Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#552) w333 válasza snorbi82 (#541) üzenetére


w333
félisten

Hát akkor melyiket lenne fer ide tenni ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#553) aujjobba válasza w333 (#552) üzenetére


aujjobba
addikt

Arra gondol 60hz-en is illett volna tesztelni a oneplust, hiszem a 120hz sokat harap az akkubol és az iPhone nem is tud olyat.
Mintha egy ugyanakkora akkus 10” tabletet hasonlítanál egy 5” telefonnal (nyilván tudom ilyen nem létezik).
Az már más kérdés, hogy ha tudja a 120hz-et a oneplus, ami az egyik sellingpoint-ja, akkor a kedves felhasználó valószínűleg nem fogja nemkellaz alapon kikapcsolni.

(#554) Foglalt név válasza #40993792 (#551) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mivel a vírus miatt a helyi alma boltba időpontra lehet csak bejutni, ezért egy kis szolgáltatói üzletben voltam, ahol ez az egyik készülék sok közül, így igazad lehet.
Hétfőn visszamegyek megnézni, a .1-es iOS van-e rajta ;)

(#555) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Szep, de meglepo, hogy milyen vastag az iphone 12 kavaja.

(#556) Leonard válasza Foglalt név (#550) üzenetére


Leonard
tag

Elfelejtettem mondani, mindkét készüléken a legújabb IOS 14.2 van.
Élőben milyen a kék, eddig nekem mindíg fekete volt.
Vásárlással érdemes kivárni minimum jan 1-ig a gari miatt, de a kezdeti áresés miatt én eddig mindíg kb. nyár elején vettem, addigra beállnak az árak.

Leonard

(#557) B-L-A-C-K válasza Leonard (#556) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem kék van, keret szerintem nagyon szép matt mély kék, hátlap viszont nekem nem tetszik, fényes teljesen más kék. Viszont jó áron ebben tudtam szerezni, és mivel tokban lesz/van így nem is érdekelt.

[ Szerkesztve ]

(#558) #76385920 válasza Leonard (#556) üzenetére


#76385920
törölt tag

A kék keret gyönyörű, de ahogy írták előttem a többi már nem olyan tetszetős. Ha a kerettel megegyező mélykék lett volna akkor a kéket választottam volna. Sajnálom, hogy 11 pro zöldje nem érkezett meg ide. :)

(#559) smarci201


smarci201
csendes újonc

Klassz a 12 mini kis súlya és mérete, de aki hüvelykujjal akar mindent elérni egy kézzel, annak a sima 12 is megfelelő lehet az Elérhetőség funcióval, ez az amit Androidon egykezes üzemmódnak hívnak.

(#560) Leonard válasza B-L-A-C-K (#557) üzenetére


Leonard
tag

Köszönöm nektek, akkor maradok fekete/asztro vonalon, sose volt számomra csalódás.

Leonard

(#561) 7Heads Drago válasza Giovan! (#510) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elsiklottál a tény fölött, hogy időközben a káva komoly zsugorodáson ment keresztül. Szóval nem a kétszerese méretben az i12 mini az i4-nek, mert utóbbinál ott volt egy, a telefon előlapjának majdnem felét elfoglaló káva is.
Nem mondtad, viszont nem is tértél ki rá. Te csak a kávákat említed, mintha semmi más nem változott volna. Kétszer akkora nyilván nincs mivel az már tablet lenne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#562) 7Heads Drago válasza B-L-A-C-K (#557) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát igen. Nekem is a keret matt kékje az ami bejön. De az nagyon. A hátlapi az bazári nekem. Persze nagy táblában lehet hogy jól néz ki a hátlap. Vagy az is lehet hogy napfényben is egész más a hatása mint mesterséges fénynél.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#563) CrAzY88 válasza BReal (#498) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Amire te gondolsz, az a sima 12 :))
Ha nem elég, van nagyobb...

