Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#151) janeszgol válasza gombasm (#149) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor idén még felesleges nézegetned az aprókat, majd jövőre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#152) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kezdetben nagyon nehéz lesz ezeket a Huawei telefonokat eladni GMS nélkül az átlagembernek, pláne ha korrekt kommunikáció sincs erről (és nem, az hogy Explore the App Galery az nem kommikáció), ha pedig vásárlás után koppan a vevő hogy hopp, magától nem megy a jutyúb meg a dzsímél akkor abból lesz ám anyázás.

Persze majdnem mindenre van megoldás és minden kezdet nehéz, de a világ elsőszámú mobilgyártójának le kell tudnia küzdeni ezeket az akadályokat.

All→M8

(#153) hibavissza


hibavissza
veterán

A 20-30 ezres kategóriában még teljesen rendben vannak ezek a kínai hulladékok, de 100 ezer körül inkább választok valami normális gyártótól. Másrészt backdoort sem egy fasiszta népirtó diktatúrának adok, ha már választhatok. Harmadrészt szeretem, ha van térerőm, így kerülöm a kínait már. 4 sájomi és 1-1 mejzu és huavej után.....

(#154) <Adamsky> válasza #88470784 (#136) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt - vagy valami hasonlót - már pedzegettem én is korábban, csak akkor az OpenGApps-al kapcsolatban. Elvileg mindkettő "jogilag tiszta", különben már rég be lennének szántva, nem?

Ja, és még egy dolog, amit már ebben a topic-ban is kérdeztem, csak nem jött rá semmilyen válasz (gyanítom nem is tudja egyelőre senki).
Mi lesz így a sec. patch-ekkel?

(#155) janeszgol válasza hibavissza (#153) üzenetére


janeszgol
félisten

Megkérdezhetem, melyik Huawei volt problémás térerőben?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#156) Aryon87 válasza janeszgol (#155) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ez engem is erdekel.. mas gyartotol jott nem fogadott hivas smsben, de Huaweire meg nem

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#157) hibavissza válasza janeszgol (#155) üzenetére


hibavissza
veterán

P8 light. Mióta Samsung van nincs semmi gond. Vodafon a szolgáltató. T-vel ugyanott nem volt ilyen gond. Vodánál azt mondták szar a telefon. Persze kiröhögtem őket. Mióta Samsung A70-van nincs semmi gond. Áttéve a kártyát egy Xiaomi note4-be ugyanott alig van térerő.
Soha többet kínait.

[ Szerkesztve ]

(#158) mjani1172 válasza hibavissza (#153) üzenetére


mjani1172
addikt

Huawei és térerő gond. :))

[ Szerkesztve ]

(#159) janeszgol válasza hibavissza (#157) üzenetére


janeszgol
félisten

P8 Lite? Ott igen, szériahiba volt a BT és Wifi halál, de a GSM-mel nem volt gond. Bár az is igaz, hogy a 3 antenna a P9-cel jött. De nekem az az előtti Huawei telefonokkal sem volt térerő bajom, de ez lehet egyéni hiba is. Az meg előfordul.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#160) hibavissza válasza mjani1172 (#158) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem csak huavej volt hunyó, hanem az összes általam próbált kínai vodával. Nem teljesen kompatibilisek egyes hálózatokkal. Sípályán (Ausztria) ahol szifonnal 4G-vel toltam ugyan ott sájomi hívást nem tudott indítani. Tapasztalat. Ennyi. Gyerekeknek való telefon. Csak a SAR értékek miatt nem veszem meg a gyerekemnek sem.

(#161) k-adi válasza hibavissza (#153) üzenetére


k-adi
nagyúr

a márkát sok mindenért lehet oltani, de pont a térerő az amiben jók voltak mindigis :)

(#162) Aryon87 válasza hibavissza (#160) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha hat a sz*r voda mellett nem is csodalkozom az allaspontodon :C
Van otthon P8Lite, koszoni hibatlanul megy. A szeriahiba is elkeruli lassan 5. eve.

