Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Foglalt név válasza BReal (#498) üzenetére


Foglalt név
addikt

Úgy, hogy a 2016-os se óta csak phabletet vagy nyomógombos telefont lehet kapni (esetleg dzsunkaphont).

(#502) ataman válasza Razzul (#497) üzenetére


ataman
aktív tag

Razul, Francesco77!

Dejó, hogy linkelted az eredeti leírást, így végre sikerült. Nem 100%-osan, de maszkban kb. minden 2. alkalommal felold!

Szóval köszi! :)

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#503) judas13 válasza HarleyCustom (#462) üzenetére


judas13
addikt

Írni is akartam még, hogy (direkt) kopasz lévén nálam sapka alap ezidőtájt ;)
Igen, úgy jól működik és tavaszra a Covid is reméljük elcsendesedik és a sapka is lekerül majd.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#504) Juhaszatti válasza janeszgol (#499) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nyilván egyénfüggő, de a 4,7 még egyetlen, kisebb, női kézzel is jól használható volt. Aztán párom Plusra váltott, egy darabig zavarta hogy az már egyáltalán nem egy kezes, aztán megszokta, és azóta kisebb kijelzőt már semmiképp sem szeretne.

(#505) #76385920 válasza BReal (#498) üzenetére


#76385920
törölt tag

Szvsz aki 12 mini-t választ vagy választott az nagyjából tisztában vele, hogy 1 napot megy. Ha valakinek ez kevés akkó’ lehet választani mást. Akár házon belül akár droid vonalon. Nekem sem szorítottak pisztolyt a fejemhez, hogy vegyek minit. Az én használatomban 40-50% al érek haza. Nekem ez elég. Van töltőm a melóhelyen, otthon, az autóban is... Az év igen kis részében ( nyaraláskor) lehet kevés. Fotózás, videó, esetleg kis gyalogos navi és valóban kevés lehet. Ezért van powerbankom! :)

(#507) Valaki87 válasza Foglalt név (#480) üzenetére


Valaki87
senior tag

Szia

20-30%-al jobb a i12 mini mint az SE 2020.

(#508) jbcs válasza #76385920 (#505) üzenetére


jbcs
tag

Lehet, hogy a te igényeidhez elég az akku mérete, de ő mást írt:
"Az a telefon, ami mellé lehet, hogy naponta powerbanket kell cipelni, hogy lehet 2020 legjobb telefonja?" Ő azt írta, hogy hogyan lehet, egy olyan telefont 2020 legjobb telefonjának nevezni, amelynek ilyen kicsi akkuja van.
Csak hozzávetésképpen a telefonom 5,71-es és 3000-es akksija van...no comment...

(#509) 7Heads Drago válasza Giovan! (#500) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te is elsiklottál a tények felett:
Iphone 4 115,2x58,6x9,3 mm
Iphone 12 mini 131,5x64,2x7,4 mm
Tényleg csak a kávák a különbségek?
:P

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#510) Giovan! válasza 7Heads Drago (#509) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha figyelmesebben áttanulmányozod a hozzászólásomat, láthatod, hogy én nem mondtam olyat, hogy a mini nem nagyobb a 4-nél. Azt mondtam, hogy a kolléga állításával ellentétben nem kétszer akkora.
Az általad linkelt adatok is csak az én állításomat támasztják alá, ez nagyon messze van a kétszeres méretkülünbségtől.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#512) Petya88


Petya88
tag

Ma néztem egy rövid ideig (akkor annak tűnt) online TV-t wifin, 75 perc alatt 20%-ot evett...
Másnak van ilyen jellegű tapasztalata?

(#513) Noukoum válasza #76385920 (#505) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan, ez teljesen korrekt. Nekem sincs szükségem nagy üzemidőre. De az kétségtelen hogy ebben a 12 mini magából a telepből / méretből / vastagságból kifolyólag nem jeleskedik.
BReal idézett szövege egyértelműen szubjektív, nem is értem miért köt bele abba hogy valakinek mi meg ki a legjobb. A probléma akkor szokott fennállni mikor a szubjektív véleményünket objektív tényként állítjuk be.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#514) Razzul válasza jbcs (#508) üzenetére


Razzul
senior tag

"hozzávetésképpen a telefonom 5,71-es és 3000-es akksija van..."

