Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Az NV3x 4 futószalagos volt, szalagonként 2 pixel számolóval. Asszem az NV nem mondta soha hogy 8 futószalagos, hanem 8 pixel egységről szóktak a reklámai. Akinek van kéznél, az hallgassa meg az FX5800 hűtője mellett a nagyobb Radeon X850-től az X1900-as szériáig valamelyik Radeont, és kb. ugyanazt a hangot fogja hallani :)
PH!-s cikk azokból az időkből [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Yutani válasza rudi (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ezt tudjuk rég, a Wiki szócikkében a fenti volt.
Lehetséges az, hogy szín nélkül 8 pixelt tudott egyszerre kiszámolni? Mert ahogy fenn is le van írva, 4 színes pixelt tudott egyszerre számolni.

#tarcsad

(#3) fLeSs válasza rudi (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én eddig eddig összesen egy FX 5800-ast hallottam [link], és ez simán veri az összes mai kártyát hangban. alig vártam, hogy befejezzem a tesztelést, ez üvöltött.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) Yutani válasza fLeSs (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

És az csak egy sima 5800 volt... :DDD

#tarcsad

(#5) rudi válasza fLeSs (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az ATI refhűtése is van olyan hangos teljes gázon, de persze azt már lehet szabályozni. Persze az FX 5800 a maga idejében bődületesen hangos volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) fLeSs válasza rudi (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem nincs olyan hangos, de ne vesszünk össze rajta.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Yutani válasza rudi (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az én Silencerhez szokott fülemnek mindegyik írtó hangos lenne. Egyszer volt Abit Ti4200 OTES kártyám, na az is valami borzasztóan hangos volt, gyorsan adtam is el... :D

#tarcsad

(#8) rudi válasza Yutani (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor miért írod ezt?

... az NV30 olyan 8 pipeline chip volt, amely csak 4 színes pixelt tudott renderelni órajelenként.

Ez a 4 színes pixel sem igaz szerintem. Egyszerűen arról volt szó, hogy csak bizonyos arányú shaderutasítás-számnál tudott rendesen menni mind a 8 számoló, az esetek többségében 4 malmozott. Itt a témához tartozó alapmű [link], és talán ezt is érdemes megnézni [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Yutani válasza rudi (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mint írtam, szinte tükörfordítás, de a kedvedért (és a valóság kedvéért) javítottam.
Természetesen a te írásodat különösen ajánlott elolvasni, technikailag sokkal pontosabb, alaposabb.
A fenti igazából egy kis történeti áttekintés, olvasmányos formában. Én nem kívánok elveszni a technikai adatokban, az eredeti írás sem arról szólt.

#tarcsad

(#10) rudi válasza Yutani (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ha már valamiről írsz, akkor az ne tartalmazzon hibás infókat, pláne ne, akkor, ha a pontosak is elérhetőek. Nekem az egész FX jelenségben az volt az érdekes, hogy az alapjában elhibázott koncepcióból (FX5800) az NV hogyan tudott a végére olyan terméket csinálni (FX5900XT), ami annak idején talán a legjobb ár/érték mutatót produkálta. Rettenetes mekkora PR és egyéb háttérmunkát csinált anno az NV (a TWIMTBP program is akkoritájt indult), szerintem éppen azokkal alapozták meg a PS3-as szerződést és a mai sikereiket.

Hogy kicsit reklámozzam réig munkámat: minitesztek, nem csak FX-ekről [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) peterszky


peterszky
őstag

64 bites 5200-as lesz? ;]

What else you gonna do on a Saturday?

(#12) ktg3


ktg3
őstag

grat :C
jó cikk

azt hittem h az fx-ek csak dx 9.0a verzsönt támogatnak..
aban asszem pedig nincs sm 2.0 :F


azt bírom ezekben az ati vs nvidiában h amikor épp jelenkorukat élik ezek a párharcok akkor mindig pariban vannak kb egyforma gyorsak..

1-2 évvel később mindenki tudja h pl 9800pro sokkal gyorsabb mint fx 5900
vagy pl x800-850 es sorozat odaver a 6800asoknak ugyanúgy mint 1900 vs 7900

szal ezt nem értem h miért van
ph-s cikkelben is amikor mind a 2 gyártóé friss kártya 1. teszt minden akkor sokkal kevesebb különbség van köztük tesztekben mint a későbbi tesztekben..:DDD

emléxem amikor ti 4200m volt és haver az fx5600-tal volt nagyfiú!
futtattunk 1 gémet és annyira csúnyán elvérzett,
öröm volt nézni h a régi technika még mindig ütőképes :))

(#13) dragonfx válasza ktg3 (#12) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát azért ennyire ne húzzuk már le az nv-t.

