Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1951) illjo válasza szabzoltan1 (#1946) üzenetére


illjo
senior tag

Ha az LZplay app hibát jelez, azt jelenti, nem jó a downgrade fw. Ha rászánnád magad újból, ezt a firmwaret használd:[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1952) PAtr0n válasza illjo (#1950) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi!
Nekem nem lett jó, leszedtem a régit, felraktam a linkelt apk-t, reboot, úgy tűnt egy darabig mintha jó lenne, de dobta a hibát újra.
Mi a pontos folyamat?
Az a baj, hogy én hülye belenyúltam a többi google folyamatba clear data-val, így most már csupa felkiáltójel az értesítési sáv...
Kezdem egy friss rendszer installal, nem úszom meg. :(

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1953) illjo válasza PAtr0n (#1952) üzenetére


illjo
senior tag

A pontos folyamat csak annyi, ami le van írva..Letöltöd az apk pakkot, majd google play szolgáltatások app eltávolít, utána pedig a pakk utolsó, 7-es sorszámú apk ja felteleoít. Újraindítás nélkül is megjavítja a problémát. De ha belekutyultál a mókolt fájlokba, az tud problémát okozni, valóban.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1954) w.miki


w.miki
veterán

Hang alapú gépelést hogyan lehet p40 liteon bekapcsolni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1955) PAtr0n válasza illjo (#1953) üzenetére


PAtr0n
addikt

Már mind1, de köszi, most ugrok neki a fullos újrarakásnak, most már OTG-n.
Az működhet, ha egyből a frissített apk-t rakom fel a lejárt helyett?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1956) Gordiann válasza w.miki (#1954) üzenetére


Gordiann
őstag

Én emiatt is telepítettem a Google keyboardot.
YouTube Vanced (ha fel van rakva) részeként települ a microg, aminek a megléte esetén működik a Google féle billentyűzet kifogástalanul, hangdiktálással együtt.

(#1957) illjo válasza PAtr0n (#1955) üzenetére


illjo
senior tag

Ha a google play servicesre gondolsz, nyilván a googlefierben, vagy a manuális mókban is ez még a régi apk. A lényeg, h nem szabad frissíteni. Már ha egyre gondolunk.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1958) PAtr0n válasza illjo (#1957) üzenetére


PAtr0n
addikt

Erre gondolok:

"Új play protect certificate hiba megoldása:[link]
Google play szolgáltatások uninstall
- 7-GSM Play Protect certified Fix.apk telepítése a csomagból.
egyedül a google alkalmazás adatait kellett törölni, és utána az is megjavult."

Tehát google play szolgáltatások uninstall, felrak az új, és volia'?
Előszor lefrissítem a telót az új szoftverekkel, a GMS mók már kész, utána a fenti módszerrel kicserélem a Google play szolgáltatás apk-t az újjal.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1959) illjo válasza PAtr0n (#1958) üzenetére


illjo
senior tag

Igen, akkor egyre gondoltunk.Viszont ha a google play szolgáltatások megmarad a mókkal feltett verzión és nem kerül frissítésre, elvileg nem jön elő a play protect hitelesítés hiba. Hiszen a mókkal egy régebbi verziójú gps kerül fel és csak ezen a héten kezdődött ez a hiba, mivel frissült a gps app. Akkor cseréld le, ha előjön a hiba

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1960) PAtr0n válasza illjo (#1959) üzenetére


PAtr0n
addikt

Jaaa értem már, tehát mivel frissült a gps app gyárilag (silent-ben), így az hozta elő a hibát.
Akkor egyelőre nem cserélem ki a fix-es app-al.
Még nincs hiba (kopp-kopp), remélem nem is lesz, a fő szoftver is már a legfrissebb azóta 10.1.0.353.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1961) illjo válasza PAtr0n (#1960) üzenetére


illjo
senior tag

Így van! Igen, a 353 a legfrisebb.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1962) feloman


feloman
aktív tag

Most jelezte a telefon :

felo

(#1963) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok kiváncsigából kérdezem. Adott egy Huawei P40 lite 4g telefonom, itthon a házba 1 gb os internet van , telefonon wifin az 5 ghz-en vagyok még is 100 fölé nem megy a mérés. kipróbáltam egy Huawei mate 20 pro-n is elvileg ugyan olyan wifi van benne (802.11 a/b/g/n/ac) azon még is 1000 fölött van, ugyan azon a wifin , ugyan azon az oldalon , ugyan azon a helyen mértük egyszerre/külön. esetleg az én telefonom lett valami elállitva a wifinél vagy esetleg a p40 lite ba ennyivel gagyibb lett beletéve ?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#1964) gps76


gps76
őstag

Sziasztok, még a telefon megjelenésekor volt szerencsém GMS-t mókolni, valamelyik nap került hozzám egy példány, viszont kell a GMS. Próbáltam a googlefier-t, de nem jött össze. Ezzel viszont sikerült, és eddig jól működik, szinkronok is mennek.
[link]


