Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#451) spect80 válasza Black_Raven (#449) üzenetére


spect80
senior tag

azért ne keseredj el teljesen, jön a hétvége :)

(#452) #88470784


#88470784
törölt tag

Nah megjelent a Bzdapesti Menetrend google maps nélküli változata, ami már nem használja a google szolgáltatását.

Remélem egyre több fejlesztő fogja követni a példáját.

[ Szerkesztve ]

(#453) Black_Raven válasza spect80 (#451) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen, nekem már az van, ráadásul itt van a kedvenc Huawei telefonom is. Neked meg egyszer, csak összejön minden apróság, és üdvözölhetünk egy Huawei topikban, új tulajként. Szép hétvégét !:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#454) aprokaroka87 válasza #88470784 (#452) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

Tehát mondjuk ki nyíltan.. lehet hogy a Huawei űgy kellett ahhoz hogy a fejlesztők kezdjék felismerni hogy nem csak a Google van a világon?.

(#455) Donki Hóte válasza aprokaroka87 (#454) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mondjuk ki nyíltan, hogy az OpenStreetMap lényegesen kevesebb szolgáltatást nyújt, mint a GoogleMaps, tehát nyomós ok nélkül senki sem áll át az OpenStreetMapra :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#456) aprokaroka87 válasza Donki Hóte (#455) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez is igaz, de hátha majd fejlődik.

(#457) #88470784


#88470784
törölt tag

A közeli megállók megjelenitésére tökéletes az openstreetmap.
A googel maps pl. a mai napig nem mutatja a biciklis utakat :DDD

(#458) dutrás válasza aprokaroka87 (#456) üzenetére


dutrás
őstag

Most egy nagyobb tőke áll mögötte biztos hogy fejlődni fog.

P50 pro/P40 Lite

(#459) spect80 válasza Black_Raven (#453) üzenetére


spect80
senior tag

Mivel p30 pro-m (is) van tuti ott leszek többen is:)

(#460) #30610944 válasza Donki Hóte (#455) üzenetére


#30610944
törölt tag

Attol fugg miben. Parhuzamosan hasznalok OsmAnd-et es Google Maps-ot es azt kell mondjam nem tudom melyik a jobb. Mindegyik valamiben jobb, valamiben szarabb a masiknal. Nincs clear winner.

(#461) Aryon87 válasza kiskeni (#400) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig használják a Huawei ID-t. Eleve kell is, mikor garaciális promóciót hírdet a Huawei, azt az ID segítségével tudod érvényesíteni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#462) dutrás válasza Aryon87 (#461) üzenetére


dutrás
őstag

+1
Téves gondolat az hogy túl tolakodó lenne a regisztráció. Minden gyártó előtérbe helyezi a saját specifikus regisztrációját. Elég hasznos a Huaweié is mert több szolgáltatás is kapcsolódik hozzá.

P50 pro/P40 Lite

(#463) Aryon87 válasza dutrás (#462) üzenetére


Aryon87
félisten

:K
Nekem most ezáltal pl 3 hónap plusz garanciám van a P30Pro-ra.
P9 ezáltal kapott +1 év garanciát a 2 éven felül..
És akkor ott a kijelzőgari meg egyéb nyalánkságok.
P40Lite extra Cloud tárhelyet kap majd..

Kíváncsi vagyok melyik másik gyártó ad ilyen extrákat... (egyik se) ;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#464) dutrás válasza Aryon87 (#463) üzenetére


dutrás
őstag

P40 lite be is van rendelve. Iphone 6 helyett lesz a gyereknek. Nem mi szülők akartuk kifejezetten ő választott a lehetőségek közül.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#465) Aryon87 válasza dutrás (#464) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudja mi a jó :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#466) Black_Raven válasza spect80 (#459) üzenetére


