Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#251) #88470784 válasza Samott (#249) üzenetére


#88470784
törölt tag

A legujabb aszf-ben az a rész ami leírja honnan lehet telepíteni a mobilappot nem frissült, a frissült rész ki van emelve az aszf első oldalán.

Az aszf első oldala kék, világoskék, a módosult részt kiemelték szürke alapon (világosszürke) és vastag betűkkel.
A következő oldalon van a tartalomjegyzék ott is ki van emelve szürke háttérrel vastagon szedett betűkkel mi az ami változott.

Ha így sem találod szívesen csinálok képernyőmentést és bekarikázom, mit kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#252) Samott válasza #88470784 (#251) üzenetére


Samott
addikt

Ugye vagod, hogy tovabbra is mellebeszelsz? En is lattam, en is megnyitottam az az oldalt. Miert nem frissult az App Store resz, ha van valtozas benne? Hiszen mar letoltheto az App Gallerybol is. Megse irtak ezt bele az ASZF-be.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#253) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Nekem ez amúgy szimpi. Az Android 10-től már nincs hívásrögzítés, meg csomó oldalon korlátoznak... Itt biztos lesz sokmindenre lehetőség, ami a Google-ban nincs.
Az elején még fapados lesz valószínűleg, de később még akár jobb is lehet, mint a konkurense.

(#254) #88470784 válasza Samott (#252) üzenetére


#88470784
törölt tag

A bankok oldalán néha még az sem frissül ha bezárnak egy fiókot vagy módosult a nyitvatartási ideje, kb egy hónapja töltötték fel a mobilbank alkalmazásukat az appgallerybe.

Úgy csinálsz mintha nem itt élnél magyarországon, marhára nem befolyásolja egy bank működését az ilyen dolgok.

Ha bemennél egy bankfiókba meg merem kockáztatni nem minden feltéltelből lenne kint a legújabb verzió kinyomtatva az ügyfél térbe.

[ Szerkesztve ]

(#255) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy miből gondoljátok hogy a banknak egyáltalán kötelessége tájékoztatni az aszf-ben arról az ügyfelet hogy az adott alkalmazásuk honnan tölthető le?

A play store és app store vélhetően azért van fent, mert azokat ismerik az emberek jó része.

(#256) dutrás válasza Tetsuo (#253) üzenetére


dutrás
őstag

A hívásrögzítés uniós szabályokba ütközik. Ha a Huawei itt megjelenteti a termékét akár a GMS akár a HMS égisze alatt a szabályoknak akkor is meg kell felelnie.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#257) #88470784 válasza aprokaroka87 (#255) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mert valamelyik kitalálta, hogy az appstoreba feltöltött alkalmazásokat nem is az adott app tulajdonosa töltötte fel, hanem a kínaiak.
Csak az nem stimmel az összeesküvés elméletben, hogy miért csak 3 bank mobilappját töltöttél fel a kínaiak, a többit miért nem?
Nem tetszett a színük, elfáradtak vagy kezdődött a tv-ben a kedvenc sorozatuk? :DDD

(#258) Samott válasza aprokaroka87 (#255) üzenetére


Samott
addikt

Mert peldaul a BB igy fogalmaz:

"Az Felhasználó garantálja, hogy a Budapest Bank Mobil App szolgáltatásra regisztrált Berendezés mindenkor a Számlatulajdonos, Felhasználó használatában áll. Azt nem adhatja harmadik személy birtokába, használatába. A Számlatulajdonos, Felhasználó az alábbi biztonsági intézkedések betartását vállalja a Szerződés hatálya alatt:
a) Csak megbízható forrásból telepít alkalmazásokat a mobileszközére (App Store,
Google Play)."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#259) aprokaroka87 válasza Samott (#258) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát ha pl most fogom magam Play áruházból letöltöm letöltöm a Budapest Bank alkalmazását, majd azt valamilyen app backup and restore alkalmazással kimentem, a kapott apk-t pedig ide felrakom, valaki telepiti azt akkor már sérül az ASZF?

(#260) Samott válasza aprokaroka87 (#259) üzenetére


Samott
addikt

Ezt irja az aszf, nem? "A felhasznalo garantalja ... csak megbízható forrásból telepít alkalmazásokat"

Gondolj bele, banki alkalmazas, ha valamit vedeni kell ez az. Egyebkent a huawei App gallery-hez csak az kellene hogy betegyek a felsorolasba. De meg itt se frissult az aszf. Ezert gyanus az egesz, ha valahol akkor a bankoknal komolyan veszik a jogi dolgokat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#261) #88470784


#88470784
törölt tag

De akkor a tőbbi alkalmazást miért nem töltötték fel?
Pont az opt-jét hagynák ki?
És akkor miért nem mentek tovább és töltötték fel akkor már a facebookot, meg a youtubeot is, sőt akkor már a fizetős appokat is ingyen.
Nincs logika az elméletben.
Biztos ez is egy kommunista furfang és ármány :DDD

(#262) Tetsuo válasza dutrás (#256) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Persze, de könnyedén kijátszható lesz - lefogadom.

