Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Shokkolo válasza M_AND_Ms (#4200) üzenetére


Shokkolo
addikt

nekem átlag 50 futott... de 3-4 aktív már fektette a CPU-t.

Egyébbként meg nem csak film / játék lehet.
Nekem rengeteg a zene közte. Ha ébren vagyok zenét hallgatok. Ergó napi 15-16 óra...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4202) spiky03 válasza Anonymus23 (#4199) üzenetére


spiky03
veterán

Jól van nah. :P

Közben megnéztem, de nem is volt nehéz kitalálni, hogy több, mint vsz DIGI 100 pro-m van, az 100/100-as.

Nálam 1,2TB van a töltős winyón. :DDD

Mondjuk nálam is gondolkodik amikor elindítom a torrentet, amíg megindul a letöltés, de ezt meg kibírom. :D

Nah de majd várjuk a beszámolódat, hogy megéri-e a csere. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4203) TRob1 válasza M_AND_Ms (#4200) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy esetleg a rendesebb ember nem törli rögtön ahogy megnézte/végigjátszotta hanem ad is még jó ideig, nem csak kapni szeret. ;) Vagy "betárolni" hidegebb téli estékre, ínségesebb időkre. Így meg azért már összejöhet nagyobb mennyiség is... De egy zenebarát/zenerajongó meg aztán főleg pillanatok alatt összeszedhet "rengeteg torrentet".

¤ R'n'R ¤

(#4204) atilla100 válasza Shokkolo (#4190) üzenetére


atilla100
tag

Meddig lesz 30 ezer az 520-as ? Hasonló alapokban azért a 325-el? vagy merőben más? Mennyire fontos amúgy a nasnak a hardver-e torrenthez pl? Vagy másoláskor belső hálozaton?

(#4205) vlevi válasza Shokkolo (#4188) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az biza nagyon jó ár.
Igaz, hogy az edigitalban 50-ről van leárazva, de tényleg 30-ra! :Y
[link]
Máshol legalább 40-et kérnek érte, az árukereső szerint [link]

(#4206) AMD_ok válasza Konyika (#4186) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nem tudom, egyelore csak 1 torrentet futtattam le, hogy egyaltalan mukodik e a dolog (egyebkent megy szepen, siman), de sebesseget nem tudok neked mondani, mert nem nagy file volt.

(#4207) AMD_ok válasza Konyika (#4186) üzenetére


AMD_ok
őstag

Most elinditottam egy 24 gigas torrentet. Max. 15 MByte-al tolt (inkabb jellemzoen 10), a proci 100 % kihasznaltsag korul van, es kicsit nehezkes elerni a NAS-t, ugyhogy sajna ezt nem tudja kivaltani. Amugy a Digi hozza az elvart, ill elofizetett szamokat, szamitogeppel ez felmegy 40-52 Mbyte/sec-re, es azt tartja is. Tehat nem igazan erre valo a doboz, legalabb en is megtapasztaltam

(#4208) Anonymus23 válasza AMD_ok (#4207) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát az sajna nem sok :(
Mondjuk ez kicsit furcsa ha csak ennyit bírna, mert annak a procinak és memóriának többet kellene tudnia.

;) - The Power of the Light Side

(#4209) vlevi válasza AMD_ok (#4207) üzenetére


vlevi
nagyúr

NSA325-ön, amikor elindítok egy letöltést (pl. BD Linux ISO-t, sokgigásat, akkor nekem is egy ideig nagyon el van foglalva, szinte nem elérhető pl. a Remote Transmission is alig tudja hozzáadni a következő torrenteket. várni kell rá, van, amikor timeout-ot kapok. De, miután beállt, és elkezdi tölteni, akkor már nincs gond. Nekem is 14-15mbyte/sec környéke a max, amivel tudok tölteni, de nálam ez a 120-as nem miatt ennyi, mert asztali gépről sem tudok többet.

(#4210) Mr Dini válasza Anonymus23 (#4208) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, ez várható volt.

