Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#51) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nem lett egy olcsó telefon :U

Ahhoz képest, hogy spórolnak egy csomót, mert nem kell fizetni a guglinak a liszenszdíjakat, plusz ezzel a telefonnal tesztelik a jövőjüket, elég drágán mérik.

Ezen az áron ez a telefon bukta, így szépen ki fognak kopni Európából. Ha húszezerrel olcsóbb lenne, akkor riválisa lehetne (a szoftveres hiányosságai ellenére) a Xiaomi Redmi Note8Pro telefonnak, ezen az áron viszont az átlagfelhasználóknak nem éri meg megvenni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52) Aryon87


Aryon87
félisten

Na akkor üljünk be a moziba.
Drága, HMS-sel halott ügy, annyi a Huaweinek és társai a műsor címe..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#53) scyllarus


scyllarus
veterán

A BlueMail tényleg jó levelező, én használom, pedig van GMS-em.
A chrome viszont hulladék, azért nem kár. Én a Samsung böngészőjét használom Huawei (Honor) telefonon.
Amúgy tényleg sokaknak meglepi lesz a dobozból kivéve a GMail/Youtube/Play/Waze hiánya. Sőt, már a FB/Messnger beszerzése is megizzasztja majd őket.
Amúgy nekem tetszik, 6"-on, Amoleddel tökéletes lenne.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#54) Alarikman válasza Donki Hóte (#51) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igazad van. Habár szerintem nem a redmi note 8pro ellenfelének szánták, hanem inkább a redmi k30-nak, ami még csak Kínában van. De az a teló ezt el fogja verni és nem csak vasban és szoftverben, de még árban is lehet(gsmarena-n van teszt).

(#55) Alarikman


Alarikman
senior tag

Amúgy észrevette valakit hogy a cikk kiemelt képe a főoldalon pont a két legnagyobb "hibáját, problémáját" emeli ki, mutatja???
Az App Galery-t és a rosszul elhelyezett notch-ot. :K Gratula Bog-nak.

(#56) #30610944


#30610944
törölt tag

Kivancsi vagyok a P40et es a Prot majd mennyiert arazzak be.

(#57) embe


embe
nagyúr

Vajon hány százalékát fogják a megvásárolt telóknak "elállás címszóval" a webshopoknak visszaküldeni? :U Miután rájönnek hogy ez így nekik nem jó?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58) fateless válasza Alarikman (#55) üzenetére


fateless
veterán

Conteo rulez ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#59) hangyász2 válasza Donki Hóte (#51) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nem tudom, miről beszélsz.
Lehet, te a Xiaomihoz méred, de azért érdemesebb a korábbi Huaweiekhez. A Korábbi P és Mate sorozat Lite modelljei 120-130 ezren nyitottak erősebb forint mellett. Ráadásul most volt SOC váltás, minőségi különbséggel. Belepakolták a Nova 5T kameráját, a flagship gyorstöltésüket. Előrendelésben hozzávágnak a vevőhöz egy Huawei Band 4 Prót, ami listaáron 30 rúgó felett van. Hát ennél lejjebb menni nehéz lett volna.
Aki tud Gugli nélkül élni, kifejezetten jó ajánlat.

(#60) joey04


joey04
titán

Gms nélkül ez nem lesz sikeres.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) Doki42


Doki42
őstag

Nekem bejön, kell és kész :DD :DD
P30 lite :C

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#62) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Ennyiért töb, mint korrekt lenne, de olvasva a HMS állapotokat...
Ha 10 ezerért adnák, akkor sem kellene.
Viszont ha lenne rajta GMS, akkor meg nem 100 ezerbe kerülne, hanem inkább ~150-be.
De még akkor is jobb ajánlat lenne, mint így.

(#63) kutyek válasza #88470784 (#48) üzenetére


kutyek
senior tag

Nem kötekedni akarok, de a BKK futár tökre nem "menetrend" app. Persze az is van benne, de annál jóval többre használható (ettől még lehet, hogy az általad javasolt alternatíva is tudja a live trackinget és a térképes megjelenítést).

