Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Petya88 válasza HarleyCustom (#199) üzenetére


Petya88
tag

Nekem is van az autóban Qi tartóm, meg töltő kábelem is ha kellene, sőt a munkahelyemen is van...
Arra utaltam csak, hogy bár tudjuk mit vettünk, azért hordoz magában némi kockázatot a kis kapacitású akku.

(#202) w333 válasza Petya88 (#198) üzenetére


w333
félisten

Nem értem mire gondolsz ... autóban mindig van töltő, az utcán sok plázában konektor, de ha az erdőbe mennék medvére vadászni akkor vinnék power bankot ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#203) Valaki87 válasza HarleyCustom (#199) üzenetére


Valaki87
senior tag

+1 :)

Én mindig autóval megyek mindenhova, ott rátolom töltőre ha kell....gps alatt töltöm , és ha olyan helyre megyek túrázni ( nyilván autó nélkül :D ) akkor nem játszom meg ilyenek csak telefon vagy fotó... 2020-ban ugyanmár ez az akku mizéria...szerintem is teljesen felesleges (pláza - meki, mindenhol van konnektor, még ha jól tudom a máv-on is :) ) ...de mit keresnek itt a droid lakók?? én se megyek a huawei p40 topicba trollkodni, hogy, hms meg gms.....

[ Szerkesztve ]

(#204) HarleyCustom válasza Petya88 (#201) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az egész élet egy kockázat... éppen a mobil pici akkuja ne lenne az? :D
Itt nem érzem a veszélyt, ez csak egy telefon. :DDD
Nem tudom pontosn, mire gondolsz azzal, hogy hordoz magában némi kockázatot az akku picinysége :F
Ezt ha kifejtenéd....

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#205) ataman


ataman
aktív tag

Ha érdekel titeket, itt is megosztom a kifejezetten nem tudományos célzattal készült kamera összehasonlító tesztemet, melyet pár napja készítettem! :D

Huawei P10 (2017) - iPhone 8 (2017) - iPhone 12 mini (2020)
https://photos.app.goo.gl/Q8RN6JAuNfSLzaKq5

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#206) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nekem amivel többet tudna adni az egy combosabb akku, meg az ára az ami csücskös. ( bár ez ennyi .sosem volt olcsó az alma. ) .
Nekem az a fura, hogy volt több gyártó ami kiadott hasonló kompaktabb méretű telokat. pl Samsung s 10e és a következő sorozat már nem tartalamazott ilyen kisebb méretű készülékeke. Tuti nem fogyott úgy mit amit elvárták volna. Gondolom a nagyobb méretet a piac kéri nem a gyártók erőltetik.

(#207) janeszgol válasza Silentfrog (#206) üzenetére


janeszgol
félisten

Az S10e tervezesi hibas volt (power gomb helye). Meg nem is volt annyira kompakt. Az A40 sem. Kenyelmesebbek voltak, de nem kompaktak.
Az i12 Mini elotti ertelmes kicsi telo az XZ2 Compact volt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#208) w333 válasza Silentfrog (#206) üzenetére


w333
félisten

De az összes Androidos Mini butított telefon volt (kivétel a Sony) ... ez meg ugyan azt tudja mint a nagytesók, szerintem pedig ezzel elidítanak egy új trendet, tapasztalatból mondom a Minit veszik a legtöbben :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#209) sl30


sl30
csendes tag

i11-ről váltottam 12 minire. Végre vége a kényszerített tepsi telefonnak. Ua normális méretben, mint az i12. Az akku :) fröcsögőket nem igazán értem, minden telefonomat (nem csak a mini 12-t) a következő módon használom: estére vezeték nélküli töltőn pihen, kocsiban töltőn, munkában az egerem mellett töltőpadon... külső munkaterületen lehetetlen lemeríteni, este megint töltőn... Kit érdekel mennyit bír 1 töltéssel?!? Engem, mint felhasználót semennyire sem...