Mini: a kijelző valóban nagyobb lett, viszont a készülékház nem hízott meg jelentősen. Ráadásul az akkori felhasználó igényeknek valóban megfelelt a 3,5 coll, akkor még (majdnem)mindenkinek volt szépen PC-je, nem a telefon volt a fő fogyasztási eszköz. Úgy gondolom, azóta némileg változtak a felhasználási szokások.
Ráadásul fejlődik folyamatosan a technológia, miért is ne rakják bele a nagyobb kijelzőt a közel ugyanakkora házba, ha tehetik?
Ha ennyire nem látod át a változásokat, arról más nem tehet :N

Na de ha mindenáron bele akarsz kötni valamibe, úgyis bele fogsz...

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#564) Giovan! válasza 7Heads Drago (#561) üzenetére


Giovan!
addikt

Olvass vissza, a kolléga pusztán a két telefon kijelzőméretét összehasonlítva jutott arra a hibás következtetésre, hogy a 12 mini kétszer akkor mint a 4. Erre mutattam én rá azzal, hogy felhívtam a figyelmét az időközben bekövetkezett kávazsugorodásra, ami már önmagában cáfolja az állítását. Semmi egyébbre nem kellett kitérnem, tökéletesen helytálló volt amit írtam, mivel sehol sem írtam olyat, hogy csak a kávák jelentik a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#565) 7Heads Drago válasza Giovan! (#564) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azzal hogy zsugorodott a káva mit bizonyítottál? Pont semmit. Magában semmit se mond. A kijelzőbe beleveszik a notchot is miközben az nem hasznos terület, és ugyanúgy elvesz a kijelzőből. Nesze semmi fogd meg jól.
A valós méretek összehasonlítása az érv.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#566) 7Heads Drago válasza CrAzY88 (#563) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nálam mondjuk a PC-t sose fogja kiváltani. Mivel sose látok be akkora területet és a weboldalak nagy része még mindig hiányos/problémás nekem telon. Telon is inkább választom az asztali nézetet ez miatt.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#567) Giovan! válasza 7Heads Drago (#565) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak pont azt amit állítottam. Adott egy 3.5 inches kijelzővel felszerelt mobil, aminek a screen-to-body ratioja 54%, meg adott egy 5.4 inches kijelzővel ellátott mobil, aminek 85.1% (és nem, ebbe nem számolják bele a notchot). Azt mondani, hogy utóbbi kétszer akkora mint az előbbi, tévedés, ez már csak a kávák méretcsökkenéséből (tudod ez okozza, hogy a mini esetén annyival jobb ez a fenti érték) is nyilvánvalóan kikövetkeztethető.

Mondjuk hogy épp te értetlenkedsz a nyilvánvalón, az valamiért nem lep meg :U

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#568) CrAzY88 válasza 7Heads Drago (#566) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

“Ráadásul az akkori felhasználó igényeknek valóban megfelelt a 3,5 coll, akkor még (majdnem)mindenkinek volt szépen PC-je, nem a telefon volt a fő fogyasztási eszköz. Úgy gondolom, azóta némileg változtak a felhasználási szokások.“

Szerintem általánosságban fogalmaztam, sehol nem említettem a te falhasználói szokásaidat. Viszont, érdemben nem sikerült reagálnod a hozzászólásomra.

Szóval akkor hogy is van ez a méret dolog? :DD

Giovan! kolléga arra utalt, hogy mivel a készülékház nem nőtt jelentősen, és a káva zsugorodott, ennek fényében a kijelző jelentős növekedésen esett át, közel “azonos” készülékház mellett.

Szerk: Giovan! megelőztél :DD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#569) rolandrepasi válasza Giovan! (#567) üzenetére


rolandrepasi
tag

A screen to body ratio-ba nem számolj a notch-ot?? Az átlót a kijelző külső fekete szélétől mérik. Akkor a notch miért ne tartozna bele a hasznos kijelző felületbe ha a fekete kijelző rész is beletartozik a képátlóba. Ha valóban nem számolják bele az a helyes, de akkor a képátlóval jól becsapnak mindenkit...bár ez minden gyártónál így megy.. Csak valahol a fekete nem hasznos kijelző is vékonyabb, bár van ettől vastagabb is.

