Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#101) <Lacy85> válasza janeszgol (#97) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez miért trollkodás? Csak egyszerű logika. Ha már valami ennyire kompromisszumos, akkor az látszódjon az árban is.
Nyilván ügyeskedve meg lehet oldani a legtöbb dolgot benne. "Kicsit" fapadosabb lesz a működés, jó pár dologról le kell mondani, stb.
Nyilván 300+ ezerért eszembe sem jutna ezt választani.
Annyiért bármelyik gyártótól kapok csúcs telót és nem kell nekem kínlódni, hogy működjön minden a megszokott módon.

[ Szerkesztve ]

(#102) hangyász2 válasza <Lacy85> (#101) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Látszódik. -20 %. Értem, neked kevés.

(#103) janeszgol válasza <Lacy85> (#101) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez oké, de van üzleti politika is. Ha most elkezdik veszteséggel árulni a telefonokat, abból a gödörből nem lesz kimászás. A technológia, a gyártás stb ennyit ér.

(#104) #95462144


#95462144
törölt tag

Nagyon jó és átfogó teszt lett, ritkán olvasni ilyen minőségű tesztet.
A telefon tetszik és elgondolkodtam, hogy a barátnőmnek veszek egyet akár HMS-el is kompromisszumokkal, annyira úgysem ért hozzá a játékokhoz még elég is lehet. Még úgy is, hogy a Play Játékok achivementek nem elérhetőek HMS alatt.

Tegnap a barátnőm Honor telefonján próbálgattuk az alkalmazásboltot... Egyszerűen a közelében nincs a Play-nek, de még a kanyarba sincs hozzá képest. Kevés alkalmazás és játék. A magam részéről is megnéztem milyen alkalmazások érhetőek el, MIDI alkalmazásból a Playen 100+ alkalmazás elérhető, HMS-en nulla... Nagyon gyerekcipőben jár még.

És ami a legjobban felidegesített, az a teljes képernyős játékreklámok az AppGallery megnyitásánál igaz csak 3 másodperces, de akkor is. Ebből egy darabig biztosan nem lesz Huawei vásárlás az is biztos.

(#105) #88470784 válasza #95462144 (#104) üzenetére


#88470784
törölt tag

Egy 3 másodperces reklám idegesített fel, ami felugrik és többet nem jön fel amikor megnyitod az appgalleryt?
Az szép.

(#106) Giovan! válasza janeszgol (#103) üzenetére


Giovan!
addikt

Én azért kíváncsi lennék, mennyibe kerülnek a Google licenszek egy ilyen készülék esetén (ha jól emlékszem, valami 40$ körüli összegbe került ez pár éve), és hogy ha ezt levonjuk az alap 120-130k-s árból (ha a tavalyi elődhöz viszonyítunk), akkor mekkora "veszteséggel" adja a Huawei a készüléket.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#107) Noukoum válasza Giovan! (#106) üzenetére


Noukoum
veterán

De szépen kivontad a licenszdíjat a magyar áfával ellátott bruttó magyar árból.
:))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) <Lacy85> válasza janeszgol (#103) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem jobban jártak volna, ha a global piaccal még kicsit várnak. Max. a P40 széria kiesett volna. Hosszabb távon ezzel csak ártanak maguknak, mert ha most rengetegen ráfaragnak, legközelebb sejtheted mikor fognak Huawei-t venni.

(#109) Ryoo válasza k-adi (#38) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nem hinném, hogy drasztikusan több ügyfélpanasz érkezne egy ilyen vásárlása után. Az ügyfelek sajnos nagyon hülyék, és bármi kis baromság miatt mennek verni a palávert. Korábban ugyanez volt a Windows Phone-oknál is.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#110) janeszgol válasza Giovan! (#106) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet, hogy most nincs veszteség rajta. Nem tudom. De a fentebb említett -40%-kal már az lehetne, veszteséges.

