Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) pepetech válasza E34525 (#8832) üzenetére


pepetech
őstag

Szerintem p8 jobb de ha kell az újjlenyomat akkor honor7

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#8852) #76385920 válasza #48613632 (#8845) üzenetére


#76385920
törölt tag

B170, B200, B321 eddig ezekn vagyok túl. Momentán b321 van.

Mentés helye az sd kártya. Fotók, videók oda mentődnek. Appok nem,de miután áthelyezem és később jön egy frissítés a frissítés után imsét az sd kártyán van. Nem tudom miért, lehet valami beállítási baki nálam...

[ Szerkesztve ]

(#8853) Grecky


Grecky
senior tag

B380 bug: fülhallgató hangerejét nem szabályozza le, kihúzás-visszadugás után. Valamelyik nap majdnem elejtettem emiatt a telefont a villamoson, hazafelé a reggeli (maximum közeli :) ) hangerővel örvendeztetett meg szeretett készülékem, zenehallgatáskor.
Androidos tabletemen és párom szintén androidos telóján is megnéztem, mindkettőnél leszabályozza a hangerőt, ha kihúzom a fülest és visszadugom...
B370 alatt nem volt ez, úgy emlékszem, vszeg megy is vissza. Másnál is ilyen?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8854) #48613632 válasza #76385920 (#8852) üzenetére


#48613632
törölt tag

B370-et tesztelgetem most, elég jónak tűnik. Megszünt az input lagg, egész korrektül futnak a cuccok.
Ami így elsőre furi, hogy alkalmazás futása közben is elsötétül a képernyő, vagy a kár ki is kapcsol. (Ha nem érintem meg persze)
Ezt korábban nem vettem észre, de szerintem user error lesz, vagy legalábbis biztosan konfigurálható.
A szokásos Cascade-t is kariról futtatom, nincs érezhető különbség a belső memhez képest.
Ha így marad, és minden klaffol, akkor ez marad. :C

Grecky
Ezt pont nem teszteltem, de nekem is sok gondom volt a B380-al, lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#8855) Vision93


Vision93
csendes tag

Sziasztok, lassan esedékes lesz a telefoncsere és ez készülék is a kiszemeltek között van. Tudtok valami aránylag olcsó és megbízható helyet ahol gyári garanciát adnak? :) A Media marktos árat kicsit túlzónak tartom már, ezért a telefonért. :)

(#8856) migabi24 válasza Vision93 (#8855) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha telekomos vagy ott jó áron van 84 körül van a listaára, előfizura mégjobb

(#8857) Grecky válasza #48613632 (#8854) üzenetére


Grecky
senior tag

Láttam, h voltak gondjaid. A B370-et ha ráeresztem elég lehet? Nem akarok factory resetet.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8858) Vision93 válasza migabi24 (#8856) üzenetére


Vision93
csendes tag

Azt elfelejtettem mondani hogy függetlenbe gondolkodom, különben vodafonos vagyok :)

(#8859) #48613632 válasza Grecky (#8857) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én most elsősorban a szoftverek futását tesztelgetem, főleg memkariról. Majd rakok be eredményeket dél körül.
Más szempontból egyelőre még nem teszteltem, de nincs 24 órája, hogy fenn van
Szóval ne bízz meg bennem, de az eddigiek alapján, ez a legjobb.

Kipróbáltam az általad felvázolt fejhallgató ki-behúzás esetén, megjegyzi a fülhallgatóhoz tartozó, korábbi beállítást.
Tehát, a média hangereje, külön a hangszóróra, és külön a fejhallgatóra vonatkozóan tárolódik.
Simán, az első szembe jövő YT videóval teszteltem.

Vision93
Ha a gyári gari megteszi, akkor ebay szerintem a legolcsóbb választás.

[ Szerkesztve ]

(#8860) #76385920 válasza #48613632 (#8859) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ha jó (fürge) sd kártyád van akkor ezzel nem lesz gond. :)

Samu class 10-est használok, semmi gond vele!

