Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) DCSS válasza szemesi69 (#14100) üzenetére


DCSS
csendes tag

Köszönöm, megpróbálkozom a szervizzel.

ಠ_ಠ

(#14102) zvolite80 válasza DCSS (#14101) üzenetére


zvolite80
tag

Firmware finderrel pár perc alatt megvagy!
Én biztos nem vinném szervízbe!
Youtubon rengeteg videó van róla!
Egyszerű mint az 1x1😉

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 user

(#14103) z00mhead válasza zvolite80 (#14099) üzenetére


z00mhead
tag

Nagyon jó minőségű tok. Nekem egy éve van ilyen a telefonomon, és többször bizonyította már, hogy jól kitalált cucc. Nem nyúlik, nem kopik és véd rendesen.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#14104) Balathruin válasza zvolite80 (#14098) üzenetére


Balathruin
veterán

Azért mert az még Antutu 6 volt, te már a hetedik verziót használod. Ha letöltöd valahonnan a régebbit akkor kb. annyit fogsz kapni mint a tesztben.
Mellesleg ez a teszt dolog mai napig semmit sem ér, ugyan annyi pontot kaphat kettő készülék, ebből egyet rémálom használni a másik simán megy. Hardveres nyers erő nagyon kevés helyen számít már, főleg felső-közép kategóriában.

(#14105) zvolite80 válasza z00mhead (#14103) üzenetére


zvolite80
tag

Köszi a véleményt...
Nekem is nagyon bejön 😉

Huawei P30 user

(#14106) tibcsiworld válasza zvolite80 (#14092) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Hali. Új vagyok! Egy 2 éves használtat vettem 2 hete 70 euróért (Felvidék, azaz szlotákia) piros tokkal és valami mágneses autós tartóval! 10 perc alatt kellett döntenem, rémélem nem volt rossz vásár!

De nekem az aksija kegyetlen gyengének tűnik! Van valami progi, amivel meg tudom nézni, hogy hány %-os az aksi elhasználtsága, mint a laptopkasinál? Sajna nem találtam erre mobilprogramot! :( Szerintem csak elhasználta, azaz rosszul használta az előző tulaj, de passz! Tudjam, hogy csere, vagy meg kell békélnem a dologgal?!

[ Szerkesztve ]

(#14107) Jarod1 válasza tibcsiworld (#14106) üzenetére


Jarod1
addikt

ha sok vacak fut a háttérben azok merítik, frissítve van legalább a rendszere?

(#14108) Zsocy155 válasza tibcsiworld (#14106) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
A beállításokban, az akkumulátor-nál megtudod nézni, hogy mi/mik azok amik nagy merítik.

(#14109) tibcsiworld válasza Jarod1 (#14107) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Kopp üres a rendszer! 7 program van rajta, ami az előzőn is volt! A rendszerfrissítésnél kereséskor azt írja, hogy nincs frissítés!
Ha leteszem a telefont, alig látható a merülés, de van egy játék, amit viszonylag sokat tolok, és azzal 3-4 óra alatt kivégzem az aksit!

A saját töltője 1A-es, de én pl 1,5A-el töltöm! 1 óra alatt feltol 50%-ot. Ha csak 1A-t venne fel, mint a saját töltőjével, akkor 30%/óra lenne a töltés kb! (megmérni még nem volt időm :( )

De ha lenne 1 program, ami megmondaná az aksi elhasználódását, az jó lenne!

Tudtok ilyenről? nem baj, ha fizetős!

(#14110) Balathruin válasza tibcsiworld (#14109) üzenetére


Balathruin
veterán

Játékkal több mint 3 óra egyáltalán nem rossz. Nem kell függeni. ;]
AccuBattery, de a Huawei nagyszerű memóriakezelésével nem fog jól működni. Ha kikapcsol a kijelző mindegy mit csinálsz elkezdi lekapcsolgatni.

