Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Korrekt telefon ez.

Nyilván nem mindenkinek opció.

(#2) jeni válasza zozzo72 (#1) üzenetére


jeni
félisten

Nem minden a hardver! Amennyiben a Google mellé feltud zárkózni akkor lehet esélye a P sorozatnak. .

(#3) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... esztétikailag nem szerencsés."
Bog, máskor írd le nyugodtan ;): ronda
" ... igazából marhára zavart végig, állandóan ezt bámultam, de nyilván ez egyéni fejlövés ... "
Nem, szerintem ezzel sokan vagyunk így. Nekem spec. ezért sem lesz soha "lyukas" v. szigetes telefonom.

" ... ott van nekünk az Android 10 ... "
A frissítések ilyenkor hogyan "keletkeznek"? Mert anno - a Google-ös érában - csak "portolni" (nem tudom mi lenne itt a helyes szó) kellett a gyártónak a Google féle sec. patch-et, nem?

" ... gond nélkül mennek a banki appok ... Simple ... "
Lehet NFC-velk fizetni? Jól értem, hogy ugyan nincs fenn az AppGalleryben se a Simple se - az OTP-nél maradva - a SmartBank, de sideload után működik? Kérdés meddig ... ?

" ... megpróbáltam két-három külsős naptárappot ... egyik sem akarta az igazságot ... " - na, itt kezdődnek a gondok ....
... és itt folytatódnak:
" ... aki már vett egy-két alkalmazást a Google Play Áruházból, az ezeket szinte mind bukja ... "

[ Szerkesztve ]

(#4) fateless


fateless
veterán

Érdemes lenne áprilisban egy update-et rakni a cikkhez, hogy lám, ennyit fejlődött a HMS és háttere, vagy épp hogy semmi látható változás nem történt vagy hasonló.
Mit gondolsz erről, Bog?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) #24536576


#24536576
törölt tag

Arra lennék kíváncsi, hogy a vásárlók fel vannak e világosítva, hogy mit (nem) kapnak a pénzükért... 🤔

(#6) vendingo válasza #24536576 (#5) üzenetére


vendingo
veterán

Lesz itt anyázás.... Sokan csak a külsőt, márkát nézik. Első használatkor fognak nagyot koppanni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7) fateless válasza vendingo (#6) üzenetére


fateless
veterán

Arról is megnéznék egy statisztikát (amit nem fogunk látni), hogy hány felhasználó lesz, aki észre sem veszi, hogy HMS van a készülékén.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8) erahurka


erahurka
félisten

Ennek a makró kamerának semmi értelme. Már csak azért sem, mert egy 2-3x zoom szenzorral el lehetne készíteni ugyanezeket a közelieket, csak akkor lenne automata fókusz is és több mint 2 megapixel.

(#9) retroid


retroid
senior tag

Engem is érdekelne hogy itthon mi a hivatalos kommunikáció a GMS hiányáról és a HMS által kínált alternatívákról
pl szolgáltatóknál vagy egyéb hivatalos (és szürke) viszonteladóknál.
Esetleg bárkinek bármi info erről?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#10) papi77 válasza fateless (#7) üzenetére


papi77
addikt

Amikor meglátja,hogy a youtube ot csak böngészőből tudja indítani,akkor észreveszi :DD

Az első: NOKIA 1611

(#11) spect80 válasza retroid (#9) üzenetére


spect80
senior tag

Ha ez nem is hivatalos marketing ( bár olyan megfogalmazása van), akkor is erősen kontraproduktív

https://www.google.com/search?q=padlóra+ára+p40&oq=padlóra+ára+p40&aqs=chrome..69i57j33.12153j0j4&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

(#12) skylinelaca válasza papi77 (#10) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Alapvetően ilyen dolgok miatt váltam meg a Lumiáktól is (Nokia/MS) , pedig egészen sokáig húztam velük WP7-8-10 vonalon is. Mindenre az volt a válasz hogy "dehát van van alternatív megoldás app" , de ezek nem voltak nekem alternatívák :(

Üdv: Laca

(#13) Giovan!


Giovan!
addikt

Mivel többek szerint is szokásom szétoffolni a Huawei topikokat (én mondjuk ezt tagadom), most csak az általam pozitívnak tartott dolgokat emelném ki:

1. A szívemhez közelebb áll az IPS, mint az Amoled, szóval én örülök neki, hogy ez a teló is ilyen kijelzőt kapott (bár kissé fakónak tűnt oldalról fotózva, de élőben ez lehet nem ilyen feltűnő).
2. Brutális az a vas, pláne ezen az áron.
3. Az EMUI-val történt mostanában valami? Mintha pofásabb lenne, mint régebben :D
Különösen az a folyékony akkuszintjelző tetszett.
4. Az üzemidő is egész masszív lett, az pedig megintcsak értékelendő, hogy 40 W-os gyorstöltőt raknak a dobozba :R

Még az érdekelne, hogy a vezeték nélküli töltés megy a készüléknek? Lehet említettétek a cikkben, de én nem tudtam ráakadni.