[ Szerkesztve ]

(#8861) Bkrisz9 válasza Vision93 (#8858) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Az enyém telekomos de független és vannak így még egy páran itt is. Azt sajnos nem tudom, hogy még mindig függetleneket árulnak-e.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#8862) Grecky válasza #48613632 (#8859) üzenetére


Grecky
senior tag

Félreértessz sztem. :)
Pont az a problémám a B380-al, hogy nem szabályozza le a füles hangerejét, ha csatlakozatod.
Magyarul megjegyzi a legutolsó hangerőt, ami azért nem jó, mert akár halláskárosodást okozhat:
pl egy zajos helyen felnyomod a hangerőt, h halld a zenét, utána megállítod, kihúzod a fülest,
majd ha később előveszed a készüléket és elindítod a zenét egy kevésbé zajos helyen, a legutóbb használt hangerővel indul a zenelájátszás, ami elég zavaró és adott esetben veszélyes tud lenni.
Külső hangszórónál normális, h megjegyzi a legutolsó állást, mert az nem közvetlenül a füledben szól.
Visszanyomom a B370-et próbaképp, mert így nem lehet zenét hallgatni.
Ráadásul a füles távirányító része is tök hektikus azóta: számléptetés (dupla felvevőgomb nyomással), néha még a hangerő szabályzás sem megy.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8863) Grecky


Grecky
senior tag

Nem sikerül visszamennem B370-re, bootlop+rendszer optimalizálása lett ciklikusan. Most ráeresztettem a B380-at, úgy helyrejött. Hogy tudnék visszamenni B370-re factory reset nélkül?
Próbáljam meg a rollback rommal?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8864) #48613632 válasza Grecky (#8862) üzenetére


#48613632
törölt tag

B370 is ugyanezt csinálja.
Sajna nem tudom, hogyan tudsz visszatérni, mert én egy csomót kipróbáltam 380 után, és volt rollback is fenn, valamint debranding is.

(#8865) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Várható P8 Maxra is Android 6.0?

(#8866) Grecky válasza #48613632 (#8864) üzenetére


Grecky
senior tag

Ugyanezt? Észrevettem volna. :)
Akkor nincs mód B370-re adatvesztés nélkül visszamenni?
Senki nem csinált még így 6.0 downgrade-t a fórumban?

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8867) Szabcsizz válasza Grecky (#8862) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Van olyan ROM ami szabályozza a hangerőt?Ilyenről még nem hallottam,de nagyon jól jönne..jártam már pórul ez miatt,aminek a fülem látta a kárát..

(#8868) Grecky válasza Szabcsizz (#8867) üzenetére


Grecky
senior tag

Kiváncsiságból leteszteltem egy p8 lite-al, amin lollipop fut és úgy megy, ahogy kell mennie. Ez android sajátosság.
Szóval van olyan ROM.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8869) #48613632 válasza Grecky (#8868) üzenetére


#48613632
törölt tag

P8 lite B170-es build tuti, hogy nem szabályozza a hangerőt ;)
Későbbieket nem tudom, de amúgy is fel kell tennem valami újat, mert gond van a wi-fivel.

(#8870) Bkrisz9 válasza Grecky (#8868) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Eddig egy telefonom sem szabályozta így. P8-nál sem szabályozza se a 336 se a 370 se a 380.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#8871) Grecky válasza Bkrisz9 (#8870) üzenetére


Grecky
senior tag

Nekem pedig az összes telefonom szabályozta, még a P8 is. Nem lehet az, h nem értitek mi a problémám? :)
Holnap visszateszem valahogy a B370-et, csinálok róla videót, h mire gondolok.
De leírom röviden:
- füles bedug, zene elindít
- hangerő maxra
- zene leállít, füles kihúz
- füles visszadug, zene indít
A fülesre kitolt hangerőnek nem szabad maximumon indulnia.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8872) #48613632 válasza Grecky (#8871) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én úgy értem, hogy azt mondtad, hogy pl hallgatod a telót maxon, fülessel, majd mikor legközelebb ismét hallgatod, nem maxon áll a hangerő, hanem lejjebb, valami előre definiált állásban, vagy középállásban, vagy hasonló.

(#8873) trobi28 válasza Grecky (#8871) üzenetére


trobi28
addikt

Én értem (elsőre is megértettem :DD ) a problémát. Azt kevésbé, hogy miért ekkora gond ez?
1. halláskárosodást nem szenvedhetsz tőle, hiszen előtte is hallgattad maxon és nem okozott akkor sem. A külső hangzavar irreleváns ebből a szempontból. Nem ad le akkora hangerőt, mondjuk kellemetlen, de ennyi :K
2. amennyiben hosszútávon nyomatod maxon, na az előbb utóbb biztos halláskárosodást okoz.
3. ha ez Téged zavar, mielőtt leveszed a fülest, vedd le a hangot is :K

Nem kötekedni akarok, én kifejezetten örülök, hogy mindig megjegyzi az előző hangerőt, bármilyen eszközön is hallgattam (füles, saját hangszóró, bluetooth) :K :R

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8874) Grecky válasza trobi28 (#8873) üzenetére


Grecky
senior tag

Nem vagyunk egyformák, nyilván mindenkinek más igényei vannak, és más dolgok idegesítik. :)
Megmondom őszintén nemrég raktam újra a B370-et, és borzasztóan felcsesz, a 380 elszarta ezt. Majdnem teljesen biztos vagyok benne, h 370-en számomra megfelően ment (észrevettem volna, ha nem), viszont úgy látom, h nem lehet factory reset nélkül visszamenni. :W
Milyen rendszered van most?