Most néztem rá, a gyári csomagokat nem fordították le a dual core rendszerre... Tehát a gyári csomagkezelő (hívjuk ipkg-nek), a 3** szériához (de nem a 326-hoz) készült csomagokat teszi fel.

Már elégszer leírtam itt, hogy ez mit is jelent, így, ha nem probléma, most nem írnám le... Röviden annyi, hogy az ARMv5-ön fordult kód lefut ugyan az ARMv7 procin, de nem tudja teljesen kihasználni. A dual-core meg nem is számít, hiszen a fordító gcc nem volt rá "felkészítve"...

Tehát a megoldás egyszerű! Valaki, vállalkozó szellem, akinek van 520-a, ír a ZyXEL-nek, hogy adjon egy rendes ARMv7 toolchaint (esetleg egy GPL forrással), tehát a lényeg, hogy legyen egy ARMv7-es gcc-je az emberünknek, onnantól kezdve meg pár paranccsal le tudja magának fordítani a Tm-met, amit meg is tud osztani a többi tulajjal.

Nekem van ARMv7-es cross-toolchainem, esetleg ha van rá igény, megpróbálhatok valamit csiholni belőle, de a 100%-os teljesítmény csak akkor lenne kihasználva, ha a nason fordulna le a kód. Amihez meg kell ugye a nasra megfelelő (és nem a 3** szériás) gcc, aminek a gyártására nekem (de talán másnak se) lenne túl sok kedve, amikor a zyxelnél ott van az egész. Csak úgy döntöttek, h mostantól csak a nastulajok igénylehetnek ilyesmit. Nekem pl nem adják ki... :((( Bár az emuláció (qemu) mellett mással így se nagyon tudnék vele mit kezdeni.

2. Gondolom pár emberben felmerült ezen szösszenetem olvassása közben, hogy hoppácska, ott az entware, mely elméletileg rendelkezik armv7-es repóval is. Nos ez igaz, de nem tudom, h az új 520-as kernel-t szereti-e az entware, a másik meg, h a dual core procit szerintem ő sem fogja tudni kihasználni...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4211) Mr Dini válasza Mr Dini (#4210) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja és az csak most jut eszembe, hogy a C fordító, az uClibc is a 3**-ra van fordítva, azt is meg kéne csinálni 520-ra... Az lesz ám a marha sok meló!

Mindenesetre rákérdezek barmalejnél pár dologra, aztán tehetünk egy kísérletet rá... Már ha lesz rá időm és összejön.

De ehhez kéne egy GPL forrás, vagy minimum a (cross) toolchain (a zyxelesek tudni fogják mi az, csak egy tulajnak kérnie kell), kelleni fog pár infó a nasról, plusz pár lelkes tesztelő, aki lefuttatja az utasításaimat. Nomeg persze rengeteg türelem.

Valakit érdekel, mert nekem tetszik az ötlet? :B

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4212) Shokkolo válasza Mr Dini (#4211) üzenetére


Shokkolo
addikt

nekem nem kicsit kínai amiket írtál, de ha ezen múlik én szivesen kérek zyxeltől és tezstelek.
mindent az 520 -ért (is) :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4213) AMD_ok válasza Shokkolo (#4212) üzenetére


AMD_ok
őstag

Detto, oszinten szolva: felet se ertem amit irsz MR Dini, de ha valamit lehet mokolni (no es persze van idod meg kedved hozza :D ) akkor tesztelni tudok, de eleg szajbaragosan kell majd eloadni mit hova mikor es miert, mert hulye vok ehhez :)) Egyszeru itthoni megosztokent tokeletesen funkcional, ezt nem volt nehez beallitani, de tovabbi sok kozom nincs a temahoz sajna :(

(#4214) Anonymus23 válasza Mr Dini (#4210) üzenetére


Anonymus23
veterán

Lefordítva amit írtál: Megszívtam :DDD
Én nem hogy a felét, de az egészet nem értem. Na jó a magyar szavak átjönnek, sejtem is kb, hogy mit írsz, de, hogy nem tudnám megcsinálni az fix, max egy betűről betűre szamárvezetővel... :C :R

;) - The Power of the Light Side

(#4215) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja és még valami! Az utp nagyon tudja zabálni a procik teljesítményét, így az is nagyban befolyásolhatja a torrent sebességét.

