Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Richie86 válasza zsolidodd (#3000) üzenetére


Richie86
senior tag

Hű ez elég nagy méretbeli váltás!
Akkor megszokható :))

(#3002) sityupityu


sityupityu
veterán

Én ma hoztam el a minit, de biztos ami biztos kézbe vettem a a sima 12-öt is nehogy melléfogjak. A minivel már találkoztam, de a másikkal nem. Csak megerősített, hogy nekem a mini kell. A sima 12 pár mili híján ugyanolyan hosszú mint a jelenleg használt s9-em, szélességben meg még szélesebb is minimálisan. A megvétel óta küszködök az s9-el a hossza miatt, a 12 még kényelmetlenebb is lett volna, még tok nélkül is nagy volt az én kezemnek. A pro méretet már el sem tudnám egyáltalán képzelni magamnak. A böngészőt is kipróbáltam mind a két telefonon, feljöttem ide a fórumra velük és megállapítottam, hogy teljesen jól használható ez is a minivel, hiszen automatikusan optimalizálja a szöveget a képernyőhöz. És ebből adódóan meglepően tapasztaltam, hogy pl a fórum szövegének a betűi nagyobbak is alapból a minin mint a 12-őn, természetesen egészen minimálisan más elrendezésben.
Amin még meglepődtem, hogy fényerőben is igen látható volt a különbség az s9-hez mérten a iphone javára, pedig amikor megvettem a samsungot elvoltam ájulva annak a fényerejétől is.
Amit linkeltetek ikeás töltőfejet viszont nem tudtam rendelni mert nincs raktáron. Most az lesz, hogy kérek kölcsön egy töltőt amíg nem találok megoldást a problémára.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3003) Dawide@axele válasza sityupityu (#3002) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

Sziasztok!Samsung töltővel lehet tölteni a telefont.Mire érdemes figyelni?

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#3004) sityupityu válasza Dawide@axele (#3003) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezeket kérdeztem én is. Én úgy vettem le a válaszokból, hogy ha van kábel, akkor a gyorstőltést leszámítva simán lehet. Megjegyzem, hogy technikailag sem látom én semmilyen akadályát, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3005) Dawide@axele válasza sityupityu (#3004) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

Ha jól értem akármilyen gyorstöltőd lehet mert többel úgy sem fog tölteni mint amit a kábel és a telefon elektronikája enged.?

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#3006) kutga válasza Dawide@axele (#3003) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet igen. Ha PD kell, akkor usb-c-lightning kábel kell hozzá.

Let the Zone take me if I am.

(#3007) Habib[HUN] válasza Dawide@axele (#3005) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én valamilyen huawei gyors töltővel töltőm most. Igazából nem kell túlgondolni a töltő dolgot. A telefon elektronikája úgy sem engedi jobban tölteni a lehetségesnél. Csak ne valami 2 pálcás kínai legyen a fej és a kábel.

(#3008) Dawide@axele válasza Habib[HUN] (#3007) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

A kábel a gyári amit adtak hozzá.Asamsung töltő meg usb c!

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#3009) sityupityu válasza Dawide@axele (#3008) üzenetére


sityupityu
veterán

Azzal biztos, hogy nem lesz gond szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3010) sityupityu


sityupityu
veterán

Srácok, csak most volt időm beüzemelni a telefont. Az mennyire gáz, ha a teljesen bontatlan dobozba kopra le volt merülve a telefon? Normális? Mert ha nem, akkor viszem is vissza . Egyébként veszi fel a töltést...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3011) Habib[HUN] válasza sityupityu (#3010) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ahogy áll a raktárban úgy is merül az akku. Még nem aggódnék.

(#3012) sityupityu válasza Habib[HUN] (#3011) üzenetére


sityupityu
veterán

remélem, hogy nincs vele gáz. Mást igen, de telefont még nem vettem úgy, hogy teljesen le volt merülve.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3013) kutga válasza sityupityu (#3010) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem semennyire. Tölts rá.

Let the Zone take me if I am.

(#3014) bigdady válasza Dawide@axele (#3008) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az jó lesz de nem pd töltés mert ahhoz pd töltő és usbc lightning kell

(#3015) sityupityu


sityupityu
veterán

Tesztelgetem a telefont, hát ez a face id valami baromi jó (én amikor utoljára voltam ios-en nem volt még ilyesmi). Én nem is értem, hogy a tesztekben meg a felhasználók közül miért hiányolják páran az ujjlenyomat olvasót, ez sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3016) kutga válasza sityupityu (#3015) üzenetére


kutga
nagyúr

Próbáld ki maszkban és utána tedd fel megint a kérdést. ;] Tudom-tudom, most épp nem játszik, de akkor is.