Black_Raven
veterán

Tényleg, és megbírtad állni, hogy ne írj oda egyszer sem..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#467) kiskeni válasza dutrás (#419) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Hogy őszinte legyek? Nem meglepő a folyamatos megkérdőjelezés jelen körülmények között. No nem mintha ne adott volna már okot a Huawei a kétkedésre, bár ez elég sok más cégről is elmondható ha belegondolunk. Annyi a különbség, hogy jelen esetben egy kínai cégről van szó és hát sokaknak nagyon nehéz ettől eltekinteni. Nem is igazán lehet, ezt pedig fokozza, hogy egykori katonatiszt volt a cég alapítója. Kína pedig mint tudjuk, inkább ismeretes a kommunizmusról és a folyamatos copy-zásról, mint bármi másról. Még ha utóbbi, vagy épp egyik sem igaz, akkor is ez a két dolog jut eszébe az embernek először Kínáról. Így tényleg nem meglepő a folyamatos kétkedés.
Nem vagyok biztos benne, de azt hiszem ez már-már off kategória.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#468) kiskeni válasza k-adi (#423) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Mivan? Már ne haragudj, de biztosan nem kell Huawei ID a garanciához. Érdekes is lenne az úgy.
A Samsung sem kötelez fiók készítésre a garancia meglétéhez, nem mintha megtehetné ezt bármelyik cég is.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#469) dutrás válasza kiskeni (#468) üzenetére


dutrás
őstag

Az első részéhez:
Tedd most félre hogy kína meg katonatiszt meg copyzás.
Itt nagyon szigorúan üzletről beszélünk. Ha mindenféle kétes ügyletbe belemászna a Huawei mind statisztika mind fél esetleg nem hivatalos apk feltöltés eseteibe egyrészt egy hatalmas támadási felületet adna azoknak akik konkurenciát látnak benne. Másrészt a felhasználók is negatívan reagálnának így biztos lenne a bukás európában. Ezt nemhinném hogy egy ekkora cég mint a Huawei megkockáztatná. Én úgy gondolom az a reálisak az információk mind az appgalleryvel mind a HMS-el kapcsolatban. Nyilván kis bűvészkedés lehet a számokkal de ezt minden gyártó eljátsza a saját statisztikájában.

Második hsz:
Igen kell a Huawei ID a garanciához mert egy csomó kedvezményt kapsz.
Aryon aránylag jól összefoglalta [link]
Azonkívül egy rakás szolgáltatást kapsz illetve csak emellett működik.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#470) k-adi válasza kiskeni (#468) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem értesz hozzá, ne kommentelj. jó hétvégét.

(#471) k-adi válasza Black_Raven (#433) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azért itt több mindenbe is bele tudnék kötni, de tekintettel arra hogy se erőm, se időm nincs leállni veszekedni veled, ezért csak pár gondolat:

1. Huawei azért fejleszti ezerrel az AG-t (és a HMS-t), mert kötelezően kell neki. Tehát nem nagy csoda, hogy sok energiát/pénzt/stb. beleölnek, hisz lényegében ezen áll vagy bukik a mobil-termékportfóliójuk. Így meg nem igazán mérheted össze más márkával (mi is volt a példád? galaxy store?), mert ugyan az igaz, hogy sok ideje volt a többieknek is sajátot csinálni, csak nem kellett nekik, nem voltak rákényszerülve. És ez a lényeg itt. :K

2. t2laci simán tudna rosszat mondani róla (csak nem mondhat), hiába fejlődik gyorsan az AG (azaz kalapoznak össze sok appot..) még béta állapotban van a store, mint ahogy maga a HMS is, mondhatsz bármit. Igazán érdemben majd p40 start után 1évvel, a mate40 és a p50 esetén tudunk "store állapotról" beszélni, addigra talán eljutnak oda ha gyors tempóban haladnak... de most még teszt időszak van... Túl korai kijelenteni, hogy fasza minden, mikor tudjuk nagyon jól, hogy nem.

Kár hogy van ez a tiltás dolog, mert hidd el, ha p40 guglival jönne, simán must-buy termék lenne még EU-ban is. Még akár én is vennék egyet.

(#472) #12901120 válasza dutrás (#469) üzenetére


#12901120
törölt tag

Nem kell Huawei ID a garanciához... A promóciós garancia kiterjesztéshez már igen.

