Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#252) sub71 válasza Petya88 (#243) üzenetére


sub71
aktív tag

Én írtam. amúgy droidos vagyok, tehát nem a mundér becsületét védtem! Feleségem kért karácsonyra új mobilt. Csak 2 kérése volt! 15cm legyen max., és ne szóljon 1 év után a telefon hogy nem lehet új alkalmazást telepíteni mert nincs elég hely! Magyarul legyen benne min 6GB ram, 64GB rom, Nyilvaá az iphoneban kevesebb ram is elég! Akkor légyszi nézz körbe andoid frtonton hogy van e ilyen! Én csak a Pixel 4a-t találtam, de Te biztos tudsz sokat... :R dzsunka mobil nem játszik, Iphone vagy Pixel volt az összes lehetőség, talán még egy Huawei, de azt most inkább kihagytam a google mizéria miatt...

[ Szerkesztve ]

(#253) hemaka válasza #26097408 (#249) üzenetére


hemaka
nagyúr

mindenfelé powerbankok meg gyorstöltők, autóstöltők korában nem hiszem hogy ez akkora nagy valami. Ha valakinek meg kevés és még barlangban is lakik, vegyen más mobilt.

(#254) joey04 válasza odani (#230) üzenetére


joey04
titán

Miért szükséges megváltoztatni a véleményüket? Én ellenzem a kis telepet és jobb lenne, ha kicsit vastagabb lenne de nagyobb telep. De pont nem érdekel, hogy másnak jó így. Akkor vegye.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#255) #26097408 válasza hemaka (#253) üzenetére


#26097408
törölt tag

Erre nem is gondoltam.
Koszi!
:R

(#256) Petya88 válasza sub71 (#252) üzenetére


Petya88
tag

Eszembe nem jutott ide hitvitát varázsolni, csak furcsa, hogy kijelző méret alapján mérik a telefonokat, hisz a 2020SE nagyobb, mint a mini, mégis kisebb a kijelzője. Nálunk a feleségemnek Pixel4-e van, nekem ,meg most már mini, eddig meg SE volt. Neki kevésbé fontos, hogy kicsi legyen, de nem is akart iphone árú telefont. Nekem viszont fontos volt, hogy kicsi legyen, ezért vállaltam a felárat.
Leginkább az igényeinknek megfelelő eszközöket szoktunk venni, akár drágábban is, max ritkábban cseréljük.
Nekem nem fontos, hogy iOS v Android, hisz amúgy is a Google infrastruktúráját használom, inkább a megbízhatóság fontos rendszerszinten. Ezért esik ki kb. az összes androidos teló és marad a Pixel vagy az iPhone. Ezek felelnek meg az igényeimnek és erről nem is szeretnék vitatkozni. Mindenki olyat vesz amit ki tud fizetni...

(#257) sub71 válasza Petya88 (#256) üzenetére


sub71
aktív tag

Az eredeti kérdésedre a válaszom:
Akár a telefon méretét nézzük, akár a kijelző méretet, az iPhone család 5 készülékkel lefedi az igények 99%-át, míg a konkurencia pedig nem...szerintem... Így fogalmazva remélem már megközelítőleg helytálló amit írtam, persze csak azoknak akik ez alapján választanak mobilt.

[ Szerkesztve ]

(#258) neverwinter1


neverwinter1
újonc

Kegyetlen jó kis gép, kár az aksiért! A fotókon csak ámulok! :Y

(#259) w333 válasza Petya88 (#256) üzenetére


w333
félisten

De az senkinek sem jutott még eszébe hogy az SE 2020 egy 2014 -s modellre épül ? :D

#257sub71

Nem értem ebben hol a hiba ? "akár a kijelző méretét akár a telefon méretét nézzük"

Van 4.7", 5.4, 6.1 és 6.7 ! tényleg lefedték az összes méretet ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#260) snorbi82


snorbi82
senior tag

vissza találós, januári vásárlás miatt

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#261) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Bocs lusta voltam végig olvasni, így nem tudom volt-e, de én azt olvastam máshol hogy s mini a 15-ös vezetékmentes töltést nem tudja, csak 12-est.

