Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) ORCA58 válasza szkaroly (#14800) üzenetére


ORCA58
addikt

Mit is? A Windowst, vagy az Androidot? Esetleg a PC processzorát? Teslát Almát eddig sem akartam venni.
Ja, a Teslának Kínában is épül a egy gyára! Ejnye-benye!

(#14802) szkaroly válasza ORCA58 (#14801) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem IT dolgokra gondoltam.

Poco X3 Pro

(#14803) SzaboZE válasza tibcsiworld (#14798) üzenetére


SzaboZE
addikt

Dehogy nullázza. A saját sírját ássa vele. Ha elszedik a goglit Kínától, még idén meglesz a színesebb és szagosabb alternatíva olcsóbban. Onnantól a gogli lehúzhatja az európai eladásait. Kínának elképesztő humán tartalékai vannak (1-1.5 milliárd ember!!), nem tudnak vele versenyezni hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14804) SvenBlauer


SvenBlauer
újonc

Sziasztok!

A következő problémában szeretnék segítséget kérni:
Hívás közben nem lehet netezni mobilnettel. A hívás felépülésekor eldobja a mobilnetet, majd ha vége a hívásnak egyből visszaáll.
Egészen tegnapig semmi gond nem volt amikor is annyi történt, hogy a sim kártyát kicseréltük egy Digis kártyára, majd ment vissza a telekomos.
Voltam a Telekomnál, de mivel nem volt bent mobiltudós (legyen az bármi is), így csak annyit mondtak, hogy semmi korlátozást nem látnak a kártyán, a beállítások megfelelőnek tűnnek (ezek ugye automatikusan történtek) és szerintük ez a telefon hardveres vagy szoftveres hibája lesz. Mindenesetre nyomjak egy gyári beállításokat - ez meg is történet, de a probléma nem szűnt meg.
Egy videót is készítettem, róla: https://streamable.com/uu1yt

A telefon egy Telekomnál vásárolt készülék kb 2,5 éve, a kártya is ekkor lett cserélve.

Előre is köszi a válaszokat.

(#14805) petati94 válasza SvenBlauer (#14804) üzenetére


petati94
tag

Szia!
Először is értsük meg, hogy miért történik ez:
Feltételezem, hogy amikor nem vagy hívásban, akkor a telefonod 4G hálózatot használ. Na már most alapjaiban a 4G-n nem lehet hívást folytatni, ezért a telefonnak minden egyes alkalommal vissza kell váltania, a 3G-s hálózatra vagy a 2G-re, aminek következtében nem fogsz tudni netezni hívás közben.

Ezt a dolgot küszöböli ki a VoLTE (Voice over LTE) technológia, ami lehetővé teszi, hogy 4G-n is lehessen telefonálni (Ez előtt például csak a Microsoft Lumiák voltak képesek hasonlóra). A telekom már bevezette ennek a technológiának a használatát, viszont szükséges hozzá megfelelő SIM-kártya, bekapcsolt 4G VoLTE szolgáltatás, a készülékednek is képesnek kell rá lennie, amit egy update-tal értek el + be kell legyen kapcsolva a funkció a telefonodban is

Tehát semmiképpen sem hardver vagy bármi szervízelendő hiba.
Sajnos a telefon korából adódóan szerintem már nem kapta meg az ehhez szükséges szoftverfrissítéseket.

https://petranyidev.hu/

(#14806) SvenBlauer válasza petati94 (#14805) üzenetére


SvenBlauer
újonc

Köszi a választ.
A telefon eddig is "automatikus 4G/3G/2G" beállításon volt és használtam a netet telefonálás közben rendszeresen (böngészés, képek, e-mailek küldése stb) ezért tűnt fel, hogy tegnap óta nem lehet. Semmi különös beállítás nem történet a megvételekor vagy később, hogy ez működjön, a sim be lett helyezve és minden beállítás automatikusan történt. (Máskor is volt már gyári beállítás visszaállítása és minden további nélkül ment a mobilnet és a telefon tehát még az sem lehet,hogy a Telekomnál állítottak valamit be vásárláskor úgy, hogy esetleg nem láttam/nem tudtam, hogy ezt csinálják.)

(#14807) pjani


pjani
tag

Sziasztok,

Végigfutottam az utolsó 200 hozzászólást, bocs, ha elkerülte a figyelmem:
A feleségem telenoros P9 Lite-ját (VNS-L21) a hűségidő lejárta után függetleníttettük. Az azóta eltelt kb. 3 hét alatt nem jött értesítés, hogy 7-es Androidra frissülne a telefon. Hogyan lehet ezt ezek után megoldani?

Köszi, üdv!

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#14808) Repsol600 válasza pjani (#14807) üzenetére


Repsol600
addikt

Fel kell tenni egy független romot.