(#263) lolal válasza #88470784 (#261) üzenetére


lolal
senior tag

Hagyjad ezeket a buggyantakat. Kár velük foglalkozni. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#264) aprokaroka87 válasza Samott (#260) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Majd lehet be teszik, bár mint írtam lehet nem is kell bele írni.

De hinném hogy a Huawei engedné hogy gipsz jakab user feltegye csak úgy a Budapest Bank app-ját, mivel nekem elég gyanús hogy a háttérben történik valami féle ellenőrzés szerverszinten akár a Google-el is.

(#265) Samott válasza #88470784 (#261) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom, de en legalabb kerdezek es nem csak elfogadom vakon amit a huawei allit. Ha kapok valaszt megosztom, de ezt mar a legelejen is leirtam. Addig lehet tippelgetni, meg talalgatni csak ugye azt meg minek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#266) moleculez


moleculez
veterán

Nem vagyok egy alufólia sapis csávó, de hogy banki appot nem telepítenék apk-ból, vagy dzsunka aruházból, az is biztos. Azért, hogy adott konfigot 40k -val olcsóbban megvegyek. :W

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#267) dutrás válasza Tetsuo (#262) üzenetére


dutrás
őstag

Annyiban most is kijátszható hogy a Huawei esetében android 9 után 10-re frissítessz és nem csinálsz factory resetet akkor működik tovább. Fr után nem működik.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#268) #88470784 válasza Samott (#265) üzenetére


#88470784
törölt tag

Eddig csak benned merültek fel ilyen teóriák meg néhány baridban.
Senkinek még csak eszébe se jutott ilyesmit feltételezni.

(#269) aprokaroka87 válasza moleculez (#266) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor ne is használd a banki alkalmazásod, mivel amit a play áruházból töltesz le, abból is apk lesz:D

(#270) dutrás válasza moleculez (#266) üzenetére


dutrás
őstag

"Dzsunka áruház" :U

P50 pro/P40 Lite

(#271) Samott válasza #88470784 (#268) üzenetére


Samott
addikt

Eddig csak te hirdeted szemellenozosen, hogy biztos minden franko. Van ertelme ezt igy merni? Irtal az Erstenek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#272) lolal


lolal
senior tag

Emberek mert a Play áruházból nem töltötél le soha vírusos szemetet... nem ? Azért a play sincsen appstore szinten valjuk be. :U Így mitől lenne rosszabb bármiben is az app galerinél. Másrészt nem tudom miért vagytok annyira ráfügve erre a bankos témára, ennyi erővel bármelyik app-ra lehetne gyanakodni. Baromság, illetve nettó kötözködés.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#273) Giovan! válasza #88470784 (#268) üzenetére


Giovan!
addikt

Lol, az a normális hozzáállás, hogy amit nem lehet bizonyítani, azt nem fogadod el csak azért, mert olyasvalaki állítja, aki szimpatikus neked. Elég baj, hogy benned fel sem merülnek a kételyek, és te még büszke is vagy erre :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#274) #88470784 válasza lolal (#272) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mert mást már nem tudnak kitalálni.

(#275) Giovan! válasza #88470784 (#274) üzenetére


Giovan!
addikt

Ebben a topikban konkrétan te hoztad fel ezt a témát, hogy né' má, az idióták kételkedni mernek a Huawei szavában.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#276) Tetsuo válasza dutrás (#267) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Igen ezt tudom, de felesleges is frissíteni, hiszen a 10-es semmivel nem több/jobb, mint a 9-es. Ez csak példa volt. Szerintem előfordulhat, hogy a Huawei borsot tör a Google orra alá, miszerint a fizetős Google Playen fizető appok egy egyszerű hackkel használhatók lesznek a rendszerükön vagy ilyesmi.

