Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Vesa válasza r3dsnake (#399) üzenetére


Vesa
veterán

Azért van gond az almákkal is sajnos. Anno 4S-ben kétszer szállt el a WiFi chip, másodszorra már nem is szenvedtem a javíttatással. Az 5S-ben meg valami ciripelni kezdett és melegedett mint a fene. Szerencsére még garis volt, és kaptam egy újat. Viszont ez így kicsit túl sok hiba volt pár év alatt úgy, hogy nem vagyok telefon b*zi, jóformán csak telefonálok és néha Viber, semmi extrém terhelés. XS egyelőre megy, azzal még nem volt gondom, de nincs is meg túl régóta.

Az egyébként tényleg bicskanyitogatóan drága alma kábelek, legendásan rossz minőségéről meg ne is beszéljünk. Már nem is számolom hányat fogyasztottam el iPad/iPhone kombókhoz.
Valójában nem vagyok elájulva a hardveres minőségtől, főleg az árához képest, ugyanakkor az IOS rendszer annyira jó, hogy azt nem szívesen cserélném el másra.

A tudomány a valóság költészete!

(#402) aujjobba válasza CrAzY88 (#396) üzenetére


aujjobba
addikt

Az ebben a bukfenc, hogy a saját üzemidődet akkor fogod megtudni, amikor már megvetted és használod a telefont, függetlenül attól, hogy az akku statisztika hogyan számol neked képernyőidőt.
Akkor az már teljesen irreleváns mindkét esetben, mert nem vásárlás előtt tudtad meg, hanem már használat közben.

(#403) Rage47


Rage47
veterán

Fú lehet bekattantam, de előjött tegnap az 5s-nél megszokott mozdulat, amikor is a power gombot a telefon tetején kerestem :D Ez így sok év után...

[ Szerkesztve ]

(#404) domerator válasza Rage47 (#403) üzenetére


domerator
veterán

Hat ennel a telefonnal speciel szeretnem ha ott lenne! :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#405) HarleyCustom válasza domerator (#404) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jó lenne, ha nem kellene nyomogatni fizetéskor. :) De hát ez ilyen...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#406) janeszgol válasza jbcs (#323) üzenetére


janeszgol
félisten

De, pont akkora kompromisszum, pont ezt próbáljuk elmondani. Véletlen nem egy telet aludtál át? A felsorolt márkákon nem iOS van, lehet ez is elkerülte a figyelmed.
Remélem WC papírból is a legolcsóbb egy rétegű lepedőméretet veszed. Igaz az ujjad gyakran sz*ros lesz, hiába hajtogatod, de a célnak megfelel. Nem kell a Zewa. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#407) Wajk válasza domerator (#404) üzenetére


Wajk
addikt

ezt a ziccert én is sajnálom. Amikor költöztünk imádtam használni a vízmértéket a telefonban. :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#408) domerator válasza Wajk (#407) üzenetére


domerator
veterán

Na vegre... valaki ugyanugy gondolja... :C
En nagyon ritkan hasznalom a vizmerteket, de anyazok, hogy nincs egy oldala egyik telefonnak sem ami sima. A kamera miatt a hatlap se jo. :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#409) jbcs