(#473) kiskeni válasza k-adi (#470) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nem tudsz fogalmazni, ne kommentelj. Szép hétvégét.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#474) kiskeni válasza dutrás (#469) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Szóval nem magához a garanciához kell a Huawei ID, hanem az alap garancia időtartamát növelő kedvezményekhez. EZ megint más. Az alap garanciát attól még nem rendelhetik a Huawei ID meglétéhez, szóval ígyis úgyis van gari. Fura is lenne az a forgatókönyv, hogy beviszem például az 1 éves P30 Pro telómat a boltba garanciális javíttatásra, majd elzavarnak, mert nincs Huawei ID-m :U

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#475) dutrás válasza k-adi (#471) üzenetére


dutrás
őstag

Nem értem miért mondod hogy mind az AG mind a HMS bétaverzió. Összekevered a fogalmakat vagy szándékosan ferdíted a tényeket.

Béta verzió: A programok a széles nyilvánosság számára is elérhető, de még mindig csak elsősorban tesztelésre szánt változata.

A béta változatú programokat a fejlesztők kifejezetten a majdani valós felhasználási környezetben történő tesztelésre bocsátják ki, hogy ilyen módon szerezzenek tapasztalatokat a tesztlaboron kívüli, "természetes" körülmények közötti viselkedéséről. [link]

Az AG és a HMS teljesértékűen használható már a Mate 9-en is jelen volt ha jól emlékszem kezdetektől. Annak pedig több mint 3 éve.

@kiskeni
Ebben igazad van de látod kár lenne kihagyni.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#476) #88470784 válasza dutrás (#475) üzenetére


#88470784
törölt tag

Lehet csak azért gondolja béta verziónak, mert nem volt huawei telefonja és eddig nem találkozott vele, a sajtó most kezdte felkapni, hogy már nincs google az ezután megjelenő huawei telefonokon.

Az AG eddig is nagy népszerűségnek örvendett az olyan apró országokban mint india, kína stb onnan volt/van eddig a felhasználó táboruk nagy része.

Ez most változni fog, azért azt még mindig hajlamosak vagyunk elfelejteni hogy ezekben a régiókban egy városban többen élnek mint egész magyarországon.

Gondolom a 20%-os visszaeséssel is kb úgy számol a huawei, hogy idén kvázi lemond a nyugati eladásokról, amíg nem erősödik meg az AG itt is (fél-egy év kell még neki hogy felfusson rendesen), amit eddig letettek az asztalra az így is hihetetlen.
Ha meg mégis vesznek vmennyit az csak pozitívum nekik.
Inkább bevállalták, hogy nem térnek vissza még ha lehet se a googlehoz, mint, hogy ananászkapitánytól függjenek.

Én csak azért örülök annak, hogy a huawei saját lábra áll, mert így is túl nagy az amerikai szoftverek penetrációja, ami biztos nagyon kényelmes, de hosszú távon nem biztos, hogy jó nekünk európaiaknak.
Kell egy kis versengés.

[ Szerkesztve ]

(#477) dutrás válasza #88470784 (#476) üzenetére


dutrás
őstag

Nem jó ha ideiglenesen lemond az európai piacról. Szerintem nem is teszi csak számol az eladások visszaesésével. Ha elhagyná ideiglenesen az európai piacot az azzal járhatna hogy a fejlesztők érdeklődése is alábbhagyna. Nem szabad hagyni hogy a lendület most visszább essen ez a Huaweinek mindenképp érdeke.

P50 pro/P40 Lite

(#478) k-adi válasza dutrás (#475) üzenetére


k-adi
nagyúr

mert az.
pontosan jól leírtad miért béta. :D

szerk: mate30 is lényegében egy béta tesztelés.. lement a pilot időszak, az első mérföldkő a p40 lesz és köv. 1 év, meglátjuk hogy alakul

[ Szerkesztve ]

(#479) Black_Raven válasza #88470784 (#476) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Elfelejtetted megírni, hogy az Antutu Benchmark csak a Play áruházból tünt el, mivel nálunk él és virul.:D[kép]

k-adi: no comment, először a kamu banki appok, most meg ez a bétázás. Hagyjuk, részemről téma off.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#480) lolal válasza dutrás (#477) üzenetére


lolal
senior tag

+1

Pont hogy most úgy kell jönnie a Huwinak mint a gőzhengernek, hogy életben tudjon maradni. Ha kiszorulna az EU piacról az végzetes lenne...

k-adi: Te nem tudod mit jelent a béta kifejezés. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#481) #88470784 válasza Black_Raven (#479) üzenetére


#88470784
törölt tag

Tényleg? Miért tünt el a playstroreból? Lehet vmi bevételből nem osztozott velük?