Ez nagyon érdekes, csak nem Xiaomi? :U

Stat crux dum volvitur orbis

(#515) #76385920 válasza jbcs (#508) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ezekszerint az a jó telefon az amiben van egy Zil akksi? :)
Ez egy adat a sok közül. Az egészet nézd egyben. Egy számot kiragadni a sok közül és azon rugózni nem tudom helyes-e...Az új Mazda 3-nak 340 literes csomagtartója van. Nem túl nagy, tehát szar autó lenne? :) Számomra nem az év telefonja, olyan már nem létezik. Abban az év telefonja lehet, hogy ilyen kis méretben csúcshardware lakozik. Viszont ebbe ennyi fért bele és jónapot! Valakinek lehet ez az év telefonja, nem tudom, másnak az új villany dacia az év autója. Kinek mi tetszik... Fogadd el, hogy nem vagyunk egyformák és az igényeink sem egyformák. :)

(#516) jbcs válasza #40993792 (#511) üzenetére


jbcs
tag

Csak egy logikai bakira hívtam fel a figyelmet (nem arra válaszolt, amelyről szólt egy korábbi bejegyzés), amelyre példaként hoztam egy másik telefont, ez most független attól, hogy az enyém. Kereshettem volna másik példát is... Nem a telefonom, egy másik telefon példa: Honor 8S (5,71, 3020 mAh) Semmilyen fikázás, személyeskedés nem volt a posztomban... Ettől függetlenül jó a iPhone 12 mini, de ne nevezzük 2020 legjobb telefonjának, amelyet más is írt...

(#517) jbcs válasza #76385920 (#515) üzenetére


jbcs
tag

"Abban az év telefonja lehet, hogy ilyen kis méretben csúcshardware lakozik." - ezzel viszont egyet tudok érteni.

(#518) sub71 válasza jbcs (#516) üzenetére


sub71
aktív tag

Végigolvastam a kommenteket, de azt nem találtam, amelyikben valaki téged arra kér, hogy ezt közösen "nevezzük 2020 legjobb telefonjának" Vagy mi ez a királyi többes? Miért ne nevezhetné bárki ezt a telefont a legjobbnak? Persze ez szubjektív vélemény, de valaki így gondolja, te meg másként. Neked Nokia, neki iPhone, nekem meg egy harmadik féle. Hol itt a probléma??? :F

[ Szerkesztve ]

(#522) sub71 válasza #40993792 (#521) üzenetére


sub71
aktív tag

Akkor meg pláne nem értem ezt az embert. A tegnapelőtti ámokfutása után először azt gondoltom, hogy egy fiatal HHH-s srác, még sajnáltam is...de nem! Így még nagyobb gáz... :W

[ Szerkesztve ]

(#524) Peter89x


Peter89x
csendes tag

Napok óta olvasgatok-nézegetek 12 mini témában cikkeket/videókat, az egyik videó alatt volt egy olyan komment, ami szabadon fordítva így hangzik: "az akkumulátor amúgy is kicsi, és ha a gyorstöltővel használod, akkor a következő egy évben szó szerint a szemed előtt fog elpusztulni". Ez tényleg így van? Mármint ha a gyorstöltővel pumpálja bele az ember a naftát, akkor tényleg komoly kapacitásromlás léphet fel a tervezett élettartam (4-5 év) elején? Ezek szerint ha alapvetően nem fontos hogy 30 perc alatt 50%-n legyen az akksi (nekem pl. nem lenne az, éjszaka feldobom, reggel leveszem, csá'), akkor jobban megéri az embernek megvenni a gyengébb töltőt, nem kell a 20W-os fej? Vagy állítható valahol az iOS-ben, hogy habár bírná a töltő, de ne gyorsan tölsön vele?

Ez utóbbi ebben a formában lehet, hogy gyökér kérdés, de sosem volt iphone-m, tehát nem tudom, mit lehet és mit nem vele. A 12 minivel szemezek a több mint 5 éve meglévő LG G4 utódjaként, tehát -mondhatni- kicsit elment mellettem a technika az utóbbi időben.

(#525) nord_ válasza Peter89x (#524) üzenetére


nord_
veterán

Színtiszta spekuláció.

(#526) jbcs válasza Peter89x (#524) üzenetére


jbcs
tag

https://www.youtube.com/watch?v=Re3Quov1qOA
ebben minden fontos infót megtalálsz.