(#570) daniiel09


daniiel09
tag

Sziasztok! Akik tok nélkül használják a telefont, azoktól kérdezném, mennyire karcolódik a hátlap? :)

(#571) TechN7ne válasza daniiel09 (#570) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam egy hete van ,de még nincs rajta semmi ,mondjuk nem is dobálom meg azért odafigyelek hova és hogyan rakom le.

(#572) ataman válasza daniiel09 (#570) üzenetére


ataman
aktív tag

~10 nap után...
[kép]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#573) Giovan! válasza rolandrepasi (#569) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem ha beleszámolnák a notchot is, akkor nem 85% lenne a screen-to-body ratio, hanem jóval 90% fölötti.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#574) rolandrepasi válasza Giovan! (#573) üzenetére


rolandrepasi
tag

Csak azt akartam ezzel mondani , hogy nem egyformán mérnek a kijelző méreteknél. Bár elég szemét dolog hogy a fekete holtteret is belemérik a képernyő átlóba. Nem csak itt, mindenhol!

(#575) Noukoum válasza Giovan! (#573) üzenetére


Noukoum
veterán

Noccsal együtt 85% nem anélkül.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#576) Giovan! válasza Noukoum (#575) üzenetére


Giovan!
addikt

Erre valami forrás? Én úgy tudom a notchot nem számolják bele (legalábbis a gsmarena-nál), mivel ott nincs kijelző.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#577) FIREBLADE78 válasza ataman (#572) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az ott szőr szál ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#578) Noukoum válasza Giovan! (#576) üzenetére


Noukoum
veterán

Én úgy tudom a notchot nem számolják bele (legalábbis a gsmarena-nál), mivel ott nincs kijelző.
Mi az hogy ott nincs kijelző? Ahelyett hogy forrást kérsz, a tiedre adj forrást.

One of the unique things that made iPhone X stand out and rocking was its incredible almost all-screen design. The 5.8-inch Oled panel with curved corners has the thinnest frames ever in the history of iPhones.
The indented notch at the top of the display also added a plus one the uniqueness of this device. iPhone X, parked with so many sensors including front-facing camera boasts of a screen to body ratio of 82.9 percent.
[link]

Pont akkor lenne 90%+ felett az iphonennak ha nem lenne notch.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#579) Giovan! válasza Noukoum (#578) üzenetére


Giovan!
addikt

Érdekes mindenesetre, az ember azt gondolná, kijelzőnek csak az a része számít a telefon előlapi részének, ami ténylegesen alkalmas valamiféle vizuális információ megjelenítésére...
Na mindegy, kösz a linket, úgy tűnik ezt rosszul tudtam :R

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#580) 7Heads Drago válasza ataman (#572) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint csak annyit tud ezen a téren mint bármelyik másik droidos.
Csak azt nem értem hogy ha tényleg üvegek ezek a hátlapok akkor azt hogy lehet ilyen simán felkarcolni? Érdekesek ezek a gyártók.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#581) Noukoum válasza Giovan! (#579) üzenetére


Noukoum
veterán

A screen to body ratio azt mutatja meg hogy az előlap hány százaléka kijelző. Gondolj bele ha a notch nem annak számít akkor minden kijelző az előlapon. Hiszen a káva is notch, meg a rengeteg luk stb.
Azért érdeklődöm a forrás felől mert szerintem te összekeverhetted valami mással.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#582) rolandrepasi válasza 7Heads Drago (#580) üzenetére


rolandrepasi
tag

Ezek az üvegek ennyit tudnak. Mondhatja bárki hogy neki nem karcolódik, nem igazán tudom elhinni. 3 hónapja vettem 11promaxot pont amikor melóhelyet váltottam. Igazi úri melóm lett. Na nem is ez a lényeg. Csak tiszt farmer és bársony nadrágban melózok. Telón csak egy tok. A kijelzője fényben olyan mint a koripálya. Igaz nagyon nézni kell de ott vannak a mini karcok. Jó, engem annyira nem idegesít. Az már inkább hogy mennyire promóciózzák hogy ilyen olyan bevonatos , kemény az új üveg. Parasztvakítás az egész. Majd ha a nadrágzsebben hordva nem lesz rajta ilyen apró karc akkor elhiszem hogy hűha üveg van rajta.