(#111) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Szerintem én még be is vállalnám ezt a telefont. Életemben nem vásároltam még semmit a Google Play-ből. Szerencsére a céges levelezés sem gmail-es. Youtube prémiumot sem használok, asztali böngészőben ublock origin fent van, így reklámok sincsenek (Nyilván nem csak a reklám mentesség miatt lehet jó a YT prémium) telefonon meg alapból böngészőből nyitom meg, hogy fusson lezárt képernyőn is :). Viszont van pár specifikus app ami nem tudom, hogy működnének-e. Pl: Locus Map, Mapy.cz, Strava, Miskolci menetrend, My vodafone (bár gondolom, ha felveszik kínálatba csak elérhetővé teszik vagy már most is az) menetrendek.hu. Volt amúgy huawei-em, egy P8 lite. Azért nem lett az utódja is Huawei, mert akármilyen kivételek közé tettem be az aktivitásmérő appot (próbáltam 3 félét is: Runkepper, Endomondo, Strava) pár óra múlva kilőtte és nem mért tovább és ezt csinálta minden huawei telefonos ismerősömnek. Egy egész napos túrázás, bicajozáskor meg idegesítő állandóan azt nézni, hogy mér-e még az app. Tudom vegyek sportórát annyiért amennyiért ált telefont veszek :D

(#112) Mono_G


Mono_G
tag

Nincs GMS, az AG-ben sok minden hiányozhat az usereknek, esztétikailag is kifogásolható lehet egyeseknek, 100 ezerért adják, de legalább micro SD-t sem fogad. Ahogy a cikket olvastam, nekem ez ugrott be:
"Nem az a baj, hogy nyakig ér a sz*r, hanem hogy lötykölik."

[ Szerkesztve ]

(#113) <Lacy85> válasza Noukoum (#107) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Teljesen mindegy, milyen valutában számolod. A P30 Lite 300$ körül nyitott, ez meg ~250$ körül van.
Ha levonod a licensz díjat, meg is kaptad az árcsökkentés okát. :D

Mondjuk ha tényleg csak ennyivel csökkentik a telefonok árát, akkor várhatjuk a 350 ezres P40 Pro-t....

(#114) hangyász2 válasza <Lacy85> (#108) üzenetére


hangyász2
aktív tag

És mit csinálnának a rengeteg legyártott, berendelt alkatrésszel? A munkaerővel stb.

(#115) spect80 válasza janeszgol (#100) üzenetére


spect80
senior tag

Ha elérhető lenne a OneDrive, de az sincs :N

(#116) janeszgol válasza <Lacy85> (#113) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak aztán nehogy az app fejlesztők azt mondják, bye-bye Google 30%, a HMS jobb. Aztán a Samsung is vérszemet kap és ennyi volt a Google dominanciája. Képbe jön az MS (OneDrive, kereső stb).

Szerk.: spect80, én még a még nincs kifejezést használnám. Aztán meglátjuk a jövőt.

[ Szerkesztve ]

(#117) #95462144 válasza #88470784 (#105) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen, számodra, mint Huawei promóternek /mást már nem tudok rólad elképzelni, mert minden topikban promózod és pozitívan próbálod beállítani az egyértelmű hiányosságokat/ bármilyen hihetetlen is valakit zavarnak a teljes képernyős reklámok nekem 1 másodpercre se jelenjenek meg. Azon felül, hogy az általam használt alkalmazásokból, nem hogy a fizetősek, de még az ingyenesekből sincs egy sem.

(#118) <Lacy85> válasza janeszgol (#116) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Attól nem tartok, hogy a Google csak ülni fog és megvárja, amíg kihal a platformja. Ha rezeg a léc, valószínűleg ők is lépni fognak. Azt a céget sem hülyék vezetik.

(#119) Noukoum válasza <Lacy85> (#113) üzenetére


Noukoum
veterán

És a saját áruház fejleszése szerinted nem plusz pénz? Vagy az csak úgy termett. Vásárló fizeti ki azt is :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#120) janeszgol válasza #95462144 (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

Ő teszi a legtöbbet ebben a témában ezen a fórumon. Mi csak járatjuk a szájunkat.

EclipseGT (#118): ez valóban így lehet/lesz. Na ezért lesz izgalmas ez a szegmense is az IT-nek az elkövetkező hónapokban. Egy másik topicban (Intel) írtam neked a másik érdekességről. Végre-végre, ennyi év pangás után valami történik.

[ Szerkesztve ]

(#121) moleculez válasza <Lacy85> (#96) üzenetére


moleculez
veterán

"Hát igen. A Huawei kedvéért ugorjunk vissza az időben ~10 évet.
Meg azért arra kíváncsi lennék, hogy böngészőn keresztül hogyan kapsz értesítéseket."