(#277) mizoli válasza Giovan! (#275) üzenetére


mizoli
addikt

"A Huawei jó, a Huawei szép, az AppGallery szuper, a biztonság megkérdőjelezhetetlen, használják nyugodtan az elvtársak.
Csiribá elvtársnak személyesen adom át a Nagy Népi Vöröscsillag Érdemrend bronz fokozatát.
Az ezüst fokozathoz további hathatós propaganda tevékenységet várunk el! "

Hszi Csing-ping
:D

(#278) #88470784


#88470784
törölt tag

Szerintem a gyíkemberek töltötték fel az appokat a huawei megbízásából, hogy leigázzák a földet az álmányúkkal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#279) aprokaroka87 válasza Tetsuo (#276) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

érdemes elolvasni ha még nem volt:)

(#280) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Remélem ez a banki app körüli mizéria, hamarosan véget ér. Most tettem panaszt a bankomnál, az információ hiánya miatt, vagyis hogy miért nincs feltüntetve az AppGallery. Ha ők rakták fel, szerepelni fog a bank honlapján, ha nem, akkor leszedetik..de sztem maradni fog.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#281) laci666 válasza Samott (#271) üzenetére


laci666
senior tag

Én konkrétan írtam,várom a választ.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#282) laci666 válasza Giovan! (#275) üzenetére


laci666
senior tag

Hát nem Csiribá hozta fel, csak vannak itt egyesek akik Huawei témában megjelenő cikkek után egyből vészmadárkódnak, riogatnak. És ez már kezd unalmas lenni.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#283) Giovan! válasza laci666 (#282) üzenetére


Giovan!
addikt

De, ebben a topikban konkrétan ő jelent meg ezzel a témával.

Én annyit állítok továbbra is, hogy akinek fontos szempont a banki appok használata, az várja meg a bankok hivatalos állásfoglalását. Én nem azt mondom, hogy ne vegye meg a telefont, csak azt, hogy én a helyében megvárnám azt a megerősítést. Simán lehet, hogy tényleg arról van szó, hogy a bankok mulasztottak, és nem tüntették fel az App Gallery támogatást a weboldalukon. De várjuk meg ők mit mondanak, mielőtt kijelentenénk, hogy biztos minden rendben, nem kell vészmadárkodni :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#284) #88470784


#88470784
törölt tag

A végén még én találtam ki hogy nem is a bankok töltötték fel.
Ez egyre jobb :DDD

(#285) lolal


lolal
senior tag

Mindenki nyugodjlon le a p*csába. Aki akarja letölti, aki nem az nem... ilyen egyszerű... csiribá sem mondott mást... Másrészt min meg ez a vérremenő szájkarate... a P40 light is március legvégén kerül az első előrendelői kezekbe... ezt tegnap a hivatalos huawei bolt erősítette meg a kérdésemre (telefonon felhívtam őket). Ebből adódóan 1 hónap leforgása alatt a banki oldal is tudja tisztázni a helyzetet, másrészt 1 hónap az appgalerynél is hozhat változásokat. Szvsz a tömeges elterjedés EU-ban a teljes P40 széria bemutatkozása és megjelenése után várható. Addig felesleges kardot csörgetni. Pár Mate30 Pro tulaj talán fellelhető elszórtan itt ott, de ne vonjunk már le semmilyen követkzetetést tömeges tapasztalat nélkül. Vicc. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#286) Samott válasza laci666 (#281) üzenetére


Samott
addikt

Nagyon helyes, koszonom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#287) moleculez válasza lolal (#285) üzenetére


moleculez
veterán

Itt a lényeg azon van, hogy adott egy gyártó, akinek van egy felfutó alkalmazásboltja, de jelen pillanatban csak a Huawei hivatkozik rá, mint forrás. (És itt most engedjük el a banki vonalat, de jó példa volt). Szóval egyik appnak a kiadója sem hivatkozik rá, mint forrás, mégis ott van. Persze, van n+1 alkalmazás bolt, példaképpen vegyük az Amazont, ami neves alkalmazásbolt, de ha letöltök onnan valamit onnan, ami nem, vagy nem úgy működik ahogy elvárt, akkor mehetek a sóhivatalba a készítő felé intézett panaszommal. Sosem mondták, hogy onnan töltsem le. Engedjük el (az egyébként teljesen életszerű) teóriákat, hogy hekkelt apk-t töltenek fel. Lehet nem egy probléma egy aljalmazás esetén, a (potenciálisan) kikerült adatokon kívül. (Bele se menjünk a kínai adatkezelésbe.) És egy ilyen vonatot vezet most a Huawei, olcsón árulja rá a jegyeket, az utasok meg majd meglátják hova megy az egész.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#288) k-adi válasza lolal (#285) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mit nem értesz? a H minél hamarabb fel akarja futtatni az appgallery-jét, vagy így vagy úgy... ez tény és nyilván logikus is az ő szemszögükből....
viszont az simán elképzelhető hogy az elején tele van kétes(?) alternatív stb eredetű app-al csak hogy legyen minél több, aztán idővel majd átcserélik a legálisra mikor eljut oda a (jogi+fejlesztői) folyamat. ;)