Azt írtad, hogy a WhatsApp működik. A WhatsApp a mentést Google Drive-ra tölti fel, ez is működik GMS hiányában? Backup nélkül nálam "nem működik" kategória, hiába küldi/fogadja az üzeneteket.

(#64) k-adi válasza Aryon87 (#52) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor sorban

Drága -- ez így van
HMS-sel halott ügy -- jelen béta-állapotban még igen
annyi a Huaweinek -- nyilván még nem (főleg kínában nem..), de az EU-ban fájni fog nekik a gugli hiány

(#65) k-adi válasza #30610944 (#56) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ha okosan taktikáznak akkor alákínálnak az EU-s piacon, de lefogadom, tuti pofátlanul magas ár lesz azoknál is.

(#66) k-adi válasza embe (#57) üzenetére


k-adi
nagyúr

Arra a % értékre én is kíváncsi lennék, de nyilván azt sose fogjuk megtudni, max. 1-2 infómorzsát..

Az biztos, hogy az elején sok pofára esés lesz, aztán az emberek 1) megtanulják mi is az AG, HMS... vagy 2) úgy ahogy van elfelejtik az egész márkát..

szerk:
mivel elég sok más termék van guglival együtt, ezért EU-n belül elég nagy az esély a 2). opcióra hisz SENKI se szeret pepecselni, alternatív appokat keresni sok pénzért. (ez inkább a p40, p40 pro esetén lesz főleg igaz)

[ Szerkesztve ]

(#67) moleculez


moleculez
veterán

Az helyzet, hogy mi, fórumlakók megoldjuk, sőt még élveznénk is egy darabig a mókolást, workaroundokat. De nem mi vagyunk az átlagjuzerek.
#31-ben vázolt juzerekkel kell(ett) volna a Huaweinek számolni, kíváncsi vagyok hogy fog elsülni. BTW Eu más részein hogy fogadták, ha van esetleg vmi hír erről?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68) <Lacy85> válasza k-adi (#66) üzenetére


<Lacy85>
addikt

P40, P40 Pro-t még azért nem temetném. A Lite nyilván kuka, mert normális középkategóriás telefont lehet kapni hasonló áron.
Viszont ha a nagytesók nagyon a konkurencia alá lőnek árban, akkor lehet esélyük.
Max. 150 ezret adnék is a P40 Pro-ért. :D

(#69) k-adi válasza <Lacy85> (#68) üzenetére


k-adi
nagyúr

150? hogyne :D lesz az a duplája is

Elvileg nemsokára megjelenik, már nem kell sokat aludni hogy megtudjuk, de addigis a tippem, pofátlanul áraznak és elkérik GMS nélkül is a teljes árat:

tippre kb.
Huawei P40 --- 300 ezer ft
Huawei P40 Pro --- 350 ezer ft
Huawei P40 Pro Premium edition --- 400 ezer ft

(#70) mjani1172


mjani1172
addikt

Ez a sorozat lesz a vízválasztó.
Szerintem 2 lehetőség van:
Elkezdik árulni, páran megveszik, jön a hatalmas csalódás, ez nem megy, az nem megy, be lettek csapva, a sajtóban megjelennek az elégedetlenkedők. Innentől eldönti a cég, hogy merre tovább. Marad olcsóbb áron, vagy visszavonul. Esetleg maradnak egy darabig drágán, de nem adnak el semmit, csak gyártják a veszteséget, aztán vonulnak ki, ez is benne van a büszkeség miatt.
A másik, hogy sikeres lesz.

Szvsz az első lesz.

Nem kérek kioktatást, térjünk vissza ide később. Eddig mindig bejött amit írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#71) #88470784 válasza kutyek (#63) üzenetére


#88470784
törölt tag

Itt az volt a kérdés melyik alkalmazás működik, ez a nem működik a gdrive a whatsappnál kicsit eröltetetnek érzem.
Maga a whatsapp működik ugyanez érvényes a Viberre is ami itthon jobban elterjedt és elérhető az appgalleryben, mint tőlünk nyugatabbra ahol a whatsapp a menő.