(#583) adamklark


adamklark
senior tag

lehet hülyeség amit írok, az nem a festék esetleg amit karcnak néz ki? hiába üveg/fém, a festék lepereg, ilyen szétszedős videókon szoktam látni

(#584) 7Heads Drago válasza CrAzY88 (#568) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én nem látom azt a nagy változást amit te. A lányom suliba jár, van neki egy I11-e, egy ipadje és mégis az iskolai dolgait pc-n tolja. Illetve minden iskolai diákot kértek a pc beszerzésre. Persze nyilván némi teret azt vesztet a pc-noti-mac stb, de csak ha szórakozás a lényeg. Az igazi munka még mindig ott folyik, és nem telokon meg tab-okon.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#585) Giovan! válasza Noukoum (#581) üzenetére


Giovan!
addikt

Én eddig abban a hitben voltam, hogy a notch is beleszámít a screen-to-body ratioba, csak azt nem a kijelzőhöz számolják, hanem a kávához (lehet, hogy ezt nem sikerült rendesen megfogalmaznom fentebb). De akkor ezek szerint az is a kijelzőhöz van számolva, ami számomra nem tűnik logikusnak, dehát ez legyen az én bajom :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#586) judas13 válasza rolandrepasi (#582) üzenetére


judas13
addikt

Ez durva!Én sem hiszek ezeknek a marketing parasztvakításoknak. A pár nap, hét napi használat ékesen bebizonyítja, hogy ezekeket jobb fenntartásokkal kezelni.
Nekem mindezidáig még a GG3-al szerelt telók voltak a legellenálóbbak a többéves használat után.
Tudom vegyek rá tokot, meg üveget. Igen veszek.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#587) Juhaszatti válasza Giovan! (#585) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem így van ahogy gondolod. Mármint a kávához számolják, nem a kijelzőhöz. Ezért lenne nagyobb az érték a notch nélkül.
Ugyanazt mondjátok lényegében, csak elbeszéltek egymás mellett. :)

(#588) rolandrepasi válasza judas13 (#586) üzenetére


rolandrepasi
tag

Persze tokot én is veszek hogy ne ejtsem el már első nap. De üveget nem vagyok hajlandó. Akkor minek tesznek rá üveget a gyártók. Tegyenek mint régen plexit és majd akkor veszek. Olcsóbb lenne, könnyebben szerelhető, javítható. Több tízezer blackberry ment át a kezemen tudom miről beszélek. Ott amikor jött az üvegre váltás jött a cumi munka is a kijelzőkkel...

(#589) judas13 válasza rolandrepasi (#588) üzenetére


judas13
addikt

Egyetértek. A mostani telóimon sincs plussz üveg, pontosabban van belőle itthon de originalban figyel ki a csomagolásából...tokot én is csak ezért teszek rájuk a csúszásmentes fogás miatt. Nem a karc elleni védelem érdekében..így van ha plexi lenne az más.
Több tízezer bb, na az már gombócbol sem kevés :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#590) Navaren válasza rolandrepasi (#582) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ez a ceramic shield, amelyik most promózva lett a telefonokon, nem tesz semmit sem karcállóbbá és asszem nem is mondták sehol, hogy így lenne.
Ennek a cuccnak - elvileg - törésállóbbá kellene tennie a kijelzőt (és talán a hátlapot is, bár ebben nem vagyok biztos), és a drop tesztek alapján ennek lehet is valós alapja.
A fizika viszont azt mondja, hogy ha valami törésállóbb, akkor az többnyire rugalmasabb, ergo puhább, az meg karcolódik...
Ellenben arra is volt bemutató, hogy a beágyazott kerámia miatt némileg jobban bírják a kijelzők a hőt is - na nem mintha mindennapos lenne öngyújtóval szarakodni a telefon előtt.