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#210) w333 válasza sl30 (#209) üzenetére


w333
félisten

+1 :K :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#211) Silentfrog válasza w333 (#208) üzenetére


Silentfrog
veterán

Reméljük így lesz ,mert én is két telefonnal járok. Kell egy "normális" meg egy kicsi, amivel dolgozok, futok . ( az utóbbi egy első SE ) Jó lenne valami combosabb android vonalon is. bőven 6" alatt.
A Samu s10e miben volt butított? Én ugy tudtam teljes értékű volt kisebb kijelzővel, talán csak a felbontás volt valamivel alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#212) csakany2001 válasza w333 (#208) üzenetére


csakany2001
senior tag

Remélhetőleg valóban lesz hatása..
Imádom az XZ1C-t, de már kezd elhasználódni és nincs mire váltsak...
Durva hogy 3 éve nincs igazi csúcsteló kompakt méretben.(XZ2C valahogy már nem sikerült jól)

Telefonról:
Apple előtt le a kalappal, kiválóan lefedték idén a piacot ami dicséretes.
Ebben a telefonban is csak annyi a hiba számomra hogy nem Android van rajta, de simán megvenném.(bár a Jack létszükséglet, ezért sok másik is kiesik)
Ha ez kell ahhoz hogy néhány gyártó elkezdjen kiadni ilyen méretű telefont, már megérte rá várni.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#213) w333 válasza Silentfrog (#211) üzenetére


w333
félisten

S10E kamera illetve nem volt a kijelzőbe épített ujjlenyomat érzékelő, különben az S10E sem volt butított, inkább a régi telefonoknál volt ez jellemző, de mivel ezek a telefonok is megnőttek így átneveztek “Lite” -ra :D

csakany2001

+1 nagyon jól csinálta az Apple és én azt is megértem aki Android párti, nem vagyunk egyformák, én a német autókat szeretem, barátom inkább a Japánt ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#214) lecsokolbi válasza csakany2001 (#212) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Ugyanígy vagyok pacsi ;)
Szerintem megvárom a jövő évi pletykát, bár nem lesz csúcs snap állítólag.

- Mindenki hazudik! -

(#215) Rage47 válasza sl30 (#209) üzenetére


Rage47
veterán

welcome to the club
tavaly csak azért váltottam 6s-rol 11-re, mert azt hittem, hogy nem lesz már flagship normális méretű telefon

(#216) Phülöp válasza latzy (#75) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm, hogy leírtad helyettem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#217) Razzul válasza sphe (#122) üzenetére


Razzul
senior tag

#111alexandrosz

Köszi nektek a választ. Az S20FE és a Pixel kameráját már összehasonlítottam az i12-vel, de összességében egyikőjük tudását sem találtam meggyőzőbbnek az Apple eszközénél. :R

Az általad linkelt hírekkel pedig tisztában vagyok, az első kettő szerintem is felháborító. A harmadik lassításos botrányról szóló történet viszont nem olyan egyszerű, ahogy azt az általad linkelt cikkben is leírják.

Stat crux dum volvitur orbis

(#218) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nekem továbbra is nagyon bejön ez a készülék. A 11 Pro-m nem cserélném le rá, de ha régebbi modellel rendelkeznék és új iPhone-t vennék, ezt a modellt választanám, elsősorban a kompakt kivitel miatt. Otthon úgyis az iPadet nyúzom, ha tartalmat fogyasztok, miden másra meg bőven elég lenne ez a méret. Szép munka!

(#219) aelod válasza DGery (#47) üzenetére


aelod
veterán

Rosszul közelíted meg. Itt nem az volt, hogy nem tudtak nagyobb akkut tenni bele hanem eleve ez volt a koncepció és nem akartak. Ha nagyobb üzemidő kell vedd meg a sima 12-t, vagy a maxot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#220) #77714176


#77714176
törölt tag

Hello! Evek ota varok mar szogletes telefonra, jo fotokepesseggel. Iden végre ketto is megjelent... Ar ertek aranyban szerintetek melyik jobb, nagyjából mindketto 300k korul kaphato. Xperia 1 ii vagy iPhone 12 / 12mini?

(#222) Šolaire válasza #86564352 (#200) üzenetére


Šolaire
veterán

“a természetet követi egy lyukba kell bedugni és nemcsak egy pózban jó”
:DDD

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#223) Wajk


Wajk
addikt

ne már, hogy még mindig az akksin megy a hiszti. Ne felejtsétek már el, hogy a mai csúcsokhoz képest mérsékelt az üzemidő. De nem hibáztatok senkit, mert több teszter is beleesik ebbe a hibába. Ha majd jönnek ki 5.5" alatt telók, majd azokhoz lehet majd hasonlítani. (Az tény, hogy nagyon ragaszkodtak a 7.4mm-es vastagsághoz :) )

A tesztek szerint kb. az XS-el van pariban. Az iPhone SE-ket, az iPhone 8, X-eket lenyomja. Ami megterheli az a processzorgyilkos alkalmazások, mint a játék és a GPS, de ez az egész 12-es szériát érinti. Korábbi modelleknél nem volt ennyire komoly eltérés. Nem csodálkoznék ha jönne még egy komolyabb optimalizálás. De már ebben a formában is telefon méretben egy használható készüléket kapunk.