Illetve még egy kérdésem lenne azokhoz, akik már App Gallery felhasználók. WP launcher, vagy valami csempés téma van az alkalmazásboltban? Hiányoznak a csempék :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#14) vendingo válasza skylinelaca (#12) üzenetére


vendingo
veterán

Félek, hogy úgy fog járni a HMS, mint anno BADA-val a samsung.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15) <Adamsky> válasza fateless (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... aki észre sem veszi, hogy HMS van a készülékén." - ahhoz azért nagyon hülyének kell lenni.
Gondolom olvastad, hogy itt a bekapcsolást követően a Huawei ID létrehozásával kezdődik minden (vagy a vele történő belépéssel, ha már van). Na már most, aki látott már Android telefont, és ez mégsem tűnik fel, ill. nem esik le a "papír huszas", az menthetetlen (ne menjen utcára, ne vezessen autót, stb.)

(#16) spect80 válasza Giovan! (#13) üzenetére


spect80
senior tag

Wp launcher nincs, millió másik van. Azok közül nem tudom melyik lehet Windows like

(#17) jeni válasza vendingo (#14) üzenetére


jeni
félisten

HMS az egy Huawei Mobile Services és nem egy rendszer.
A Bada egy mobil operációs rendszer volt, amelyet a Samsung Electronics fejlesztett és megbukott egyetlen mobilban - egyetlen gyártóban.
Kínában a HMS van és nem a Google,ami él és virágzik odaát.

(#18) retroid válasza jeni (#17) üzenetére


retroid
senior tag

Nem vagyok túl erős földrajzba de Kína és Európa mintha nem lenne egy és ugyanaz...
Kínába úgy szocializálódtak az emberek hogy nincs Youtube meg semmi Google.
Ezt most azért ne akard bemesélni hogy Európába egy csettintésre leteszed a GMS teljes kínálatát... :U

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#19) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Tudom hogy kvázi lehetetlen összehasonlítani a Google támogatás hiánya miatt, de mennyivel kevesebb a tudása a P30 Litenak hozzá képest?

Valamint érdekes lesz/lehet ha a Huawei P30 Lite New Edition esetleg hozzánk is hivatalosan megérkezik...

retroid - Szinte biztos vagyok abban, hogy nemhivatalosan a Huawei megcsinálta ezt a telót a Google appokkal is és készen állnak arra, ha esetleg a Google legutóbbi kérése célt érne az Amcsiknál...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#20) retroid válasza Bogyi007 (#19) üzenetére


retroid
senior tag

Ez a P40 Lite sztem a Xiaomi 9T ellen mehetne leginkább, de ugye az a fránya GMS....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#21) Snowy_owl válasza jeni (#17) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Tisztára olyan a színe, amint az RN8P-nek.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#22) Postas99


Postas99
senior tag

Elnézést ha köpködni fogok DE "Szóval az a helyzet, hogy 100 ezer forintos áron ez a telefon egy nagyon korrekt műszaki eszköz. " állítja az írás, mégis ebben a kategóriában 100e forintért több készülék is versenyez amiért érdemes körbenézni.

Ha csak azt veszem, hogy nem kell már license díjat fizetni a Google felé és ez egy LITE eszköz ami mégis csak egy féllábú manó, nincs GMS (nem a fingós appok miatt)... akkor a huawei egy rabló bandának tűnik számomra ezzel az árazással, és minimum egy -40%-os árral kellene értékesíteni, ahhoz hogy kínán kívül vonzó ajánlat legyen és a Huawei visszaszerezze a vevők bizalmát.

(#23) Peat;)


Peat;)
veterán

Ilyen formában nem tudom milyen értékesítési csatornák vállalják be. A hardware önmagában semmit nem ér és annyira nem is olcsó ha megnézzük hogy korlátoltan használható. Ügyfélpanasz viszont rengeteg várható, én Európában teljesen értelmetlennek tartom ezt a készüléket az a sok tucat készülék mellett amiken nincsenek problémák.

[ Szerkesztve ]

(#24) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Vérzik a szívem a Huawei miatt, mert eddig is és most is jól összerakott, hardverben és szoftverben kiforrott mobiljaik voltak és vannak minden árkategóriában. Ám a G. szolgáltatásai nélkül sajnos nem sok mindent lehet vele kezdeni. Függők lettünk és ez amellett, hogy kényelmes, valahol aggasztó is.

IT-ban dolgozó "szakiként", nyilván összevadásznám az alternatív megoldásokat, de a töbség nem így van 100.000 forintért simán és zökkenőmentesen akarja használni a telefonját.