A SAR mar az uj Szifonoknal is magas, sot, mintha beelozte volna ezzel a Huaweit...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#163) snorbi82 válasza hibavissza (#160) üzenetére


snorbi82
senior tag

Itt mellettem van egy Iphone 11. Ez már a 3. (kettőt cseréltek, térerő hiba miatt) Sajnos ez meg úgy járt, hogy a főnököm egy elég jó ügyfelével próbált megbeszélni valamit, de eldobálta a térerőt és földhöz sikerült vágni. A Mate20al soha nem volt, sehol problémája..

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#164) pintermiki válasza k-adi (#148) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Nem én, a feleségem, amúgy több iskolában is hasonló eredmény jött ki.

A mobilbank meg nagyon nem elterjedt, alig használják Magyarországon. A felhasználók nagy többsége a nem használja! Ha jól emlékszem olyan 3-4% ma a mobilbankolás a telefonok számához viszonyítva. Tehát kisebbségről beszélünk. Az átlag felhasználó meg sem érzi igazából a google appok hiányát! Tudok olyan kormányhivatalnokot, nem egyet, aki évente csúcstelefont vesz és csak telefonál, fotóz és viberezik vele, meg zenét hallgat. Szóval ezek vannak többségben, bárki-bármit is mond, az átlagfelhasználó azt sem tudja, mi fán terem a google!

(#165) Giovan! válasza pintermiki (#164) üzenetére


Giovan!
addikt

Viszont azt az átlagfelhasználó is megérzi, ha épp kellene neki egy app, de az nincs fent az App Gallery-ben. Vagy ha pl. YouTube-ozna, de az éppen általa használt 3rd party appot letiltotta a Google (bár ez lehet már nem jellemző, anno még WP-s koromban viszont gyakran előfordult).

Hiába nem tudja mi az a Google, az általa biztosított szolgáltatások hiányával előbb-utóbb szembesülni fog ha Huawei készüléket választ, ezzel nem árt tisztában lennie a vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#166) sanyijedi


sanyijedi
őstag

ha valaki megveszi legalább nem értetlenkedik a beragadt play service miatt az üzemidőnél
megoldva, a "hogyan iktassuk ki a play service"-t a legnagyobb fogyasztók közül

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#167) G4bi89 válasza pintermiki (#164) üzenetére


G4bi89
senior tag

"Az átlag felhasználó meg sem érzi igazából a google appok hiányát"
"bárki-bármit is mond, az átlagfelhasználó azt sem tudja, mi fán terem a google!"

Erős kijelentések ezek, két osztály és pár tucat ismerős alapján. :))
Nekem is van olyan ismerősöm, aki például a YouTube-ot csakis kizárólag böngészőből nézi. Vagy éppen csak telefonál, messengeren kommunikál, meg lő pár fotót és semmi mást. Ettől még nem vetítem ki ezt több mint 9 millió magyarra. Sokkal több mintára lenne szükség ahhoz, hogy valós képet kapjunk.

Merre van ez az iskola, ahol a feleséged készítette a felmérést? Mert az sem éppen mindegy.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#168) #95462144 válasza pintermiki (#164) üzenetére


#95462144
törölt tag

Én úgy tudtam a legnépszerűbb levelező a Gmail, a legnépszerűbb videós app pedig a Youtube ezeket nehogy már ne ismerje egy átlag user és ne hiányoznának neki ezek az appok ezeket véletlenül hagytad ki gondolom. Meg egy átlag felhasználó nem egy 16 éves. Meg nem az a mérvadó, hogy ismersz embereket akik csak telefonálnak és az írod, hogy ezek vannak többségben? Ez most valami rossz vicc akar lenni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#169) WhiteWalker válasza Giovan! (#138) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Üzlet? :U

Kiesés? Az maximum a guglinak van - lesz , ha nem lesz a Huawei készülékeken GMS.
A Huaweinek megmarad az eddigi teljes kínai piac + ami megmarad a gugli után. Csak jól járnak vele :C
A Google ott fog sírni a sarokban és közben átkozza Trumpot :DDD

(#170) pintermiki válasza #95462144 (#168) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Mindkettő megnyitható böngészőből gond nélkül!

