Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Jarod1


Jarod1
addikt

Volt már vkinek olyan hogy ugrált a kép a kijelzőn? Mintha forgatnám álló és fekvő mód között marha gyorsan...

(#14702) Shryoss válasza Jarod1 (#14687) üzenetére


Shryoss
csendes tag

Természetesen az app a legfrissebb verzió. Többször is frissítettem, gyárira visszaállítottam (mert rendszer app), megnéztem, hogy a telefon nem tiltja le valamilyen szinten az értesítéseket. A gyorsító tárat is tisztítottam. Még factory resetet is nyomtam, de semmi. Még annyi ötletem van, hogy valahogy újra ráerőltetem az egész 504-es updatet, ha egyáltalán az lehetséges.

Még a Huawei agresszív háttéralkalmazás kilövésén is gondolkodtam, hogy az a ludas, mert van egy-két app ami egyáltalán nem szeret kooperálni, ha nincs kivételek közt és még úgyis kilövi a telefon egy idő után.

Totálisan irreleváns kérdés, de p20 lite-hoz hasonló kategóriájú nem Huawei telefont tudtok ajánlani?

(#14703) robi64 válasza Shryoss (#14702) üzenetére


robi64
aktív tag

Szia.
Ha OTA volt a B504-es frissités vagy FF-el OTA (kb 210 MB),akkor FF-vel fel teheted a B504 Full (2GB) ROM-ot,magam is próbáltam és ment.
Ha kinai telón akarsz maradni,nézd meg a Xiaomi telókat,nekem jelenleg Redmi Note 5 Pro van.

[ Szerkesztve ]

(#14704) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! SIM tálcát keresek Huawei P9 Lite VNS-L21 -be, jó lehet bele a P9 Lite mini sim tálcája? Itt találtam, de csak minibe valót [link]

(#14705) Shryoss


Shryoss
csendes tag

Csak a 380-as update volt beragadva, FF megoldotta, a többi meg jött magától. Akkor majd megpróbálom rányomni újra az egészet, hátha segít.

A kínai telókról meg annyit, hogy a kémkedés pletykái terjednek. De igazából a horizont akarnám bővíteni, hogy milyen hasonló ár/érték kategóriájú telók vannak.

[ Szerkesztve ]

(#14706) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Van valaki Gyöngyös környékén aki kizökkentené tréhomos telefonomat a VNS-L21C432B381-ről... Én nagyon nem merek hozzáfogni! Pár sört megérne... :) Köszi!

(#14707) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
Hogyan lehet egyszerűen "gyors szöveget" SMS-ben elküldeni. (Mint a sablon szövegeket)

(#14708) ORCA58 válasza Shryoss (#14705) üzenetére


ORCA58
addikt

Jól mondod, pletykák! Soha senki nem bizonyította. Túl sok a kínai cucc, valahogy vissza akarják szorítani.
Sírni tudnak, de gyártani nem? Már Nokia sem Európai.
Egyébként nem a telefon hanem az appok kémkednek, az pedig márkától független.

(#14709) #86973952 válasza Shryoss (#14702) üzenetére


#86973952
törölt tag

Xiaomi -nál nézz körül. Vannak jó darabok abban az árban. Illetve talán a Samsung új szériáját is érdemes megvárni. Gyanítom vastagabb lesz a cerka, de van rá esély, hogy némileg korrektebb lesz az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#14710) #86973952 válasza Jarod1 (#14701) üzenetére


#86973952
törölt tag

Első körben én a szenzorokat nézném meg egy teszterrel. Play -en van pár app. Azzal általában ki lehet szűrni, ha valamilyen hardveres probléma van. Kivéve, ha nem állandó a hiba.

Valamint szoftveres is lehet a probléma. Ez esetben az FR nem biztos, hogy önmagában segít. Teljes, jelenlegi ROM újratelepítés megoldás lehet.

Fentiek nem hoznak eredményt, akkor szervíz. Bár esélyes, hogy nincs már rá garanciád... Nem tudom mikori a készülék, illetve honnan van.

[ Szerkesztve ]

(#14711) fa4hu


fa4hu
őstag

Van valami ötletetek, hogy FF-fel való frissítés után a legfrissebb ROM-mal miért fagy a telefon (főleg Spotify és Facebook alatt)? A ROM telepítése után volt gyári visszaállítás...