Az a 6800 igenmcsak jó kártya volt, jobb mint x800 ugyanis volt egy tudása ami akkor az atinak nem, az sm3. Semmivel nem volt gyorsabb, csak ha ugye a hdr-t rátettük persze hogy lassabb lett.De ez manapság is így van hogy a hdr igencsak odavágja még a mai vga-akat is.A 79xx meg előbb lett felsőkat.os sikerszéria mint az x19xxes radeon.Ugyanis kezdetben az ati nagyon drágán adta őket.
Tény az fx széria párszor elég súlyosan kikapott mikor shader dolgok jöttek elő, de akkor még annyira nem volt ez divat, utána lett, na most amíg meg nem volt, addig nem volt sok különbség köztük. Nekem volt fx 5900am is meg 9800pro is, ugy mondanám a 9800assal tovább lehetett kihúzni, de nem volt gyorsabb.

Már azon se lepődnék meg ha valami manipiuláció árán kihoznák hogy a 7xxxes második szériás nv-n meg x19xxes ati-n lehet előhozni dx10es dolgokat, cska más kérdés hogy tuti nem oylna szntűt, mint a 8xxxen, na és akkor persze hogy nem lesz akkora különbség köztük, mert egyik teljesne hozza azta képminőséget a másik meg nem teljesen.

u.i.:jöjjön már a 8600 nagyon kíváncsi vagyok rá, most melyik hír lesz igaz, tényleg 256bites lesz vagy marad 128 és aláraknak 2 gigás ddr3mat. :Y

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14) rudi válasza ktg3 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, nemtom. Szerintem középkategóriában az NV csak az FX-es időben engedte ki az elsőséget a kezéből. A GF256 és GF2 ütötte az akkori Radeonokat, amik driver miatt véreztek el. A GF3-4 Ti jobb volt a Radeon 8500-nál (ismét driverek miatt). Aztán jött az FX éra eleje, ahol halott volt az NV, viszont a végére már az FX5950 XT utolérte a Radeon 9600-asokat és utána jött az agyonverés a GF6600-tól és 7600-tól, amit most az X1650 XT tudott csak megfordítani, azt viszont árban ütötte meg a 7600 GT.

A csúcson viszont 9700-9800 alázta az FX-eket, X800 (bár fícsörben nem, de tudásban igen) ütötte a 6800-at. Aztán volt pár hónapos 7800 pünkösdi királyság, amikor még nem volt X1800. Persze az X1800 is csak egált tudott kihozni, de utána az X1900 helyrerakott mindent és a GF7900 csak faragni tudott a hátrányból. Most meg ugya a GF8800 széria kaszál még kitudja meddig.

DE!!! X800 eleinte elég drága volt ezért mindenki 6800 GT-t vett. Az X1800 és X1900-ból meg ugye volt a baromi drága XT és XTX, ezért mindenki GF7800 GT-t és GF7900 GT-vett, most meg 320 MB-os 8800 GTS-t vesz. Persze az X1950 Prót sem szabad kihagyni, ami ma még teljesen elég mindenre és szuperjó ára van és AGP-n is kapni bőségesen.

Szóval ezidáig az ATI-nak többnyire az eredménybeli elsőség volt meg, ár/értékben viszont az NV volt jobb (különösen a középkategóriában). Kivétel az X1950 Pro :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza dragonfx (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Szinte 100% a 128 bit, mert a 8600 lábkompatibilis lesz a 7600-zal és 256 bites nyák fölöslegesen drága lenne, meg ma már a shadererő többet számít a memóriasávszélességnél mert egyre jobbak az AA algoritmusok. A GHz körüli GDDR3 reális. GPU-ban már most látni 1 GHz-es eredményeket, ami egy nullszériás magtól elég meredek. Persze, ezeket fenntartással kell venni, mert csak a GPU alap órajele volt ennyi, fene tudja, a shader egységek mit mentek. Mindenesetre akár X1950 Pro szintű shader teljesímény is várható, az meg 1024-ben (sőt néha 1280-ban is) szűrőkkel is elég mindenhez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) dragonfx válasza rudi (#15) üzenetére


dragonfx
veterán

Ennek örülnék, de a 7600gt-re is azt hittem mindenre elég 1024be meg a 6600gtre is...és mégsem így lett egyik esetben sem.
Röhej nem röhej, utoljára az fx 5900 volt elegednő mindenre 1024be...ja hogy az akkoriban azért volt elég mert ugymond akkori felsőkategóriát vettem. :B

Én 700/1800as órajelkről tudok és alapon 5600 körüli pontról 2006ban....Elég szomorú hogy nem tudnak elszakadni a 128bittől :O ...Lehet hogy elég de mégis egy lelki megnyugtatás lenne, hogy na igen ebbena is fejlődött a gépem, agp-s nem lesz mondjuk értelme se lenne mert 7900szintű karit ugysem tud semmia gp alól kihajtani. :( ..azt tuti az x1650xt-t ütni fogja...de kérdés ati mit válaszól, mert már nagyon ideje lenne a 8800ra valamit lépni, és ugy eelőször ugyis a felsőkat. fog kijönni szerintme és utána rá pár hónapra a középkat., de akkor hol lesz már az nv a tervezésben???...áhh sokkal előrébb...nem is tuom votl e olyan hogy a vga piacon egyszerr eelérhető lett mind3 kategória egyszerre.Az x1950pro is értelmetlen már agp-hez mert kihajthatatlan.