Valamelyik videóba volt, lehet Tech 2 Laci mondta... :)

(#262) w333 válasza INGJOKE (#261) üzenetére


w333
félisten

Kisebb az akku így a 12 Mininek elég a 12W vezeték nélküli töltés, időben ugyan annyi ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#263) HarleyCustom válasza odani (#230) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tőlem megkapod az “év kommentje” címet! :C

Ja, nem. :U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#264) aujjobba válasza snorbi82 (#260) üzenetére


aujjobba
addikt

Az adott topikokat lehet menteni anelkul is, hogy feleslegesen beleirsz egy kommentet.
Van ra jobboldalt egy kulon gomb.

(#265) sub71 válasza w333 (#259) üzenetére


sub71
aktív tag

+1

(#266) oliwire


oliwire
őstag

Nekem ideális külsőre, méretre, tudásra ez a telefon. Az akkumulátor téren ha hozza, vagy kicsit felülmúlja egy 94%-os iPhone 8 plus teljesítményét, nekem már az is megfelelő lenne.
Az iPhone topikban vannak merülési problémák, amit talán az 5G vagy annak hiánya okozza, plusz megbonyolítva a különböző szolgáltatók SIM kártyáival. Ha ez a merülés lecsengett, javítva lesz, szerintem érdemes erre váltanom.

(#267) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

11Pro-m csak pár hétig volt régebben így már arra nem emlékszem, XS-t használtam most huzamosabb ideig, de sokkal tisztább lett a hangzás is XS után, kihonosítva. és kihangosítás nélkül. Más is tapasztalja?

(#268) #76385920 válasza oliwire (#266) üzenetére


#76385920
törölt tag

8-ról váltottam, annyit bőven tud. 8-am akku állapota: szerviz. Nekem egy napot most is elmegy a 8., 20-30%-al érek haza. Mininél ez 40-50%. Nem hardcore használat mellett. :)

(#269) INGJOKE válasza w333 (#262) üzenetére


INGJOKE
veterán

Csak a tesztre reagáltam. :D

(#270) #86564352 válasza INGJOKE (#261) üzenetére


#86564352
törölt tag

A másholt és a youtubereket passzolom, a gyártói oldalon:

Mindkét modell:
Vezeték nélküli töltés MagSafe töltővel, akár 15 wattal
Vezeték nélküli töltés Qi-töltővel, akár 7,5 wattal

[ Szerkesztve ]

(#271) oliwire válasza #76385920 (#268) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! :R

(#272) 7Heads Drago válasza domerator (#181) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#273) 7Heads Drago válasza HarleyCustom (#192) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hogy csináltad? A lányom nem tudja felvetetni az arcát maszkban az I11-el.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#274) Rage47 válasza 7Heads Drago (#273) üzenetére


Rage47
veterán

én néztem most róla videót és nem mindegyik maszkkal ment, a rendes ffp2-es maszkkal sehogy sem megy, csak a sima fekete ruhamaszkkal

[ Szerkesztve ]

(#275) TechN7ne válasza odani (#230) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem mindenki elfogult ,akad azért apple fan őszinte véleménnyel.
+ azt is figyelni kell ki marad csendben ,és elég sokan kezükben az új szifonnal.

[ Szerkesztve ]

(#276) domerator válasza B-L-A-C-K (#267) üzenetére


domerator
veterán

En tapasztalom, sot meg kocsiban is tisztabban szol sokkal a zene. Mar irtam is ezt vmik topicban.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#277) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#267) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Már írtuk ,hogy igen....
Bluetooth kapcsolton az Audio eszközök is jobban szólnak.

(#278) Noukoum válasza TechN7ne (#275) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért lássuk be a topik arról szól jelenleg hogy a rajongók szidják a trollokat (azt a 10db kritikust aki idemert írni) meg próbálják agresszívan bizonyítani hogy nincs igazuk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#279) Birki válasza Wajk (#223) üzenetére


Birki
tag

Egyet értek veled.
Én XS-et váltottam a minire és kicsit több is marad az akkuban estére. (Ez a többlet betudható a 100%-os akkunak.)
Nem is értem honnan vesznek egyesek 4 óra SoT-ot!
Amiket teszteket én láttam azokon monimum 5 órát hoztak ki, de gyakran még többet is.
A gyakorlat pedig nálam pillanatnyilag 6:30-tól mostanáig 5 óra képernyőidő és az akku 49%-on. (otthonról majd képernyőmentést is rakok fel.)