Így azt célszerű kikapcsolni. Akinek van a webGUI-n erre opciója, az szedje ki a pipát, így:

Igen, a képszerkesztést még gyakorolni kéne! :)

Akinek meg nincs, az a settings.json "utp-enabled": true, -ját cserélje "utp-enabled": false, -re!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4216) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#4215) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszi!

Amúgy, ez engedélyezett peer-ek számának csökkentésével is lehet a terhelést csökkenteni
"peer-limit-global"
"peer-limit-per-torrent"

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#4217) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
520-as felhasználók, hogy működik az újonnan beszerzett NAS-otok? Jól teljesít? Sok mindenbe változott a kezelőfelület?

(#4218) Shokkolo válasza atilla100 (#4217) üzenetére


Shokkolo
addikt

eddig egész jó.
- a grafikus (amit sose használtam), az más, újradesignolták
- az admin felület 1 az 1ben ugyan az, mint a 325 v2 csak más a színe :DDD
(ergó aki azzal boldogult, ezzel is fog nevetve...)

A torrent kliens miatt haragszom rá, elvártam volna h megírják rá rendesen, de ezt leszámítva nekem bejött.

Az egyetlen apróság amivel "megviccelt", első nekifutásra hiába látta a lemezeket amiket kivettem a régiből és bele tettem, nem hozta létre rá a köteteket. Nem értem miért...
De egy reboot után azonnal ment. Abba nem halok bele :)

Az meg már hab a tortán, hogy a TMN gui fent volt, a dinamikus DNS portjai be voltak állítva,
így feltettem a TM-et, beállítottam a dinamikus DNS-t és minden azonnal működött :)
Szóval költözni rá relatíve egyszerű.

Az viszont igaz, hogy adatvesztéssel jár. Nem kezeli a 325-ön létrehozott kötetet...

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4219) AMD_ok válasza Mr Dini (#4215) üzenetére


AMD_ok
őstag

Es ezt a settings.json file-t hol talalom?

(#4220) Mr Dini válasza AMD_ok (#4219) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Gyári Transmission és minimum 326 esetén a /i-data/sysvol/.PKG/Transmission/config/Transmission/ alatt találod.

Viszont ezen fájl szerkesztéséhez engedélyezned kell a webGUI-n a terminált (SSH), aztán ha win-t használsz pl egy winscp segítségével tudod szerkeszteni.

De fontos, h a TM le legyen tiltva a csomagok közt, amíg szerkeszted. Ellenkező esetben mikor leáll legközelebb a transmission, a ramból visszarakja a régit...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4221) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

Mostanában ismét jelentkezik az a probléma, hogy ha a nsa-ról olvas az egyik kliens nagyobb adatmennyiséget (pl: elindítok egy filmlejátszást), akkor a log szerint I/O error keletkezik és a HDD led pirosan világít. A nas-ban egy 4 terrás WD red van, ami kb. fél éves múlt. Hogyan tudom a hdd-t tesztelni, hogy a rajta lévő adatok ne vesszenek el?

Köszönöm!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#4222) Mr Dini válasza Nono0000 (#4221) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Pl FFp alól hdsentinellel (l összefoglaló linkek), vagy a programcsomagos SMART-tal.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4223) Nono0000 válasza Mr Dini (#4222) üzenetére


Nono0000
tag

Szia Dini!

Köszönöm ez gyors volt.
Na hogy a fene vigye el!
[link]
Hány hibás szektortól cserélik ezt a sz..t? :O

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#4224) GrandS válasza Shokkolo (#4197) üzenetére


GrandS
senior tag

Milyen csomagokat raktál fel? Frissítetted a firmware-t? Melyik NAS? 325?

