Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) adamklark


adamklark
senior tag

az is benne van, hogy van ugye egy problémás helyzet ami minden üzletet visszafog, meg nem feltétlen vesz most mindenki új telefont. sokan kivárhatnak jobb akciók vagy egyéb miatt

(#1102) Wajk válasza domerator (#1087) üzenetére


Wajk
addikt

jó 5tlet grat nekik, lehetne majd egész hátlapot betöltő, de vékonyabb kivitel akár csak +2000mAh. Sokat dobna. :K

#1096Juhaszatti: meglepő módon a teszterek/Youtuberek ott is oda vannak érte. Újra rácsodálkoznak hogy ekkora is lehet egy telefon. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1103) domerator válasza Ganzer (#1100) üzenetére


domerator
veterán

Igen, az a drágábbik verzió, azt már egy-két hete látom, de ma már volt 10e alatt is, vagy kétféle.
Én biztosan veszek egyet, így is hordok egy samsung wireless akkut magammal, de utána legalább kábelt nem kell vinnem.
Megjegyzem, még sose kellett az eltelt pontosan egy hónap alatt használnom, igaz a kocsiban néha rátöltök carplay-jel, de átlag napot simán ki szokott bírni, ráadásul úgy, hogy nemrég tudatosult bennem, hogy a rengeteg zenehallgatás spotify-jal nálam mobilnetes streammel megy, semmi nincs offline letöltve :C
2-3 napja meg szentségtörést követek el... kikapcsolom a telefont éjszakára :Y
Egyszerűen csak azért, hogy az akku élettartamot picit ezzel is kitoljam, ha éjszaka merül mondjuk 5%-ot, az 10 nap alatt 50, 20 nap alatt 100, vagyis 1 ciklus (mert ugye ezt pótolni is kell). Egy év alatt min. 18 ciklust kímélek, 2 év alatt 36... és csak 5%/éj merülést számoltam.
Biztos kapom most majd a fikákat, hogy semmi értelme, meg hogy a bekapcsolási energiaveszteség nagyobb, bla, bla, bla... mindegy, majd meglátjuk mondjuk fél-egy év múlva, ha akkor is 100% vagy közeli lesz ennek a pici akkunak az állapota, akkor azt mondom megérte. Ébresztőnek meg egy régi 4s-t használok :DDD

#1102 Wajk:

Az még jobb lenne, szerintem ezek az első fecskék, számítottam rá, hogy a kínaiak lecsapnak a magsafe-re, csak nem gondoltam, hogy ilyen hamar (mondjuk szerencsére). Ezekben gondolom standard cellák lehetnek, a vékonyabb cellák szerintem drágábbak, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1104) Foglalt név válasza Gáben81 (#1094) üzenetére


Foglalt név
addikt

Megszólítva érzem magam, mert én is a hangoskodók közé tartoztam, így válaszolok.
Egy SE(1)-et nyúzok. Azért vettem, mert egy elsősorban működő eszközre van szükségem, amit tudok fél kézzel használni.
A telefon most két éves, akkor szereztem be, mikor jöttek a hírek, hogy befejezik az árusítást.
Az "it just works", nem teljesen igaz már. Az akku 83%-os, a héten volt, hogy 70% feletti töltöttségnél kapcsolt ki a hideg miatt. Néha fél percre lefagy, mielőtt pl. a böngészőt görgetni tudnám. A legdurvább program, amit használok a Duolingo, ez akkor is újratölt, ha csak lezárom a képernyőt.
A telepet megpróbáltam kicseréltetni, hátha segít, jelenleg erre a modelre ezt csak 3 hét átfutással vállalták volna.
Ezek után kétszer is meggondolom, hogy adjak-e több mint kétszer ennyi pénzt ugyanazon gyártónak, miközben az új eszköznek már a megjelenés után van ismert akku problémája és az ergonómia sem tökéletes. A kijelző nekem nagynak tűnik, a kikapcsoló gomb áthelyezése sem túl szerencsés (nincs gomb nélküli oldal + megszokás).
A színeket eddig nem tudtam megnézni élőben, vakon kéne rendelnem, csak feketét és kéket láttam kiállítva.
Magamból kiindulva, aki kisebb méretet keres lehet, hogy tudatosabb vásárló és ezért "kivár". :R

(#1105) SharpSA válasza Foglalt név (#1104) üzenetére


SharpSA
veterán

Fél kézzel használni? :Y
Egy kézzel még csakcsak... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1106) judas13 válasza #40993792 (#1083) üzenetére


judas13
addikt

Neked legyen jó a többi nem számít igaz is, :) így van, megvárjuk - mi mást tehetnénk - az első félévet, évet aztán visszatérünk rá. Számháború akkor elnapolva! ;) :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1107) Ganzer válasza domerator (#1103) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Na akkor egy év múlva ezt újra tárgyaljuk, kíváncsi leszek. :)
Nekem egy 10.000 mah kapacitású Alcor
töltőm van már vagy 3 éve, de fogok venni én is egy magsafe akksit aliról. Csak rácuppantom és mehet a zsebrádió üzemmód. Spotify-t én is csak mobilnetről streamelek, pedig lenne hely a 128 gigás telón. :D