Szerintem...

(#280) w333 válasza Birki (#279) üzenetére


w333
félisten

+1 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#281) 2ofthem válasza Birki (#279) üzenetére


2ofthem
aktív tag

A képernyő idő különbségek az 5g vs 4g beállítás miatt vannak.

(#282) Birki válasza Birki (#279) üzenetére


Birki
tag

Lehet elméletben okosat mondani, és lehet értelmezni a valóságot:


Szerintem...

(#283) #26097408 válasza Birki (#282) üzenetére


#26097408
törölt tag

Siman kijohet 4 ora sot az alatti sot. Ez felhasznalo fuggo dolog. Nalam ez a telefon pl. fel napig sem birna ezert nem is veszek pedig vonzo a merete.

(#284) Birki válasza #26097408 (#283) üzenetére


Birki
tag

Nyilván nem lehetetlen.
De aki nem egész nap játszik és töltés nélkül navigál a telefonnal, annak nem 4 óra használat után fog kikapcsolni.
Az említett felhasználás pedig szerintem nem általános.

Általánosságban:

Ez a telefon sem tökéletes, de nem az akksi, ami kompromisszumra készteti a felhasználók nagy részét! (Ez amúgy engem is meglepett.)
Az az elszomorító, hogy olyanok győzködik itt a fórumozókat, hogy szar az akksi, akik még talán nem is látták a telefont élőben. Aki pedig használja, és a döntés előtt állókkal megosztja a valódi teljesítményét az akkunak, az fanatikus, vagy hazudik. Szomorú! :(

Ezt a f*kázáscunamit kellene visszaszorítani azzal, ha tapasztalatokat osztunk meg.
Ennek reményében miközben navigáltam ma (össz. kb 1 óra), kihúztam a vezeték nélküli töltőt, ne töltsön rá. Miközben az irodában dolgoztam, nem raktam a vezetékmentes töltőre a telefont. Éltem a hétköznapomat a telefonnal. Játszottam, navigáltam, fórumot olvastam, bankot intéztem, egyebek.
Ilyen felhasználás mellett, ezt tudja az akksi valóban! Nem pedig elméletben...

Szerintem...

(#285) #26097408 válasza Birki (#284) üzenetére


#26097408
törölt tag

Nem kell ahhoz hasznalni hogy tudja az ember mire kepes ez a telefon. Rengeteg teszt van mar kint. Video fent YouTube-on amin latszik mit tud. Akku teszteknel is minden egyes videoban mas az eredmeny amti eddig lattam. No meg ott az Apple hivatalos oldala ahol leirja, oraban mennyire birja es ha azt hozza hasonlitjuk a regi iPhone-okhoz szinten lehet tudni mire kepes az akku.

En elhiszem es latom nalad mit tud, de ez nalad ilyen mig masnal mas lesz!

(#286) Noukoum válasza Birki (#282) üzenetére


Noukoum
veterán

Az ugye világos hogy mindenki máshogy használja a telefonját? Szerintem van olyan felhasználási mód mely 4-5 óra közötti SOT-ot eredményez a mininél, sőt.
Az xs-nek mikor megjelent sem volt jó üzemideje, nem is értem miért hozod fel.
A te általad hozott képen pedig szépen látszik hogy rá volt töltve a telefonra. Szóval természetesen nagy kamu az 5 óra sot 49%. Csak nem értem mi szükség van erre mikor egy átlagos vagy átlagos alatti felhasználáshoz tökre elég a mini üzemideje, nem szorul rá a kamu fényezésre.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#287) HarleyCustom válasza Noukoum (#278) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Lássuk be, hogy a trollok (az a 10db, kritikusnak nem nevezendő szemèly), akik agresszíven próbálják bizonyítani, hogy a mini üzemideje nem felel meg annak, aki használja. Mindezt úgy, hogy nincs tapasztalatuk ezügyben.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#288) HarleyCustom válasza #26097408 (#285) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“....Nem kell ahhoz hasznalni hogy tudja az ember mire kepes ez a telefon....”