(#4225) Mr Dini válasza Nono0000 (#4223) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Csak ha van bad szektorod, cserélik. De innen már viszonylag könnyű előcsiholni pár bad szektort... ;]

Nyomasd a torrentet neki ezerrel, hátha lesz rajta és akkor visszacserélik.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4226) Nono0000 válasza Mr Dini (#4225) üzenetére


Nono0000
tag

Ja, én is erre gondoltam, de előtte mentek.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#4227) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Mivel a ZyXEL-től eddig nem kaptunk semmilyen forrást, így készítettem egyet 520-hoz a magam szakállára. :)

Viszont a nas nincsen meg, se a forrás, így az egyetlen megoldás az lenne, ha magán a nason tudnám leforgatni az uClibc-t. Nagy kérés lenne egy FFp-s SSH? :U

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4228) Anonymus23 válasza Mr Dini (#4227) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha jól értem, egy 520-as kellene SSH eléréssel?
Délutánra meglesz, itt van a cuccos, most szedtem ki a dobozból, de a winchesterről még most szedem lefelé az adatokat, 2-3 óra múlva meglesz.
Keress PM-ben (bár PH eléggé vacakol), vagy emailon.

;) - The Power of the Light Side

(#4229) Shokkolo válasza GrandS (#4224) üzenetére


Shokkolo
addikt

Már nincs gond,
Egyébbként egy 520, most költöztem a 325 v2 -ről :B

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4230) Anonymus23 válasza Shokkolo (#4229) üzenetére


Anonymus23
veterán

Legközelebb veszek inkább egy másik vinyót, 1x lementem, 1x visszamásolom, azt meg majd meglátjuk, hogy ha bemásolom a jelenlegi TM mappából a setting meg ilyen fájlokat akkor azzal mit kezd, lehet megfekszik tőle, de egy próbát megér, hogy ne kelljen megint mindent lehashelnie...

;) - The Power of the Light Side

(#4231) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nah, közben a PH is megjavult talán.
Beindult az 520-as, Mr Dini segítségével (értsd Ő csinált mindent, én csak a hardvert biztosítottam :DDD ) felkerült rá a 2.92-es Tm is, ami már az 520-asra van fordítva.
Nekem ugyan csak 60-as netem van, de még így is felment a letöltés 8-8,5 MB-ra, plusz mellette megy a régi adatok visszamásolása is.

Mr Dini, innen is köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#4232) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Akinek 520-asa van, annak mennyivel tud rámásolni a NAS-ra?
Nekem olyan 40 MB a max, amivel másol... :( :F

Amikor létrehozta a kötetet, akkor RAID kötetként írta, pedig csak egy lemez van benne... Mondjuk más lehetőség se volt benne...
Ez így helyes?
Nem működik a PH képfeltöltés:
LINK

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#4233) Shokkolo válasza Anonymus23 (#4231) üzenetére


Shokkolo
addikt

erre kiváncsi lennék, hogy milyen lett az átírt TM.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4234) atilla100 válasza Anonymus23 (#4232) üzenetére


atilla100
tag

Mennyire hangos az 520-as?

(#4235) Shokkolo válasza atilla100 (#4234) üzenetére


Shokkolo
addikt

szerintem halkabb mint a 325 v2

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4236) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Kezd szétvetni az ideg, akármit csinálok, ez nem hajlandó 42 MB fölé menni amikor felfelé másolok rá hálózatról...
Valami irdatlan hülyén van fogalmazva a kötet létrehozás is, mindenképpen RAIDként írja, nem is lehet másképpen kiválasztani.
:W

A webes felületen működik nektek a Vezérlőpult ikon? Nekem nem hoz be semmit, nem is tudok firmware-t frissíteni vagy hálózati dolgokat beállítani rajta.
:o

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#4237) Shokkolo válasza Anonymus23 (#4236) üzenetére


Shokkolo
addikt

ne a vezérlőpultra nyomj hanem felül a felső menün az adminisztrációra ;)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4238) Anonymus23 válasza Shokkolo (#4237) üzenetére


Anonymus23
veterán

De abban meg már nincs benne a firmware és a hálózati beállítások.

