Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#501) G4bi89 válasza #88470784 (#499) üzenetére


G4bi89
senior tag

Feladom, reménytelen vagy. :(
Pedig forrást is adtam meg.

Juhaszatti: Jah azt néztem én is, de nem akartam még egy dolgot "bedobni", mert az eddigieket sem érti. :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#502) #88470784 válasza Juhaszatti (#500) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen és a fennmaradó 6-ból ami nem amerikai legalább kettő fennt van az indiai userek telefonján párhuzamosan az amcsi appok mellett.
Kb mint nálunk mondjuk akinek van vibere és messengere. Könnyebben tudják tartani a kapcsolatot az amcsi appok nélkül.
Irigylem őket, hogy nem függnek ennyire az usákoktól.

G4bi89, sajnos nem érted amit írtam, de szerintem bennem volt a hiba, nem voltam elég alapos amikor próbáltam leírni, ne haragudj.

[ Szerkesztve ]

(#503) G4bi89 válasza #88470784 (#502) üzenetére


G4bi89
senior tag

Imádom a humorod. :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#504) #88470784 válasza G4bi89 (#503) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nézd meg kérlek az alábbi linket.
Az oldalon látsz egy szendvics menüt (három vizszintes vonal egymás alatt)
Arra rákattintva tudod kategória szerint szűrni az appokat.
Én a kommunikáció szerint szűrtem le.
[link]

Funfact: ez nem egy amerikai érdekeltségű híroldal statisztikáján alapul, amit te belinkeltél.

(#505) G4bi89 válasza #88470784 (#504) üzenetére


G4bi89
senior tag

Én nem néztem milyen érdekeltségű az oldal, de akkora már megkérdem. A tiéd független?

Hogy jött a képbe csak kommunikációra szűrni? Eddig erről szó nem volt. :O

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#506) lolal


lolal
senior tag

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#507) mizoli


mizoli
addikt

Fizetett vagy önkéntes propagandistákkal, fanatikusokkal nem érdemes és nem szabad vitázni. Ha valakit megtévesztenek, és nem néz rendesen utána, úgy járt. Majd tanul belőle. Vagy nem ;]

(#508) dutrás válasza G4bi89 (#505) üzenetére


dutrás
őstag

Azon az oldalon bármire szűrhetsz. Csiribá adhoc jelleggel a kommunikációra szűrt.

P50 pro/P40 Lite

(#509) #88470784 válasza G4bi89 (#505) üzenetére


#88470784
törölt tag

Szűrhetsz az indiaivasúti közlekedési appokra vagy a levelezésre esetleg a fizetési vagy rendelési appolra is, ott sem az amerikaiappok vannak az élen.

Azt próbálom elmagyarázni, hogy nem az számít honnan tölti.le az indiai user az adott appot, hanem az hogy mit használnak.
Mivel te hoztad fel kérted indiai piacot azért próbálok segíteni.

Szívesen segítek tényleg mert az elején sem értetted, ami lehet az én hibám, mert nem voltam elég alapos.

(#510) G4bi89 válasza #88470784 (#509) üzenetére


G4bi89
senior tag

Köszönöm a segítséget, most már mindent értek.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#511) workin


workin
senior tag

Hú, úgy látom, egy csomó megmondó huszár kommentel ide is :)

Elárulom a HMS nem béta, hanem egy létező Ökoszisztéma. A cikk nekem teljesen rendben volt, szerencsére nem vagyok rászorulva a google -s cuccokra, így bármelyik telefon jöhet részemre. Feleségemnek most egy P20, nekem egy P30 van.
Nem teljesen értem azokta a kommenteket, hogy a HMS és az AG béta, nem, nem béta, tény, hogy gyorsan kellett "felfejleszteni" , hogy ne csak csendes társként menjen a GMS -el , hanem önállóan is állja meg a helyét, de szerintem ez sikerült. Onnantól meg embere válogatja mire van szüksége.

Pont itt volt az ideje megmutatni, hogy a google nélkül is van élet. A Huawei amúgy sem az európai piacra fókuszál, neki a legnagyobb bevételi forrása kína, ott meg ugye nincs playstore. Hajrá, nagyon szurkolok nekik, hogy működjön a dolog, és törjék meg a google hegemóniáját. Nem mellesleg a Google nem véletlenül nyujtott be speciális kérvényt a kormányzathoz, rengeteg bevételtől eshet el , ha a kínai gyártók egyszerűen dobják a GMS-t.