(#482) Black_Raven válasza #88470784 (#481) üzenetére


Black_Raven
veterán

A Tech2 Laci elmondja.:)sorry, most nincs időm.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#483) k-adi válasza Black_Raven (#479) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem tudsz megcáfolni ezért inkább téma off? hát ok... :B ha nem látod hogy béta tesztelőnek használnak akkor nincs is miről beszélni... :DDD :DDD hagyjuk is... inkább tapsikolj a 400ezres p40 árért

(#484) Black_Raven válasza k-adi (#483) üzenetére


Black_Raven
veterán

A semmit, nem kell cáfolni. Azt hitted ingyen kapsz p40-et, a xaros Google miatt?:D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#485) Juhaszatti válasza #88470784 (#481) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A tulajdonos Cheetah Mobile az oka. Több hirdetési csalásban is részt vettek, és spyware gondok is köthetők hozzájuk. Nem csak az Antutut vették le tőlük.

(#486) Samott válasza Juhaszatti (#485) üzenetére


Samott
addikt

Az szep, az ES File explorer is emiatt kerult ki a Play Storebol. App Galleryben mehet az ilyesmi buntetlenul?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#487) k-adi válasza Black_Raven (#484) üzenetére


k-adi
nagyúr

nyilván nem ingyen, de kurva nagy pofátlanság teljes árat kérni érte :D főleg így hogy kevesebbet kapsz

s20 kb ennyi pedig az guglis

[ Szerkesztve ]

(#488) #88470784


#88470784
törölt tag

Még mindig nem európa és a nyugati piac a fő piacuk, hanem kína, india, vietnám, malájzia stb ahol nem vagy csak kicsit használják a playstore-t.
Azért mert kovács pistike itthon pofátlanságnak tartja, hogy nincs rajta google és nem adják olcsóbban attól ezekben a régiókban eltudják adni. Köszönik szépen, de nem fogják egy google miatt leárazni.

(#489) dutrás válasza k-adi (#487) üzenetére


dutrás
őstag

Mivel teljesen levált a googleról így mondhatjuk hogy elindult egy új generáció. Csűrheted csavarhatod akárhogy ez nem béta. Ez egy teljesen jól használható rendszer. Minden alapfunkció tökéletesen működik ergo nem kapsz kevesebbet. A másodlagos funkciók esetében van némi lemaradás ez igaz. De maguk a készülékek teljesértékűek semmi szégyelleni valójuk nincs. Én is ammondó vagyok hogy lehetne olcsóbb de nem mi képezzük az árakat és igyekszem elfogadni. Valaki írta valamelyik topkban hogy 8-9 évébe telt a Huaweinek mire kiépítette a brandet és nem szivesen dobná ezt el az árazással. Én ezt is el tudom fogadni. . Ha emiatt bukik a Huawei lelke rajta.
Kár ezen rugózni éjjel nappal.

P50 pro/P40 Lite

(#490) G4bi89 válasza #88470784 (#488) üzenetére


G4bi89
senior tag

Indiában mondjuk pont a Playstore van elterjedve. Márkák közül meg a Xiaomi vezet, népszerű még a Realme,Oppo,Vivo,Samsung... Huawei meg valahol hátul kullog.

Csak a pontosítás kedvéért. :) Biztos véletlenül írtad rosszul. :DDD

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#491) k-adi válasza #88470784 (#488) üzenetére


k-adi
nagyúr

" nem fogják egy google miatt leárazni."

szerintem meg de... pár hónap és meglátjuk úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#492) nyisziati válasza G4bi89 (#490) üzenetére


nyisziati
veterán

Malajziában az első tízben van a Honor 20 (5. hely), meg az Y9 (6. hely).
Vietnámban a Samsung 42,8%-kal az első, az Oppo a második és a Xiaomi a harmadik.
A cikkben van egy érdekes mondat egyébként: "Chinese smartphone developers Huawei, Oppo and Xiaomi sell largely to the domestic market."
Vagyis ezek a gyártók legnagyobbrészt hazai piacra termelnek.