Amúgy a kérdésedre a válasz működik a mentés a whatsappnál NEM gdrivre is, van élet a googlen túl is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72) fateless válasza k-adi (#69) üzenetére


fateless
veterán

P40 esetén 800 EUR-ról pletykálnak
100 EUR olcsóbbam, mint S20, nem komoly küáönbség, valamit még nagyon villantani kell mellé, és egy füles nem lesz elég

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#73) hangyász2 válasza fateless (#72) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A Pro esetén. A 20 % csökkentés reálisnak tűnik, a Lite is kb. annyival lett olcsóbb.

(#74) Depression válasza Postas99 (#22) üzenetére


Depression
veterán

Arra kíváncsi lennék, hogy azt a - 40%-ot melyik közvéleménykutatásra alapoztad...
Én ingyen elfogadnám a digis mobilelőfizetésem mellé, bár akkor is kellene egy másik telefon mellé, amivel tudom használni a már megvásárolt, iillletve alkalmazáson belüli vásárlással feltuningolt játékaimat.
Részemről nem alternatíva a hms semminek. De ismerőseim között meg pl. a youtube alap. Hiába elérhető böngészőből, az macerás lenne nekik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#75) Postas99 válasza Depression (#74) üzenetére


Postas99
senior tag

Nem kell ahhoz közvélemény.hogy megállapítsd, a termék ezen az áron drága. Szívem szerint -60%-ot.irtam volna,ami lehet kissé irreális.
Nekem egy forintot nem érne meg ez a digitális hulladék. Még egy készülékkel mászkáljak?

(#76) #88470784


#88470784
törölt tag

Jó hír azoknak akik szerint senki nem fogja árulni itthon a Huawei p40 lite-ot.

A szolgáltatóknál is megjelenik a Huawei P40 Lite, március 20-tól a Magyar Telekomnál lesz elérhető elővételben, ezt követően áprilistól a Telenor online webshopjában, illetve várhatóan áprilistól a Vodafone-nál is megjelenik.

(#77) pintermiki


pintermiki
csendes tag

Nem értem a sírást! Mit számít, hogy google, vagy bármi más van a készüléken? A felhasználók döntő többsége maximum telefonál a készülékkel, meg zenét hallgat, esetleg youtube-ot néz, ami ugye böngészőből simán nyitható (mint ahogy minden más szolgáltatás is!! csak ugye lusták az emberek) A feleségem tanárnő és készítettek felmérést 16 évesek között, hogy ki, mire használja a telefonját. 77 fő (két osztály) 3 fő nézi meg rajta az emailjait napi szinetn, 1 fő használja a naptár funkciókat, 16 fő böngész híreket, vagy egyéb internetes oldalakat naponta, 77 hallgat zenét, 77 telefonál, 77 smsezik, 54 viberezik, 23 játszik napi szinten facebookot 34 használ naponta, illetve 23 készít fotókat napi szinten. Szóval kicsit túl van lihegve ez a google integráció dolog! Messze nem függ ettől az átlag felhasználó, mint ahogy itt ezt próbálják felnagyítani a cikkekben.

[ Szerkesztve ]

(#78) retroid válasza pintermiki (#77) üzenetére


retroid
senior tag

Akkor akár át is állhatsz a kiforrott HMS-re!
Azért megnézném 1 hónap után mennyire lenne őszinte a mosolyod egy HMS telefont használva úgy hogy van mondjuk 5 megvett appod a Play Áruházból 5 játék amivel 2 éve játszol és a mentéseid is a Google Play felhőbe vannak esetleg még a névjegyek amig szintén Google :D Ja meg pl Youtube Premium is biztos fut böngészőből....

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#79) janeszgol


janeszgol
félisten

Egy remek cikk egy remek írótól. Nos. Nekem ez a telefon baromira tetszik. Aki ismer, annak nem mondtam újat. A Kirin 810 király. Viszont a kamerával vannak gondjaim. Az állóképek még okésak (bár teljes méretben nem szépek), viszont a videó sem képminőségben, sem hangban nem üti meg a mércét nálam.
Kétszer is elolvastam a cikket (tegnap és ma), hogy korrekten tudjak választ adni magamnak. A HMS nekem most is tökéletesen megfelelő már.