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8875) trobi28 válasza Grecky (#8874) üzenetére


trobi28
addikt

B380 :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8876) Edison777 válasza Grecky (#8863) üzenetére


Edison777
csendes tag

Hát azért ez így nem igaz. Teljesen mindegy, hogy zajos vagy kevésbé zajos helyen hallgatod a zenét fülesbe. A nagy hangerő zajos és kevésbé zajos helyen is káros. Külső zaj nincs hatással a fülön belüli hangnyomásra, ebben az esetben.

(#8877) Grecky válasza trobi28 (#8875) üzenetére


Grecky
senior tag

Sejtettem. Holnap kiderül a B370-el, de ha azzal jó lesz, többet nem frissítek, mégha a 8-as droid is jön.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8878) Grecky válasza Edison777 (#8876) üzenetére


Grecky
senior tag

Ezt csak példaképp említettem, természetesen tudom h a magas hangerő káros. :) De attól még a füles ki-be csatlakoztatása után úgy kellene viselkednie, ahogy fentebb írtam. 3 különböző androidos cuccon néztem meg, szal nem a levegőbe beszélek.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#8879) #48613632 válasza Grecky (#8877) üzenetére


#48613632
törölt tag

De mondtam, hogy a B370 is megjegyzi.

(#8880) Szabcsizz válasza Grecky (#8871) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én is tökéletesen értettem mire gondolsz,de ilyennel még egy Androidos eszköszön sem találkoztam..pedig nekem is jól jönne,hogy néha ne kapjak frászt.

(#8881) AngeloDivina válasza #76385920 (#8820) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

Mióta a 6 fent van, azóta nálam is ennyivel kevesebb a RAM.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#8882) #76385920 válasza AngeloDivina (#8881) üzenetére


#76385920
törölt tag

Érdekes mert, mostanában nagyon nagy a szórás. 1,4 - 2,0 közt bármi lehet.

(#8883) Shade45


Shade45
senior tag

Viszketett a tenyerem a Note 7 után, de ismert a sztori, így tárgytalan a váltás...

Azonban most bele botlottam a Xiaomi Redmi Note 3 Pro-ba (van benne B20, és magyar garancia), és nagyon elgondolkodtam, hogy vajon megérné-e a cserét!

Nagyobb kijelző, nagyobb akku, több ROM, infra, ujjlenyomat, nekem ezek mind-mind hasznosak lennének! Viszont tartok egy picit a kamera minőségétől, hogy mennyivel lenne gyengébb a P8-tól, mert azért az esti képek igen csak meggyőzőek a P8-nál.

Nektek mi a véleményetek?

(#8884) migabi24 válasza Shade45 (#8883) üzenetére


migabi24
nagyúr

Biztos gyengébb a kamera, próbálj youtubeon valami teszteket nézni

(#8885) bexinho23 válasza #76385920 (#8820) üzenetére


bexinho23
őstag

Nálam az utóbbi pár hétben két alkalommal is előfordult, hogy pár msp-ig teljesen befagyott a teló, aztán újraindult. Ha jól emlékszem több alkalmazás volt megnyitva egyszerre, és közben böngészőben futott a flash videó is. Nem szívlelte nagyon.

(#8886) Szabcsizz válasza Shade45 (#8883) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én a Redmi 3S Prime-hoz tudom hasonlítani,ugyanis van egy a családban.Nappal átlag feletti képeket készít,viszont este fele annyit sem fog látni mint a P8.Ahogy már egy kicsit sötétedik odakint,mocskosul zajosodik.
Számomra ezek a Xiaomi-k olyanok mint a zsiráfok..jójó,de itthonra mégse kéne. :)

[ Szerkesztve ]

(#8887) migabi24 válasza Szabcsizz (#8886) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én mi4c-hez hasonlítottam, azt még nappal is elkente a P8-am

(#8888) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Akik Bluetooth-os headset-et használnak,azoknak működik rendesen?Én elkezdem használni és egy tíz perc után már le is ugrik a töltöttség stb..fél óra után már le is merül.Kifogtam volna egy gyári hibásat?(hogy r*hadna meg)

(#8889) attrax


attrax
aktív tag

Sziasztok,elnézést ha már mindenki túl van a problémán ami nálam most jelentkezett Tudniilik a recsegés hívás közben(csak én hallom) most,hogy nézem nekem B323 van fent A6.0.Másfél éve van meg a függetlenített vodás telóm amivel még semmi gond nem volt(kivéve,hogy gyengécske a térerő) T-s vagyok egyébként.Mit tanácsoltok? Köszönöm előre is.

