Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1301) zzola válasza tetova (#1300) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#1302) diablo1984 válasza tetova (#1300) üzenetére


diablo1984
veterán

Kb. De egyébként frankón használható telefon, bár én nem vagyok google play vagy játék függő, de nekem(nekünk, mert 3db van a családban) tökéletes, a legjobb telóm eddig!

(#1303) DraXoN válasza tetova (#1300) üzenetére


DraXoN
addikt

Nagyon kár a GMS hiányáért rajta, mert a legjobb telefonok egyike a piacon.. bár valószínű drágább lenne ha lenne GMS (a tavalyi p30 lite model se olcsóbb, pedig jóval gyengébb hardverban).
De a fő kamera nagyon jó nappal és beltérben is ha van elég fény. Pár éve csúcsmobilban is elment volna.. a széleslátó is szerintem "megfelelő". A makro mondjuk "vicc" de .. mennyiséggel adják el, a mélységszenzornak meg... sose tudom van-e tényleges értelme.
De jelenleg szerintem ami ennél jobb (képességben), az drágább is mellette.

Bár mondjuk a ház minősége kétséges.. nagyon "műanyag" és olcsó... könnyen sérül.. nagyon. Nem bánok vele máshogy mint bármely korábbi telefonommal, még is, 2 hónap alatt több a karc (és horpadás) a telefon kereten és kamera körüli műanyag kereten mint bármely korábbi telefonomon. pedig szilikon tokban van, de ennek ellenére gyűjti a sérülést...
A korábbi LG v20-am alja és teteje szintén műanyag, de 3 év alatt egy hajszálkarcot se szedett össze, nem hogy "horpadást" az anyagában.. ez valami extra lágy műanyag lehet.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1304) tetova válasza DraXoN (#1303) üzenetére


tetova
tag

A burkolat tényleg gyengécske, és igazi pormágnes, de ennyi pénzért a vas kiváló, az akksi meg verhetetlen. Nem titok, hogy mindez éppen azért van így, mert nem fut számlálhatatlan Google szemét a háttérben. A többi telefonomon is letiltok mindent, amit csak lehet tőlük, és minimum egyharmaddal nő az üzemidő. Nekem felüdülés ez a teló, mert pont ezzel nem kell foglalkoznom.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#1305) atosan


atosan
addikt

Üdv,
K&H, CoD, Boom beach megy a telefonon?

Maine coon

(#1306) sunavlys válasza zzola (#1299) üzenetére


sunavlys
senior tag

Én is ezt kérdeztem: miért?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#1307) Cyrusgrissom


Cyrusgrissom
kezdő

Navigaciora ott az igo. 10 giga a full eu+exszovjet terkep.
Amugy nekem a google mukodik, micro g vel meg lehet oldani nemi mokulassal.
Leiras angolul a honlapjukon. Teljes erteku, nekem nem fagy.
Egyedul a chrome szokott bedolni videolejatszasnal, de ha nyomok egy kozepso gombot aztan ujra felnyitom, megjavul.

(#1308) zzola válasza DraXoN (#1218) üzenetére


zzola
félisten

Gondoltam aktiválom a 6 hónap free Tidal-t, de eltűnt a jutalmak közül!
Másnak?

(#1309) zzola válasza zzola (#1308) üzenetére


zzola
félisten

Megvan, lejárt már a promóció.

Duration of Campaign
The Campaign will start on [30.04] 2020 and will finish at [12pm] on [30.08] 2020.

(#1310) Kolty válasza Cyrusgrissom (#1307) üzenetére


Kolty
aktív tag

Leírnád röviden, tömören ezt az igo dolgot, hogy honnan lehet lletölteni, megszerezni? Köszönöm.

(#1311) Anya11 válasza zzola (#1294) üzenetére


Anya11
csendes tag

Köszi!

(#1312) zzola válasza Anya11 (#1311) üzenetére


zzola
félisten

??

(#1313) Anya11 válasza zzola (#1312) üzenetére


Anya11
csendes tag

Bocsi, feloman-nak szántam aki válaszolt a minecraftos kérdésemre :R

(#1314) Zolton


Zolton
csendes tag

Sziasztok!

Keresem de nem találom. Tehát ha hívnak és aktív a képernyő (megy a Waze) akkor nem tudom simán felvenni,hanem le kell zárnom majd úgy felvenni. Ez kocsiban zavaró, de nem találom a beállítások között, hogy lehet ezt megoldani.

Előre is köszi

(#1315) klrt


klrt
tag

Sziasztok!
Amikor be van kapcsolva a VOLTE miért nem tudok melléket kapcsolni?
VOLTE nélkül működik.

(#1316) Smithy87


Smithy87
senior tag

Gdriveot tudok telepíteni rá valahonnan? Hogy a képeimhez hozzá férjek?