(#527) w333 válasza jbcs (#508) üzenetére


w333
félisten

Vajon a Droid juzerek mikor jönnek már rá hogy nem minden esetben a nagyobb akku méret ami számít ? :DDD

No comment .... ;)

Oneplus 8 Pro 4500-as akku és +10 perc ? az jó sok ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#528) emvy válasza Razzul (#497) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha az EQ miatt van elteres, akkor az szoftveres elteres, reprodukalhato. Normalis esetben az OS nem rak semmifele EQ-t a digit kimenetre ha nem kerik kulon, az csak elrontja a hangot. (Es az iOS sem rak, termeszetesen.)

Tehat ha Spotify-t jatszol Carplay-el egy uj iPhone-on, akkor ugyanugy fog szolni az autoban, mint egy regebbi iPhone-on.

Az AirPods azert mas kerdes, mert ott van egy csomo szoftveres optimalizacio annak erdekeben, hogy a hallojaratban megfeleloen szoljon a zene, de vegulis ott is az analogga alakitas mikentjerol van szo. Kicsit olyasmi, mint egy csomo modern studiomonitor eseteben a DSP, ami peldaul digitalis filterrel csinalja a hangvaltast. (Peldaul nekem volt ilyen itthon a gep mellett Genelec 8350 SAM Studio Monitor (Pair) | KMR Audio [link] , ezek is ezt csinaltak.)

while (!sleep) sheep++;

(#530) Noukoum válasza Peter89x (#524) üzenetére


Noukoum
veterán

Szimpla hazugság. Nyugodtan töltheted gyorstöltővel, nem fog gyorsabban csökkenni a kapacitása.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#531) emvy válasza Peter89x (#524) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy nagyon kicsit számít, de nem annyira, hogy azzal foglalkozni kelljen.

while (!sleep) sheep++;

(#532) jbcs válasza w333 (#527) üzenetére


jbcs
tag

The Poco M3's biggest feature is its huge 6,000mAh battery. It supports 18W charging and will even charge other devices at 18W with the correct cable.
Poco is proud of its battery, calling it the largest in the M3's class. Poco claims up to 5 days of light use, 3 days of moderate and a day and a half of heavy use. Some will appreciate the claim of 2 and a half years of use without notable degradation, too. ;)

(#533) Peter89x


Peter89x
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam ilyen téren akkor. :-)

Igyekszek mindig kulturáltan kérdezni, pláne, ha valamit tényleg nem tudok. ios téren ráadásul tényleg nincs tapasztalatom, annyit tudok róla, amennyit az elmúlt években (és kiváltképp az elmúlt 1-2 hétben) összeolvastam róla. Ezért tényleg nagyon szépen köszönöm, ha segítetek. :-)

(#534) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

A fele már megvan. Már csak 500 hsz és a ide nem illő trollok eltűnnek :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#535) w333 válasza jbcs (#532) üzenetére


w333
félisten

Ha péklapát tepsit szerettem volna akkor megveszem a 12 Pro Max -t :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#536) Razzul válasza Peter89x (#533) üzenetére


Razzul
senior tag

Itt van egy cikk a gyorstöltés akku élettartamára gyakorolt hatásáról. A lényeg, hogy a gyártók egyedi megoldásainak a fejlesztését egyedül a legnagyobb számért folytatott marketingharc vezérli. Az OPPO 40W-os megoldása az akksit 70%-os élettartamra gyilkolja ugyanannyi töltési ciklussal, mint amennyi alatt a 15W 90%-ra.

#528 emvy: Köszönöm az infót. :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#539) Foglalt név válasza Valaki87 (#507) üzenetére


Foglalt név
addikt

Köszönöm szépen a választ! Most esett le, hogy félreérthetően fogalmaztam. 2016-os SE-t használok, ehhez képest érdekelne, hogy milyen irányú változásra számíthatok üzemidőben.

[ Szerkesztve ]

(#540) HarleyCustom válasza Foglalt név (#539) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ahhoz képest jobb az üzemidő.
A 2020 SE-hez képest is jobb...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#541) snorbi82 válasza w333 (#527) üzenetére


snorbi82
senior tag

A One+ 8 Pro 6,78" és 120 Hz. Nem fer így ide tenni.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#542) 7Heads Drago válasza w333 (#527) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Így van. Az akku mellett nagyon sok egyéb is számíthat. Ez mindenkinek az egyéni prefencia kérdése. És van olyan terület ahol levan maradva az Apple, máshol meg ő jár elől.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#543) 7Heads Drago válasza Razzul (#536) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Itt csak az a kérdés számomra hogy ez a sablon a többi droidos gyártóra is ráhúzható-e?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#544) Leonard válasza Foglalt név (#539) üzenetére