(#171) pintermiki válasza G4bi89 (#167) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Egy Balaton északi partján található gimiben dolgozik.

(#172) #95462144 válasza WhiteWalker (#169) üzenetére


#95462144
törölt tag

Kínában ezek eddig is tiltva voltak, de ne is foglalkozz vele...

pintermiki:

A pár emberről levontál egy globális statisztikát. Gratulálok. :C

[ Szerkesztve ]

(#173) G4bi89 válasza WhiteWalker (#169) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ami megmarad a gugli után? Most aki nem vásárol Huawei-t, mert nincs rajta Google szolgáltatások az milyen mobilra is vált? :DDD
Samsung,Xiaomi,Oneplus, stb... Azokon van Google? Van! Akkor ez pénz kiesés a "szegény" guglinak?

Ettől még nyilván egyik félnek sem jött jól ez a szabályozás, nem véletlen kért engedélyt a Google, hogy kereskedhessen.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#174) golyós válasza pintermiki (#77) üzenetére


golyós
őstag

Ne a 16éves korosztályt vedd alapul. 45 leszek és napi szinten használom a Drive, Keep, Gmail, forditó alkalmazásokat, a többi alkalmazást meg nem tudom melyik igényli a GMS-t.
Nem akarok azzal szarakodni, hogy keressek alternativ megoldást. Ha mókolni akarok akkor veszek Xiaomi-t.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#175) Giovan! válasza WhiteWalker (#169) üzenetére


Giovan!
addikt

Esküszöm nem tudom eldönteni, hogy te most a Huawei fanokat akarod parodizálni, vagy full komolyan nyomod ezt a szöveget :DDD

Ha a Google hiánya miatt visszaesik a kereslet a Huawei telefonokra a világ Kínán kívüli részén (de főleg nyugaton, ahol a csúcskészülékeik megvásárlásához szükséges tőkével rendelkező vásárlóik egy jelentős része élt eddig), akkor szerinted az nem fog negatívan kihatni a cég bevételeire?

Az utolsó mondatod igencsak szórakoztató, tekintve, hogy mint mondtam, a Huawei csak egy a Google számtalan partnere közül. Kétségkívűl sok készüléket adtak el eddig, így fontos partnerek voltak, de azért annyira nem, hogy a Google összeomoljon a két cég közti kapcsolatok megszakítása miatt :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#176) Donki Hóte válasza pintermiki (#164) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehet, hogy nem sokan mobilbankolnak Magyarországon, de pl. a CIB Bank internetes felületére is csak úgy tudsz belépni, hogy a mobilra telepített applikációból kérsz egy kódot :W

Elvileg persze kérhetsz a CIB-től hardveres tokent is, ami helyettesíti ezt mobilapp kódgeneráló funkciót, de miért lépne vissza az ember, ha már egyszer előre lépett :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177) #88470784


#88470784
törölt tag

A CIB banknak pont van fent appja az AppGalleryben.

Amúgy mai hír hogy a huawei akár a 100%-át is átengedheti bizonyos esetekben az appokból befolyó bevételeinek.
Ez a százalékos arány eltérő a játék, média vagy más appok esetében, de messze a legjobb lesz a többiekhez képest.
[link]

(#178) kutyek válasza #88470784 (#71) üzenetére


kutyek
senior tag

Hello, nem tudom, hogy olvastad-e, amit linkeltél, de az alapján nincs több backup lehetőség, csak a GDrive. A chat export csak egy emailben küldi el egy adott chat tartalmát, nyilván súlyos méretkorlátokkal. Nálam a media nyilván nem férne bele, csak videóból 1 GB tartalmam van WhatsApp-ban. Ez így nem backup. Az archival ugyanúgy nem backup. Szóval a kérdés továbbra is az, hogy a HMS alatt "működő" WhatsApp tud-e automatikus backupot készíteni (lehetőleg valamilyen felhő tárhelyre).