A helyzet az, hogy olyan webes alkalmazásokat (PWA - Progressive Web App) lehet már készíteni, ami teljesen úgy viselkedik, mint egy alkalmazás, igen, értesítésekkel, cachel együtt, igen mobilon ÉS desktopon IS (amit ugye a natív app nem tud) Ebbe a Google is óriási összeget/erőforrást tol, gyakorlatilag ez a jövő, nagyon sok esetben ki lehet váltani egy natív appot web appal. Fejlesztői, és user oldalon rengeteg előnye van.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kellenek appok, de ez az irány azért nagyon nem elhanyagolható. Itt persze nagyon fontos, hogy az egyes alkalmazások/cégek meglépik-e ezt, és nyilván nem a Huawei miatt fognak ezek a események felgyorsulni, de mindenképp katalizálja a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#122) #88470784 válasza #95462144 (#117) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nem azt vittatam, hogy téged zavar vagy sem csak nekem furcsa hogy valakit ennyire elöntsenek az indulatok egy 3 másodperces promó miatt ami csak egyszer jelenik meg.
Számomra ez furcsa hogy valaki ennyire felhuzza magát egy ilyen jelentéktelen dolgon és mint negatívumként említi meg a telefonnal kapcsolatban.
De elfogadom.

(#123) #95462144 válasza janeszgol (#120) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az lehet, de azért ne védjük már a teljes képernyős reklámokat, mert ez már vicc kategória.

(#124) rdt89


rdt89
addikt

100 ezer forint környékén szerintem a P20 Pro sokkal jobb választás márkán belül. :)

(#125) janeszgol válasza rdt89 (#124) üzenetére


janeszgol
félisten

Az csak GSM-ben ennyi. Auchan 230k. Edigital 190k.

(#126) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Azért az megvan , hogy a gugli jött vissza térden csúszva ( :DDD ) , hogy hát ő mégis inkább megengedné a gms-t a Huawei készülékeken , mert hát ugye van némi hiány a gugli kasszába , miután kapta a Huawei a politikai bant.
Nem kicsi piactól esnek el...
Nincs ez még lefutva , de az is lehet , hogy a Huawei szépen beint nekik , hogy " anyátokkal szórakozzatok most már " ;]

(Bár én jobban örülök ha nincs rajta felesleges Google app.)

[ Szerkesztve ]

(#127) <Lacy85> válasza hangyász2 (#114) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mondjuk ha eleve úgy kalkulálnak, hogy Ázsia only, akkor nem gyártanak le annyit, amennyit nem tudnak eladni.
De elhiheted, hogy most sem állnak hegyekben a telók az EU raktárakban. Ez inkább ilyen "na lássuk, így is veszik-e".

(#121) moleculez:

Persze, megoldható lenne, csak jelenleg kb. senki nem használja. Ha most vennék Huawei telefont, akkor sajnos sok esetben a 10 évvel ezelőtti állapotok fogadnának.
Ezért írtam, hogy nagyon el lett kapkodva ez az EU megjelenés.

(#119) Noukoum:

Eddig is volt saját áruháza mindegyik gyártónak. Samsungon is ott a Galaxy Store évek óta.
Azért ne csináljunk már úgy, mintha most valami világrengető dolgot vittek volna véghez.
Annyi történt, hogy jobban előtérbe kellett tolni a saját boltot, mert nem tehettek mást.

[ Szerkesztve ]

(#128) duo


duo
őstag

technikai kérdés: ám fontos.
Azt meg lehet e oldani ilyen olyan jogi fondorlatokkal. --> hogy csinálna a huawei hivatalos supportal teszteléssel stb. pl egy nanodroid, vagy microG opciót a telóra?
mert akkor hinnye.
áruházi jóságok, meg snyc meg miegyéb a gúgli figyelő szeme nélkül.( mindössze a huawei cég gyűjtené az adatainkat, és csókolom)

lehet h rosszul gondolkodok ezt a jogot fenntartom, mert a tiltás ilyesmire is vonatkozik, de hátha nem.
mi a véleményetek?
r

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#129) #88470784 válasza #95462144 (#123) üzenetére


#88470784
törölt tag

Azt említetted barátnőd játszani szokott a mobilján, a játékokban általában nem egy hanem sokkal több reklám is felszokott ugrani.