Leonard
tag

Szia, nekem 4.5 éves 2016SE van 90%-os aksival és vettem a nővéremnek egy 2020SE-t, nálam volt három hétig kipróbálásra. Az aksija ugyanolyan felhasználási szokások mellett nekem kb. majdnem duplája volt. A tesztelők beleesnek szerintem abba a hibába, hogy megkapják és gyorsan teszteljünk mert hogy aki hamarabb felrakja az lesz az olvasottabb cikk, viszont az IOS az kb. egy hétig rendezgeti magát, azaz addig sokkal többet fogyaszt. Első napokban délutánra szinte elment a töltöttség fele, mire beállt az én felhasználási szokásaimmal bőven két nap, a régi SE telefonom meg most bőven egy nap. Mini jobb a 2020SE-től, nekünk bőven király lesz.
Játékon kívül mindenre használom, a sebességkülönbséges tesztek se tévesszenek meg, ha nem játékra használod akkor konkrétan semmit sem fogsz észrevenni belőle, alkalmazásváltóból kilőtt időjárás app volt hogy gyorsabban töltött be a régi SE telefonon mint az újon. Én sok Youtube beszélgetős műsort hallgatok, a régi SE természetesebb hangú, az újban akármilyen jó a felvétel minősége, akkor is állandóan van egy sssssssssssszzzzzz sziszegés, a basszus meg beszédre sok, zenére meg ugyanúgy kevés mint a régi SE telefonnál. Szóval én nem láttam értelmét a cserének, veszítettem volna a kompakt méretet, nyertem volna aksiidőt, kijelző mérete meg ez is egérmozi meg az is, azaz konkrétan nem érdekel, nem ezen nézem a Csillagok háborúját... :-)
Ez az új Mini viszont bejön, itt már sokkal több ok van az én szempontjaimból a cserére, főleg hogy ugyanolyan kompakt, van ultraszéles kamera, Oled kijelző ami null fényerőnél nem fogyaszt, no meg arcfelismerés ami nálam előny mert sok kézmosástól mindíg kiszárad a kezem és ez nagyon nem tetszik a felismerésnek, bónusznak meg a jobb aksi.

Leonard

(#546) HarleyCustom válasza #40993792 (#545) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Azért például Tech Laci 1-2 hétig szokta használni a telefonokat, mielőtt műsort csinál belőle. Ennyi idő elég a tesztnek.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#548) smarci201


smarci201
csendes újonc

Ez a 12 mini akkor ütött volna igazán nagyot, ha az 5-ös iPhone-ra emlékeztető forma mellett az iOS is visszatért volna az iOS 6 grafikájára. Mondjuk egy gyári téma választóval lehetne rá átkapcsolni. Az lenne az igazi retro érzés. :K

(#549) janeszgol válasza Leonard (#544) üzenetére


janeszgol
félisten

Amelyik cég ad magára, és komolyan is gondolja a szereplését, az a megjelenés előtt már 1-2-3 héttel előbb kipostázza a teszt készülékeket. Az írók megírják/videózzák a véleményüket, viszont ugye nem tehetik ki akármikor. Szóval ez a nagy verseny szerintem kevésbé jellemző. Megvannak a tipikus csatornák, melyeket ismernek kint (ismeretség, hírérték), azok kapnak teszt cuccot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#550) Foglalt név válasza Leonard (#544) üzenetére


Foglalt név
addikt

Köszönöm szépen a kimerítő választ! Egy kicsit visszabillentett. Tegnap leugrottam a boltba kipróbálni az újat, sajnos a lopásvédelem nem enged természetes fogást, de ennek ellenére is egyértelmű volt, hogy fogásváltás nélkül, csak hüvelykujjból nem érem el a képernyő tetejét és alját is, mint a régi SE-nél. A felső ikonsor még nem is zavarna, mert dobok oda valami widgetet helykitöltőnek, de az értesítési függöny trükkös lehet.
Ahogy kivezették az egyetlen gombot, nagyon tetszik, az új vezérlés teljesen intuitív.
A képernyő érzéketlenségét, amit pár tesztben láttam, sajnos én is érzékeltem, többszöri próbálkozásra sem kapcsolt be a zseblámpa funkció.
Egész ígéretesnek tűnik a dolog, főleg az akkumlátorról adott visszajelzésetek alapján.
Annyira nem sürgős a dolog, picit várok, mit lép a sony, lesz-e új compact, ha nem gurítnak valami nagyot, akkor benevezek egy kék minire szerintem :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.