Az említett banki app példa: elérhető az AG-ben ez igaz, de hivatalos tájékoztatás róla 0.... persze sokminden elképzelhető, pl. akár csöndben háttérben lebeszélték egymást közt a felek és simán felrakták és minden kóser (csak tájékoztatni felejtették el az ügyfeleket.. )

mondjuk pl. míg egy játéknál mindegy (azaz kevésbé fáj), de pont egy bank app az ahol kényes ha adatszivárgás van és a használatához rengeteg jogi, biztonsági dolognak meg kell felelni... ezért minden jót remélve, feltételezhetően ezt ők is tudják és nagy botrány lenne ha tényleg dzsunga app lenne, ezért gondolom csak bénák tájékoztatásban (mondjuk akkor nem csak az erste hanem az otp, bb és a többi is..)... de amíg nincs hivatalos tájékoztatás egy normális cég nem rakná ki az AG-be addig egy ilyen app-ot..

(#289) dutrás válasza k-adi (#288) üzenetére


dutrás
őstag

"viszont az simán elképzelhető hogy az elején tele van kétes(?) alternatív stb eredetű app-al csak hogy legyen minél több, aztán idővel majd átcserélik a legálisra mikor eljut oda a (jogi+fejlesztői) folyamat."

Ez mondjuk szellemi tulajdonnal való visszaélés lenne ha meg pénzügyi vonzata is van gazdasági visszaélés lenne. Ezt nem hinném hogy megkockáztatná a Huawei.

P50 pro/P40 Lite

(#290) #88470784 válasza dutrás (#289) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ez azért is hibás okfejtés, mert ha egy cég appját engedély nélkül töltenék fel utána le kell szedniük és az adott cég jóeséllyel soha többet nem töltené fel az appgallerybe az appját.
Ezt nem kockáztatná meg a huawei.

(#291) Giovan! válasza #88470784 (#290) üzenetére


Giovan!
addikt

Én igazából azt nem értem, hogy ha arra szántak energiát, hogy az App Gallerybe felrakják az appjaikat (mert mégiscsak ez a legvalószínűbb forgatókönyv), akkor a webes felületükön miért nem voltak már képesek odabiggyeszteni azt a szerencsétlen App Gallery logót a többi szerencsétlen app store logója mellé, hogy ne vitázzunk itt a semmin? Ennyire felelőtlenek lennének?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#292) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Elvileg fölösleges a logó, mert az AG csak annak érhető el, akinek Huawei telefonja van, vagy telepíti a HMS-t. Viszont attól még illene megemlíteni mint hivatalos lehetőséget a Bankok részéről..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#293) Juhaszatti válasza Black_Raven (#292) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mindenkinek elérhető a működő AG, apk-ról bármilyen telefonra telepíthető, akkor is ha nincs rajta HMS.
Ennek egyébként valószínűleg nincs jelentősége.

(#294) kyle23 válasza Giovan! (#291) üzenetére


kyle23
tag

Úgy véditék azokat a tetves bankokat mintha ottani dolgozók lennétek. Talán igen? :U Az összes teleszarja hogy mit kellene csinálni a szabályok, meg az ilyen olyan ászf szerint. 6 hónapja húzzák a kibaszott fundamentánkat... Miről beszéltek amúgy?! 19.júliusában járt le a lakás kasszánk :DD úgy csinálnak hülyét az emberből ahogy nem szégyellik, letagadják a hibákat, ha csak nem vagy annyira tökös hogy mész a fogyasztóvédelemhez, meg kéred ügyvéd előtt a felvétel vissza nézését....... Akkor csinálják meg amit kellene amikor már minden kötél szakad. Nem akkor amikor te szeretnéd.

(#295) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Akkor igy a google play áruháznak is búcsút mondhatunk ezen a telón?

(#296) Giovan! válasza kyle23 (#294) üzenetére


Giovan!
addikt

Senki sem védi a bankokat, nem tudom ezt hogyan sikerült leszűrni pl. az én hozzászólásaimból.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#297) Giovan! válasza fecaga21 (#295) üzenetére


Giovan!
addikt

Így van.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#298) fecaga21 válasza Giovan! (#297) üzenetére


fecaga21
aktív tag

akkor mi lesz helyette? :(

(#299) dutrás válasza fecaga21 (#298) üzenetére


dutrás
őstag

AppGallery mint alkalmazásbolt. HMS mint system.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#300) lolal válasza Giovan! (#296) üzenetére


lolal
senior tag

Javaslatom, mindenki aki itt karatézik a fórumba szerezzünk be egy P40Lite-t majd. Használjuk másodlagos valaminek, vagy ahogy akarjuk. A tapasztalatokat meg osszuk meg ide (Lehetne a HMS-nek külön topic, amennyiben már van sry) Így azt gondolom segíthetnénk a jövőbeni usereket. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.