(#14111) robi64 válasza tibcsiworld (#14109) üzenetére


robi64
aktív tag

Ez mind szép és(nem)jó.
De akkor add meg az alapvető adatokat.
VNS-L21CXXXBXXX
Nem érdemes telepiteni valami Progit,mert nem fog csinálni semmit (csak hozzáad még szemetet).
Várd meg hogy lemerüljön az aksi,majd az Ő töltőjével tölzsd fel (100%-ra).

(#14112) hefike


hefike
tag

Kész lett a tel,gyakorlatilag újat adtak...ahhoz képest,hogy a firstphone be se vette,mert biztos nem javítják garanciába....egész jó,korrekt huawei😀

(#14113) tibcsiworld válasza Balathruin (#14110) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Jah, ... ! :) Akkor jó!

Nah lent a progi! Köszi szépen! :)

Gondolom kell neki adat(töltési), hogy majd számolhasson akku kapacitást.

Ezt a memóriakezelésesdit meg a kikapcsolgatásosdit sajna most nem értem! :(

robi64
az akku állapotához minek kell neked ez a vns szám? Én nem kértem olyan programot, ami csinál valamit (olvass vissza kérlek). Szerintem olyan progi a témában már rég nem létezik! Sajnos!

Az első az volt, hogy lemerítettem, töltöttem 2x. Minek kellett volna történnie?

[ Szerkesztve ]

(#14114) Zsocy155 válasza tibcsiworld (#14113) üzenetére


Zsocy155
őstag

Az a VNS szám a build szám, amiből kiderül, hogy melyik szoftver verzió van rajta. Abból megtudná mondani, hogy abban a verzióban esetleg van valami bug, ami szívja az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#14115) robi64 válasza tibcsiworld (#14113) üzenetére


robi64
aktív tag

Bocs,hogy segíteni akartam.

(#14116) steele80 válasza tibcsiworld (#14113) üzenetére


steele80
senior tag

A lítium-ion akksik kimondottan nem szeretik ha lemerítik őket! Pont az az előnye, hogy már akár 40-50%-os merültségnél is töltheted.

(#14117) tibcsiworld válasza Zsocy155 (#14114) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Így már értem. Köszi. Hát szerintem ez nem alapvető adat. :)

steele80
igen, köszi. tudom, hogy kell használni a li aksikat! Csak az előző tulaj nem biztos, hogy így használta! Sőt! Ezért szeretném megtudni az aksi állapotát, hogy csere, vagy próbáljak megbékülni a dologgal.

off.: amúgy ez érdekes, mert úgy néz ki az autóban levő li aksik sokkal jobban bírják a gyűrődést. Hmmm.

[ Szerkesztve ]

(#14118) hefike


hefike
tag

Azt még elfelejtettem,hogy azért sem hisztiztek a garanciában,hogy ff-el
501 buildal ment....

(#14119) bubus66 válasza hefike (#14118) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia ezt ne nagyon hangoztasd örülj neki mert ha akarták volna, vagy olyan kukacoskodó szervízeshez kerül akkor most te sírnál mert nem lenne garanciád.... Különben mi volt a hibája?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#14120) vertebrata


vertebrata
csendes tag

Sziasztok!
Kérdezném, hogy érdemleges változás történt-e a B501-el, a B381-hez képest?
Köszi

(#14121) hefike válasza bubus66 (#14119) üzenetére


hefike
tag

Hangszóró,mikrofon,akksi,illetve egyszercsak se kép se hang fél napig semmire sem reagált,aztán magához tért egyszercsak....

(#14122) steele80 válasza tibcsiworld (#14117) üzenetére


steele80
senior tag

Ha tudod, hogy kell használni, akkor jól van! Én csak azért írtam mert az egyik hozzászólásodban azt írtad, hogy:

"Az első az volt, hogy lemerítettem, töltöttem 2x."

Tehát csak ezért írtam, hogy kimondottan nem szereti Li-ion akksi a lemerítést!