Már szeretném újra a vörös babát kipróbálni :C , de így nem lesz belőle semmi :( ....7600gtre rá 1 hónapr amikor vetme jött az x1650xt....és kiderült mit tud...áhhh..nem nem az lenne a gépemben ha 2 hónappal előtte kijön :B :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#17) rudi válasza dragonfx (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Badarság ez az AGP kihajtós szöveg. AGP-s lapba ugyanúgy be lehet tenni Core 2 Duo-t, mint PCI Expressesbe, majd nemsokára meglátod a PH-n ;) Amikor a 6600 GT kijött, és amikor a 7600 GT kijött, akkor bizony mindenre elég volt 1024-ben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Yutani válasza rudi (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Még nem volt 7600GT, amikor a 7800GT-met a FEAR már erősen megfogta, és nem éreztem elégnek 1024-ben szűrőkkel. Akkor hogy is mondhatnánk, hogy a 7600GT elég volt mindenre 1024-ben megjelenésekor?
Persze általánosságban el lehet ezt fogadni, eltekintve néhány ilyen extrém helyzettől/szoftvertől.

#tarcsad

(#19) Yutani válasza rudi (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyébként szerintem az FX érában sokan voltak vele úgy, mint én annak idején: GeForce4 Ti kártyáról nem FX-re váltottam látva az FX kártyák gyengélkedéseit (pedig világáletemben Nvidia kártyáim voltak egy-két kivétellel), hanem az Ati 9500-9700-9800 vonalán indultam el. GeForce újból akkor lett, amikor a megnyugtató képességű és teljesítményű 6800-as széria megjelent.

Közben azért lett FX5700Ultra kártyám a 6800 előtt 1-2 hétre (lásd az egyetlen ilyen tesztet a vganfo.hu oldalon :DDD), meg volt FX5900XT is, de valahogy már nem voltam tőlük elragadtatva.

#tarcsad

(#20) dragonfx válasza rudi (#17) üzenetére


dragonfx
veterán

igaz persze van alternatíva, de akkor meg nincs tuning :O ...és azért valljuk be olyna procis gép előtt ülni amibe tudom van minimum 50% mhz túlhajtás, és én meg közel alapon használóm, elég rossz érzés ülni :C ;]

Hát gondolom lesz 1 teszt, de arra kíváncsi vagyok, hogy pl: az agp-s x1950pro-t hogy fogjátok rábírni bármilyne gémben felbontásban és tesztrendszerben vga limitre :DD

Amugy a 7600gt pontos megjelenését nem tudom, annyi biztos én nem a kezdetek kezdetén vettme meg, mondjuk nem is vehettem mert az agp-s később jött, és elég erős hiánycikk volt, amint bejött és lehetett kapni rá 2-3 hóra vehettem kb....a fear megfogja ahogy a kolléga is mondta, szerintem a carbon, a tdu(na jó csak hdr-rel :D ), a stalker...ezek mind megfogják és akkro még csak azokat soroltam amiket kipróbáltam :DDD ......Nem hiszem hogy kevés lenne a 3.4es p4 :U ...de nagyon úgy fest hogy a 7600as széria alá is már core 2 illik. :O



[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21) rudi válasza Yutani (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Fear volt a kivétel, ami erősíti a szabályt - ahogyan Te is írtad. Azt úgy is be lehet állítani (SM3.0 mód + dinamikus árnyákolás + mindenféle) hogy egy X1900 szintű VGA-n is akadjon. Korábbi játékokból ez a Riddickre volt jellemző.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza dragonfx (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Asszem neked éppen a lényeg sikoltt el, hogy a 6600 GT és 7600 GT akkor volt jó mindenre 1024-ben amikor megjelen (7600GT egy éve, 6600GT 2,5 éve). Nem az TDU, Carbon, Stalker idejében! Megjelenéskori 7600 GT teszt - [link] - mindenhol OK-s sebesség gyakran még 1280-ban is (kivétel a fear). Megjelenéskori 6600GT teszt [link] - minden OK 1024-ben szűrőkkel.