Remélem, hogy megoldódik a helyzet és visszatérhetnek az európai piacra teljes fegyverzetben.

Egyébként a cikk nagyon jó, sok értékes tudnivaló volt benne, köszi Bog. :R

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#25) gproject


gproject
aktív tag

a fotok alkalmazas mukodik e? nekem talan az az egy ami tuti nelkulozhetetlen

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#26) szkaroly


szkaroly
senior tag

A benchmark táblázatban a Mi 9T adataival valami gubanc van. Amikor tavaly teszteltétek akkor kisebb értékek jöttek ki mint a Kirin 970-es Honor Playnek. Itt meg gyorsabb mint a 980-as Nova 5 T. :U

Poco X3 Pro

(#27) #88470784


#88470784
törölt tag

A BKK futár helyett tudom ajánlani a BudapestMenetrendet ami fent van az AppGalleryben, valósidejű menetrenddel, útvonal tervezéssel, közeli megállók jelzésével, szerintem jobb mint a BKK futár.

[link]

(#28) dpinyo válasza gproject (#25) üzenetére


dpinyo
csendes tag

Gondolom nem, mivel nincs gms.

(#29) Freiherr


Freiherr
őstag

Nagyon karcsú lesz ez a HMS ide a nyugati féltekére.

XXX

(#30) papi77 válasza Bogyi007 (#19) üzenetére


papi77
addikt

[link] :U

Az első: NOKIA 1611

(#31) fateless válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


fateless
veterán

Több ember is van a környezetembem, akik amikor telefont cseréltek 2-3 év után, és bekapcsolták a készüléket, megkérdezték, hogy akkor itt most mit kell beírni - amikor a google fiókba jelentkeztek be. Fogalmuk sem volt róla, hogy az az.
Más alkalommal, mikor mondtam azt, hogy ha nem a készülékre mentik a névjegyeket, hanem a google fiókba, akkor meglesz az új készüléken is, váltig állították, hogy nekik nincs olyan. Mondom: van gmail-es emailed a telefonon, nem? Persze van. Na, akkor az a google fiókod. Erre a válasz: Nem, az a gmail fiókom.
Szóval nem, sokan a bekapcsoláskori huawei ID létrehozásától még nem fogják észrevenni, hogy nincs GMS

Giovan! #13

Pedig szerintem most volt a határidő a kést HMS és vele együtt az App Gallery feltöltésének (szóval alapos lenne a morgás). Ahogy beszéltük a másik fórumban is, a Huawei jövőjét nagyban befolyásolja az, hogy az első tágabb csoportot megcélzó készülékre elkészülnek-e egy nagyjából jól működő háttérrel, és véleményem szerint ez nem sikerült. Lehet, hogy áprilisra, vagy márc 26-ra sokkal jobb lesz a háttér, mire a P40 és pro érkezik, de az emberek addigra a p40 lite tapasztalataira fognak támaszkodni, ami félő, hogy nem lesz kielégítő. Szerintem ez volt a vízválasztó, és innen sokkal nehezebb helyzetbe kerültek. Még azt is el tudtam volna képzelni, hogy a Honor lészülékek mintájára a P40 lite bemutatója csúszik 1-2 hónapot Európában (lásd pl Honor 8x), hogy addig is pofozzák a rendszerüket. Véleményem szerint ez most hiba volt, aminek a súlyossága hamarosan kiderül...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#32) Kampó


Kampó
senior tag

Google ki...ik a Huaweiel... Nesztek világ koronavírus :D. Nem lesz valószinű de jo lenne ha nem csak android meg ios létezne. Unalmas a mezőny marhára...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#33) #88470784


#88470784
törölt tag

Van egy kis zavar a fejekben érthető módon a telepíthető alkalmazások körűl.

Amihez NEM kell gms és működik az a
viber, facebook, instagram, skype, whatsapp, twitter, linkedin, spotify a népszerűek közűl.

Ami viszont érdekes módon működik az a googel maps, hihetelen de igen.
Navigálni, keresni lehet benne.

Youtubeból a youtubevanced működik microg-vel.

[ Szerkesztve ]

(#34) gilfoyle


gilfoyle
őstag

"...Milyen vicces lett volna, ha a Windows mobilos változata még életben marad pár évig, most menekülhetett volna erre a Huawei..."
Voltak wines telefonjaim, szerettem őket. Egy Huawei - Win kombinációt kipróbálnék mobilban.
Most is van egy Lumia 640XL- em, nosztalgiából néha használgatom.

(#35) Postas99 válasza Kampó (#32) üzenetére


Postas99
senior tag

Annó még azt mondtuk, hogy a windows egy bohócruha a DOS-nak.