(#1317) gombasm válasza Smithy87 (#1316) üzenetére


gombasm
aktív tag

A legegyszerűbb, ha böngészőből lépsz be a fotókba vagy a drive -ba, én így használom. Telepíteni semmilyen google appot nem fogsz tudni, de böngészőből bármelyiket eléred - mintha asztali gépen, windows alól tennéd ugyanezt. A telefonnal készített képeimet is így töltöm fel a fotókba - érzésre úgy tűnik, hogy sokkal gyorsabban megy, mint az app alól :K :F .

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1318) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Jó lehet-e a következő fólia a most euronicsban vásárolt P40 lite telefonra? Én P40 lite.ot vettem. Nem P40 lite 2019.et. [link]

(#1319) dutrás válasza gombasm (#1317) üzenetére


dutrás
őstag

Mega nem jött be?

P50 pro/P40 Lite

(#1320) gombasm válasza dutrás (#1319) üzenetére


gombasm
aktív tag

Egyszerűbb a megszokott, ahol már minden ott van.
Meg sokszor cserélgetek telefont, így normál az átállás egyikről a másikra.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#1321) Cyrusgrissom válasza Kolty (#1310) üzenetére


Cyrusgrissom
kezdő

Igo for hungarians mobilism forumon tessek keresni

(#1322) diablo1984


diablo1984
veterán

Egy szintén előnyös tulajdonságát fedeztem fel a telefonnak, hogy 2 kártya esetén nem dual standby-os, hanem ugyanúgy "élő" a másik kártya is miközben az egyikkel szövegelek!

(#1323) zzola válasza diablo1984 (#1322) üzenetére


zzola
félisten

Tehát dual active? Utoljára talán a Honor 8 volt ilyen...

(#1324) dutrás válasza diablo1984 (#1322) üzenetére


dutrás
őstag

Wow ezt nem is tudtam pedig elsők között szereztük be.

P50 pro/P40 Lite

(#1325) zzola


zzola
félisten

Minap megpróbáltam a készüléket teljes használatra, de a G appok nagyon hiányoznak! :((
Sajnos marad a készülékben csak a céges SIM...

(#1326) dutrás válasza zzola (#1325) üzenetére


dutrás
őstag

Mi hiányzik nagyon. Külsős boltból nem megoldható?

P50 pro/P40 Lite

(#1327) diablo1984 válasza zzola (#1323) üzenetére


diablo1984
veterán

aha, az egyiken szövegelek és a másikon is jelzi közben a bejövő hívást amit fel is lehet venni, mint 1 kártyánál hívásvárakoztatás idején! Eddig nem volt ilyen telefonon, csak standby, de örömmel vettem tudomásul, hogy ez tudja! :K

(#1328) guftabi96 válasza dutrás (#1326) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem személy szerint a Gmail.
A többi e-mail appnál jön értesítés minden e-mailről, azokról is amiket a Gmail promóciók/közösségi mappákba rak. (és ugye eleve ömlesztve látom az összes levelem, nem a 3 kategóriában).

#KeepFightingMichael

(#1329) zzola válasza dutrás (#1326) üzenetére


zzola
félisten

Pl.
-Viber adatokat nem tudtam visszaállítani.
-Garmin Connect (ez a legfájóbb)
-G maps, utcakép
-iTRACK
Volt még 5-6 app, amit fel tudtam tenni, de nem indult el G hiányában

Maga a készülék nagyon jó, bár 2 kártyával azért gyorsabban merül.
Kár érte!

[ Szerkesztve ]

(#1330) tetova válasza zzola (#1329) üzenetére


tetova
tag

(A Garmin Connect felrakható. Keress rá a MoreApps-ban!)
Én nem vettem észre, hogy "jobban merül" két kártyával. Két napot simán kibír. Persze lehet, hogy eggyel három lenne... :)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#1331) zzola válasza tetova (#1330) üzenetére


zzola
félisten

Persze felrakható, csak nem indul el.
Én használom a készüléket, nem nézegetem az asztalon.
Érezhetően jobban merül 2 kártyával, de ez normális.

(#1332) ORCA58


ORCA58
addikt

Csak nem tudtam rászánni magam a vételre. (Az óta drágább is a T-nél) A mérettel sem vagyok kibékülve, meg a Google hiánya is zavarna. Tudom sok helyről lehet levenni appokat, de össze kell vadászni, és van ami nem is megy rajta. Nem játékra gondolok. A jelenlegi Huawei telómon is rajta van az AppGallery, de vagy 6 hónapja egyik szoftveremre sem érkezett azon frissítés, míg máshol rendszeresen frissül. Szerintem nem úgy fejlődik az mint várták. :O

(#1333) zzola válasza ORCA58 (#1332) üzenetére


zzola
félisten

Hát nem! Alap dolgok, mint például banki appok hiányoznak, meg még pár app, ami elengedhetetlen.
Ez van sajnos.
Én nem panaszkodom, mert jó a készülék, én szinte csak hívok és sms-t küldök, így nem fáj a hiányzó appok.