(#1108) Foglalt név válasza SharpSA (#1105) üzenetére


Foglalt név
addikt

Hovatovább jobbára csak a hüvelykujjammal! :Y

(#1109) domerator válasza Ganzer (#1107) üzenetére


domerator
veterán

Belegondolva nem is ertem hogy ezt a ziccert miert hagyta ki az apple, miert nem csinalt sajat wireless magsafe power bankot? A technika nem hiszem hogy bonyolult lenne, es a magsafe meg ordit a jobb kihasznalasert. A bor kartyatartonal azert hasznosabb tud lenni egy zsebakku, foleg a miniseknek.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1110) SharpSA válasza Foglalt név (#1108) üzenetére


SharpSA
veterán

Ami remélhetőleg 1 karodon van és nem fél karodon... Utóbbi érdekes lehet már sebészeti szempontból is. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1111) Ganzer válasza domerator (#1109) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Na igen. Bár ki tudja, lehet hogy vérszemet kapnak és ők is előrukkolnak eggyel. :)

(#1112) Wajk válasza Ganzer (#1111) üzenetére


Wajk
addikt

ezek voltak az induló kiegészítők, biztos várható tőlük is még pár a jövőben. de addig is lehet figyelni miket találnak ki a 3rd party gyártók.

Én mondjuk azért is örülök a MagSafe-nek, mert mindig is szerettem a mágneses autóstartókat, hogy nem bumfordiak és elegáns ahogy a telefon rajtuk van. Így már semmi extra nem kell a telefonra, rá lehet cuppantani :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1113) Ganzer válasza Wajk (#1112) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ez így van, bár nem tudom hogy mennyire erős az a mágnes, pl néhány kátyútól nem ugrik le?

(#1114) nord_ válasza Ganzer (#1113) üzenetére


nord_
veterán

A Belkin MagSafe jól tart, a mini nem esik le róla.

(#1115) Ganzer válasza nord_ (#1114) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Az jó, akkor nincs para. :)

(#1116) atika88 válasza Ganzer (#1113) üzenetére


atika88
senior tag

Szia! Tökéletesen tartja az autós mágneses tartó is! Magam is így használom a minit. Könnyű is rádasul...nem rezeg nem lötyög a tartó. Végre nem kell plusz lapka sem a tokra külön :N

(#1117) DGery


DGery
aktív tag

Nah azoknak akik a töltőt hiányolták lesz nagyobb szívfájdalmuk is?!

This leads us to believe that Apple might be looking to drop the USB cable from next year's iPhone boxes. And that could require buyers to pay another $19 to buy one.
FORRÁS

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#1119) adamklark


adamklark
senior tag

szép gondolat a jövőről csak még nem tartunk ott, kényszeríteni is akkor kéne amikor már azt mondhatjuk milyen fasza ez.
még mindig annak vagyok a híve hogy a vásárló hadd döntse már el mit akar és szépen beikszeli hogy kell e neki vagy van otthon 50db és védi a környezetet,ezáltal is 'zöldebb' az egész mert egybe csomagolják és nem külön veszed plusz szemetet generálva

(#1120) semmiho válasza nord_ (#1095) üzenetére


semmiho
tag

Tok tekintetében megosztom én is a választásomat, ami egészen minimalista, ráadásul az egyik legolcsóbb a piacon, amit találtam (~7 EUR). Közepesen puha szilikon, kellemes fogású, szinte beletapad a kézbe. Összességében a minősége inkább átlagos (egy idő után picit eláll jobb és bal oldalon oldalirányban, ~0.5 mm-t és vissza kell igazgatni), viszont jól védi a széleket, a kijelzőt is, aminek a síkja fölé nyúlik ~fél mm-rel. Passzentos eléggé és a kamera környékét is szépen körbe fonja, ahogy az alábbi fotón is látszik. És ami (nekem) fontos: nagyon könnyű. :)

https://www.amazon.de/dp/B08CXKWLSN?ref_=pe_3044161_248799201_302_E_DDE_dt_1

A kék színű telefonom egészen jól mutat benne - bár ez nekem másodlagos. :)
Viszont már többször teszteltem a telefonomat mínuszokban és a régi iPhone 5 SE-m után pozitív élmény, hogy mínuszokban egyáltalán nem merül jobban. A másik 5 perc alatt 0 fokon kikapcsolt, itt semmi. Hétvégén -10-ben tesztelem (sítúra). :D