(#513) k-adi válasza #12901120 (#496) üzenetére


k-adi
nagyúr

mindkettővel.
a gms hiány igenis negatívum és ennek az árban is tükröződnie kéne...ezáltal az árral is bajom van, ja

(#517) Giovan! válasza #88470784 (#495) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha jól tudom Indiában nincs tiltva a Google, így aztán hiába a kínai gyártóké a piac nagy része, ezen sikerük jórészt pont a Google-el való együttműködésüknek köszönhető (azon belül is főleg a Play Store óriási kínálatának).
Az indiai felhasználók appjai lehet nem Google fejlesztések (bár szerintem ez sem igaz, a gmail, gmaps, youtube ott is népszerű szerintem), de az általuk használt 3rd party appok egy igen nagy része is Google api-kra épül.
Így aztán nekik sem lesz valódi alternatíva a Huawei, van rengeteg egyébb kínai gyártó, aki olcsón adja a mobiljait, ráadásul azok még az appokban sem szenvednek hiányt.

Ugyanez igaz minden kelet-ázsiai országra, ahol nincs tiltva a Google. Az átlaguser azt a készüléket fogja választani mindenütt, amelyiken megy minden appja, és amelyikre a jövőben is elérhető lesz minden népszerű app, rögtön. Azt csak az ilyen topikokba hiszik el az emberek, hogy elég lesz nekik az ígéret, hogy majd egyszer jó lesz ez az App Gallery, csak pár év kell neki. Az emberek nem pár év múlva akarják az appjaikat használni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#518) k-adi válasza Giovan! (#517) üzenetére


k-adi
nagyúr

felesleges magyaráznod neki..
+törlődnek a kommentek

majd az eladási számok úgyis minket igazolnak ..

[ Szerkesztve ]

(#519) #12901120 válasza k-adi (#513) üzenetére


#12901120
törölt tag

Milyen nyitóár lenne neked elfogadható ez esetben?
A P30 lite 125k-n nyitott, ez 100k-n, és van bőven fejlődés is az elődhöz viszonyítva (soc, gpu, ram, tárhely, akku...)
Na mindegy, akinek kell a gms, az nem ilyet vesz még fele ennyiért sem.

(#520) #88470784


#88470784
törölt tag

Már elérhető a Huawei zeneszolgáltatása európában is.

[link]

(#521) dutrás válasza #88470784 (#520) üzenetére


dutrás
őstag

Ez már nem mostantól.
Viszont olaszban spanyolban már elérhető a saját video streaming szolgáltatása is
[link]

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#522) #88470784 válasza dutrás (#521) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen de azt írják maga a zenei streaming szolgáktatása indult el europaban.

[link]

(#523) lolal válasza #88470784 (#520) üzenetére


lolal
senior tag

És ez miben jobb, mint mondjuk a kiválló szolgáltatásokat nyújtó Apple Music vagy Spotify ? :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#524) Lami66 válasza lolal (#523) üzenetére


Lami66
őstag

Miben jobb? Zenei kínálatban biztosan nem. Hangzásminőségben viszont jobb.
Apple musicot nem ismerem.
Spotify ingyenes verzióban mobilon 96, asztali gépen 128 kb/s minőséget ad. Fizetősben 320 kb/s.
Ez a Huawei zene ingyenben ad a 640 kb/s minőséget (nem minden zenéhez elérhető), de a 320 kb/s alapból adva van

[ Szerkesztve ]

(#525) Donki Hóte válasza Lami66 (#524) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Milyen az a 640 kb/s minőség?

MP3/AAC/OGG stb. szabványok 320 kb/s tömörítésig mennek fel, ez felett már jön a veszteségmentes tömörítés, de az meg nem fér bele a 640 kb/s adatfolyamba :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#526) Juhaszatti válasza Donki Hóte (#525) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez nekem is fura volt úgyhogy rákerestem, de semmi infót nem találni arról, milyen hangformátumot használ.

(#527) Lami66 válasza Donki Hóte (#525) üzenetére


Lami66
őstag

A 320 és 640 között nem igazán vettem észre különbséget. Ennek 3 oka lehet
1, 54 évesek a füleim, ezért nem hallom a különbséget
2, A hangkeltőim nem elég jó minőségűek hozzá (Denon Envaya, Philips S5X, Creative Hitz WP380)
3, Tényleg mindegy hogy 320 vagy 640

(#528) #88470784 válasza lolal (#523) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nem tudom csak jeleztem hogy elérhető

(#529) Samott válasza Giovan! (#517) üzenetére


Samott
addikt

Na, az van hogy a projektemen vannak indiai sracok es megkerdeztem oket errol a Play Store dologrol Indiaban. Pont az a szitu mint itt Europaban, minden telefont a google hivatalos cuccaival hasznalnak, nincs alternativ indiai app store. Semmilyen. Es pont ugy eladhatatlan google nelkul a keszulek ott mint itt. Aszondtak: "Huawei is screwed" :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#530) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Google nélkül eléggé komprumisszumos a szoftverezettsége a készüléknek egy olyan ember számára, ahol nem az ÁLLAM a NAGY tűzFAL ( gyakorlatolag Kínán kívűl minden ország a világon).

