Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#551) Dare2Live válasza #88470784 (#547) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egy Mi 9T uennyibe kerül, de nincs vele szívás.

Nem csak neked: Vmi elképesztő az a hozá nem értés és elfogultásg tévinfok közlése amit itt fullba toltok kitatóan.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#552) dutrás válasza Aryon87 (#546) üzenetére


dutrás
őstag

Így legyen ötösöm a lottón :K

P50 pro/P40 Lite

(#553) laci666 válasza dutrás (#552) üzenetére


laci666
senior tag

Ja nekem is ;)
Csak kíváncsiságból a YouTube ikon mellé letettem a böngészőből a YouTube kezdőlapot. Nem megerőltető az az egy katt, amit alapból is nyomnék csak itt most a böngészőbe nyílik meg.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#554) Aryon87 válasza dutrás (#552) üzenetére


Aryon87
félisten

Jol is jonne most az:D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#555) Giovan! válasza Aryon87 (#546) üzenetére


Giovan!
addikt

Böngészőből a butatelefon is elindítja a youtube-ot, facebook-ot, maps-et...
Azokért ráadásul nem is kérnek el egy százast, pár ezresért már kapsz valami nyomógombos nokiát ;)

Komolyan nem értem miért kell olyat belemagyarázni a telefonba, ami nincs benne. Hogy tetszik a Huawei kamerarendszere, vagy tetszik a Google mentes android, azt megértem, és el is fogadom.
De hogy nekiállsz megmagyarázni, hogy böngészőzéssel meg apk-zással nincsen semmi probléma, és teszed mindezt 2020-ban... Ez nekem már felfoghatatlan.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#556) Aryon87 válasza Samott (#550) üzenetére


Aryon87
félisten

Ismetlem. Mivel nincs Google cucc a telon, igy a bongeszobol mint lehetoseg, elerheto minden, igy akinek kell ez vagy az, nem marad nelkule.
Ennyire bonyolult?:F

Semmi elfogultsag es tevinfo nincs benne. Ha az lenne, nem irnam...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#557) #88470784 válasza Aryon87 (#556) üzenetére


#88470784
törölt tag

Várom hogy kipróbálhassam élőben, ami egyedül nem tetszik az a hatsó kamera elrendezés annak egy kicsit olyan gagyi iphone-os beűtése van számomra, de lehet élőben jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#558) Aryon87 válasza #88470784 (#557) üzenetére


Aryon87
félisten

Pont hogy szebben van megcsinalva mint az iPhonoknak. Nem milyen atlatszo plexi szeru izen van:)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#559) #88470784 válasza Aryon87 (#558) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ja akkor jó.
Amúgy hardverileg tényleg jó ennyi pénzért főleg.
Youtubeból amúgy sem a hivatalos verziót használom, google.maps meg fut rajta akkor nyerő nálam.
Emailre ott a beépített böngésző.
Erste van rajta az jó pont, plusz a Bkk elektonikus bérlet is, viber szintén.

(#560) Aryon87 válasza #88470784 (#559) üzenetére


Aryon87
félisten

Ennyi:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#561) Noukoum


Noukoum
veterán

Vicc hogy abból áll a topik hogy bizonyos emberek sírnak akiknek soha nem lesz Huawei telefonjuk. Elég gáz, nem érzitek? Persze leírjátok egyszer, csókolom, De hogy tucatjával csináljátok? Csak testben sikerült felnőni?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#562) Giovan! válasza Noukoum (#561) üzenetére


Giovan!
addikt

A topik abból áll, hogy egyesek próbálják cáfolni a pro-Huawei érzelmű kollégáik folymatos túlzásait. Ha ez neked rosszul esik, alapíthatsz egy facebook csoportot csak Huawei fanoknak, ott aztán mindenki akkorát csúsztat a kedvenc gyártója rendszerével kapcsolatban, amekkorát akar. De ez egy nyílvános, szakmai fórum, amihez bárki hozzászólhat, ha betartja a fórum szabályzatát.
Az érettség meg szerintem abban mutatkozik meg leginkább, hogy valaki hogyan viseli a kritikát...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#563) dutrás válasza Giovan! (#562) üzenetére