Mivel nincs memória effektusa ezért ha rossz az akksi azt nem abból veszed észre, hogy folyamatos játék alatt csak 4 órát bír ki ( ami szerintem normális), hanem abból, hogy nem fog működni a telód akksiról, illetve csak minimális ideig.

(#14123) tibcsiworld válasza steele80 (#14122) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen, igazad volt, és félreérthető is voltam! A lényeg, hogy mivel nálam új volt a telefon, ezért "meg akartam neki tanítani" a töltöttséget! Ezt valahogy így kell, ha jól tudom! :)

Balathruin

A proginak ha lehet hinni, akkor a 3000-es aksi 2300-as már csak. Ezt már nem éri meg kímélni sem! :( Nyírom, amíg nem lesz 2000, aztán csere! Szóval meg van a bibi! Amúgy már értem ezt a memóriakezelésesdit! De miért dobálja ki folyamatosan a progit? Ezt nem értem!

robi64

Ne haragudj, ha megbántottalak. Te túl profin próbáltad megközelíteni a dolgot, én meg nem értettem, mit szeretnél! Még most is hülye vagyok ezekből a miui, meg mifene nyehera verziókból! Azt sem tudom, mik ezek! :(

(#14124) Balathruin válasza tibcsiworld (#14123) üzenetére


Balathruin
veterán

Mert az EMUI nagyon okos és takarékos... kivéve hogy több erőforrás ha állandóan újraindul valami. Persze ez normál esetben nem így van, de akkor is. Szimplán túl agresszív az összes energiatakarékos megoldás, mivel bekapcsolt kijelzővel is képes ezt csinálni.

(#14125) tibcsiworld válasza Balathruin (#14124) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen, ezt észleltem. hmm. nem baj. a lényeg így is kiderült. :)

Köszi még egyszer! :)

(#14126) robi64


robi64
aktív tag

Itt egy példa,hogy hogyan lehet élővé tenni a kiválasztott téma hátterét,témázva a Live Wallpaper Huawei app-ot.
Lényeg létrehozni egy "com.huaweimaters.androidlwp" fájlt,amit utána a témába helyezünk.
Útvonal:
com.huaweimaters.androidlwp/res/drawable-xxhdpi/image1.jpg
Ahol a image1.jpg a téma háttere.
[link 1] [link 2]

(#14127) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Olyan problémám akadt a P9 lite telommal hogy frissítettem hosszú idő után rajt rendszer és azóta minden akadozik, fagy...Face..Messenger...böngésző..szinte minden..
Emui 4.1.3 van most rajt VNS L21C128B140
Frissítettem facet és többi progit is..de akadozik szépen...

WOT: kissio

(#14128) szemesi69 válasza Dr.Én (#14127) üzenetére


szemesi69
addikt

Factory reset, mentés legyen, újra belakás.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#14129) Dr.Én válasza szemesi69 (#14128) üzenetére


Dr.Én
veterán

sejtettem :((( , köszönöm megerősítést benne :R :R :R :R

WOT: kissio

(#14130) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!

Adott egy VNS-L21C432B380 Build. Ez a készülék amúgy független, 7-es droiddal. A rendszerfrissítő azt mondja, hogy nincs frissebb verzió, de olvasok itt a fórumon magasabb verzióról is. Akkor most hogyan is van ez? Van vagy nincs újabb rom a készülékemhez? Illetve ha van újabb, érdemes e felrakni? :R

(#14131) hefike válasza Blue Eagle (#14130) üzenetére


hefike
tag

Van rá frissebb verzió,azonban magától nem frissűl,csak kis segítséggel.ajánlom figyelmedbe a 14014-es hozzászólásban lévő lévő linket,az segít,minden le van írva hogyan kell,illetve videós segítség is fellelhető a linkben.Én frissítettem a legújabbra,különösebb,számottevő változást nem tapasztaltam,a napi használatban,de ezek tartalmaznak biztonsági frissítéseket is,melyek betömködik a réseket,ezért sztem érdemes a legfrissebbet használni

(#14132) Blue Eagle válasza hefike (#14131) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Köszi, értem. 2019.12.-ig van gari rá, úgyhogy szerintem hagyom a francba.