Tényleg ennyit számítana a hardver(???), aminek az lenne a célja, hogy
"kiszolgálja" a szotfvert.
Bocsánat a pongyola fogalmazásért, a közérthetőség vezérelt. :)

Btw semmi értelme ennek az eszköznek a szemszögemből.
Eléggé szolid volt a cikk. Nem is értem, hogy miért. Nem akarok belelátni semmit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#531) Dare2Live válasza #88470784 (#502) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem értem mért nem friss adatokat linkeltek, hamár van az is.
[link]

Ez alapján Indiában most első 10ből 8db amerikai. Egy svéd és egy kínia. Kommunikációra ahogy nézem egyértelműen a whatsapp visz mindent.

Pár naponta szokott csak frissülni simán van pár nap alatt mozgás fel le, jelenleg ez van. Magyar pl top grossingal kb lehet ellenőrizni is ha kételkednél, hogy helyes.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#532) dutrás válasza _cHAos_ (#530) üzenetére


dutrás
őstag

Mit szerettél volna látni a cikkbem? Hogy sárga földig le van húzva az egész?
Tényleg nem kell belelátni semmit nagyon korrekt cikk lett.
Ne vásárolj ilyen telefont nem fog tetszeni.

P50 pro/P40 Lite

(#533) #88470784 válasza Dare2Live (#531) üzenetére


#88470784
törölt tag

Amit linkeltél azt mutatja mit töltenek le legtöbben a play aruházból, amit én linkeltem pedig azt milyen appokat használnak a legtöbben indiában.

A kettő közt a különbség elég egyértelmű.

Attól, hogy a play áruházban az amerikai appok vezetnek, még nem azokat használják a legtöbbet azt átlag indiaiak.

(#534) lolal válasza #88470784 (#533) üzenetére


lolal
senior tag

Azért ezt te sem hiszed el amit mondasz csiri. Én nem támadtalak egyszerse, de már az nekem is sok. Hát értem az emberek viccből letöltjük az applikációkat és nem azt használják...nem azt…Hanem bármilyen más kínai alkalmazást...
Véletlenül sincs a kommentedben egy hatalmas logikai deficit. Ahhoz hogy sokan használjanak valamit, tudtommal le is kell tölteni...Habár gondolom te is úgy szoktad csinálni, hogy letöltesz egy applikációt és meg se nyitod...csupán a letöltések számát szeretnéd vele gyarapítani...csúnya statisztika hamisítás. Gonosz India 🤬...Ember ne igyál többet gyógyszerre, mert ez már veszélyes szint amit megütsz. Pedig én védtem a Huaweit tényleg...de ez már egy “magaslat”...

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#535) Samott


Samott
addikt

Ezt az india dolgot be kene fejezni. Indiaban csak a Play aruhazt hasznaljak. Pont ugy mint Europaban. Megkerdeztem, beirtam ide is. Nem ertem miert almodoztok, meg talalgattok meg mindig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#536) mjani1172 válasza lolal (#534) üzenetére


mjani1172
addikt

(#537) nyisziati válasza mjani1172 (#536) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez igen.
Etalonként hivatkozni egy Apple-user véleményére, akinek nemcsak a HMS-ről, de a GMS-ről sincs tapasztalata, ez már fanatizmus.

(#538) lolal válasza nyisziati (#537) üzenetére


lolal
senior tag

Honnan veszed, hogy nincs tapasztalatom a GMS ről ? Szerinted a Samsungomon Symbian van ? :U HMS el meg két hét tapasztalatom van. És a véleményem még most is él. Ha lesz mindenre megfelelő alternatíva életképes lesz a HMS. Amíg nincsen mindenre megfelelő választási lehetőség addig nem jó. Ennyi :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#539) laci666


laci666
senior tag

Tech2.hu/AppGallery appok, Google alternatívák | HMS Kisokos #2

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#540) nyisziati válasza lolal (#538) üzenetére


nyisziati
veterán

Te magad hivatkoztál Apple-userként magadra, egy szóval se mondtad, hogy rendszeres GMS felhasználó vagy.
Ráadásul előbbiből általában a GMS ismeretének szinte teljes hiánya szokott következni.

(#541) Aryon87


Aryon87
félisten

Edigitalban megnyomkodtam a P40Lite-t. Nem ertrm hova a nagy rinya.. gyari bongeszo. Kapasbol 3 Google cuccot inditottam el rajta. Mind3 problema nelkul elindult azaz betolt..
Terkep, youtube es Google mint kereso.
Apk altal a facebook felment ra, es is indul..
Szoval meg lehet lenni Google nélkül......