(#179) nyisziati


nyisziati
veterán

A Redmi Note 8 Pro minden szempontból jobb választás, mint ez.

Azonos teljesítmény mellett igényesebb külső, nagyobb aksi, hátoldali ujjlenyomat-olvasó, értesítési led, a kamera tud szuperlassítást (960 fps a Huawei 30-ával szemben), 4K videó, tud RAW-ba fényképezni, van NFC (és FM rádió is), a kijelzőnek jobb a fényereje, a kontrasztaránya pedig 50%-kal előzi a P40 lite-ot.

Meg persze korlát nélküli a Google csomag rajta.

Mindezt kb. 30%-kal olcsóbban.

Összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#180) gombasm válasza janeszgol (#151) üzenetére


gombasm
aktív tag

"Akkor idén még felesleges nézegetned az aprókat, majd jövőre. "
Nem a már megunt és agyonhasznált cuccokra gondoltam, hanem a sokat tárgyalt dolgora: sokan fogják azért eladni, mert nem boldogulnak a GMS nélkül vagy későn jönnek rá, hogy mit is vettek meg és inkább túladnak rajta. Lesz ebből idén is bőven!
(A pénz és az ész nincsenek egyenes arányban egymással.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#181) strogov válasza WhiteWalker (#169) üzenetére


strogov
senior tag

"A Huaweinek megmarad az eddigi teljes kínai piac + ami megmarad a gugli után. Csak jól járnak vele"

Kínában már nagyon régóta nincs google egyik telefonon se, így ez a google-nek semmi kiesést nem okoz az eddigiekhez képest. De mielőtt még nekimennél a falnak elárulom ... csak neked ... csak most ... nem csak telefonon nincs. Még böngszőben sem. Ugye milyen durva?

Globálisan a huawei eddig 2 számjegyű növekedést produkált, Q4 viszont a tavalyi 60m-hoz képest "csak" 56m volt. Pedig itt még kitartott a 2019-es P széria GMS-sel. Tavaly ilyenkor még az első hely volt a cél. Ez most nagyon-nagyon messze van nekik. Valamikor a Nokia is úgy kezdte, hogy nincs itt semmi látnivaló, mi vagyunk az elsők. Aztán eladták a mobil üzletágat. Pedig nekik saját rendszerük is volt a winmo mellett. Huawei-nek ott van Kína, de az kevés lesz, hogy finanszírozzák a fejlesztést.
Egyelőre nem látom minek venne bárki Huawei telefont ha vehet Xiaomi, Oppo, Vivo, és még kismillió másik gyártótól GMS-sel, hasonló áron. Aki HMS-sel akar szívni az ezeken is megteheti, aztán ha megunta visszatérhet GMS-hez. Tömegével látok Amazon store-os embereket is ... ja nem.
A play store sem a legjobb app biztonság szempontjából, HMS-nél biztos nagyon odefigyelnek majd erre ... hát persze. Az, hogy alap programok vannak, vagy könnyen helyettesíthetem őket az alap dolog. Nem a facebook, vagy youtube meglétén múlik egy telefon jövője. Ezt még a feature phone-ok is meglépik. Szinte mindenkinek van egy-egy spéci programja amit szeret mert megkönnyíti az életét. Ezért kell a kismillió app, nem azért mert jujj mi lesz a leveleimmel.
Nálam pl. Feedly. Persze átszokhatok más RSS feederre, csak nem akarok. Ha akarnék, már megtettem volna. K&H és Curve nélkül se vennék telefont. HBO Go, Netflix is alap. Tudnék nélkülük élni, csak minek szopassam magam ha nem muszáj. Nem én akarok alkalmazkodni egy telefonhoz. Azért fizetek ki egy kalap pénzt, hogy _nekem_ jó legyen.