A 11-es széria is nagyon könnyen, és elég gyorsan karcolódott fólia nélkül, így én az idei modellekre is mindenképp raknék valamit, legalább előre.
Én telefonon agyf.t kapok a karcoktól, órán viszont elengedtem a kérdést :).

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#591) ataman


ataman
aktív tag

Sajnos nem szőrszál... karc. Viszont ez a karc csak az enyém! :D Egyedi azonosító! :) Elbénáztam a tokrendelést és nem jött meg időben a telefonhoz.
https://photos.app.goo.gl/fmNxxFRAZPfoC6wZA

A ceramic shield a front-oldalon van. Hátul "sima" üveg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#592) TechN7ne válasza ataman (#591) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minden karc egy emlék , :)

(#593) KissP11


KissP11
csendes tag

Ha esetleg nem rabolom az időtöket vele, akkor jöjjön egy beszámoló egy mini felhasználótól.

Sosem volt almás termékem, az asszony viszont megrögzött iphoneos, mióta van iphone, azóta csak az van neki, kétévente cseréli, minden második generációra. Én Droid vonalon mozogtam, két éve épp egy Huawei P20-ra cseréltem a Honorom.

Aztán tavasszal nagyon jó áron tudtam venni egy Ipad-et, és megtetszett a rendszer. Hogy hogynem a P20 megadta magát (november 5.-én, úgy, hogy október 18-án járt le a garanciája). Szóval elkapott az ideg és új telefon után néztem, gondoltam ha lúd, legyen kövér, legyen a 12, de a tesztet (ittenit) olvasva nekem elég a sima, nem kell a pro, az a kamera nekem nem fontos.
Aztán már majdnem rendeltem, amikor megakadt a szemem a minin. Akkor még csak előrendelhető volt, de láttam a méretet, tesztet viszont nemigen találtam sehol még (angol oldalakon is csak elvétve). Legyen. Csütörtökön előrendeltem, kedden reggel a kezemben volt.

Tudni kell, hogy férfi létemre női kezem van, mind tenyérméretben (mind csuklóvastagságban). A P20 nagyon nehezen volt használható egy kézzel, de valahogy általában megoldottam. A 12 mini viszont simul, tökéletes a mérete, egyszerűen nem tudok belekötni. Feketét vettem - az volt egyedül rendelhető akkor és az is tetszett leginkább -, és egy nap alatt belaktam.
Akkor még annyira nem volt hírértéke az akku "gyengeségének", szóval simán használni kezdtem, úgy, hogy nem voltam tudatában annak, hogy ebben milyen kicsi akksi van.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én alapvetően egy átlagos felhasználónak tartom magam. Nem tartok 3 órás videókonferenciát telefonról és munkaidőben összesen talán 1 órát nyomkodom, ebédidővel együtt maximum kettőt. Viber, Facebook, híroldalak, 9gag (azaz videó - gif - képek), youtube, Spotify, írok egy-két emailt, fotózok amikor kell. Általában ezen a vonalon mozgok, reggeltől estig 3-4-5 óra használattal. Az elmúlt kb 2 hétben is ilyen napjaim voltak, és előtte is az esetek 95%-ban így használtam a P20-at is.

Szerintem az emberek nagy része hasonlóképp használja a telefonját. Az egészségesnél mindenképpen többet nyomkodom, ám azért nincs hozzánőve a kezemhez. Navinak eddig nem használtam, nem kellett még, a P20-at nagyon sokszor bevetettem így (Waze), ám amikor a telefon naviként funkcionál, akkor első dolgom, hogy az autóban töltőbe dugom. A P20-at is bedugtam mindig, ezt is be fogom. Nem tudom másnak mit tud az autós töltő (rádióról nálam), a P20-nál ha 87%-os akksival rádugtam és mentem 2 órát navival, akkor amikor lehúztam a végén a töltőről, akkor szinte mindig csont ugyanannyin állt. Azaz nem merül, nem tölt, hanem épp szinten tartja.