Biztos volt már linkelve,.meg írva, csak magamnak is tettem ide be, hogy megtaláljam.
Downgrade hisuite-al, proxy mókolással történt.
A firmware fel is lett frissitve a legutolsóra (.367), de recovery-ből csináltam, mert azt ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#1965) feloman


feloman
aktív tag


Novemberi biztonsági javítások :)

felo

(#1966) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit fura kérdésem lenne, egy P30Lite telefont cserélnék le erre, és az volna a kérdésem, hogy biztonsági mentéssel a régi telefonomról át tudom hozni az appokat erre a telóra? Mennyire kavar be h nincs google támogatás? Mi történne? :)

Előre is köszi!

(#1967) feloman válasza MR ME (#1966) üzenetére


feloman
aktív tag

Szia!

A biztonsági mentést azt nem tudom biztosan - reméljük más meg tudja mondani. Én Phone Clone-t használva hoztam át az adatokat, amikkel nem volt gond. A banki alkalmazásnál nem működik a push üzenet, de ezt tudtam. Gmail-re a Bluemail-t használom, a Maps működik, csak nem lehet bejelentkezni - elvileg a Gspace ezt is megoldja, de nincs szükségem rá, nem próbáltam még.

felo

(#1968) MR ME válasza feloman (#1967) üzenetére


MR ME
aktív tag

Lehet rá buherálni play áruházat, és elvileg mennek az onnan letöltött alkalmazások is....a banki alkalmazásnál egyáltalán sehogy sem működik a push üzenet? Mert az mondjuk gáz, arra szükségem lenne, és ha jól tudom megkerülhetetlen...

(#1969) #07614208 válasza MR ME (#1968) üzenetére


#07614208
törölt tag

Melyik alkalmazásra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#1970) MR ME válasza #07614208 (#1969) üzenetére


MR ME
aktív tag

Ha a push üzenetre gondolsz, akkor a k&h mobil app lenne az, az ahogy nézem appgaleryben sincs fenn...de lenne sok alkalmazás amit átmentenék azért, Poweramp pl meg ilyenek....mellette a gmail is fontos, meg a drive is, de ahogy olvasgattam azokat meg lehet oldani

Tiszta szopás h adott egy jó készülék, és ilyen gebasz miatt kell az embernek elgondolkodnia rajta, h biztos ezt vegye e meg...:(

[ Szerkesztve ]

(#1971) #07614208 válasza MR ME (#1970) üzenetére


#07614208
törölt tag

Amugy most néztem rá az appokra és végre van új Takarékbankos app. Egyidőben került fel a play áruházassal.
Nem akarom elkiabálni de eddig nagyon jól működik :))

(#1972) gps76 válasza MR ME (#1966) üzenetére


gps76
őstag

Amit linkeltem tedd rá a GMS-t, kb. 20 perc a videónézéssel együtt, de szükség van rá, mert a keretrendszert sokminden használná.
Próbáltam rábeszélni magam a HMS-re, még tárhelyet is vettem 2600-ért 1 évre 50.GB-ot, hogy átköltözzek a drive-ról, google fotókról, meg minden google.cuccomról, ahonnan le is mentettem az összes cuccomat a Takeout-tal, de csak kell a gugli...
Írják sok helyen hogy a play áruházban lévő progik letölthetők máshonnan, de nemsokra mész vele, ha keresi a keretrendszert, el se indul, vagy nem működik normálisan.
Meg nálam fontos volt még, hogy pár apró programot megvettem a Play-ből(Poweramp EQ) és más telefonon csak vissza kell állítani a vásárlást hogy használjam mint fizetős verziót, na ehhez is kell a keretrendszer, mert gspace-ből van Play de vásárlás/visszaállítás már nincs.
Ha felrakod a GMS-t lehet mondani 98%-os értékű nagyon jó telefon lesz belőle.
Viszont letiltottam a HMScore meg hasonlók frissítéseit, lehet nem csinálnának gondot, de ...
A firmware frissítést pedig recovery-ből érdemes, mert nem csinál gubancot a GMS miatt.
A push üzenetekre nem lenne megoldás a Vmos progi, ami emulál egy kopasz régebbi verziójú androidot, és oda feltelepíteni a pl. banki alkalmazást?
A biztonsági mentés normálisan megy, csak a google cuccoknál pirosan jelöli, hogy nem fognak működni.