(#182) NumberGuy válasza #95462144 (#117) üzenetére


NumberGuy
tag

Csiribának biztos postán van már a szeretett vezetője által dedikált vörös érdemrend, amelyet a Huawei népszerűsítéséért tesz. :DDD

(#183) k-adi válasza #88470784 (#177) üzenetére


k-adi
nagyúr

"A CIB banknak pont van fent appja az AppGalleryben."

AZ lehet, de most megnéztem és egyik bank oldalán sincs kint a HMS appgallery ikon. Se cib, se otp, se bb, se erste, stb. (1 bank tévedhet, lehet lusta is, de az összes az????)

Külön megnéztem a cib appot ha már pont az a példa most, és ott még az app-info űrlap is hibásan van kitöltve. De biztos nem warezolt valami... Azért a jelszavam nem írnám be egyikbe se még.

[ Szerkesztve ]

(#184) dutrás válasza strogov (#181) üzenetére


dutrás
őstag

A piacnak ne csak a kína és magyar szegmensére hagyatkozzunk. Mivel globális cégről lévén szó (kivétel amerika) beletartozik teljes ázsia india és afrikai kontinensen kívül európa és délamerika.
Azért ez nem egy szűk piac. Az persze egyértelmű hogy visszaesik az eladási mutató egy év múlva többet fogunk tudni.
Egyébkén Olaszországban és úgy emlékszem a spanyoloknál fog debütálni a Huawei saját videostreaming szolgáltatása.

P50 pro/P40 Lite

(#185) janeszgol válasza gombasm (#180) üzenetére


janeszgol
félisten

Őszinte leszek titkon én is számítok erre, de nem tartom reálisnak.
Bár mint írtad, vannak a hirtelen cselekvő emberek, akik hirtelen, nagyon jó áron adnak el, ezzel valamennyire csökkentve a veszteségüket rövid idő alatt, így megnyukszanak.
Good hunting! :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#186) Giovan! válasza dutrás (#184) üzenetére


Giovan!
addikt

Ázsiában miért választaná valaki a HMS-t a GMS helyett? Persze azokban az országokban ahol be van tiltva a Google, ott ok, de máshol nem fogják csak azért a Huaweit venni, mert az Huawei. Appokat nem csak a nyugati ember használ ám.

Afrikában meg van egy csomó helyi gyártó, illetve ott nagyon low-end telókkal lehet max nyomulni, azokon meg minimális a haszonkulcs.

Szóval de, szerintem nagyon meg fogja szívni ezt a Google-talanítást a Huawei, ami logikus is, azért találták ki a bant, hogy fájjon.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#187) strogov válasza dutrás (#184) üzenetére


strogov
senior tag

Egyelőre ami biztos, hogy Q4-ben már szemmel látható visszaesésük volt globálisan. Ennyi a tény. A jövőt meglátjuk. Én nagyon örültem, hogy végre egy cég ráállt a kamerákra ... így többesszámban. A többi nagy ült a babérokon, és semmi nem történt. Mondjuk ez a kamera dolog a Nokia-nak se jött be :) Lehet, hogy ez a rossz omen. Aki rááll a kamerákra az megszívja.

(#188) Donki Hóte válasza strogov (#181) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Youtube sincs kínában, ha vettél valamit kínai webshopból, akkor a reklamálásához kapcsolódó videót hiába töltöd fel a youtube-ra, a kínai eladó nem tudja megnézni, ezért elutasítja a reklamációdat bizonyíték hiányában :K

Viszont Indiában, ami a második legnagyobb piac Kína után, elterjedt a GMS, tehát onnan is kiszorul a Huawei GMS hiányában.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#189) Fuxosbömis válasza hibavissza (#153) üzenetére


Fuxosbömis
tag

“A 20-30 ezres kategóriában még teljesen rendben vannak ezek a kínai hulladékok, de 100 ezer körül inkább választok valami normális gyártótól.”