dutrás
őstag

Az a legnagyobb baj Giovan hogy legtöbben csak fikázni tudnak az ellenoldalról minden szakmai megfontolás nélkül.
Én nem mondom hogy nincs csúsztatás esetleg tévedés a pártoló oldalon de ha egy bizonyos dolgot átbeszélünk és rájövünk hogy működik vagy van alternatíva akkor is csak a sárdobálás jön.
Töb visszatérő hsz is csak abból ál hogy ez szar használhatatlan kuka stb.
Akkor milyen szakmaiságról is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#564) Dare2Live válasza dutrás (#563) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom mi az ellenoldal. Jelenleg van egy pro huawei tábor akik direkte hazudnak a topikban.
Először azt hittem nem értenek hozzá de most már tiszta, hogy direkt vezetnek félre, hazudoznak.

A legutolsó:
"a bongeszobol mint lehetoseg, elerheto minden, igy akinek kell ez vagy az, nem marad nelkule."

Nem a böngészöből nem érhető el minden. Aki ilyet leír miután le lett írva magyarázva, hogy nem mért nem az direkte félrevezet és hazudozik. :((( :U

Ahogy én látom itt ilyen a Pro Huawei tábor hangadói.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#565) Aryon87 válasza Dare2Live (#564) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor legyszives sorold fel, mik azok, amit nem lehet weboldalon keresztul elerni? Jatekok itt most nem jatszanak ertelemszeruen.
Mi az, amire szigoruan a Play aruhazbol kell(ene).
Megnezem oket, es lefotozom.

De biztos pont a felrevezetes, es kamuzas a cel..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#566) Giovan! válasza dutrás (#563) üzenetére


Giovan!
addikt

Trollok mindenütt vannak, őket viszont senki sem veszi komolyan. Ha valaki random beírja, hogy szerinte a "Huawei szar, lol", az nem fog senkit elriasztani szerintem attól, hogy Huawei telefont vegyen.
Viszont ha valaki gondolkodik a vásárláson, de nem biztos a Google mentes android életképességében, ezért felnéz a topikba, és azt látja, hogy minden fasza, minden appfunkciót kivált a böngésző (miközben az értesítésekről nem esik szó), de amire mégis app kéne, az apk-ból felrakható (miközben egy csomó app nem fog menni Google api-k nélkül), App Gallery már majdnem behozta a Play Store-t letöltésben és felhasználószámban (mindeközben a tényleges appszámmal kapcsolatban csak mély hallgatás van Huawei-es berkekben), az tévesen arra a következtetésre juthat, hogy igazából nem is jár negatívumokkal ez a készülék, és 100k-ért neki meg is éri. Aztán mikor elkezdi használni, jön a csalódás.

A helyén kell kezelni. Egy szűk rétegnek jó lesz ez, akiknek kell a Huawei kamerája, esetleg a Google mentes rendszer. 100k-ért nekik ez egy teljesen jó ajánlat, a vas ugyanis egész emberes teljesítményre képes.
DE ez nem jelenti azt, hogy csak azért, mert valaki ilyen telefont akar majd használni, vagy szimpatizál a gyártóval, neki meg kell próbálnia másokat félrevezetni, és elhallgatni, sőt, konkrétan letagadni a hiányosságokat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#567) dutrás válasza Giovan! (#566) üzenetére


dutrás
őstag

Még Csiribá is bavalja hogy bizony van lemaradás.
Ha megoldást meg alternatívát oszt meg itt bárki akkor is csak a savazás jön.
Elfogadom azt hogy kell valakinek google illetve nem felel meg a HMS.

P50 pro/P40 Lite

(#568) Giovan! válasza dutrás (#567) üzenetére


Giovan!
addikt

A "savazás" akkor jön, ha valaki egy kezdetlegesebb, kevésbé kényelmes, vagy túl bonyolult alternatívát próbál meg beállítani úgy, mintha az egyenrangú lenne az eredeti szolgáltatással.