(#1334) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Én viszont beleugrottam a rendszerbe.
Az erste mobilepay ami hiányzik csak, illetve a google photos.
Minden mást legrosszabb esetben böngészőben meg tudok oldani.
Legújabb felfedezésem, hogy a google meet (asztali verzióban) és az rtl most működik böngészőben.

Appgallery helyett természetesen más forrásokat használok, apkpure és aptoid.
Néhány játék kért eddig google services-t, így azok nem mentek sehogyan sem. (lego játékok pl)

Néhány játék, ami működik külső forrásból telepítve:
- KOTOR
- GTA:SA
- Life is Strange
- Rollercoaster Tycoon Classic
- Rush Rally 3

További működő appok külső forrásból:

Microsoft appok amiket használok minden működik. Nekem ez volt a fontos.
(OneDrive, Teams, OneNote, Office appok, Outlook,..stb)
Mi fit
Diaro
Apple Music
HBO GO (mindig kiírja, hogy nincs google, de megy)
Feedly
Instagram
Facebook és Messenger
Sygic
Total Commander
Pocket
Squid
Moon+ reader
Noteshelf
Lightroom és elvileg a többi Adobe app is
DJI Ronin
Filmic Pro
Flud
Power Director

A DJI Fly drónozni (pl Mavic mini) fent van az appgalleryben nem google térképpel hivatalosban.

[ Szerkesztve ]

(#1335) Gordiann


Gordiann
őstag

Egy újabb működő megoldás:
Youtube Vanced -hez telepített MicroG megléte esetén:

Youtube music (bejelentkezéssel)
Youtube (bejelentkezéssel)
Google billentyűzet (bejelentkezés nélkül)
Google Térkép (bejelentkezés nélkül)

(#1336) gps76 válasza Gordiann (#1335) üzenetére


gps76
őstag

Nekem most nincs P40Lite, mert eladtam a nyáron, a használat közben előjövő "szívások" miatt, pedig felraktam a GMS-t, de anomáliák előjöttek,csak nem lehet úgy használni mint amin alapból rajta van.
Próbálkoztam én is függetleníteni magam a GMS-től, de amíg nincs normális alternatíva, addig nem tudok mit tenni, marad a P30 lite
A MicroG-be be tudsz jelentkezni, engedi?
Írtam az Erstenek valamelyik nap, nem is tervezik egyelőre HMS-re is átalakítani a MobilePay-t, mert úgy írták "hatalmas" fejlesztési költsége van, és a készülékek kevesebb mint 2%-a használná jelenleg az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#1337) Gordiann válasza gps76 (#1336) üzenetére


Gordiann
őstag

Hát igen, ez rossz hír, fontos ezt is megemlíteni, hogy nem fenékig tejfel.

Egyébként ezt most nem értem teljesen, hogy mobilepay az jelenleg nem működne a terminálokkal, mert Google pay-re vannak felkészítve? (Meg apple pay) Jol gondolom, hogy el kellene terjednie a HuaweiPay-nek Magyarországon, terminál cserével/frissítéssel, hogy működjön a Huawei pay?

MicroG-ben volt egy olyan gomb, hogy "Huawei", azzal engedett. Más Google szolgáltatás nem megy, de ez a kettő igen. Meg a keyboard nagy segítség. Van benne hang diktálás meg szépen működik, sokkal jobban találja ki a szavakat, mint a beépített Microsoft bill.

Neem teljesen értem mi lesz ennek az egésznek a jövője, de ahogy látom teljesen új útra mennek az os2.0-val. Ha be is jön, akkor is lesz egy nagy átfutási idő biztosan.

Most úgy be tudtam rendezkedni, hogy semmiből nincs hiány. De ha jönne egy új szolgáltatás, amit nagyon jó lenne használni, akkor előfordulhat hogy gondban lennék.

[ Szerkesztve ]

(#1338) zzola válasza Gordiann (#1337) üzenetére


zzola
félisten

Attól nem lesz több app!
Ha az így marad, nem lesz sokáig életképes a Huawei mobil részlege...