Egy normál embernél az egy napot az itteni visszajelzések alapján is simán hozza. Sajnos jelenleg 1-2 napot lehet kihozni a legtöbb csúcstelefonnal, ez meg az akksi technikai korlátja.


[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#224) koshmar


koshmar
őstag

Egy biztos: más telefon, amihez nem jár töltőfej gyárilag, 4 óra kijelzőidőt tud és 300-ba kerül, semmilyen plecsnit nem kapott volna, nemhogy ajánlottat.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#225) Wajk válasza koshmar (#224) üzenetére


Wajk
addikt

mivel jelenleg ebben a méretben egyedülálló, ezért kapott. Ne akadj fenn rajta. Örülj ha téged nem érint, mert akkor neked van miből választani.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#227) koshmar válasza #40993792 (#226) üzenetére


koshmar
őstag

Abszolút megérteném az ajánlottat, de nem 300-as árral :D

Mindegy, ahogy írták feljebb, ez nem az én bajom :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#228) sub71


sub71
aktív tag

Ős androidosként számomra nagyon sokáig az iPhone volt a tipikus példája hogy a marketing mennyivel fontosabb, mint maga a termék! Évekig kiadták tök ugyan azt a telefont, csak erősebb procival, hangzatos nevü Retina Display néven egy számomra szar elavult kijelzőt használtak, tepsi méretű telefonban is csak átlagos méretű kijelző volt, és még hosszan sorolhatnám....Azonban ez tavalytól megváltozott, az idei évben pedig az áron kívül nem nagyon lehet belekötni! 2020-as széria 5 db, mégis átfogja 4,7-től 6,7-ig a teljes termékskálát. Samsung, Huawei, Xiaomi,stb... évente minimum 15 modellel jelentkezik, mégsem képesek erre! Az opimalizáltságról, minőségérzetről, az ökosziszémáról, a hozzáadott teljes körü szolgáltatásokról nem is beszélek, azzal eddig sem volt gond.Gratulálok :R ....persze ez csak egy szubjektív vélemény.....

[ Szerkesztve ]

(#229) DGery válasza aelod (#219) üzenetére


DGery
aktív tag

a 12-vel és a 12max-al viszont pont elvész a készülék lényege, ami a méretében rejlik...
lehetett volna minimális faragással nagyobb, de nem lett. én ezt elfogadom, és a fentebb leírt tapasztalatok alapján így is tudja az 1 napos használatot. Most a 7-et így is van, h délutánonként töltőre teszem (elég sok a SoT, 90% feletti az aksi), szóval kibírnám ha a minivel is ez lenne...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#230) odani


odani
tag

Egyszerűen imádom olvasni, ahogy a kicsi akksit védik, kávé mellé a legjobb. :C

Azért van szükség itt nem epöl fanokra - akiket úgy várjátok, hogy kikopjanak ebből a topicból is -, hogy esetleg ne alakuljon ki csőlátás, de ahogy a hozzászólásokat olvasom, már késő, az elfogultság megingathatatlan.

(#232) aujjobba válasza odani (#230) üzenetére


aujjobba
addikt

En azt imadom olvasni a droidos akkubajnok telok topikjaiban, amikor azon keseregnek felnap alatt lemerult a 4-5000mAh, mert 'beakadt valami app es leszivta', aztan megy a root-olas meg rendszerszolgaltatas letiltogatas, ROM csere.
:C

[ Szerkesztve ]

(#233) collecting válasza odani (#230) üzenetére


collecting
tag

Jó, hogy itt vagy.
Ja, bocs, nem ide.

(#234) gyurma888 válasza aujjobba (#232) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Ezen jót nyerítettem :DD
Nem tudom mit szívsz, de van belőle eladó?

(#235) aujjobba válasza gyurma888 (#234) üzenetére


aujjobba
addikt

Nezd, most poenbol megnezegettem itt oldalt a mobilarena topikokat, 5 perc utan itt is egy pelda:

xiaomi mi9t, a topik eleje meg tele van twrp, recovery, root, stb nyalanksagokkal.
De mindegy is, mert nagy akku van benne, hurra, kar hogy a googleplay leszivja, kar erte, kivalo ugynok volt.

[ Szerkesztve ]

(#237) .Szaki. válasza aujjobba (#232) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mennyire igaz! :C De srácok szerintem ne etessétek őket, semmi értelme, csak magatokat idegelitek feleslegesen. :) Mindig lesznek megmondó emberek, akik tudják másnak mi a jó.

(#238) aujjobba válasza .Szaki. (#237) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem idegelem magam, remekul szorakozok. De itt befejeztem, troll OFF.

