üzenetére


arty
veterán

haverjaid interneten keresztül érnék el a public megosztásod?!?!?!?!
felejtsd el - smb megosztást NEM teszünk ki direktben a netre, nem elég biztonságos

amennyiben gyári állapotú a nasod (nincs ffp installálva), nemtom hogyan lehetne egyszerűen (és biztonságosan!!!) megoldani az internetes megosztást... de hátha valakinek lesz ötlete :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4659) spiky03 válasza arty (#4658) üzenetére


spiky03
veterán

Igen úgy terveztem, ugye amit a Webes felületen lehet beállítani. Ott próbálkoztam, de sikertelenül.
Pl haver tudott ilyet csinálni a Synology-kal

Van FFP-m.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4660) arty válasza spiky03 (#4659) üzenetére


arty
veterán

ha van ffp-d, akkor valahogy sftp-t kellene megoldani, de sajnos nem értek hozzá, hogyan lehet juzereket a linuxban létrehozni, a /publik mappádba irányítani őket belépés után (homedir) ill. oda "bezárni" (ne lépkedhessenek át más könyvtárakba)

(az smb megosztás (tehát amikor pl windowsban a megosztott mappákat tallózod ( \\nas_ip\public )) helyi hálózatra van kitalálva, esetleg ha (open)vpn-t meg tudsz oldani, akkor úgy, ám az nem csak a te oldaladon jelenthet komplex beállítást, de a haverjaidnál is)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4661) spiky03 válasza arty (#4660) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor hagyom a francba. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4662) Anonymus23 válasza Mr Dini (#4657) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bocsánat, egy fontos információ kimaradt, és félreérhető voltam talán: nekem ezt a furcsa fagyást a programcsomagos (2.84) TM-el csinálta, bár a leírásban ugye írtam, hogy a programcsomagban kilőttem majd újraindítottam, de csak egyértelműség kedvéért. Ezért írtam, hogy nem a te általad gyártott vagy mások által gyártott TM-el, vagy nem feltétlenül azzal lesz a baj, mert a sima programcsomagossal is "fagyott" a NAS, mármint a felületek, miközben maga a TM fut és tölt lefelé továbbra is.

Szerintem maga a NAS és a TM, vagy a jelenlegi firmware és a TM nem szeretik egymást, de ez már messze túlmutat (kideríteni, hogy mi is a gond) a képességeimen.

;) - The Power of the Light Side

(#4663) gereedigital válasza Mr Dini (#4622) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Sajnos nem nagyon vagyok otthon a linuxban. az asterisket ismerem.
Azért gondoltam hátha lenne valami a nasra ami működne.... Ki lehetne iktatnom a desktop-ot

[ Szerkesztve ]

(#4664) Mr Dini válasza gereedigital (#4663) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azóta barmalej írt pár patchet, amivel lefordult a nasra is az asterisk. Csak még elég messze van attól, hogy csomag legyen belőle... Először szeretném megcsinálni az iscsi-t, aztán meglátjuk, hogy hogy menne a nason egy SIP szerver! :)

@All

Összeraktam a repóm pár hónapja, hogy teljesen slacker kompatibilis legyen, de így is csak egy paranccsal lehetett hozzáadni a slacker repo listájához ugyebár a kis csomagtáram. Ezért írtam Uli-nak, aki az uwsiteloader-t készítette, hogy ha úgy gondolja, tegye be legyen szíves az én linkem is. Nah, azóta kb másfél hónap eltelt... Így egy olyan megoldáshoz folyamodtam, amire nem vagyok igazán büszke :DDD és ennek eredményeképp ráleltem egy másik mail címre, ahonnan tegnap kaptam is egy választ, hogy bekerült a linkem a slackerbe (meg, hogy az a mail cím rossz volt, de már kijavította)! :C

Szóval mostmár az uwsiteloader segítségével is betallózható a repóm, értelemszerűen mrdini néven.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4665) taip


taip
senior tag

Újra lehet rakni valahogy a firmware-t, ha nem érem el a grafikus felületet?
Az 5.20-ra frissítéskor elromlott. Bár lehet, hogy akkor már az 5.11-et kellene visszarakni, az jól működött.
(NAS326)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#4666) jolti05 válasza jolti05 (#4629) üzenetére


jolti05
őstag

Kedves Fórumtársak!

