Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#416) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Néhány hét használat után gondoltam összefoglalom a tapasztalataimat. Gearbestről rendeltem az órát, volt rá valami akció illetve eltoltam rá a pontjaimat így 32.000 forint körül állt meg az ára. Nyomkövetés nélkül, ingyen postával kértem, annyit variáltam, hogy NL Post-os szállítást kértem ( nem tudom volt e ennek köze ahhoz, hogy végül nem fogták meg a vámon, így teljesen megérte az árát ). Kínai verziós, piros szíjas órát választottam a könnyebb romolás miatt, ami ugye a bootloader zárásával már mindegy, viszont azt kell mondjam nem fáj a szívem mivel az óra hozza az elvártat, sőt! 2 OTA frissítés már érkezett hozzá, egy egyből csomagolás után, egy pedig kb 2 hete. Jelenleg 1.2.20k verzión vagyok. Egy Nexus 5-tel használom amin pzoley féle android 7.1.1 fut. A párosítás könnyen és simán ment a kínai Amazfit Watch appal. XDA fórum alapján parancssorból angolosítottam egyből, minden simán ment. Maradt benne kínai karakter vastagon, de az OTA frissítések ezeken is ritkítottak. Mostani állapotában angolul nekem teljesen használható, néhány kevéssé zavaró helyen van már csak tyúkláb. Okos és sport funkciókat egyaránt használom és meglepően jól működik minden, ennél jóval több kompromisszumra számítottam. Pillanatok alatt megszoktam és nagyon kényelmes a használat, ha a kezemben a telefon és jön egy mail amit csak értesítési sávon jelez a telefon már inkább az órát nézem egyből mert látom a feladót és a tárgyat ( Google Inbox appal egyébként. ) A legtöbb értesítés WhatsApp-ból érkezik, itt egy dolog lehetne jobb szerintem, ha több üzenet jön egymás után ugyanattól a feladótól , akkor groupolja az értesítést és már csak azt mutatja, hogy 2 üzenet jött adott feladótól. Itt jó lenne ha az órán el lehetne olvasni minden üzenetet külön. Egyébként az ékezeteket is helyesen megjeleníti és az androidos ikonokat használja értesítéshez. Ha az értesítést elsöpröm az órán akkor a telefon értesítési sávjából is eltünteti nekem. A kijelző napfényben a legjobban látható, élmény ránézni. Sötétben a kézmozdulatra háttérvilágítást használom, tökéletesen működik. Ez futás közben is hasznos, csak magam elé emelem a kezem és felébred, real time mutatja az edzés adatait. GPS szabad téren 20-30 mp alatt talál műholdat, jelet még nem vesztett és legalább olyan pontos mintha telefonnal futnék. Az adatokat jól szinkronizálja az Amazfit Watch appal, a mai frissítésbe már a részletes szinkronizálás is bekerült. Strava appal én nem tudtam szinkronizálni, de hordok egy első generációs RGB-s MiBand-et is és a kínai MiFit appba magától beszinkronizálja az edzést az óra, ahol grafikonokkal, magyar nyelven lehet látni a részleteket. Itt a fórumon ajánlott kijelző védő fóliát is rendeltem, a minősége rendben viszont a mérete kb 1mm-rel kisebb, mint a kijelző, szóval ezért jár a mínusz pont. Az óra rezgése legerősebbre állítva nekem elég az értesítésekre, ébredni tuti nem erre fogok, nekem ahhoz kevés. Rendeltem egy mágneses fémszíjat is, ez végül nem vált be mert a csuklóm mozgására szép lassan elég laza állásba kerül. Leesni nem fog, de én szorosan szeretem szóval visszatettem a gyári szíjat. ( Ha valakit érdekel esetleg, keressen privátban ). Üzemidőt tekintve napi 30 perc futással ( ami közben ugye folyamatos a gps és a pulzus mérés ) és mindenről értesítve ( szerintem 200 értesítés kb naponta ) hozza a 4 napos üzemidőt. Watch face-eket töltöttem le itt a fórumon ajánlott helyekről, nekem jól működik mind. Ha nem az appban hanem az órán állítok be face-t akkor külön beállítási lehetőségek is vannak, érdemes ránézni. Találtam egy webes szerkesztő felületet, talán ez nem szerepel még a fórumon, innen is tölthetők egyedi face-ek.

Végül egy a fenti helyen készített saját face ha tetszik valakinek.

Innen tölthető

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.