Tehát a P40 elsődleges piaca sem a külföld lesz. Hát... Ennek tükrében érdekes a 20 % mínusz előrejelzés. Persze lehet, hogy az összértékesítésből nem veszít többet, de ha ez a 20 százalék a P40-ből és a Mate-szériából fog hiányozni, akkor a profitja jelentős részének búcsút mondhat.
Ilyen Honor 20-on meg Y9-en pár dollárt, ha megkeres.

(#493) #88470784


#88470784
törölt tag

A Realme,Oppo,Vivo eddig europaban meg se jelent, és ezekben az országokban India, vietnám, malájzia stb nem a google szolgáltatásai a piacvezetők.
Nem mindenhol az amcsi appok a népszerűek (szerencsére).

[ Szerkesztve ]

(#494) G4bi89 válasza #88470784 (#493) üzenetére


G4bi89
senior tag

Név szerint megtudod mondani, hogy ezekben az országokban melyik appstore előzi meg a playstore-t?

Tényleg érdekel, mert most rákerestem, de hirtelen semmi érdemlegeset nem találtam erről. Főleg India érdekelne, mert a három közül amit felsoroltál az a legnagyobb piac.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#495) #88470784


#88470784
törölt tag

Az a baj hogy megint nem érted mit írtam, az appok amiket az adott storeból letöltenek amit használnak, akár az oppo, vivo, huawei készülékeiről van szó.

Azok közül ezekben a régiókban, nem az amcsi appok a népszerűek, ezért aztán teljesen mindegy az adott régióban pl indiai usereknek, hogy azt a huawei appgalleryből töltik-e le, mert nem függnek az amcsiktól és ott megtalálható.

Amúgy érdekes módon, amikor korábban említettem, hogy a kínaiak, nem a nyugati piac miatt nőttek ekkorára lásd oppo, vivo stb és úgy lettek a világ legtöbbet értékesítő cégei, hogy nyugaton meg se jelentek, akkor az volt a válasz, hogy india pl nem számít, mert ott szegények az emberek.

Most meg hírtelen mégiscsak számít. :F

Tényleg döntsétek már el melyik érvetek mellett kardoskodtok, de akkor amellett tartsatok ki, mert minden érveléseteket nagyon könnyen meg lehet cáfolni. Kicsit többet vártam a kína gyülőlőktől (lehetne kicsit összeszedetebb az érvelésetek)

(#496) #12901120 válasza k-adi (#487) üzenetére


#12901120
törölt tag

Nem értelek. Neked most a GMS hiányával van a bajod, vagy az árral?

(#497) Black_Raven válasza G4bi89 (#494) üzenetére


Black_Raven
veterán

A népszerű appokat mondta, azt meg egyszerűen megtudhatod. Bejelentkezel kínai ID-vel az AppGallerybe, és máris látod az eredményt.:D[kép]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#498) G4bi89 válasza Black_Raven (#497) üzenetére


G4bi89
senior tag

Másodjára ... de jogos azt elnéztem :B Viszont továbbra is Indiáról van szó, szóval nem érdekelnek a kínai appok.

488hsz csiribá:
" Még mindig nem európa és a nyugati piac a fő piacuk, hanem kína, india, vietnám, malájzia stb ahol nem vagy csak kicsit használják a playstore-t. "

Erre ment a válaszom a 490-esben:
"Indiában mondjuk pont a Playstore van elterjedve."

Erre mivel megcáfoltam az Indiai dolgot, elterelte a szót a Google-szolgáltatásokra. :DDD Azt meg nem is értem mi az a marhaság, hogy indiában nem használnak Google appokat.
Mikor a legtöbb letöltött app között a 10. helyen a G-pay áll. [link]

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#499) #88470784 válasza G4bi89 (#498) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ha lenne huawei telefonod és átállítanád indiai régióra látnád miről beszélek, még mindig nem a googel appjait használják kommunikációra a legtöbben ezekben a régiókban.

Az a baj hogy még mindig nem érted mit írok,.

Kérlek szedd össze magad és vmi normális érvelést írj, mert ez így kevés.

(#500) Juhaszatti válasza G4bi89 (#498) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ráadásul a 10 legtöbbet letöltött alkalmazásukból legalább 4 amerikai (volt amelyikről nem sikerült eldöntenem, azt nem számoltam).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.