(#14809) szkaroly válasza pjani (#14807) üzenetére


szkaroly
senior tag

Bootloader csere nélkül nem fog menni. Persze nyitókódot már nem ad a cég, úgyhogy kisnyúl.

Poco X3 Pro

(#14810) Repsol600


Repsol600
addikt

Vodás (függetlenített) telót újra lehet valahogy telepíteni 3 gombossal? Jelenleg L21C02B345 van fent, de eltűnt a téma apk illetve a project menü sem jön be ami eddig feltűnt. :F

[ Szerkesztve ]

(#14811) bubus66 válasza Repsol600 (#14810) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia oeminfo csere nélkül nem lehet..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#14812) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Melyik 6-os romról tudok frissíteni 7-esre? Vagy mit csinálok rosszul? :F
A teló egy gyári független L21 eredetileg B161 volt rajt, de megcsináltam az Oeminfo cserét és dualosítottam, most egy B160 van fent de erről nem tudok frissíteni 7-re. Huawei firmware finderrel próbáltam több full romot felrakni de pár %-nál hibát dob. Gyári recovery-t visszatettem, illetve a bootloadert is visszazártam de nem jó. Elite romot szeretném kipróbálni de ugye a 6-os hoz való TWRP nem telepíti a 7-es romokat, 6-ra pedig az Elite TWRP-t hiába teszem fel mert lefagy belépéskor. :D

(#14813) csacsi67 válasza Repsol600 (#14812) üzenetére


csacsi67
addikt

Szia.Csináld ez alapján akkor biztos frissül 7 re a 160 nál nyomj egy FR-t ha fent van. Remélhetöleg frissül 7-re .De ovatosan ezzel a Elite rommal nekem is volt fent ,valamint ez is LineageOS .Minden esetben mindenröl csináltam mentést eredeti gyári romromrol a TWEP vel de vissza állitani már nem tudtam .Azt irta ki nem lehet vissza állitani. Utánna lett egy tégla Bubus66 is meg probált segiteni ,de Ö is szervit javasolt. Fasboot modban sem engedett semmit fleselni a telefonra azota a telo szervizbe . Bubus elmondása szerint nem az elsö esett .Itt a leirás de gondolom ez alapján csináltad. [link]

(#14814) Repsol600 válasza csacsi67 (#14813) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen,ez alapján csináltam anno, duálosítást is stb... volt már több reset + 2x újraraktam.
Ez van fent pontosan:
HUAWEI P9 Lite Firmware (VNS-L21, Android 6.0, EMUI 4.1.1, C432B160, NEU
Én úgy néztem az Elite csak egy tuningolt gyári rom, azért akartam azt felrakni, a Lineage romoknak meg nincs köze a gyárihoz. De akkor lehet inkább maradok a legfrissebb 7-es romnál + root.
Ha lenne egy 7-es backup akkor azt sem tudná visszaállítani a régebbi TWRP?

[ Szerkesztve ]

(#14815) csacsi67 válasza Repsol600 (#14814) üzenetére


csacsi67
addikt

Én mindig avval a Twrp-vel csináltam gyári mentést ami kell az adott romhoz .Amit a rom készitö is ir .Több mint 5 giga volt a mentésem .nem tudom ,hogy miért nem engedte vissza rakni a gyári mentést .Én igy jártam. Fassbott modba ezek után be tudtam lépni ki is irta a gyári számot a parancsra de semmitz se gyári recovery se twrp recoveryt nem engedett fel fleselni. Ha kiléptem bootloader modbol utánna meg a Huawei logoig eljutott a telefon és mindig ujra indult. Töltést is vette. Mult héten csütörtökön küldtem szervizbe majd le irom mi lett a vége.

(#14816) Repsol600 válasza csacsi67 (#14815) üzenetére


Repsol600
addikt

Remélhetőleg nem hardveres a hiba, mert akkor valószínű alaplap cserés.
Nincs más ötletem, meg kellene próbálni egy 7-es TWRP backupot feltenni, csak 7-es mentésem nincs. :DDD

(#14817) oszy


oszy
veterán

Van a családban egy P9 lite a legutolsó gyári frissítéssel. Mindössze fb, messenger, lidl, pinterest appok vannak telepítve rá. Semmi mókolás! Pár napja elkezdett újraindulgatni. Van mikor bekapcsolom, bebootol és restart... Kivettem a sim-et és a memóriakártyát is, de ugyanaz. Szerviz? Lehet megadta magát az akkumulátor?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14818) csacsi67 válasza oszy (#14817) üzenetére


csacsi67
addikt

Ha töltön van akkor is csinálja ? Minél nagyobb ampers töltöre dugd.