(#130) Giovan! válasza WhiteWalker (#126) üzenetére


Giovan!
addikt

Mert a Huawei nyílván örül neki, hogy Európában megcsappan a vásárlói köre, és ha valamilyen csoda folytán esélyt kapna a Google-el folytatott együttműködés felélesztésére, nekiállna integetni, hát hogyne :U

A Google-nek marad elég európai piacon is jelenlevő partnere, a Huawei viszont nem kap másik, GMS-el felérő szolgáltatáscsomagot, hanem saját erőből kell összehoznia valamit.
Persze mindenki rosszul jár, ez tény (ezért is lobbizik a Google a kormánynál a ban feloldása céljából), de itt a Huawei a nagyobb vesztes szerintem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#131) rdt89 válasza janeszgol (#125) üzenetére


rdt89
addikt

Igazad van, de a gyári 2 éves garancia jár rá, ugyan azok a feltételek mint a nagyoknál. Arukereso-n nézegettem. :)

(#132) jacis


jacis
nagyúr

Korrekt teszt! Köszönjük.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#133) WhiteWalker válasza Giovan! (#130) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha bele ölnek egy halom pénzt és energiát a HMS fejlesztésre , ennek ellenére jön a gugli vissza kéri magát , szerinted fejet hajtanak nekik? Gondolod bele lépnek újra ugyanabba a pocsolyába? :U
Szerintem , örülnék hogy megszabadultak tőle. Fel voltak már erre készülve régen a gms nélküli életre.

[ Szerkesztve ]

(#134) dutrás válasza <Lacy85> (#127) üzenetére


dutrás
őstag

A harmadik részhez azt hozzátenném hogy itt nem csak egy sima alkalmazásboltról van szó. Itt egy teljes ökoszisztémáról beszélünk amit lehet csűrni csavarni de használható.

P50 pro/P40 Lite

(#135) moleculez


moleculez
veterán

Amúgy sokan rengeteg erőfeszítést tesznek a Google mentes Android használatért, főzött ROM-ok, GMS gyomlálás, miegymás, na ez tökéletes kiindulási alap :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#136) #88470784 válasza duo (#128) üzenetére


#88470784
törölt tag

A microg-vel még működhet is a dolog, de szerintem sokkal jobb ha tisztán jogilag rendbetett dologok futnak a telefonon.
Ha akarnék tudnék mutatni megoldást a play és a gms telepítésére erre a telefonra, de ez nem egy jó megoldás.
Legyen csak Hms bocsánat tegnap óta HMS Core a hivatalos neve.
[link]

(#137) janeszgol válasza rdt89 (#131) üzenetére


janeszgol
félisten

Én akkor is félve vennék GSM-ből. Akkor már szolgáltató, onnan is mindig veszek valamit hosszabbításkor. A Vodánál a P20 Pro 136k (igaz most nincs raktáron, de ez még semmit nem jelent), ennyiért best-buy. Szóval nem írtál valótlant. :)

(#138) Giovan! válasza WhiteWalker (#133) üzenetére


Giovan!
addikt

És akkor mi van ha jön a Google? Akkor törölniük kell egyből a HMS projektet, vagy mi? Miért kellene fejet hajtani, mi ez, a középkor? :DDD

Szerintem nagy csapás ez mindkét cégre, aminek egyik sem örül.
A Huawei esetén ennek az ellenkezőjét feltételezni azt jelentené, hogy a cég nem szereti a profitot, hiszen a GMS hiánya miatt komoly kiesésre számíthat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#139) <Lacy85> válasza dutrás (#134) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Persze, kellett azért fejlesztés bőven, meg még fog is kelleni, viszont sokan úgy akarják beállítani, mint pár hónap alatt nulláról felhúzták volna az egészet.
Kicsit lassabb tempóban eddig is fejlesztette minden cég a saját kis ökoszisztémáját.

Samsungnál is ugye ott a samsung account. Van saját felhőszolgáltatásuk, samsung fiókba szinkronizálhatsz mindent (névjegyek, naptár, stb.), ott a saját store, stb.
Gondolom a Huawei-nél sem volt ez máshogy, csak nekik most nagyon rá kellett feküdni a saját megoldásra.
Eddig sem egy store-ból álltak a gyártói ökoszisztémák.

[ Szerkesztve ]

(#140) hangyász2 válasza <Lacy85> (#139) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Persze, egyáltalán nem újdonság. A magam részéről semmi forrdalmit nem látok még az egy évvel ezelőtti állapothoz képest.
Akkor is megvolt már a HSiute, Appgallery, Cloud stb. Feleslegesnek is éreztem egy csomó párhuzamosságot, ahogy a Samsungnál is. Vagy csináljanak teljeset, vagy inkább ne. Hosszú távon jól is kijöhetnek belőle, ha túlélik.