A Huawei továbbra is AOSP (tehát android) az hogy bekened cukormázzal még mindig android.

(#36) Alarikman válasza retroid (#20) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igen, körülbelül hasonló tudású. Habár a 9t jobb pl: az amoled panelben(no notch), SD 730 VGA-ban jobb talán, szoftver. Szóval mégsem.

(#37) Alarikman válasza szkaroly (#26) üzenetére


Alarikman
senior tag

AnTuTu újabb verzió? Snapdragon-ok általában VGA-ban elég jók. Lehet jobban számít. Csak egy ötlet.

(#38) k-adi


k-adi
nagyúr

fu hát ügyfélpanasz rengeteg lesz :K kíváncsi vagyok melyik szolgáltató vállalja be

kár érte, mert pofás teló... és a szomorú az hogy ugyanez várható a p40/p40 pro esetén is.... jól összerakott cucc, béta AGvel. :U

(#39) Kampó válasza Postas99 (#35) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem a szokásos droid... Akkor maradjunk ennyiben. A Windows. Os mobilok nekem kifejezzetten hiányoznak. Kamerában eggyik androidos telo sem tudja felvenni velük a versenyt. Meg nem kellet alá 16mag 8gb ram. Hogy élvezhető sebességgel guruljon a szoftver a telon. Lumi 930 amikor nekem sikerült szereznem már hanyatlott a lumia vonal de az egyik legjobb telom volt minden téren és most nem a nyers hardveres adatokra /erőre gondolok.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#40) k-adi válasza Kampó (#39) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem lumia 920 volt ha jól rémlik és szuper volt! szép kinézete volt, az OS sose akadt, ram nem kellett alá és kamerája is egész "jó" volt akkoriban

(#41) <Adamsky> válasza fateless (#31) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igazad van! Közben nekem is eszembe jutott, hogy van egy ilyen a környeztemben :(
Neki (nekik) tényleg nem fog fájni a GMS hiánya. Talán fel sem fog tűnni... az elején. Aztán jön egy app, ami nincs az AG-ben, vagy nem úgy működik, és akkor lesz baj...

[ Szerkesztve ]

(#42) ghiottone válasza #88470784 (#33) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ezek nagyrészt említésre kerültek a tesztben.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#43) Kampó válasza k-adi (#40) üzenetére


Kampó
senior tag

A konkurens droidosokhoz képest ársávonként összehasonlitva a telokat pláne.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#44) k-adi válasza Kampó (#43) üzenetére


k-adi
nagyúr

én nagyon sajnálom hogy kivéreztették a WP-t, imádtam a mozgó csempéket de mégis megvolt az a minimalista hatása ami vonzó volt

(#45) bollokcs80 válasza #88470784 (#27) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

+1

B.Cs.

(#46) gproject válasza k-adi (#40) üzenetére


gproject
aktív tag

a windows 2000 ota gyartott op rendszert mobil eszkozokre, az android 2008ban indult
csoda lett volna, ha az android stabilabb

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#47) worxland válasza Kampó (#32) üzenetére


worxland
addikt

Nem nagyon vagy képben az eseményekkel, látom. Egy kis ismeretbővítés:
Nem a Gugli b@*tt ki a HUawei-jel, hanem Trump. Ő tiltotta be az amerikai high-tech átadását a Hüvelynek - törvényben. A Gugli pedig nem tehetett mást, betartotta a törvényt.
A Gugli nagyon nem akar kekeckedni a Hüvellyel, olyannyira, hogy februárban kérték, hogy a kivételes bánásmód lehetőségét igénybevéve újra adhassák a Hüvelynek a GMS-t (amivel a Gugli csak nyer, ha megint pár tízmillió készülékkel növekszik a holdudvara - részvények értéke egyből felmegy, és dől a lé).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#48) #88470784 válasza bollokcs80 (#45) üzenetére


#88470784
törölt tag

Kicsit úgy érzem kell egy kis rugalmasság beleféhetne.
Nincs BKK futár akkor megpróbálom a másik budapesti menetrendet appot ha már ott van szegény (ez a kettő van).

[ Szerkesztve ]

(#49) spect80 válasza #88470784 (#33) üzenetére


spect80
senior tag

Csak éppen nem fognak automatikusan frissülni, hanem kézzel kell egyesével velük bohóckodni. Ahhoz nagyon komoly érv kell hogy az ember ezt válassza. Nem azért mert bonyolult, hanem azért mert pepecselős.

(#50) #88470784 válasza spect80 (#49) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ha már valaki felteszi ezt apkból felteheti mellé az aurorastore-t vagy amelyik szimpatikus neki, amíg nem rendeződik a helyzet, különben tegyél fel egy tavalyi facebookot a telefonodra és működni fog ugyanúgy.
Szerencsére ezek a népszerű appok nem gms függők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.