Valóban... :U Úgyis az van, ami a videón meg a neten írva vagyon... :U ....és lapos a föld, ezt is írták.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#289) Birki válasza #26097408 (#285) üzenetére


Birki
tag

Szerintem nem érted.
Az egyenletben az akkumulátor teljesítménye konstans (az elhasználódást most ne vegyük ide). A változót, nyilván a felhasználó adja.

Attól nem szar, vagy még csak nem is gyenge az akku, ha valakinek a felhasználási szokása az átlagtól eltér. Az válasszon másik terméket vagy vegyen töltőt, powerbankot, egyebet.
De NE állítsa azt, aki nem is használja, hogy semmire nem elég! Mondja azt, mint te, hogy az Ő felhasználása mellett esélyesen nem bírna ki egy napot a telefon!

Más platformok használói nem is érthetik, hogy mire elég ekkora kapacitású akku. Hiszen számukra van egy megszokott fogyasztás, ahhoz mérnek.
Az iOS máshogyan használja fel a rendelkezésre álló erőforrásokat, az alkalmazások más fogyasztással üzemelnek, a gyártástechnológia más (most talán 5nano), másképpen fogyasztanak a beépített komponensek.

Ezért majdnem mindegy, hogy mekkora mAh van ráírva az akkumulátorra (szerintem az Apple is ezért nem adja meg), és ezért fontos, hogy átlag felhasználók megosszuk a tapasztalatainkat, mert a hezitáló fórumtársak ezek alapján reálisabb képet kapnak, mint a 7 órán keresztül kijelzőt égető youtubertől.

Szerintem...

(#290) HarleyCustom válasza 7Heads Drago (#273) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Van video róla YT-on, az alapján. Asszem az iphone topikban osztotta meg valaki és úgy csináltam én is. Nem elsőre, de másodikra sikerült.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#291) Birki válasza Noukoum (#286) üzenetére


Birki
tag

Na ezért mondtam, hogy értelmezni tudni kell a valóságot!
Ha láttál már ilyen akkumulátor használati képet, akkor világosan leolvashatod róla, reggel mikor vettem le a töltőről. A többi adat is leolvasható.

Ha valaki nem iOS felhasználó és nem tudja értelmezni 2 képen látható adatokat, az kérdezzen.

Nem értem mi szükség van kétségbe vonni más szavát, főleg, ha alá is van támasztva!?

Szerintem...

(#292) Iván_78


Iván_78
csendes tag

Sziasztok,

Hátha segítség aminek még csak félelme van az akkuval kapcsolatban.
Csatolok pár képet, de a lényeg, hogy tegnap este vettem le töltőről (21:50) a telót.
Látható a képernyő használati idő, illetve most 17:10 körül van a kapacitása 46%-on.