(#1339) Gordiann válasza zzola (#1338) üzenetére


Gordiann
őstag

Pont, hogy arra gondoltam, hogy az appokat még kevésbé lehet majd elérni.
De arra gondolok, hogy ha beindulna a gép nekik, akkor elkezdenének fejleszteni az os-re és elérnék a céljukat, hogy ők lennének a 3. célközönség, android és ios mellett.
Persze lehet, hogy gazdaságilag ez elérhetetlen, de nem tudhatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1340) zzola válasza Gordiann (#1339) üzenetére


zzola
félisten

Bocsánat, félreértettem akkor!
Persze nem tudjuk, mit hoz a jövő.
Talán akkor lehetne előrelépés, ha több millió eszközre telepítenék a saját OS-t.

(#1341) gps76 válasza Gordiann (#1337) üzenetére


gps76
őstag

Nem ők írták, hanem úgy rémlik valahol olvastam, ez a fizetéses dolog azért nem megy HMS alatt, mert a guglinak is van valami - mint a win-nél - keretrendszere, amit ezek a banki alkalmazások használnak, és mivel a HMS-ből hiányzik megakad a dolog. Ne vegyetek mérget rá, mert nem találom hol olvastam, de mintha ez maradt volna meg belőle.
Azt nem értem, hogy ennél a P40Lite-nál nem lehet megoldani mint régebben a kínai telefonoknál amik belpiacosak voltak, a gapps-al lehetett guglit rátenni ami normálisan működött?

(#1342) Gordiann válasza gps76 (#1341) üzenetére


Gordiann
őstag

Van több megoldás is ahogy olvastam, de szeretném elkerülni, mert majd jön egy frissítés a jövőben esetleg ami ellehetetleníti a használatot és ott vagyok hogy be vagyok rendezkedve gmsre és nem tudom használni a dolgokat egyik napról a másikra. Szeretnék maradni gms mentesen, biztonságosan. Bár már ezt a microG-t sem tartom jónak, kérdéses hogy lelövi valami update ezt is...
Egyébként egy újabb működő dolog:
Ezzel a MicroG-vel Google térkép GO változatában működik a bejelentkezés is. Tehát teljes Google térkép gyakorlatilag. SZERK: navigálás nem megy, csak a mentett helyek miatt jó ez.

[ Szerkesztve ]

(#1343) stevelawyer


stevelawyer
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Szemezek ezzel a telóval, de mielőtt megveném tudni szeretném, hogy mennek-e rajta a hívásrögzítő appok. Hivatalosan 8.1-es droidon mennek utoljára 100%-ba, ezért is használok egy őskövületet. Már nagyon unom a lassúságát meg elég koros is, ezért szeretnék váltani. Az újabb droidok nem támogatják a google megkötése miatt. Nincs sajnos más opcióm szóval megtennétek, hogy megnézitek megy-e ezen a készüléken, pld. boldbeast, cube ACR, stb.?

Nagyon köszönöm a segítségeteket. :R

(#1344) DraXoN válasza stevelawyer (#1343) üzenetére


DraXoN
addikt

mennek, gyári mód is van rá (indiai romból)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1345) Kolty válasza stevelawyer (#1343) üzenetére


Kolty
aktív tag

ACR nekem működik. Viszont nem veszi fel rendesen a másik fél hangját. Amennyiben kihangosítom akkor igen..

(#1346) zzola válasza Kolty (#1345) üzenetére


zzola
félisten

A mikrofon veszi fel a hangot, ezért csak kihangosítva "működik".

(#1347) feloman


feloman
aktív tag

Ma reggel érkezett:

felo

(#1348) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok! Egy kedves fiatal holgy ismerosom rendelkezik egy ilyen telefonnal es szamara kb. hasznalhatatlan a keszulek a google szolgaltatasai nelkul. Jol gondolom, hogy nincs epkezlab megoldas a teljes google “pakk” telepitesere, hogy menjen a play, gmail, youtube, terkep stb...?

Mielott meg lenne kovezve azert tisztaznam: Nem tech guru, atlagos tini, eszebe sem jutott, hogy egy androidos telefonon nem mennek a google dolgai, tajekoztatni meg “elfelejtettek”...

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#1349) dutrás válasza Bkrisz9 (#1348) üzenetére


dutrás
őstag

Mi az ami hiányzik neki?

P50 pro/P40 Lite

(#1350) Bkrisz9 válasza dutrás (#1349) üzenetére


Bkrisz9
őstag

gmail, maps, photos, a szokásos google fiókos szinkronizálások (pl. névjegyek) és úgy a google play maga mert elmondása szerint nem találja a dolgait a huawei félében az alternatív appok (pl. youtubera különböző variációk) meg nem tetszenek neki, nem a megszokott felület stb.
Tehát használni szeretné a telefonját mint bármelyik másik telefont amin android fut. A havonta nézegetem a telefonját, hogy frissek legyenek az appok amiket letöltött telepítőből felteszek meg nem opció, főleg mert vannak amik google szolgáltatások nélkül nem
is mennek.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.