;) - The Power of the Light Side

(#4239) Anonymus23 válasza Shokkolo (#4237) üzenetére


Anonymus23
veterán

Neked működik a vezérlőpult ikon?

;) - The Power of the Light Side

(#4240) Shokkolo válasza Anonymus23 (#4239) üzenetére


Shokkolo
addikt

nem, az sajnos nekem se működik...
nem is figyeltem h az admin felületen nincs ott a hálózati konfig, bár... nekem automatikuson van.
Én a routeren adtam neki fix IP -t mac alapján. Egyszerűbb így, és (szerintem) biztosabb.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4241) Anonymus23 válasza Shokkolo (#4240) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az tiszta sor, de így pl firmware-t sem tudsz frissíteni rajta, ami pl pont ezt a hibát javítaná ki, mármint, hogy nem megy a vezérlőpult.

;) - The Power of the Light Side

(#4242) Shokkolo válasza Anonymus23 (#4241) üzenetére


Shokkolo
addikt

ezt nem javítja (szerintem).
de őszinte leszek, nekem felajánlotta a frissítést magától.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4243) Anonymus23 válasza Shokkolo (#4242) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ami rajta votl fw, abban még a régi (325-ös) menüje volt, abban ugyanúgy volt mint a 325-ösben, de az új FW-ben már külön van ez.

;) - The Power of the Light Side

(#4244) Anonymus23 válasza Shokkolo (#4242) üzenetére


Anonymus23
veterán

Chrome-ban nem működik, Edge meg a többiben igen... :U

;) - The Power of the Light Side

(#4245) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#4244) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elképzelhető, hogy a winchester a hibás, futtatok rajta egy tesztet, és meglátom, mert akkor feleslegesen szívtam vele eddig :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#4246) Anonymus23


Anonymus23
veterán

A winchester lesz a hibás, fut a teszt, de kb 3%-a a szektoroknak sérült...
Igaz még nem bad sector, de sérült az akad rendesen.

;) - The Power of the Light Side

(#4247) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv urak!

Miért van az hogy netről nem érem el a nas-t, eddig ddns-el simán ment, de mától már nem érem el, csináltam másik szolgáltatónál ddns-t, de azzal sem változik a helyzet, folyamatosan azt kapom hogy **** DNS-címe nem található

ui: bocsánat, még annyi, hogy elfelejtettem a webadmin jelszót, így hátul 3 mp-ig (egy rövid csippanás) nyomtam a restet gombot, minden belső beállítás megmaradt, csak a jelszót kellett újra beírni

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4248) FefeeX válasza Anonymus23 (#4231) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezt a 2.92-es TM-et fel tudnátok tenni valahová, hogy már ezt tudjam telepíteni a 320-ról épp most költöztetett 520-amra?
Előre is köszi

Amúgy a Chrome-ban nem csak ez az egyetlen, ami nem fut, mostanság elég sok dologban összeomlik... Pl a 320-asom admin oldala sem jött be rajt, pedig egy héttel ezelőttig minden jó volt...

[ Szerkesztve ]

(#4249) Mr Dini válasza FefeeX (#4248) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Majd felteszem, ha teljesen kész lesz. Mert jelenleg is azzal küzdök, h kerítsek hozzá egy settings.json-t. Generáltatni meg nem tudok, mert ugye a 3**-on nem fut, 520-am meg nincs.

De ha kész lesz a csomag, mindenképp közzétesszük!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4250) gonorrea válasza gonorrea (#4247) üzenetére


gonorrea
senior tag

tárgytalan bocsánat, új ip-t kapott a gép, de routerben nem írtam át, sorry még egyszer

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.