[ Szerkesztve ]

(#1123) syIex válasza nord_ (#1114) üzenetére


syIex
veterán

Max-ra lennék kíváncsi.
Jó lenne egy olyan töltő amit csak oda cuppantok, de azért a Max elég súlyos.. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1124) nord_ válasza semmiho (#1120) üzenetére


nord_
veterán

Jó kis ESR, ilyenem is van (kékben). :C

(#1125) nord_ válasza adamklark (#1119) üzenetére


nord_
veterán

Ilyenkor azért eszembe jut, hogy évekkel ezelőtt azon ment a polémia, hogy minek annyi sz.rt csomagolni a telefonok mellé: mennyivel jobb lenne a világ, ha csak a készüléket kapnánk meg, és mindenki olyan kiegészítőt vesz magának, amilyet akar - és így a sok gyári lom nem fog heverni kihasználatlanul a dobozban.

(#1126) moleculez válasza #40993792 (#1122) üzenetére


moleculez
veterán

Én úgy szeretnék csak egy dbrand fóliát hátra, azt kész, de az sajna nem véd semmitől, max a karcoktól.
Én szeretem ha jó a tapintása a toknak.
Most egy ilyen textil tapintású / textúrájú tokom van, azt cserélgetem egy hard shellel, aminek meg olyan tapintása van, mint a radírguminak, tapad is, de annyira, hogy be sem tudom rakni a zsebembe, nemhogy kiessen magától :DDD .
Hátránya, hogy a por is megtapad rajta.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1127) adamklark válasza nord_ (#1125) üzenetére


adamklark
senior tag

nekem sose volt ezzel problémám mert amikor eladom az előző telefonom majdnem minden Tartozékot adom hozzá, amikor veszek új telefont adnak hozzá mindent, nem kell össze vásárolnom meg szemetelnem vele a környezetet.

nemtom miért jobb irány ha külön veszek mindent, és sajnos nincs opció arra hogy bejelöljem mim van és mi nincs (pl vezetékes fülhallgatót nem szoktam eladni és nem is szokták kérni, azt mondhatnám hogy hagyják ki, úgyis minimális helyet foglal el a dobozban nem kéne áttervezni a dobozt hozzá, de töltőfej kell mert az nincs,kábel meg van. össze olllozom mi kell nekem és nem bontom ki az 5.kulon műanyag dobozt.. )

(#1128) adamklark


adamklark
senior tag

ezek a gondolatok idegesítenek amiket az Apple indít el miközben amúgy a mini egy jó telefon, de ezek mellett nem tudok elmenni könnyedén. 1 lépés előre 3 hátra érzés

(#1130) joey04 válasza adamklark (#1119) üzenetére


joey04
titán

a vásárló hadd döntse már el mit akar

akkor az apple nem a te világod.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1131) Ganzer válasza domerator (#1109) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Szerinted ezek az alis magsafe powerbankok vékonyabb tokon keresztül is odacuppannak/töltik a minit?

(#1132) Rage47 válasza #40993792 (#1129) üzenetére


Rage47
veterán

Én 11-re vettem dbrand skint, mert a tokkal már nagyon tégla volt :D Előtte a 6s 4 évig nem esett le.

(#1133) domerator válasza Ganzer (#1131) üzenetére


domerator
veterán

Hát fogalmam sincs, de remélhetőleg erős mágnest tettek bele. Van bemutató videó az alin, ott tok nélkül rázogatja is a telefont és nem esik le az akku, szóval szerintem a vékony műanyag tokokon talán megmarad, de pl. gyári bőrtokra már nem hiszem hogy alkalmas. A hétvégén rendelek egyet, aztán ha majd a messzi-messzi jövőben ideér, akkor kipróbálom   :D

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1134) Ganzer válasza domerator (#1133) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Oké, akkor szerintem megvárom a beszámolódat. :D

(#1135) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Mostmár lassan 2 hete használom a telefont, és icloudból hoztam át a dolgaimat amit még iPhone X-en mentettem le. Viszont azt vettem észre már az első pár nap után hogy a Google Calendar értesítői hiába vannak bekapcsolva, egyszerűen nem jön semmiféle értesítés. Az appot töröltem, újratelepítettem. Minden értesítés be van kapcsolva és egyszerűen semmi nem jön meg.
Valakinek valami ötlet? :F

(#1136) DGery


DGery
aktív tag

Nos, úgy tűnik az Apple elindította a várt "kompakt méret - nagy tudás" lavinát...

https://techworld.hu/2020/12/16/erkezhet-a-kompakt-xiaomi-mi-11-mini/

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#1137) remigia


remigia
újonc

Későbbi eladhatóság szempontjából milyen sorrendet állítanátok fel a mini színeiből?