[ Szerkesztve ]

(#1973) #07614208


#07614208
törölt tag

Nem kell emiatt legyalulni a HMS-t sokkal egyszerűbben is mennek az appok

[ Szerkesztve ]

(#1974) MR ME válasza gps76 (#1972) üzenetére


MR ME
aktív tag

Köszi, a gms-t mindenképp fel akartam amúgy is rakni, videót hol találom ahhoz amit linkeltél?

(#1975) gps76 válasza MR ME (#1974) üzenetére


gps76
őstag

[link]
Annyiból jó, hogy nem kapkod az ürge, mint más videókban, lehet látni mit csinál bár így is meg kell állítani sokszor, mert nagyon fontosak a lépések, mit mikor nyomsz meg.
A downgrade-el szívtam kicsit, mert a firmwarefinder, proxy mókolásnál a hisuite az istennek se akarta frissítésnek látni a régi szoftvert.
Hisuite 10.0.100_ove(a linken 550 van de szerintem az is jó), meg a Hisuite proxy-t innen töltsd le [link] , ezekkel menni fog, a firmware linkjét meg a firmfinder.ml oldalról másold ki JNY-L21-C432 (LGRP2), 10.0.1.136 a legelső ez kell, utána erecovery-ből majd felfrissítgeted a legutolsóra.

[ Szerkesztve ]

(#1976) MR ME válasza gps76 (#1975) üzenetére


MR ME
aktív tag

Ezer köszönet, a hétvégén neki is állok majd, még nem ért ide a teló :) :R

(#1977) gps76 válasza MR ME (#1976) üzenetére


gps76
őstag

Majd írd meg hogy sikerült. Amikor meglesz tiltsd le a Huawei saját frissítési mókamikijét, ne engedd neki automatán. Kézzel nem mertem még ráengedni pl. a HMS Core-t, de nem is látom hátrányát ha nincs frissítve.

(#1978) MR ME


MR ME
aktív tag

meg tudja vki mondani esetleg h mennyi helyet foglal le nagyjából a rendszer a telefon tárhelyéből, és mennyi marad szabadon? mivel sd kártya nem megy bele ugyebár, gondolkozom egy nm card vásárlásán, de ha nem muszáj akkor nem költenék rá.....

(#1979) gps76 válasza MR ME (#1978) üzenetére


gps76
őstag

Belakva, GMS is rajta 20 GB körül van, tehát bő 100 GB marad szabadon. Ne lassítsd feleslegesen a telefont, mert a saját tárhelye villámgyors, egy memóriakártya szerintem fogna rajta kicsit, mert úgy tudom oda is "szemetel" a rendszer.

(#1980) MR ME válasza gps76 (#1979) üzenetére


MR ME
aktív tag

ha csak annyit foglal akkor az baráti, csak nekem kb 75GB van a régi telómban zene meg képek amit szeretnék rámásolni, ami elég sok, de akkor még marad hely bőven szerencsére...drágák is azok a kártyák

(#1981) gps76 válasza MR ME (#1980) üzenetére


gps76
őstag

Zene nálam már átköltözött az Vanced YT Music-ra, a fotók meg a Huawei Drive-ra mióta a Gugli lekorlátozódott 15 GB-ra. 2500 Ft 50 GB 1 évre.

(#1982) MR ME válasza gps76 (#1977) üzenetére


MR ME
aktív tag

Sikerült úgy tűnik nagy nehezen, bár kellett hozzá a "Fix This Device Isn’t Play Protect Certified" videóban lévő dolgok is....köszi a segítséget :)
most épp a phone clone-al átmentés folyik....

[ Szerkesztve ]

(#1983) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Vmiért nem tudok usb-n kapcsolódni a telefonnal a számítógéphez, mit kéne beállítanom hozzá h lássa a gép?
előre is köszi!