Csupán egy tetszettet adnék a kamerák miatt. Illetve a kijelző is lehetne fényerősebb.

(#80) #88470784


#88470784
törölt tag

Még egy dolog, ugye sokan azon rugóznak, nincs fent a whatsapp, facebook, instagram hivatalosan az AppGalleryben.
Ez hamarosan változni fog.

Az AppGa)erybe az alkalmazás gyártója lehetővé teszi a saját weboldaláról az apk letöltését, úgy hivatalosan is futtatható az app, ilyen például a Facebook is. Ezekhez rövidesen az AppGallery-ben is lesz felület, ha beírjuk pl. hogy WhatsApp, amely nem érhető el direktben az AG-n, akkor is a találatok között ott lesz egy letöltési linkre navigáló opció.

Amúgy többek közt erről is beszélt 2020.02.24-én tartott sajtótájékoztatóján
Richard Yu-val, a Huawei Fogyasztói Üzletágának vezérigazgatója a Crowne Plaza hotelben.
Mivel idén elmaradt a barcelonai MWC2020 voltak olyan szakportálok akiket érdekel a mobilszakma, részt vettek az eseményen, ahol adott volt a lehetőség feltenni a kérdéseket az AppGalleryvel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#81) dutrás


dutrás
őstag

Nagyon korrekt lett a teszt köszönet érte Bog. Sokkal rosszabbra számítottam.

Postas99
Digitális hulladék. Gondolkozz és nézz már szét a piacon miket adnak sok esetben 100e ferintért még GMS-el eggyütt is. :U

P50 pro/P40 Lite

(#82) <Lacy85> válasza k-adi (#69) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, tudom, hogy ennél jóval drágább leaz. :D

(#83) petymeg


petymeg
addikt

A specifikációknál:
Platform Android 10 + EMUI 10
Most akkor van android vagy nincs?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#84) Ricardo válasza #88470784 (#80) üzenetére


Ricardo
félisten

"Amúgy többek közt erről is beszélt 2020.02.24-én tartott sajtótájékoztatóján"

Erről van valahol részletesebb cikk?

(#85) petymeg válasza pintermiki (#77) üzenetére


petymeg
addikt

Akkor én nem vagyok a döntő többség része, mert a telefonálás talán a legkevesebb, max egy óra hétköznap, hétvégén meg még kevesebb. Viszont az emailt, naptárat, messengert, vibert, google maps-ot, google drive, YT music és YT prémium, ezek miatt nálam kiesett a Huawei, nem mintha egy másodpercig is gondolkodtam volna a váltáson.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#86) #88470784 válasza Ricardo (#84) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen itt olvasható.
[link]

(#87) Postas99


Postas99
senior tag

Ha nem csak az utolsó néhány kommentet olvastad volna el akkor már az elején írtam, hogy ebben az árkategóriában bőven van alternatíva.

Megjegyzés:
nem eggyütt hanem együtt.

(#88) ghiottone válasza petymeg (#83) üzenetére


ghiottone
nagyúr

android hogy ne lenne, az nyílt forráskódú, google licenc nincs így a framework és az appok hiányoznak

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#89) janeszgol válasza Postas99 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért féllábú, mert rá van írva, hogy Lite? Na pont miattad változtatott a Samsung és az Apple is az elnevezéseken.

(#90) petymeg válasza ghiottone (#88) üzenetére


petymeg
addikt

Aha. És igy akkor apk-ból telepíthető bármi?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#91) ghiottone válasza petymeg (#90) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elolvastad a tesztet?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#92) dutrás válasza Postas99 (#87) üzenetére


dutrás
őstag

Az elírásért elnézést

Nem azt írtam hogy nincs alternatíva de azt igen hogy ettől jóval pocsékabb készülékek is vannak ebben az ársávban. Te könyékből "digitális hulladék" címmel illetted. A cikkből is az derül ki hogy ez egyszerűen nem igaz.

P50 pro/P40 Lite

(#93) Ricardo válasza #88470784 (#86) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm.