Unterschreiben

(#8890) migabi24 válasza attrax (#8889) üzenetére


migabi24
nagyúr

B196-ot kellene felraknod arra jött otán a B336-os ami javítja ezt a hibát

(#8891) Csokyka


Csokyka
csendes tag

Sziasztok! Itt is van a kezemben, p8 lett a befutó. Eddig nagyon tetszik. Az aksi elég vészesen merül, de most volt újra rakva gondolom változik még. Bár mint írtam korábban is nem szempont most mert úgy is itthon leszek a babával 2 évet:D honlap kipróbálom a fényképezőt is :)

(#8892) #48613632 válasza Csokyka (#8891) üzenetére


#48613632
törölt tag

Gratula hozzá, jó kis teló ;)

A beállításokban, keresd a védett alkalmazásokat. Amik be vannak jelölve, azok futnak a képernyő kikapcsolásakor is. Jópárat ki lehet lőni. Plusz, valamelyik kolléga innen a fórumról, adott még pár finomhangolási tippet, pár nappal ezelőtt. Érdemes visszakeresni ;)

(#8893) migabi24 válasza Csokyka (#8891) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az akkutol nem kell félned bőven hozza az átlagot, a kamera meg tetszeni fog ha ügyes kezed van, én olyan képeket csinálok a gyerekekről, hogy a kameránkat már belepte a por

(#8894) Bkrisz9 válasza Csokyka (#8891) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Az akku a méretéhez képest egész jó. Nálam egy 8-9 órás iskolai nap végen 50-60%-on van este pedig 30 körül teszem töltőre.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#8895) Csokyka válasza #48613632 (#8892) üzenetére


Csokyka
csendes tag

Köszönöm, feltétlenül megkerestem.

Azt néztem 6.0 van rajta és b366
Ez így optimális?: D
Én nem igazán nyúlnék hozzá.

És lenne egy kérdésem, ismertek olyan böngészőt aminek a cìmsora ( ha jol emlekszem igy hivjak ahova a weboldal cimet irjuk ) alul van?

Lumia 735 volt és ha valaki ismeri, microsoft edge az így volt. Androidra nem mertem leszedni explorert 1,8as értékeléssel. Nekem ez hiányzik mert nagyon fentre kell tapicskolnom pici kézzel :D azért jó nagy telefon még kell szokni:)))

Néztem cromot firefoxot de nem tudtam átvarázsolni.. opera egész jó, ti melyiket ajanljátok ha mégse lenne alsó cimsoros?:)

(#8896) #48613632 válasza Csokyka (#8895) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#8897) trobi28


trobi28
addikt

Mi lenne, ha kiírnánk egy kis házi fotópályázatot a P8 -al készült fotókról.
Két dolognál vérzik el a kamerák többsége: 1. a gyenge fényviszony, 2. gyors mozgás.
Hogy igazán lássuk mire képes ez az optika, kombináljuk a két körülményt, ezért javaslom, hogy mindenki töltsön fel ide otthon félhomályban (gyenge fényviszony), intim kapcsolatról (gyors mozgás) készült fotót :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8898) Shade45 válasza trobi28 (#8897) üzenetére


Shade45
senior tag

Kéretik a perverziókat máshol kiélni! ;] ;] ;]

(#8899) trobi28 válasza Shade45 (#8898) üzenetére


trobi28
addikt

Én szigorúan csak a képek minőségét nézném, a tartalomnál becsuknám a szemem :))

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8900) #48613632


#48613632
törölt tag

Ti milyen memóriakarit használtok?

Nekem jelenleg egy Samsung Evo + 32GB van bent.

Teszteltem a karit az A1 SD Bench nevű progival, az alábbi eredményeket produkálta.
Dobhatnátok be Ti is pár tesztet, ha időtökből futja ;)
A piros SD kari a külső tárhely, a sárga SD és a zöld memória az ugyanaz a belső tárhely. A fekete az a belső 3GB ram

Két módon teszteltem. Először sima Quick teszttel, utána Accurate with reboot.
Ez utóbbihoz elő kell hozni az almenűt, tartással. Először leteszteli 50%-ig, utána kell egy manuális restart, majd a progit újra elindítva, innen fogja folytatni. Ez a módszer pontosabb eredményt ad.

Quick test

Accurate with reboot

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.