Amúgy szerintem is jó dolog a faceid, komolyabb mint a konkurencia arcfelismerése, a legtöbben azért mégis a választás lehetőségét hiányolják. Ha veszel mondjuk egy akármilyen androidos telefont, ott van kód, minta, jelszó, ujjlenyomat, arcfelismerés, amelyik neked jobban bejön. Almánál van faceid és kód.

Let the Zone take me if I am.

(#3017) nord_ válasza kutga (#3016) üzenetére


nord_
veterán

Meg Apple Watch.

(#3018) kutga válasza nord_ (#3017) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha van. :)

Let the Zone take me if I am.

(#3019) szebe válasza sityupityu (#3015) üzenetére


szebe
őstag

Nekem egyelőre hiányzik a touch id (~2 hete van meg a telefon), túlságosan is berögzült a mozdulat, hogy ahogy veszem ki a zsebemből, egyből a home gombon az ujjam.
Balkezes vagyok, bal zsebben a teló, nem szoktam még meg, hogy nem kell "átnyúlni" a home gombért, mert koppra is ébred a kijelző. :)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3020) kutga válasza szebe (#3019) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem az hiányzik, hogy feloldás után egyből a főképernyőre ugorjon. Ez a lehetőség továbbra sincs benne.

Let the Zone take me if I am.

(#3021) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

sziasztok!
tegnap lecseréltem a 6s-em egy mini-re és elvileg adnak 3 hónap ingyen apple+ előfizetést. most van fél év ingyen már nekem, ha a fent említett 3 hónapot aktiválom, akkor hozzácsapódik a 6 hónaphoz?
köszi előre a választ!

Resistencia eterna

(#3022) Luser2000 válasza bagyulajuve (#3021) üzenetére


Luser2000
addikt

Csak új regisztrációhoz jár az "ajándék", szerintem.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#3023) Tibee86 válasza kutga (#3020) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem sok értelme lenne az értesítéseknek, ha egyből a főképernyő jönne be.
Tudom tudom, a választás lehetősége…. ;]

(#3024) kutga válasza Tibee86 (#3023) üzenetére


kutga
nagyúr

Neked nem lenne értelme. Én jobban örülnék egy olyan lehetőségnek, hogy egyből a főképernyőre ugorjon. De ugye ahogy írod, csak lehetőségről beszélünk. Ez olyan kb, mint hogy nem lehet kikapcsolni a balra kamerát, vagy az alkalmazás könyvtár képernyőket, amik nekem pl. teljesen haszontalanok.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3025) sityupityu válasza kutga (#3016) üzenetére


sityupityu
veterán

Az ujjlenyomattal nekem sokszor volt gondom, ha kicsit izzadt volt a kezem, vizes stb. Amúgy persze ezt telefon válogatja, hogy melyik érzékenyebb erre. Volt egy huawei p10-em, na annál konkrétan ha csap alól vetted is ki a kezed, akkor is rögtön feloldott. A legrosszabb telefonom ilyen szempontból egyébként (legalább is nekem) anno az iphone se volt. A mostani samsung olyan közepes, közel sem olyan jó mint a huawei.
Az viszont nekem is hiányzik ebben a telefonban amit te is írtál, hogy feloldás után nem ugrik egyből a főképernyőre. Ezt akartam is kérdezni, de te leírtad már.
Szomorúan tapasztalom továbbá, hogy az ios-en továbbra sem lehet a neveket előkotorni a számgombokkal, nem is értem, na mindegy.
A kameráról annyit hogy jó, de meglepetésemre bizony nem sokkal jobb mint az s9-é. Legalább is szerintem sötétben is csak minimálisan teljesít jobban a mini. És nappal sincs egetverő különbség, legalább is lakáson belül. Majd kipróbálom kinn is. A színek azok biztos, hogy természetesebbek a samsung túlszaturált színeinél.
Videót nézve a hangszórói szerintem baromira jól szólnak a méreteihez képest. A samsungban kicsit több basszus van (már ha beszélhetünk basszusról ezen a szinten), de egyébként szerintem nagyon szépen szól. Nagyjából ennyit tudok most írni róla hirtelen.
Ja, még azt akartam kérdezni, hogy ha a fényképező HDR automatára van állítva, akkor azt nem kéne kijeleznie a telefonnak azokban a bizonyos esetekben? Mert én már fordítottam ellenfénybe meg mindenhova, de soha sem írta ki. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3026) kutga válasza sityupityu (#3025) üzenetére


kutga
nagyúr

I7-en nekem katasztrófa volt az ujjlenyomat olvasó. Most egy Samsungot nyúzok optikaival, az egész kellemes.