(#14133) hefike válasza Blue Eagle (#14132) üzenetére


hefike
tag

Nekem most volt gariba,nem hisztiztek miatta....

(#14134) #77081088 válasza hefike (#14131) üzenetére


#77081088
törölt tag

Azért van változás...én is a napokban frissítettem feleségem telóját. A kamera problémát pl orvosolta.

(#14135) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nem tudnátok ajánlani valakit,aki 30k-nál olcsóbban cserél kijelzőt és megbízható? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14136) Shryoss


Shryoss
csendes tag

Úgy látom nem csak én vagyok egyedül az akksi problémákkal!
Sajnos nem válaszolt senki se legutóbb, de sebaj, azóta kiderítettem egy pár dolgot a magam "hibájából".

Most a fejleményem az, hogy adtak nekem egy USB-s mérőt, amivel a kiderítettem, hogy 1500mah töltés után a telefon jelzi a 100%.... Úgy látszik eléggé elhasználtam az akksit... VISZONT észrevettem egy érdekességet! Hagytam lemerülni a telefont magától (hiszen máshogy nem igazán tudtam volna lemérni) addig, hogy kikapcsoljon magától. De viszont mikor töltőre raktam alapból úgy kezdte a töltést, hogy már 25%-on állt a töltöttség??? Hallottam olyanról, hogy az akksiba mindig marad egy kevéske töltöttség, hogy azért a memóriába megtartson dolgokat, de ennyire...? Valami szerintem itt nincs rendjén. Vagy csak én tudom rosszul..?

A másik az, hogy ha beruházok egy akksi cserére, az mennyire fogja a pénztárcámat terhelni? A telefonnal eléggé megvagyok elégedve, semmi baja nincs egyáltalán ezen kívűl. Vagy lehet, hogy várni kelleneminimum még egy fél évet hátha P20 Lite le lesz jobban értékelve és ráhajtok arra....

Bocsi az esszéért :))

(#14137) 313313 válasza Shryoss (#14136) üzenetére


313313
addikt

Az akksis dolog nem új keletű, sajnos az Android nem mindig használja jól, érdemes közel lemeríteni, és maxra tölteni az akkut, nem össze vissza... Az akkumulátor bírná, de a szoftver néha "megkergül" és nem a teljes akku kapacitását használja ki...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#14138) Shryoss


Shryoss
csendes tag

Hozzáteszem, hogy bekapcsolás után már pedig csak 88%-ot jelez?? :F
(Mondjuk 50 percet azóta ment a telefon)

[ Szerkesztve ]

(#14139) Blue Eagle válasza 313313 (#14137) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az akksis dolog nem új keletű, sajnos az Android nem mindig használja jól, érdemes közel lemeríteni, és maxra tölteni az akkut, nem össze vissza...

Ezzel én nem értek egyet. Igazából még nem láttam olyat, hogy jellemzően Androidnál szoftveres oka lett volna annak, hogy ennyire súlyosan elborul a battery stat.

Pont a Li-ion ill. Li-polymer azok az akkumulátorok amik nem szeretik az állandó "teljesen lemerítem utána teljesen feltöltöm" metódust. Azt díjazza, ha csak rátöltünk. Persze olykor kell beiktatni egy teljes kisütési és feltöltési ciklust.

#14138) Shryoss

Mennyi idős a készülék? Pedig amit említesz tüneteket, úgy fest akku elgyengülés van.

14131) hefike

Köszi az infót! Frissítettem amúgy. Egy kollega is megerősített abban, hogy nyugodtan frissítsek az FF-vel.
Most 502 a verzió.