VGA ''kihajtásáról'' meg csak annyit mondanék, hogy olvass PH-t [link]. 2 GHz körüli Core 2 Duo elég egy X1900 XT ''kihajtásához'' is, annyit meg E6300-ból is ki lehet hajtani DDR1 memóriával.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) dragonfx válasza rudi (#22) üzenetére


dragonfx
veterán

Mosmá érdekel nagyon mikor jön ez a teszt.
A core 2 meg a ddr1 hogy fér össze??milyne visszaosztások vannak asrockba????Mert ugye 1:1be nem mehet mert 533as ddr1 elég ritka :B ...vagy netán arra gondolnak hogy 600as vitestát rak bele mindneki egy asrock lapba???-....áhhhh akinek 600as vitestára van aaz nem fog hibrid core 2 rendszert építeni.

Hát nem toma hiba akkor nálam van, 1024be max. grafika hl2 szaggat, FC 1.4 szaggat, BF2..LOLL...nem szaggat hanem szinte áll, az nfs mw szintén, 4xAA*18AF-fel nem tom hogy ment nektek 42 fps-sel. :Y ..16AF megöli a 7600at...És ahogy látom mai viszonylatban olyna hatalmas konfig nem volt alatta, jó 1 éve a 2.4es x2 nagyon jónak számított gondolom, a ram nekem is 1 giga jó nem 2-2-2-5tel :B ...Ja és gondolomaz utcso tuningos tesztet kivéve az összes alapon mért fps, míg nekem folyamatos 610/1550en fut. :U ...legujabb dx 91.47es driver.

Ezta tesztet milliószor átnéztem irtó hazsnos kedvencekben benne van ha valaki kéri :B ...és ez alapján arra jutottam core 2 a felsőkat.os vga-k hoz kell, ehhez képest ehhez a 7600gt-hez ezek szeirnt irtó kevésneknek tünik a 3.4es p4, jó s478as ősrégi, de az lga775ös mondjuk 650es is max. 2 mb cacheben jobb, másban nem....de akkor mégis miért nem elég???


A 6600 GT teszt meg tényleg okés, igaz én elég régen vettem a 6600gt-t de azaokhoz a gémekhez visszatérve amik ebbena tesztben voltak azok tényleg jól mentek, de valljuk be a 6600gtnek irtó hosszú volt az életpályája és még a feléig megjelenő gémekkel sem birkózott meg....A 6600gtvel jobban megvoltma elégedve, mint a7600gtvel, mert az eredmények alapján sokkal jobb teljesítményt kéne hoznia, mosmár tényleg piszkál egy agp-s asrock lap meg egy 4300 hogy ott mennyivel lenne jobb???netán 2giga ddr1 segítene a dolgon? :U

Vagy netán pl:a tduhoz 1024be maxhoz milyen vga kellene???? :U mert nagyon határon bírja csak ez a 7600gt (4xAA+8AF 1024 high, hát nagyon függő a dolog, reboot utáni induláskor meg 35-40körül, de ha mellényomok, jetaudiot+dc++, meg msn nyitva van akkro lehal, pláne ha lerakosgatoma térképezés miatt asztaléra mikro viszatolom minimum 5 fps-t elvesztek valami rejtélyes oknál fogva)

u.i.:Pényleg agp lap vs 4300 teszt lesz???mert irtó érdekel, de sehol nem találók ilyet, mondjuk az asrock agp-seiben egy core 4300as tuningban mit bír???..mert ugye 300as fsb-ig oké a 865pe chipset, és akkor ugye a 4300as 2.7en menne kb :Y ...amiért azért elég odaüt....és akkor a ddr1 talán mardhatna. vagy nem??? :U ..és a vga is, lap olcsó, csak a proc lenne nagyobb költség...aminek az ára nagyon nem akar leszállíngózni
. :O

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24) Dr. Romano válasza dragonfx (#23) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!

Biztos valami driver hibád volt, ha ezek a gammák szaggattak neked egy 7600GT-n :Y
Mondok én is pár példát a sebességre (nekem egy 7300GT-m van ddr2-vel!)

FC 1.3 (1280+max+hdr+8xAF = éppen játszható)
CoD2 (1024+max No szűrő = elég jól játszható)
NFS U2 (1024+max No szűrő) = simán szalad

Ezek a régi gépemmel mentek (1,8GHz Celeron + Radeon 9600pro (400/400!!! :( )
HL2 (1024+max+2xAA+4xAF = éppen játszható)

Tehát ha már nálam így futkorásztak a játékok és a karim se egy 7600GT :D

Érdekes még hogy a NoAF és a 16xAF között mindössze csak 10% különbség mutatkozik. Legalábbis a 3DM05-tel ezt mértem :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) Hitman


Hitman
aktív tag

A hangos hűtéshez némi videó, páran már biztos találkoztak vele:[link][kép]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.