Let the Zone take me if I am.

(#3027) mindthecrap válasza sityupityu (#3025) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Nem írja ki, gondolom abból a megfontolásból, hogy ha automata akkor úgyis mindegy, ő dönt :) Utólag sem látod, csak a videók esetében jelzi ha HDR+ volt a felvétel, mert azt nem mindegy hol nézed vissza.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#3028) bagyulajuve válasza Luser2000 (#3022) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ohh, ok, köszi!

Resistencia eterna

(#3029) sityupityu válasza mindthecrap (#3027) üzenetére


sityupityu
veterán

Korábban emlékszem, hogy kiírta. Mármint a régi iphone-m. Az androidosok is mind kiírják. Ezért is kérdezem itt, hogy senkinél sem írja ki? Ha nem akkor ok, csak furcsállom.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3030) rolandhun95 válasza sityupityu (#3010) üzenetére


rolandhun95
tag

Nekem 4%-on volt :). MediaMarkt ban vettem.
Viszont ha már töltés téma: Én egy Hoco X29 márkájú Tescos kábellel töltöm egy Iphone SE (2016) adapterrel :F Most akkor ez a kombó annyira brutál szar lenne és felejtsem el minél hamarabb?
Egyébként a face id tényleg fasza :K

(#3031) ntomi0730 válasza sityupityu (#3010) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Nálam 2% volt, mikor vettem. Semmi baj nincs vele! Nyugodtan használd, nem kell visszavinni :)

(#3032) kutga válasza rolandhun95 (#3030) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó hozzá annyi hogy gyorstöltés nem lesz. Kábel mfi legyen, a fej meg kb mindegy csak 1A vagy több.

Let the Zone take me if I am.

(#3033) sityupityu válasza rolandhun95 (#3030) üzenetére


sityupityu
veterán

ntomi0730

Ja, közben én rájöttem, hogy felesleges túlaggódni. :R

#3032 kutga Ha 1A-nál kisebb töltőt teszek rá elméletileg azzal is lehet csak lassú, nem?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3034) Tibee86 válasza kutga (#3024) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez nem neked vagy nekem dolog., olyan meg végképp nem amit példának felhoztál.
Az értesítéseket a zárolt képernyőn látod, tudod kezelni stb. Ha lenne olyan opció amit szeretnél, akkor semmi értelme nem lenne ennek az egésznek.

(#3035) kutga válasza sityupityu (#3033) üzenetére


kutga
nagyúr

Lassú lesz igen meg a töltőt is terheli.

Let the Zone take me if I am.

(#3036) kutga válasza Tibee86 (#3034) üzenetére


kutga
nagyúr

Hogy jönnek ide az értesítések nem értem. :F Ha előveszem a telefont a zsebemből szeretném ha a faceid egyből a kezdő képernyőre vigyen ne kelljen felfelé suhintani. Vagy már lehet ilyet?

Let the Zone take me if I am.

(#3037) kutga válasza kutga (#3036) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja értem mire gondolsz. Elfelejtettem hogy itt máshogy mennek az értesítések mint droidon. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#3038) nord_ válasza kutga (#3036) üzenetére


nord_
veterán

Nem nehézkesebb felfelé suhintani, mint Home-gombra pozicionálni. ;)

(#3039) Namelesske válasza rolandhun95 (#3030) üzenetére


Namelesske
addikt

A Hoco azt még hagyjad, teljesen elmegy kategória. Ha a telefon elég gyorsan tölt, értsd kb 1-2 óra alatt 0-100-ra akkor nincs értelme cserélgetni. Ha ilyen 1% per óra akkor nyilván nem szabad kínozni vele, de akkor se a kábelbe keresném a hibát elsősorban. Nekem van sok fajta most itthon, IKEA Type A / Lightning az nagyon jó, van egy Remax Type-C / Lightning egy 45W-os Samsung gyorstöltővel az megint más kategória, de annyival nem jobb mint a sima IKEA töltő és kábel páros. Vezeték nélkülinek meg van vagy 3 is de mindet utálom, a legutolsó akkora jó IKEA asztali lámpa másolat még a MagSafe animáció is megy vele.