[ Szerkesztve ]

(#14140) Shryoss válasza Blue Eagle (#14139) üzenetére


Shryoss
csendes tag

Másfél éves a teló!
Egyébként azóta nem nyomogattam, csak wifi van és úgy eddig lement 82%-ra
Szóval nem az volt, hogy hirtelen lemerült annyira 100%-ról.

(#14141) Blue Eagle válasza Shryoss (#14140) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Háát 4 óra alatt, hogy nem nyúltál hozzá 6% merülés? :U Nálam ugyanez 1% ha van.
Ugyanakkor a másfél éves akkunak még nem kéne rosszalkodnia. Nem valami alkalmazás meríti nagyon? Esetleg nézd meg a Beállítások-Akkumulátor alatt, nem e valami alkalmazás meríti nagyon.

(#14142) tibcsiworld válasza Shryoss (#14136) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ha 1500-as az aksid, akkor csereérett! Az gyakorlatilag semmi kapacitás! :(

Nagyobb baj, hogy ekkorka kapacitással napközben gyakorlatilag esélytelen az aksit 40-80% közt tartani, ami méginkább csökkenti az élettartamát.

Hogy használtad? Éjszaka rajta szoktad hagyni töltőn tölteni, hogy reggelre maxon legyen az akku?

Úgy néztem egy aksicsere 30-40euro körül van.
Holnap lehet én is megmérem. :)

313313
Nem szabad lemeríteni, és nem szabad maxra töltei a li aksikat! Soha!!! (Más kérdés, hogy néha kell "kalibrálni" -nem formázni, olyan már nincs-de ezt fél évente kb!)

[ Szerkesztve ]

(#14143) 313313 válasza tibcsiworld (#14142) üzenetére


313313
addikt

Én általában 5-10%-ra merítem le, aztán 100%-ig töltöm fel, néha nyilván hamarabb lehúzom, de előfordul, hogy egész este e töltőn hagyom...
Ha csak rátöltögetek, mindig gyorsan/gyorsabban merül...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#14144) morzsa16


morzsa16
csendes tag

Sziasztok!

Úgy látszik befejezte pálya futását a telefonom. A képen látható hibát produkálja pár napja ha nyomkodom egyszer csak megjavul pár órát jó utána megint ugyan ez a kép fogad. Mi lehet a hiba?

(#14145) Jarod1 válasza morzsa16 (#14144) üzenetére


Jarod1
addikt

GPU

(#14146) morzsa16 válasza Jarod1 (#14145) üzenetére


morzsa16
csendes tag

Akkor alaplap csere?

(#14147) petarda92 válasza Shryoss (#14136) üzenetére


petarda92
csendes tag

Másfél éves telefon akksiját még garanciában cserélik. Nekem kb 1 hónapja cserélték úgy, hogy bevittem a József körúti Huawei ügyfélszolgálati központba. Igaz, hogy csak kb. másfél hét múlva mehettem érte (mondjuk nekem nemcsak akksit cseréltek), viszont a javítás idejére kölcsönbe adtak egy P8 lite-ot.

[ Szerkesztve ]

(#14148) Zsocy155 válasza petarda92 (#14147) üzenetére


Zsocy155
őstag

Hihetetlen, hogy mit tökölnek ott! Én még a P8 Lite-ot vittem s vodához és 5 nap múlva új telefont küldött a szerviz. Mind a kettő a Telemax, de mégis milyen különbség van közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#14149) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!

Feleségemnek van egy duál P9 lite 2016-os telefonja (VNS-L21C432B380 sw-el).
Ez OTA-n lett telepítve és szeretnék egy fullos újratelepítést ezzel vagy ha van újabb (de csak ha stabilabb) sw-el.
Meg tudnátok mondani, hogy mi ennek a biztonságos módja?
Köszönöm!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#14150) Zsocy155 válasza NavySeal (#14149) üzenetére


Zsocy155
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.