Iván

(#293) Rage47 válasza Birki (#291) üzenetére


Rage47
veterán

Hm ez a helyzet ismerős, így működik sok minden manapság :D

(#295) Iván_78


Iván_78
csendes tag

Iván

(#296) Noukoum válasza HarleyCustom (#287) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem annak nem felel meg, hanem nekik. Azoknak akik írják. Ez teljesen természetes nem? Mindenki a saját felhasználásából indul ki, és azt nem vetíti ki másra. A többség itt azt sérelmezte hogy 300ezer, pici aksi és mégis ajánlott. Azt gondolom hogy ebbe nehezen lehet belekötni. Ez egy objektív és független oldal elvileg, nyilvánvalóan nem bizonyos emberek számára ad összegzést. Hanem úgy alapvetően, mindenki számára. Negyedezer hsz-n keresztül magyarázni azt hogy ez az üzemidő elég sokkal rosszabb mint beírni hogy ezért a pénzért ennyi üzemidő kevés. Mert kár tagadni az ipari standard 60hz-en már bőven 7-8óra sot, nem beltéri böngészéssel számolva. Ebben a mini rengeteg teszt megnézése alapján kb 4-5 órát tudna. (Nem teszteltem hosszútávon, mintha ezen a fórumon csak hosszútávú tesztek alapján lehetne következtetni valamire)
Ez egy tulajdonság amit vagy elfogad valaki vagy nem. Ha valakinek pedig nem fáj meghozni ezt a kompromisszumot mert nincs is szüksége többre akkor tulajdonképpen semmi hátrány nem éri. Ahogy a huawei felhasználót sem aki tökre megvan gms nélkül, a samsung felhasználót aki megvan snapdragon nélkül, a xiaomi fehasználót aki meg hivatalos IP védelem nélkül. Ugyanakkor ezen az oldalon nem szabadna ez alapján osztogatni a plecsniket. Vannak készülékek, annak tulajdonságai, és ára. Mehet rá a plecsni.
Mert jelenleg ez az i12 mini ott tart hogy akinek fontos a kis méret annak ajánlott, akinek a legolcsóbb 12-es iphone kell annak ajánlott, ugyanakkor akinek ezek közül egyik sem fontos annak nem ajánlott.
Mert teljesen jogos az az érv hogy fél éve az összes huawei telefon azért nem kapott ajánlott vagy egyáltalán bármilyen plecsnit mert nem volt rajta gms. Ami egy tulajdonság. Akkor most hogy kap egy telefon bőven átlagon aluli üzemidővel ajánlott plecsnit? Ami szintén egy tulajdonság.
És miért nem nevezhető kritikusnak? Azért mert negatívat mondanak a telefonról? Hát ehhez inkább nem írok semmit..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#297) Noukoum válasza Birki (#291) üzenetére


Noukoum
veterán

Ott van hogy elmúlt 24órát nézi a telefon.. Saját telefonodhoz nem értesz, és úgy osztod az eszet. Pofám leszakad.
Még zöld grafikon is van hogy lásd mikor töltötted / használtad az elmúlt 24órában..

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#298) #26097408 válasza Birki (#289) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ertelmezd amit irtam.
Nem irtam, hogy szar az akkuja, nem irtam, hogy semmire sem eleg. Annyit irtam, hogy mindenkinel mas SOT fog kijonni mert erosen felhasznalo fuggo kinel hogy alakul. Illetve azt is leirtam nalam ez fel napig sem birna. Es ezt ugy mondom a 11-em eppenhogycsak kibir egy napot...eppenhogy. Ez a kisebb akkuval nyilvan behalna. Es az akku is gyorsabban romlik nalam koszonhetoen a teroro/ wifi ingadozasnak ami kinyira az akkut szepen a hatterben.
Szoval nekem ne magyarazd, hogy IOS-en mashogy mukodik az akku, mint droidon.

Francesco77: Igen a fold lapos...atyauristen :U A fizikat meg nem lehet meghazudtolni. Egy kisebb telepu iphone kevesebbet fog birni mint egy nagyobb telepu iPhone. Optimalizalas ide-oda. Az Apple oldalan pedig remekul fel is tuntetik hany orara kepesek az iPhone-ok.

(#299) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Ezt amúgy nem értem hogy miért számolja bele a SOT-ba a töltés előtt történteket, amikor is a júzer rohadtul nem arra kiváncsi :W

És amúgy most emiatt megy a vita :(((

Pl Birkinek 210 percet számoltam össze töltés utáni SOT-ra, miközben a szoftver meg valami 5 óra feletti időről halandzsázik, ami igaz is. Az elmúlt 24 órára...

Ezt egy picit bután oldották meg almáék. :W

Szerk: megelőztek, de attól függetlenül tényleg így van.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#300) Petya88 válasza CrAzY88 (#299) üzenetére


Petya88
tag

Valójában egyszerű:
Egyik reggel leveszed a töltőről mondjuk 6:50-kor, majd másnap reggel 6:50-kor megnézed mit bírt.
Egyáltalán nem életszerű, de megoldható talán. Tényleg nem egyszerű kihámozni az egy töltéssel elérhető SOT-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.