Ezt teszi pl. a Tech2-s srác is, mikor a legújabb HMS útikalauz videójában a böngészős youtube-ozázst a youtube app mellé helyezi.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#569) dutrás válasza laci666 (#539) üzenetére


dutrás
őstag

Nagyon korrekt lett ez a videó is. Mindenhol hozzáteszi hogy mi megy mi nem megy.
Banknál volt egy pici csúszás mert négy bank alkalmazása elérhető.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#570) joey04 válasza Aryon87 (#541) üzenetére


joey04
titán

kit érdekel mi fut egy böngészőben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#571) laci666 válasza dutrás (#569) üzenetére


laci666
senior tag

Mondja is a videóban hogy napról napra változik a helyzet app fronton.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#572) Noukoum válasza Giovan! (#562) üzenetére


Noukoum
veterán

Nagy vagy, azért még mindig írsz pedig soha nem vennél huaweit.. Ezt Te Is Tudod. Szóval ki a troll? Az akit érdekel a téma, vagy az akit nem és csak nulhuszonnégybem fikázza az egészet? Ja az előbbi, tudom én. :) De azért magyarázd meg, hátha attól okosabbnak tűnik az írásod.

Mi a csúsztatás? Itt a tények vannak, mi működik és mi nem. De attól még hogy 50edjére leírod hogy szerinted szar attól egy ember sem lesz okosabb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#573) janeszgol válasza Giovan! (#568) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem nagyon jó ötlet, hogy Laci ad ilyen ismertetőt. Jól beszél, ismert arc, jó ötlet volt, hogy anno a MA-val összeálltak. Tartalmilag teljesen korrektnek gondolom az eddigi két videót. Az értesítésekről lehet külön fejezetben fog beszélni.
Csak futólag olvasgattam a videók alatti hozzászólásokat. Sokkal kulturáltabbnak tűntek, mint mi itt. Érdeklődők, ha még csak szóban, de említették a kipróbálást, megnézést.

(#574) nyisziati válasza Noukoum (#572) üzenetére


nyisziati
veterán

Az a csúsztatás, hogy ezredjére bizonygatják, hogy mi fut böngészőben.
Amit senki nem vitatott, már az elején se.
A lényeg, hogy mi fut natív appban.

(#575) Aryon87 válasza nyisziati (#574) üzenetére


Aryon87
félisten

🤦‍♂️
Inkabb nem irok semmit, mert azzal kitiltatom magam vegleg...
Natív app... no comment

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#576) dutrás válasza janeszgol (#573) üzenetére


dutrás
őstag

A videó nézettsége sem kicsi. Jól mondta Bog kiemelkedő lehet az érdeklődés.

P50 pro/P40 Lite

(#577) nyisziati válasza Aryon87 (#575) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne is írjál... Az 541-es kommentedben mindjárt csúsztatással indítottál, hogy "3 Google-cuccot indítottál el rajta", ami nyilvánvalóan ferdítés.
Te 3 WEBOLDALT töltöttél be a BÖNGÉSZŐBE, ami nagyon nem ugyanaz...

(#578) k-adi válasza laci666 (#539) üzenetére


k-adi
nagyúr

újabb sponzorált videó. kinek kell ez?

(#579) k-adi válasza Aryon87 (#565) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Akkor legyszives sorold fel, mik azok, amit nem lehet weboldalon keresztul elerni? "

Akkor légyszíves sorold fel az okokat miért böngészőt használnék 2020-ban egy OKOStelefonon ami ezerszer macerásabb, mint egy app? Még ha csak 100ezer is a lite? Majd a P40-nél is ezt javaslod ami (kb.) 400ezer? mikor ezernyi más konkurencia termék van ahol 0 macera van ugyanennyiért VAGY még kevesebbért? :U

szerk:
Illetve android auto-t támogat majd a huwi?

ja és gugli biztonsági frissítéssel mi a helyzet? vagy majd hms kínait kap?

[ Szerkesztve ]

(#580) janeszgol válasza k-adi (#578) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez már egy régebbi videó, azóta nyilván változott a helyzet. 9:40-től nézd. [link]

(#581) Giovan! válasza Noukoum (#572) üzenetére


Giovan!
addikt

Az akit érdekel a téma, vagy az akit nem és csak nulhuszonnégybem fikázza az egészet?

Szerinted itt lennék, ha nem érdekelne a téma?

Leírtam a véleményem a csúsztatásról, olvass vissza.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#582) #88470784


#88470784
törölt tag

Gsmarena teszt [link]
Ez az oldalsó gomb újlenyomat olvasoval nagyon menő.
Plusz youtube futását is mutatja böngészőből.

A google free ui hatalmas :C

[ Szerkesztve ]

(#585) nyisziati válasza dutrás (#584) üzenetére


nyisziati
veterán

Az, hogy független szakmai hozzászólásnak akarja álcázni a propagandatevékenységet.