A kérdésemre a választ vegyem egy nemnek? :B :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4667) Mr Dini válasza jolti05 (#4666) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Mijzelfnek van egy EncryptedShares csomagja a MetaRepóban, de az nem hiszem, hogy feltétlen jó választás lenne a külső HDD titkosítására... Mivel max más linuxszal tudnád akkor használni a HDD-det, pl egy Win nem fogja látni. Keresni kell egy olyan megoldást, amit a nas kernele támogat és ha "hordozni" is szeretnéd a winyót, akkor is működő megoldást...

De azzal számolnod kell majd, hogy az írás/olvasás elég csekély lesz...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4668) Mr Dini válasza jolti05 (#4666) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Milyen NASod van? Mert nekem csak a 320S, 320, 310, 310S, 325, 325v2, 520, 540 és 542-es nas kernele és toolchainje van meg, a 326-é még hiányzik a gyűjteményemből... :DDD

És ahhoz a csomaghoz, amit találtam kell forgatni egy kernelmodult is...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4669) taip


taip
senior tag

Most ennyire nem jellemző a problémám, nehéz rá válaszolni, vagy mi van? ;]
Örülnék némi iránymutatásnak, mit csináljak. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#4670) Mr Dini válasza taip (#4669) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

FFp volt fent?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4671) taip válasza Mr Dini (#4670) üzenetére


taip
senior tag

Aha.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#4672) Mr Dini válasza taip (#4671) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok. Sajnos az FFp és az 5.20-as fw nem éppen jó barátok.... Értsd, míg az FFp fent van a webGUI elérhetetlen. Így azt javaslom, tiltsd le az FFp-t SSH-n keresztül, így:

/usr/local/zy-pkgs/etc/init.d/ffp disable
reboot

Aztán, ha megvan a régi fw, akkor tudsz downgradelni...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4673) Blizzardking válasza Mr Dini (#4672) üzenetére


Blizzardking
őstag

Erre vetnél egy pillantást? Büszke vagyok rátok hogy kernelt forgattok, meg saját oprendszert írtok lassan, de egy kaszvadt FTP over SSL kapcsolatot létre lehet hozni gyárilag? A többiről is már lemondtam csak írjon már valaki :O
A következő lépcsőfok, Qnap TS 228 húsz rugóval drágább, és nem vagyok a pénzemnek ellensége, de ha bele kell ölnöm 78 munkaórát és a családi életemet, akkor kifizetem azt. Illetve a Transmissionben gépészkedés nélkül mit bukok?
Plííííz valaki! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4674) Mr Dini válasza Blizzardking (#4673) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

FTPS, az tudtommal nincs, csak egy kis FFp-s mókolással...

Ami van, az az SFTP gyárilag, ezt a webGUI-n az SSH engedélyezésével tudod bekapcsolni. Aztán kirakod a nas 22-es portját a routerben kintre valami ötjegyű portra kiteszed és kintről pl winSCP-vel, Filezillával stb hozzáférsz és ez is elég biztonságos ahhoz, hogy ne tűnj fel keletnek. ;)

TM letöltés helyét be lehet állítani felületről is, viszont a titkosítást (ami egyébként nem ér semmit), már a konfigból tudod csak módosítani. Bár ez se nagy tudomány, még FFp sem kell hozzá, csak az imént említett SFTP.

Az inkrementális backupot meg szerintem nem tudja, max ugye a raiddel, bár mivel már rég áttértem debianra a nasokon is, nem tudom, h van-e azóta ilyesmi guiból. SSH-n meg lehet oldani.

4 fiókos tud olyat, hogy 2 meghajtó raid1-ben, a másik kettő meg külön-külön?

Persze!

Illetve mi van olyankor ha kinövitek az eszközt?

Ha van még szabad HDD slot, akkor bármikor be lehet tenni neki még egyet, ha meg nincsen és nem akarod az adatokat átmigrálni, akkor kiszeded a régit és a helyére be tudsz tenni egy újat, amin szintén létre tud hozni egy kötetet. Egyedül a költözés macerás picit, bár ez talán egy 4 fiókos NASnál már nem okoz problémát.