(#14712) Blue Eagle válasza fa4hu (#14711) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Single vagy Dual SIM-es a teló?

(#14713) fa4hu válasza Blue Eagle (#14712) üzenetére


fa4hu
őstag

Dual SIM, egy kártyával, microSD-vel.

(#14714) w.miki


w.miki
veterán

Ismerősöm P9 lite-ja 1 perc használat után újraindul.
Semmit nem lehet vele csinálni.
Csináltunk gyári beállítás visszaállítást, most a Felhasználói feltételekig eljut, aztán nem megy tovább
Mindig feldobja a Kiemelkedő internet élmény Wifi+ ablakot, de bármit csinálok, 1 perc után megint újra indul.
Van valakinek ötlete, mit lehet tenni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14715) tibcsiworld válasza w.miki (#14714) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Huhh, régen csináltam azt hiszem facotry resetet vagy minek hívják! Bekapcs +le gomb 10-15 másodpercig kikapcsolt állapotban, és ott a 2 cash-t resetelni! Ez is a sima gyári visszaállítás, csak ez mélyebb! Ezt szokták a főzött romok telepítése előtt is csinálni! De az előző telefonommal simán lenyomtam ezt évente! Jót tett neki!

[ Szerkesztve ]

(#14716) w.miki válasza tibcsiworld (#14715) üzenetére


w.miki
veterán

Factory Reset-et csináltam, de utána nem lett jó.
1 perc után újraindul a teló, akkor is.
Szeretném újrarakni a szoftvert, azt hogyan lehetne?
Letöltöttem egy változatot, rámásoltam SD kártyára a DLOAD mappába, mint update.app.
Nyomtam a Hang+- bekapcs gombokat, el is kezd telepíteni, aztán install abroted... :(
Próbáltam belépni az erecovery-be, Hang+bekapcs, ott van OTA frissítés, a Wifi-re felmegyek, de aztán nem talál semmit, ez se megy végig. :(
Hogyan tudnám újratelepíteni a legegyszerűbben?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14717) csacsi67 válasza w.miki (#14716) üzenetére


csacsi67
addikt

Szia.Csak 6 rendszeren müködik ez a dloados megoldás 7 -sen már nem megy .Az a legegyszerübb vissza hatosra majd onnan OTA- 7 re.
A lénnyeg elösször rollback 6 -ra majd a megfelelő 6 rom az is mehet ugyan ugy dload modszerrel majd innen tovább OTA 7 re.

Itt Bubus le irt mindent . [link]

[ Szerkesztve ]

(#14718) w.miki válasza csacsi67 (#14717) üzenetére


w.miki
veterán

Ezt a leírást kell néznem?
Huawei P9 Lite downgrade & fastboot módszer leírása. Sajnos nem tudom, milyen ROM volt rajta előtte :(
Kicsit hiányosnak érzem, pl. milyen módban kell rádugni a telefont, ha fastboot parancsokat akarok kiadni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14719) csacsi67 válasza w.miki (#14718) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem azt a leirást azt amit én linkeltem Huawei P9 Lite Visszaállás 7.0-ról-6.0-ra (RollBack) itt nem kell fastboot modba rakni.

(#14720) w.miki válasza csacsi67 (#14719) üzenetére


w.miki
veterán

Tehát ha jól értem SD kártyáról először a
1. RollBack C900B300 Update.app, majd a
2. C432B160, NEU Update app, aztán
3. Factory Reset?
Közben semmiképp ne kapcsoljam be a telefont?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14721) csacsi67 válasza w.miki (#14720) üzenetére


csacsi67
addikt

Igy van . be kell kapcsolni a rollback után mert fel kell másolni az sd -re a rollback helyett az eredeti romot. .Amikor felmásoltad a rollback romot 3 gombos modszerrel inditsd el és egyböl teleül majd a másiknál amikor felmásoltad az eredeti romot kapcsold ki és 3 gombossal inditsd el a telepitést.

(#14722) w.miki válasza csacsi67 (#14721) üzenetére


w.miki
veterán

Az 1, lépést megcsináltam, azóta csak a Huawei logóig jut a telefon, semmi más menüt nem tudok előhozni :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14723) csacsi67 válasza w.miki (#14722) üzenetére


csacsi67
addikt

Dual simes volt a telefonod?