(#586) k-adi válasza janeszgol (#580) üzenetére


k-adi
nagyúr

megnéztem a videót... alatta 10 kommentből 6 negatívum (és mind a szoftverre irányul). Nem egészen jó arány ez... és sejted ezek "átlag user" kommentek... és csak 1 hónaposak

amúgy a videóban szereplő termék (Mate30 pro), ugyan csak limitált számban érhető el, de 344.990 forintos bruttó fogyasztói árral indult január 28-tól... és azóta olyan sokat nem javult az AG. hááát, ezt inkább nem is kommentálnám..

(#587) janeszgol válasza k-adi (#586) üzenetére


janeszgol
félisten

A Huawei azon dolgozik, hogy ez idén megváltozzon. Sőt már az év első felében. És az emberek véleménye is fog változni. Nyilván majd arra, amerre fejlődik a rendszer.
Én hiszek abban, hogy odáig fog jutni az AG, hogy egy okoségőnek, okos routernek stb is alapértelmezetten nem csak a két meglévő áruházban lesz meg az appja. Tehát a meglévő kettő mellett természetes harmadikként fog megjelenni.
Aztán meglátjuk!

(#589) mjani1172 válasza nyisziati (#585) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem többet árt mint használ.

(#590) _cHAos_ válasza Aryon87 (#575) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Az mobil alkalmazások és a homogén szoftverezettség a gyengék fegyverei én "maroktelefonon" :DDD európaiként egy böngészőből navigálok, zenét hallgatok, kapcsolatot tartok 2020-ban és ne legyek kemény? :DDD

Inkább én sem írom le a véleményem. :)

(#591) _cHAos_ válasza dutrás (#532) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"Ne vásárolj ilyen telefont nem fog tetszeni."
Az ellenségeimnek sem ajánlanék szoftver embargós készüléket. :U
De legyünk korrektek és nevezzük is nevén a dolgokat, el tudom fogadni a mazochista perverziót és azt is, hogy ez valakinek öremet okoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#592) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

A cikkhez is hozzászólva:
"De persze mindez abszolút egyénfüggő. Pont tudok a családban is olyan emberről, akinek nem is biztos, hogy feltűnne, hogy nincsenek a telefonján Google szolgáltatások, mert nulla közösségi aktivitást indukál, nem használ felhőt, böngészik, levelezik, navigál, telefonál, erre pedig a P40 Lite is jó."

Igazi ultimate érv ez a telefon melett. :D
Én is _tudok_ ilyen felhasználót a családból, apám az S9-én csak telefonál és SMS-ezik /Minden másra a Dell ultrabook-ját használja. Kb. a nevét sem tudja kimondani egyik eszköznek sem. :D Bocsi nem hagyhattam ki, magas labda volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#593) kiskeni válasza k-adi (#579) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Xy évben és OKOStelefonon... A kedvenc érveim :D
Én az első okostelefonom megszerzésekor nem is olyan rég (2015) még azt tartottam komplett baromságnak, hogy egy már létező elérési mód (böngészőből) helyett mindenkit ebbe a "használj appot valag törléshez is" mederbe terelnek. Nehezen is fanyalodtam rá az appokra hogy őszinte legyek, de hát ilyen egy PC júzer élete, aki először kóstol bele az okostelefon témába.
Hozzáteszem, még most is kicsit furának tartom, hogy elérhető volt böngészőből is, de külön erőforrást belefeccölve képesek voltak mindenkit meggyőzni, hogy az app az jobb. Miben? Előtte nem létezett, mindenki böngészőt használt. Aztán azóta rájöttem, hogy a weboldalak nem épp okoseszközökre vannak optimalizálva, így mindenképp szükséges volt a plusz munka azok mobilnézetes verziójának elkészítésére is, de ha már egyszer belefognak, akkor csinálhatják eleve úgy is, hogy appot hoznak hozzá létre. Bumm, létrejött mindenhez (is) a külön app, szóval tulajdonképpen nem felesleges plusz munka eredménye ez az app dolog. Így viszont már nem tartom annyira butaságnak a dolgot, mert ja, kényelmesebb így, vagyis hát sikerült kényelmesebben kialakítani a dolgot. Igaz, én jobban örültem volna, ha az app/mobilnézet irány helyett böngésző/mobilnézet irányt vesz ez az egész okoseszközre optimalizálós dolog, de már megszoktam a mostani helyzetet.