jbcs
tag

Nem akarom elölről kezdeni, de tegnap ez még bennem maradt.
És elsősorban, amiket írtam, nem azokra vonatkozik, akik ide járnak, mert ők biztos sokkal tudatosabban választanak és döntenek.
Viszont azt mindenképpen fontosnak tartom, ha jobban el lenne mondva az embereknek, tesztekben, cikkekben, hogy értsék meg, hogy értelmetlenség ennyi pénzt adni egy telefonért (függetlenül, hogy android vagy iphone), ha valakinek nem kell egy jó fényképezőgép és nem játékra kell (habár már a 100 eFt. alatti kategóriában lévőkkel is lehet játszani). A telefon is egy mini számítógép és úgy ahogy egy számítógép gépajánlóban leírják, hogy ez netezésre jó, ez munkára, ez már játékra, ez mindenre és akkor tud választani az is, aki nem annyira ért hozzá. Viszont a telefonoknál nincs ez így és ennyire elmondva, hangsúlyozva. Mit mondanál annak, aki odajön hozzád és mondja, hogy vett egy gépet 400 eFt.-ért i7-es procival rtx 2070-el, visszakérdezel, hogy mire is kell, ja csak netezek, meg filmet nézek. Ilyenkor vagy nem szólsz semmit, csak mosolyogsz vagy elmondod neki, hogy ember kidobtál az ablakon kb. 250- 300 eFt.-ot és ahol vetted, sajnos jól rászedtek. Tudom az Iphone-nál környezetet is veszel, de ha mindképp kell az ios, arra jó egy pár generációval korábbi iphone is.
Tesómnak Iphone 11-e van, kezembe fogtam, de semmilyen hűha érzés nem fogott el: Rákattintok egy appra, megnyílik, nálam is. Van GPS, nekem is. Van 4G, nekem is. Tud emaileket olvasni, én is. Egy napot kibír, enyém is. Szebb a kijelzője, igen, valamivel. Megérteném, ha az enyémen nem lenne 4G vagy GPS vagy nem tudnék emaileket olvasni, nem lenne minden app meg ugyanúgy. Vagy mondjuk egy 640×480-as monochrome kijelző lenne az én jóval olcsóbb telefonom. Kicsit sántít, de nagyságrendileg hasonló. Ha valaki átül egy 6 milliós Vitarából egy 35 milliósba, ott azért lesz hűha érzés, főleg ha a gázpedált is tövig nyomod. Itt ezt egyáltalán nem érzem. Tesóm mondja, hogy milyen jó, hogy ilyen erős proci van az iphone-ban, mert az online közvetítései mennyire jók és meg tudja csinálni az iphone-al (boldogok a tudatlanok, gondoltam magamban). Ismerősöm ilyen online közvetítésekre huawei p40 lite-ot vett, csak erre használja és kiváló. De nem vetem meg a tesómat, mivel vállalkozó, meg tudja fizetni és boldog a telefonjával.
Kiváló készülék az Iphone és nagyon jó az ios, de iszonyatosan túl árazott és ha mindenképpen ios kell, akkor egy 2-3 generációval korábbi is teljesen jó. Ha nem kell ios, próbálj ki egy pl. egy poco X3-at és biztos nem fogod azt érezni, hogy hú ez ultragáz egy iphone-hoz képest, minden benne van talán rosszabb fotót lő és kevésbé alkalmas játékra. Az androidos készülékek régóta nem olyan rosszak, mint ahogy beállítják azok, akik nem használják.
Nem az igét akartam osztani, de tényleg jobban el kellene mondani, hogy melyik készülék mire jó, mi az ami nettó pénzkidobás, mert nem használod ki, rosszul méred fel, hogy az igényedhez milyen készülék passzol stb. Vagy mondjuk szívesen olvasnék olyan teszteket, hogy hol van mobiltelóknál az alsó határ, ami alapvető használatra megfelelő, nem kínszenvedés a facebook-email-hírek olvasása-gps.
Vége, nem akarom elölről kezdeni senkivel a partalan vitát.

(#410) domerator válasza jbcs (#409) üzenetére


domerator
veterán

Neked tenyleg beragodott legalabb egy fogaskereked :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#411) Wajk válasza jbcs (#409) üzenetére


Wajk
addikt

szerintem pont itt, a 12 Mini topikban van legnagyobb százalékban a tudatos vásárlók aránya. Mert mi tudjuk mi kell nekünk.

Igen van aki nem nézi meg mit vesz, és nem használja ki. Erről max eszmecserélni lehetne akit érdekel, de nem itt. Ez további hsz generálás már, egy bann már igazán mehetne pár napra.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#412) janeszgol válasza jbcs (#409) üzenetére


janeszgol
félisten

De akkor ezt az élet minden területén, mindig mindenkinek el kellene mondani. És az sem garancia. A Marvel szuperhősök a tévében vannak. Mi emberek vagyunk, emberi képességekkel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#413) emvy válasza jbcs (#409) üzenetére


emvy
nagyúr

> Mit mondanál annak, aki odajön hozzád és mondja, hogy vett egy gépet 400 eFt.-ért i7-es procival rtx 2070-el, visszakérdezel, hogy mire is kell, ja csak netezek, meg filmet nézek

