Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) TechN7ne válasza emvy (#850) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem hiszem ,hogy követendő példának kéne venni egy 40w os adatperrel való töltést mobiltelefonon.

Elektronikához nem értek annyira ,viszont egy jó számitógépnek az elsődleges alapja a minőségi tápegység ,ennyit azért kanyítok.
Nálam nem jöhet szóba utángyártott adapter ,csakis gyári.

12w ,20w ,5w.

(#852) emvy válasza TechN7ne (#851) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nem hiszem ,hogy követendő példának kéne venni egy 40w os adatperrel való töltést mobiltelefonon.

De miert, ha alig van hatasa az akku elettartamara?

while (!sleep) sheep++;

(#853) joey04 válasza emvy (#837) üzenetére


joey04
titán

Erre hivatkozik mindenhol, hogy hány éve használ iPhone-t. Sok dologban nem értek vele egyet és biztos igazam van, mert én 12 éve használok iPhone-t. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#854) 7Heads Drago válasza #26097408 (#791) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szerinted! Nekem semmi bajom se volt a spigen tokokkal. Jó pár telon használtam már.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#855) Petya88 válasza emvy (#850) üzenetére


Petya88
tag

Azt vettem észre, hogy tele vagy feltételezésekkel. Először próbáld azokat bizonyítani, majd ezután vond le a következtetést.
1: "...az emberek többségének szerintem..."
2: "... az gondolom nem esik hanyatt attól..."
:F

(#856) moleculez válasza 7Heads Drago (#854) üzenetére


moleculez
veterán

Csak olyan tokot választok, aminek a belseje valami filc/szövet/pamut. Az jól kizárja a port. Pl a gyári Apple tokok is ilyenek, szerencsére nem kell megvenni azt, más gyártók is megoldották ezt. Amúgy simán a tok alá megy a por.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#857) TechN7ne válasza moleculez (#856) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt lehet felcsapnám ,nagy forma :D

(#858) 7Heads Drago válasza TechN7ne (#825) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Érdekes elképzelés. És miért lenne káros?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#859) 7Heads Drago válasza TechN7ne (#851) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak egyet felejtesz el: a számítógépnél a táp bent van a házban és nem 1 feszt állít elő. És ha azt nem tartja stabilan kifagy a gép. A telonál ilyenről szó sincs.
A gépházban meg van bőven hőforrás, ezért sokkal jobb egy magas hatásfokú táp ami kevesebb hőt termel. Neked a telonál mindegy hogy az adapter melegszik-e a lényeg hogy a telo ne tegye nagyon.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#860) 7Heads Drago válasza moleculez (#856) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez jó szempont.:)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#861) smarci201


smarci201
csendes újonc

Jó lenne tudni, hogy konkrétan ha a 12 minit mindig gyári 20W-os adapterrel töltöm, akkor hamarabb fog elöregedni az aksija, vagy nem? Erről van hivatalos Apple állásfoglalás?

(#862) telefonmágus válasza smarci201 (#861) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Azt kell használnod ,amit adtak hozzá gyárilag,különben elhajtanak,ha gariztatnod kell :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#863) #26097408 válasza telefonmágus (#862) üzenetére


#26097408
törölt tag

Gyarilag nem adnak toltot hozza :D

(#864) adamklark válasza #26097408 (#863) üzenetére


adamklark
senior tag

vaze ezt már el is felejtettem. ugye az a duma hogy mindenkinél van otthon régebbi töltő (ami lehet nem is kompatibilis. na mindegy). akkor garancia témával hogy állunk? elhajtanak mert régi /rossz Apple töltőt használsz? xd

(#867) Foglalt név válasza Foglalt név (#554) üzenetére


Foglalt név
addikt

Végül tegnap volt érkezésem visszamenni és igazad volt, még mindig ott vár a telepítésre a hotfix :R

(#868) smarci201 válasza telefonmágus (#862) üzenetére


smarci201
csendes újonc

Eredeti Apple 20W-os töltő, konkrétan ugye nem a 12 minihez adták, mert nem adtak hozzá adaptert.
Ha garaciaidőn belül végzetesen elöregszik mondjuk az aksi, akkor kicserélik egy újra. Ez akkor lehet előny is...

(#869) #26097408 válasza smarci201 (#868) üzenetére


#26097408
törölt tag

Azt a toltot Apple egyik telefonjahoz sem adta.