Akkor válaszd ezt a NAS-t szerintem, ha netsebességed 13 MB/s alatt van (már ha torrent stb szempont)...

Ja és ha szeretsz kicsit mókolni pl egy (mini)DLNA-val (nem nehéz, egyszer kell csak megcsinálni és minden infó le van itt írva párszázszor), mert a gyári Twonky hááát, finoman fogalmazva nem valami optimális...

QNAP-pal csak pár napot töltöttem, de ha a szempont a könnyű beállítás lenne és a NAS-os feladatok ellátása, akkor én azt venném inkább (már ha teljesítményben nem gyengébb a ZyXELnél...). :B De nekem soha nem ez volt a szempont! :))

Ui.: ne haragudj, hogy nem reagáltam azonnal, de aznap eléggé le voltam tépázva, aztán feledésbe merült a dolog... :B

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4675) taip válasza Mr Dini (#4672) üzenetére


taip
senior tag

Érdekes, de az /usr/local könyvtárban nincs zy-pkgs alkönyvtár, tehát a parancs eredménye, hogy No such file or directory

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#4676) Mr Dini válasza taip (#4675) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sorry, 326 alatt így néz ki a helyes elérési út:

/i-data/sysvol/.PKG/ffp/etc/init.d/ffp disable
reboot

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4677) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

OFF OFF OFF OFF

Sziasztok! Olyan programot keresnék androidra, ami automatikusan a NASomra szinkronizálja a képeket, de én adhassam meg, hogy melyik mappába. Ja, és be lehessen állítani, hogy csak a belső hálón működjön. Nem szeretném, ha véletlenül mobilnetről akarná feltölteni a képeket... Előre is köszi, és bocs a láma és főleg off kérdésért...

OFF OFF OFF OFF

(#4678) arty válasza -ZeeZee- (#4677) üzenetére


arty
veterán

foldersync
- röhögve megéri az árát, évek óta használom megelégedéssel.

bármit - bárhova - bármikor - szinte bárhogyan syncel :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4679) -ZeeZee- válasza arty (#4678) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm szépen. :R

Látom van belőle lite verzió is. Előtte kipróbálom azt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4680) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Van egy NAS520-os nagyon megvagyok vele elégedve, de nemrég volt egy firmware frissítés 5.11->5.2-ra amivel nagyon rossz tapasztalataim vannak.
Szeretnék visszatérni az v5.11 firmware-e és ehez keresek leírást, mivel simán nem lehet downgradel-ni.

Tudja valaki, a menetét? PL: HDD kivesz, feltelepített app-ok uninstall, stb?

Köszönöm!

:R

Never give up!

(#4681) Shokkolo válasza nbl2 (#4680) üzenetére


Shokkolo
addikt

a firmware attól megmarad sajnos...
én csináltam már factory resetet, de az FW más tészta

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4682) Mr Dini válasza nbl2 (#4680) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Van egy tömörített fájl, melyet a gyártó tud Neked odaadni, ez tartalmazza az fw-t (jobban mondva csak egy részét, de ez most nem lényeges)... Tehát ezt a fájlt kell beszerezni a gyártótól (magyar supportnak írsz egy mailt), akik remélhetőleg elküldik a régit.

Ha meg nem, akkor kérd el a GPL forrást, az mindig régebbi, mint a jelenlegi legfrissebb fw és ha azt kézzel leforgatod pl ubuntu live-on, akkor csak be kell tallózni a NAS-nak és minden adatod helybenmaradásával megtörténik a downgrade.

Ha meg az 520 nem enged downgrade-t, akkor kézzel, SSH alól berakva egy adott mappába, majd rebootolva lefrissül az.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4683) nbl2 válasza Mr Dini (#4682) üzenetére


nbl2
senior tag

Szia!

A régi firmware megvan már letöltöttem.

Erről a kettőtől tudnál írni kicsit bővebben:

Ubuntu-live-on betallózni hogyan?

SSH megy, de milyen könyvátba kell berakni?

Köszi.