Ilyen használat mellett a 12 mini nálam olyan 30-45%-on van este amikor rádugom töltőre. Ez pár százalékkal gyengébb, mint a P20 esetében volt, ám még egyszer sem jártam merülés közelben, intenzívebb napokon sem. Ergo az eddigi tapasztalataim alapján 1 napot nagyobb - átlagos - terhelés mellett is simán elmegy, még akkor is ha hosszabb a nap, viszont 2 napot nagyon spórolósan (se) bírna ki. De szerintem 10 éve minden este töltöm a telefonom, így számomra ez se nem újdonság, se nem lényeges. Nem azért, mert Iphone, ha Xiaomi lenne, akkor is ezt mondanám nyilván.

Ami sokkal érdekesebb, az az, hogy mennyire kézbesimul az egész telefon. Nem csak a mérete miatt, hanem maga az iOS. Hazudnék ha azt mondanám, hogy az első napokban nem kerestem kimondottan a hibákat és a kényelmetlenségeket, csak azért, hogy asszonynak odabökjek, hogy mi ez a hülye megoldás, bezzeg az androidnál. De egyszerűen nincs ilyen, legalábbis mint átlagfelhasználó minden logikusabb, kellemesebb élmény. Apróságokba nem megyek bele, azt a teszt is jól megtette már, remek a kamera, a kijelző, és így tovább.

Évizedes megrögzött droidosként (Blade-del kezdtem, aztán Defy.... szép idők) azt mondom, hogy soha többé... Mármint nem azt mondom, hogy soha többé droid... azt mondom, hogy soha többé nem iOS. És iszonyatosan remélem hogy a mini tarolni fog és lesz 13-14 mini is, hogy majd két-három év múlva legyen mire cserélnem megint.

(#594) nord_ válasza KissP11 (#593) üzenetére


nord_
veterán

Szép összefoglaló! :R

(#595) Noukoum válasza Giovan! (#585) üzenetére


Noukoum
veterán

Megmondom őszintén nem tudom már mire gondolsz lásd Juhaszatti kolléga :D
Tök mindegy mihez kihez számolják a noccsot. Ha van noccs akkor kisebb % a screen to body ratio, ha nincs akkor nagyobb. PL egy 12-es iphonennál.
Szóval nem igazán értem mit miért akarsz a kijelzőhöz számolni. A kijelző az érintésérzékeny felület (lcd oled bármi), nyilván a noccs nem kijelző. Ahogy a káva sem, a punch holeok sem. Minél több (nagyobb felület) van ezekből elől annál kisebb % a screen to body ratio.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#596) Giovan! válasza Noukoum (#595) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor viszont tényleg ugyanazt mondod mint én. A notch a screen-to-body ratio-nál nincs a kijelzőhöz számolva (ellentétben a kolléga fentebbi állításával, amire reagáltam, és amely reakciómban már úgy tűnik nem fogalmaztam elég pontosan), ennyi akart lenni a lényege a mondandómnak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#597) Noukoum válasza Giovan! (#596) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem ha beleszámolnák a notchot is, akkor nem 85% lenne a screen-to-body ratio, hanem jóval 90% fölötti.

Én alapvetően erre reagáltam. Megfogalmazhatjuk sokféleképpen azthiszem, de a lényeg hogy biztosan nem lesz nagyobb tőle. Noccs sosem lesz a kiejlzőként számolva :)

Most olvasom vissza, basszus. Tényleg ugyanazt mondjuk. :D Félreértettem a hsz-d. sorry :R

rolandrepasi: igen a képátló tényleg átverés. De milyen jól hangzik hogy 5.4 hüvelyk a mini nem? Az összes gyártó ezt csinálja minél nagyobb a szám annál jobb elvén.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#598) Rage47 válasza KissP11 (#593) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#599) domerator válasza KissP11 (#593) üzenetére


domerator
veterán

Köszi a beszámolót, legyen sok kellemes perced a mini használatával!!!
(a droidról való áttérést kivéve akár én is írhatta volna, csak az enyém kék) :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#600) HarleyCustom válasza domerator (#599) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...akár én is írhatta volna...”

Neked is női kezed van, férfi létedre?;] Hová kerültem?:DDD

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.