(#870) smarci201 válasza #26097408 (#869) üzenetére


smarci201
csendes újonc

Nem az a lényeg hogy mihez adta, hanem hogy külön vásárolható kiegészítőként mihez ajánlja. https://support.apple.com/en-us/HT208137

(#871) adamklark válasza #40993792 (#866) üzenetére


adamklark
senior tag

ha Apple azt állította volna hogy csak egy része lenne, akkor nem erőltette volna rá az összes vásárlóra, hogy nem lesz csomagolva töltő zöld okok miatt. ha tényleg ennyire zöldek lennének akkor opció lehetett volna (pl. ha Ázsiai étteremből rendelek, be tudom jelölni hogy akarok - e pálcát vagy sem). de ez már egy másik téma

(#872) adamklark


adamklark
senior tag

gondolom páran már rendelkeztek minivel, milyenek a tapasztalatok a strapabírósággal? bár remélem nem történt még elejtés és hasonlók :DD

(#873) telefonmágus válasza adamklark (#872) üzenetére


telefonmágus
senior tag

12es volt nálam pár napja,minden sarka behorpadva

Nagyon gyenge az a keret sajna

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#874) TechN7ne válasza telefonmágus (#873) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

iPhone 12 telefon sarkai behorpadva ,vagy micsodi?

(#875) telefonmágus válasza TechN7ne (#874) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Sarkok,keret aha

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#876) TechN7ne válasza telefonmágus (#875) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:Y

Azt meg hogy ,mi történt vele?
Nálam ma van 2 hete tok nélkül ,hajszálkarc sincs rajta nem hogy horpadás...

(#877) telefonmágus válasza TechN7ne (#876) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Hozta a fickó,hogy eladó 3hetes

Valami keményebb talajra leejthették és behorpadtak a sarkok

Megvettem,mert lealkudtam szépen

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#879) joey04 válasza #40993792 (#878) üzenetére


joey04
titán

;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#880) syIex válasza TechN7ne (#876) üzenetére


syIex
veterán

Nekem sincs pedig már esett is egy szépet... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#881) Leonard


Leonard
tag

Sziasztok, még tok témában nekem 4.5 éve ilyen van SE1-es telefonon és nem karcolódik, vszinüleg mert nem kemény műanyag, én nagyon szeretem. Nem is gumis és a szennyeződéseket nagyon könnyű letörölni róla, nem is síkos, nem is tul tapadós, pont jó:
Spigen Liquid Crystal
https://www.speedshop.hu/mobiltelefon-tok/spigen-liquid-crystal-apple-iphone-12-mini-crystal-clear-tok-atlatszo-49905.html
Viszont volt egy másik Spigen tokom is ami nagyon bejött egy hetes készüléken, ez a
Spigen Liquid Air Armor
és nem tudom eldönteni, hogy az alábbi ugyanaz-e, mert az Armor nincs ott, szerintetek?
Spigen Liquid Air
https://www.speedshop.hu/mobiltelefon-tok/spigen-liquid-air-apple-iphone-12-mini-matte-black-tok-fekete-49904.html
Köszi!

Leonard

(#884) adamklark válasza #40993792 (#878) üzenetére


adamklark
senior tag

“People often already have all that [charger and earpods]. It’s sitting around in their house. They have multiple ones. And so, it was kind of not the right thing to do in terms of the larger environmental goals and the larger benefits to the environment,” Kaiann Drance, VP iPhone marketing told the publication." Nem valami szofisztikáltan írta az Apple hogy embereknek egy része/fele/háromnegyede/x százaléka/általában stb. Konkrétan ki van jelentve hogy az embereknek gyakran van otthon akár több is. Ez szőrszálhasogatás, de ott van ;]

(#885) adamklark válasza telefonmágus (#873) üzenetére


adamklark
senior tag

az kellemetlen de tokkal ez legalább orvosolható valamennyire, karcolódásra lennék kiváncsi x hónap múlva

(#887) adamklark válasza #40993792 (#886) üzenetére


adamklark
senior tag

engem nem zavarnak az újítások csak a *** magyarázkodások/mellébeszélések nem lennének :D, csak nyílván nem mernék leírni hogy minek a töltő, itt a magsafe azt vegyed meg.
Apple valamit ad az egyik kezével: egy kompakt telefont másik kezével meg szó szerint elvesz, de ez van