"és ha azt kézzel leforgatod pl ubuntu live-on, akkor csak be kell tallózni a NAS-nak és minden adatod helybenmaradásával megtörténik a downgrade.

Ha meg az 520 nem enged downgrade-t, akkor kézzel, SSH alól berakva egy adott mappába, majd rebootolva lefrissül az."

Never give up!

(#4684) Mr Dini válasza nbl2 (#4683) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha megvan az fw-t tartalmazó .bin fájl, akkor ne foglalkozz az Ubuntu-s, GPL-es résszel.

Akkor csak egyszerűen a nas firmware/packages menüjében tallózd be a fájlt, menj az uploadra és várd meg míg végez.

Ha pedig nem engednéa downgrade-t, akkor holnap ránézek Neked, hogy hova is kell pontosan tenni a régi fw-t a reflash-hez.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4685) Blizzardking válasza Mr Dini (#4674) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszönöm! Az eredeti kérdés nemcsak neked ment hanem mindenkinek, szóval ne mentegetőzz, köszönöm a választ :R
Az van, hogy imádok mókolni, és a 20+ os árdifi is emellett szól (Zyxel 326) csak mostanában nagyon nincs időm, és nem akarok megszűnni a család előtt, érted. A 4 slotost hanyagolom, végülis itthoni környezetben 3-4 vincsit tekerni éjjel nappal kicsit túlzás. Mellesleg Zyxelből a 4 fiókos párezerrel olcsóbb mint a nem hurka hardverrel szerelt Qnap-Syno vonulatból a legolcsóbb 2 fiókos :(((
Amúgy Androidon Total commanderhez van Ftp-Ftps és Sftp kliens is, elsőnek azt fogom kipróbálni.
Az a gond ezzel a topikkal (vagy a kérdésemmel), hogy nincs ember aki a gyári állapotában használná :D
Szóval köszi mégegyszer, futok egy kört és meglátom.

-ZeeZee- +1 a Folder syncre, magam is azt akartam javasolni csak megelőztek.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#4686) nbl2 válasza Mr Dini (#4684) üzenetére


nbl2
senior tag

Köszi.

Természetesen nem engedi a firmware downgrade-et a nas a webes felületről megcsinálni leáll hibával.
Ezért keresek valami alternatív megoldást. A könyvtáras módszer jó lehet.

Köszi. :R

Never give up!

(#4687) Mr Dini válasza nbl2 (#4686) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

326 alatt sajnos nem sikerült megtalálnom az fw frissítő szkriptet, mivel kínai betűkkel van kommentezve a forrás... :DDD

Egyébként a ZyXEL nasok egy 128 mb-os NAND memóriával vannak megáldva, pont azért, h ha fw frissítés alatt korruptálódik valami, akkor vissza tudjon térni a régi fw-re. Tehát két fw is van a NAND memóriában. És ami ezt irányítja, h melyikről bootoljon, az a /etc/init.d/rcS szkript. Ez pedig a /etc/zyxel mappából olvassa ki az infókat. Na, ebben a mappában van valami konfig fájl, ahol az 1-est 2-esre (vagy fordítva) kell írni és a régi fog bootolni.

Csak a 326 alatt nem tudom pontosan, h mik a fájlnevek...

Mindenesetre a support talán hasznosabb lesz, mint én! :DDD

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4688) kisninja


kisninja
őstag

Ötletre volna szükségem. Behalt a routerem 1043 openwrt-vel. Most amíg nincs pénzem másikra beüzemeltem egy tp 743 as routert ddwrt vel. Egész nap szoptam de nem jutok semmire hiába nyitok portot egyszerűen nem megy a TM. Pc-n megy de nason nem érhető el a tracker. Valakinek 5lete.? (gyári tp linkes softal sem megy.)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#4689) jolti05 válasza Mr Dini (#4667) üzenetére


jolti05
őstag

Bevallom, azt hittem, ez egy kicsit egyszerűbb lesz :)
Teljesen természetes, hogy NSA326-om van.
A gyártó felé egyébként intéztem egy kérdést a lemeztitkosítással kapcsolatban, kíváncsi leszek majd a válaszra.