(#14819) oszy válasza csacsi67 (#14818) üzenetére


oszy
veterán

Ma kipróbálom az iPad töltőjével. Így lehet kizárni esetleg az akkumulátor hibát?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14820) Repsol600 válasza oszy (#14819) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen, ha az aksi a hibás akkor nem fog kikapcsolni. Ha így is kikapcsol akkor valószínű az alaplap a hibás.

(#14821) oszy válasza Repsol600 (#14820) üzenetére


oszy
veterán

Akkor este mindenképp kipróbálom, mert már nem sokáig garis. Mondjuk bármelyik is, akkor is szerviz...
Egyébként ezekre jellemző ez a két hiba?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#14822) Repsol600 válasza oszy (#14821) üzenetére


Repsol600
addikt

Az aksi az igen, jó ha 2 évet bír. Alaplapot nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#14823) ORCA58 válasza oszy (#14821) üzenetére


ORCA58
addikt

Az aksi nagyban függ a felhasználó szokásoktól is. Az Ascen G6 -nejem használja- legalább 5 éves, de azonos használat mellet még mindig tovább bírja az aksija, mint az újabb készülékeké. A 2 éves P9 lite-ban is jó az aksi, most az pihenőben van a P20 lite miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14824) szkaroly


szkaroly
senior tag

Akinek esetleg van még a Eazyguard LA-1001 üvegfóliából elfekvőben egy darab, az legyen szives küldjön egy privit! Előre is köszönöm!

Poco X3 Pro

(#14825) 98bja


98bja
senior tag

Hali
Mostanság vettem észre, hogy ha csinálok lassított videót, valamiért nem tudja elmenteni, miután kivalasztottam, hogy melyik rész legyen belassítva. Mi lehet a probléma? Semmi specifikusat nem mond, csak annyit hogy nem tudja elmenteni. Tárhely az van bőven.

(#14826) Kicsilán


Kicsilán
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,van egy Huawei p9lite 2016 készülékem és az emui 5.0 volt rajta.
Én hétfőn a Firmware Finder for Huawei app segítségével letöltöttem rá a 5.0.3 és azóta nem működik jól a készülékem.
Van rá valami megoldás esetleg?
Aki ért hozzá kérem segítsen nekem,köszönöm

(#14827) ORCA58 válasza Kicsilán (#14826) üzenetére


ORCA58
addikt

Anno én is FF-el léptem tovább, mikor nem jött a frissítés, de nem okozott gondot. A Telefon független. Nem tudom mi lehet nálad a gond, de nagyon nem mindegy, hogy melyik rom került rá. A teljes romokat érdemes letölteni, nem a frissítést, és néha (egyesek szerint mindig) érdemes FR-t csinálni utána.

(#14828) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Tudnátok nekem ajánlani működő hívás, hangrögzítőt? Köszönöm.

(#14829) myk74


myk74
senior tag

Ha esetleg, valakinek szüksége volna egy olcsó tokra: [link] :DD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14830) Pista622


Pista622
tag

Sziasztok! Lehet kicsit offos lesz,de segítség kell.Van egy p9 lite (enyém),és egy Samsung j5(2016).Nahát én feltelepítettem a family linket.. majd letöröltem,azóta a j5 nem enged belépni.Idegességemben csináltam egy hardresetet..Persze utána kér google azonosítást.. de még a mail címet sem fogadja el.Ebben kellene segítség.Természetesen nem lopott stb a telefon,semmi ilyesmi.Aki tud vagy tudja mit kellene csinálnom segítsen.köszönöm.

(#14831) csacsi67 válasza Pista622 (#14830) üzenetére


csacsi67
addikt

Szia vaan rá mod az összefoglaloban benne is volt de már link nem létezik privibe bubus66 keresd meg.

(#14832) Energie X


Energie X
őstag

Nektek mennyire hajlandó együttműködni a telefon Huawei Band 3 Pro-val?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14833) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Mennyit érhet egy új kora óta tokban tartott, üvegfóliázott ezért karcmentes és hibátlan P9 Lite-m? Nem mókolt, B381-el beragadt. Egy simes, tréhomos. Új telefon "kapása" miatt eladó lesz egy-két héten belül.
Köszönöm!

(#14834) gdsantos87


gdsantos87
csendes tag

Sziasztok!
A telefonom ma reggel talált egy rendszerfrisíést, ezt nem tudta letölteni (lehet, hogy nem volt elég helyem) 90%-on megakadt, majd ezután kikapcsolt. Próbáltam visszakapcsolni, de nem bootolt be.
4 opciót ajánlott fel:
1. legutolsó verzió visszaállítása
2. wipe data/Factory reset
3. reboot
4. kikapcsolás

Próbáltam az első opciót többször is, de bootolásnál mindig megakad...