Ez en vagyok, csak ketszer ennyiert :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#414) lita66


lita66
tag

Sziasztok! Igen, én most váltottam egy hete kb. 10 év androidos teló használat jután Iphone-ra, és igen, 12 minire, és igen, mert ilyen méretű, és képességű telefon kell nekem, és ebben a méretben és kategóriában nem találtam ilyen androidos telefont. És ez a kombó (méret, és képesség), nekem olyan fontos, hogy vállaltam, hogy inkább megtanulok "iphone-ul" az android után. Szóval úgy éreztem, hogy ezt a telót nekem találták ki, még ha más nyelven is beszél, mint amit megszoktam. Tudnátok nekem segíteni, hogy hol tudok körülnézni a kérdéseimmel? Olyan banálisan az alapról kezdek, hogy nem zavarnálak benneteket ezzel, csak vmi forrás kéne, ahol utána nézhetek. Köszönöm

(#415) Tibee86 válasza lita66 (#414) üzenetére


Tibee86
veterán

Használati útmutató: [link]

(#416) nord_ válasza jbcs (#409) üzenetére


nord_
veterán

Azért mutass már nekem egy olyan szettet (gép, jó minőségű monitor, jogtiszta operációs rendszer, programok), ami kijön 100e Ft-ból. Mert az biztos, hogy ami kijön egy százasból, azon te csak kínodban mosolyoghatsz.

---

Az a nagy problémád, hogy a saját életedből, elvárásaidból, jövedelmi viszonyaidból indulsz ki... De ennél még nagyobb probléma az, hogy ezt vetíted ki mindenkire. És ami a legnagyobb probléma: nem csak magadtól nem veszed észre, hogy milyen szánalmas mások zsebében turkálni, hanem akkor se esik le a tantusz, ha mások mondják... Senkinek semmi köze hozzá, mennyit költ egy másik ember bármilyen eszközre. Mintha egy autós fórumon bejárna a méretes kombit használó tulaj hisztizni az igényesebb kisautók topikjába, hogy ugyanannyi pénzért neki nagyobb csomagtartója van és értelmetlenség prémium kisautót venni a Dacia Lodgy helyett.

Engedd el, nem kell neked senkit se megtérítened... Fogadd már el, hogy mások is lehetnek legalább annyira értelmesek és megalapozott döntésre képesek, mint te. Még akkor is, ha másként döntenek.

(#417) neverwinter1 válasza jbcs (#409) üzenetére


neverwinter1
újonc

Szerintem, akik Minit vesznek, azok az igazi tudatos vásárlók! Csúcsmobilt szerettek volna (nem Xiaomit meg Pocot), emberi mérettel, iOS platformon. Aki hosszabb távra tervez, az iOS-t fog úgyis venni. Peace! :R

(#418) lita66 válasza Tibee86 (#415) üzenetére


lita66
tag

kösz, ez megvan...

(#419) 7Heads Drago válasza domerator (#372) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ez se igaz amiket leírsz, de sebaj. Ha így lenne sokkal több Apple user lenne. :P

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#420) collecting válasza 7Heads Drago (#419) üzenetére


collecting
tag

Meg mindig varom a kerdesemre a reszletes valaszt. Ja, hogy nem tudsz mit mondani ra? Meglepo ;]

[ Szerkesztve ]

(#421) nord_ válasza lita66 (#418) üzenetére


nord_
veterán

Ha megvolt, akkor itt és az iPhone topokban is nyugodtan kérdezhetsz. ;)

(#422) lita66 válasza nord_ (#421) üzenetére


lita66
tag

:R

(#423) Petya88 válasza emvy (#413) üzenetére


Petya88
tag

Én is megvettem a ROG gépet, pedig nem vagyok már gémer, de néha amikor kell, nagyon lerövidíti azt a pár amúgy időigényes feladatot és ez nekem JÓ!
A minire már várok egy ideje, mert az SEből nagyon hiányzott nekem a Nexus5 után a Qi töltés. Kétszer is meggondoltam miután kiszámoltam, hogy mennyibe is fog ez nekem kerülni: Apple Care+, mag safe töltő stb. Végül úgy döntöttem, hogy megérett a cserére az SE, mert nem biztos, hogy a közeljövőben lesz megint az igényeimet ilyen szinten kielégítő, jó minőségű telefon.