A csekély kvázi számszerűen mit takar? :B

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4690) Mr Dini válasza jolti05 (#4689) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem 320S-en 1.87, 325v2-n 2.30 Mb/s-el tud tölteni...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4691) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok varható a 325v2 re az új 5.1 fw? VAgy valami mókolással nem lehetne rávarázsolni? Jobban tetszik a felülete, ill akkor működne a zyxel Drive felhő megosztàs. Mert ez az owncloud vagy mi használhatatlan, FTP meg kinlódós, ès se streemelni nem lehet vele androidról és elõnézetet sem tölt be jpg nél.

(#4692) Mr Dini válasza Sakab (#4691) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A 325v2 2016 decemberéig van a gyártó szerint támogatva és mivel a 325v2-re 2.6.31.8-as kernelt adtak ki, az 5.x fw-k meg 3.x kernellel rendelkeznek, így az egész fw-t újra kéne gyártani, amit valószínűleg nem fognak megtenni.

Külön "felvarázsolni" meg pont e miatt nem lehet sajnos... :(

A zyxel féle CloudAgent pedig 325v2-re is elérhető. Plusz van még Google Drive telepítési lehetőség is a programcsomagoslistából. Plusz ugye ott az FFp, ahol a lehetőségeid határtalanok! :))

A képbetöltés pedig csicsa funkció, de csak emiatt teleszemeteli az összes képet tartalmazó mappád egy rejtett mappával, amibe különböző méretű bélyegképeket generálgat...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4693) amargo válasza -ZeeZee- (#4677) üzenetére


amargo
addikt

En bitsync et használok, most átnevezték. FFP vel a nasra is feltudod rakni a legfrissebbet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4694) Mr Dini válasza amargo (#4693) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

+1, én is nagyon kedvelem! :))

Amúgy, mostmár Mijzelf MetaRepositoryjából is telepíthető a btsync (csomaglistából), már FFp sem szükséges hozzá.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4695) amargo válasza Mr Dini (#4694) üzenetére


amargo
addikt

Igen, csak ott még régi változat van, legalábbis az volt. Még én is onnan raktam fel igaz, de lelehet tölteni a gyártótól a legfrissebbet is. Onnan szoktam frissíteni.
Resilio.com

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4696) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok!
Beruháztam egy nas326 - ba, ez az lső ilyen eszközöm. eddig egy problémába ütköztem, hogy a transmission alkalmazás szerint zárva van a routeren megnyitott port.
IP fix - re van állítva router sem annyira rossz TP-link TL-WDR4300
De valamiért nagyon nem akar megnyílni neki az a port!
Valakinek tipp?

(#4697) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Mr Dini javaslatára átjöttem egy másik topikból.

Nekem egy NAS520-s van és erre szeretném felvarázsolni a Kodi-t.
A PC-re már sikerült, kisebb sikerrel. A rádióadásokat áttudom küldeni, de az M4 sport megakad, nem megy át.
A NAS520-ra hogyan tudnám a legegyszerűbben feltenni, és elküldeni SMART TV-re, hálózaton.
A Linuxos webes felület nekem nagyon új, ha tudtok segíteni türelmet kérek.

Mr Dini, küldtem pm-t.

[ Szerkesztve ]

(#4698) Mr Dini válasza gyulazsolti (#4697) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Kodi-t NASra nem tudsz tenni, mert nincsen képkimenete. Őt ajánlottam pü-ben is IPTV stream továbbításra a NASról.

Mr Dini, küldtem pm-t.

Épp most küldtem választ is. ;)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4699) jolti05 válasza Mr Dini (#4690) üzenetére


jolti05
őstag

Titkosított lemezre? :Y

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4700) gyulazsolti válasza Mr Dini (#4698) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Válaszoltam az üzenetedre.

Egyébként az mért van, hogy a lejátszási listában csa a fájl kiterjesztés jelenik meg kép nem a filmeknél?

[kép] a Twonky-nál is a PC-n. [kép] [kép]

Ha PC-n keresztül indítom a lejátszát,/hálózati meghajtóként/ akkor viszont berakja a képeket.

Ez egy G2 potable, de így. [kép]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.