(#239) Oldman2 válasza odani (#230) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem a kicsi aksit védik, hanem a kis méretet, ami miatt csak kicsi lehet az aksi is.

Elismerem, nehéz ezt a mai tepsik korában megérteni, de miért kellene mindenkinek egy tepsi?

Azt értsd meg, hogy ez a készülék nem a Te igényeidet elégíti ki, viszont majd az eladási adatok szépen bizonyítani fogják, hogy ez a méret egy olyan piaci rés, amit az Alma mostantól szépen kielégít.

És emiatt jönnek majd a kisméretű Androidos készülékek is, hasonló akkuval.

(#240) w333 válasza koshmar (#227) üzenetére


w333
félisten

Mutass hasonló csúcs Androidot ami nem kerül ennyibe :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#241) Sn00k


Sn00k
veterán

Jó kis teló lett ez. :K Nekem az SE 2020 is simán kibírja nap végéig úgyhogy gondolom ezzel sem lesz nagyobb problémám. Én személy szerint egy zoom lencsének jobban örültem volna, de ettől eltekintve hamarosan én is beújítok egyet , bár az SE a touch ID miatt nagyon bejövős mostanság :DDD
Tényleg nagyon f@sza van ez a méret almáéknál.

3njoy the Lif3

(#242) Gempas 70 válasza Oldman2 (#239) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

"Nem a kicsi aksit védik, hanem a kis méretet, ami miatt csak kicsi lehet az aksi is."
Hát ez nagy tévedés... már miért lehetne csak kicsi az aksi.. simán belefért volna egy kb 2600-2800 as. Ha akarták volna. De nem akarták.

(#243) Petya88


Petya88
tag

Valaki írta, hogy az alma lefedi a 4.7" - 6.7" mérettartományt 5 készülékkel. Csak nekem vicces, hogy a mini kisebb, mint a 2020SE, de a kijelzőjük szerint pedig fordítva szerepelnek a sorban? Mennyire állja meg a helyét így az első mondat?

(#245) rolandrepasi válasza koshmar (#224) üzenetére


rolandrepasi
tag

Nem a töltőfej hiánya a baj igazából, hanem a ,,tyúkbél” vége lenne pl. sima usb és ne c. Töltőfej tényleg mindenkinek van otthon(igaz c-s kevésbé). A kijelzőidő meg kinek hogy jön ki. Van akinek elég van akinek nem. Ennyi. Aki úgy gondolja hogy kevés az vegyen mást. Az ára meg ennyi. Azt szokták mondani hogy minden annyit ér amennyit adnak érte. Ha ezért adnak ennyit(szerintem nem is kevesen) akkor ennyit ér.

(#246) aujjobba válasza Petya88 (#243) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem ertelek teljesen, bar az igaz a fenti mondat ugy lenne helyes, hogy a 4.7" - 6.7" kepatlo tartomanyt fedik le.
Igen, a mini kisebb mint a 2020SE, de a kijelzoje nagyobb, mert nincs akkora kava korulotte.

#245rolandrepasi Igy van, a Xr meg talan a 11 is 300ezer korul nyitott 'gagyi' felbontasu IPS kijelzovel, megis slagertermek volt, vagy meg mindig az.

[ Szerkesztve ]

(#247) hemaka


hemaka
nagyúr

kontrában kétszer beleírni az üzemidőt, na... nyílván ekkora fizikai méretekkel csodák nincsenek. :DDD

(#249) #26097408 válasza hemaka (#247) üzenetére


#26097408
törölt tag

Lehetett volna par mm-rel vastagabb es egy ertelmes akku beleferhetett volna.
De ez igaz a 12-re es a 12 pro-ra is.

(#250) <Adamsky> válasza sub71 (#228) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1

" ... 5 db, mégis átfogja 4,7-től 6,7-ig a teljes termékskálát. Samsung, Huawei, Xiaomi,stb... évente minimum 15 modellel jelentkezik, mégsem képesek erre!"
A kulcsszó: választék. Senki - én legalábbis - nem akar senkit meggyőzni arról, hogy vegyen kisebb telefont, ill. arról, hogy a nagy telefonok sz@rok. A cél, hogy legyen ilyen is, és olyan is!

Anno a Sony Compact-ját se értették sokan:
- De hááát ennyié kapok XYZ-t.
- Igen barátom, de az nem ilyen.

Ez most konkurencia nélküli! Nem tökéletes (ennyi pénzért én is húznám a szám a töltő hiánya és a nem túl nagy akksi miatt), de nincs más. Még hasonló se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.