[ Szerkesztve ]

(#424) forumpista válasza jbcs (#409) üzenetére


forumpista
tag

"Viszont azt mindenképpen fontosnak tartom, ha jobban el lenne mondva az embereknek, tesztekben, cikkekben, hogy értsék meg, hogy értelmetlenség ennyi pénzt adni egy telefonért"

Tisztelem a naivitásod de ez nem változtatna semmin.

(#425) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok,

egy elég noob kérdés, de bármilyen usb-c-s töltőfej jó a telefonhoz ugye? Vagy van valami speciális dolog amire oda kell figyelni a megvásárlása előtt? :)

Köszi a választ előre is! :)

Privátra illik válaszolni :)

(#426) lita66 válasza Petya88 (#423) üzenetére


lita66
tag

Nekem Nexus 5 volt az utolsó androidos telefonom...

(#427) oliwire válasza Rájmó (#425) üzenetére


oliwire
őstag

Szia,

Ha megbízható forrásból van a töltőfej, akkor igen, jó lesz bármelyik ;)

(#428) Juhaszatti válasza collecting (#326) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha nem is Macbookon, de Windows PC-n bármikor fel tudom venni a hívást, sőt, indítani is tudok a gépről. A link másolás és beillesztés is működik PC-ről telefonra. Jönnek PC-re a telefon értesítései is, természetesen hozzáférek a telefon galériájához és alkalmazásaihoz is, stb. Persze mindezt kábel nélkül.

Jó az Apple ökoszisztéma, nem véletlenül van a családban több iPhone, egy iPad Pro, és Macbook Pro is. De ehhez a kényelmi szinthez már nem feltétlenül lenne ezekre szükség.

(#429) jbcs válasza neverwinter1 (#417) üzenetére


jbcs
tag

Elöbb-utóbb az androidos gyártók is lépni fognak és kiadnak kisebb telefonokat, tényleg ultragáz, hogy 6,5 alatt lassan szinte semmit nem kapsz.

(#430) Rájmó válasza oliwire (#427) üzenetére


Rájmó
tag

értem, köszönöm a segítséget! :)
megpróbálok egy megbízható forrásból származó töltőfejet venni, nem pedig egy ebay-es 5 dollárosat :D

Privátra illik válaszolni :)

(#431) Giovan! válasza Rájmó (#425) üzenetére


Giovan!
addikt

Arra ügyelj, hogy ha gyorstöltésre is igényt tartasz akkor fontos, hogy USB-PD szabványú legyen a töltőfej, mert az Apple csak ezt támogatja.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#432) collecting válasza Juhaszatti (#428) üzenetére


collecting
tag

Oké, de Macbookról beszélünk :) És HomePod-ról.

(#433) #86564352 válasza lita66 (#414) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tippek listája (angolul) :)

iOS nem kell bezárni appokat, kikapcsolgatni mindent, a parancsokkal sok automatizálás ütemezhető, icloud backupot szépen állítsd be

pl. appokban, oldalakon swipe a vissza, lefele swipe főképernyőn a spotlight kereső
space hosszan nyomva vezérli a kurzort, szövegben dupla space pontot is tesz

rázás visszavonás, két-három ujjas gesztusok, hátlap dupla és tripla kopp
egy hosszú weboldalon képernyő tetejének óra környékén megérintése rögtön felfele scrolloz, a scroll csúszka "megfogható" és lefele húzható gyorsabban, hogy egy hosszú lista legaljára menj

Youtube háttérben hallgatás: Safariban asztali webhely kérése és akkor control centre-ből indítható

fogod kapni emailben az ajándék Apple TV+ előfizetést, pár hónap Apple Music

elsőre ilyesmik szoktak előjönni, iOS használati útmutató és tippek app hasznos

ez is csak egy szoftver bele fogsz futni hülyeségekbe, megkötésekbe, a lényeg friss fejjel állj hozzá, ne az Android beidegződésekkel

(#434) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Srácok, kíváncsian várom a friss tulajok tapasztalatait a készülékről! :)

(#435) Rage47 válasza .Szaki. (#434) üzenetére


Rage47
veterán

Legjobb az 5s óta :D
Egy kézzel tudok fotózni, videeókat felvenni, végre, ennyi év után :D És mindezt minőségromlás nélkül. Nem az van, mint régen, hogy a kisebb telefon szarabb.