(#1984) MR ME válasza MR ME (#1983) üzenetére


MR ME
aktív tag

megoldódott...

(#1985) MR ME


MR ME
aktív tag

Használ vki itt esetleg poweramp zenelejátszó programot? Találkoztatok már azzal a hibával, hogy egyes albumoknál megáll a lejátszás és azt írja h "hiba, a tárhely menet közben leválasztásra került"?
Belső tárhelyen vannak a zenéim, vki vmi ötlet esetleg?

(#1986) gps76 válasza MR ME (#1985) üzenetére


gps76
őstag

Én a Poweramp Equalizert használom csak(400 Ft a full verzió, és több készüléken is használható teljes verzióként). Brutális hangzást hoz ki a telefonból egy jó fülessel(Xiaomi Mi True Wireless Basic 2-t használom vele). Zenéhez Youtube Vanced Music-ot használom, az is lejátszik tárhelyen levő zenét, meg ott a végtelen online zene...

[ Szerkesztve ]

(#1987) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Gondolkodom egy Huawei P40 lite vásárláson. Kérdésem: mókolás nélkül fut rajta az AndroidAuto és a Waze?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1988) MR ME válasza gps76 (#1986) üzenetére


MR ME
aktív tag

megoldódott végül is a probléma szerencsére, én is megvetem a poweramp-ot, azért is használom azt, online nincsenek fenn a mixeim nagy része sajnos amit hallgatok

(#1989) gps76 válasza MR ME (#1988) üzenetére


gps76
őstag

A YT Music tud helyi zenéket is lejátszani, amik a telefonon vannak.

(#1990) MR ME válasza gps76 (#1989) üzenetére


MR ME
aktív tag

én ezt értem, de már hozzászoktam a poweramp-hoz, meg ha már megvettem azt is használom :) szerencsére már tökéletesen működik, beállítási gond volt csak vele...

(#1991) MR ME


MR ME
aktív tag

viszont tegnap kidobta nekem megint a "This Device Isn't Play Protect Certified" üzeneteket a google programoknál, vissza tudtam csinálni, de ilyen elő szokott fordulni, vagy vmit lefrissítettem ami belekavart a dologba? HMS core-t pl szabad frissíteni, vagy hanyagoljam?

(#1992) illjo válasza MR ME (#1991) üzenetére


illjo
senior tag

Itt a megoldás, bár lustaságból a hivatkozás hivatkozásának hivatkozása.[link]
Le kell cserélni a google play szolgáltatások (services) appot, az okozza. Sajnos az új verziói már figyelik a play protect certification meglétét. Ami valakinél már android auto nál okoz is problémát, mert a régi gps appot, amire cserélünk, az autó fejegységén levő aa
nem fogadja el.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1993) illjo válasza VGYke (#1987) üzenetére


illjo
senior tag

Waze megy, de csak ha be vagy jelentkezve.Új acc ot csak gms képes telefonnal lehet regelni, ha nincs..
Android auto csak mókolt gms el megy, de mint az alábbi hsz emben írtam, van, akinél már nem, azzal sem.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1994) MR ME válasza illjo (#1992) üzenetére


MR ME
aktív tag

köszi, én ez szerint csináltam, a lényege ahogy nézem ugyanaz....

(#1995) illjo válasza MR ME (#1994) üzenetére


illjo
senior tag

Nem nézem meg, akkor biztos..Szóval az a lényeg, h nem szabad frissíteni a google play szolgáltatásokat a régire cserélés után.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1996) MR ME válasza illjo (#1995) üzenetére


MR ME
aktív tag

köszi, valszeg az lehetett akkor a baj!
HMS-t lehet frissíteni?

(#1997) illjo válasza MR ME (#1996) üzenetére


illjo
senior tag

Persze.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1998) MR ME


MR ME
aktív tag

Egyébként ha tolok rá egy factory resetet, akkor újra kell mókolni utána, nem elég hisuite-ból visszapakolni a biztonsági mentést jól gondolom?

(#1999) feloman válasza MR ME (#1998) üzenetére


feloman
aktív tag

Reménysugár dereng az EMUI 12-re, mert bevonták a béta tesztelésbe a P40 lite-ot is :
[link]

felo

(#2000) illjo válasza MR ME (#1998) üzenetére


illjo
senior tag

A fr legyalulja a mókot

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.