(#14724) w.miki válasza csacsi67 (#14723) üzenetére


w.miki
veterán

ezt nem tudom, ismerősöm adta, hogy próbáljam helyrehozni, és most nem tudom megkérdezni tőle :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14725) csacsi67 válasza w.miki (#14724) üzenetére


csacsi67
addikt

Nagyon fontos mivel más a rollback a dual meg a single simesnek. Probáld meg single simest felmásolni az sd-re mert amit Te feltettél az a duálsimsre való.

(#14726) w.miki válasza csacsi67 (#14725) üzenetére


w.miki
veterán

:( ezt már nem tudom kipróbálni
Semmilyen menübe nem jutok be, ki se tudom kapcsolni a telefont, mert hosszú nyomásra meg újraindul.
Csak a Huawei logo világít, amig le nem merül a telefon...
Lehet, hogy Bootlop-ba jutottam, amit a leírás is említ....

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14727) Negyven válasza w.miki (#14726) üzenetére


Negyven
tag

Hagyd így és hagyd lemerülni, ekkor elfelejti a beállításait, ezután Így töltsd fel egy napig és ekkor inditsd újra

(#14728) csacsi67 válasza w.miki (#14726) üzenetére


csacsi67
addikt

szerezni kell egy kártya olvasót és rámásolni ugy .az a leirás tökéletes ha jo rollbackot tölttél le annak annak jó kell lenni. vagy a telefon hibás.

(#14729) Geri27


Geri27
kezdő

Sziasztok, van egy érdekes problémám. A napokban azt vettem észre hogy a kijelző sarkainál világosabb vagyis sárgább a közepe pedig pirosas. Ez már visszafordíthatatlan vagy lehet még vele valamit kezdeni?

(#14730) #86973952 válasza Geri27 (#14729) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ragasztás folyt meg, vagy elszíneződés hő hatására. Nehéz így a képből megállapítani.

El szokott tűnni valamennyire? Vagy vissza szokott húzódni? Esetleg valami hatására erősödni? Megnyomod (nem durván), akkor változik a színeződés?

(#14731) Geri27 válasza #86973952 (#14730) üzenetére


Geri27
kezdő

Hőhatásnak nem volt kitéve.
Ezt a dolgot ma vettem észre de ha terhelem a mobilt vagy üres járatban hagyom akkor is látszódik ez az elszíneződés... :/ nyomásra nem változik, állandó jelleggel öleli kőrül a kijelzőt ez a világosabb árnyalat vagy mi.

(#14732) #86973952 válasza Geri27 (#14731) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hő általában alulról, tehát a telefonból jön. Elszíneződő, besárguló kijelző pedig leginkább ragasztásból jöhet, amit szintén okozhat hő, de szimpla gyártási hiba is.

Illetve hő hatására elszíneződhet a kijelző, de akkor az esetek többségében van megjelenítési hiba is. Pixel probléma, bevilágítás, fura színárnyalatok megjelenése.

Gondolom ezek közül valamelyik lehet nálad is. Ezen általában szerviz tud segíteni.

Gyanítom garancia nincs már a készülékre. Így szerintem amíg nincs komolyabb aberráció, addig felesleges vele foglalkozni. Használatot nem befolyásolja. Javítatni szerintem nem érdemes garancia időn túl.

Szerk.:
Ha körül öleli a kijelzőt, akkor elég sanszos, hogy a ragasztás válik el körben.

Élő garancia esetén viszont szerviz. Ahol nagy eséllyel nem javítani fogják, hanem cserélni az egész panelt. Vagy ha nincs alkatrész, akkor csere vagy levásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#14733) Geri27 válasza #86973952 (#14732) üzenetére


Geri27
kezdő

ezek alapján tippemre nekem is a ragasztás felválása a reális opció :/ lassan már három éves, szóval garancia már nincs. :D köszi a segítséget!

(#14734) tibcsiworld válasza omfgk (#50) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Sziasztok!

A frissítésem beragadt 380-nál, és a bubus féle leírást próbálom , de folyamatosan azt írta, hogy letöltés sikertelen! Mit rontok el?

Jelenleg sikerült tovább lépnem! Sikeresen elindult, és már órák óta 0%-on van! Volt közben újraindítás 2x is, és semmi!