Ezzel a röpke gondolattal csak arra akartam rávilágítani, hogy nem is olyan régen inkább használt böngészőből mindenki mindent, minthogy sem appból, ez a berögződés pedig lehet, hogy megragadt egyesekben (lásd az én esetemet az első okostelómmal). Aztán megjelentek az okostelefonok.
Szóval ja, itt egy ok, miért használnék böngészőt 2020-ban is (habár nem engem kérdeztél).

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#594) k-adi válasza kiskeni (#593) üzenetére


k-adi
nagyúr

tök jó hogy leírtad ezt, de a te okod milyen előnnyel jár az app használathoz képest? mert hogy megszokásból használod a böngészőt az a te dolgod, de itt most nem ez volt a kérdés.

az idő előrehaladtával meg nem visszafelé kéne haladni, hanem előre... erre utaltam az xy év mondattal.

(#595) Black_Raven válasza k-adi (#594) üzenetére


Black_Raven
veterán

De ezen kár rágódnod, úgyse veszel Huaweit, akkor majd eldönti az, aki megveszi. Akinek meg van esze, az nem ezt fórumot fogja fölöslegesen olvasni a károgásokkal hanem a Bog tesztjét, ami szépen leírja hogy mire számithat aki a Google nélküliséget választja. Aztán majd mindenki eldönti hogy ez megfelel neki, vagy nem. Választék van bőven, a Huawei is beleszámolta hogy majd sok embernek ez nem lesz jó. Senki nem állitotta hogy menni fog minden, nem, nem fog menni sok minden, főleg a G apisok nem, és akkor majd olyan veszi, akinek így is jó, vagy olyan aki felrakja rá a Googlet saját magának. De ez van, ha tetszik, ha nem..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#596) nyisziati válasza kiskeni (#593) üzenetére


nyisziati
veterán

Ennek a témakörnek (böngésző vs. app) kiváló állatorvosi lova a Prohardver új reszponzív dizájnja. Ami ugye jelentős változásokat hozott a motorháztető alatt is.
Szerintem fogalmazhatok úgy, hogy kapufa.
A PC-s böngészőből való elérés nem lett jobb, sőt, kevésbé informatív a bumszli téglalapokkal és kikerülhetetlen hirdetésekkel. Lassabb is lett egyébként, a szerkesztő meg bugosabb, gondolom ezért is van "visszatérés a régi szerkesztőhöz" gomb.
A mobilos változatra hatványozottan igaz ez, ott már igazi szenvedés a szerkesztés, ezért én asztali lapot szoktam kérni.

Úgyhogy ez kb. olyan, mint a négyévszakos gumi.
Elvileg mindenre jó, a gyakorlatban viszont jobb a célszerszám.

Na ezért (is) jobb a külön mobil app.

(#597) #88470784 válasza Black_Raven (#595) üzenetére


#88470784
törölt tag

A youtube es google maps fut rajta, a fiokhoz microg szükséges.

(#598) Noukoum válasza k-adi (#594) üzenetére


Noukoum
veterán

A huawei is appot használna mindenre a Trumpli nem tiltotta volna be őket mert konkurencia. Szabad verseny.
Ez nem visszafelé haladás? Holnap az jön hogy ha Európa bármilyen terméket gyárt akkor katonailag fognak fellépni?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#599) nyisziati válasza Noukoum (#598) üzenetére


nyisziati
veterán

Az nem szabad verseny, hogy a kínaiak ellopnak minden fejlesztést, és ők már csak a készterméket árulják töredékáron.
Bár a 300 ezres Huawei-nél már ez az árelőny sincs meg.

Hihetetlen ez az álságos képmutatás, amivel véditek a kínai szabadrablókat.

(#600) Giovan! válasza Noukoum (#598) üzenetére


Giovan!
addikt

Fölöslegesen próbálod idekeverni a politikát. A user szempontjából lényegtelen miért nincs app. Senki sem fog azért Huaweit használni, hogy szolidaritást vállaljon a gyártóval, lol.
Illetve biztos lesznek páran, de az átlagfelhasználó nem eszerint fog telefont választani.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.