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#542) #88470784 válasza Aryon87 (#541) üzenetére


#88470784
törölt tag

A google térkép is fut rajta egy reddit bejegyzés szerint, microg-vel a youtube is úgy mint a vanced.

Megnézném élőben, de ez a 15-ig nyitvatartás miatt nem tudom most max hétvégén (hacsak addig nem zárnak be minden)

(#543) dutrás válasza Aryon87 (#541) üzenetére


dutrás
őstag

Majd jönnek hogy de nem lehet.
Kösz Aryon.

P50 pro/P40 Lite

(#544) Aryon87 válasza dutrás (#543) üzenetére


Aryon87
félisten

Biztos vagyok ebben.. pont eszembejutott, ahogy takaritottam a telefonokat. Na mondom nezzuk csak meg az elso bolti Google mentes telefont.. annyira egyszeru, hogy Mariskaneninek is fog ez menni mint az agybaszar@s:)

Csiriba: pofas telo, vaskosabb mint elodje, de nem akar kifordulni a kezedbol.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#545) Dare2Live válasza Aryon87 (#541) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ennyire nem érted miről ment a beszélgetés?

-Soha senki (aki ért hozzá) nem mondta böngészöből nem fog menni ami fut böngészőben, pl maps, yt, drive... de maradjunk annyiban, hogy ha nem muszáj nem kínozza magát az ember.

-----------------------------------

-Ami nincs böngészőben az ha GMSre, google apikra épül nem fog futni. A play store alkalmazások kb 80-90+%a ilyen. Esetenként így úgy ezeket is fel lehet hackolni de vagy menni fog vagy nem, vagy bugzani fog vagy nem, vagy fagyni fog vagy nem.
Nálam pl a 14 must have appomból (mobilbank app, broker app, nas/router app, weareble app, (revolut, slack...) 11 nincs appgaleryben.

És azt meg kéne érteni, hogy az átlag 99% nem hackolgatni akar, probálni, hogy evvel az apkval megy, ha avval a microgvel futtatom akkor jó, ha másikkal akkor nem. Na jött frissítés mobilbank meg nem akar menni mit kéne csinálni olvassunk forumot...
és a harmadik ilyennél amikor utalni szeretne egyet és fontos lenne és nem megy lekaparja az arcát.

Ha ezt nem érted, nem tudod mért baj átlag 99%nak akkor súlyos gondok vannak, fogalmad sincs mit akar átlag 99% a telefonjától.
(És imo még az az 1% akinek első, hogy megy egy TWRP fel a telójára se akar evvel szívni...)

szerk:
És mért szivassa magát bárki mint a torkosborz amikor ennyiért pl van Xioami 9T? Mi +t ad Huawei? Semmit? Mert gigantikus szivást azt ad.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#546) Aryon87 válasza Dare2Live (#545) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerintem gyozodj meg rola... youtubon elinditottam lazan a videot a bongeszoben. Terkep is megmutatja mivel mesz A-bol B-be.
Navigacio eseten mar a play aruhazhoz iranyit, ami eseteben nem tudom kiprobalni, mert be kell jelentkezni, amit bolti telefon eseteben nem fogok megtenni erthetoen.
Amugy nem olvastam vissza mirol ment a csevejparti mostansag, de gondoltam jelzem, hogy lazan megoldhato minden, nem kell tudosnak lenni. Es itt most az atlagemberre gondolok, nem pedig a "profi" PH userekre.

Mellesleg az altalanos dolgokat irtam, amik hianyoznak, a komolyabb dolgokhoz ha nincs fent es nem megy, nem a Huawei a megfelelo keszulek.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#547) #88470784


#88470784
törölt tag

Mert árban nagyon jó ajánlat gms nélküli is.

(#548) nyisziati válasza Dare2Live (#545) üzenetére


nyisziati
veterán

Hagyjad, ők már hívő szinten művelik ezt. Megvyőzhetetlenek.

(#549) Dare2Live válasza Aryon87 (#546) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"youtubon elinditottam lazan a videot a bongeszoben."

Mégegyszer lassabban csak az első mondat az elöző hszemből hátha összejön:
-Soha senki (aki ért hozzá) nem mondta böngészöből nem fog menni ami fut böngészőben, pl maps, yt, drive...

Nem tudok mást mondani nem értesz hozzá, fogalmad sincs miről beszélsz de csak tolod fullba a kretént.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#550) Samott válasza Aryon87 (#546) üzenetére


Samott
addikt

Ki a tokom hasznalja bongeszobol a youtubeot androidon? Vagy eppen a terkepet? Ne bohockodjunk mar. Ez mar azoknak is megalazo, akik szimpatizalnak a huaweiel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.