Hogy tudom megoldani a dolgot? Előre is köszi a segítséget! :)

(#14735) Blue Eagle válasza tibcsiworld (#14734) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!
Nekem anno simán ment, proxy-t jól állítottad be?

(#14736) fa4hu válasza tibcsiworld (#14734) üzenetére


fa4hu
őstag

Nekem csak úgy ment, ha előtte csináltam egy gyári visszaállítást.

(#14737) tibcsiworld válasza Blue Eagle (#14735) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen! 2-3x átnézem a fontos dolgokat. Főleg ha téglásítás gyanús a dolog!

fa4hu:
köszi! majd akkor az lesz! Bár amikor használtan vettem, ezzel indítottam!

(#14738) szemesi69 válasza tibcsiworld (#14734) üzenetére


szemesi69
addikt

Ezzel a módszerrel csak full romot szabad letölteni, te a sima otát indítottad, így nem lesz jó. Kezd újra és a full Ota, válaszd az több mint egy giga. Szerver hiba is szokott lenni, de inkább az a baj, hogy nem a fullt választottad.
Próbáld e szerint [link]
Ő készítette Robi 64

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#14739) tibcsiworld válasza szemesi69 (#14738) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszi! Kevés időm van, és már 2 hete nyomkodom, és ezek szerint félre nyomtam!

Ha lesz időm a gyári visszaállításra, neki futok még egyszer!

Köszi!

(#14740) robi64 válasza tibcsiworld (#14734) üzenetére


robi64
aktív tag

A frissités 3 Zip-ből áll,3x bootol.Ahogy nézem a frissitésed 695Mb ami nem felel meg se OTA-nak (155Mb) se Full OTA-nak (1997Mb).Szerintem nincs elegendő hely a belső memórián és nem fért fel az update.zip.
CSINÁLJ több helyet a belső memórián kb.2Gb.
Tőlsd le az 133643 FullOTA-MF ROM-ot és telepisd újra.

Vagy magad csinálsz helyet és igy megőrzöd az adataidat,vagy át másolod az adatokat és csinálsz egy gyári visszaállitást.

[ Szerkesztve ]

(#14741) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A gyanúm szerint jó topikban vagyok. :U

Szóval van egy VNS-L21 modellszámú P9 Lite a birtokomban, amihez kijelzőt keresek eBayen. Jól sejtem, hogy P9 Lite 2016 néven kell, keressem az ehhez valót?

Köszi: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#14742) csacsi67 válasza RootRulez (#14741) üzenetére


csacsi67
addikt

Jol gondolod.

(#14743) #86973952 válasza RootRulez (#14741) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen. P9 Lite vagy P9 Lite 2016 néven. Általában a másiknál, a 2107 -es modellnél szokták kiemelni a évszámot (vagy másik nevet), de érdemes körültekintően eljárni, mert néha van kavar az eladók fejében is.

[ Szerkesztve ]

(#14744) RootRulez válasza RootRulez (#14741) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi a válaszokat, úgy fest, ezt választom, ebben benne van a modellszám is, csak jó lesz. :| Meg ha jó látom keretes, amire szükségem van

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#14745) #86973952 válasza RootRulez (#14744) üzenetére


#86973952
törölt tag

A megnevezés és az előlapi kép alapján igen, ez lesz a jó.

(#14746) RootRulez válasza #86973952 (#14745) üzenetére


RootRulez
félisten

Rendben, köszi a megerősítést. :K

═════════════════════════════════════════

(#14747) klrt


klrt
tag

Üdv!
Lejárt a hűségidőm a telenornál (p9 lite). Kértem a feloldó kódot, hogy más szolgáltató kártyáját is tudjam használni.
Tudok majd független romot használni a feloldás után vagy az marad a telenoros?

(#14748) snooze válasza klrt (#14747) üzenetére


snooze
veterán

Szerintem tudsz,nekem pl szervizben a telenorfüggö ilyen telora független romot raktak,függö maradt igy fel is frissült 7.0-ra,addig csak 6.0 volt..

GO Gunners!!!

(#14749) csacsi67 válasza klrt (#14747) üzenetére


csacsi67
addikt

lehet de nem egyszerü .meg 4 euro elsö körben .annélkül nem lehet otthon.

(#14750) klrt válasza snooze (#14748) üzenetére


klrt
tag

Köszi!
Remélem így lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.