#3037 kutga
Olyan gány megoldás van, hogy dupla koppintás a hátlapra home-ra visz és amikor felismer a face id akkor fel is tudod oldani vele rögtön és nem kell érinteni, de nem tudom ez miért lenne jobb mint legyinteni egyet... :D

Mintha láttam volna valami ehhez kapcsolódó beállítást, majd ha megtalálom belinkelem mert lehet már van ilyen az iOS_ben.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#3040) szebe


szebe
őstag

eSIM használattal mik a tapasztalatok?
Vodánál is elérhető a szolgáltatás, erősen gondolkozom. Korábbi modelleken mintha nem lett volna tökéletes, de lehet rosszul emlékszem.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3041) domerator válasza sityupityu (#3025) üzenetére


domerator
veterán

Meglep, hogy az éjszakai fotókat nem tartod sokkal jobbnak az s9-nél (bár nem volt s9-em, de Note8-am igen), teljesen más liga, mint a pár éves éjszakai fotók.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3042) sityupityu válasza domerator (#3041) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát pedig ez van. Egy rakás fotót pont tegnap küldtem el egy ismerősömnek hogy nézze meg, aki mindig is iphone-nos volt, és mellette félprofi fotós is. Más jellegű képeket készít a samsung ez igaz, de egyáltalán nem marad el a részletekben. És azt se felejtsd el, hogy bár nem mostani telefon az s9, de közben folyamatosan kapja még mindig a frissítéseket, amik között sok kamera update is volt.

Más: Ezt most komoly, hogy az ébresztőt nem lehet hagyományos módon használni/beállítani, csak az egészség alkalmazáson belül? Alvási ciklusok meg ilyenek...Egyik héten így kelek fel a másikon meg úgy, pedig nem is dolgozok több műszakban. Egy sima "mezei" ébresztést nem lehet beállítani az órán belül? Vicc.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3043) bagyulajuve válasza sityupityu (#3042) üzenetére


bagyulajuve
addikt

de lehet "alarm"-ot hozzáadni, csak előbb az "egészséges"-et kellett
jobb fenn keresd a plusz jelet

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#3044) sityupityu válasza bagyulajuve (#3043) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, azt láttam is, azt viszont nem, hogy hol lehet külön napokra lebontani. De most hogy jobban megnéztem megtaláltam. Figyelmetlen voltam, köszönöm. :R Még nagyon vissza kell szoknom erre a rendszerre.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3045) zsolidodd válasza szebe (#3040) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Évek óta használom Telekomnál, Vodafone SIM fizikai. Teljesen jól működik, telefonváltásnál kell néha vacakolni, amúgy fel sem tűnik, hogy nem fizikai SIM. Van konkrétabb kérdésed?

(#3046) szebe válasza zsolidodd (#3045) üzenetére


szebe
őstag

Nincs konkrétabb, szerintem ennyi elég. Akkor ha rendeződik a voda helyzete, rápróbálok.
Köszi :R

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3047) domerator válasza szebe (#3046) üzenetére


domerator
veterán

Több mint egy éve használom telekomos előfizuval az esimet úgy, hogy csak netet használok rajta, a fizikai sim vodás. Működik jól.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3048) sityupityu


sityupityu
veterán

A hivatalos viszonteladóknál vett telefonokra alapból nem 2 év jótállás van? Csak mert leellenőriztem az enyémet amit a mediában vettem, és csak egy évet ír.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3049) bagyulajuve válasza sityupityu (#3048) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem a jótállás kezdési napja van kitöltve, ami 08.12. és 2 év van rá, mert 100e-250e forint közötti értékű a termék - szintén MM-ban vettem

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#3050) C4mp3r válasza sityupityu (#3048) üzenetére


C4mp3r
addikt

ha az apple oldalan nezed vagy a telefonon mindig csak 1 evet fog irni. nekem a sima 12-nel is 1 evet ir csak a telefon meg a weboldal, de attol meg 3 ev van a t-s jotallasi jegyen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.