(#888) CrAzY88 válasza adamklark (#887) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Engem nem különösen zavar a töltőfej elhagyása. Egyszer veszel egyet, utána elvagy vele évekig. Viszont az, hogy fűzfára hasonlít az éjjeliszekrényem, az már inkább... :(((
Mágneses töltő az órához, Lightning a füleshez és a távirányítóhoz, USB-C az iPadhez... És már megrendeltem a Magsafe töltőt is.... :W Nem szeretem napi szinten a telefonba dugdosni a kábelt, ez valami traumára vezethető vissza az előző életemből.
Inkább ebből csavarnának ki valami értelmes megoldást. Például lehetne tölteni az óra töltőjével a fülest. Vagy a Magsafe-fel mind a hármat. Akkor már rég wireless charging tokom lenne az Airpodshoz is, és csak az iPadet kéne megdugdosni a kábellal, azt még valahogy kibírnám pár naponta.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#889) adamklark


adamklark
senior tag

vannak olyan vezetékmentes töltők amire 2 vagy akár 3 cuccot is rá tudsz rakni ha erre gondolsz, bár drága. (nekem android van nem akarok hülyeséget írni, de mintha láttam volna boltban Apple-nek is ilyen megoldást)
nekem ilyen duo töltő van óra és telefonhoz, a fülesem sokáig bírja szóval nincs összeveszés az eszközök között :d

[ Szerkesztve ]

(#890) telefonmágus válasza adamklark (#889) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#891) CrAzY88 válasza adamklark (#889) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Az egyik problémám az, hogy Magsafe így is, úgy is kell, ha elutazom valahová. Aztán az még egyszerűbb lenne kb 100x, hogy egyetlen egy darab valamivel tölthetnék mindent IS, ha el vagyok utazva...
Tudom hogy lassan aktuális de az éjjeliszekrényre azért mégsem szeretnék karácsonyfát ;]
Nézegettem azokat is, csak nekem valahogy nem jön be a külleme egyiknek sem, pedig egy egész hétvégét elk’éltem a nézelődéssel, szóval láttam pár darabot :DDD
Így jártam.. :((( :D

Na hagyjuk abba az offolást, van töltőtopik ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#892) joey04


joey04
titán

A töltő elhagyása miatt vagy torokra mennek, vagy agyatlanul védik pedig az igazság a 2 között van: ráhúzták, hogy környezetvédelem, ami részben igaz is, de az egész mögött a készülő eu szabályzás van. Erre próbált a gyártó úgy reagálni hogy ő jól jöjjön ki belőle.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#893) CrAzY88 válasza joey04 (#892) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Egy picit ez a megoldás is visszás, mert nem kötelező Magsafe-et venni, mivel megy más wireless töltővel is. Szóval nem feltétlenül a cég kezébe adod a pénzed, viszont nekik nem kell az USB-C-t erőltetni (csak iPad-ben)... :U
Na de ki tudja, lehet hogy már az iPhone 13-tól vagy 14-től már csak szervizcsati lesz, ahhoz viszont nem kötelező univerzális csatlakozót biztosítani. Lásd AW.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#894) 7Heads Drago válasza CrAzY88 (#893) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs nem neked akart menni, hanem mindenkinek.
Akinek van már magsafe: nem melegszik vele a telo? Mert elvileg jobban kellene mint a vezetéken lógva.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#895) atirag


atirag
őstag

Még mindig fennálló probléma a fóliás használat?

(#896) CrAzY88 válasza 7Heads Drago (#894) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Nekem még nem jött meg sajnos, érdekes módon, a Mini megjött 1 nap alatt, a Magsafe-re meg 2 hetet írtak... :U

Ez annyival lehet másabb, hogy van benne egy mágnes. Nem hiszem hogy jobban melegedne. De a nyakamat azért nem tenném rá a kisebb aksi és készülékház miatt :DDD

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#897) Valaki87


Valaki87
senior tag

Ha valaki esetleg tokot keresne még, nekem [ez] vált be.
Ragadósabb tpu anyag, így nem csúszik meg a kezemben nyáron se a nagy melegben, annyi viszont, hogy nem ajánlott pénz mellé rakni mert kihúzza...

(#898) emvy válasza 7Heads Drago (#894) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert kellene jobban melegednie barmilyen vezeteknelkuli toltestol, mint a kabeltol?

while (!sleep) sheep++;

(#899) l.sebestyen válasza CrAzY88 (#893) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Azt nem hiszem, hogy meglèpik pl. a CarPlay csak kábellel megy, és ez nem hiszem olyan dolog ami egy frissítéssel változna

(#900) Foglalt név válasza l.sebestyen (#899) üzenetére


Foglalt név
addikt

A CarPlay a 2016-os SE-n is megy wireless :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.