(#94) ollie válasza petymeg (#90) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Telepíteni lehet, csak nem minden működik. Felejtős annak, aki már beépült a google ökoszisztémába. Én pl. buknám a youtube prémiumot és az összes vásárolt appot, melyekre szó szerint százezreket költöttem.

Amúgy GMS-sel pöpec telefon lenne, megérné az árát.

[ Szerkesztve ]

***

(#95) omlosz válasza pintermiki (#77) üzenetére


omlosz
csendes tag

Windows phone után én pl. frászt kapok a "van alternatíva" és "megoldható" szavaktól :)) . Pedig rég volt már, de még egyszer biztos nem vállalnék be olyan rendszert, ahol nem elérhető minden hivatalosan.

(#96) <Lacy85> válasza pintermiki (#77) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az komoly következtetés volt. Tehát ha pár 16 éves erre használja a telefont, akkor nem is kell google. :D

"ami ugye böngészőből simán nyitható (mint ahogy minden más szolgáltatás is!! csak ugye lusták az emberek)"

Hát igen. A Huawei kedvéért ugorjunk vissza az időben ~10 évet.
Meg azért arra kíváncsi lennék, hogy böngészőn keresztül hogyan kapsz értesítéseket.

(#94) ollie:

Ha lenne rajta GMS, sokkal drágább lenne a teló is.
A P30 Lite is valahol 125 körül kezdett. Az elmúlt évek trendjei meg nem azt mutatják, hogy olcsóbban adják az új telókat.

[ Szerkesztve ]

(#97) janeszgol válasza <Lacy85> (#82) üzenetére


janeszgol
félisten

De miért trollkodsz? Neked csak a GMS létezik. Akkor mit kezdenél azon az áron a P40 Próval? Már megint előjött az ezen az áron nem, de harmad annyiért igen szlogen. Mit kezdenél vele harmadannyiért? Ott a Xiaomi: nem drága, és van rajta GMS.

(#98) Samott válasza ollie (#94) üzenetére


Samott
addikt

Felejtős annak, aki már beépült a google ökoszisztémába.

Tehat nagyjabol mindenkinek, aki eddig androidot hasznalt. Hobbistaknak meg azoknak akik szeretnek butykolni jo lehet. De az nem tul nagy piac.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99) #88470784 válasza petymeg (#90) üzenetére


#88470784
törölt tag

Persze hogy lehet telepíteni.
A fő ismert programok telepíthetőek apk-ból, ami működik, mert nem.gms függő,
viber, facebook, instagram, skype, whatsapp, twitter, linkedin, spotify a népszerűek közül sőt még a googel maps is hihetetlen módon (fiók része nem működik , de keresni navigalni lehet benne)
Ami nem működik az a google cuccai, google fotók, google zene , drive stb. Illetve pl.a bkkfutár aminél van alternatívája a budapesti menetrend.
Szerencsére a nagy népszerű appok mennek.gms nélkül.(volt ennyi eszük ne függjenek a googletól)

Fentebb linkeltem illetve írtam hogy a huawei hogy oldja majd meg ezen appok hiányát pl beírod majd a appgallerybe hogy facebook egy link lesz azaapp helyett az appgalleryben ami az adott cég oldalára mutat és onna telepítí majd azapk kat.

Erről is beszél a huawei sajtótájékoztatóján a huawei egyik vezetője, amin sok szakportál részt vett....

De beszélt a huawei pay-ről is ami szintén elhangzott ott, de ide már nem jutott el valahogy a hír.

[ Szerkesztve ]

(#100) janeszgol válasza omlosz (#95) üzenetére


janeszgol
félisten

A Windows teljesen más platform volt. Ez nem teljesen más platform. A GMS integráció lecserélhető másra is, és akkor az az app is megy, ami most nem (BKK). Viszont ugye az is lehet hátrány, hogy nem GDrive-ba ment az app. Nekem nem baj, mert akkor majd ment OneDrive-ba, de többeknek ez gond, és ezt elfogadom.
Viszont rá merek tolni egy "kisebb" százalékot (lb 70%), hogy a BKK Futárnak nem lesz HMS megoldása. Aztán ki tudja persze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.