[ Szerkesztve ]

(#436) HarleyCustom válasza .Szaki. (#434) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szuper! :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#437) lita66 válasza #86564352 (#433) üzenetére


lita66
tag

Nagyon köszönöm! Két dummy kérdés rögtön: Az AppStore pc-n nézegethető? esetleg onnan letölthetők programok a telefonra? (tudom ez olyan androidos logika) Nem találok ilyen oldalt ugyanis, de külön appra keresve meg feljön egy appstore oldal, de onnan nem tudok továbblépni. A hátlap dupla kopp működik a minin is? hogy lehet elővarázsolni? Mert én nem találom. :R

[ Szerkesztve ]

(#438) ataman válasza lita66 (#437) üzenetére


ataman
aktív tag

Beállítások / Kisegítő lehetőségek / Érintés
Oldal alján: Koppintás hátul

...szintén 9 év androidról átnyergelve...

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#439) #86564352 válasza lita66 (#437) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem. Részben igen. Google beírva az app nevét és ios kidobja az amerikai app store leírás oldalát: pl. Wipr reklámszűrő
el lehet olvasni a leírását, hozzászólásokat, én is inkább számítógépen szoktam megnézni egy app mit tud és véleményeket, mert ugye telefon magyar régióval csak kevés magyar véleményt dob ki

Dupla, tripla kopp ahogy ataman írja a kisegítő lehetőségek, érintés, legalul. Gondolom azért van eldugva, mert nem 100% a működése, nem igen reklámozták a funkciót. Ha csak egy dologra kell, akkor érdemes ugyanazt a duplára és triplára is beállítani, így jobb a felismerés.

(#440) lita66


lita66
tag

ataman és twofatcat! Köszönöm! A koppintás már működik is! Szuper! :)

[ Szerkesztve ]

(#441) #76385920 válasza HarleyCustom (#436) üzenetére


#76385920
törölt tag

+1
Zseniális méret, ahogy én használom bőven megy 1 napot. Egy rohadt nagy baja van, hogy vissza kellett küldenem szervizbe 4 nap után! :O
2 hét minimum mire visszajön...

Nálam tripla kopp = képernyőfotó. Elég érzékeny, néha feleslegesen is csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#442) B-L-A-C-K válasza #76385920 (#441) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi baja volt?

(#443) #76385920 válasza B-L-A-C-K (#442) üzenetére


#76385920
törölt tag

(#444) koxkids válasza B-L-A-C-K (#442) üzenetére


koxkids
őstag

Elégedett vagy amúgy a minivel? :)
Hozza amit kell?

(#445) B-L-A-C-K válasza koxkids (#444) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudásban azért nem ájultan el XS meg 11 pro után. 100 ezerbe jött ki a váltás, a méret miatt viszont nekem ért ennyit, hangzása is sokkal tisztább, az meg hogy kamera jobb, meg kicsit gyorsabb az meg alapból jó. Biztos nem cserélném le ezt most semmire.

(#446) aujjobba válasza B-L-A-C-K (#445) üzenetére


aujjobba
addikt

nem cserélném le ezt most semmire’ - néhány hétig.
:)

(#447) strogov


strogov
senior tag

Az adapterhez egy megjegyzés: Az SE2 adapter és füles mentes változata 20k-val olcsóbb lett. Ahol még a nagy dobozos van ott 180k, ahol a vékony ott 160k - kedvezmények nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#448) odrif válasza jbcs (#409) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Te pontosan miért is jársz ebbe a topikba?

20 éve a Prohardveren

(#449) aujjobba válasza odrif (#448) üzenetére


aujjobba
addikt

Növelni akarja a tudatosságot.
Meg kell tanítani a népnek, hogy 70ezres telefon is tudja az alap dolgokat és feleslegesen vesz 300ezerért iPhone-t.
Hátha észhez térne mindenki, és a mostani iStyle dolgozók kereslet hiányában mehetnének dolgozni a baromfifeldolgozóba.

(#450) koxkids válasza B-L-A-C-K (#445) üzenetére


koxkids
őstag

Na igen, amiket említettél, ahhoz képest nem hoz sok újat. :)
Nekem a 7 után tuti nagy ugrás lesz, de szerintem megvárom a januárt a garancia miatt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.