Kijelzője fagyott valakinek?

(#1138) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem ez a megfelelő topic, de hátha...
Beszereztem egy iPhone 12 mini-t, ami rendben működik , de találkoztam egy elsőre nem nagy, de számomra néha zavaró dologgal az eszközzel kapcsolatban. A “probléma” az az, hogy gépelés közben, ha be van kapcsolva a billentyűzet hangja, akkor néha random módon néhány leütés hangja kiugróan hangosabb, mint a többi.

ez valami szoftveres hiba lehet vagy esetleg valami más?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1139) pcnet válasza DGery (#1136) üzenetére


pcnet
addikt

Ez érdekes, mert anno pont a Xiaomi nyilatkozta, hogy nem gyártanak 5" körüli készüléket, mert nincs rá igény.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#1140) Wajk válasza pcnet (#1139) üzenetére


Wajk
addikt

mostmár látják hogy van :D benne pénz

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1141) #86564352 válasza pcnet (#1139) üzenetére


#86564352
törölt tag

A kínaiak másolnak mindent, ha jövőre az Apple háromszög alakú mobilt ad ki, akkor a Xiaomi is.

(#1142) forumpista válasza adamklark (#1127) üzenetére


forumpista
tag

Nem jobb irány, a gyártónak nettó profit és masszív környezetszennyezés a külön csomagolás miatt.

Mert amiről ugye hallgat az Apple, hogy nem csak a telefonok, de például a töltőtechnológiák is fejlődnek.
Szóval szép elmélet hogy majd te külön megveszed a töltőt a mostani telefonodhoz és majd azt használod a következőkhöz is, csak valójában az fog történni, hogy a régi telódat lehetett tölteni 5 wattal és vettél hozzá egy 5 wattos töltőt, a mostanit meg mondjuk 10 wattal és venni fogsz hozzá egy 10 wattosat, a jövőbenit meg mondjuk 20 wattal és ahhoz egy 20-asat, szóval mindig venni fogsz egy töltőt, csak immáron külön csomagolva.
Ezen a magsafe sem segít, ott a töltőfej mellé még bejön majd az is hogy hány tekercses a telefonod, hány tekercses a magsafe stb stb, szóval nem csak a töltőt de még a "kábelt" is cserélgetheted. A régit meg vagy eladod a telóval együtt, vagy megy a kukába.
De ezzel még nem is lenne baj, ez az Apple nyomora.

A nagyobb gond, hogy sajnos mindenki az Apple-t másolja, kiváncsi vagyok hány év alatt jutunk el oda, hogy csak egy logós dobozt vásárolsz, aztán ha kell bele a telefon is, azt megveheted külön, a környezetvédelem jegyében egy újrahasznosított mcdonaldsos zacsiban.

(#1143) domerator válasza domerator (#1133) üzenetére


domerator
veterán

Megrendeltem egy magsafe wireless power bankot 5000mAh, 18 dodoert, meglatjuk milyen lesz :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1144) nord_ válasza forumpista (#1142) üzenetére


nord_
veterán

valójában az fog történni, hogy a régi telódat lehetett tölteni 5 wattal és vettél hozzá egy 5 wattos töltőt, a mostanit meg mondjuk 10 wattal és venni fogsz hozzá egy 10 wattosat, a jövőbenit meg mondjuk 20 wattal és ahhoz egy 20-asat, szóval mindig venni fogsz egy töltőt

Az elég nagy hülyeség lenne... Eszem ágában sincs lecserélni az 5W-os töltőket, amíg tökéletesen teszik a dolgukat. Az meg a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy emiatt a telefon éjszaka 2:15 helyett 2:45-re töltene fel. :D

(#1145) CharlieDrop válasza nord_ (#1144) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:R :R :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1146) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! Rettenet béna kérdés lesz, de én most váltanék i7-ről 12 mini-re. Szerettem a touch id-t, de hirtelen aggasztani kellett valami. Ugye 12-n csak face ID van. Nem tré ez most, így a maszkos baromság miatt? Képes levágni, hogy te vagy maszkban is?

Köszi! :R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#1147) telefonmágus válasza marilllyo (#1146) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Simán beenged,csak ugyanazt a maszkot használd

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#1148) odrif válasza marilllyo (#1146) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem képes, így helytte jelkódot kell megadni.
De reméljük, hogy ez a maszkos időszak sem tart örökké.

20 éve a Prohardveren

(#1149) adamklark válasza marilllyo (#1146) üzenetére


adamklark
senior tag

igen kellemetlen, vagy leveszed a maszkot vagy pin kód, nem is értem miért lett kivezetve a touch id

(#1150) CharlieDrop válasza adamklark (#1149) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a bekapcsgombba belehetett volna venni

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.