Valakinek van ötlete, hogyan lehet a telefont megmenteni adatvesztés nélkül?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#14835) pyrula


pyrula
friss újonc

Sziasztok.Van egy 2017-es p9 lite-om.
B381-es,Android 7-es.Strava alkalmazást használok rajta(sportolás rögzítése).Az áprilisi gps átállás után 1999-re váltott a gps idő.Már újra tettem az egész telefont.Valaki valamilyen megoldást?

(#14836) szemesi69 válasza pyrula (#14835) üzenetére


szemesi69
addikt

Van saját [topikja] menj oda, és aktívak is ott.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#14837) hefike


hefike
tag

Létezik a telóba vmilyen utángyártott nagyobb teljesítményű akku?köszi.

(#14838) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Sziasztok, segítséget kérnék: L21-es típusú telefonom van.
Egyik napról másikra belassult. A kamerára rengeteget kell várni, programok is lassabban jönnek be.. Már már az idegesít határán van. Emui 5.0 van fenn. Facory resetet már próbáltam. Független duál simes. Főzött rom-ra gondoltam, de nem tudom valahogy esetleg életre lehet e kelteni a jelenlegit, mert előtte elégedett voltam vele..

Köszönöm előre is.

(#14839) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Akksicsere mennyibe kerül a telefonhoz, hova erdemes vinni Pesten?

Itt közületek van aki esetleg segítene a cserében?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#14840) csokaadam0


csokaadam0
tag

Sziasztok
Cseréltem akksit(gyárit vettem bele) de épp úgy gyengén muzsikál mint előtte!
Alig bír ki egy napot úgy hogy max kijelző idő amit produkált az 2,5 óra

Új korában lazán 2 nap 5 órás sot-al.
Mi lehet a kínja (:

csokaadam0

(#14841) snooze válasza csokaadam0 (#14840) üzenetére


snooze
veterán

Gyári visszaállitás?

GO Gunners!!!

(#14842) csokaadam0


csokaadam0
tag

Megvolt az is :O

csokaadam0

(#14843) csacsi67 válasza csokaadam0 (#14840) üzenetére


csacsi67
addikt

Valoszinü nem eredeti az akksi többet értél volna ha ezt teszed [link]

(#14844) OldMike


OldMike
őstag

A telefonomon megjelent egy üzenet, hogy telepítsem a fő GSM alkalmazásokat a Google Play Áruház használatához. Egyelőre nem tettem semmit, mert még azt sem tudtam, hogy mi az a GSM. Azt sejtettem hogy nem az amire gondolnék, pl. Pannon GSM.
Annyit megtudtam, hogy ez a Google Mobile Services rövidítése, és a készülékgyártók kompetenciája.
Lehet hogy visszamenőlegesen is eltüntetik a Google cuccait a régebbi Huawei telefonokról? Amúgy nem tudom hogy van-e összefüggés, de éppen most jelezte a telefon a Google frissíthetőségét, ami egyébként rendben lezajlott.
Tudja-e valaki, hogy tulajdonképpen mi van?

42LM660S

(#14845) OldMike válasza OldMike (#14844) üzenetére


OldMike
őstag

Persze az üzenetben GMS volt, csak a tudatalattim írta át GSM-re :DD

42LM660S

(#14846) Repsol600 válasza OldMike (#14844) üzenetére


Repsol600
addikt

A Play szolgáltatások frissülnek néha. Nyugodtan frissítheted, nem fog eltűnni semmi a telódról. :D

(#14847) OldMike válasza Repsol600 (#14846) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Több mint 3 éve használom, de ez az üzenet még nem jött elő. Amúgy a normál frissítésekkor meg szokott jelenni a Play Áruház is (hasonlóan mint a Chrome, a Térkép és minden ilyen fent lévő alkalmazás is).

42LM660S

(#14848) Repsol600 válasza OldMike (#14847) üzenetére


Repsol600
addikt

Ez nem jelenik meg a frissítésre várók között, csak néha bedobja, hogy frissíteni kell. Viszont ha nincs frissítve, akkor a google cuccok nem fognak egy idő után elindulni a telódon pl. Drive, Chrome, Youtube stb...

[ Szerkesztve ]

(#14849) OldMike válasza Repsol600 (#14848) üzenetére


OldMike
őstag

Akkor lehet hogy ezt elszalasztottam? Annyi rosszat lehet olvasni mindenféle adathalászatokról, hogy már eléggé gyanakvó vagyok az ismeretlen (vagy annak tűnő) üzenetekkel kapcsolatosan. Várjak egy következő ilyen üzenetre, vagy van esetleg valami más lehetőség?

42LM660S

(#14850) tomic


tomic
addikt

Miképpen lehet azt beàllítani, hogy a kamera a fotókat az sd kàrtyàra mentse ne pedig a belső tàrhelyre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.