Jól beszél Kend.....magam is így látom a dolgokat. :C

(#190) dutrás válasza Fuxosbömis (#189) üzenetére


dutrás
őstag

Abból valószínűleg még a gyártás költsége sem jön ki. Miről beszélsz :U

P50 pro/P40 Lite

(#191) Alarikman válasza Fuxosbömis (#189) üzenetére


Alarikman
senior tag

Teljesen irreleváns és idejétmúlt amit írtok. Minőségben már nincs különbség (globális gyártók persze), szoftver is oké.
Én Samsung-ról jöttem. Megvolt: S1, S3, S4, S5, S6, NOTE 4. Utána Xiaomi. Szóval tudom mi a minőség. Jelenleg egy Mi 9t-t nyúzok. Teljesen jó, nem panaszkodok. Szóval?

(#192) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogyan lesz ebből Facebook, Messenger stb. app az áruházukban, ha nem üzletelhetnek egyik amerikai céggel sem (kivétel a Microsoft)? Vagy csak én gondoltam ebbe bele? Vagyis hát na, szerintem a tiltás erre is kiterjed és addig nem látjuk viszont az említett appokat az AppGalery-ben, amíg él a tiltás.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#193) dutrás válasza kiskeni (#192) üzenetére


dutrás
őstag

Azt mindkettőt letöltheted webes felületről. Amúgy elovastad a cikket?

P50 pro/P40 Lite

(#194) janeszgol válasza Fuxosbömis (#189) üzenetére


janeszgol
félisten

Annyit a gagyi Sonyk érnek, többet azok biztosan nem. A Huawei teljesen más kategória, mint a Sony. Vagy 5 kategóriával feljebb van nem csak GMS nélkül, hanem akksi nélkül is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#195) <Adamsky> válasza dutrás (#193) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Várj, segítek! ;)
Kiskeni úgy értette, hogy nem világos számára, hogy egyik amerikai cég terméke (facse) miként jelenhet meg az AppGallery-ban, miközben a másikkal (gugli) mindennemű biznisz tiltott.

[ Szerkesztve ]

(#196) dutrás válasza <Adamsky> (#195) üzenetére


dutrás
őstag

Valóban én értelmeztem rosszul bocs
Esetleg úgy hogy külön engedélyt kér a face. De abban sem vagyok biztos hogy a face tiltás alatt van.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#197) <Adamsky> válasza dutrás (#196) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Valóban én értelmeztem rosszul ... " - javítva. Én se leszek ma már pihentebb :D
A facse nincs tiltva. Pont ez az, ami kissé érthetetlen. Pedig a gonosz Huawei simán megtehetné, hogy valami henkölt facsét tesz fel az appstore-jába, akkor lenne ám baj igazán :P

[ Szerkesztve ]

(#198) Black_Raven válasza k-adi (#183) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha szerinted warezolt valami, a példa alapján a CIB app, akkor elmondanád, hogy csak rákattintva, miért írja ki hogy Megnyitás? csak azért kérdezem, mert én a Play áruházból töltöttem le, és jéé azonnal felismerte saját magát, a warezolt kamu app. :D [kép] Na ilyen, amikor valaki, hülyeséget beszél, és még terjeszti is. :(

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#199) lolal válasza janeszgol (#194) üzenetére


lolal
senior tag

"Annyit a gagyi Sonyk érnek, többet azok biztosan nem. A Huawei teljesen más kategória, mint a Sony. Vagy 5 kategóriával feljebb van nem csak GMS nélkül, hanem akksi nélkül is."

Már megint gyógyszerre fogyasztasz alkoholt ? :U Hogy jön ide a gagyi Sonyzásod ? Egyáltalán miért kell most szerencsétlen japánokat bántani ? Csak én nem értem a logikát?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#200) janeszgol válasza lolal (#199) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt személyesen neki szántam, mert mindent fikáz, ami nem Sony. ;)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.