(#141) #95462144 válasza #88470784 (#129) üzenetére


#95462144
törölt tag

Amit megvásárolsz? Nem nincs! Abban az esetben a játékokhoz köthető specifikus mikrótranzakciókról szokott reklám felugrani és nem az alsógatyákról, hogy Aliexpress appból milyenek elérhetőek.

(#142) <Lacy85> válasza hangyász2 (#140) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, jelenleg én is úgy vagyok vele, hogy mi a francnak kell két ugyanolyan szolgáltatás csomag a telefonra? A Samsung megoldásait nem is nagyon használom.
De mint ahogy a Huawei páldája is mutatja, nem árt egy B terv.

(#143) Juhaszatti válasza WhiteWalker (#133) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az AppGallery jelenlegi kínálatát elnézve, még most sincsenek felkészülve. Miből gondolod hogy már rég fel voltak?

(#144) #88470784 válasza #95462144 (#141) üzenetére


#88470784
törölt tag

Az Appgalleryben nem ugrik fel alliexpresses reklám játékpromóciók szoktak felugrani.

(#145) k-adi válasza #88470784 (#129) üzenetére


k-adi
nagyúr

ó te jó ég, most komolyan betűzni kell neked hogy miért idegesítő a felugró reklám? :DDD

komolyan mondom, néha amilyen elvakult védésbe kezdesz, az már tragikomédia szintje :U

(#146) k-adi válasza fateless (#72) üzenetére


k-adi
nagyúr

800? az merész árazás lenne... bár kinézem belőlük, márka-büszkeség miatt csakazért is teljes áron adják majd

(#147) Alogonomus válasza WhiteWalker (#126) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az azért megvan, hogy Kínában pont nincs gugli, helyette a Párt által engedélyezett alternatív szolgáltatások vannak? Ezért is nem fáj Kínán belül a GMS hiánya a Huaweinek. A külpiacos terjeszkedésben jelent komoly hátrányt a GMS hiánya, a kínai piacon kívül viszont a guglinak édes mindegy, hogy milyen telefonon fut a szoftvercsomagja. Jelenleg még új - nem GMS-ről váltó - mobilozóknak sem kompromisszummentes alternatíva a HMS. Aki le akarja cserélni a telefonját, az jelen helyzetben valószínűleg egy GMS-es telefont vesz, így a licenszdíj mindenképpen befut a gugli számlájára.

"Bizonyára lesz mindenféle haxolás és trükközés különböző fórumokon arról, hogy miképp lehet mégiscsak ráerőszakolni a Google szolgáltatásokat a vasra..."

Az ilyen haxolás (bootloader és custom rom?), amitől a gugli már más gyártó más telefonjának hiszi a Huawei telefonját, az biztosan ütközik az EULA számos pontjába. Na az nagy kérdés, hogy a gugli melyik irányt választja. Hallgatólagosan elfogadja mint a MS, vagy kényszerűen üldöznie kell és a haxolásban érintett gugli fiókokat elkezdik letiltani. Letiltás esetén a Drive tartalma és a fiókkal történő egyéb oldalakon törénő bejelentkezéseket is bukná a haxoló.

(#148) k-adi válasza pintermiki (#77) üzenetére


k-adi
nagyúr

2 osztálynyi 16éves tinikből levontál egy következtetést az "átlag felhasználókra"? ó jaj van baj nálad :D megnézném mennyi tini bankol mobilon pl... csak hogy 1 példát mondjak amit ugye ezen nem igazán tudsz (tökéletes példa erre az erste app ami fent van az appgalleryben de hivatalosan nincs hms ersteapp így érdekes mi van az appgalleryben :DDD :F )

(#149) gombasm


gombasm
aktív tag

A HMS -el eladott telefonok kiváló vételek lesznek a használt piacon pár hónap (hét?) múlva.

Én biztosan fogok venni egy P40 -et vagy P40 PRO -t másodkézből, garanciával, jóval kevesebb, mint az új árának a feléért. (Remélem árulják majd itthon is őket hamarosan.)

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & HW Nova 9 SE & Poco F2 pro

(#150) k-adi válasza gombasm (#149) üzenetére


k-adi
nagyúr

maga a teló hardvere valószínűleg jó lesz, és ha elvagy gugli nélkül/hms korlátokkal is, akkor valóban jó biznisz lesz majd a használt piacon bezsebelni áron alul :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.